PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید دستگاه های سرمایشی و تهویه مطبوع ( کولر گازی و... )

msm43njn
04-06-2011, 14:58
فصل تابستان رسیده و هوا خیلی گرم شده است. شاید شما بخواهید یک کولر بخرید. اما قبل از خرید لازم هست که اطلاعاتی در مورد کولری که می خواهید بخرید بدست بیاورید. در اینجا تنها در مورد کولرهای گازی صحبت می کنم.

انواع کولرهای گازی:

کولر پنجره ای
کولر اسپلیت
کولر پرتابل

کولر اسپلیت و پنجره ای را همه دیده اند و درباره آنها بحث نمی کنم.

کولر پرتابل

کولرهای پرتابل معمولا به سه چیز نیاز دارند:
1. جا برای دستگاه
2. پریز برق 15 آمپر یا بالاتر (بعضی مدلهای 20 آمپر یا بالاتر لازم دارند).
3. پنجره یا دیوار خارجی برای انتقال هوای گرم به بیرون منزل

مزیت کولر پرتابل بیشتر به دلیل قابل حمل بودن آن و صرفه جویی در مصرف انرژی هست. خوب بیشتر کولرهای پرتابل چرخدار هستند و براحتی امکان انتقال آنها از یک اتاق به اتاق دیگر وجود دارد. از این جهت شما می توانید با داشتن یک کولر پرتابل تنها همان اتاقی که در آن هستید را خنک کنید. این یعنی صرفه جویی در پول و مصرف انرژی.
ولی کمی بیشتر دقت کنید. کولرهای پرتابل گازی دارای لوله های انعطاف پذیر هستند که از طریق آنها هوای داغ عبوری از کندانسور را به بیرون از اتاق منتقل می کنند. پس دقت کنید که باید آنها را در جایی قرار دهید که نزدیک پنجره یا چیزی که به بیرون از منزل راه داشته باشد قرار دهید. از این نظر این کولرها زیاد هم قابل حمل نیستند و باید در یک مکان مناسب منزل قرار گیرند.
مسئله بعدی این هست که در این نوع از کولرها تمام قسمتها از جمله کندانسور و کمپرسور و اواپراتور در یک واحد و این واحد هم درون اتاق شما قرار می گیرد. در نتیجه نسبت به کولرهای پنجره ای و اسپلیت صدای بیشتری دارند. بی اغراق می گویم این مسئله خیلی مهم است و صدای این نوع کولرها اگر استاندارد نباشند بسیار آزار دهنده است. پس دقت کنید که قبل از خرید حتما آن را نزد فروشنده روشن کرده و به میزان صدای آن را بررسی کنید. بیشتر مدلهای موجود در ایران چینی هستند و هیچ استانداردی ندارند. پس حتما موقع خرید نزد فروشنده حضور داشته باشید و تمام جوانب را بررسی کنید.
مهمترین مسئله:
شاید از دوستان شنیده باشید که کولرهای پرتابل گازی اصلا کارایی ندارند. یعنی نمی توانند نسبت به ظرفیتی که دارند محل شما را خنک کنند.
باید بگویم اگر شما با این کولرها آشنا نباشید این حتما اتفاق می افتد. چون دو نوع کولر پرتابل داریم:

single hose
dual hose

کولرهای single hose (تک لوله)
فقط یک خروجی برای هوای گرم عبور کرده از کندانسور دارند. این کولرها هوای داخل اتاق را مکیده و با این هواست که کنداسور را خنک می کنند. سپس آن را به بیرون از اتاق می فرستند. خوب هوایی که از اتاق خارج شده باید به نحوی جایگزین شود که این هم از طریق شکاف لای درزهای در و پنجره و شکافهای دیوار انجام می گیرد. ولی این هوا گرم است و باید خنک شود که در نتیجه کولر باید همیشه با حداکثر توان خود کار کند و هیچگاه هم نخواهد توانست دمای اتاق شما را پایین بیاورد. کولرهای پرتابل تک لوله عمر کمی هم دارند و جالب اینجاست که خیلی هم فراوانند.

کولرهای Dual Hose (جفت لوله)
یک ورودی برای هوا و یک خروجی هم برای خارج کردن هوای گرم دارند. این کولرها هوای لازم برای خنک کردن کندانسور را از بیرون اتاق تامین می کنند. یعنی دیگر هوای اتاق شما هدر نمی رود. سپس همان هوا را از لوله دیگر بیرون می دهند. در این حالت هوای داخل اتاق شما فقط در اواپراتو گردش می کند و به سرعت خنک می شود. در ضمن کولر هم در فواصل زمانی کمپرسور را خاموش می کند. در کل عمر و بازده این کولرها بیشتر است.

معایب کولر گازی پرتابل تک لوله

1. مصرف انرژی مداوم و بسیار بالا : چون کولر سیکل ناقصی دارد پس با حداکثر توان کار خواهد کرد و به حالت استراحت نمیرود.

2. کشیدن گرد و خاک به داخل اتاق : چون به همراه هوایی که از بیرون به داخل اتاق جریان پیدا می کند طبیعتا خاک هم خواهد آمد. تست شده توسط خودم.

3. توان خنک کنندگی بسیار پایین: در بالا توضیح دادم که چرا.

ظرفیت کولر گازی:
واحد ظرفیت کولر گازی Btu/h یا به اختصار Btu هست. فرمول عمومی ظرفیت کولر بر حسب مساحت اتاق شما به این صورت هست:
به ازای هر متر مربع 1000 بی تی یو. مثلا برای اتاق 18 متر مربعی کولر 18000 مناسب است. البته این یک فرمول عمومی برای مناطق گرمسیر است. اگر محل نصب کولر آقتابگیر باشد باید ظرفیت بیشتری خریداری کنید.

آب کولر
خوب همه کولرهای گازی آب تولید می کنند. کولرهای پرتابل داخل خودشان مخزن نگهداری آب دارند که هنگامی که پر شد باید کولر را به محل مناسبی برده و نسبت به تخلیه آب آن اقدام کنید.

نکته: حتما کولرهایی که سیستم گرمایشی هم دارند دیدید. این کولرها فقط مخصوص مناطق معتدل کشور طراحی شدند و عزیزانیکه در مناطق گرم کشور زندگی می کنند هیچوقت نباید این کولرهای گرمایش دار بخرند.

سعی کنید کولر پرتابلی که می خرید تمام کلیدهای لازم برای کنترل آن روی بدنه کولر هم باشد.
کولر باید بتواند حداقل در دوجهت پرتاب باد داشته باشد.

روش نصب:

تک لوله:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جفت لوله:

================================================== ==================================================

تصاویر:

(تصویر زیر)یک نمونه کولر پرتابل تک لوله

این کولر با مارک JET توسط تعدادی از شرکتهای داخلی توزیع می شود. من خودم 6000 آنرا دارم. در واقع کارائی آن در حد صفر است و خرید آن اشتباه مطلق می باشد.

================================================== =======================================

کولر تک لوله westpoint

حقیقتا نمیدانم برند خوشنامی چون westpoint چرا کولر تک لوله تولید کرده است! دو تصویر بالا گویاست. تمام برندهای معروف دنیا بر جفت لوله بودن کولرهای پرتابلشان تاکید دارند. خرید این کولر هم توصیه نمیشود.

به پشت کولر در تصویر بالا توجه کنید. فقط یک لوله خروجی دارد. پس این یک کولر پرتابل تک لوله هست. کولرهای پرتابل تک لوله کارائی ندارند و خرید آنها اشتباه مطلق است.

================================================== =============================================

تصویر زیر یک کولر پرتابل هست که در نمایندگی Bekko در دبی گرفته شده است. در مورد تک لوله یا جفت لوله بودن آن چیزی نمی دانم.

================================================== ==============================================

در تصویر زیر یک کولر پرتابل جفت لوله از یکی از بهترین برندهای آمریکایی را می بینید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چون دو لوله از پشت کولر به بیرون پنجره رفته، جفت لوله بودن آنرا تشخیص می دهیم.

================================================== ===============================================

کلمات کلیدی هنگام جستجو در اینترنت:
portable air conditioner

مارکهای معروف:
Danby

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
Delonghi

Frigidaire

Sunpetown

Maytag

TCL

american comfort

sharp

haier

friedrich

Movincool

Soleus

Fedders

منبع:

ملا نصرالدین
04-06-2011, 16:30
میشه حدود قیمت این کولرها رو هم بگید

در ضمن ما طبقه ی اول هستیم و کولر ابی طبقه 5 روی پشت بوم.خونه هم بزرگه 180 متر.دریچه های کولر هم کوچیکه اینه که خونه خیلی کم خنک میشه.شما از این کولرها پیشنهاد میکنید یا نه؟برای اتاق پذیرایی

msm43njn
05-06-2011, 12:22
قیمت این کولرها بالاتر از نوع پنجره ای هست. مثلا مارک Nobel (که فکر کنم آبسردکنش رو هم دیده باشید) با ظرفیت 9000 Btu دبی 370000 تومان بود. (محاسبه شده با درهمی 320 تومن) برای منطقه شما نمی دونم برای 180 متر رو چه ظرفیتی جواب میده. ولی برای منطقه جنوب کشور مثل بندرعباس به ازای هر متر 1000 بی تی یو نیاز هست. در صورتی محل نصب کولر آفتابگیر باشد ظرفیت بیشتر پیشنهاد میشه.
کولرهای پرتابل تنها برای خنک کردن یک اتاق جواب میدهد. شما نباید انتظار داشته باشید که این نوع کولر چند اتاق را با هم خنک کند.
من فروشنده کولر نیستم. فقط تجاربی که حین مطالعه در سایتها بدست آوردم و تجربه استفاده از یک کولر پرتابل 6000 بی تی یو چینی رو دارم. گفتم با بقیه هم به اشتراک بزارم تا حین خرید دچار اشتباه نشن. چون من اشتباه کردم. نمی دونستم که کولرهای پرتابل جفت لوله هم داریم. من تک لوله خریدم و الان پشیمون هستم. البته نقشه دارم که یک لوله دیگه بهش اضافه کنم.
بهترین توصیه من این هست که اصلا مارکهای عجیب چینی که هیچ اسمی ندارن نخرید. چون این کولرها واقعا تمام بدنه شون صدا میکنه و شما تو اتاق نویز زیادی رو باید تحمل کنید. مارکهایی که در بالا گفتم جزو مارکهای خوب هست. در ضمن حتما وقت خرید پیش فروشنده باشید و کولر رو از نظر صدا (نویز) و میزان سرمای تولید آزمایش کنید. باد خروجی کولر باید در عرض زمان کمی به 18 درجه برسه. هر چی پایین تر بهتر.

babak_gww
09-06-2011, 14:16
برای مغازه خوبه ؟ کدومش جواب میده؟ یه مغازه 25 متره ...

بعد میشه طول لوله اش رو دراز تر کرد؟

Immunology
10-06-2011, 13:41
مصرفشون چجوریه؟؟؟کسی اطلاعی داره؟

mehran gorji
10-06-2011, 22:44
سلام دوستان من هم خیلی گشت زدم تو سایت برای خرید این دستگاه البته یکی از دوستان تو تهران دست دوم پانزده هزار مارک هوگل را داشت که نوی ان 700 تومن بود و من 450 خریدم مغازه من 18 متر است اما با کلی وسیله و دکور خوشبختانه سرد میکند و مصرف ان میتوان گفت برابر یخچال است 6امپر
من راضیم.

msm43njn
13-06-2011, 11:53
برای مغازه خوبه ؟ کدومش جواب میده؟ یه مغازه 25 متره ...

بعد میشه طول لوله اش رو دراز تر کرد؟

اگه در منطقه گرم زندگی می کنید برای مغازه اصلا خوب نیست. چون در مغازه مرتب باز و بسته میشه.
بله لوله ای که همراه دستگاه هست تا حدود 2 متر بلند میشه ولی اگه بخواید با سر هم کردن چند تا لوله به طول بیشتر برسید کارایی کولر پایین میاد. اینو تو دفترچه راهنمای یکی از مدل ها خوندم.

سلام دوستان من هم خیلی گشت زدم تو سایت برای خرید این دستگاه البته یکی از دوستان تو تهران دست دوم پانزده هزار مارک هوگل را داشت که نوی ان 700 تومن بود و من 450 خریدم مغازه من 18 متر است اما با کلی وسیله و دکور خوشبختانه سرد میکند و مصرف ان میتوان گفت برابر یخچال است 6امپر
من راضیم.
درسته کولرهای پرتابل حتی از اسپلیت هم گرونتر هستند. فکر کنم شما این مدل رو خریدید:

این مدل تک لوله هست. معایبش رو در پست اول گفتم. شاید در مناطق معتدل مثل تهران جواب بده. با توجه به اینکه گرمایش هم داره معلوم میشه که برای مناطق سردسیر که کمی هم در تابستان گرم میشن ساخته شده. اگه همین کولر هوگل رو بیارید شهرهای جنوبی یا شمالی که خیلی شرجی هست پشیمان خواهید شد.

! Alex !
13-06-2011, 13:45
بهترین کولر اسپیلیت از لحاظ مصرف برق پایین و سرمای خوب برای یک سالن 80 متری همراه با یک آشپزخانه
با 10 تا پنجره
چه مارک ومدلی رو پیشنهاد میکنی ؟ قیمت هم زیر 1.5 باشه ممنون

mehran gorji
14-06-2011, 00:44
بهترین کولر اسپیلیت از لحاظ مصرف برق پایین و سرمای خوب برای یک سالن 80 متری همراه با یک آشپزخانه
با 10 تا پنجره
برای سالن بهتر است شما از کولر های ایستاده استفاده کنید.
هایسنس 45000
تو مرکز قبلی استفاده میکردیم واقعا خنک میکرد
قیمت حدود 18000000
به نظر من به غیر از ایستاده نخرید

msm43njn
14-06-2011, 23:42
با 10 تا پنجره

بهترین کولر با این قیمت که گفتید OGeneral سی هزار اسپلیت با کمپرسور 91 کیلویی روتاری ساخت تایلند هست. اینجا در بندرعباس یک میلیون و سیصد هست. فقط نمی دونم سی هزار برای شما کفایت می کنه یا نه!

! Alex !
15-06-2011, 00:55
بهترین کولر با این قیمت که گفتید OGeneral سی هزار اسپلیت با کمپرسور 91 کیلویی روتاری ساخت تایلند هست. اینجا در بندرعباس یک میلیون و سیصد هست. فقط نمی دونم سی هزار برای شما کفایت می کنه یا نه!

اینجا شمال ایرانه لاهیجان زیاد هوا گرم نیست مثل انجا به نظر خودم 24 هزار زیادم هست اگه بخوای 24 هزار خوب بازم تاکید دارم با مصرف برق پایین حتما هم اسپیلیت باشه پیشنهادتون چیه ؟؟

! Alex !
15-06-2011, 01:01
برای سالن بهتر است شما از کولر های ایستاده استفاده کنید.
هایسنس 45000
تو مرکز قبلی استفاده میکردیم واقعا خنک میکرد
قیمت حدود 18000000
به نظر من به غیر از ایستاده نخرید

ایستاده نمیخوام داداش بعدش هم آخرش 1.5 بیشتر نمیخوام پول بدم

mehran gorji
15-06-2011, 07:42
درسته کولرهای پرتابل حتی از اسپلیت هم گرونتر هستند. فکر کنم شما این مدل رو خریدید:

این مدل تک لوله هست. معایبش رو در پست اول گفتم. شاید در مناطق معتدل مثل تهران جواب بده. با توجه به اینکه گرمایش هم داره معلوم میشه که برای مناطق سردسیر که کمی هم در تابستان گرم میشن ساخته شده. اگه همین کولر هوگل رو بیارید شهرهای جنوبی یا شمالی که خیلی شرجی هست پشیمان خواهید شد.[/QUOTE]
بله دوست عزیز تک لوله است.
اما ایکاش قبل از خرید به این تاپیک سر میزدم و تک لوله و جفت لوله را میدیدم

! Alex !
15-06-2011, 10:22
? lمنظور این که فقط ایستاده ؟

mehran gorji
15-06-2011, 12:09
? lمنظور این که فقط ایستاده ؟
بله استاده.
گاهی شما میبینید 2 تا اسپیلیت 24000 هزار میخرید و جواب گوی شما نیست اما یک کولر ایستاده 45000 هزار جواب میدهد.
کولر های ایستاده صنعتی است.
این رو حساب تجربه ای که برای خرید تو شرکتی که کار میکردم داشتم میگم

msm43njn
15-06-2011, 12:19
اینجا شمال ایرانه لاهیجان زیاد هوا گرم نیست مثل انجا به نظر خودم 24 هزار زیادم هست اگه بخوای 24 هزار خوب بازم تاکید دارم با مصرف برق پایین حتما هم اسپیلیت باشه پیشنهادتون چیه ؟؟

من یکی از دوستانم کولر میفروشه. میگه بهترین مارک اسپلیت OGENERAL هست. بعدش هم مارکهایی مثل پاناسونیک و میتسوبیشی. من پرسیدم که چرا OGENERAL بهتر هست. گفت سرمای کولرهای با مارکهای مختلف ولی ظرفیت سرمایش یکسان، فرقی نمی کنه. تفاوت فقط بر سر دوام و کیفیت ساخت هست. همین کولرهای OGENERAL قسمت کندانسور که بیرون از منزل قرار میگیره در هوای شرجی بندر خیلی دوامش خوب هست. ولی یکی از مغازه دارهای کناری LG گرفته بود که الان حسابی به دردسر افتاده. خودش میگفت ما رفتیم پشت بام و یونیت خارجی OGENERAL و LG رو با هم مقایسه کردیم. LG زیر شرجی داغون شده بود. ولی OGENERAL مثل روز اول بود.

! Alex !
16-06-2011, 00:45
من یکی از دوستانم کولر میفروشه. میگه بهترین مارک اسپلیت OGENERAL هست. بعدش هم مارکهایی مثل پاناسونیک و میتسوبیشی. من پرسیدم که چرا OGENERAL بهتر هست. گفت سرمای کولرهای با مارکهای مختلف ولی ظرفیت سرمایش یکسان، فرقی نمی کنه. تفاوت فقط بر سر دوام و کیفیت ساخت هست. همین کولرهای OGENERAL قسمت کندانسور که بیرون از منزل قرار میگیره در هوای شرجی بندر خیلی دوامش خوب هست. ولی یکی از مغازه دارهای کناری LG گرفته بود که الان حسابی به دردسر افتاده. خودش میگفت ما رفتیم پشت بام و یونیت خارجی OGENERAL و LG رو با هم مقایسه کردیم. LG زیر شرجی داغون شده بود. ولی OGENERAL مثل روز اول بود.

اگه بتونی برام یه آمار خوب بگیری بهترین کولر با مصرف برق کم منظور از کم اینه که تو کولر ها از همه کمتر باشه
بعد بهم بگی که تو این 3تا مارک کدوم مدل هاشون شاخ ترن تا قیمت 1.5
ممنونتم رفیق

---------- Post added at 01:45 AM ---------- Previous post was at 01:44 AM ----------

بله استاده.
گاهی شما میبینید 2 تا اسپیلیت 24000 هزار میخرید و جواب گوی شما نیست اما یک کولر ایستاده 45000 هزار جواب میدهد.
کولر های ایستاده صنعتی است.
این رو حساب تجربه ای که برای خرید تو شرکتی که کار میکردم داشتم میگم

باور کن برای خونمون 24 کافیه بیشتر نمیخوام هزینه کنم فقط هم کلید کردم رو اسپیلیت
بازم ممنون از اینکه راهنماییت رو از من دریغ نکردی

mehran gorji
16-06-2011, 08:40
باور کن برای خونمون 24 کافیه بیشتر نمیخوام هزینه کنم فقط هم کلید کردم رو اسپیلیت
بازم ممنون از اینکه راهنماییت رو از من دریغ نکردی[/QUOTE]

! Alex !
16-06-2011, 13:00
ممنون مهران جان آقا مارک های دیگه مثل اجنرال - پاناسونیک - میسوپیشی این هارو نمیدونی از کجا میشه قیمت روزشون رو در آورد البته مثل این سایتی که معرفی کردی خوب باشه ها مثلا این نوشته که مصرف A داره یا نداره
خیلی خوب بود دمت گرم این دو تا رو انتخاب کردم

msm43njn
16-06-2011, 14:28
ممنون مهران جان آقا مارک های دیگه مثل اجنرال - پاناسونیک - میسوپیشی این هارو نمیدونی از کجا میشه قیمت روزشون رو در آورد البته مثل این سایتی که معرفی کردی خوب باشه ها مثلا این نوشته که مصرف A داره یا نداره
خیلی خوب بود دمت گرم این دو تا رو انتخاب کردم

سلام
قیمتاش که خیلی نجومی هست! اینجا یه روستایی نزدیک بندرعباس هست به اسم گچین که گچین علیا و سفلی داره. من گچین علیا مدنظرم هست. یک ماه پیش من رفتم اونجا قیمتا واقعا باور کردنی نبود. مثلا اسپلیت سوپرا ۱۲۰۰۰ فقط سرمایش در بندرعباس پانصد هزارر تومن با نصب رایگان و گارانتی بود. تو گچین سیصد و بیست هزار تومن بدون نصب و گارانتی.
پاناسونیک ۱۲۰۰۰ فقط سرمایش با گارنتی و نصب رایگان در بندر ۴۵۰۰۰۰ بود و در گچین ۳۴۰۰۰۰ تومن. البته بدون نصب و گارانتی.

---------- Post added at 03:28 PM ---------- Previous post was at 03:24 PM ----------

[QUOTE=! Alex !;6183163]اگه بتونی برام یه آمار خوب بگیری بهترین کولر با مصرف برق کم منظور از کم اینه که تو کولر ها از همه کمتر باشه
بعد بهم بگی که تو این 3تا مارک کدوم مدل هاشون شاخ ترن تا قیمت 1.5
ممنونتم رفیق[COLOR="Silver"]

فقط سرد می‌خایی یا سرد و گرم؟

! Alex !
16-06-2011, 15:56
دیگه اینجا همین قیمت هست من که نمیتونم تا بندر عباس بیام به خاطر 1 دونه کولر :D

mehran gorji
16-06-2011, 16:54
بهترین قیمتها تو بانه است.
دوستان و هماکارانتی که خرید کرده اند راضی بودند.
فقط مارک های متفرقه نباید خرید.
تو بانه بیشتر به دنبال کولر و قطعات م10واره باشید.

---------- Post added at 06:54 PM ---------- Previous post was at 06:52 PM ----------

اما من تراست را قبول دارم سرماییش حرف نداره . البته از نظر من lg و samsung پول اسمشونو میخورند.
مدل های تایید شده منه.
تراست.جنرال الکتریک.

ghahremanimehdi
16-06-2011, 17:02
کولر گازی برای یک اتاق 30 متری چی پیشنهاد میدید ؟

msm43njn
16-06-2011, 21:26
کولر گازی برای یک اتاق 30 متری چی پیشنهاد میدید ؟

تا شما کجای ایران باشی؟ معتدل، گرم، شرجی؟

ghahremanimehdi
16-06-2011, 21:38
تا شما کجای ایران باشی؟ معتدل، گرم، شرجی؟
معتدل. یه کولر گازی جمع و جور میخوام.

msm43njn
17-06-2011, 21:38
معتدل. یه کولر گازی جمع و جور میخوام.

با توجه به اینکه گفتید معتدل فکر کنم 12000 برای شما جواب بده. برای اطمینان میتونی 18000 بگیری. با دوام ترین مارک اوجنرال هست. بعدشم میتونی به پاناسونیک فکر کنی.

یک نکته: کولرهای سرد و گرم مخصوص مناطق معتدل مثل شمال ،تهران ،تبریز و... که در زمستون بتونن از گرماشم استفاده کنن.

منبع :

دوستانی که تو مناطق گرم کشور هستن هیچوقت نباید کولر سرد و گرم بخرند چون این کولرها اصلا بدردشون نخواهد خورد و مال مناطق معتدل و سرد هست.

اینم بد نگفته:

Hume
23-06-2011, 12:49
با توجه به اینکه گفتید معتدل فکر کنم 12000 برای شما جواب بده. برای اطمینان میتونی 18000 بگیری. با دوام ترین مارک اوجنرال هست. بعدشم میتونی به پاناسونیک فکر کنی.

یک نکته: کولرهای سرد و گرم مخصوص مناطق معتدل مثل شمال ،تهران ،تبریز و... که در زمستون بتونن از گرماشم استفاده کنن.

منبع :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددوستانی که تو مناطق گرم کشور هستن هیچوقت نباید کولر سرد و گرم بخرند چون این کولرها اصلا بدردشون نخواهد خورد و مال مناطق معتدل و سرد هست.

اینم بد نگفته:

با توجه به اینکه برق زیاد مصرف میکنه استفاده از گرمش بدرد نمیخوره

toorajjj
30-06-2011, 12:57
باسلام لطفا اگه میشه و کسی اطلاعاتی در این مورد داره منو برای راهنمایی خرید کولزگازی راهنایی کنید بین مارکها و قیمتهای مختلف موندم

mehran gorji
01-07-2011, 08:08
سلام دوست عزیز.
بهتر است متراژ مکان را اعلام نمایید.
در کدام شهر هستید؟

EhsanCPU
01-07-2011, 13:09
ضمن احترام به مهران عزیز
GENERAL مارک خوبیه

baloteli
09-07-2011, 12:41
در مقایسه ی کولر گازی با آبی کدوم کمتر برق مصرف میکنند منظورم مدل های مشابه هست

msm43njn
09-07-2011, 15:48
نمایندگی شارپ در دبی

P.O.Box 17115
Dubai

Phone +971 4 8815311

Fax 971 4 8871388

کسانی که در مناطق معتدل زندگی میکنند می توانند یک کولر با ظرفیت پایین شارپ بخرند و یک عمر راحت باشند. پیشنهاد می کنم که اگر خودتون یا دوستان خواستند برن از طریق همین نمایندگی خاورمیانه شارپ یک مدل توپ انتخاب کنند. مثلا 9000 یا 12000 که به اندازه یک یخچال بیشتر مصرف نخواهند کرد.

toorajjj
10-07-2011, 12:03
گازی صدر صد

solo8
10-07-2011, 12:11
آقا من اسپلیت های سامسونگ رو پیشنهاد میدم...خودمون 7 ساله داریم یه فضای 250 متری رو کامل جواب میده(30 هزاره)...

کلا عالیه...البته کل فضا رو بخواد خنک کنه 2 ساعت روی حالت معمولی تو توربو 1:30 طول میکشه...راستی 250 متر با اتاق و ... گفتم!

چون اکثرا در اتاقا رو باز میذاریم خنک شه! ولی همون محدوده ی 60-70 متر جلوشو که در عرض نیم ساعت یخچال میکنه روی توربو!

AB
10-07-2011, 13:23
باسلام لطفا اگه میشه و کسی اطلاعاتی در این مورد داره منو برای راهنمایی خرید کولزگازی راهنایی کنید بین مارکها و قیمتهای مختلف موندم

برای شمال هر متر مربع با ارتفاع حدود ۳ متر ۴۴۵BTU/h لازمه.

برای سواحل جنوبی ۴۶۵ بی تی یو برای هر متر مربع

مناطق شرقی و جنوب شرقی گرم و خشک ۴۵۰ بی تی یو

مناطق غربی کوهستانی معتدل ۳۲۰ بی تی یو

به ازای هر نفر ۱۲۰ بی تی یو به مجموع حاصلضرب متراژ در این اعداد اضافه کنین.

به ازای هر اجاق گاز در آشپزخانه معمولی ۲۰۰۰ تا و آشپزخانه اوپن ۴۰۰۰ تا به این اعداد اضافه کنین.

مصرف کولرهای آبی در حد چند صد وات هست ولی گازی معمولا بیشتر از ۱۰۰۰ واته.

Переклад не
12-07-2011, 16:41
گازی اگه روشن بشه در مدت 1 ساعت کل خونه رو خنک میکنه اما کولر آبی باید یه 6 ساعتی بذاری بمونه تا خونه خنک بشه اونم خنکی شبیه به حموم
یعنی مصرف آبی 6 ساعت باشه ، گازی کمتر از این مقدار مصرف میکنه(مصرف زمان)

armin_punisher6
13-07-2011, 20:45
سلام من میخوام دو تا اسپلیت بگیرم.بهم سامسونگ رو پیشنهاد کردن.میگن کم مصرف ترین هم هست.حالا بین دو مدل neo vivace و کریستال موندم.خودم از رنگ neo vivace خوشم میاد ولی مرده میگفت کریستال بهتره و پرتاب بادش بیشتره.ممنون میشم راهنماییم کنین که چی بهتره.
(برای حال 24000 میخوام و برای اطاق 12000 البته واسه اطاق فکر کنم فقط کریستال داره)

msm43njn
17-07-2011, 18:31
برای شمال هر متر مربع با ارتفاع حدود ۳ متر ۴۴۵BTU/h لازمه.

برای سواحل جنوبی ۴۶۵ بی تی یو برای هر متر مربع

مناطق شرقی و جنوب شرقی گرم و خشک ۴۵۰ بی تی یو

نمی دونم شما تا حالا بندرعباس بودی یا نه؟ اینجا از اردیبهشت تبدیل به جهنم میشه و تا آخر آبان ادامه داره. در واقع شما کباب نمی شی ولی آب پز میشی.
نمی دونم رو چه حسابی برای هر متر مربع این اعداد رو پیشنهاد دادی. ولی برای شهر ما برای هر متر مربع 1000 بی تی یو هست. تازه اگر مستقیم آفتاب بهش نزنه و یا جایی نباشه که مرتب باید درش باز و بسته بشه مثل مغازه ها. که در اون صورت باید ظرفیت بیشتری برای هر مترمربع بگیرید.

---------- Post added at 07:27 PM ---------- Previous post was at 07:24 PM ----------

گازی اگه روشن بشه در مدت 1 ساعت کل خونه رو خنک میکنه اما کولر آبی باید یه 6 ساعتی بذاری بمونه تا خونه خنک بشه اونم خنکی شبیه به حموم
یعنی مصرف آبی 6 ساعت باشه ، گازی کمتر از این مقدار مصرف میکنه(مصرف زمان)

این تا حدودی میتونه درست باشه. ولی شهر ما که کولر رو خاموش کنیم حداکثر نیم ساعت خنکی دوام داره و باید کولر بصورت ممتد روشن باشه.

---------- Post added at 07:31 PM ---------- Previous post was at 07:27 PM ----------

آقا من اسپلیت های سامسونگ رو پیشنهاد میدم...خودمون 7 ساله داریم یه فضای 250 متری رو کامل جواب میده(30 هزاره)...

کلا عالیه...البته کل فضا رو بخواد خنک کنه 2 ساعت روی حالت معمولی تو توربو 1:30 طول میکشه...راستی 250 متر با اتاق و ... گفتم!

چون اکثرا در اتاقا رو باز میذاریم خنک شه! ولی همون محدوده ی 60-70 متر جلوشو که در عرض نیم ساعت یخچال میکنه روی توربو!

بندرعباس اصلا SAMSUNG و LG رو پیشنهاد نمی کنن. دلیلشون مقاومت خیلی کم این کولرها در برابر شرجی بسیار شدید هست. مقاوم ترین در برابر شرجی OGENERAL هست. بعدشم مارکهای مثل PANASONIC و غیره. میتسوبیشی از همشون بهتره ولی سه برابر مارکهای بالا قیمت داره.

AB
17-07-2011, 20:11
نمی دونم شما تا حالا بندرعباس بودی یا نه؟ اینجا از اردیبهشت تبدیل به جهنم میشه و تا آخر آبان ادامه داره. در واقع شما کباب نمی شی ولی آب پز میشی.
نمی دونم رو چه حسابی برای هر متر مربع این اعداد رو پیشنهاد دادی. ولی برای شهر ما برای هر متر مربع 1000 بی تی یو هست. تازه اگر مستقیم آفتاب بهش نزنه و یا جایی نباشه که مرتب باید درش باز و بسته بشه مثل مغازه ها. که در اون صورت باید ظرفیت بیشتری برای هر مترمربع بگیرید.

یعنی برای یه خونه ۱۰۰ متری باید کولر ۱۰۰ هزار بزنی.من که فکر نمیکنم اینطوری باشه.

کولر ۱۰۰ هزار میشه حدود ۱۰۰۰۰ وات.یعنی ۴۵ آمپر.دیگه بقیش رو خودتون حساب کنین.

اون اعداد رو هم از یه سایت مهندسی ساختمان کپی کردم.

msm43njn
18-07-2011, 16:02
یعنی برای یه خونه ۱۰۰ متری باید کولر ۱۰۰ هزار بزنی.من که فکر نمیکنم اینطوری باشه.

کولر ۱۰۰ هزار میشه حدود ۱۰۰۰۰ وات.یعنی ۴۵ آمپر.دیگه بقیش رو خودتون حساب کنین.

اون اعداد رو هم از یه سایت مهندسی ساختمان کپی کردم.

باور کن اینجا همینطور هست. ما برای 18 متری 18000 گزاشتیم. برای 6 متری که اتاق خودم باشه هم 6000 گزاشتم که از اون اصلا راضی نیستم و باید 12000 میزاشتم.

برای هر متر 1000 بی تی یو را من هم از یک شرکت مهندسی فروش تاسیسات تهویه مطبوع از اینترنت درآوردم.

البته حرف شما هم منطقی هست. و برای 100 متر فوقش سی هزار میزارن.

AB
18-07-2011, 19:32
باور کن اینجا همینطور هست. ما برای 18 متری 18000 گزاشتیم. برای 6 متری که اتاق خودم باشه هم 6000 گزاشتم که از اون اصلا راضی نیستم و باید 12000 میزاشتم.

برای هر متر 1000 بی تی یو را من هم از یک شرکت مهندسی فروش تاسیسات تهویه مطبوع از اینترنت درآوردم.

البته حرف شما هم منطقی هست. و برای 100 متر فوقش سی هزار میزارن.

به نظر من اگه اینطوریه باید خونه کاملا عایق بندی شده باشه.اگر هم عایق نیست تعویض پنجره ها با دو جداره خیلی خیلی فرق میکنه.الان بدون تخریب تعویض میکنن.

اگه همه چی استاندارد باشه اون اعدادی که نوشتم جواب میده که هیچ زیاد هم میاد.:31:

ahshokouhy
04-08-2011, 11:54
سلام دوستان عزیز
ببخشید من یه اسپلیت کم مصرف با برچسب انرژی A میخواستم که ازنظر سرمایشی خیلی خوب باشه و فضای خونه خنک بمونه نه اینکه بعد از اینکه خاموشش کردیم بلافاصله خونه گرم بشه ، خونمون زیاد بزرگ نیست و کلا 90 متره ، قیمتش هم تا یک و پونصد ، اگه میشه راهنمایی کنید

msm43njn
12-08-2011, 11:54
برچسب انرژی الان روی بیشتر کولرها هست. موقع خرید خودتون ببینید کدومشون برچسب A دارند.
متاسفانه اگر خونتون عایق بندی نشده باشه بعد از حدود نیم ساعت باید کولر را دوباره روشن کنید.

Farhad_k1
02-09-2011, 20:34
سلام دوستان
تهران هستیم حدود 80 متر آپارتمان رو میخوام خنک کنم و اصرار به ال جی هم دارم !!:18:
چی پیشنهاد میکنین و قیمت چنده؟ آیا این برند خوبه (تقریبا میخوام همه چی رو از این برند بگیرم، تی وی و یخچال و ماشین لباسشویی و ...) نظرتون چیه؟
با تشکر
فرهاد

shabnam1986
02-09-2011, 20:48
سلام تو رو خدا نخندینا کسی در مورد این دستگاه اطلاعاتی داره؟

AB
02-09-2011, 21:53
سلام تو رو خدا نخندینا کسی در مورد این دستگاه اطلاعاتی داره؟

تصفیه کننده هوا و تولید کننده یون منفی هست.(با این سایز فسقلیش هوای مورد نیاز یه کبوتر رو تصفیه میکنه:27:)

shabnam1986
03-09-2011, 09:07
تصفیه کننده هوا و تولید کننده یون منفی هست.(با این سایز فسقلیش هوای مورد نیاز یه کبوتر رو تصفیه میکنه:27:)

ممنون ازتون حالا واقعا کار میکنه؟؟؟؟؟
یون منفی چیه؟

AB
03-09-2011, 15:24
ممنون ازتون حالا واقعا کار میکنه؟؟؟؟؟
یون منفی چیه؟

نه بابا.برای تصفیه هوا چند لایه فیلتر به کار میره که حتی یک لایش تو این جا نمیشه.:27:البته اینم بگم که بعضی لپ تاپ های ASUS تو خودشون تصفیه کننده دارن ولی به نظر من یه چیز کاملا تبلیغاتی و بی کاربرده.

برای اطلاعات بیشتر در مورد یون منفی و کاربردش به لینک زیر مراجعه کنید.

shabnam1986
05-09-2011, 09:36
مرسی ازتون اما من واقعا موندم دستگاه های حرفه ای با اون قیمت و این چیز کوچولو...!!!!

Farhad_k1
07-09-2011, 10:24
ممنون از راهنماییتون !!!
یعنی هیچکی نیست جواب بده!!!

---------- Post added at 11:24 AM ---------- Previous post was at 11:21 AM ----------

سلام دوستان
تهران هستیم حدود 80 متر آپارتمان رو میخوام خنک کنم و اصرار به ال جی هم دارم !!:18:
چی پیشنهاد میکنین و قیمت چنده؟ آیا این برند خوبه (تقریبا میخوام همه چی رو از این برند بگیرم، تی وی و یخچال و ماشین لباسشویی و ...) نظرتون چیه؟
با تشکر
فرهاد

یعنی کسی نیست جواب بده !!!:23:

milad_gta
08-11-2011, 10:15
سلام بچه ها :31: کلی استفاده بردیم

من میخوام یه اسپلیت سرد و گرم بگیرم البته خریدم فقط به خاطر گرامادهیش هست ! چون مشکل لوله بخاری دارم اومدم سراغ اسپلیت .

به نظرتون چی بگیرم برا یه خونه ۷۰ متری ؟ فکر کنم باید ۱۸۰۰۰ بگیرم !؟ بعد گرما رو فقط تو اتاقی که نصب هست میده ؟ یا اگر محیط مناسب نصب بشه اتاقا رو هم ملایم میکنه ؟

همشون ۲ تیکه هستن ؟ یعنی نوعی نداریم که گرامایش داشته باشه و فقط داخل نصب بشه ؟

ظاهرا گرما دهیشون خوب نیست ! من امروز رفتم یکم گشتم نمایندگی های : سامسونگ ٬ ال جی ٬ اسنوا گفتن گرمادهی خوبی تداره و اصلا نمیشه باهاش خونه رو گرم کرد .

ممنون میشم راهنماییم کنید .

AliSub
08-11-2011, 23:50
سلام بچه ها :31: کلی استفاده بردیم

من میخوام یه اسپلیت سرد و گرم بگیرم البته خریدم فقط به خاطر گرامادهیش هست ! چون مشکل لوله بخاری دارم اومدم سراغ اسپلیت .

به نظرتون چی بگیرم برا یه خونه ۷۰ متری ؟ فکر کنم باید ۱۸۰۰۰ بگیرم !؟ بعد گرما رو فقط تو اتاقی که نصب هست میده ؟ یا اگر محیط مناسب نصب بشه اتاقا رو هم ملایم میکنه ؟

همشون ۲ تیکه هستن ؟ یعنی نوعی نداریم که گرامایش داشته باشه و فقط داخل نصب بشه ؟

ظاهرا گرما دهیشون خوب نیست ! من امروز رفتم یکم گشتم نمایندگی های : سامسونگ ٬ ال جی ٬ اسنوا گفتن گرمادهی خوبی تداره و اصلا نمیشه باهاش خونه رو گرم کرد .

ممنون میشم راهنماییم کنید .

کولر میخای از گرمادهیش استفاده کنی؟؟؟؟؟؟؟:13:
اصلا به صرفه نیست. میدونی پول برق چقدر میاد!!!!! تعرفه برق تو زمستون 110 تومنه تو تابستون 24 تومن!!!
کولرها اونچنان گرمای خوبی ندارند که بخاین برای خونه نصب کنین. ولی به هر حال من بین کولرهایی که دیدم اصلا ال جی و سامسونگ مال نبودند و اصلا ارزش خرید ندارند.
من برای خونه تراست گرفتم که بادش خیلی گرمتر از این الجی و سامسونگ هست.
اوجنرال نمیدونم گرمادهیش چطوره ولی سرمایشیش عالیه!

milad_gta
09-11-2011, 02:07
ممنون بابت لطفت .

آره ٫ مجبورم آخه ... چون خونه جدیدم یه جوریه که نمیشه لوله بخاری گذاشت باد میزنه نمیزاره گاز حاصل از سوخت خارج بشه و میده داخل جوری که لوله بخاری سرد میشه !

کلا چیز به درد بخورد برا گرمایش سراغ ندارید ؟

AB
09-11-2011, 09:52
ممنون بابت لطفت .

آره ٫ مجبورم آخه ... چون خونه جدیدم یه جوریه که نمیشه لوله بخاری گذاشت باد میزنه نمیزاره گاز حاصل از سوخت خارج بشه و میده داخل جوری که لوله بخاری سرد میشه !

بخاری برقی فن دار هم میتونی بگیری.ولی فکر نمیکنم تو ایران سایزهای بزرگش رو بشه پیدا کرد.

گرمایش اسپلیت خوبه ولی اونقدر نیست که بتونه همه خونه رو گرم کنه و بیشتر برای خونه های خارجی که از پنجره های دو یا سه جداره استفاده میکنن و کف و سقف و دیواراش کلا عایق بندی شده جواب میده ولی برای خونه های ایرانی نه.تو نیمه شمالی ایران حداکثر تا اواسط آبان جواب میده.

برق هم که به کنار.4000 وات 24 ساعته روشن باشه کنتور هر هفته یه بار صفر میشه.:27:

arashlolos
14-06-2012, 14:08
یکی از آشناهام الان بانه هستش.
کولر گازی اسپلیت اجنرال 18000 قیمت زده میگه 1.050.000 تومان.
تو بازار فک کنم 1.500.000 باشه.
میخوام بگم یکی واسم بگیره
میخوام فقط فقط کم مصرف باشه.
کسی اطلاعاتی داره؟؟؟؟؟
کدوم برند کم مصرفه؟؟؟؟؟؟؟
برچسب b داره

vahid_crab708
04-08-2012, 22:25
با سلام ببخشید بهترین مارک کولر گازی موجود در بازار چیست؟

mahmoodabedini
20-04-2013, 22:56
با سلام منم یک کولر گازی واسه خنک کردن یک فضای 40 50 متری تو منطقه معتدل میخوام لطفا راهنمایی کنید ممنون

javadpolpo
27-04-2013, 08:28
با سلام منم یک کولر گازی واسه خنک کردن یک فضای 40 50 متری تو منطقه معتدل میخوام لطفا راهنمایی کنید ممنون

کولر 18000 گزینه مناسبی هست
اگر بتونید گرید انرژی A بگیرید (اینورتر) صرفه جویی نسبتا بالایی تو هزینه هاتون ( منظورم هزینه برق هست ) صورت میگیره

ملا نصرالدین
27-04-2013, 10:05
ممنون بابت لطفت .

اگر فقط برای گرم کردن اتاق خواب میخوای بخاری برقی فن دار بگیر.
ما خونمون 60 متره ولی شوفاژش خرابه
برای اتاق خواب بخاری برقی فن دار گذاشتیم عالیه
برای پذیرایی هم که کلا گرمه.چون اشپزخانه اوپنه گرمای پخت و پز خونه رو گرم میکنه

howhow
28-04-2013, 07:23
سلام
تمی دونم اما شاید سوالم یکم بی ربط باشه من یه کولر اسپیلت سامسونگ سال فبل خریدم موقع خرید فروشنده گفت هروقت خواستی نصبش کنی با یه شماره که الان یادم نمیاد و 4رقمی بود تماس بگیر و بگو میان رایگان نصب میکنن

حالا بعد یه سال آکبند بودن تازه می خوام نصبش کنم،آیا الان سامسونگ خدماتی برام داره؟اصلا کلا برای نصب خدماتی داره؟

اینم بگم الان حتی شهری که توش هستم هم عوض شده:n18:
مرسییییی

775e
30-04-2013, 17:46
سلام پرتاب باد کدوم مار از کولر های دو تیکه بیشتره...

javadk123
30-04-2013, 20:41
دوستان شما با محاسبه بار حرارتی ساختمونتون میتونی بهترین انتخاب رو داشته باشید.از رو تجربه نمیشه زیاد انتخاب درستی کرد

arashlolos
01-05-2013, 14:39
دوستان کولر گازی دو پنله رو پیشنهاد می کنید؟برای دو تا از اتاقا میخوام

ilililililiili
29-07-2013, 10:06
سلام، من دیروز یه کولر 12000 هایسنس خریدم، مدل HI-12HVL، الان یک روزه بعد از نصب خیلی نوسان برق دارم، لامپها خاموش روشن میشن، حتی دو بار هم PC خاموش کرد، نمیدونم، گفتن کم مصرفه Inverter، ولی از کجا میتونم مطمئن بشم که کم مصرفه؟

arashlolos
29-07-2013, 11:10
فیوز برق خونتون چند آمپره؟باید بالای 15 باشه ها.
از اونجایی که خریدی مشکلتو بگو.فروشنده منظورمه

javadpolpo
31-08-2013, 09:18
سلام، من دیروز یه کولر 12000 هایسنس خریدم، مدل HI-12HVL، الان یک روزه بعد از نصب خیلی نوسان برق دارم، لامپها خاموش روشن میشن، حتی دو بار هم PC خاموش کرد، نمیدونم، گفتن کم مصرفه Inverter، ولی از کجا میتونم مطمئن بشم که کم مصرفه؟

سلام دوست عزیز
قاعدتا یه کولر تو این رنج نباید مشکلی ایجاد کنه اما به هر حال میتونید این موارد رو چک کنید :

1. کابل برق کولرتون رو از کجا انشعاب گرفتید؟ اگر از پریز اتاق و امثال آن گرفته اید آنرا قطع کنید و انشعاب آن را درست از قبل از فیوز کنتور بگیرید. (کولر باید فیوز جداگانه داشته باشه)
2. انشعاب خونتون رو ببینید چند آمپر هست؟ ( ربطی به فیوز نداره .منظور قطر کابلی هست که وارد کنتور خونه میشه) . این مورد در قبض برق درج میشه.
مثلا نوشته تکفاز 25 آمپر
اگر 25 آمپر هست که هیچی ولی اگر 15 آمپر هست باید درخواست 25 آمپر کنید.
امید وارم که با مورد اول مشکلتون حل بشه و کار به مورد دوم نکشه!!
بهر حال هر کمکی از دستمون بر بیاد در خدمتیم...

maj87
11-05-2016, 15:31
سلام
کسی با کولرهای آبی پرتابل کار کرده؟؟

مثل مدل زیر

Argada
16-05-2016, 18:51
سلام
کسی با کولرهای آبی پرتابل کار کرده؟؟

مثل مدل زیر

سلام من با مدل زیر کار کردم...

برای محیط مثل مغازه خوبه...محیط داخل خونه رو هم خنک می کنه منتها برای مکان هایی با درجه زیر 40 خوبه...مثلا برای شهری مثل یزد در اوج گرمای تیر ماه که هوا بالای 40 می رسه کارایی نداره...

hamidreza777
27-05-2016, 19:30
با سلام ببخشید بهترین مارک کولر گازی موجود در بازار چیست؟

اجنرال
توشیبا
پاناسونیک
میتسوبیشی
هیتاچی
ال جی
سامسونگ

felafelkhor
29-05-2016, 18:00
سلام به همه دوستان ، آقا یه سوال؟؟
کولر آبی پرتابل برای مغازه داخل استان گیلان ، (لاهیجان) کارایی داره؟
میگن کولر آبی بدرد شمال نمیخوره ، ولی موقعیت مغازه طوری هست که امکان استفاده از اسپیلیت وجود نداره ، یه مدل مد نظرم هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چون مغازه هست گفتم شاید بدردم بخوره ، چون مکان برای خواب نیست که رطوبتش ادمو اذیت کنه
کلا سوالم اینه که اصن خنک میکنه؟ بعد رطوبتش اذیت میکنه؟
ممنون دوستان

RareTuts
15-06-2016, 22:30
فامیل ما که تو بندرعباس هستش میگه که اونجا فقط اجنرال استفاده میکنند
چون اون یکی ها نمیتوننند دوام بیارند و زود خراب میشوند