PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کم کردن صدای فن اورجینال phenom II 4x

mooli11mooli11
17-07-2011, 22:06
سلام ،
امروز یه چیزی پیدا کردم نمیدونم تکراری باشه یا نه یا جاش اینجاست یا نه ، فقط خواستم کمکی کرده باشم ،
یه را حل واسه کم کردن صدای فن amd phenom :
اینو با نرم افزار toverclock که داخل سی دی راه انداز مین بورد ، بود انجام دادم
اول میریی به سربرگ H / M monitor ، بعدش fan speed
اونجا گزینه calibration رو میزنید چند ثانیه طول میکشه که کالیبر بکنه ، بعدش گزینه auto ظاهر میشه که اونو که بزنین صدای فن بطور قابل ملاحظه ای کم میشه .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید لینک برنامه

مادربورد من بایوستار سری T هست ، شما میتونین رو بقیه مادر بوردا تست کنین ببینین جواب میده یا نه .

Lord_theOne
24-07-2011, 22:14
ببین دوست عزیز
توی تنظیمات مادربردت Fan Target رو بزار روی دمای 50 درجه و فن را بگذار روی 50 درصد دور
اینجوری توی موقعی که کار خاصی نمی کنی فن دورش پایینه وقتی کارهای سنگین انجام می دی دور فن بالا می ره و همینطور دما از 50 بره بالا اوتوماتیک دور بالا می ره

omidbooter
10-08-2011, 02:20
سلام
فن برای این سری x4 که صدای زیادی دارن در حد 15 یا 20 که صداش کم باشه چی پیشنهاد میدید؟؟

Lord_theOne
10-08-2011, 16:11
بوفالو هست بد نیست
اما Cooler Master هم هست فکر کنم 25 تومن باشه

h.mehrab
11-08-2011, 08:42
من خودم COOLER MASTER Hyper TX3 CPU Fan دارم ازش راضيم. دماي cpu نسبت به فن استوك خودش پايين تره صداش هم كمتره، پارسال 25 تومن خريدم.

h.mehrab
11-08-2011, 09:10
در تكميل پست قبلي يكي از مشكلات فن‌هاي استوك phenom صداي ايجاد شده توسط فن است بخصوص بعد از كار كرد حدود يك سال به بالا. بلبرينگ‌هاي فن به صدا مي افتند. البته بايه كم روغن كاري ممكنه دو سه هفته صدا كم بشه ولي بازم فايده نداره. من خودم فن تو جعبه ره همون موقع كه نو بود فروختم، فن جديد گرفتم.

hero26
12-08-2011, 17:00
من با نرم افزار بایو استار کار کردم فقط تو محیط ویندوز دور فن رو کم میکنه
شما میتونید از طریق تنظیمات بایوس مادربورد فن رو روی حالت اتوماتیک قرار بدی به صورت قابل ملاحظه ای صدای فن رو کم کنی