PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن کامپیوتر (حتی به مرحله POST هم نمیرسه)

mahdi_mbi
25-07-2011, 11:13
سلام دوستان
من یه مشکلی پیدا کردم؛ دکمه پاور کامپیوتر رو که میزنم هیچ اتفاقی نمیفته؛ یعنی حتی فن CPU هم شروع به کار نمیکنه؛ تنها اتفاقی که میفته چراغ پاور جلوی کیس روشن میشه و شروع میکنه به چشمک زدن (در واقع کامپیوتر حتی به مرحله POST هم نمیرسه).
تمامی قطعات (Power Supply، رم، کارت گرافیک، CPU و هارد) رو جدا جدا روی یک سیستم دیگه تست کردم و مشکلی ندارند. با این حساب فکر میکنم مشکل از مادربرد باشه. کسی برای رفع این مشکل چیزی به ذهنش میرسه؟

مادربرد: Intel DP965LT
منبع تغذیه: Green 535 Watt

تذکر: منبع تغذیه که به برق وصل باشه، چراغ سبزرنگ روی مادربرد روشنه؛ یعنی برق میاد تو مادربرد.

ممنون

jafarian
25-07-2011, 14:00
شماکلیه قطعات کیس بیرون بیارین بعدش مین باگذاشتن جامپر clr COMSکنید ببینید درست میشه دیدین بازم مورد داشت بطورموقت بااینکه میدونید پاورتون درسته بازم بایک پاوردیگه تست بزنید دیدین به همون صورته مشکل دیگه ازمین:20:

mahdi_mbi
25-07-2011, 14:25
شماکلیه قطعات کیس بیرون بیارین بعدش مین باگذاشتن جامپر clr COMSکنید ببینید درست میشه دیدین بازم مورد داشت بطورموقت بااینکه میدونید پاورتون درسته بازم بایک پاوردیگه تست بزنید دیدین به همون صورته مشکل دیگه ازمین:20:

قبلا همین کارارو هم انجام داده بودم جواب نداد
ممنون از پاسختون

D3vil_A
25-07-2011, 22:55
سلام.
شما باطری مادربرد رو در بیارید..کابل E-ATX هم از مادربرد جدا کنید.(1 ساعت) اسلات های رم رو هم عوض کنید.

Lord_theOne
26-07-2011, 21:58
با یک پاور دیگه هم تست کن ببین چطوری هست
همه سخت افزار را جدا کن فقط مادربرد و سی پی یو باشد ببین باز فن سی پی یو کار می کنه یا نه؟

mahdi_mbi
27-07-2011, 14:31
با یک پاور دیگه هم تست کن ببین چطوری هست
همه سخت افزار را جدا کن فقط مادربرد و سی پی یو باشد ببین باز فن سی پی یو کار می کنه یا نه؟

این کار رو هم انجام دادم. حتی کیس رو هم عوض کردم گفتم شاید مشکل از کلید پاور جلوی کیس باشه ولی فایده ای نداشت.
ممنون

jafarian
27-07-2011, 14:36
باطری مین clr COMS کردین همچنین کلیه قطعات بیرون کیس بیارین واسه روشن کردن مین هم وقتی بیرون کیسه ازیک دوسو به قسمت اتصال پاوراستفاده کنید یعنی سیمهای ریست و پاور و هارد روی مین اتصال ندین.

mahdi_mbi
28-07-2011, 13:27
باطری مین clr COMS کردین همچنین کلیه قطعات بیرون کیس بیارین واسه روشن کردن مین هم وقتی بیرون کیسه ازیک دوسو به قسمت اتصال پاوراستفاده کنید یعنی سیمهای ریست و پاور و هارد روی مین اتصال ندین.

این کارهایی که میگیدو تست کردم.
با این حساب مادربرد سوخته دیگه

sahab1214
28-07-2011, 13:44
سلام رایانه من هم همین مشکل را دارد یعنی بازدن کلید روشن فقط لامثش روشن میشود دیگر نه فن cpu وpower نمی چرخد power اش را در رایانه ی دیگری چک کردیم که آن رایانه سالم بئد دیدیم که همان طوری مثله رایانه ی خودمان خراب شد بعد powerخودش رازدیم دیدیم ددرست شد نتیجه گرفتیم از power اش است !!

mahdi_mbi
28-07-2011, 17:55
سلام رایانه من هم همین مشکل را دارد یعنی بازدن کلید روشن فقط لامثش روشن میشود دیگر نه فن cpu وpower نمی چرخد power اش را در رایانه ی دیگری چک کردیم که آن رایانه سالم بئد دیدیم که همان طوری مثله رایانه ی خودمان خراب شد بعد powerخودش رازدیم دیدیم ددرست شد نتیجه گرفتیم از power اش است !!

ممنون از جوابتون ولی تو این مورد پاور سالمه تست شده

Achilles_E
16-08-2011, 15:20
سلام دوستان. کامپیوتر منم همین مشکلو داره . با زدن دکمه ی پاور اکثرا صفحه ای بالا نمیاد یا اگرم بالا بیاد هنگ میکنه . چراغ چشمک زدن HDD ام اکثرا خاموش میمونه یا حتی اون تک بوق اولو نمیزنه . اما فن cpu و کیس کار میکنه . نمیدونم مشکل از کجاشه . فکر میکردم ویندوزه اما هارد رو یه کیس دیگه کاملا کار میکرد . یه چند باری که روشن شد و به اونجا که سخت افزارارو شناسایی میکنه رسید نوشت your cpu has been changed !!!!!
لطفا کمکم کنید ... :(

jafarian
16-08-2011, 16:02
سلام دوستان. کامپیوتر منم همین مشکلو داره . با زدن دکمه ی پاور اکثرا صفحه ای بالا نمیاد یا اگرم بالا بیاد هنگ میکنه . چراغ چشمک زدن HDD ام اکثرا خاموش میمونه یا حتی اون تک بوق اولو نمیزنه . اما فن cpu و کیس کار میکنه . نمیدونم مشکل از کجاشه . فکر میکردم ویندوزه اما هارد رو یه کیس دیگه کاملا کار میکرد . یه چند باری که روشن شد و به اونجا که سخت افزارارو شناسایی میکنه رسید نوشت your cpu has been changed !!!!!
لطفا کمکم کنید ... :(

اول ازهمه بایوس مین آپدیت کنید ببینید مشکلتون برطرف میشه قطعات ازداخل کیس دربیارین ازنوع اسمبل کنید یعنی کلا cpu و مین و گرافیک کلا جدا کنید بعدش ازنوع سرهم کنید.

EXTREME
16-08-2011, 18:59
پس فقط میمونه مینتون
مین مشکل داره
اگر پاور و کابل برق و اتصالات پاور روی مین درست باشه و بایوس هم دیفالت شده باشه

sadatnia
18-08-2011, 16:01
دوست عزیز معمولا سیستمی که روشن نمی شه بعد از مطمئن شدن از سالم بودن پاور چهار پین که روی مادربرد وصله رو جدا کن بعد روشن کن ببین روشن می شه یا نه اگه روشن شد مدار PWM اتصال کرده اگر باز هم روشن نشد میتونه از ای سی IO یا چیپ جنوبیت باشه که به یه مرکز تعمیرات ببری برات تعمیر می کنند

smash85
05-09-2011, 21:10
سلام دوستان. آقا سیستم من چند وقتی بود وقتی به برق می زدم چراغ پاور پشمک میزد بااینکه سیستم خاموش بود .باید چند بار کلید پشت کیس را خاموش و روشن می کردم تا درست میشد . ولی الان چند روزه وقتی روشن میکنم سه تا بوق میزنه و بالا نمیاد . اگه ممکنه منو راهنمایی کنید . ممنون