PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مصرف سر خود داروهای اعصاب

Reza Azimy_RW
21-07-2011, 23:29
سلام دوستان . میخاستم بدونم این داروهایی که اسم میبرم اگه از هر کدوم یک دونه رو با هم بخوری عوارضش چیه ؟

نام قرصها :
Triphen 2
Fluoxetine 10
Trifluoperazine 1mg
ايبوپروفن 400

یعنی جمعا" این 4 تا قرص رو با هم خورد ؟

جوابش برام خیلی مهمه دوستان - پیشاپیش ممنون

Ice Pain
21-07-2011, 23:47
احتمالا میخوابی و دیگه هیچ وقت بیدار نمیشی :31: :27:
مرد مومن 4 تا قرص سر خود؟
یکیش رو هم مردم با اجازه ی دکتر نوش جون میکنند

saba_moha
22-07-2011, 11:39
سلام

اول از همه به هیچ وجه سر خود مصرف نکنید ،شاید بیماری شما به طریق دیگه ای و داروهای دیگه ای برطرف بشه. ولی به طور کلی نه، تداخل دارویی ندارند،چون تقریبا مکانیسم اثرشون مخالف هم هست.ممکنه یه خورده خواب الودگی ایجاد بشه (به خاطر همراهی تریفن و تری فلو پرازین)اما فلوکستین اثر ضد خواب داره و این داروها هم حداقل دوز داده شدن.

Reza Azimy_RW
22-07-2011, 12:09
بی نهایت ممنون از همه دوستان که کمک کردند
موفق باشید

مهرسا1
22-07-2011, 12:14
اما فلوکستین اثر ضد خواب داره و این داروها هم حداقل دوز داده شدن.

من فلوکستین مصرف میکنم خوابم بیشتر میشه

saba_moha
22-07-2011, 14:28
درسته ،کلا داروهای ضد افسردگی خواب رو بهتر میکنند،ولی فلوکستین از جمله داروهایی هست که عوارض اون میتونه بی خوابی باشه بنابراین توصیه میشه صبح ها مصرف بشه.....البته در عین اینکه کیفیت خواب رو بهتر میکنه....در مجموع مصرف اون با سایر ارام بخش ها کمتر خواب اوری میده.

مهرسا1
22-07-2011, 14:35
درسته ،کلا داروهای ضد افسردگی خواب رو بهتر میکنند،ولی فلوکستین از جمله داروهایی هست که عوارض اون میتونه بی خوابی باشه بنابراین توصیه میشه صبح ها مصرف بشه.....البته در عین اینکه کیفیت خواب رو بهتر میکنه....در مجموع مصرف اون با سایر ارام بخش ها کمتر خواب اوری میده.

واقعا زندگی با ضد افسردگی ها خیلی زیباتره به نظر من

shabnam1986
25-07-2011, 16:47
سلام

اول از همه به هیچ وجه سر خود مصرف نکنید ،شاید بیماری شما به طریق دیگه ای و داروهای دیگه ای برطرف بشه. ولی به طور کلی نه، تداخل دارویی ندارند،چون تقریبا مکانیسم اثرشون مخالف هم هست.ممکنه یه خورده خواب الودگی ایجاد بشه (به خاطر همراهی تریفن و تری فلو پرازین)اما فلوکستین اثر ضد خواب داره و این داروها هم حداقل دوز داده شدن.

فلوکستین خواب آوره...

---------- Post added at 06:47 PM ---------- Previous post was at 06:46 PM ----------

تو مایه های فلوکستین ولی با اثر بی اشتهایی و تثبیت روحی بهتر چیه؟

مهرسا1
25-07-2011, 21:45
تو مایه های فلوکستین ولی با اثر بی اشتهایی و تثبیت روحی بهتر چیه؟

خانواده بازدارنده جذب دوپامین

shabnam1986
25-07-2011, 22:51
میشه اسم ببرین؟

مهرسا1
26-07-2011, 00:23
میشه اسم ببرین؟

معرفی کردنشون بر خلاف قوانین نیست؟اگه بر خلاف قوانین فاروم نیست مدیرا بگن تا معرفی کنم

saba_moha
28-07-2011, 19:22
فلوکستین خواب آوره...

---------- Post added at 06:47 PM ---------- Previous post was at 06:46 PM ----------
تو پست های قبلیم هم گفتم،کلا ضد افسردگی ها خواب اور هستند ولی یکی از عوارض فلوکستین بی خوابی هم هست....در واقع کمتر از سایر داروها خواب اور هست.

خانواده بازدارنده جذب دوپامین

خانواده مهارکننده بازجذب دوپامین،با افزایش سطح دوپامین در مغز باعث افزایش اشتها میشوند.

در کل SSRI ها بهترین هستند.از نظر کمتر بودن عوارض جانبی...از لحاظ اثر بخشی هم تقریب تمام داروهای ضد افسردگی در حد یکدیگرند.

مهرسا1
28-07-2011, 21:06
خانواده مهارکننده بازجذب دوپامین،با افزایش سطح دوپامین در مغز باعث افزایش اشتها میشوند.

عزیزم اشتباه گفتی بالارفتن غلضت دوپامین تو مغز باعث کاهش اشتها میشه
نمونه بارزش افراد شیشه ای که گاهی تا 48 ساعت غذا نمیخورن

saba_moha
29-07-2011, 10:10
درسته دوست عزیز ،من اشتباه کردم و فکر کردم مکانیسم اثرش مشابه با TCA وSSRI هاست که باعث افزایش اشتها و افزایش وزن میشوند.(البته TCA ها بیشتر)

ولی به طور کلی ،شبنم خانم،اگر میخواید به منظور درمان افسردگی خودتون دارو مصرف کنید ،(البته به هیچ وجه دارو خود سرانه مصرف نکنید) بهترین اونها سیتالوپرام(از خانواده SSRI) هست که عوارض کمتری از سایرین داره.......داروهای مهارکننده جذب دوپامین خط اول درمان نیستند و در موارد عدم پاسخ به درمان با SSRI ها به کار برده میشوند....و علی رغم کاهش اشتها ممکنه موجب افزایش وزن هم بشوند(نوسان در وزن میدهند)...تنها دارویی هم که در این خانواده مورد تایید سازمان جهانی بهداشت امریکا قرار گرفته بوپروپیون هست.

مهرسا1
29-07-2011, 11:02
ولی به طور کلی ،شبنم خانم،اگر میخواید به منظور درمان افسردگی خودتون دارو مصرف کنید ،(البته به هیچ وجه دارو خود سرانه مصرف نکنید) بهترین اونها سیتالوپرام(از خانواده SSRI) هست که عوارض کمتری از سایرین داره.......داروهای مهارکننده جذب دوپامین خط اول درمان نیستند و در موارد عدم پاسخ به درمان با SSRI ها به کار برده میشوند....و علی رغم کاهش اشتها ممکنه موجب افزایش وزن هم بشوند(نوسان در وزن میدهند)...تنها دارویی هم که در این خانواده مورد تایید سازمان جهانی بهداشت امریکا قرار گرفته بوپروپیون هست.

به نظر من ایشون باید بفهمن افسردگیشون عامل سرتونینی داره یا دوپامینی این خیلی مهمه

saba_moha
30-07-2011, 09:14
به نظر من ایشون باید بفهمن افسردگیشون عامل سرتونینی داره یا دوپامینی این خیلی مهمه

افتراق مکانیسم افسردگی به این راحتی ها نیست و اکثر افسردگی ها عامل سروتونینی و نورادرنالینی دارند (به خصوص افسردگی های ماژور) وداروهایی هم که داده میشوند روی این دو دسته کار میکنند و پزشک کمتر به افتراق عامل دو پامینی و سروتونینی بر می اید......و اگر لازم به تجویز DNRI باشد باز اغلب به همراهی با تجویز SSRI ها هست.

meisam317
30-07-2011, 10:32
سیتالوپرام بی عارضه ترین دارو هستش . سرترالین هم خیلی خوبه . پرفروش ترین داروی ضد افسردگی 2007 امریکا
مهار کنننده توان سرتونین دوپامین (+ نوراپی نفرین ) SNRI داروهای موثر و خوب effexor - welbutrin - rebuxetine

مهرسا1
30-07-2011, 11:51
افتراق مکانیسم افسردگی به این راحتی ها نیست و اکثر افسردگی ها عامل سروتونینی و نورادرنالینی دارند (به خصوص افسردگی های ماژور) وداروهایی هم که داده میشوند روی این دو دسته کار میکنند و پزشک کمتر به افتراق عامل دو پامینی و سروتونینی بر می اید......و اگر لازم به تجویز DNRI باشد باز اغلب به همراهی با تجویز SSRI ها هست.

حرفتون درسته دکترای ایران نمیدونم چرا بیشتر دوست دارن داروهای عامل سرتونینی تجویز کنن؟