PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین نوع اینترنت برای استفاده سیار چیه؟

بهنازی
22-07-2011, 19:11
با سلام
بهترین نوع اینترنت برای استفاده سیار چیه؟ میخوام تو هر نقطه که هستم با لپ تاپ استفاده کنم ایرانسل تا به حال استفاده میکیرم ولی هر روز داره تعرفه هاشو کمتر میکنه آیا گزینه مناسب دیگری نیست به جای این با هزینه کمتر
از بسته های gprs ایرانسل استفاده میکردم

reza.0000
22-07-2011, 19:17
بهترین نوع اینترنت برای استفاده سیار چیه؟

بهنازی
22-07-2011, 20:03
دوست عزیز من یه جا نیستم تا از خط تلفن استفاده کنم و adsl بگیرم

sinaxex
25-07-2011, 01:50
دوست من اینجا ایران هست و طبق قانون ارگان X داشتن اینترنت سیار برای اشخاص معمولی غیر قانونی هست والا راحت ایرانسل میتونست 2 سال پیش با ارتقا تجهیزات ایی که داد الان تا 512 کیلوبایت رو بستر 2.5G انتقال بده! اما نمیتونه بده چون قانون دست اش رو بسته و یا فناوری وایمکس که اصل اش تو همه جای دنیا استفاده در همه جا هست مختص شده در ایران به استفاده درون منزلی!! چیزی که وایمکس فراتر از استفاده از داخل منزل هست والا وتقی تو همه جای دنیا ADSL هست با سرعت مطلوب دیگه مغز اشون معیوب نبوده که چیزی مثل وایمکس که هم فناوری گران تر هست و هم مشکلات خسارتی به محیط زیست و ... میزنه رو به میان بیارند تکنولوژی وایمکس برای استفاده جاهایی ساخته شده که از زیرساخت مناسبی برای داشتن اینترنت پرسرعت برخوردار نیستند مثل بین شهر ها جاده ها و..... که تو ایران شده منوط به داخل شهر که کاملا اشتباه هست باز اگر میشه حتی تو خوده شهر هم با لب تاپ هایی هم که مودم وایمکس دارند بهشون کانکت شدخوب بود اما خوب این مورد هم توسط قانون دست چند تا اپراتور محدود ایی که لیسانس وایمکس رو خریداری کردند بسته و فقط منوط کرده به استفاده از مک ادرس مودم های همون شرکت قطعا هم نمیشه مودم وایمکس ایرانسل یا مبین نت ادم بزنه زیر بغل اش بره تو خیابان!
کلا یک جمله بگم و تمام درایران اینترنت سیار پرسرعت وجود ندارد پرسرعت ترین اینترنت سیار در ایران همان EDGE ایرانسل هست که فقط تو شهر های بزرگ ایران تجهیزات اش نصب شده که نهایتا سرعت ایی دیدم روش هست تا 256 هست نه فراتر!

شما کجا هستید دوست عزیز؟ جاهایی که زیر ساخت مخابراتی وحود نداره برای انتقال پهنای باند بهترین راه لینک های رادویی (وایرلس) هست اگر تهران هستید میتونم راهنمایی ایتون کنم

matin_vv
25-07-2011, 08:34
دوست من اینجا ایران هست و طبق قانون ارگان X داشتن اینترنت سیار برای اشخاص معمولی غیر قانونی هست والا راحت ایرانسل میتونست 2 سال پیش با ارتقا تجهیزات ایی که داد الان تا 512 کیلوبایت رو بستر 2.5G انتقال بده! اما نمیتونه بده چون قانون دست اش رو بسته و یا فناوری وایمکس که اصل اش تو همه جای دنیا استفاده در همه جا هست مختص شده در ایران به استفاده درون منزلی!! چیزی که وایمکس فراتر از استفاده از داخل منزل هست والا وتقی تو همه جای دنیا ADSL هست با سرعت مطلوب دیگه مغز اشون معیوب نبوده که چیزی مثل وایمکس که هم فناوری گران تر هست و هم مشکلات خسارتی به محیط زیست و ... میزنه رو به میان بیارند تکنولوژی وایمکس برای استفاده جاهایی ساخته شده که از زیرساخت مناسبی برای داشتن اینترنت پرسرعت برخوردار نیستند مثل بین شهر ها جاده ها و..... که تو ایران شده منوط به داخل شهر که کاملا اشتباه هست باز اگر میشه حتی تو خوده شهر هم با لب تاپ هایی هم که مودم وایمکس دارند بهشون کانکت شدخوب بود اما خوب این مورد هم توسط قانون دست چند تا اپراتور محدود ایی که لیسانس وایمکس رو خریداری کردند بسته و فقط منوط کرده به استفاده از مک ادرس مودم های همون شرکت قطعا هم نمیشه مودم وایمکس ایرانسل یا مبین نت ادم بزنه زیر بغل اش بره تو خیابان!
کلا یک جمله بگم و تمام درایران اینترنت سیار پرسرعت وجود ندارد پرسرعت ترین اینترنت سیار در ایران همان EDGE ایرانسل هست که فقط تو شهر های بزرگ ایران تجهیزات اش نصب شده که نهایتا سرعت ایی دیدم روش هست تا 256 هست نه فراتر!

شما کجا هستید دوست عزیز؟ جاهایی که زیر ساخت مخابراتی وحود نداره برای انتقال پهنای باند بهترین راه لینک های رادویی (وایرلس) هست اگر تهران هستید میتونم راهنمایی ایتون کنم

یعنی با این مودمهای یو اس بی وایمکس، نمیشه همه جا به اینترنت وصل بود؟

sinaxex
25-07-2011, 19:55
یعنی با این مودمهای یو اس بی وایمکس، نمیشه همه جا به اینترنت وصل بود؟
از نظر تئوری میشه چرا نشه تمام تجهیزات وایمکس رو دکل های بی تی اس ایرانسل نصب شده پس محدودیت جابه جایی نیست اما تنظیم مقررات تاکید کرده رو نوع دادن سرویس اینترنت سیار .باید تست بشه من خودم نکردم اینکه ایا سرویس اتون قطع میشه یا نه اش رو نمیدونم اما تست کردن اش راحت هست

Imanhjp
26-07-2011, 19:21
مودم USB وایمکس خیلی راحت استفاده ی سیار رو داره فقط محدودیتش اینه که تو حرکت نمیشه استفاده کرد و اگر نه جای ثابت میشه در هر نقطه تحت پوشش استفاده کرد.
به این معنی که اگر از محدوده ی پوشش یک BTS خارج شوید اینترنت تا اتصال به BTS جدید قطع میشود و آزار دهنده هست

joe_satriani
26-07-2011, 20:04
با سلام
من هم وایمکس مبین نت رو پیشنهاد میکنم
فعلا به نظر میرسه کیفیت خوبی داره

موفق باشید.

Imanhjp
26-07-2011, 21:09
با سلام
من هم وایمکس مبین نت رو پیشنهاد میکنم
فعلا به نظر میرسه کیفیت خوبی داره

موفق باشید.