PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : samsung i9100 galaxy s 2 یا iphone 4 و نکاتی که باید مورد توجه باشند ؟!

mf.designing
15-07-2011, 23:07
سلام خدمت دوستان موبایلی خودم :10: خیلی وقت با بخش موبایل کاری نداشتم ! :31:

دوستان من قصد خرید یکی از این دوتا گوشی رو دارم اما تو انتخاب خیلی تردید دارم !
میخوام نظر دوستان انجمن موبایل رو بدونم که چی صلاح میدونن :31: موندم بین این 2 تا گوشی که به نظر بهترینها هستن.

. هر کدوم چه معایب و محاسنی دارن و برتریهاشئن نسبت به هم چیه ؟!
. تو خرید هر کدوم به چه نکاتی باید توجه کرد ؟! و آیا بعد خرید نیاز به کار خاصی هست تا بشه راحت تر استفاده کرد ؟!
. کدومشون دردسرش بیشتره ؟!
. برنامه و بازی کدوم بیشتره ؟!
. در قدرت سخت افزاریشون شکی نیست اما کدوم رونترن ؟!
. بازی و برنامه ها کدوم بهتر و با کیفیت ترو بیشترن ؟!! (احتمالا سوال تابلو !:دی) + برنامه های رایگان خوب ؟!
. کیفیت تصویر کدوم واقعا بهتر و واضح تر هست ؟!
. باطری کدوم یکی بهتره ؟!
و ... !

+ این که s2 تایک ماه با توجه به تجربیات چقدر قیمتش پایین میاد ؟! آیفون چی ؟!

ممنون میشم از راهنمائیهای دوستان :11::40:

mf.designing
16-07-2011, 11:43
همچنان منتظر نظر دوستان ! :دی

mf.designing
16-07-2011, 14:00
باتشکر از دوستان عزیز که منو در این موقعیت قرار دادن ! :دی
دوستان گل جواب فوری میخوام ، خواشا اگه کسی کمکی از دستش ساختست دریغ نکنه

GiggleClub
16-07-2011, 15:43
شما ببین با کدوم پلتفرم حال میکنی کلا؛ اندرویید یا iOS
آیا با صفحه ۴.۳ اینچی گلکسی مشکلی نداری؟ یکی هست صفحه بزرگ حال میکنه یکی نه. مثلا من خودم ۴اینچ برام پرفکته ولی بین این دو ۳.۵ رو انتخاب میکنم و ۴.۳ اصلا نمیتونم
بدنه گلکسی کاملا پلاستیکه و اصلا نسبت به پولی که میدی کیفیت جالبی نداره ولی آیفون یه سر و گردن بهتره طراحی و کیفتیش

برنامه ها و بازی ها اندروید پیشرفت فوق العاده داره ولی در حال حاضر به هیچ وجه به پای iOS نمیرسه خصوصا در بازی.
راحتی هم من شخصا آیفن راحت ترم. اولش باید جیلبریک کنی و ... که یکم وقت میگیره ولی بعدش فوق العاده راحته و با آیتونز بسیار راحت سینک میکنی اطلاعات رو

البته آیفون یه چندتا محدودیت داره و یه سری کاستی ها هست تو سیستم عامل که البته میشه با نصب برنامه حل کرد ولی بالاخره هست.
نمونش نبود دلیوری یا انتقال فایل از طریق بلوتوث و....

کلا سلیقه ایه دوست عزیز بهتر اینه که با هر دو کار کنی اونی که دلت میگه رو بخر بره

من الان هیچ کدوم رو ندارم ولی هم اندروید و هم iOS داشتم و اگه بخوام الان گوشی بگیرم ۱۰۰درصد آیفون۴ میگیرم از بین این دو

PersiAndroid
16-07-2011, 15:53
خب معلومه ديگه گالكسي اس 2
در همه ي موارد از آيفون 4 سرتره
سيستم عامل هم كه سليقه اي هست
گالكسي اس 2 رو بايد با آيفون بعدي مقايسه كرد كه اونم هنوز خبري ازش نيست

hoha881
16-07-2011, 16:00
-ایفون 4 رزولیشن بالاتری داره.بدنش پلاستیکی نیست.کلاسش بیشتره.برنامه و بازی بیشتر داره.عمر باتری بیشتر.
معایبش هم نداشتن کپی پیست و صفحه کوچیکش وپردازنده ضعیف تر و.میکروسیم میخوره.

گالاکسی صفحه بزرگتری داره و پردازندش دو هسته ای هست دوربینش بهتر هست فیلم برداری 1080p داره.ساپورت فلش(نیاز به وی پی ان و وایفای پرسرعت).live wallpaper ,مموری کارت میخوره.
معایبش داغ کردن و بدنه پلاستیکی

از لحاظ افت قیمت هم ایفون 4 تا ایفون نسل بعدی نیاد و توی ایران قیمتش متعادل بشه قیمتش از این کمتر نمیشه نهایتش ممکنه 16 از 830 به 750 برسه.
گالاکسی 2 هم اگه مایکروتل ارزون کنه قیمت بی گارانتیش تا 740 میتونه تا ماه دیگه بیاد پایین.

هر دوتاشون گوشی های خوبی هستن.
با توجه به نیازتون گوشی رو انتخاب کنین.
اگه انگشتاتون بزرگ هست تایپ کردن با صفحه 3.5 اینچ خیلی سخت هست.

matin_vv
16-07-2011, 16:19
دوست عزیز تا دو ماه دیگه آیفون جدید وارد بازار میشه. اگر در حال حاضر بخواید گوشی بخرید آیفون چهار زیاد انتخاب مناسبی نیست. چون سخت افزارش مال یکسال پیش هست.
اگر عجله ندارید صبر کنید تا آیفون جدید هم معرفی شه، بعد مطمئن باشید کلی مقایسه بین این دو گوشی خواهد شد و انتخاب رو برای شما آسونتر خواهد کرد.

mohsenfhm
16-07-2011, 16:28
من همزمان با هر دو كار كردم :13:

از لحاظ كيفيت ساخت ، كيفيت تصوير ، كيفيت دوربين ،‌اينترفيس آيفون خيلي سرتر بود !‌

حتي تو اجراي بازي و برنامه آيفون عملكرد بهتري داره :46:در هر دو گوشي همزمان Angry birds رو اجرا كردم :31: ‌لذت بازي با آيفون به مراتب بيشتر بود :40:

mf.designing
16-07-2011, 16:56
ممنون از دوستان
. من با آیفن 4 دوستم کار کردم ، با این که قدرت لمسی خیلی مناسبی داره اما انتخاب گزینه های کوچک برا من سخته !! آیا تو گالاکسی هم همین مشکل هست ؟!
. کیفیت تصویر برام خیلی مهمه ، یعنی واقعا super OMLED سامسونگ به پای آیفون نمیرسه ؟! آخه همه دوستانی که با s2 کار کردن به کیفیت فوق العاده تصویرش اعتراف کردن !
. آیا برنامه و بازیهایی که بتونن از حداکثر قدرت سخت افزاری s2 استفاده کنن اومده ؟!
. تو سایتهای بین الملی و معتبر خارجی کدوم رو برتر میدونن ؟!

من از گوشیم اینارو میخوام :

. کیفیت تصویر بسار عالی
. سرعت و پردازش قدرتمند
. سبکی و وزن کم
. بازی های عالی و با گرافیک و متنوع
. برنامه های فراوان و متنوع و کارا
. طول عمر باطری مناسب
. روان بودن در هنگام استفاده از سیستم عامل
. امکانات جانبی بهتر ( مثل وصل شدن به tv ، وایرلس قدرتمند ، امکانی مثل وصل شدن انواع usb مثل n8 نوکیا !)
. کیفیت خوب دوربین ( نه رزولیشن بالا فقط !)
. پشتیبانی از فرمتها و پخش بدون نقص فیلمهای سنگین
. پشتیبانی کال از pdf های سنگین بدون مکث
. امکانات مدیریتی و شخصی سازی خوب
. کیفیت ساخت مناسب و کلاس بالا :دی
و... !

bttt0
17-07-2011, 03:40
بدون شک Samsung I9100 Galaxy S II

GiggleClub
17-07-2011, 08:30
معایبش هم نداشتن کپی پیست
البته کپی پیست ۲ساله داره!!!

من از گوشیم اینارو میخوام :

. کیفیت تصویر بسار عالی
هر دو واقعا خوبن و بهتره این ملاکتونو حذف کنید چون رو هر دو میتونید حساب کنید. واسه متن آیفون بهتره و واسه عکس یکم گلکسی

. سرعت و پردازش قدرتمند

پردازنده گلکسی جدیدتر و قوی تره ولی آیفون هم پردازنده خیلی خوبی داره و از عهده تمام بازی و برنامه های iOS به خوبی بر میاد و خیلی روونه

. سبکی و وزن کم

اینو نمیدونم دقیق فکر کنم گلکسی چون پلاستیکه احتمالا سبک تر باشه

تو بازی شک نکنید iOS ؛ هرکی غیر این گفت بدون رو اندروید تعصب بیجا داره!

. طول عمر باطری مناسب

آیفون بهتره

هردو پلتفرم برنامه های خوبی دارن

۱۰۰البته آیفون ولی اندروید هم خوبه نسبتا

. امکانات جانبی بهتر ( مثل وصل شدن به tv ، وایرلس قدرتمند ، امکانی مثل وصل شدن انواع usb مثل n8 نوکیا !)

اینو فکر کنم گلکسی

این ۳تا با فاصله نی خیلی زیاد گلکسی بهتره

. کیفیت ساخت مناسب و کلاس بالا

مطمئنا آیفون :دی

Arashdn
17-07-2011, 09:03
من هم آیفون دارم و هم گالاکسی 2 ...

. سرعت و پردازش قدرتمند
خب بدون شک پردازنده دو هسته ای گالاکسی خیلی بالاتره که اوج عظمتش با ورژن بعدی آندورید مشخص میشه ...
ولی با توجه به مصرف خیلی پایین ios در منابع آیفون هم مشکلی نداره و سرعتش خیلی خوبه
پیشنهاد من : گالاکسی

. سبکی و وزن کم
جنس بدنه گالاکسی پلاستیکه که خب خیلی از آیفون سبک تره
برنده : گالاکسی

بازی های آیفون بیشتره
ولی روز به روز داره به تعداد بازی های آندورید افزوده میشه و 80-90 درصد بازی های آیفون رو داره
برنده : آیفون

. طول عمر باطری مناسب
بدون شک صفحه 3.5 اینچ و سی پی یو تک هسته ای مصرف خیلی کمتری داره ...
برنده : آیفون

اکثر برنامه ها بره هر دو سیستم عامل هست

سرعت گالاکسی هم مثل آیفون بالاست و اصلا و ابدا لگ نداره

بدون شک گالاکسی

بدون شک گالاکسی
آیفون تو باز کردن mkv مشکل داره و گالاکسی2 که چه عرض کنم همون نسل اول گالاکسی عین باقلوا باز میکنه

. کیفیت ساخت مناسب و کلاس بالا آیفون

ولی کیفیت صفحه نمایش گالاکسی n مرتبه از آیفون بهتره آیفونو میزاری جلوی گالاکسی آدم فک میکنه صفحه اش تاره تاره
دوربینش هم تو عکس و هم تو فیلم n بار از آیفون بهتره
زخامتش از آیفون خیلی کمتره
همین که یه فایل منیجر راحت به ط.ر پیشفرض رو گوشی هست و یا برای نصب برنامه مجبور نیستید گوشی رو به کامیپوتر وصل کنید خودش یه مزیت بزرگ واسه گالاکسیه
مطمعنا پردازنده و گرافیک قدرتمند گالاکسی در آینده توان بسیار مناسب تری بره اجرای بازی های سنگین داره
و اینکه گوشی سال 2011 هست و اکثر معایبش نسبت به آیفون نرم افزاریه که به مرور زمان حل میشه
در کل پیشنهاد من گلاکسی هست ...

BEST 2
17-07-2011, 13:06
من همزمان با هر دو كار كردم :13:

از لحاظ كيفيت ساخت ، كيفيت تصوير ، كيفيت دوربين ،‌اينترفيس آيفون خيلي سرتر بود !‌

حتي تو اجراي بازي و برنامه آيفون عملكرد بهتري داره :46:در هر دو گوشي همزمان Angry birds رو اجرا كردم :31: ‌لذت بازي با آيفون به مراتب بيشتر بود :40:
عزیزم شرمنده ها.این بنده خدا داره کلی پول بالای گوشی میده این درست نیست که ما بخداییم با تعصب بی جا انتخاب نا مناسبی رو براش هموار کنیم.
کیفیت دروبین .و کیفیت تصویر ایفون از گلکسی اس 2 بالاتر هست؟؟؟!!!عزیزم ایفون 4 رو باید با گلکسی اس مقایشه کرد .اصلا مقایسش با 2 کاملا اشتباهه.حتما بهتون پیشنهاد میکنم برین و مقایشه این دو گوشی رو از سایتهای معتبر نگاه کنید.
این دو گوشی از دو نسل متفاوت هست.تازه این سرعت و اسموت تو بستنی حصیری دو چندان خواهد شد.

عزیزم بدون شک بین این دو کهکشانی 2 یه چیز دیگست.کلاسش فوق العاده بالاتره و حداقل تا 3 ساله دیگه از نظر سخت افزاری از بهترینهای بازار خواهد بود.در این کوچکترین شکی نداشته باش.

anathema-m
17-07-2011, 14:16
توی سایت های بین المللی این طورییه نظرات:(از ده نمره)
iphone 4:6.9
galaxy s2:8.8
من خودم هم گالکسی رو پیشنهاد می کنم.:5:

mf.designing
17-07-2011, 14:53
ممنون از نظرات دوستان و دلسوزیهاشون :11:
با وجود اینکه آیفون فوق العادست و در این شکی نیست اما باتوجه به نیازهای من گالاکسی انتخاب معقول تری هستش اما میخوام قبل خرید از دوستان راهنمائی بگیرم که قبل از خرید به چه نکاتی توجه کنم ؟! این معایبی که برا گالاکسی میگن درسته ؟! چرا اکثرا رام جدید نصب میکنن و ... ؟!!

hadishi
17-07-2011, 15:50
به نظر من خیلی عجله نکن دوست عزیز چند ماه دیگه ایفون جدید بزار بیاد بعد انتخاب کن شما که داری پولی خوبی برای گوشی مورد علاقت میدی بهتره چند ماه دیگه هم صبر کنی من هیچ تعصبی روی هیچ کدام از این دو مورد ندارم اما تجربه میگه دنیای کار با ios متفاوت با سیستم عامل های دیگر است 100 نفر بیان بگن ایفون خوبه اما تا خودت با ios کار نکرده باشی متوجه نمیشی کار کرن منظورم چند دقیقه نیست منظورم برسی تمام نقاط این سیستم عامل است و منظور من اینجا فقط این نیست که سیستم عامل مهمه برای این گفتم صبر کن که شاید چند ماه دیگه گوشی با سخت افزار بهتر و امکانات بیشتری فراهم کنی البته شاید من 100% نمیگم شاید هم باز گلگسی تو سخت افزار بهتر باشه

hamidR15
19-07-2011, 08:34
سلام
من هم جزو كساني هستم كه SII رو سلكت كردم براي خريد ولي نكته اي كه منو كمي مردد كرده اين هست كه متاسفانه ظاهرا تمامي گوشيهاي موجود بازار ساخت چين هستن و Made In Korea By Samsung نيستن؟!!
كسي فروشگاهي كه كره اي اصل داشته باشه رو سراغ داره؟

kasra03
29-08-2011, 17:40
سلام منم بین خرید این دو گوشی مرددم.تا حالا تجربه کار با هیچ کدوم از سیستم عامل ها رو نداشتم.با ویندوز مبایل کار میکردم.بیشتر میخوام برنامه های کاربردی در رشته پزشکی داشته باشم.به نظر شما کدوم این دو گوشی و البته سیستم عامل برای من مناسبه؟
یه سوال دیگه اینکه ایا تو بازار به همون اندازه که لوازم جانبی و ساپورت های مختلف برای ایفون هس برای گالکسی هم هس؟

iLive
29-08-2011, 22:24
در ضمن مشکل داغ شدن گلکسی هم مثل اینکه با آپدیت جدید به طور کامل حل شده!

anathema-m
30-08-2011, 13:04
همه وسایل گالاکسی رو میتونید به راحتی پیدا کنید.
من موندم چطوری شرکت اپل روش میشه این گوشی رو با این قیمت نجومی وارد بازار کنه.:31:
البته تو امریکا آیفون بسیار ارزون تر از ایران هست.
ولی چطوری آدم میتونه بره آیفون رو بخره تا وقتی که gs2 هست؟:13: