PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جراحی آپاندیس

مهرسا1
24-07-2011, 11:29
من آپاندیسم مشکل نداره اما میترسم یه روز ملتهب بشه و خطر داشته باشه میخواستم بدونم جراحیش هزینش چقدره؟و ایا خطری نداره؟

ehsan_update
24-07-2011, 18:26
آپاندیس بر خلاف اون چیزی که خیلی ها فکر میکنند، یه ارگان مهم از نظر ایمونولوژیک هستش و بهتره عمل نشه! از قدیم گفتن سری که درد نمیکنه رو نباید دستمال بست! :20:

Sayam
24-07-2011, 18:35
آپاندیسی که میگین مشکلی نداره چرا باید نگران باشین و بخاین هزینه ی عمل رو بدونید؟ :20:

هزینه ی عمل بستگی به دکتر جراحی که بخاد شما رو عمل کنه داره

جراحان مختلف ، هزینه های متفاوتی رو تعیین میکنند

من دکتری میشناسم که همه ی وسایل اتاق عملش رو از اروپا آورده و هزینه ی عمل آپاندیس رو 1 میلیون 500 میگیره (با بیمه) ، بدون بیمه 1800 ، لاپاراسکوپی 2 میلیون به بالا

احتمالا جراحان معمولی تر هم زیر یک میلیون باید در نظر بگیرین

برای بیمه های تامین اجتماعی و سایر بیمه ها یک تعداد بیمارستان هایی هستند که ریالی پول نمیگیرند ، مثلا اینجا (مشهد) بیمارستان فارابی مخصوص بیمه شدگان تامین اجتماعی هستش
و در صورت عمل پول نمیگیرند ، فقط بعضی اوقات مثلا میگن برو 6 ماه دیگه بیا ، مریض زیاده و از این حرفا... که در اون صورت هم باید با دکترتون صحبت کنید و متقاعدش کنید (زیر میزی و این حرفا :27:)

و ایا خطری نداره؟
نه... هنوز مشخص نشده که آپاندیس چه وظیفه ای در بدن داره... :)
موفق باشید!

Sayam
24-07-2011, 18:43
سلام دوست عزیز

آپاندیس بر خلاف اون چیزی که خیلی ها فکر میکنند، یه ارگان مهم از نظر ایمونولوژیک هستش و بهتره عمل نشه
خود من هنوز از هیچ شخص و از هیچ منبعی که صحیح باشه این مساله رو نخونده و نشنیده ام
فقط یکبار توی یک مجلسی بودیم و یکی از روحانیون عزیز :27: که داشتند از جامعه ی دانشمندان انتقاد میکردند و کلا موضوع این بود که میخاستن بگن این بشر چقدر حقیره.... اونجا آخونده میگفت : آپانددیس در بروز سرطان تاثیر داره :19:
یکی نبود بگه آخه شما دکتری یا آخوند؟ :46:

از قدیم گفتن سری که درد نمیکنه رو نباید دستمال بست
آدم سالم که آپاندیسشو عمل نمیکنه
وقتی درد در ناحیه ی آپاندیس احساس بشه و دکتر تشخیص عمل بده اون موقع عمل میشه

h!tman
24-07-2011, 18:49
والا استادی از زیست داشتیم:دی
میگفت یک بنده خدایی کشف کرده یک مکانی برای باکتری هاست که رشد و نمو کنن و اگر بیماری هایی مثل وبا باکتری مفید روده رو از بین ببرن آپاندیس بتونه روده رو دوباره به حالت نرمال برگردونه

ehsan_update
24-07-2011, 19:03
خود من هنوز از هیچ شخص و از هیچ منبعی که صحیح باشه این مساله رو نخونده و نشنیده ام
خوب دوست عزیز چون شما نخوندی و نشنیدی باعث نمیشه که این مساله رد بشه!
آپاندیس به عنوان یک ارگان لنفویدی عمل میکنه و من این رو از خودم نمیگم!

Immune function

New studies propose that the appendix may harbor and protect bacteria ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) that are beneficial in the function of the human colon.[6] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_note-health-5)
Loren G. Martin, a professor of physiology ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) at Oklahoma State University ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), argues that the appendix has a function in fetuses ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) and adults.[7] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_note-6) Endocrine ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) cells have been found in the appendix of 11-week-old fetuses that contribute to "biological control (homeostatic ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) mechanisms." In adults, Martin argues that the appendix acts as a lymphatic ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) organ. The appendix is experimentally verified as being rich in infection-fighting lymphoid cells ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), suggesting that it might play a role in the immune system ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). Zahid[8] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_note-7) suggests that it plays a role in both manufacturing hormones ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) in fetal development ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) as well as functioning to "train" the immune system, exposing the body to antigens ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) so that it can produce antibodies ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). He notes that doctors in the last decade have stopped removing the appendix during other surgical procedures as a routine precaution, because it can be successfully transplanted into the urinary tract ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) to rebuild a sphincter ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) muscle and reconstruct a functional bladder ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).

منبع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

"In this context, the function of the appendix appears to be to expose white blood cells to the wide variety of antigens, or foreign substances, present in the gastrointestinal tract. Thus, the appendix probably helps to suppress potentially destructive humoral (blood- and lymph-borne) antibody responses while promoting local immunity. The appendix--like the tiny structures called Peyer's patches in other areas of the gastrointestinal tract--takes up antigens from the contents of the intestines and reacts to these contents. This local immune system plays a vital role in the physiological immune response and in the control of food, drug, microbial or viral antigens. The connection between these local immune reactions and inflammatory bowel diseases, as well as autoimmune reactions in which the individual's own tissues are attacked by the immune system, is currently under investigation.

منبع:

آدم سالم که آپاندیسشو عمل نمیکنه
وقتی درد در ناحیه ی آپاندیس احساس بشه و دکتر تشخیص عمل بده اون موقع عمل میشه __________________
منم همینو گفتم، ایشون فرمودن:

من آپاندیسم مشکل نداره
من هم جواب دادم:

از قدیم گفتن سری که درد نمیکنه رو نباید دستمال بست

ehsan_update
24-07-2011, 19:09
والا استادی از زیست داشتیم:دی
میگفت یک بنده خدایی کشف کرده یک مکانی برای باکتری هاست که رشد و نمو کنن و اگر بیماری هایی مثل وبا باکتری مفید روده رو از بین ببرن آپاندیس بتونه روده رو دوباره به حالت نرمال برگردونه
این هم منبع حرف شما، تحقیق و اثبات شده:20:

M . Sayid
25-07-2011, 00:50
هر عضوي يه وظيفه اي داره خب بشر نتونسته بفهمتش كه دليل نميشه !!
آپانديس كاراش مربوط به دوران جنينيه !! حالا دقيقا نمي دونم چي !! كسي مي دونه ؟؟

مهرسا1
25-07-2011, 00:54
این درسته که از 30 سالگی به بعد دیگه نمیترکه؟

ehsan_update
25-07-2011, 16:23
هر عضوي يه وظيفه اي داره خب بشر نتونسته بفهمتش كه دليل نميشه !!
آپانديس كاراش مربوط به دوران جنينيه !! حالا دقيقا نمي دونم چي !! كسي مي دونه ؟؟
Endocrine cells appear in the appendix of the human fetus at around the 11th week of development. These endocrine cells of the fetal appendix have been shown to produce various biogenic amines and peptide hormones, compounds that assist with various biological control (homeostatic) mechanisms.

اینم کار آپاندیس در دوران جنینی ، متنش زیاد سخت نیست. اگه میخواید چکیدشو فارسی بنویسم؟

Lady parisa
06-08-2011, 13:41
من خودم 7-8سال پیش عمل کردم! منتهی حدود 17-8روز تقریبا دل درد داشتم! چند بار دکتر رفتم تشخیص ها متفاوت بود تا اینکه بعد از ظهر که از سرکار برمیگشتم منزل اصلا نمی تونستم روی پاهام بایستم رفتم دکتر ! و به این نتیجه رسیدن که دردم مربوط به آپاندیسه!

اما نزدیک عمل بهتر شده بودم که یادم نیست دکتر دقیقا چی گفت! اما بالاخره همون شب عمل کردم!

پیشنهادی که به دوستان دارم اینکه که چون شکم دارای چندین لایه است تا زمانی که آپاندیستون درد نگرفته دنبالش نرین! چون بعد از عمل حتی نمی تونین سرفه کنین! بخندین یا خم و راست شین! تا حدود 10روز این درد رو دارین! تا مرور زمان و خوردن داروهاتون باعث بهبودتون بشه! و اینکه امیدوارم که نترکه اگر ترکید!:27:متخصص خوبی عملتون کنه! و گرنه انگار یه شهاب سنگ بزرگ خورده پهلوتون!:31: