PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دو یا چند DHCP

no name
18-07-2011, 08:23
سلام عزیزان
من یه شبکه دارم که چند تا DHCP توش ران شده و هیچ کارشم نمیتونم بکنم چون مجبورم همین جور که هست استفاده کنم و نمی تونم بقیرو Off کنم.
حالا من یه کلاینتم و می خوام DHCP بگیرم.
بقیه DHCP ها هیچ محدودیت برای دادن آی پی ندارن
حالا از بین این ها من میخوام انتخاب کنم که از کدوم آی پی بگیرم راه حلش چیه؟؟
میشه تعیین کرد؟
به طور معمول از اون DHCp میگیره که کلاسش بالاتر باشه ولی اگه من نخوام از این بگیره باید چه کار کنم؟؟؟:10:

Amir Varasteh
18-07-2011, 13:35
سلام.

شما به عنوان کلاینت نمیتونی تعیین کنی. باید از سمت سرور تعیین شه.

اما میتونی با دستور ipconfig /renew اونقدر IP بگیری تا بالاخره یکیش از DHCP مورد نظرت باشه.

no name
18-07-2011, 19:03
سلام.

شما به عنوان کلاینت نمیتونی تعیین کنی. باید از سمت سرور تعیین شه.

اما میتونی با دستور ipconfig /renew اونقدر IP بگیری تا بالاخره یکیش از DHCP مورد نظرت باشه.

امید وارم جواب بگیرم انشا الله
یعنی نرم افزاری کلکی شیوه ای؟؟؟؟؟!!!هیچی تولید نشده براش؟

mx_2dar
18-07-2011, 19:06
رنج ip والباقی رو داشته باشی میتونی ip دستی بدی دیگه

Amir Varasteh
18-07-2011, 21:42
امید وارم جواب بگیرم انشا الله
یعنی نرم افزاری کلکی شیوه ای؟؟؟؟؟!!!هیچی تولید نشده براش؟
اگرم باشه من بلد نیستم.

no name
19-07-2011, 07:40
رنج ip والباقی رو داشته باشی میتونی ip دستی بدی دیگه

تا سرور خودش آی پی نده آی پی دیگه ای رو قبول نمیکنه......
میشه آی پی دستی داد اما سرویس نمیده در واقع وصل بودن یا نبودنش هیچ فرقی نداره.....

Amir Varasteh
19-07-2011, 11:18
میشه آی پی دستی داد اما سرویس نمیده در واقع وصل بودن یا نبودنش هیچ فرقی نداره.....
مگه میشه ؟

مهم اینه که سیستم شما یم IP تو رنج بقیه داشته باشه ، مهم نیس که از DHCP بگیره یا نه.

mx_2dar
19-07-2011, 11:59

ip شما در صورتی قبول نمیشه که یه نفر دیگه اون ip رو گرفته باشه! در واقع کار DHCP همینه که به شما یه ip بده ، حالا شما که میخوای دستی ip بدی باید انقدر تست کنی تا ip خالی گیر بیاری

siyanor
19-07-2011, 16:43
برو تو cmd بعد بزن ipconfig /all اينجا اطلاعات مربوط به DNS wins subnet , gateway رو يادداشت كن يه جاى ,حالا توى cmd بنويس ping 192.168.10.x (با شرط اينكه ip شما با همين اعداد شروع شده باشه, در غير اينصورت اعداد درست رو وارد كن ) به جاى X هم يه عدد بزار و enter بزن اگه Reply داد يعنى اون ip وجود داره وگرنه ميتونى از اون استفاده كنى . حالا بعضى موقع ها تو شبكه مياند و برخى از وبسايتها رو براى بعضى افراد block ميكنند و براى بعضى هم open هست (براى مثال) كه تو اين مواقع كه بيشتر هم اونا رو با VLAN جدا ميكنند ,هيچ چاره ى جز قانع كردن ادمين وجود نداره !!!

no name
20-07-2011, 06:51
ip شما در صورتی قبول نمیشه که یه نفر دیگه اون ip رو گرفته باشه! در واقع کار DHCP همینه که به شما یه ip بده ، حالا شما که میخوای دستی ip بدی باید انقدر تست کنی تا ip خالی گیر بیاری

سلام
بله میشه..........
ولی از امکانات شبکه هایی که دوومین داره اینه که می تونی تعیین کنی که اگه طرف از DHCP آی پی گرفته بود بهش سرویس بده در غیر اینصورت ندهههههههههههههه.
وقتی دوومین رو با امکانات میکروتیک قاطی بکنی یه کارایی میشه کرد که واقعا شبکه رو قشنگ میکنه......
اما عزیزان من تا DHCP نگیرم و Mac آدرسم توی لیست DHCp ثبت نشه سرویس نمیگیرم ......
میشه آی پی دستی داد و توی شبکه رفت اما سرویس خبری نیست.....
من یه راه می خوام که از DHCp که من دلم میخواد بتونم آی پی بگیرم