PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دما!؟

Yashar_satyr
17-07-2011, 16:43
سلام بر دوستان - می خواستم بدونم که حداکثر دما کارت گرافیک + سی پی یو + هارد دیسک چند باید باشه (بدون اور کلاک) - و متوسط دما چند برای این 3 قطعه؟؟

دمای سیستم من =

Hard = 42 - 45
VGA = 49 -53
CPU = 50 - 54

edvard_kachal
17-07-2011, 17:34
سلام ...

دوست عزیز این دماهایی که واسیه قطعاتت زدی معمولیه و مشکلی نداره

M0rrigan
26-07-2011, 22:36
سلام،

من نخواستم تاپیک جدید بزنم و همین رو میارم بالا.. تحویل بگیرید خواهشن!

من 1-2 سالی کلن اوت بودم از سیستم ـم و گیمینگ و فلان.. کارتم 4850 ـست. اون قدیما مشکل دما داشت و طبعن خود به خود از بین نرفته تو این مدت :دی اما رکورد 110 درجه دیگه نداشتم تا چند روز پیش. بالطبع به این حرارت میرسه سیستم ریستارت میشه.

حالا من تو فکر کراس فایر هم بودم از قضا ولی این جوری 2 تا کارت گرافیک با هم به دمای ذوب میرسند و فعلن از خیرش گذشتم.. فقط بگید چیکار باید بکنم؟ ازین فن ـا بگیرم بزنم روش حل ـه؟

ممنونم!

jafarian
26-07-2011, 22:51
سلام،

من 1-2 سالی کلن اوت بودم از سیستم ـم و گیمینگ و فلان.. کارتم 4850 ـست. اون قدیما مشکل دما داشت و طبعن خود به خود از بین نرفته تو این مدت :دی اما رکورد 110 درجه دیگه نداشتم تا چند روز پیش. بالطبع به این حرارت میرسه سیستم ریستارت میشه.

حالا من تو فکر کراس فایر هم بودم از قضا ولی این جوری 2 تا کارت گرافیک با هم به دمای ذوب میرسند و فعلن از خیرش گذشتم.. فقط بگید چیکار باید بکنم؟ ازین فن ـا بگیرم بزنم روش حل ـه؟

ممنونم!

شمامیتونیدبرای کاهش دماازخنک کننده های داخل پست پایین استفاده کنید البته قبلش گردش فن گرافیک خودتون با gpu-z تست بزنید:20:

لینک
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

alborz_k
26-07-2011, 22:57
سلام،

ممنونم!
سلام. خنک کننده ی این کارت خیلی زود خاک می گیره و منافذش بسته می شن و بالبطع دما و نویزش بالا می ره ، تا جایی که کار به این جا می رسه .
توصیه می کنم که خنک کننده رو باز کنید ، و با یک دمنده ی مناسب از سمت مخالف گرد و خاک هاس رو خارج کنید . موقع انجام این کار نزارین فن در خلاف جهت حرکت کنه و آسیب ببینه . موقع بستن هم از یک خمیر سیلیکون مرغوب برای هسته ی گرافیکی استفاده کنید و پیچ ها رو هم با دقت ببندین . به احتما زیاد مشکلتون 100% حل می شه و دما تا محدوده ی 80 پایین می اد و دیگه برای کراس فایر هم مشکلی ندارین .

Lord_theOne
27-07-2011, 00:02
هر نسلی هر مدلی از سخت افزار تحمل دماش فرق میکنه شما مشخصات قطعات را نگفتید
اما همنطور که دوستان کفتند مشکل دما ندارید در حالت معمولی