PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علایم زخم پای دیابتی

shabnam1986
18-07-2011, 12:37
میشه راهنمایی کنین؟

morsadr
18-07-2011, 14:31
میشه راهنمایی کنین؟

زخمی در پای فردی دیابتی که خوبخود به خوبی ترمیم نمی شود . عمیق و عفونی می باشد ولی بر خلاف ظاهر عمیقش درد چندانی ندارد . در هر صورت این زخم یک زخم معمولی می باشد ولی در فرد دیابتی زخم رو به گسترش و عفونی شدن می گذارد و ترمیم آن به سختی صورت می گیرد .

shabnam1986
18-07-2011, 15:15
پای من اول میخچه بود ولی الان زخم شده آخرین آزمایشم نشون داد که دیابت ندارم ولی زخمها دارن رشد میکنن
ضمنا حس هم دارم

shabnam1986
18-07-2011, 16:23
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aazp
20-07-2011, 10:18
البته بیمار دیابتی که قندش رو منترل نکنه در صورتی که در محدوده هدف باشه این عوارض برای یک دیابتی هم پیش نمیاد:13:

albous
20-07-2011, 11:16
زخم دیابتی همانطور که گقتند یک زخم معمولی هست ولی به دلیل شرایط خاص دیابت وضعیت بجرانی میشود
1.چون حس ندارند تا مدت ها متوجه زخم نمیشوند و عفونت گسترش پیدا میکند
2.رگها شکننده هستند.
3.خونرسانی بسیار کم یا وجود ندارد.
خود این عوامل شرایط را برای باکتری ها محیا میکند به مرور با نفوذ به لایه های زیری و مصرف اکسیژن توسط هوازی ها و میکروائروفیل ها شرایط برای باکتری های بیهوازی محیا میشود که بدترین حالت هست در این شرایط زخم بوی بسیار بدی میدهد.
اینجا به دلایل بالا که گفتم درمان در فرد دیابتی بسیار سخت هست در نظر بگیرید زخم عمقی است و شما برای رساندن دارو و آنتی بیوتیک از طریق خون محدودیت شدید دارید از بیرون هم به کانون عفونت دسترسی ندارید به همین دلیل درمان اگر امکان پذیر هم باشد صیر و حوصله ی زیادی میطلبد شاید یک زخم معمولی درمان کاملش 3 تا 6 ماه زمان ببرد.
مواردی که معمولا در این شرایط پیش میاد گانگرن گازی است که توسط کلستیدیوم ها صورت می گیرد به تازگی روش هایی داره ازمایش میشود مثلا اینکه شخص توی یک طبق زمان بندی مشخص باید ساعات مشخصی را در شرایط با غلظت بالای اکسیژن قرار می گیرد (در واقع با این کار سعی میشود شرایط را برای کلستریدیوم ها سخت شود)