PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارور در شير كردن شبكه محلي

ebrahim1110
26-07-2011, 14:59
سلام ما در يك اداره هستيم كه كامپيوترها در يك ورك گروپ هستن. آي پي هم به صورت اتومات هست و همه در يك رنج.تيك simple file sharing رو هم برداشتم. و همه سيستمها اكس پي هستند. من دو تا كار ميخواستم بكنم:

1- من ميخوام يك فولدر از سيستمم كه نامه هاي اداري هست با يوزر و پس شير بشه. يعني هر كس يوزر و پس داشت بتونه واردش بشه و بقيه فولدرها بدون يوزر و پس

2- اما توي هر سيستمي كه اين تيك simple file ... رو برميدارم موقع ورود بهش ارور زير رو ميده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Amir Varasteh
26-07-2011, 18:34
سلام.

پرمیشن Everyone رو فول کن ببین چی میشه.

همچنین فایروالها رو هم آف کن.

ebrahim1110
27-07-2011, 08:21
سلام

پرمیشن Everyone فوله.

فایروالمم خاموشه.

C0OPeR
27-07-2011, 09:42
شما در تب security فقط بايد به يوزر مورد نظر دسترسي هاي لازم رو بديد . اصلا نيازي به دستكاري تنظيمات شبكه نيستش !
بعد كه مجوزهاي لازم رو داديد پوشه رو شير كنيد ...

ebrahim1110
28-07-2011, 14:02
سلام
مشكل من اينه كه توي تب سكوريتي فقط ميشه به يوزرهاي سيستم خودم دسترسي بدم نه به سيستم هاي موجود در شبكه.
ضمنا ايني كه شما گفتي رفبطي به اون ارور نداره. منشاء ارور بايد چيز ديگه اي باشه.

Amir Varasteh
28-07-2011, 17:57
سلام ما در يك اداره هستيم كه كامپيوترها در يك ورك گروپ هستن. آي پي هم به صورت اتومات هست و همه در يك رنج.تيك simple file sharing رو هم برداشتم. و همه سيستمها اكس پي هستند. من دو تا كار ميخواستم بكنم:

1- من ميخوام يك فولدر از سيستمم كه نامه هاي اداري هست با يوزر و پس شير بشه. يعني هر كس يوزر و پس داشت بتونه واردش بشه و بقيه فولدرها بدون يوزر و پس

2- اما توي هر سيستمي كه اين تيك simple file ... رو برميدارم موقع ورود بهش ارور زير رو ميده:

سلام.

راه حل اینجا شرح داده شده:

موفق باشی.

C0OPeR
28-07-2011, 21:24
سلام
مشكل من اينه كه توي تب سكوريتي فقط ميشه به يوزرهاي سيستم خودم دسترسي بدم نه به سيستم هاي موجود در شبكه.
ضمنا ايني كه شما گفتي رفبطي به اون ارور نداره. منشاء ارور بايد چيز ديگه اي باشه.

اون خطا بخاطر اینه که file and printer sharing روی اون سیستم فعال نیست یا اینکه network setup روی اون سیستم درست انجام نشده ...

شما روی پوشه مجوز رو بدید وقتی کاربر از داخل شبکه میخواد وارد پوشه شه یوزر و پسورد روی همون سیستم رو وارد میکنه و میتونه دسترسی داشته باشه .

ebrahim1110
30-07-2011, 09:25
سلام.

راه حل اینجا شرح داده شده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشی.
سلام
اين راه حل من نيست. توي اين مطلب ميگه كه دسترسي فول به quest بديم كه در اون صورت هر كسي ميتونه ولرد فولدرها بشه.
در صورتي كه من ميخوام به بعضي يوزرهاي خاص دسترسي فول بدم كه با يوزر و پس خاص وارد سيستم من بشن.

Amir Varasteh
30-07-2011, 09:52
سلام
اين راه حل من نيست. توي اين مطلب ميگه كه دسترسي فول به quest بديم كه در اون صورت هر كسي ميتونه ولرد فولدرها بشه.
در صورتي كه من ميخوام به بعضي يوزرهاي خاص دسترسي فول بدم كه با يوزر و پس خاص وارد سيستم من بشن.
نه اینطوری نیست.

شما میتونی روی خود پوشه پرمیشن ست کنی که کی دسترسی داشته باشه و کی نداشته باشه.

ebrahim1110
30-07-2011, 18:09
نه اینطوری نیست.

شما میتونی روی خود پوشه پرمیشن ست کنی که کی دسترسی داشته باشه و کی نداشته باشه.

سلام
آقا شديدا تشكر كه پيگيري ميكنيد مشكلم حل شه.
اتفاقا مشكل من همينجاست. من نميتونم يه كامپيوتر ديگه رو براي استفاده از يه پوشه يا درايو دسترسي بدم. فقط ميتونم به يوزرهاي خودمو كه توي ليست يوزرها ديده ميشن دسترسي بدم.

Amir Varasteh
30-07-2011, 18:47
سلام
آقا شديدا تشكر كه پيگيري ميكنيد مشكلم حل شه.
اتفاقا مشكل من همينجاست. من نميتونم يه كامپيوتر ديگه رو براي استفاده از يه پوشه يا درايو دسترسي بدم. فقط ميتونم به يوزرهاي خودمو كه توي ليست يوزرها ديده ميشن دسترسي بدم.
خب درسته دیگه.

بعد به هر کی خواست به سیستم تو وصل شه یکی از اکانتهات رو میدی و بهش میگی با این یوزر پس به سیستم من وصل شو.

که برای اون یوزر پس مشخص پرمیشنهای مناسب رو هم ست کردی.

ebrahim1110
31-07-2011, 12:15
سلام
دقيقا من هم اين كارو كردم. مشكلم اينجا نيست.
مشكلم توي اينه كه اصلا صفحه لاگين رو به ديگر كامپيوترها نشون نميده كه طرف اون يوزر و پس رو وارد كنه.
بجاي صفحه لاگين همون اروري كه بالاتر گفتم نشون ميده.