PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✦ تاپیــک جــامــع مـــباحــث مرتبـــط با دانشـــگاه های سراسری

mohsen_blid
15-06-2010, 18:53
سلام دوستان
من به دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری سال 88 نیاز دارم
هر کدام از دوستان داره لطفا برای دانلود بزاره ممنون میشم

Macushla
15-06-2010, 20:40
سلام محسن ، خوبي رفيق قديمي ؟

دفترچه انتخاب رشته 88 ( تجربي )

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

farzaneh*f
04-07-2010, 18:39
سلام محسن ، خوبي رفيق قديمي ؟

دفترچه انتخاب رشته 88 ( تجربي )

ال ریاضیارم دارین (دفترچه انتخاب رشته)؟ اگه دارین می شه بذارین واسه من:20:

پ.ن: چون تاپیک خیلی وقتش گذشته بود دیگه همینجا پست ندادم:31:

avator20002000
15-07-2011, 14:22
بحث و گفتگو درباره ی دانشگاه سراسری:
(روزانه . شبانه . نیمه حضوری . مجازی . بین المللی)

mohandes e ekhraji
15-07-2011, 14:55
سلام میخواستم بپرسم به نظر شما جواب کنکور سراری کی میاد؟گفتن نیمه اول مرداد اما اگه کسی اشنا تو سازمان سنجش داره مارو اهنمایی کنه!(تاپیکش نبود گفتم اینجا بپرسم)

avator20002000
15-07-2011, 15:04
جوابا هفته دوم مرداد میاد عموما هر ساله اینجوری بوده
اخبار اومدنش هم اول تو روزنامه(همشهری و اطلاعات) بعد تلویزیون و اینترنت گفته میشه

gozine2
18-07-2011, 15:50
امکانش برای همه هست تو سراسری چندتا رشته بخونن همزمان؟

avator20002000
19-07-2011, 13:31
امکانش برای همه هست تو سراسری چندتا رشته بخونن همزمان؟
خیر همه نمی تونن دو تا رشته همزمان بخونن شرایط خاص خودشو داره.

ara.look
20-07-2011, 18:29
سلاممیخواستم بدونم که کمک هزینه تحصیلی به چه دانشجویانی تعلق میگیره؟ چقدر میدن؟ یا اصلا همچین چیزی وجود نداره؟

avator20002000
20-07-2011, 18:38
روزانه که پولی نیستش ولی وام میدن
شبانه هم پولی نمی گیرن زیاد فکر نکنم کمکی کنن اگرم بخوان کمک کنن برای ممتازینه
غیر انتفاعی پیام نور نیمه حضوری غیر حضوری بین اللمللی هم که معلومه کمک هزینه تحصیلی ندارن مثل شبانه
موفق باشی

ara.look
20-07-2011, 18:49
نه آخه من شنیدم به بعضی ها در حین درس خوندن پول هم میدن!

avator20002000
20-07-2011, 19:17
رتبه های اول کنکور و برترها که یه حقوق دارن به عنوان نخبه اونا فرق دارن با کسای دیگه
من برای عادی ها رو نمی دونم شایدم بدن

hermione
20-07-2011, 21:05
در مقابل هر قانونی که دانشگاهها دارن (مثلا تغییر رشته ، تحصیل در همزمان دو رشته و ...) که در برای دانشجو های عادی امکان پذیر نیست تبصره هایی وجود داره برای دانشجوهایی که استعدادهای درخشان محسوب میشن
برای تحصیل همزمان دو رشته باید رتبه کنکور خیلی خوب باشه (دیگه حداقل 2رقمی )
وقتی هم وارد دانشگاه میشین اگه 3ترم اول معدل بالای 17 باشه شرایط استعداد درخشان شامل شما میشه.

vahid0801
26-07-2011, 11:36
سلام.
ادم چه راحت میره رو هوا....
به خاطر مشکل خدمت پیش دانشگاهی رو نگه داشته بودم که مدیر گوساله دبیرستان تاریخ واحد بندی پیش رو اشتباه گفت و ما ...........

کسی در مورد این سوال اطلاعی داره؟

avator20002000
26-07-2011, 17:04
سلام.
به خاطر مشکل خدمت پیش دانشگاهی رو نگه داشته بودم که مدیر گوساله دبیرستان تاریخ واحد بندی پیش رو اشتباه گفت و ما ...........

سوالتونو میشه واضح بگید؟
منظورتون این بود الان مشمول شدین؟

deC0d3R
27-07-2011, 08:23
کسی در مورد خوابگاه دانشگاه های اراک (هم خود دانشگاه اراک هم دانشگاه صنعتیش) اطلاعی داره؟!

vahid0801
27-07-2011, 09:42
سوالتونو میشه واضح بگید؟
منظورتون این بود الان مشمول شدین؟

نه خیر.
پایان خدمت دارم.
من باید تا پایان شهریور پیش دانشگاهیم رو تموم کنم.
اما تا حالا پیش 1 امتحان ندادم که جبرانی بهم بدن.پیش 2 هم مونده همه درساش به جز زبان.وقت واحد بندی هم مدرسه میگه تموم شده.

میگن تو ازاد میشه سفته بزاری و وقت بگیری تا دی پیش رو پاس کنی.تو سراسری ـمثل دانشگاه تهران یا علامه)میشه همین کارو کرد؟
یعنی بدون مدرک پیش ثبت نام کنی و سفته ای ضمانتی چیزی بدی تا دی پیش رو تموم کنی!!!......

alavi71
10-08-2011, 10:13
سلام.

ببینید نیازی به این کار نبود فارق التحصیلان میتونن تا زمان اعلام نتایج کنکورشون تاریخ اعزام رو عقب بندازند.بدون غیبت

یا نه اصلا میرفتید دانشگاه پیامنور 1 ترم مرخصی میگرفتید. میخوندید برای سال بعدش ...

س-م
10-08-2011, 22:21
سلام کسی میدونه سال قبل کی نتیجه نهایی رو اعلام کردند؟

alavi71
16-08-2011, 11:59
سلام کسی میدونه سال قبل کی نتیجه نهایی رو اعلام کردند؟

سلام دوست من
سال گذشته 17 شهریور ماه اعلام شد ...

shifter
20-08-2011, 10:15
بچه ها الان كه ترم تابستان تموم شده....ميخواستم بدونم كسي كه مهمان گرفته تو يه دانشگاه ديگه وقتي شهريه شو پرداخت نكنه نمراتش هم ارسال نميشه به دانشگاه خودش ديگه؟؟
يعني انگار اصلا ترم نگرفته...ميشه اينطوري ايا؟!

farshidshd
24-08-2011, 11:50
اعلام نتايج آزمون سراسري دانشگاه آزاد اسلامي تا 20 شهريورماه

گروه آزمون و سنجش : رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي از اعلام نتايج كنكور 90 دانشگاه آزاد تا 20 شهريورماه خبر داد.
به گزارش فارس، دکتر عبدالله سجادي جاغرق رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد با بيان اينكه نتايج كنكور 90 دانشگاه آزاد تا 20 شهريورماه اعلام مي‌شود، گفت: 660 هزار داوطلب در آزمون غيرپزشكي، 214 هزار و 975 داوطلب در گروه پزشكي و با احتساب 142 هزار داوطلب كارداني پيوسته بيش از يك ميليون داوطلب در آزمون‌هاي دانشگاه آزاد شركت كرده‌اند.
وي با بيان اينكه در كنكور غيرپزشكي به غير از رشته فني مهندسي كه درصد شركت‌كنندگان مرد بيشتر از شركت كنندگان خانم‌ است، افزود: در بقيه آزمون‌ها تعداد شركت‌كنندگان خانم بالاتر از شركت‌كنندگان آقا است.
دکتر سجادي جاغرق با اشاره به وجود 8 هزار و 67 رشته محل در آزمون سراسري غيرپزشكي دانشگاه آزاد، گفت: آزمون غيرپزشكي دانشگاه‌ آزاد در 236 حوزه امتحاني داخل كشور برگزار مي‌شود.
وي افزود: معماري با 28 هزار داوطلب خانم‌ و حقوق با 24 هزار داوطلب خانم محبوب‌ترين رشته‌ خانم‌ها و مهندسي عمران با 43 هزار داوطلب آقا و مهندسي مكانيك با 29 هزار داوطلب آقا محبوب‌ترين رشته‌هاي آقايان در كنكور 90 دانشگاه آزاد هستند.
رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد با بيان اينكه رشته‌هاي دانشگاه آزاد نسبت به سال قبل 15 درصد افزايش دارد، گفت: در گروه رياضي، فني و مهندسي بيشترين داوطلب با حدود 333 هزار داوطلب وجود دارد.
وي درباره آمار پذيرش دانشجو در كنكور امسال اين دانشگاه گفت: 350 تا 400 هزار داوطلب به طور قطع در كنكور سراسري غيرپزشكي دانشگاه آزاد پذيرش مي‌شوند.

آفرینش

hermione
25-08-2011, 20:04
نادري‌منش در گفت‌وگو با فارس:
سال تحصيلي جديد دانشگاه‌ها از 19 شهريورماه آغاز مي‌شود
خبرگزاری فارس: معاون آموزشي وزارت علوم گفت: نيم سال اول سال تحصيلي 91-90 از 19 شهريورماه و نيم سال دوم از 8 بهمن ماه آغاز مي‌شود. بر اين اساس سال تحصيلي جديد يك هفته و نيم زودتر شروع مي‌شود.
حسين نادري‌منش معاون آموزشي وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، با بيان اينكه سال تحصيلي 91-90 از 19 شهريورماه آغاز مي‌شود، گفت:‌ به دانشگاه‌ها مجوز داده شده است كه با توجه به مشكلات موجود در نيم سال دوم سال تحصيلي سال تحصيلي جديد را از 19 شهريورماه آغاز كنند.

وي گفت: نيم سال تحصيلي دوم ضمن اينكه دير شروع مي‌شود داراي تعطيلات زياد و ناموزوني است. حتي در برخي از استان‌هاي كشور به دليل گرماي زياد و با توجه به بحث يارانه‌ها تعطيلات دانشگاه‌ها بيشتر مي‌شود. بر همين اساس به رؤساي دانشگاه‌ها مجوز داده شده است كه سال تحصيلي خود را زودتر آغاز كنند.

معاون آموزشي وزارت علوم با بيان اينكه نيم سال دوم سال تحصيلي 91-90 از 8 بهمن ماه آغاز مي‌شود، گفت: با برنامه‌ريزي جديد تعطيلات مناسبات‌‌هاي فرهنگي در ترم دوم صورت مي‌پذيرد و معاونان فرهنگي نيز مي‌توانند اقدامات فرهنگي خود را داشته باشد.

وي با بيان اينكه در شوراي معاونان مدل‌هاي مختلفي را براي حل مشكل ترم دوم سال تحصيلي مطرح شده است، گفت: بهترين طرح آغاز سال تحصيلي يك و نيم هفته زودتر بود.

نادري‌منش با بيان اينكه برخي از دانشگاه‌ها از سال‌هاي قبل آغاز سال تحصيلي را 24 و 25 شهريور ماه قرار داده بودند، گفت: با توجه به اينكه زمان اعلام شده به دانشگاه‌‌ها دير است، در نيم سال اول تحصيلي دانشگاه‌ها مختارند كه از 19 شهريورماه فعاليت‌ خود را آغاز كنند اما نيم سال دوم بايد بر اساس برنامه اعلام شده باشد.

نادري‌منش تأكيد كرد: آغاز سال تحصيلي 92-91 با هماهنگي‌هاي صورت پذيرفته قطعاً از 19 شهريورماه است.

وي در پاسخ به اين سؤال كه آيا با اين روش طول مدت تعطيلات كمتر مي‌شود، يا خير، گفت: طول مدت تعطيلات با اين روش بهتر مي‌شود، ضمن اينكه 16 هفته كلاس آموزشي در ترم دوم دانشگاه‌ها برگزار مي‌شود.
90/06/02

avator20002000
26-08-2011, 23:58
دستورالعمل‌ چگونگي‌ تحصيل‌ همزمان‌ در دو رشته‌ تحصيلي‌

========================================

در اجراي‌ تبصره‌ ماده‌ 4 آئين‌ نامه‌ آموزشي‌ دوره‌ هاي‌ كارداني‌ و كارشناسي‌ مصوب‌ جلسه‌ 339 شوراي‌ عالي‌ برنامه‌ ريزي (ارديبهشت‌ 1376) ، اين‌ دستورالعمل‌ به‌ منظور تعيين‌ ضوابط و شرايط تحصيل‌ همزمان‌ دانشجويان‌ ممتاز در دو رشته‌ تحصيلي‌ ابلاغ‌ مي‌ گردد .
ماده‌ 1 : در اين‌ دستورالعمل‌ به‌ شوراي‌ هدايت‌ استعدادهاي‌ درخشان‌ در آموزش‌ عالي‌ ((شورا)) و به‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور ((سازمان‌ سنجش‌)) و به‌ وزارت‌ فرهنگ‌ و آموزش‌ عالي‌ ((وزارت‌)) و به‌ دانشجوي‌ ممتاز به‌ شرحي‌ كه‌ در ماده‌ 2 تعريف‌ ميشود ((دانشجو)) اطلاق‌ ميگردد .
ماده‌ 2 : دانشجويان‌ مشمول‌ اين‌ دستورالعمل‌ عبارتند از :
الف‌) برگزيدگان‌ آزمون‌ سراسري‌ با معرفي‌ سازمان‌ سنجش‌
ب‌ ) برگزيدگان‌ المپياد هاي‌ علمي‌ دانش‌ آموزش‌ كشور با معرفي‌ وزارت‌ آموزش‌ و پرورش‌ (موضوع‌ مصوبات‌ شوراي‌ عالي‌ انقلاب‌ فرهنگي‌ با عنوان‌ پذيرش‌ دانش‌ آموزان‌ برگزيده‌ در دانشگاهها بدون‌ شركت‌ در آزمون‌ سراسري‌) ج‌ ) برگزيدگان‌ جشنواره‌ خوارزمي‌ با معرفي‌ سازمان‌ پژوهشهاي‌ علمي‌ و صنعتي‌ ايران‌
تبصره‌ 1) برگزيدگان‌ آزمون‌ سراسري‌ موضوع‌ بند الف‌ ، تا ج‌ كساني‌ هستند كه‌ نمرات‌ اكتسابي‌ آنها در آزمون‌ سراسري‌ حداقل‌ دو و نيم‌ انحراف‌ معيار از ميانگين‌ نمرات‌ در گروه‌ آزمايشي‌ مربوط بالاتر باشد .
تبصره‌ 2) دانشجوياني‌ كه‌ فاقد شرايط مذكور در بندهاي‌ الف‌ تا ج‌ باشند ، اما به‌ دليل‌ داشتن‌ ويژگيهاي‌ استثنايي‌ به‌ تشخيص‌ گروه‌ آموزشي‌ مربوط و تاييد شوراي‌ آموزش‌ دانشگاه‌ ، دانشجوي‌ ممتاز شناخته‌ شوند ، از سوي‌ دانشگاه‌ به‌ شورا معرفي‌ مي‌ شوند تا پس‌ از بررسي‌ و تاييد شورا بتوانند از مزاياي‌ اين‌ آئين‌ نامه‌ بهره‌ مند شوند .
ماده‌ 3 : رشته‌ دوم‌ انتخابي‌ دانشجو براي‌ تحصيل‌ همزمان‌ بايد :
الف‌ ) در مقطع‌ كارشناسي‌ باشد
ب‌ ) جزو رشته‌ هاي‌ مورد تاييد شوراي‌ هدايت‌ استعدادهاي‌ درخشان‌ باشد .
تبصره‌ 1) رشته‌ دوم‌ انتخابي‌ دانشجو بايد از رشته‌ هاي‌ مورد نياز توسعه‌ فرهنگي‌ (مانند رشته‌ الهيات‌ و زبان‌ ادبيات‌ فارسي‌) و يا مورد نياز توسعه‌ علمي‌ كشور ( مانند رشته‌ هاي‌ علوم‌ پايه‌ و فلسفه‌) و يا از نظر علمي‌ مكمل‌ رشته‌ اول‌ دانشجو (مانند رشته‌ شيمي‌ و زيست‌ شناسي‌ براي‌ دانشجويان‌ رشته‌ پزشكي‌ و فيزيك‌ و رياضي‌ براي‌ دانشجويان‌ رشته‌ هاي‌ مهندسي‌ و رشته‌ زبان‌ خارجي‌ براي‌ اغلب‌ رشته‌ ها) و يا شكوفا كننده‌ ذوق‌ هنري‌ دانشجو (مانند رشته‌ هاي‌ گروه‌ آزمايشي‌ هنر) باشد .
تبصره‌ 2) ساير رشته‌ هاي‌ مورد تقاضاي‌ دانشجويان‌ ممتاز ، كه‌ در تبصره‌ 1 اين‌ ماده‌ ذكر نشده‌ است‌ بايد پس‌ از بررسي‌ وتاييد شوراي‌ آموزشي‌ دانشگاه‌ ، براي‌ تاييد نهايي‌ شورا به‌ معاونت‌ آموزشي‌ وزارت‌ ارسال‌ شود .
ماده‌ 4 : دانشجو براي‌ تحصيل‌ در رشته‌ دوم‌ مي‌ تواند پس‌ از گذراندن‌ حداقل‌ دو نيمسال‌ تحصيلي‌ ، درخواست‌ خود را كه‌ به تاييد استاد مشاور رسيده‌ است‌ به‌ معاونت‌ آموزشي‌ دانشگاه‌ محل‌ تحصيل‌ خود تسليم‌ نمايد . معاونت‌ آموزشي‌ دانشگاه‌ كتبا وي‌ را به‌ دانشكده‌ مربوط در همان‌ دانشگاه‌ يا دانشگاه‌ ديگر معرفي‌ و مراتب‌ را به‌ معاونت‌ آموزشي‌ وزارت‌ منعكس‌ مي‌ كند .
ماده‌ 5 : دانشجو فقط براي‌ يك‌ بار مي‌ تواند از مزاياي‌ اين‌ دستورالعمل‌ استفاده‌ كند و در حين‌ تحصيل‌ در رشته‌ دوم‌ حق تغيير آن‌ را ندارد .
ماده‌ 6 : علاوه‌ بر دروس‌ عمومي‌ در صورتي‌ كه‌ برخي‌ از دروس‌ پايه‌ ، اصلي‌ و تخصصي‌ در دو رشته‌ تحصيلي‌ مشترك‌ باشند ،
گذراندن‌ آن‌ دروس‌ در رشته‌ اول‌ كافي‌ است‌ .
ماده‌ 7 :دانشجو مي‌ تواند با تاييد استاد مشاور در هر نيمسال‌ تحصيلي‌ حداكثر 27 واحد ازمجموع‌ دروس‌ دو رشته‌ را انتخاب‌ نمايد .
ماده‌ 8 : حداكثر مدت‌ تحصيل‌ براي‌ دانشجويان‌ مشمول‌ اين‌ دستورالعمل‌ مدت‌ مجاز تحصيل‌ در رشته‌ اول‌ آنهاست‌ .
تبصره‌) شوراي‌ آموزشي‌ دانشكده‌ رشته‌ دوم‌ ميتواند در موارد خاص‌ حداكثر تا دو نيمسال‌ تحصيلي‌ به‌ طول‌ دوره‌ اضافه‌ نمايد .
در اين‌ صورت‌ بايد مراتب‌ را به‌ دانشكده‌ محل‌ تحصيل‌ رشته‌ اول‌ اعلام‌ كند .
ماده‌ 9 : مادام‌ كه‌ دانشجو دروس‌ هر دو رشته‌ را به‌ پايان‌ نرسانده‌ است‌ ، شاغل‌ به‌ تحصيل‌ شناخته‌ مي‌ شود و معرفي‌ وي‌ به‌ اداره‌ نظام‌ وظيفه‌ پس‌ از فراغت‌ از تحصيل‌ در دو رشته‌ خواهد بود .
تبصره‌) در صورت‌ انصراف‌ دانشجو از ادامه‌ تحصيل‌ در يكي‌ از دو رشته‌ ، با اتمام‌ تحصيل‌ در يك‌ رشته‌ فارغ‌ التحصيل‌مي‌ شود .
ماده‌ 10 : دانشجو به‌ لحاظ اتمام‌ تحصيلات‌ در هر يك‌ از دو رشته‌ ميتواند در آزمون‌ ورودي‌ مقطع‌ بالاتر آن‌ رشته‌ شركت‌ كند .
ماده‌ 11 : به‌ دانشجوياني‌ كه‌ با تاييد گروه‌ آموزشي‌ رشته‌ دوم‌ موفق‌ به‌ گذراندن‌ واحدهاي‌ درسي‌ لازم‌ از دروس‌ مقطع‌كارشناسي‌ آن‌ رشته‌ شده‌ باشد ، مدرك‌ رسمي‌ اتمام‌ تحصيل‌ در مقطع‌ كارشناسي‌ رشته‌ دوم‌ اعطا مي‌ شود .
ماده‌ 12 : ساير مقررات‌ مربوط به‌ تحصيل‌ همزمان‌ در دو رشته‌ ، تابع‌ آئين‌ نامه‌ آموزشي‌ دوره‌ كارشناسي‌ مصوب‌ شوراي‌ عالي برنامه‌ ريزي‌ و مقررات‌ مصوب‌ وزارت‌ مي‌ باشد .
ماده‌ 13 : اين‌ دستورالعمل‌ به‌ صورت‌ آزمايشي‌ طي‌ مدت‌ دو سال‌ تحت‌ نظر معاونت‌ آموزشي‌ وزارت‌ ، اجرا مي‌ شود و در پايان ‌اين‌ مدت‌ ، مورد بازنگري‌ شورا قرار مي‌ گيرد .
ماده‌ 14 : اين‌ دستورالعمل‌ در 14 ماده‌ و 6 تبصره‌ در تاريخ‌ 5/11/77 به‌ تصويب‌ شوراي‌ هدايت‌ استعدادهاي‌ درخشان‌ در آموزش‌ عالي‌ رسيد و از تاريخ‌ تصويب‌ قابل‌ اجرا است‌ .

gozine2
12-09-2011, 19:16
ما یکیشم موندیم دوتا چیه این ماله دانشجو بیغماست

Reza31001
19-09-2011, 10:50
من شنیدم که امسال دانشگاه امام حسین دانشجو کارشناسی نمیگره درسته؟
اگه اطلاعات دیگه در مورد شرایط پذیرش هم هست ممنون میشم بکین چون تو اینترنت اطلاعات قدیمیه و سایت خود دانشگاه هم باز نمیشه

bitaaaa
26-09-2011, 22:44
سلام
خواهش میکنم جواب موثقی بدین... کسی که یه رشته روزانه میخونه آیا میتونه کنکور بده؟ یا باید اول انصراف بده؟

H@di Soft
28-09-2011, 12:58
سلام
رشته ی من دامپزشکی (دکترای حرفه ای) شبانه هستش ... تازه قبول شدم و ثبت نام کردم ... دانشگاه چمران اهواز ...

یه حرفهایی از اینور و اونور در مورد تغییر رشته به گوشم رسیده ... ولی اصلا معتبر نیستن !

حالا خواستم از کسانی که واقعا اطلاعات درست دارن سوال کنم که آیا میشه بعد از چند ترم درست خوندن تغییر رشته داد ؟
پزشکی که فکر نکنم ... ولی مثلا رشته ی فیزیوتراپی ، تغذیه و ...

Diff
28-09-2011, 19:50
کسی اطلاع داره دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برای کارشناسی ، شبانه داره ؟
شهریه شبانه ها چقدره ؟ میدونم زیاد نیست ، اگر کسی دقیق یا تقریبی میدونه لطفا بگه

pink oak
01-10-2011, 16:38
. کسی که یه رشته روزانه میخونه آیا میتونه کنکور بده؟ یا باید اول انصراف بده؟ اگه شما امسال کنکور داده باشی تا سال 92 نمیتونی کنکور بدی حتی اگه انصراف بدی ولی بعد از 92 میتونی انصراف بدی و دوباره کنکور بدی..................البته میگن 93 کنکور حذف میشه

alavi71
01-10-2011, 21:04
مهلت ارسال درخواست مهمان: مهلت ارسال درخواست تا پایان روز دوشنبه مورخ يازدهم مهر ماه 1390 مي باشد
هزينه ارسال درخواست مهمان : هر داوطلب براي ارسال درخواست مهمان و انتخاب كد رشته محل هاي مورد درخواست بايد مبلغ چهل هزار ريال معادل چهار هزار تومان و فقط به صورت پرداخت اينترنتي پرداخت نمايد، براي پرداخت پس از ورود به سيستم از يكي از سه روش در ادامه مراحل و با كليك بر روي دكمه پرداخت اينترنتي مي تواند با يكي از كارت هاي عضو شتاب نسبت به پرداخت مبلغ اقدام نمايد توجه داشته باشيد قبل از پرداخت مبلغ نمي توانيد نسبت به ارسال درخواست مهمان و انتخاب كد رشته محل هاي مورد درخواست اقدام نماييد
نكته بسيار مهم : پرداخت مبلغ به معناي ارسال درخواست مهمان و انتخاب كد رشته محل هاي مورد درخواست نمي باشد و داوطلب حتما بايد مراحل را تا انتها و دريافت شماره رسيد ادامه دهد
نكته بسيار مهم : داوطلباني كه رشته قبولي آنها از رشته هاي پيام نور مي باشد مي توانند در رشته اي كه پذيرفته شده اند درخواست خود را براي رشته محل هاي نيمه حضوري ، مجازي و بين الملل و موسسات غيرانتفاعي ارائه دهند ولي حق انتخاب كد رشته محل هاي دانشگاه پيام نور را براي مهمان شدن از طريق اين سيستم ندارند و بايد به دانشگاههاي پيام نور مراجعه نمايند
دريافت رسيد 15 کاراکتري : فقط در صورتي اطلاعات شما بدست ما رسيده است که از سيستم يک رسيد 15 کاراکتري دريافت نموده باشيد اين رسيد را پس از انجام مراحل تکميل و ارسال اطلاعات و در يک صفحه مجزا دريافت مي نماييد
دريافت مجدد شماره رسيد : در صورتي که ارسال درخواست مهمان و انتخاب كد رشته محل هاي مورد درخواست را انجام داده باشيد از بخش مشاهده و پرينت اطلاعات اقدام نماييد
توجه ویژه : در طی ارسال درخواست مهمان و انتخاب كد رشته محل هاي مورد درخواست از کلیک برروی دکمه Back مرورگر خود و باز کردن بیش از یک صفحه مرور گر برروی کامپیوتر خود جدا خودداری نمایید در غیر اینصورت به صفحه اصلی بازگشته و مراحل انتخاب رشته را دوباره انجام دهید
توجه ویژه : توجه داشته باشيد هر داوطلب فقط يکبار مجاز به ارسال درخواست مهمان و انتخاب كد رشته محل هاي مورد درخواست مي باشد
توجه ویژه : در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکل و یا داشتن سوال می توانیدبه ترتیب ذیل عمل نمایید :

مشکل در روند انتخاب رشته اینترنتی : مراجعه به بخش ارتباط با بخش فنی از منوی سمت راست
هر گونه سوال در مورد شرایط و ضوابط انتخاب رشته : تماس با شماره تلفن های
99

peidayepenhan
03-11-2011, 16:19
اگه شما امسال کنکور داده باشی تا سال 92 نمیتونی کنکور بدی حتی اگه انصراف بدی ولی بعد از 92 میتونی انصراف بدی و دوباره کنکور بدی..................البته میگن 93 کنکور حذف میشه

فکر می کنم حرف شما اشتباست، ایشون فقط از کنکور سال بعد محرومند و در کنکور 92 میتونن شرکت کنند. در واقع قبول شدگان دوره روزانه فقط از کنکور سال بعد محرومند

pink oak
03-11-2011, 18:00
فکر می کنم حرف شما اشتباست، ایشون فقط از کنکور سال بعد محرومند و در کنکور 92 میتونن شرکت کنند. در واقع قبول شدگان دوره روزانه فقط از کنکور سال بعد محرومند
فکر کنم بد نوشتم:31:اگر سال 90 کنکور داده باشن 91 نمیتونن کنکور بدن و 92 میتونن شرکت کنن پس یعنی تا92 نمیشه کنکور بدن اون 93 کنکور حذف میشه جنبه خبری داشت

hesedahomm
14-11-2011, 22:44
سلام
کسی نمیدونه این مصاحبه هایی که بعضی از رشته های دانشگاههای مذاهب اسلامی و شهیدمطهری تهران دارن چجوریه؟؟؟؟کتبیه یا شفاهی؟؟؟در چه رابطست؟؟

You & I
22-11-2011, 14:44
دفترچه دانشگاه ملی امسال کی میاد؟؟؟

pink oak
26-11-2011, 10:51
دفترچه دانشگاه ملی امسال کی میاد؟؟؟هرسال 16 اذر حالا اگه تعطیل باشه یکی دو روز عقب جلو میشه

ara.look
27-11-2011, 22:16
سلام
من یه بار وارد صفحه مشاهده سوابق شدم ولی از اینترنت بیرون اومدم تا سوابق رو با کارنامه چک کنم بعد که دوباره به اینترنت وصل شدم تا تایید رو بزنم گفتم بزار یه بار رفرش کنم صفحه رو که دیگه اون صفحه باز نشد و الان هم که میخوام دوباره وارد بشم این خطا رو میده:

خوشبختانه کد سوابق تحصیلی رو بداشتم ولی نگرانم که چی شد آخه من که دکمه تایید رو نزدم...
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

ara.look
27-11-2011, 22:23
با رفتن به قسمت نمایش کارنامه داوطلب مشکل حل شد.
شرمنده که تاپیک بیخود زدم.

my godddd
28-11-2011, 20:09
سلام به اساتید محترم
کسی اطلاع داره که بچه های پیش دانشگاهی واسه چی باید شماره دانش آموزیشون رو تا 8 آذر ببرن کافی نت؟

PLAΨMID
07-12-2011, 17:48
سلام
من فارغ التحصيل دوره پيش دانشگاهي ترمي واحدي سال 82 هستم . گفته شده كه كساني كه ميخواهند در رشته پزشكي پذيرفته شوند بايد حداقل معدل 16 داشته باشند . ميخواستم ببينم اين شامل حال منم ميشه ؟ چون جاي ديگه گفته كه فارغ التحصيلان قبل از 84 سوابق تحصيلي براي آنها اعمال نخواهد شد .
با تشكر . . . .

omid-p30
20-12-2011, 14:10
آقا ثبت نام ارشد کیه ؟ گذشته یا هنوز نیومده ؟

alavi71
15-01-2012, 22:58
آقا ثبت نام ارشد کیه ؟ گذشته یا هنوز نیومده ؟

سلام

ارشد تقریبا توی اسفتد هستش
توی ادرس زیر شمارتون را ثبت کنید موقع ثبت نام اسش میاد ....
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید .

sanaz_German
19-01-2012, 17:34
سلام
تو دانشگاه ( مثلا ) امیر کبیر ... یه کد واسه رشته فیزیک هست که همون یه کد جلو رشته فیزیک نوشته گرایش هسته ای حالت جامد اتمی ... من اگه قبول شم...از کجا بدونم الان گرایشم چیه ؟

alavi71
25-01-2012, 19:43
سلام
تو دانشگاه ( مثلا ) امیر کبیر ... یه کد واسه رشته فیزیک هست که همون یه کد جلو رشته فیزیک نوشته گرایش هسته ای حالت جامد اتمی ... من اگه قبول شم...از کجا بدونم الان گرایشم چیه ؟

دانشگاه ازاد نظورتون هستش دیگه؟
ببینید در ازاد اگر جلوی رشت هگرایش رو نزده باشید یعنی عمومی هستش مثل سراسری .... وشما برای ارشد گرایش تخصصی رو میزنید .....

omid-p30
02-02-2012, 17:38
سلام

ارشد تقریبا توی اسفتد هستش
توی ادرس زیر شمارتون را ثبت کنید موقع ثبت نام اسش میاد ....
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] n.org%2F)

موفق باشید .
اینجا تاپیک سراسری میگه نیست ؟ من منظورم داشنگاه سراسری بود.

alavi71
03-02-2012, 12:18
اینجا تاپیک سراسری میگه نیست ؟ من منظورم داشنگاه سراسری بود.

سلام

ببینید اگر گرایشش در جلوی اون نوشته نشده باشد عمومی است وشما در امتحان ارشد گرایش خود میتوانید انتخواب کنید
موفق باشید...

mghaffari49
08-02-2012, 11:24
آقا یه سوال. دانشگاه شما هم نهار و شام پنجشنبه رو حذف کردن؟ اراک این کار رو کردن آخه.

Alireza SM
08-02-2012, 11:46
دانشگاه ازاد نظورتون هستش دیگه؟
ببینید در ازاد اگر جلوی رشت هگرایش رو نزده باشید یعنی عمومی هستش مثل سراسری .... وشما برای ارشد گرایش تخصصی رو میزنید .....
به هیچ وجه . کنکور سراسری چه ربطی داره به ارشد ؟ :18:

سلام
فیزیک دانشگاه سراسری طوریه که شما وارد دانشگاه که شدین ترم در اواسط دوره میتونین گرایشتون رو انتخاب کنین که این بستگی داره که دانشگاه شما چه گرایش هایی داشته باشه براتون. کل تفاوت گرایش های فیزیک توی 2-3 تا درس هست و مجموعا میشه کمتر از 10 واحد
حالا شما اگه توی دانشگاه مثلا در ترم 5 درس های رادیوایزوتوپ ها و ترمودینامیک هسته ای و ... رو بردارین گرایش شما میشه هسته ای و اگه درس های مربوط به بلورها و انتشار امواج در اونها و ... رو بردارین گرایشتون میشه حالت جامد , اگه هم درس های لیزر و ... رو بردارین میشه اتمی . فقط هم حق دارین که یکی از گرایش ها رو انتخاب کنین . گرایش های نجوم و هواشناسی هم داریم .
اونی هم که توی انتخاب رشته نوشته منظورش اینه که این دانشگاه اون گرایش ها رو براتون داره و میتونین درس هاش رو بردارین .

javidflasher
08-02-2012, 11:58
سلام
اصلاحیه کی ـه ؟

omid-p30
09-02-2012, 10:59
آقا من شهرستانم. یه کتاب میخوام.

سایتی هست که امکان جستجو در کتابخونه دانشکده های مختلف و یا کتابخونه مرکزی رو بده ؟

Alireza SM
10-02-2012, 10:47

سایتی هست که امکان جستجو در کتابخونه دانشکده های مختلف و یا کتابخونه مرکزی رو بده ؟

کتابخونه دانشکده های محتلف برای فروش که کتاب ارائه نمیدن چه بخوان که به شهرستان هم بفرستنش
تازه اینجور کتابخونه ها فقط اعضای خودشون ( دانشجوها ) حق دسترسی به کتابخونه رو دارن .
البته برخی دانشگاه ها اینطور نیستن اکثرا دانشگاه های علوم پزشکی هستن که کتابخونه چندتاشون تو سایتشون هست

شما چه کتابی میخواین و مال چه مقطعی هست ؟

omid-p30
10-02-2012, 12:06
کتابخونه دانشکده های محتلف برای فروش که کتاب ارائه نمیدن چه بخوان که به شهرستان هم بفرستنش
تازه اینجور کتابخونه ها فقط اعضای خودشون ( دانشجوها ) حق دسترسی به کتابخونه رو دارن .
البته برخی دانشگاه ها اینطور نیستن اکثرا دانشگاه های علوم پزشکی هستن که کتابخونه چندتاشون تو سایتشون هست

شما چه کتابی میخواین و مال چه مقطعی هست ؟
نه منظورم این بود که اگر داشتند بیام تهران و دانشکده سابقم تا بگیرم. با استاد ها هنوز آشنام.

من کل ترجمه های فروغ به زبان آلمانی رو میخوام. همشون در انتشاراتی های آلمان چاپ شدند.

alavi71
11-02-2012, 15:14
به هیچ وجه . کنکور سراسری چه ربطی داره به ارشد ؟ :18:

فیزیک دانشگاه سراسری طوریه که شما وارد دانشگاه که شدین ترم در اواسط دوره میتونین گرایشتون رو انتخاب کنین که این بستگی داره که دانشگاه شما چه گرایش هایی داشته باشه براتون. کل تفاوت گرایش های فیزیک توی 2-3 تا درس هست و مجموعا میشه کمتر از 10 واحد
حالا شما اگه توی دانشگاه مثلا در ترم 5 درس های رادیوایزوتوپ ها و ترمودینامیک هسته ای و ... رو بردارین گرایش شما میشه هسته ای و اگه درس های مربوط به بلورها و انتشار امواج در اونها و ... رو بردارین گرایشتون میشه حالت جامد , اگه هم درس های لیزر و ... رو بردارین میشه اتمی . فقط هم حق دارین که یکی از گرایش ها رو انتخاب کنین . گرایش های نجوم و هواشناسی هم داریم .
اونی هم که توی انتخاب رشته نوشته منظورش اینه که این دانشگاه اون گرایش ها رو براتون داره و میتونین درس هاش رو بردارین .

یعنی چی کنکور سراسری چه ربطی داره به ارشد؟به هیچ جه چی؟

دوستمون گفت اگر مثلا نوشته باشه فیزیک گرایشش چی مشه
توضیح دادم که گرایش خاصی نداره مگر اینکه جلو کد رشته نوشته باشه
در غیر اینصورت گرایش تخصصی نداره .....
و برای رفتن به گرایش خاص اون فقط در ارشئ میتود انتخاب کند...

Reza31001
18-02-2012, 19:03
سلام

در جمع بندی حرف دوستان تو این مورد شما که یه کد رشته هست ولی دارای گرایش هم هست همون طور که گفته شد در حین تحصیل گرایش براتون مشخص میشه
اینکه کدوم گرایش هم بستگی به شرایط داره مثلا ممکنه یک گرایش بیشتر از ظرفیت تقاضا داشته باشه و براساس معدل کل اون چند ترمی که خوندین جذب گرایش خاص بشین ( تو دانشگاه های سطح بالا معمولا این طوریه) همین طور ممکنه خودتون بنا به علاقه سمت یکی از گرایش ها برید و درس های تخصصی اون گرایش رو بگذرونید

اما اگه در دفترچه فقط یک کد رشته باشه و گرایشی برای اون تعیین نشده باشه شما به طور عمومی از اون رشته فارغ التحصیل میشید یعنی تو مدرکتون فقط رشته فیزیک ( یا هر رشتۀ دیگه ای) ثبت میشه بدون گرایش خاص
که در این حالت در صورت تمایل در کنکور ارشد شرکت میکنید و تو یه گرایش خاص از رشتتون ادامه تحصیل میدین

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یه سوال:
آدرس دانشگاه امام حسین (ع) چیه؟

------------------------------------------------------------

کدوم دانشگاه مد نظرتون هست؟
شما برو تو این آدرس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بعد از قسمت جستجو در منابع کتاب خانه قسمت میهمانان رو انتخاب کن
اونجا امکان سرچ تو کتابخونه های مرکزی دانشگاههای شریف، تربیت مدرس، شهید بهشتی و یکی دوتای دیگه رو داره

aref10
23-02-2012, 11:03
سلام
دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری 88 رشته ریاضی رو میخواستم

mohammad_re
24-02-2012, 14:44
سلام
من فارغ التحصيل دوره پيش دانشگاهي ترمي واحدي سال 82 هستم . گفته شده كه كساني كه ميخواهند در رشته پزشكي پذيرفته شوند بايد حداقل معدل 16 داشته باشند . ميخواستم ببينم اين شامل حال منم ميشه ؟ چون جاي ديگه گفته كه فارغ التحصيلان قبل از 84 سوابق تحصيلي براي آنها اعمال نخواهد شد .
با تشكر . . . .

شرط معدل فقط برای دانش اموزان فارغ التحصیل سالهای 84 به بعد هست که ازمون های اونها بصورت نهائی کشوری برگزار میشه.
در صورتی که از اتباع خارجی نیستید شرط معدل برای ورود به رشته ای برای شما منظور نخواهد شد. مگر واحدهای بین الملل که شرط معدل خودشون رو دارن.

alavi71
27-02-2012, 12:58
سلام
دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری 88 رشته ریاضی رو میخواستم

دفترچه سال 88 خب تغییرات زیادی با 89 و90 داشته
لینکش در سایت سنجش خب نیست
ولی شاید برخی سایت ها اون رو اپ کرده باشند
تونت یه سرچ بزنید شاید پیدا بشه ....

mohandes e ekhraji
01-08-2012, 04:52
سلام دوستان!نماز و روزه هاتون قبول!یک سوال داشتم!دو تا از دوستان من با ۲۳ سال سن و دانشجوی ترم ۵ مهندسی تصمیم جالبی گرفتن و پا توی یه کفش کردن که میخوان امسال دوباره کنکور بدن و دانشگاه سراسری تهران قبول بشن!البته یکی از دو نفر قصد شرکت در رشته تجربی برای رشته های پزشکی و دیگری دوباره میخوان ریاضی شرکت کنن و قصد دارن مهندسی کامپیوتر یا فناوری اطلاعات قبول بشن!آیا با توجه به این که از سال ۸۹ تا الان خیلی چیزها تغییر کردن این دو نفر میتونن موفق باشن؟به نظر شما کار کدام یک راحت تره؟راستی هردو ساکن تهران و سهمیه منطقه یک حساب میشن!قصد درس خوندن از مهرماه رو دارن!اصلاً باید از کی شروع کنن و چه کارهایی لازمه انجام بدن؟یه توضیحی بدین ممنون میشم

m.beh
04-08-2012, 23:05
سلام دوستان!نماز و روزه هاتون قبول!یک سوال داشتم!دو تا از دوستان من با ۲۳ سال سن و دانشجوی ترم ۵ مهندسی تصمیم جالبی گرفتن و پا توی یه کفش کردن که میخوان امسال دوباره کنکور بدن و دانشگاه سراسری تهران قبول بشن!البته یکی از دو نفر قصد شرکت در رشته تجربی برای رشته های پزشکی و دیگری دوباره میخوان ریاضی شرکت کنن و قصد دارن مهندسی کامپیوتر یا فناوری اطلاعات قبول بشن!آیا با توجه به این که از سال ۸۹ تا الان خیلی چیزها تغییر کردن این دو نفر میتونن موفق باشن؟به نظر شما کار کدام یک راحت تره؟راستی هردو ساکن تهران و سهمیه منطقه یک حساب میشن!قصد درس خوندن از مهرماه رو دارن!اصلاً باید از کی شروع کنن و چه کارهایی لازمه انجام بدن؟یه توضیحی بدین ممنون میشم

نکته 1: آیا این دو سراسری قبول شدند یا آزاد
نکته 2: اون دوستتون که می خواد تجربی شرکت کنه حتما بره آیین نامه کنکورو وزارت درمان و آموزش پزشکی رو بخونه و بپپرسه. مثل اینکه رشته های پزشکی یه قانونی داره که اگر مثلا مهندسی قبول شده باشی دیگه نمی شه پزشکی خوندو یه همچین چیزایی.
نکته 3: من فکر می کنم اینا آزادند (حالا اگه جفتشون خودت نباشی که داری برای آیندت تصمیم می گیری:20:) به هر حال می تونند از دانشگاه آزاد دو ترم مرخصی بگیرند البته خوب پولو باید خرج کنند یه آموزشگاه کنکور برند و خوب فکر کنم اگر تلاششونو بکنند حتما قبول می شند ولی خوب اون که دوباره مب خواد ریاضی قبول شه مطمئینا کارش آسون تره تا تجربیه حالا نمی دونم دیپلم تجربی داره یا نه و باید اونو بگیره یت نه.
نکته آخر: مهندسی کامپیوتر دانشگاههای تهران رتبه خوب می خواد حالا آیتی شاید یه مقدار وضعش از نظر رتبه پایین تر باشه ولی جفتشون نیاز به درس خوندن جدی و سخت داره. پزشکی که بماند اگر تهران بخواد قبول شه باید حسابی خر بزنه رتبه زیر 200 تا اونجایی که بچه ها می گند

m.beh
04-08-2012, 23:14
نه منظورم این بود که اگر داشتند بیام تهران و دانشکده سابقم تا بگیرم. با استاد ها هنوز آشنام.

من کل ترجمه های فروغ به زبان آلمانی رو میخوام. همشون در انتشاراتی های آلمان چاپ شدند.

ببین یه سیستمی هست به نام طرح غدیر که دانشجوها اگر دانشگاهشون عضو باشه می تونند عضوش بشند بعد از اون طریق بتونند به از کتابخونه های دانشگاههای دیگر این طزح استفاده کنند تا اونجایی که می دونم بیشتر دانشگاههای تهران عضوند و با کارت غدیر شما از امکانات کتابخونه ای اونا می تونید استفاده کنید فقط چون عضو نبودم نمب دونم که پایگاهی داره برای سرچ کردن با نه.
دوما که دانشگاهها سیستم بین دانشگاهی دارند که شما می تونید کتابی رو سفارش بدید براتون بیارند یا معرفیتون کنند برید استفاده کنید

سوما سرچ کتابخونه ها برای عموم بازه
این مثلا مال دانشگاه تهران
یه سرچ گوگل پیدا می کنی مثلا بزن کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران بعد می تونی دانشگاه به دانشگاه سرچ کنی

حالا برای شرایط طرح غدیر و ارتباطات بین کتابخونه ای بهتره بری کتابخونه مرکزی خودتون بپرسی خیلی بهتر راهنمایی می کنند

alavi71
13-08-2012, 10:55
مهلت انتخاب رشته کنکور تا 25 مرداد تمدید شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آموزش > عالی- همشهری آنلاین:
اطلاعیه دوم سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با اصلاح کدرشته‌های انتخابی کنکور منتشر شد، بنابراین چنانچه داوطلبان تاکنون اقدام به انتخاب رشته نکرده و یا نیاز به ویرایش رشته‌های انتخابی خود دارند، می‌توانند حداکثر تا پایان روز چهارشنبه 25 مرداد با مراجعه به سایت سازمان در این باره اقدام کنند.
به گزارش ایسنا، اصلاحیه دوم سازمان سنجش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در رابطه با رشته‌های تحصیلی جدید علاوه بر رشته‌های تحصیلی مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) و همچنین ویرایش رشته‌های انتخابی در فرم انتخاب رشته آزمون سراسری منتشر شد.
بر این اساس، سازمان‌ سنجش‌ پیرو اطلاعیه منتشره 16 مرداد، بدین‌وسیله‌ به ‌اطلاع‌ داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال‌ 1391، می‌رساند که با توجه به مکاتبات دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و همچنین مصوبات جدید شورای گسترش آموزش عالی که پس از تدوین دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون مذکور به این سازمان واصل شده، رشته محل‌های جدید و یا اصلاحات رشته‌های مندرج در دفترچه راهنمای شماره 2، طی اطلاعیه‌ای امروز دوشنبه 23 مرداد بر روی سایت این سازمان قرار خواهد گرفت. لذا داوطلبان براساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته و همچنین براساس کدرشته محل‌های اطلاعیه مذکور و اطلاعیه قبلی چنانچه تاکنون اقدام به انتخاب رشته ننموده‌اند و یا انتخاب رشته نموده و نیاز به ویرایش رشته‌های انتخابی خود دارند، می‌توانند حداکثر تا پایان روز چهارشنبه 25 مرداد با مراجعه به سایت سازمان نسبت به انتخاب رشته و یا ویرایش رشته‌های خود اقدام کنند.

SuB
17-08-2012, 23:44
سلام

در دانشگاههای دولتی این جمله زیاد به گوشتون خورده که « دانشجو در حین تحصیل نمی‌تونه کار کنه»

سوال من اینه که این قانون کجا نوشته شده؟ قانون کلیه یا دانشگاهها تصویب کردند؟

hamed29
18-08-2012, 01:48
سلام

در دانشگاههای دولتی این جمله زیاد به گوشتون خورده که « دانشجو در حین تحصیل نمی‌تونه کار کنه»

سلام؛ این چه حرفیه!
کم نیستن دانش آموزانی که دارن در حین تحصیل کار میکنن،دیگه دانشجو که جای خود دارد.

ehsan2393
26-08-2012, 10:57
سلام
نمیدونم سوالمو جای مناسبی میپرسم یا خیر! پس پیشاپیش معذرت میخوام!!
من سال 83 کنکور شرکت کردم با استفاده از سهمیه خاتواده شهدا و دانشگاه دولتی قبول شدم ولی به دلیل یه سری مشکلات مجبور شدم انصراف بدم! الان بعد از 8سال مججد قصد شرکت دارم ! میخواستم بدونم میتونم باز هم از سهمیه استفاده کنم یا خیر؟
با تشکر

alavi71
26-08-2012, 23:17
سلام
نمیدونم سوالمو جای مناسبی میپرسم یا خیر! پس پیشاپیش معذرت میخوام!!
من سال 83 کنکور شرکت کردم با استفاده از سهمیه خاتواده شهدا و دانشگاه دولتی قبول شدم ولی به دلیل یه سری مشکلات مجبور شدم انصراف بدم! الان بعد از 8سال مججد قصد شرکت دارم ! میخواستم بدونم میتونم باز هم از سهمیه استفاده کنم یا خیر؟
با تشکر

سلام دوست من
تا اونجایی که من اطلاع دارم تنها یکبار در هر مقطع هست
جهت اطمینان از طریق سازمان بنیاد شهید اقدام کنید
پیروز باشید

hirad_g
27-08-2012, 15:52
سلام

سلام. من جمله ای این طوری شنیدم::

کارمند دولت نمی تونه تو دانشگاه دولتی روزانه درس بخونه مگه با موافقت رئیسش و شرایط خاص.(چون ساعتش با ساعت کاری تداخل داره باید مرخصی بگیره یا ماموریت براش رد کنن) البته دانشگاه آزاد و پایم نور و... مشکل نداره.

SR72
02-09-2012, 20:25
سلام دوستان .....

من ترم آخر کارشناسی نا پیوسته ام ...
مدر کاردانی رو هم دارم ...
میخواستم بدونم امکانش هست که کاردانی یا کارشناسی سراسری رو شرکت کنم ؟ با توجه به اینکه مدرک هام از دانشگاه جامع علمی کاربردی اند و 22 سالمه و خدمت رو نرفتم ؟

ممنون میشم اگه بتونید لینکی رو هم بدید ..

آناهيت
08-09-2012, 10:59
سلام. ببخشيد من يه سوالي دارم. هركي ميدونه اگه جواب منو بده ممنون ميشم. تكميل ظرفيت سراسري چه جوريه؟ خود داوطلب بايد درخواست بده؟ براي چه رشته هايي ميشه تكميل ظرفيت شركت كرد؟ منظورم اينه كه فقط براي رشته هايي كه مردود شديم بايد تكميل ظرفيت شركت كنيم؟ يه اطلاعات كلي درباره تكميل ظرفيت سراسري به من بديد لطفا. ممنون دوستان

Truth_Is_Beautiful
08-09-2012, 17:23
سلام دوستان .....

من ترم آخر کارشناسی نا پیوسته ام ...
مدر کاردانی رو هم دارم ...
میخواستم بدونم امکانش هست که کاردانی یا کارشناسی سراسری رو شرکت کنم ؟ با توجه به اینکه مدرک هام از دانشگاه جامع علمی کاربردی اند و 22 سالمه و خدمت رو نرفتم ؟

ممنون میشم اگه بتونید لینکی رو هم بدید ..
چرا می خواهید سراسرس شرکت کنید؟ بیشتر عمرتون هدر می ره!
برید خدمت خیلی بهتره.

alavi71
09-09-2012, 09:41
سلام. ببخشيد من يه سوالي دارم. هركي ميدونه اگه جواب منو بده ممنون ميشم. تكميل ظرفيت سراسري چه جوريه؟ خود داوطلب بايد درخواست بده؟ براي چه رشته هايي ميشه تكميل ظرفيت شركت كرد؟ منظورم اينه كه فقط براي رشته هايي كه مردود شديم بايد تكميل ظرفيت شركت كنيم؟ يه اطلاعات كلي درباره تكميل ظرفيت سراسري به من بديد لطفا. ممنون دوستان

سلام
تکمیل ظرفیت تقریبا در ابان ماه خواهد بود....
و جزئیات و رشته های اون از طرف سازمان سنجش اعلام خواهد شد ....
این که چه رشته ای باشه بستگی به دانشگاه-ظرفیت جدید-و افراد ورودی مهر اون دارد .
انتخاب ظرفیت برای همه افراد مجاز به انتخاب رشته ممکن است
موفق باشید

timsar jackson
22-09-2012, 02:49
واسه کنکور دانشگاه سراسری رشته ی دیپلمت باید با رشته ای که کنکور میدی یکی باشه؟ مثلا دیپلمه ی ریاضی میتونه کنکور انسانی بده؟

alavi71
22-09-2012, 18:37
واسه کنکور دانشگاه سراسری رشته ی دیپلمت باید با رشته ای که کنکور میدی یکی باشه؟ مثلا دیپلمه ی ریاضی میتونه کنکور انسانی بده؟

سلام
در هر رشته ای که هستید میتونید در کنکور رشته دیگر ثبت نام کنید.
دیپلم رو که فنی ها دارند.برای شرکت در کنکور نظری ها باید یا کاردانی یا معادل پیش داشت هباشند

smhaei
22-09-2012, 22:19
سلام
ثبت نام اینترنتی نکرده باشه کسی
میتونه الان انجام بده و مدارک رو حضوری بده.
چون اینترنتی فک کنم تا 30 بوده

alavi71
23-09-2012, 16:32
سلام
ثبت نام اینترنتی نکرده باشه کسی
میتونه الان انجام بده و مدارک رو حضوری بده.
چون اینترنتی فک کنم تا 30 بوده

سلام دوست من.
یک مقدار توضیحاتتون کم هست.
دانشگاه دولتی یا ازاد یا پیام نور؟
و کدوم شهر؟
بفرمایید تا بگم خدمتتون

xaxi
25-09-2012, 19:16
حذف شود ....

suyuvu
08-12-2012, 13:09
من پارسال از رشته ی ریاضی و فیزیک مدرک پیش دانشگاهی گرفتم ، برای کد عنوان دیپلم کدوم کد رو باید انتخاب کنم ؟ کد 10 یا کد 13 ؟ ( مدرک دیپلمم ریاضی فیزیک بوده )

Pekhor
08-12-2012, 13:14
من پارسال از رشته ی ریاضی و فیزیک مدرک پیش دانشگاهی گرفتم ، برای کد عنوان دیپلم کدوم کد رو باید انتخاب کنم ؟ کد 10 یا کد 13 ؟ ( مدرک دیپلمم ریاضی فیزیک بوده )

10 رو باید بزنی..13 رو اونایی باید بزنن که دیپلمشون فنی حرفه ای بوده پیش دانشگاهیشون ریاضی تجربی یا انسانی بوده

mostafa.atish
25-12-2012, 11:21
یه سوال درباره ی حذف ترم دارم..من امسال دانشگاه سراسری قبول شدم..ولی به دلایلی دارم ترم اول رو حذف می کنم..می خواستم بدونم برای ترم بعد می تونم درسای ترم اول رو انتخاب کنم؟؟ یا بستگی به گروه داره که ارائه کنه یا نه؟؟ مثلا فیزیک 1 و ریاضی 1 رو ترم دوم ارائه می کنن؟؟ خواهشا جواب بدید:33::33:

kalantarahura
25-12-2012, 11:38
یه سوال درباره ی حذف ترم دارم..من امسال دانشگاه سراسری قبول شدم..ولی به دلایلی دارم ترم اول رو حذف می کنم..می خواستم بدونم برای ترم بعد می تونم درسای ترم اول رو انتخاب کنم؟؟ یا بستگی به گروه داره که ارائه کنه یا نه؟؟ مثلا فیزیک 1 و ریاضی 1 رو ترم دوم ارائه می کنن؟؟ خواهشا جواب بدید:33::33:

بستگی به گروه داره.گاهی این درسهارو میشه با گروههای دیگه هم گرفت مشروط بر اینکه سرفصلها مانند هم باشند البته اینو بگم همه چیز به گروه بستگی داره، اگه اونا بخوان همه کار میشه کرد!!!!!!!ولی اصولابیشتر درسها معمولا ترم زوج و فرد دارند که اگه این طوری باشه و درستون پیش نیاز باشه به مشکل برمیخورین.بنابراین اول با مدیر گروه صحبت کنین

part gah
25-12-2012, 12:13
ســــلام

درمورد حذف درس چطوریاست.
من با یکی از استادای دانشگاهمون مشکل پیدا کردم مطمئنم که این درس و میفتم چون نمره نمیده بهم.نا حالا هم درسی رو حذف نکردم با قانون ها هم آشنا نیستم.
فقط شنیدم اگه درس رو حذف کنم بهتر از این هست که برم سر جلسه و امتحان بدم ونمره نیارم.چون رو معدل تاثیر میزاره.
حذف کنم مشکلی نداره؟یا برم امتحان بدم فوقش میفتم دیگه.

kalantarahura
25-12-2012, 12:54
ســــلام

درمورد حذف درس چطوریاست.
من با یکی از استادای دانشگاهمون مشکل پیدا کردم مطمئنم که این درس و میفتم چون نمره نمیده بهم.نا حالا هم درسی رو حذف نکردم با قانون ها هم آشنا نیستم.
فقط شنیدم اگه درس رو حذف کنم بهتر از این هست که برم سر جلسه و امتحان بدم ونمره نیارم.چون رو معدل تاثیر میزاره.
حذف کنم مشکلی نداره؟یا برم امتحان بدم فوقش میفتم دیگه.

معمولا دو یا سه هفته پس از ترم جدید و انتخاب واحد، حذف یا اضافه میذارن که میشه حذف کرد.اواخر ترم هم حذف اضطراری هست که اونجا معمولا با دلیل مثلا پزشکی حذف میکنن.البته من چندین بار حذف اضطراری کردم اونم بدون دلیل.فقط فرم گرفتم و پر کردم.به جای امضا استاد هم امضا مدیر گروه را گرفتم.راه زیاده.اگه میتونی حذف کن.اگه حذف کنی هیچ مشکلی پیش میاد.استادا بیشترشون عقده ای هستن.از سال بالاییها بپرس ببین اگه کسی با اون استادت رابطه اش بد باشه میندازه یا نه.بودند استادایی که با وجود رابطه بد، باز هم حق دانشجو را دادند!!!!!!!!!!!!!

part gah
25-12-2012, 13:05
معمولا دو یا سه هفته پس از ترم جدید و انتخاب واحد، حذف یا اضافه میذارن که میشه حذف کرد.اواخر ترم هم حذف اضطراری هست که اونجا معمولا با دلیل مثلا پزشکی حذف میکنن.البته من چندین بار حذف اضطراری کردم اونم بدون دلیل.فقط فرم گرفتم و پر کردم.به جای امضا استاد هم امضا مدیر گروه را گرفتم.راه زیاده.اگه میتونی حذف کن.اگه حذف کنی هیچ مشکلی پیش میاد.استادا بیشترشون عقده ای هستن.از سال بالاییها بپرس ببین اگه کسی با اون استادت رابطه اش بد باشه میندازه یا نه.بودند استادایی که با وجود رابطه بد، باز هم حق دانشجو را دادند!!!!!!!!!!!!!
عقده ای که شک نکنید هست.چون به حدی با کلاس ما لج افتاده که روز امتحان مارو با کل کلاسای رشته های دیگه جدا کرده:n21:
برای حذف باید برگه بگیرم پر کنم و بدم مدیر گروه امضا کنه؟
بعد من این درس رو میتونم برای دانشگاهی دیگه میهمان بگیرم؟یعنی درسی که حذف میشه امکان میهمان گرفتنشم هست؟

moh72
25-12-2012, 23:30
عقده ای که شک نکنید هست.چون به حدی با کلاس ما لج افتاده که روز امتحان مارو با کل کلاسای رشته های دیگه جدا کرده:n21:
بعد من این درس رو میتونم برای دانشگاهی دیگه میهمان بگیرم؟یعنی درسی که حذف میشه امکان میهمان گرفتنشم هست؟
منم با kalantarahura موافقم از ترم بالایی بپرس ببین واقعا میندازه یا نه
حذف هم هیچ مشکلی نداره حذف میکنی هر وقت خواستی برمیداری
لازم نیست مهمان بری شاید ترم بعد با یه استاد دیگه ارایه دادن
کلا سعی کنید هیچ وقت با استاد بحث یا لج بازی نکنید(مثل فیس بوک اگه خوشتون اومد لایک کنید خوشتون نیومد رد شین برین:n02:)مخصوصا تو درسای عمومی که اصلا ارزش ندارن
اگه امکانش هست با استاد یه صحبتی بکنید شاید بیخیال شد

kalantarahura
26-12-2012, 10:55

یه برگه میگیرین و پرش میکنین.مدیر گروه هم امضا رو بزنه زیرش.این که در دانشگاه دیگه مهمان بشین باز هم بستگی به گروه داره.بعضی گروه ها هستند که هیچ درسی رو قبول نمیکنن که جای دیگه دانشجویان مهمان بشند.بعضی گروه ها فقط اجازه میدن تا دانشجویان در یه سری دانشگاههای معلوم در شهرهای معلوم،واحد بگیرند. بعضیها فقط با دروس عمومی موافقت میکنن.همه این اطلاعات رو اول بگیرین.چون برای مهمان شدند نامه گروه نیاز هست.

منم با kalantarahura موافقم از ترم بالایی بپرس ببین واقعا میندازه یا نه
حذف هم هیچ مشکلی نداره حذف میکنی هر وقت خواستی برمیداری
لازم نیست مهمان بری شاید ترم بعد با یه استاد دیگه ارایه دادن
کلا سعی کنید هیچ وقت با استاد بحث یا لج بازی نکنید(مثل فیس بوک اگه خوشتون اومد لایک کنید خوشتون نیومد رد شین برین:n02:)مخصوصا تو درسای عمومی که اصلا ارزش ندارن
اگه امکانش هست با استاد یه صحبتی بکنید شاید بیخیال شد

اره منم موافقم.اگر میشه یا ملایمت و گفتمان حلش کنین!!!البته باز هم با ترم بالاییها مشورت کنین تا رگ خواب استاد رو بهتون بگن!!!!!!!:n05::n05:

mostafa.atish
26-12-2012, 18:47
ببخشید یه سوال دارم..ولی نمی دونم جاش اینجاست یا نه؟برای انتخاب واحد ترم بعد مشکل دارم..چون وقتی درسای ارائه شده ترم بعد رو دیدم،درسای پایه مثل ریاضی 1 یا فیزیک 1 رو ارائه نکرده بودن..خواستم بدونم برای ترم بعد با توجه به رشتم که عمرانه چه درسایی رو بردارم که نیاز به این دو درس نداشته باشه؟؟؟..چون رسم فنی و زمین شناسی مهندسی رو دوباره ارائه کردن،اینا رو ور میدارم با 2..3 درس عمومی ..بقیه اش رو چه کنم؟؟؟...از بین این درسا کدومش به دردم می خوره؟؟مهندسی محیط زیست///اقتصادمهندسی///برنامه نویسی کامپیوتر///استاتیک///دینامیک///طراحی معماری وشهرسازی///نقشه برداری و عملیات - 1////مکانیک خاک - نظری///مقاومت مصالح - 1///خوهشا جواب بدبد!!!

vivabarca
06-01-2013, 01:56
آیا انصراف از تحصیل دانشگاه دولتی، جریمه ای به همراه داره ؟ در صورت جریمه داشتن آیا به رشته و میزان ترم های پاس شده مرتبط میشه ؟

Mr KING
06-01-2013, 02:02
آیا انصراف از تحصیل دانشگاه دولتی، جریمه ای به همراه داره ؟ در صورت جریمه داشتن آیا به رشته و میزان ترم های پاس شده مرتبط میشه ؟

تا جایی که من میدونم انصراف از دانشگاه های افسری و علوم انتظامی جریمه داره

h-blade
06-01-2013, 02:18
اگه روزانه باشي ديگه تا آخر عمرت نميتوني تو مقطعي كه هستي تو دوره روزانه قبول بشي....:n29:

vivabarca
06-01-2013, 11:56
دانشگاه که گفتم روزانه هست (امیرکبیر). ولی اینطور که شنیدم محرومیت از تحصیل 2 سال هست نه تا آخر عمر ! اگر کسی اطلاعات بیشتری در مورد جریمش داره راهنمایی کنه چون فعلا نمیخوام با آموزش دانشگاه رو در رو بشم :n02:

alavi71
06-01-2013, 17:51
ببخشید یه سوال دارم..ولی نمی دونم جاش اینجاست یا نه؟برای انتخاب واحد ترم بعد مشکل دارم..چون وقتی درسای ارائه شده ترم بعد رو دیدم،درسای پایه مثل ریاضی 1 یا فیزیک 1 رو ارائه نکرده بودن..خواستم بدونم برای ترم بعد با توجه به رشتم که عمرانه چه درسایی رو بردارم که نیاز به این دو درس نداشته باشه؟؟؟..چون رسم فنی و زمین شناسی مهندسی رو دوباره ارائه کردن،اینا رو ور میدارم با 2..3 درس عمومی ..بقیه اش رو چه کنم؟؟؟...از بین این درسا کدومش به دردم می خوره؟؟مهندسی محیط زیست///اقتصادمهندسی///برنامه نویسی کامپیوتر///استاتیک///دینامیک///طراحی معماری وشهرسازی///نقشه برداری و عملیات - 1////مکانیک خاک - نظری///مقاومت مصالح - 1///خوهشا جواب بدبد!!!

سلام
این امکان هست در صورتی که افراد متقاضی این دروس به حد نصاب برسد و یا تعداد افرادی که اون رو پاس نکند مبنی بر نظر کارشناس و مدیر گروه این درس اضافه بشود.
در صورتی که ارائه نشد شما باید دروسی رو که این دو درس همنیاز اون نیستند رو بردارید(توی چارت رشته هم هست)
و اگر شما این درس رو پاس نکنید میتونید بدون ارائه پیش نیاز اون ریاضی 2 رو برداری...(در بیشتر دانشگاهها)
موفق باشید

h-blade
07-01-2013, 19:43
دانشگاه که گفتم روزانه هست (امیرکبیر). ولی اینطور که شنیدم محرومیت از تحصیل 2 سال هست نه تا آخر عمر ! اگر کسی اطلاعات بیشتری در مورد جریمش داره راهنمایی کنه چون فعلا نمیخوام با آموزش دانشگاه رو در رو بشم :n02:

داداش من تا اونجايي كه ميدونم شما فقط مجاز هستيد يك بار در دوره آموزش روزانه تحصيل كنيد و لا غير...

alavi71
07-01-2013, 21:53

سلام
محرومیت فقط برای کنکور سال بعد هست اگر روزانه قبول شده باشید ...

ssssqq
11-01-2013, 23:41
چند تا سوال ساده دارم
ميشه واحد هايي كه پاس نشدن(به دليل غيبت در امتحانات ترم ٨)در ترم بعد انتخاب نكنم و مرخصي بگیرم و بعد واحد هاي پاس نشده رو بردارم؟
اگه ترم 7 مرخصی بگیرم باید واحد های ترم 7(که نرفتم) و ترم 8 رو یکجا تو ترم 8 پاس کنم یا میشه تا سنوات داریم خرد خرد واحد بگیریم ؟(حتی بعد از کنکور ارشد فارغ التحصیل بشم)
میشه برای اینکه یه سال پشت کنکور ارشد بمونیم دانشگاه آزاد ثبت نام کنیم و مرخصی بگیریم و بعد هم انصراف بدیم و تو مهلت یه ساله کنکور ارشد شرکت کنیم و بدون مشکل بریم ارشد؟

h-blade
12-01-2013, 22:28
چند تا سوال ساده دارم
ميشه واحد هايي كه پاس نشدن(به دليل غيبت در امتحانات ترم ٨)در ترم بعد انتخاب نكنم و مرخصي بگیرم و بعد واحد هاي پاس نشده رو بردارم؟
اگه ترم 7 مرخصی بگیرم باید واحد های ترم 7(که نرفتم) و ترم 8 رو یکجا تو ترم 8 پاس کنم یا میشه تا سنوات داریم خرد خرد واحد بگیریم ؟(حتی بعد از کنکور ارشد فارغ التحصیل بشم)
میشه برای اینکه یه سال پشت کنکور ارشد بمونیم دانشگاه آزاد ثبت نام کنیم و مرخصی بگیریم و بعد هم انصراف بدیم و تو مهلت یه ساله کنکور ارشد شرکت کنیم و بدون مشکل بریم ارشد؟

اينو من 1000 دفعه گفتم معافيت تحصيلي در هر مقطع فقط و فقط يكبار صادر ميشه ولا غير....

hamed29
14-01-2013, 10:46
سلام؛ دانشجوی انصرافی ( دولتی روزانه )میتونه توی دانشگاه پیام نور درس بخونه؟

exifer
19-01-2013, 15:32
سلام
من بلاخره تونستم دیپلم ریاضی ام رو بگیرم, حالا قصد دارم برای پیش دانشگاهی و در نهایت برای دانشگاه سراسری بخونم و یسری سوالات دارم
اول می خواستم بدونم اصلا امیدی به من هست؟ آخه فقط ۵ ماه مونده به کنکور و من تازه دیپلم گرفتم :n26:
دوم اینکه سهمیه بومی یعنی مثلا دانشگاهی که تو شهر خودته رو بخوای چقدر تاثیر داره؟
سوم اینکه مثلا برای اینکه دانشگاه سراسری برم رشته کامپیوتر, باید رتبه ام تقریبا چند باشه؟

farshidshd
19-01-2013, 15:48
سلام؛ دانشجوی انصرافی ( دولتی روزانه )میتونه توی دانشگاه پیام نور درس بخونه؟

سلام
اگه از نظر نظام وظیفه مشکل نداشته باشه بله می تونه

hp722
08-02-2013, 20:40
بین خانم های اینجا از دانشگاه الزهرا کسی نیست؟اگه کسی هست پیغام خصوصی بده.خیلی ممنون میشم

s@har
16-03-2013, 13:40
سلام. کسی میتونه این سوال منو جواب بده؟:n16:

alavi71
16-03-2013, 22:47
سلام. کسی میتونه این سوال منو جواب بده؟:n16:

پاسخ داده شد ...

wichidika
03-11-2018, 19:28
با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداریممنوعیت ثبت‌نام دوبار قبول‌شده‌ها در کنکور، لغو شد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]هیأت عمومی دیوان عدالت اداری بند «ج» دفترچه شماره (۱) راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ دانشگاه‌ها و مؤسسات عالی سازمان سنجش آموزش کشور را غیر قانونی دانست و آن را ابطال کرد.
به گزارش ایسنا، در گردش‌کار این پرونده آمده است:
شاکی به موجب دادخواستی ابطال بند (ج) دفترچه شماره ۱ راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ دانشگاه‌ها و موسسات عالی سازمان سنجش آموزش کشور را خواستار شده و در جهت تبیین خواسته اعلام کرده است که:
«الف) نظر به اینکه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با تثبیت قاعده تفکیک و استقلال قوای مقننه، مجریه و قضاییه از یکدیگر وضع قانون در عموم مسائل را به شرح دو اصل ۵۸ و ۷۱ به مجلس شورای اسلامی و در حد مقرر در اصل ۱۱۲ به مجمع تشخیص مصلحت نظام اختصاص داده است اطلاق قانون یا تعمیم مطلق وجوه ممیزه آن به مقررات موضوعه سایر واحدهای دولتی از جمله مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنای حقوقی و وجاهت قانونی ندارد، لذا مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی نمی تواند توسط سازمان سنجش آموزش کشور در امر توزیع عادلانه فرصت‌ها و بهره‌مندی داوطلبان آزمون سراسری کشور از حق تحصیل، مورد استناد قرار گیرد. لکن بند «ج» دفترچه شماره یک راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ با استناد به مصوبه جلسه مورخ ۱۳۶۲/۱۲/۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی (ستاد انقلاب فرهنگی وقت) حق شرکت طیفی از داوطلبان را در این آزمون سلب می‌کند که این ممانعت اساس حقوقی نداشته و استناد به خارج از قانون می‌باشد، لذا بند فوق‌الذکر خلاف قانون اساسی کشور است.
ب) مطابق بند «ج» دفترچه شماره یک راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ «افرادی که از سال تحصیلی ۱۳۶۴ ـ۱۳۶۳ به بعد دو نوبت در آزمون‌های ورودی رشته‌های تحصیلی متمرکز و یا نیمه متمرکز (دوره‌های روزانه) پذیرفته شده باشند، حق ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ را نخواهد داشت.» عبارت «پذیرفته شده باشند» به منزله «استفاده» حتمی داوطلب از حق آموزش رایگان نیست زیرا ممکن است فرد پس از پذیرفته شدن در آزمون سراسری، بنا به حوادث و شرایط قادر به ثبت‌نام در دانشگاه نباشد (مثلاً به علت عدم موفقیت در اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی تا پایان شهریور ماه سال برگزاری کنکور)، از دانشگاه اخراج گشته و یا از ادامه تحصیل انصراف داده باشد. در چنین مواردی فرد علی‌رغم قبولی در آزمون سراسری، از حق تحصیل با استفاده از امکانات دولتی محروم می‌شود.
ج) اینجانب در آزمون سراسری سال ۱۳۸۶ در رشته فیزیک در مقطع کارشناسی دانشگاه ارومیه در دوره روزانه پذیرفته شده لکن بنا به مشکلات شخصی از ادامه تحصیل منصرف شده و انصراف خود را تسلیم دانشگاه مربوطه کرده و همچنین هزینه استفاده از آموزش رایگان و خسارت ناشی از انصراف از تحصیل را مطابق ضمایم ارسالی پرداخت نموده‌ام. سپس در آزمون سراسری سال ۱۳۹۰ در مقطع کارشناسی فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی تبریز پذیرفته شده و در سال ۱۳۹۴ موفق به اخذ مدرک کارشناسی فیزیوتراپی با استفاده از امکانات دولتی شده‌ام. به عبارتی دیگر بنده دو بار در آزمون سراسری در دوره‌های روزانه پذیرفته شده‌ام، لکن در بار اول انصراف داده هزینه مربوطه را پرداخت نموده‌ام و در بار دوم موفق به فارغ‌التحصیلی در مقطع کارشناسی شده‌ام. حتی در صورت احتساب سنوات تحصیلی بنده در دانشگاه ارومیه (۳ سال)، در مجموع ۷ سال در دانشگاه دولتی تحصیل نموده‌ام. اینجانب با توجه به بند «ج» دفترچه شماره یک راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ را ندارم. این در حالی است که طبق بند «و» دفترچه فوق‌الذکر داوطلبانی که با استفاده از امکانات دولتی در مقطع کارشناسی فارغ‌التحصیل شده‌اند می‌توانند در رشته‌های دکتری عمومی گروه آموزش پزشکی (مقاطع بالاتر) با استفاده از امکانات دولتی و به صورت رایگان مشغول به تحصیل شوند که در این صورت حداقل ۱۱ سال در دانشگاه دولتی مشغول به تحصیل خواهند شد. با توجه به عرایض فوق، بند «ج» دفترچه شماره یک راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ مصداق بی‌عدالتی در زمینه ایجاد فرصت برابر تحصیل با استفاده از امکانات دولتی در مقاطع بالاتر بوده و مغایر با ماده ۷ لایحه قانونی اصلاح مواد ۷ و ۸ قانون تامین وسایل و امکانات تحصیل اطفال و جوانان ایرانی مصوب سال ۱۳۵۸ و اصل ۳۰ قانون اساسی و به لحاظ رعایت عدل و قسط برخلاف بند ۶ اصل ۲ و بند ۹ اصل ۳ قانون اساسی است.»
متن مقرره مورد اعتراض به قرار زیر است:
«ج) بر اساس مصوبه جلسه مورخ ۱۳۶۲/۱۲/۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی (ستاد انقلاب فرهنگی وقت)، متقاضیانی که از سال تحصیلی ۱۳۶۴ ـ۱۳۶۳ به بعد، دو نوبت در آزمونهای ورودی (دوره‌های روزانه) رشته‌های تحصیلی متمرکز و یا نیمه متمرکز پذیرفته شده باشند، حق ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ را نخواهند داشت.»
در پاسخ به شکایت مذکور، مدیرکل دفتر ریاست، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان سنجش کشور به موجب لایحه شماره ۷۷۸۵۷/د ـ۱۳۹۶/۹/۲۶ توضیح داده است که:
«مدیر محترم دفتر هیأت عمومی دیوان عدالت اداری
با سلام:
احتراماً، بازگشت به کلاسه پرونده شماره ۵۹۶/۹۶ ـ۱۳۹۶/۸/۲۰ در خصوص درخواست آقای شاهین جعفرپور به طرفیت سازمان سنجش آموزش کشور با عنوان «ابطال بند (ج) دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور» به استحضار می‌رساند، طبق بند «ج» صفحه ۵ دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ متقاضیانی که از سال تحصیلی ۱۳۶۴ ـ۱۳۶۳ به بعد دو نوبت در آزمونهای ورودی (دوره‌های روزانه) رشته‌های تحصیلی متمرکز و یا نیمه متمرکز پذیرفته شده باشند، حق ثبت‌نام در آزمونهای سراسری سال ۱۳۹۶ را نخواهند داشت. تذکر مذکور مصوبه جلسه مورخ ۱۳۶۲/۱۲/۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی (ستاد انقلاب فرهنگی وقت) می‌باشد که از کنکور سراسری سال ۱۳۶۴ تا کنون در کلیه دفترچه‌های راهنمای ثبت‌نام آزمونهای سراسری درج می‌شود. علیهذا شاکی مدعی‌اند این ممانعت اساس حقوقی ندارد و خلاف قانون اساسی است. در پاسخ به اظهارات مشارالیه:
اولاً: مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری قابل ابطال نمی‌باشد. ثانیاً: سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان یک دستگاه اجرایی صرفاً مجری مصوبات شورا و مجلس شورای اسلامی و سایر دستگاه‌های ذیصلاح می‌باشد و از سال ۱۳۶۴ تا کنون بر اساس مصوبه مارالذکر هر داوطلبی که در کنکور سراسری ۲ مرتبه در دوره روزانه پذیرفته شده باشد فارغ از اینکه در کد محل قبولی ثبت‌نام کرده یا نکرده باشد (به دلیل محدودیت ظرفیت پذیرش در دوره روزانه) دیگر حق ثبت‌نام در آزمون سراسری را نخواهد داشت. شایان ذکر است محدودیت مذکور صرفاً برای پذیرش در دوره‌های روزانه لحاظ می‌شود و در خصوص دوره‌های غیرروزانه (شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس، دانشگاه آزاد اسلامی) اعمال نمی‌گردد. با عنایت به مراتب فوق‌الذکر و با توجه به اینکه اقدامات این سازمان وفق مقررات بوده است، از ریاست هیأت عمومی رد شکایت مطروحه مورد استدعاست.»
هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۱۳ با حضور رئیس و معاونین دیوان عدالت اداری و رؤسا و مستشاران و دادرسان شعب دیوان تشکیل شد و پس از بحث و بررسی با اکثریت آراء به شرح زیر به صدور رأی مبادرت کرده است.
رأی هیأت عمومی
به صراحت الفاظ سطر اول مصوبه مورخ ۱۳۶۲/۱۲/۶ ستاد انقلاب فرهنگی (شورای عالی انقلاب فرهنگی فعلی) ممنوعیت شرکت داوطلبانی که دو بار سابقه قبولی در آزمون را دارند برای شرکت مجدد در آزمون، محدود به داوطلبان سراسری سال ۱۳۶۴ ـ۱۳۶۳ بوده و نهایتاً به شرح ذیل بند ۴ به سال تحصیلی ۱۳۶۳ ـ۱۳۶۲ نیز تسری داده شده است. نظر به اینکه با این اوصاف و قید زمانی موصوف، مصوبه در سال‌های تحصیلی بعد حاکمیت و نظارت نداشته است، بنابراین بند (ج) دفترچه آزمون سال تحصیلی ۱۳۹۶ از این جهت که متضمن محدودیت در حق به تحصیل می‌باشد و نیاز به حکم قانونگذار دارد خلاف قانون و خارج از حدود اختیارات تشخیص می‌شود و به استناد بند ۱ ماده ۱۲ و مواد ۸۸ و ۱۳ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ ابطال می‌شود.
معاون قضایی دیوان عدالت اداری ـ مرتضی علی اشراقی
انتهای پیام

k1ozil
08-11-2018, 03:32
سلام دوستان
الان من هوشبری روزانه میخونم ( ترم 1)
میتونم در کنارش کامپیوتر پیام نور ثبت نام کنم ؟ مسکلی پیش میاد ؟

محمد7966
08-11-2018, 11:09
سلام دوستان
الان من هوشبری روزانه میخونم ( ترم 1)
میتونم در کنارش کامپیوتر پیام نور ثبت نام کنم ؟ مسکلی پیش میاد ؟

سلام قبلا دوستم سال های 89 یا 90 مهندسی صنایع میخوند و در کنارش هم فراگیر پیام نور زبان انگلیسی میخوند.الان رو خبر ندارم.بهتره از آموزش پیام نور بپرسید یا دفترچه رو از تو سازمان سنجش دانلود کنید ببینید قوانین تغییر کرده یا همونه.اما بعید میدونم تغییر کرده باشه چون پیام نور نیمه دولتیه و دولتی نیست که گیر بدن 2 تا رشته مختلف نمیتونید برید