PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه به اشتراک گذاشتن adsl با مودم TP-LINK TD-W8901G در شبکه Lan

Shedayat
22-07-2011, 15:00
سلام دوستان خسته نباشید.
من یه مودم TP-LINK TD-W8901G دارم. می خوام اینترنتش رو توی یه شبکه Lan با 10 تا کامپیوتر که به یه هاب هم وصله اشتراک بزارم. با توجه به اینکه این مودم پورت Lan رو اشغال می کنه چطوری باید اینترنتش رو اشتراک بزارم طوری که همه ی کامپیوترهای موجود در شبکه ازش استفاده کنن؟

من دور و بر هاب رو گشتم. ولی یه جای خالی ای که مخصوص اتصال کابل اینترنت باشه رو پیدا نکردم . آیا کابل این مودم رو باید مثه یه کامپیوتر معمولی به هاب بزنم؟ اگه جواب مثبته برای آی پی دادن بقیه کامپیوترا باید از چه آی پی ای استفاده کنم؟
منظورم Dns server هست.
خیلی ممنون.

Amir Varasteh
22-07-2011, 21:24
سلام.

مودم رو با کابل وصل کن به یک پورت از هاب.

بعد مودم رو PPPoE کن و حتما NAT رو فعال کن روش. سپس توی تنظیمات کارت شبکه ی تمام سیستمها ، Default Gateway رو برابر IP مودم قرار بده.

همچنین میتونی این کارو از طریق DHCP مودم هم انجام بدی.

موفق باشی.

Shedayat
22-07-2011, 23:40
دست شما درد نکنه. مشکلم حل شد.
فقط یه سوال دیگه، چطور می تونم شبکه وایرلس رو مخفی کنم که دستگاههای غیر از اون دستگاههایی که براش تعریف میشه نتونن پیداش کنند؟

Amir Varasteh
22-07-2011, 23:55
لازم نیست چیزی رو مخفی کنی.

توی تنظیمات اکسس پوینت میتونی Mac Filtering رو فعال کنی و Mac Address سیستمهای خودت رو بهش Add کنی تا فقط همینا بتونن بهش وصل شن.

Shedayat
23-07-2011, 00:22
خیلی ممنون از اینکه زحمت می کشید و پاسخ می دین.
یه سوال دیگه: مک آدرس مخصوص کامپیوتره یا کارت شبکه؟
اگه مخصوص کارت شبکه هست من می خوام مک آدرس یه دستگاه کارت وایرلس اکسترنال رو بگیرم باید چیکار کنم. توی cmd بنویسم getmac حله؟ یا اون فقط مک آدرس کارت شبکه رو میده؟
دوباره ممنون.

Amir Varasteh
23-07-2011, 06:44
خواهش میکنم.

MAC Address مخصوص کارت شبکه هست.

طریقه ی پیدا کردن مک آدرس اکسس پوینت رو نمیدونم اما گوگل سرچ کن پیدا میشه.

درضمن Getmac برای پاسخ دادن به پروتکل RPC مقصد وصل میشه و از اونجایی که اکسس پوینتها این سرویس رو ندارن ، پس نمیشه براشون از Getmac استفاده کرد.

Shedayat
23-07-2011, 10:20
دوباره ممنون. پیدا کردم.
توی cmd باید بنویسیم ipconfig/all اونوقت اطلاعات تمام اتصالات شبکه ای که به کامپیوتر وصله رو نشون می ده که مک آدرس هم جزئی ازشه.
خیلی خیلی ممنون.

Shedayat
24-07-2011, 01:00
آقا یه سوال دیگه: می دونم که این سوال هیچ ربطی به عنوان تاپیک نداره. ولی من ای دی اس ال 128 از مخابرات گرفتم ولی سرعت دانلودش خیلی پایینه (بین 6و8) . به نظرتون سرعت دانلود بری پهنای باند 128 باید اینقدر باشه؟
تازه با برنامه Speed test Meter هم تست کردم ولی Max اون می ره روی 67 و بیشتر هم نمی شه. به نظرتون ای دی اس ال من 128 هست؟
از کجا می شه سرعت دقیقش رو فهمید.
ممنون.

Carchect
28-12-2011, 20:13
سلام
من میخوام با این مودم اینترنت رو توی سه دستگاه، (کامپیوتر- ----- و Xboxـم) شیر کنم
مراحل کار رو میخواستم

behrooz.shie
28-12-2011, 23:07
آقا یه سوال دیگه: می دونم که این سوال هیچ ربطی به عنوان تاپیک نداره. ولی من ای دی اس ال 128 از مخابرات گرفتم ولی سرعت دانلودش خیلی پایینه (بین 6و8) . به نظرتون سرعت دانلود بری پهنای باند 128 باید اینقدر باشه؟
تازه با برنامه Speed test Meter هم تست کردم ولی Max اون می ره روی 67 و بیشتر هم نمی شه. به نظرتون ای دی اس ال من 128 هست؟
از کجا می شه سرعت دقیقش رو فهمید.
ممنون.
اره خوب یک کمی کمه

سلام
من میخوام با این مودم اینترنت رو توی سه دستگاه، (کامپیوتر- ----- و Xboxـم) شیر کنم
مراحل کار رو میخواستم
بزارید روی PPPOE

Carchect
28-12-2011, 23:22
اره خوب یک کمی کمه
بزارید روی PPPOE
مرسی عزیز ولی اولا پست قبلی مال 5 ماه پیشه !
دوما، من به راهنمایی بیشتری نیاز دارم