PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی برای تهیه یک کیس تا سقف 600 هزار تومن

gnu_man
21-07-2011, 16:40
سلام دوستان
قصد دارم سیستم خودم رو عوض کنم و تا سقف 600 هزار تومن برای این کار در نظر گرفتم که حالا 50 60 تومن بالا پایینش موردی نداره.
کارایی که قراره با این سیستم انجام بشن اینا هستمن که:
اولا قرار به صورت dual boot استفاده بشه یعنی هم یکی از سیستم عامل های ماکروسافت (بستگی به کشش سیستم داره شایدم همون XP) و هم یکی از سیستم عامل های GNU/Linux (احتمالا fedora) نصب بشه.
از سیستم عامل ویندوز 1 یا 2 کاربر آماتور قراره استفاده کنن و از سیستم عامل Gnu/linux هم خودم که یه لینوکس کاره نیمه حرفه ای هستم.
برای راحتی شناسوندن کارت گرافیکی ترجیحا از برند nvidia باشه چون گنو/لینوکس با این خونواده راحتتر کنار میاد.
برای مادربورد ترجیحاً کارت گرافیک انبورد نداشته باشه تا خرج اضافه باشه.
رم کمتر از 2 گیگ نباشه. CPU ترجیحا Intel و کمه کمش Core i3 .
هارد هم هر چی باکیفیتتر بهتر چون اضافه کردم حجم هارد نسبت به تعویض قطعاتی مثل مادربورد و رم و CPU راحتتر هست.
یه DVD+RW هم در نظر بگیرید با یه پاور که بتونه توان قطعات رو تامین کنه.
اگر سستم جوری باشه که هم کیفیت خوبی داشته باشه و هم بروز باشه و در آینده بشه با خرج کمتری آپگریدش کرد خیلی خیلی خوب میشه. به کیفیت قطعات اهمیت زیایدی میدم.
امیدوارم توضیحات کامل بوده باشه.

من خودم یه چرخی که زدم و از راهنمایی دوستان استفاده کردم این سستم به نظرم خوب اومد در این مورد (قیمت وکیفیت قطعات) راهنمایی کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحالا مثلا اگر مادربورد زیاد گرون باشه میتونم با یه مدل Asus P8H67 عوض کنیم که با بقیه پولش هم یه کارت گرافیک 1GB بردارم چون راستش سری Z68 ماردبورد خوبی هست ولی احساس می کنم برای من خیلی مناسب نیست.
یا مثلا میتونیم هارد رو با مدل WD5001AALS عوض کنیم که هم 500GB هست و هم کش نصف قبلی داره.

منتظر نظر دوستان هستم.
ممنون.

jonerex
21-07-2011, 17:10
خوبه فقط هارد سرعت خوبی نداره گرافیک هم با توجه به بودجه 440 یا 450

Mainboard: Asus P8H67=155
Ram:CORSAIR XMS3 4GB (2 x 2GB) DDR3 1333=60
CPU: Intel core i3 2100=155
Hard: Seagate 1TB 7200=67
Power: Coolermaster 460W ExtermE=55
DVD+RW: philips=28
EVGA - GeForce GT 440=120
EVGA - GeForce GT 450=155

gnu_man
22-07-2011, 08:55
خوبه فقط هارد سرعت خوبی نداره گرافیک هم با توجه به بودجه 440 یا 450

Mainboard: Asus P8H67=155
Ram:CORSAIR XMS3 4GB (2 x 2GB) DDR3 1333=60
CPU: Intel core i3 2100=155
Hard: Seagate 1TB 7200=67
Power: Coolermaster 460W ExtermE=55
DVD+RW: philips=28
EVGA - GeForce GT 440=120
EVGA - GeForce GT 450=155

خیلی خیلی ممنون از لطفتون.
فقط بازم من دچار دوگانگی شدم.
به نظرتون یه مادر بورد بالاتر از این با کارت گرافیک آنبورد بردارم وکارت گرافیک رو فعلا حذف کنم خوب میشه . چون در حالت فعلی هیچ احتیاجی به کارت گرافیک بالا ندارم. بازی و ... کلا تعطیل! چون اضافه کردن کارت گرافیک زیاد سخت نیست اگر مادر بورد خوب باشه.
در این حالت چه مادر بوردی پیشنهاد می کنید . از بین برند های Asus و Giga (گویا میگن محصولات بالای Giga نسبت به محصولات با قیمت کمش داره.) البته در این مورد باید کارت گرافیک آنبرد رو هم در نظر بگیریم که Nvidia باشه.
اگر به نظرتون این کار درست نیست لطفا نظرتون رو در مورد مادر بورد Asus P7H55 هم بگین که کدومشون بهتر هستن. چون حتی مارد بورد Asus P867 رو هم پیشنهاد دادن.
کسی میدونه کارت گرافیک های Asus که آنبرد میزاره روی مادربورد از چه چیپی هستن؟

jonerex
22-07-2011, 09:46
خوب چون بازی نمیکنید CPU بالاتر خیلی بهتر میشه و گرافیک مجتمع(داخل CPU) و مادریرد معرفی شده بسیار مناسبتر و قوی از قبل میشه این مادریرد از دوتای بالا بهتره و خروجی برای گرافیک مجتمع هم داره

CPU= Intel Core i5 2500K=260
ASUS P8H67-M PRO=180

gnu_man
22-07-2011, 09:57
خوب چون بازی نمیکنید CPU بالاتر خیلی بهتر میشه و گرافیک مجتمع(داخل CPU) و مادریرد معرفی شده بسیار مناسبتر و قوی از قبل میشه این مادریرد از دوتای بالا بهتره و خروجی برای گرافیک مجتمع هم داره

CPU= Intel Core i5 2500K=260
ASUS P8H67-M PRO=180

jonerex عزیز بسیار سپاسگزارم:40:. (ببخشید من دکمه تشکر ندارم.)
خوب با این فرمایش شما این مادربورد برای کارت گرافیک از چه چیپی استفاده میکنه چون قراره گنو/لینوکس هم نصب بشه و ان سیستم عمل ها کلا با Nvidia راحت کنار میان. توی سایتش که در این مورد کلا هیچی ننوشته.
یه سوال دیگه اگر با این مادربورد CPU رو همون core i3 بردارم که خرجمون هم زیاد نشه مشکلی پیش میاد؟