PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل لپ تاپ

alireza761
20-03-2005, 22:03
سلام به همگي

من يك لپ تاپ اچ پي دارم كه دچار يك مشكل شده. نور مانيتور يكدفعه بسيار ضعيف شده كه هيچي ديده نمي شه. حتي موقع بوت شدن. كمك كتيد. هيچكاري نمي تونم بكنم. چون يوزر ادمين رو ندارم!!!

M.R.M
21-03-2005, 09:55
سلام دوست عزيز.
شما بايد در ابتدا بتوانيد تشخيص دهيد كه آيا مشكل شما سخت افزاري است يا نرم افزاري؟ اينكه مشكل را خودتان به وجود آورديد يا ناگهان به وجود آمده؟
همان طور كه ميدانيد برخي از لپ تاپ ها اين قابليت را دارند كه كاربر ميتواند نور LCD آن را در موقعيتهاي مختلف به صورت دلخواه تنظيم كند ( قابليتي كه به تازگي در مونيتورها نيز اضافه شده شده است البته به صورت سخت افزاري ). اگر مشكل شما سخت افزاري نباشد بايد بتوانيد از طريق Safe Mode وارد سيستم شده و سپس تنطيمات را انجام دهيد البته اگر خود شما تنظيمات را بهم زده باشيد.
اما اگر مشكل شما سخت افزاري باشد با داشتن يوزر و ... كاري از دستتان بر نمي آيد و بايد حتما به يك فرد متخصص سخت افزار مراجعه كنيد.
در اين مورد كه گفتيد حتي در هنگام بوت هم چيزي ديده نميشود به احتمال بسيار زياد بايد مشكل شما سخت افزاري باشيد چون معمولا تنظيمات نرم افزاري بعد از بارگذاري ويندوز اعمال ميشوند.
ضمنا اگر ميتوانيد به قسمت SETUP دستگاه دسترسي داشته باشد يك سري به آنجا نيز بزنيد و موارد را كاملا بررسي كنيد زيرا اجزاي يك كامپيوتر كيفي تماما به يكديگر مرتبط هستند و امكان دارد تغيير يك قسمت روي اجزاي ديگر نيز تاثير بگذارد.
موفق باشيد.

patal
21-03-2005, 11:20
سلام
alireza761 عزيز، يه خبر بد برات دارم. :(
M.R.M درست گفت. مشكل شما سخت افزاري ه.
من اين مشكل رو قبلا ديدم.

خوش باشي،
©م.م.©

Sina
21-03-2005, 12:16
اينو منتقل كردم به انجمن سخت افزار :)

alireza761
22-03-2005, 02:31
دوستان خيلي ممنون. فكر كنم حق با شماست و مشكل سخت افزاري باشد. البته اميد وارم كه نباشد!!! چون لپ تاپ مربوط به محل كارم است و ترجيح مي دهم كه هم كارم را درست تحويل بدهم هم دستگاه. از اونجا که دیگه نمیشه چیزی رو دید فعلا يك مانيتور به خروجي روي لپ تاپ وصل كردم و دارم كارم رو جلومي برم. اما با اين يوزر من حتي نميتوان وارد سیف مود شد. اصولا راهی وجود داره که بشه پسورد ادمین رو گیر اورد یا دور زد تا بتونم یه سری چیزا رو تغییر بدم؟؟ تو این تعطیلی اونم مشهد چجوری تعمیر کار گیر بیارم؟؟؟ شانسو که می بینیییید :shock:

ooje_asman
22-03-2005, 07:35
با سلام
علی جان اگر ویندوز شما XP باشد و کسی که ویندوز را نصب کرده باشد برای Admin پسورد تعیین نکرده باشد شما می توانید وقتی که لوگوی شروع اومد سه دکمه Alt + Ctrl + Del رو بزنید تا یه صفحه بالا بیاد بعد می تونید در قسمت User کلمه Administratorرو نوشته و اگه پسورد براش تعیین نشده باشد وارد ویندوز شوید

alireza761
22-03-2005, 08:19
متاسفانه نمي شه. براي ادمين پسورد گذاشته. تو اين انجمن رو هم خيلي گشتم. فايده اي نكرد.احتمالا بدبختم!!
ولي از همه دوستان متشكرم. خيلي باحاليد. ممنون

patal
22-03-2005, 11:52
alireza761, به جون خودم password مربوط به administrator هيچ كمكي نمي تونه بهت كنه.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

چون لپ تاپ مربوط به محل كارم است و ترجيح مي دهم كه هم كارم را درست تحويل بدهم هم دستگاه.

شما اصلا نگران اين قضيه نباش. هر دستگاهي به هر حال [عيب] پيدا مي كنه و اين قضيه تقصير شما نيست.

M.R.M
22-03-2005, 12:18
سلام Patal عزيز.
من فكر كنم منظور اين دوستمان پسورد Admin نباشد چون اگر پسورد Admin بود با روشهاي گفته شده ميشد يك كاري انجام داد.
به نظر من پسوردي كه اين دوستمان از آن صحبت ميكنند پسورد Bios دستگاه بايد باشه كه اجازه هيچ تنظيمي را به او نميدهد.
در هر حال خطاب به شما دوست عزيز كه اگر كمي بيشتر توضيح دهيد ما بهتر ميتوانيم به شما كمك كنيم.
در مورد دستگاه هم زياد نگران نباشيد به قول دوست عزيزم Patal هر دستگاهي به هر حال عيب پيدا ميكند و مقصر اصلا شما نيستيد مخصوصا اگر دستگاه براي شما نباشد و اصلا ندانيد قبلا دست چه كسي بوده است.
موفق باشيد. :)

alireza761
22-03-2005, 18:10
سلام رفقا.. ضما رو هم از كارو زندگي انداختم. بيشتر نگران كارهام هستم كه احتمال عقب افتادنش است نه لپ تاپ. مساله فقط غير منتظره بودنش است. متاسفانه!!!.
چرا دوست عزيز ام آر ام ..پسورد مربوط به ادمين است. ( مديريت سيستمهاي اطلاعاتي شركت) اما سطح دسترسي حتي به سيف مود هم محدود شده است!
من. اينجاها رو مي خوندم به يك نرم افزار در سايت آشيانه اشاره شده بود كه گويا مي تونست مشكل پسورد رو يجوري حل كنه. منتها نتونستم تو سايتش پيدا كنم. يك سايت ديگه ردشو زدم كه بنطرم براي مواردي بكار ميرف كه پسورد ادمين فراموش شده باشه. يعني انگار بايستي با ادمين قبلا لاگين شده باشي...درسته؟؟

تازه نيار به ديسكت داره كه لپ تاپ نداره. يا سي دي رام كه بتوني فايل ايزو رو رايت كني روي سي دي كه منم روي دستگاه هيچ نرم افزار رايت سي دي ندارم و با خود ويندوز كپي مي كنم. نميدونم با اون ميشه ايميج رو رايت كرد يا نه..دارم تست ميكنم. اميدوارم دستگاه را بهم نريزه!!

بهر حال از راهنمايي همتون ممنون اگر راه بهتري براي گير اوردن پسورد نشون بديد..
مرسييييي

alireza761
22-03-2005, 18:14
اصولا با نظر پاتال يجورايي موافقم ... ولي خوب تلاش خودمو ميكنم كه از شر اين مانيتوري هم كه وصل كردم راحت شم. راستي من هيچ جوري نمي تونم يك نرم افزار نضب كنم؟؟

M.R.M
22-03-2005, 19:41
سلام علي رضا جان.
يعني شما وقتي كه ويندوز ميخواهد بالا بيايد ، هنگامي كه كليد F8 را ميزنيد تا بتوانيد از ليست Safe Mode را انتخاب كنبد ، از شما پسورد ميخواهد يا اينكه نه بعد از اينكه Safe Mode را زديد از شما پسورد ميخواهد؟
راستي شما ميتوانيد با استفاده از سي دي بوت به درايو هايتان دسترسي داشته باشيد؟
ببينيد تمام نرم افزارهايي كه در حال حاضر براي بدست آوردن پسورد Admin استفاده ميشوند از طريق بدست آوردن فايل SAM در سيستم اين كار را انجام ميدهند ، اين يعني شما بايد بتوانيد به درايو ويندوز خود دسترسي داشته باشيد ( معمولا از طريق بوت و وارد شدن به قسمت Dos ) و سپس برنامه بتواند از طريق كرك كردن فايل SAM پسورد را بدست آورد.
ضمنا شما درست گفتيد يعني اين برنامه ها معمولا بايد از Startup اجرا شوند و آن هم با ديسكت يا سي دي.
اما ببينيد براي من مهمترين نكته اين است كه بدانم آيا شما ميتوانيد به درايو ويندوز دسترسي داشته باشيد يا خير ؟
اگر بتوانيد به فايل SAM دسترسي پيدا كنيد سه چهارم مسير را با موفقيت تمام گذرانده ايد. :wink:
براي مثال يك روش استفاده از سيستم عامل لينوكس است. اگر بتوانيد با يك نسخه ديسك زنده لينوكس مانند Knoppix كه ميتواند بدون نياز به نصب بارگذاري شود سيستم خود را راه اندازي كنيد و به پارتيشنهاي ويندوز خود دسترسي داشته باشيد ميتوانيد بازهم اميدوار باشيد. روش ديگر استفاده از فلاپي بوت لينوكس Redhat است كه متاسفانه شما به علت نداشتن فلاپي نميتوانيد از آن استفاده كنيد.
در مورد نصب برنامه نيز ابا اين توضيحاتي كه شما داديد خير. اما اگر بتوانيد به از طريق بوت وارد محيط داس شده و به درايوها دسترسي داشته باشيد ميتوانيد برنامه هاي بدست آوردن پسورد Admin را كه از رابط گرافيكي استفاده نميكنند را اجرا كنيد و اين يعني اميد بيشتر. :)
راستي شما اگر به كامپيوتر روميزي دسترسي داريد ميتوانيد لپ تاپ خود را به آن كامپيوتر متصل كنيد و از طريق سيتم روميزي به هارد لپ تاپ خود دسترسي داشته داشته باشيد. اگر اين امكان را داريد نيز بگوييد.
يك راه ديگر نيز وجود دارد و آن اين است كه كد هاي اصلي سيستم خود را از اينترنت پيدا كنيد. اگر اشتباه نكنم هر لپ تاپي ( هر شركتي و هر مدل خاصي ) دو تا كد مخصوص دارد كه اگر شما آنها را وارد كنيد تنظيمات كل سيستم را به حالت اول بر ميگرداند و تمام پسوردها و ... را از بين ميبرد. معمولا اين كدها فقط در اختيار سرويس دنهدگان ويژه اي قرار دارد كه آنها هم در اختيار همه قرار نميدهند ( در واقع تعمير كاران مخصوص شركت سازنده لپ تاپ ) و شما بايد براي اين كار پول پرداخت كنيد و ...
اگر چنين كدي براي مدل لپ تاپ شما وجود داشت كه بسيار خوش شانسيد در غير اين صورت بايد روشهاي ديگر را امتحان كنيد.
اميدوارم بتوانيم با كمك دوستان مشكل شما را حل كنيم.
موفق باشيد.

alireza761
22-03-2005, 20:18
سلام M.R.M عزيز
مرام كش كرديد كه بابا. مرسي.

1- من يك دسكتاپ هم دارم. فقظ نميدونم باس چيكار كرد؟ هارد به هارد؟ اگه كابل خاصي بخواد من كه ندارم.

2- بعد از اينكه سيف مود را انتخاب ميكنم سيستم شروع به ادامه ماجرا ميكنه و بعد از يك مدت يوزر پسورد مي خواد. جالب اينكه يوزر پسورد من اينجا كار نمي كنه و انگاري فقط باس ادمين باشي. چون يك يوزر هم سطح خودمم تست كردم جواب نداد. فكر كنم موضوع خفن شد!!
بازم ممنون

M.R.M
23-03-2005, 08:34
سلام علي رضا جان.
اين حرفا چيه دوست عزيز. وظيفه است.
اميدها بيشتر شد. :wink:
براي اتصال لپ تاپ خودتان به كامپيوتر روميزيتان شما نياز به يك كابل پارالل داريد.
اما شما بازهم به مهمترين سوال من پاسخ نداديد.
آيا شما ميتوانيد براي مثال با يك سي دي بوت وارد محيط داس شده و به درايوهايتان دسترسي داشته باشيد؟
جواب اين سوال خيلي مهم است. اگر بتوانيد اين كار را بكنيد همان طور كه در بالا گفتم 95 درصد مسير را با موفقيت پيموده ايد و بقيه اش كار نرم افزارهاي موجود براي اين كار است.
اگر جواب شما به اين سوال منفي است نيز زياد نگران نباشيد ، اگر بتوانيد يك كابل پارالل پيدا كنيد باز هم ميتوانيد اميدوار باشيد.
در هر حال من هر كاري كه از دستم بر بيايد برايتان انجام خواهم داد تا مشكلتان حل شود ( البته اميدوارم ). :)
موفق باشيد.

alireza761
23-03-2005, 13:38
يك مشكل هست دوست عزيز. من اينجا هيچ سي دي bootable ندارم كه بتونم اين موضوع رو تست كنم. ميشه فرض را بر ممكن بودن گذاشت و ادامه داد يا يجوري پيدا كنم؟؟
در غير اينصورت روش چيست؟ مرسي

M.R.M
24-03-2005, 18:16
سلام علي رضا جان.
اگر فرض كنيم شما ميتوانيد به درايو ويندوز خود از طريق CD بوت دسترسي داشته باشيد ميتوانيد از برنامه هاي كرك كردن فايل SAM براي بدست آوردن پسورد Admin استفاده كنيد.
اما با توجه به اين كه شما گفتيد قادر نيستيد از فلاپي استفاده كنيد بنابراين يا بايد برنامه را روي سي دي بريزيد و يا آن را از طريق اتصال به كامپيوتر روميزيتان روي هارد لپ تاپ خود بريزيد و سپس از آن استفاده كنيد.
اما براي دريافت اين نرم افزارها كه تعداد آنها كم هم نيست ميتوانيد از سايتهاي زير كمك بگيريد. در اين سايتها به صورت كامل درباره بازيابي پسورد Admin توضيح داده شده و هر كدام ابزارهاي خاصي را براي اين كار در اختيار شما ميگذارند ( به همراه راهنمايي كامل از نحوه كار با آنها ) :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من فكر كنم آدرس آخري بتواند بيشترين كمك را به شما بكند و به نظر من از بقيه خيلي بهتر است.
اميدوارم مشكلتان هر چه زودتر حل شود.
موفق باشيد.

alireza761
26-03-2005, 08:29
سلام دوباره..متاسفانه عمل نكرد. من فابل مربوط به سي دي را از سايت آخري گرفتم و رايت كردم و بعد از بوت كردن دستگاه متاسفانه هيچ خروجي يا عكس العملي مشاهده نشد. با اين حساب حتمالا دسترسي به شاخه ويندوز نيز محدود است. اين بخش مديريت اطلاعات ما هم عجب حالي داده!!

tiger
01-04-2005, 10:49
سلام عليرضا
من فكر ميكنم شما بيشتر از اينكه نگران نور LCD باشي دنبال پسورد ادمين ميگردي.البته اگه توضيحات شما رو كامل خونده باشم از همون اولي كه كامپيوترت بالا مياد نورش ضعيفه.نميدونم چقدر آشنا هستي اما اكثر لپ تاپ ها يك كليد function دارند كه بعنوان مثال روي كليد لپ تاپ من نوشتهFn احتمال زياد رنگ نوشته اين كليد با كليدهاي معمولي فرق داره و مثلا آبي هستند.حالا با تركيب اين كليد با يك كليد ديگه يك كار خاص انجام ميشه.كليد هاي تركيبي هم بصورت شكل يا نوشته آبي رنگ مشخص هستند.من براي زياد كردن نور LCD بايد كليد Fn رو نگه دارم و كليدي رو كه علامت ستاره و فلش رو به بالا داره رو فشار ميدم.شما هم حتما همچين شكلي رو ميبيني.در ضمن من مشهد هستم اگه خواستي برام ايمل بزن بياي ببينيمت شايد تونستم مشكلتو حل كنم.amir1986@yahoo.com

amn390
05-08-2009, 22:27
سلام دوستان
داشتم با لپ تاپ کار می کردم که برق رفت. چون باتری رو سیستم نبود خاموش شد . وقتی روشن می کنم مونیتور خاموش میمونه ولی فن کار می کنه. البته ویندوز بالا نمی آد یا اینکه سیستم تو ستاپ نمیره....
علت چی می تونه باشه؟
با تشکر

saman3230
05-08-2009, 23:25
سلام به همگي

من يك لپ تاپ اچ پي دارم كه دچار يك مشكل شده. نور مانيتور يكدفعه بسيار ضعيف شده كه هيچي ديده نمي شه. حتي موقع بوت شدن. كمك كتيد. هيچكاري نمي تونم بكنم. چون يوزر ادمين رو ندارم!!!

این مشکل اکثر لپ تاپ هایhp شما فلورسنت LCD سوخته !!!