PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از کجا بفهمم طرحم با همین رنگ پلات میشه؟

am2
16-07-2011, 20:41
سلام
راستش من میخواستم دوتا شیت 100 در 700 رو پلات بگیرم..ولی یه سوال برام پیش اومد...آیا رنگ بندی ای که الان دارم عین همون توی پلات چاپ میشه؟یعنی نرم بزنم پلات بگیره یهو ببینم بهههه همه چیز عوض شده..مثلا زیادی تیره نشه و یا زیادی روشن نشه...زردش همون زرد باشه یا نه....

از کجا میتونم عین همون که چاپ میشه رو ببینم..و یه سوال دیگه من برای اغاز کارم فایل نیو که باز کردم رنگ رو زدم 16 بیت..دی: مشکلی که ایجاد نمیکنه؟پر پر نشم؟ :11:

HEGMATANEH
17-07-2011, 00:09
دوست عزیز شما باید در قسمت NEW مد رنگ رو روی CMYK بزارید.با این مد رنگ پاتتون همونی میشه که دارین میبینید.
فقط یه نکته هست که باید حتما و حتما رعایت شود.اونم اینه که هر رنگی که میخواید سیاه بشه باید و باید تک رنگ سیاه باشه.یهنی CMY باید 0 باشه و رنگ K باید که هون رنگ سیاه هست باید روی 100 باشه .این نکته باید رعایت شود چون اگه با رنگ های دیگه قاطی باشه یه هاله ای از رنگ های دیگه ممکنه زیرش بیفته و کیفیت کار بسیار پایین میاد.
بیت رنگ هم روی 8 بزارید بهتره.
راستی نمیدونم میدونید یا نه که باید رزولیشن کارتون باید 72 pixles/inch باشه

ATA FARZADI
17-07-2011, 05:49
دوست عزیز شما باید در قسمت NEW مد رنگ رو روی CMYK بزارید.با این مد رنگ پاتتون همونی میشه که دارین میبینید.
فقط یه نکته هست که باید حتما و حتما رعایت شود.اونم اینه که هر رنگی که میخواید سیاه بشه باید و باید تک رنگ سیاه باشه.یهنی CMY باید 0 باشه و رنگ K باید که هون رنگ سیاه هست باید روی 100 باشه .این نکته باید رعایت شود چون اگه با رنگ های دیگه قاطی باشه یه هاله ای از رنگ های دیگه ممکنه زیرش بیفته و کیفیت کار بسیار پایین میاد.

dpi روی 300 مگه بهتر نیست؟

am2
17-07-2011, 08:20
اونوقت یه سوال من الان روی 16 بیت گزاشتم و rgb هست یعنی مشکلی برام پیش میاد؟

من 150 گزاشتم رزلوشن رو..البته سانتی متر :31:
برام مشکلی پیش میاد؟

HEGMATANEH
17-07-2011, 10:53
dpi روی 300 مگه بهتر نیست؟
دوست عزیز من فکر کنم دوستمون میخواد بنر بزنه. چون نگفته بود که 100 در 700 چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!من هم فرض رو بنر گذاشتم

taman67
17-07-2011, 10:59
شما برای چاپ باید 300pixel/inch بزارید. 72 برای عکسایی خوبه که قراره تو نت قرار بگیره رنگ چاپ CMYK است که شما باید حتما این حالتو انتخاب کنی اگه RGB بزنی کارت توی چاپ تغییر رنگ پیدا میکنه و تیره تر میشه اگه درصد رنگو درست بزنی (همیشه با عدد درصد بده )و اگه فونتایی که مشکیه تک 100 بدی (اگه بک کارت مشکیه همرو 100 بده ) بیت رنگتم روی 8 بیت بذار. البته همیشه همون چیزی که تو مانیتور میبینی دقیقا اون چیزی نیست که بعد چاپ میبینی چون مانیتور با مانیتور فرق داره.

HEGMATANEH
17-07-2011, 11:00
اولا که باید روی 8 بیت بزارید.دوما مد رنگ باید باید باید CMYK باشه.RGB فقط برای اون کارهایی به کار میره که میخواد در مانیتور نمایش پیدا کنه مثل بنر های یک سایت ،تبلیغات یک سایت و کلا یک سایت و غیره...
حالا نمیدونم شما میخوای چی بزنی ولی اگه روی 150 pixles/cm بزاری حجم کارت خیلی بالا میره و اصلا اصولی نیست.
شما اگه بگی 100 در 700 چی همه چی حله.....

am2
18-07-2011, 01:19
بچه ها مرسی از لطفتون
من برای شیت بندی دانشگاه میخوام...اخه ترم پیش 300 زدم بردم پلات بزنه مدام فحش میداد میگفت سیستم نمیکشه..پایین باید میدادی
من الان 32 زدم کارم رو بستم تازه RGB بخوام عوض کنم میشه؟فردا باید برم بدم پلات...اینطوری که خیلی بده من از کجا پس بفهمم رنگم چیه وقتی رنگ مانیتور با رنگ چاپ متفاوت باشه؟

msaeedd
19-07-2011, 10:38
سلام
دوست عزيز مانيتور شما بايد قبل از هر کاري کاليبره باشه تا اون چيزي که ميبيني به اون چيزي که چاپ ميشه شباهت زياد داشته باشه

yass214
19-07-2011, 15:58
بچه ها مرسی از لطفتون
من برای شیت بندی دانشگاه میخوام...اخه ترم پیش 300 زدم بردم پلات بزنه مدام فحش میداد میگفت سیستم نمیکشه..پایین باید میدادی
من الان 32 زدم کارم رو بستم تازه RGB بخوام عوض کنم میشه؟فردا باید برم بدم پلات...اینطوری که خیلی بده من از کجا پس بفهمم رنگم چیه وقتی رنگ مانیتور با رنگ چاپ متفاوت باشه؟

سلام دوست عزیز . کالیبره مانیتور مهمه . رنگ چاپ باید cmyk باشه . سعی کن جایی ببری که کارشون خوب باشه . اونی که با رزولیشن 300 دادو بیداد میکنه کارش این نیست ، من توی این چند سال به چند تا نکته مهم رسیدم . هیچوقت دو تا دستگاه مثل هم چاپ نمیکنن . میتونی امتحان کنی . سعی کن فرمت خروجیت tifباشه . کاغذی که کار روش اجرا میشه هر چی گرم و کیفیتش بیشتر باشه کار بهتر درمیاد . اگه کار با سایز بزرگ مثل بنر و فلکسی طراحی میکنی سعی کن تفکیک رنگیو رعایت کنی . بازم میگم هرچی رزولیشن کارت بیشتر باشه کارت بهتر میشه .

am2
20-07-2011, 00:30
سلام دوستان مرسی از پاسخهاتون
من دیروز فایلم رو پلات گرفتم..همش خوب بود ولی رنگ برخی تصاویرم تیره شده بود... :(

HEGMATANEH
20-07-2011, 00:56
احتمالا با RGb زدی.چون در حالت CMYK در هیچ صورتی رنگ تغییری نمیکنه