PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی خرید مانیتور برای گیم

hirsababak
24-07-2011, 09:09
سلام طبق معمول به یاری شما نیازمند شدم
بعد از چند سال تصمیم گرفتم مانیتور های گیم نت رو از CRT به LCD یا LED تغییر بدم

1-واسه هر مانیتور بیشتر از 200 تومان نمی تونم هزینه کنم
2-LCD یا LED بودن و سایزش زیاد مهم نیست(مهم کیفیت و دوام هست چون شبانه روز باید روشن باشند)
3-مانیتور رو فقط یرای گیم می خوام (خصوصیات مانیتور رو خودتون بهتر میدونید)
4-اگه ممکنه چند مورد پیشنهاد بدین تا واسه تصمیم گیری دستم باز تر باشه

دوستان عزیز جسارت نباشه 1 مانیتور نیست که اگه خوب نبود به راحتی بفروشم و برم یکی دیگه بخرم.14 تاست.بنابر این خیلی باید تو خرید دقت کنم

راستی به نظر شما چون بچه ها خواه یا نا خواه دست میزنند به صفحه نمایش جلوی دکور شیشه بزارم بهتره یا محافظ صفحه نمایش بگیرم؟کیفیت زیاد فرق می کنه؟

پیشاپیش تشکر فراوان از راهنمایی هاتون

jafarian
24-07-2011, 14:29
LCD

LG - 20" - W2053S 183000t

LCD

ASUS - 20" - VH202D 200000t

LED

LG - 20" - E2040S - LED 196000t

LED

AOC - 20" - e2036v - LED 190000t

دررابطه با سئوال هم میتونید ازمحافظ استفاده کنید:20:

pouryakhan
24-07-2011, 22:18
سلام طبق معمول به یاری شما نیازمند شدم
بعد از چند سال تصمیم گرفتم مانیتور های گیم نت رو از CRT به LCD یا LED تغییر بدم

1-واسه هر مانیتور بیشتر از 200 تومان نمی تونم هزینه کنم
2-LCD یا LED بودن و سایزش زیاد مهم نیست(مهم کیفیت و دوام هست چون شبانه روز باید روشن باشند)
3-مانیتور رو فقط یرای گیم می خوام (خصوصیات مانیتور رو خودتون بهتر میدونید)
4-اگه ممکنه چند مورد پیشنهاد بدین تا واسه تصمیم گیری دستم باز تر باشه

دوستان عزیز جسارت نباشه 1 مانیتور نیست که اگه خوب نبود به راحتی بفروشم و برم یکی دیگه بخرم.14 تاست.بنابر این خیلی باید تو خرید دقت کنم

راستی به نظر شما چون بچه ها خواه یا نا خواه دست میزنند به صفحه نمایش جلوی دکور شیشه بزارم بهتره یا محافظ صفحه نمایش بگیرم؟کیفیت زیاد فرق می کنه؟

پیشاپیش تشکر فراوان از راهنمایی هاتون

سلام.کارت گرافیکتون؟

hirsababak
25-07-2011, 00:00
سلام
راستش کارت گرافیک هام یه مدل نیست و رنگارنگه ولی به مرور زمان کارت گرافیک مناسب تری میزارم الان بیشتر سیستم هام msi 4670 هست.یه چند تا هم از این مدل پایین تره.ولی همینطور که عرض کردم کارت گرافیک ها رو در اینده نزدیک تعویض می کنم
با تشکر

pouryakhan
25-07-2011, 00:29
سلام
راستش کارت گرافیک هام یه مدل نیست و رنگارنگه ولی به مرور زمان کارت گرافیک مناسب تری میزارم الان بیشتر سیستم هام msi 4670 هست.یه چند تا هم از این مدل پایین تره.ولی همینطور که عرض کردم کارت گرافیک ها رو در اینده نزدیک تعویض می کنم
با تشکر

میدونین فاکتورهای زیادی هست که انتخابو سخت میکنه:

1.چقد جا دارین؟فک نکنم بشه 18تا 22 رو جاداد تو گیم نت.
2.فول اچ دی بودنش مهمه؟اگه فول میخواین نمیشه با این کارتا فعلی بازی کرد حتی در حد معمول.
3.اتفاقا ال ای دی و ال سی دی بودنش مهمه.مصرف ال ای دی ها نصفه.برا شما که 18 تا دارین دیگه بدتر.کلی صرفه جویی داره.
در کل ال ای دی 2240 یا 2250 ال جی پیشنهاد میشه.اقتصادی تره.کارت گراف خوف هم نمیخواد.باکارتی در حد 100-150 راه میفته.قیمتم حدود 200.با مصرف 20وات.

hirsababak
25-07-2011, 08:42
سیستم ها 14 تاست و جا میشه (هنوز نمی دونم 22 زیاد هست یا نه چون مانیتور خودم 22 هست و بعضی از بچه ها وقتی رو سیستم من دوتا بازی میکنند باهاش کنار نمیان شاید واسه این باشه یهو از crt17 میان رو 22 بازی میکنند اینجوری باشه)

فول اچ دی بودن هم مهم نیست چون همین طور که اشاره کردید شاید با این گرافیک ها به مشکل بخورم

به مصرف برق اصلا فکر نکرده بودم

ممنون از راهنما یی تون

B U L U T
25-07-2011, 11:48
به نظرتون AOC 2036 بهتر نیست هم 160 تومنه و هم 20 اینچه با توجه به اینکه به کیفیت dvi و hdmi نیازی نداری
همین خوبه بنظرم

pouryakhan
25-07-2011, 11:53
تصیح میشه:
منظورم 2050 و 2040 بود.22ها اکثرا فول هستن.

Ultra_Black
25-07-2011, 13:00
سلام
برای ابعاد حداکثر 20 اینچ مناسبه
LCD و LED بودنش هم زیاد تفاوتی نداره
و چندین مدل از LG و Samsung و AOC میتونین تهیه کنین...

goodzila46
27-07-2011, 14:17
سلام به دوست خوبم .
اول از همه باید بگم که به اندازه موهای سرم تو نت گشتم در این ارتباط و به یه شونصد جایی برای خرید زنگ زدم.

پس:

مارک aoc به هیچ وجه خوب نیست دلیل: تولید کشور هند هست(یعنی حداقل ژاپنی یا آمریکایی نیست و کاری هم به این جفنگیات که الان بازار همه چیز شده چین نداشته باش)،کیفیت تصاویرش نصبت به سه مارک سامسونگ ال جی و اایسوز پایین تره .گارانتی خوبی هم نصبت به ال جی و سامسونگ نداره.

اگه بخوای مانیتور های به اصطلاح ال ای دی یا همون از نظر فنی بک لایت ال ای دی بگیری فقط ده درصد انرژ ی کمتری نصبت به ال سی دی ها مصرف می کنه. ( در ارتباط با بک لایت بودن مانیتور هم توضیح خلاصه اینکه قریب به نود درصد مانیتور های موجود در بازار تمام ال ای دی یا اصطلاحاً فول ال ای دی نیستن و فقط از دیود های ال ای دی در پشت پنل مانیتور استفاده شده.)

نکته مهم : مانیتور هات رو قطعاً نوزده اینج بردار هم از نظر مصرف و هم از نظر جا و فضایی که می گیرن خیلی مهمه.
در ضمن مانیتور ها رو با توجه به بودجه ای که می خوای در آینده برای خرید کارتهای گرافیکیت هزینه کنی انتخاب کن. یعنی تناسب بین قیمت و کیفیت در هر دو باید متعادل باشه.

نکته بعدی: شما که مانیتور ها رو برای گیم می خوای باید حتماً مانیتوری انتخاب کنی که که ورودی دی وی ای داشته باشه. ورودی دی وی ای برای پی سی مناسب هست. و اچ دی ام ای برای کنسول های بازی.