PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسه w800 , nokia 3250

M.B.M
11-06-2006, 13:34
نوکیا برای جا نماندن از سایر رقبا در زمینه ی گوشی های مجهز به توانایی پخش موسیقی دیجیتال در سطح بالا دست به ارائه ۳۲۵۰ و راه اندازی خط تولید Nokia XpressMusic زده است، یکی از رقبای اصلی نوکیا در این زمینه سونی اریکسون است و در زیر سعی شده است گوشی سونی اریکسون W800 که یکی از قوی ترینها در بازار ایران در زمینه پخش موسیقی دیجیتال و عکاسی بر مبنای موبایل است با نوکیا ۳۲۵۰ مقایسه شود.

۱-از نظر طراحی ظاهری نوکیا ۳۲۵۰ از طرح نوکیا ۳۲۳۰ بهره میبرد ولی W800 دارای طراحی کاملا منحصر به فرد است هر چند که عده یی معتقدند W800 تکامل یافته K750 است همچنین W800 از نظر ابعاد ظاهری کوچکتر از 3250 است و در عین حال این گوشی ۱۶ گرم سبکتر از ۳۲۵۰ میباشد بنابراین به نظر من W800 از نظر طراحی ظاهری بر ۳۲۵۰ دارای برتری کامل است.

۲-صفحه نمایش هر دو گوشی دارای وضوح یکسانی است ولی صفحه نمایش W800 اندکی بزرگتر و بهتر است.

۳-در پکیج W800 یک کارت حافظه ۵۱۲ مگابایتی گنجانده شده است و حافظه ی این گوشی تا دو گیگا بایت قابل ارتقاست ولی هنوز مشخص نیست در پکیج ۳۲۵۰ کارت حافظه با چه حجمی گنجانده خواهد شد (هر چند به احتمال زیاد کارت حافظه ی ارائه شده به همراه ۳۲۵۰ ۱۲۸ یا ۶۴ مگابایتی خواهد بود) و حافظه ی ۳۲۵۰ تنها تا یک گیگا بایت قابل ارتقاست. همچنین W800 دارای ۳۸ مگابایت حافظه داخلی است ولی ۳۲۵۰ دارای ۱۰ مگابایت حافظه داخلی است، بنابراین W800 از نظر حافظه نیز بر ۳۲۵۰ برتر است.

۴-۳۲۵۰ از لحاظ سرعت انتقال دیتا بر W800 برتری دارد به طوری که این گوشی با استفاده از EDGE دیتا را با سرعت ۲۳۶.۸ کیلو بایت بر ثانیه و با استفاده از GPRS دیتا را با سرعت ۶۲.۴ کیلو بایت بر ثانیه منتقل میکند و این در حالیست که W800 دیتا را تنها با سرعتی ما بین ۳۲ تا ۴۸ کیلو بایت بر ثانیه منتقل میسازد. مي توان گفت كه سوني اريكسون اين سيستم رو تو w810 بكار گرفته است.
- ۳۲۵۰ فاقد پورت اینفرارد است ولی W800 به این پورت تجهیز شده است.

۵-هر دوگوشی از دوربینهایی با وضوح ۲ مگا پیکسل بهره میبرند ولی توانایی دوربین W800 در autofocus و مجهز بودن آن به فلش برای عکاسی در محیطهای فاقد نور دوربین این گوشی را بر رقیب خود یعنی نوکیا ۳۲۵۰ کاملا برتری میسازد و با w800 عكسهايي با كيفيت بسيار عالي وشفاف را خواهيد داشت.

۶- W800 میتواند حتی زمانی که خاموش است نیز موسیقی دیجیتال پخش نماید ولی ۳۲۵۰ فاقد چنین امکانی است.

۷-نوکیا ۳۲۵۰ با بهره گیری از یک درگاه ورودی ۳.۵ میلیمتری به کاربر این امکان را میدهد تا از هر هدفونی بهره بگیرد ولی W800 به هدفون ارائه شده در پکیجش محدود است ولي داراي يك هندزفري خوب با كيفيت عالي مي باشد كه با هر گوشي سازگار ميباشد.

۸- W800 از نظر عمر باطری بسیار بالاتر از ۳۲۵۰ است زیرا W800 میتواند ۳۰ ساعت مداوم موسیقی پخش کند و در حالت آماده باش ۴۰۰ ساعت و همچنین در حالت مکالمه مداوم ۹ ساعت کارایی دارد این در حالیست که ۳۲۵۰ تنها ۱۰ ساعت مداوم توان پخش موسیقی را داراست و در حالت آماده باش ۲۵۰ ساعت و در حالت مکالمه مداوم ۳ ساعت کارایی دارد.

۹- درآخر می توان گفت كه w800 از نظر كيفيت عكس و صدا بهتر از رقيب خود مي باشدونمي توان از طراحي منحصر بفرد آن هم گذشت.البته بايد ذكر كرد كه ۳۲۵۰ داراي سيستم عامل سيمبين مي باشد كه w800 فاقد ان هست.

۱۰- هر چند نمیتوان در این مورد نظر قطعی داد ولی به نظر میرسد هر دوگوشی با اندکی تفاوت از نظر قیمت در یک سطح خواهند بود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamed_48007
11-06-2006, 15:11
عزيزم با تشكر از اينكه اين دو گوشي رو با هم مقايسه كردي ولي دو سه جا اين مقايسه شما مشكل داره

1) اينكه در مورد صفحه نمايش كه كاملا ميشه گفت صفحه نمايش 3250 تقريبا 1.5 برابر w800 هستش .

2) اینکه کارت حافظه ای که روی گوشی 3250هست 128 مگابایته و کارت حافظه w800 که می شه گفت 512 مگابایته فقط برای تبلیغ شرکت سونی اریکسون بوده در صورتی که نوکیا احتیاجی به تبلیغ با کارت حافظه نداره

3) w800 که 1 فلاش داره بدون فلاش در محیطهای کم نور نمیتونه عکسی با کیفیت عالی بندازه ولی 3250 بدون فلاش در محیطهای کم نور با وضوحی خیلی عالی عکس میندازه .

4)w800 هم از همون درگاه 3.5 میلی متر برای هندزفری استفاده می کنه و w800 فقط از طریق این درگاه شارژ میشه و به طوری میشه گفت که با w800 در هنگام شارژ کردن نمیشه از هندزفریش استفاده کرد در صورتی که 3250 کاملا از این قاعده مستثنا هستش و درگاه شارژش علاوه بر اینکه با درگاه هندزفري مشترک نیست بلکه از سوکتهای جدید شارژر استفاده می کنه . و وضوح صدای هردو از طریق هندزفری کاملا شبیه همدیگه هستش . درضمن 3250 حتي هندزفريش كاملاحرفه اي كه ميشه از طريق هندزفري آهنگها رو عقب و جلو كرد كه هيچ گوشي اين امكان رو نداره

5)من هردوی این گوشی ها رو با هم کامل مقایسه کردم که کارایی باطری هردو به اندازه هم هست

6) گوشی های w800 قابلیت اینکه بشه نرم افزاری روی اون نصب کرد رو نداره یعنی سیستم عامل روی w800 نمیشه نصب کرد در صورتی که 3250 علاوه بر اینکه از سیستم عامل بهره میبره ورژن سیستم عامل اون کاملا جدیده که از Symbian 9.1 پیروی می کنه كه جديدترين سيستم عامله .

7)و از نظر قیمت هم 3250 نوكيا حدود 80000 تومان یا همون 95 دلار گرونتر w800 میباشد

حالا دوستهاي ديگه بايد در مورد اين دو گوشي نظر بدن ببينيم كه چي ميشه

M.B.M
11-06-2006, 15:35
hamed_48007 جان ممنون مي شم چون اطلاعات همه اضافه مي شه

hamed_48007
11-06-2006, 17:23
عزيزم من تا جايي كه بتونم كمك مي كنم براي اطلاعات بقيه بچه ها

MAFIA2000
12-06-2006, 05:34
درود..
من با w800 کار کردم ولی با نوکیا جدیده نه...
باید بگم هر چقدر هم که امکانات داشته باشه باز هم همین سیستم عامل نوکیا و خوش منو بودن گوشی های این شرکت و اینکه به یک نظم و پایداری خاصی در منوی گوشی هاش برخورداره به طوری که کاربر هرکدام از گوشی های سری 60 نوکیا رو در دست بگیره به راحتی و در چند ثانیه قادر به استفاده از تمام امکانات گوشی هست به کل خانواده سونی اریکسون ارزش داره...

hamed_48007
12-06-2006, 09:39
بابا ايول همه ميدونن كه نوكيا چيه ديگه احتياجي به تعريف نداره البته W800 سونی اریکسون هم کارش عالیه

apoosh
14-06-2006, 14:32
منهم با حرفتون موافقم،البته سونی اریکسون را هم در گوشیها خیلی قبول دارم و اینکه Mafia2000 میگه را درست نمیدونم،من خودم قبل از اینکه 3250 بگیرم سونی اریکسون داشتم و کار با آن را خیلی راحت یاد گرفتم و اتفاقا عقیده دارم سونی اریکسون از نظر کارکردن ساده تر است اما ایراد بزرگ گوشیهاش بجز چند مدلش نداشتن سیمبیانه

Dr.Dolfin
29-08-2007, 11:58
سلام من هر دوی این گوشی ها رو داشتم.3250 خیلی بهتره.مطمئن باشید منم اول شک داشتم و w800 گرفتم و پشیمون شدم و عوضش کردم با 3250.

killerdeadlystar
29-08-2007, 14:16
من که هیچ وقت این دوتا رو با هم مقایسه نمی کنم

w800 کجا و 3250 کجا ...

اگه می خواستم مقایسه کنم

w800 رو با سونی اریکسون k810 مقایسه می کردم

killerdeadlystar
29-08-2007, 14:18
امکان نداره ...

ولی از نظر خوش دستی 3250 بهتره

killerdeadlystar
29-08-2007, 14:21
3250 منم داشتم

خیلی خوش دست بود

هم کوچیک و هم زیاد فضا اشغال نمی کرد

الان من k810 گرفتم

بی شرف غوله

دوربین 3/2 مگاپیکسل ...

Corvette
30-08-2007, 02:10
3250،کوچیکه؟؟؟!!!؟؟؟؟ دوسته عزیز اگر 3250 کوچیکه پس شما به چی میگین بزرگ؟؟؟؟!!!!!!!

ديپلمات
30-08-2007, 03:02
عزيزم با تشكر از اينكه اين دو گوشي رو با هم مقايسه كردي ولي دو سه جا اين مقايسه شما مشكل داره

1) اينكه در مورد صفحه نمايش كه كاملا ميشه گفت صفحه نمايش 3250 تقريبا 1.5 برابر w800 هستش .

2) اینکه کارت حافظه ای که روی گوشی 3250هست 128 مگابایته و کارت حافظه w800 که می شه گفت 512 مگابایته فقط برای تبلیغ شرکت سونی اریکسون بوده در صورتی که نوکیا احتیاجی به تبلیغ با کارت حافظه نداره

3) w800 که 1 فلاش داره بدون فلاش در محیطهای کم نور نمیتونه عکسی با کیفیت عالی بندازه ولی 3250 بدون فلاش در محیطهای کم نور با وضوحی خیلی عالی عکس میندازه .

4)w800 هم از همون درگاه 3.5 میلی متر برای هندزفری استفاده می کنه و w800 فقط از طریق این درگاه شارژ میشه و به طوری میشه گفت که با w800 در هنگام شارژ کردن نمیشه از هندزفریش استفاده کرد در صورتی که 3250 کاملا از این قاعده مستثنا هستش و درگاه شارژش علاوه بر اینکه با درگاه هندزفري مشترک نیست بلکه از سوکتهای جدید شارژر استفاده می کنه . و وضوح صدای هردو از طریق هندزفری کاملا شبیه همدیگه هستش . درضمن 3250 حتي هندزفريش كاملاحرفه اي كه ميشه از طريق هندزفري آهنگها رو عقب و جلو كرد كه هيچ گوشي اين امكان رو نداره

5)من هردوی این گوشی ها رو با هم کامل مقایسه کردم که کارایی باطری هردو به اندازه هم هست

6) گوشی های w800 قابلیت اینکه بشه نرم افزاری روی اون نصب کرد رو نداره یعنی سیستم عامل روی w800 نمیشه نصب کرد در صورتی که 3250 علاوه بر اینکه از سیستم عامل بهره میبره ورژن سیستم عامل اون کاملا جدیده که از Symbian 9.1 پیروی می کنه كه جديدترين سيستم عامله .

7)و از نظر قیمت هم 3250 نوكيا حدود 80000 تومان یا همون 95 دلار گرونتر w800 میباشد

حالا دوستهاي ديگه بايد در مورد اين دو گوشي نظر بدن ببينيم كه چي ميشه

مسخره ترين و غير اصولي ترين مقايسه اي بود كه ديدم ( حتي يه نوزاد 1 ساله هم ميدونه كه قاب خالي w800 به 3250 اكسپرس مي ارزه )

راجع به كيفيت عكس در تاريكي وواقعا خنده دار مقايسه كردي...!!! چقدر ملت بي سواد هستن و ادعا ميكنن!