PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فتوشاپیستا بیان

kiak22
13-07-2011, 19:44
سلام خدمت کلیه داداشای محترم
من چند تا سوال دارم که الان خدمتتون عرض می کنم
1-فرق مایا با photoshop دقیقا چیه؟
2-فتوشاپ فقط برای طراحی عکسه ؟ توی کارای انیمیشنی به درد نمی خوره؟
3-بعدشم اگه خودتون از این اموزشای فتوشاپ خریدین و راضی بودین لطف کنین به منم بگین بخرم
4-دوستم که 3d max بلده میگه از راه اموزش های غیر مستقیم 3d max یاد نمی گیری درست میگه؟
5-به هر حال داداشا یک نرم افزار در عرصه انیمیشن سازی هم به من بگین عکس که فک کنم قدرتمند ترینش همین فوتوشاپ باشه
بچه ها امیدوارم جوابمو بدین و اگه لطف کنین جوابو به همین صورت بدین
1-....
2-....
(اموزشش از این من در اوردی ها نباشه مثلا ماله شرکتی باشه که طبقه بندی شده ی و فارسی باشه من انگلیسیم گندهههههههههه)

taman67
13-07-2011, 20:15
1-فرق مایا با photoshop دقیقا چیه؟

جاااان!:18: شوخی کردم
فرقشون زمین تا آسمونه فتوشاپ نرم افزار دو بعدیه ،مایا و تری دی مکس نرم افزارای انیمیشن سازین و سه بعدی
فتوشاپ فقط برای طراحی عکسه ؟ توی کارای انیمیشنی به درد نمی خوره؟ فتو شاپ نرم افزار انیمیشن سازی نیست نرم افزار طراحی دو بعدیه شما تو مایا و تری دی میتونین شیئتونو از ابعاد مختلف ببینید(بالا پایین چپ راست دست دست:31:) اما تو فتو شاپ شما هیچ وقت پشت کارو نمیبینی
بعدشم اگه خودتون از این اموزشای فتوشاپ خریدین و راضی بودین لطف کنین به منم بگین بخرم
4-دوستم که 3d max بلده میگه از راه اموزش های غیر مستقیم 3d max یاد نمی گیری درست میگه؟

برای شروع کتابو سی دی خوبه اما فقط برای شروع برای ادامه ذوقو علاقه لازمه به اضافه اینکه تو نت بگردی آموزشای خوبی داره که یه سری تکنیکای جدیدو یادت میده منظور دوستتون از غیر مستقیم چیه؟ چون من 3ds max و photoshopo ازاینترنت یاد گرفتم البته تو سایتای خارجی آموزشای قشنگترو بهتری هست (البته این نظره منه)
5-به هر حال داداشا یک نرم افزار در عرصه انیمیشن سازی هم به من بگین عکس که فک کنم قدرتمند ترینش همین فوتوشاپ باشه
بازم میگم فتو شاپ نرم افزار سه بعدی نیست از نرم افزارای خوب انیمیشن سازی بهترینو معروف تریناش همین Maya و 3dsmax محصول شرکته autodesk هست.نرم افزارای دیگه ای هم مثل Cinema 4D، Blender،z brush و... نرم افزارهای سه بعدی خوبی هستن.
امیدوارم کمکت کرده باشه موفق باشی:10:

kiak22
13-07-2011, 20:53
جاااان!:18: شوخی کردم
فرقشون زمین تا آسمونه فتوشاپ نرم افزار دو بعدیه ،مایا و تری دی مکس نرم افزارای انیمیشن سازین و سه بعدی فتو شاپ نرم افزار انیمیشن سازی نیست نرم افزار طراحی دو بعدیه شما تو مایا و تری دی میتونین شیئتونو از ابعاد مختلف ببینید(بالا پایین چپ راست دست دست:31:) اما تو فتو شاپ شما هیچ وقت پشت کارو نمیبینی
برای شروع کتابو سی دی خوبه اما فقط برای شروع برای ادامه ذوقو علاقه لازمه به اضافه اینکه تو نت بگردی آموزشای خوبی داره که یه سری تکنیکای جدیدو یادت میده منظور دوستتون از غیر مستقیم چیه؟ چون من 3ds max و photoshopo ازاینترنت یاد گرفتم البته تو سایتای خارجی آموزشای قشنگترو بهتری هست (البته این نظره منه)
بازم میگم فتو شاپ نرم افزار سه بعدی نیست از نرم افزارای خوب انیمیشن سازی بهترینو معروف تریناش همین Maya و 3dsmax محصول شرکته autodesk هست.نرم افزارای دیگه ای هم مثل Cinema 4D، Blender،z brush و... نرم افزارهای سه بعدی خوبی هستن.
امیدوارم کمکت کرده باشه موفق باشی:10:
داداش کمک که کردی ممنون اما من اون قدر دیگه خ*گ نیستم که ندونم سه بعدی و دو بعدی چیه :31:
بعدش دادا خوب مایا یا 3d max؟
داداش یک کتابی چیزی بگو؟

taman67
13-07-2011, 21:30
داداش گلم من جسارت نکردم اما چون شما آخره صحبتاتون گفته بودین در عرصه انیمیشن سازی فتوشاپ قدرتمنده من واسه همین گفتم البته شما میتونین از فایل های فتوشاپ تو 3dsmax استفاده کنید و برعکس .به هر حال اگه جسارتی شد من عذر خواهی میکنم:11:
در مورده کتاب چون من کتاب نخوندم فقط از نت یاد گرفتم نمیتونم کمکی کنم امااگه میخوای بیشتر روشن شی اینو بدون که انیمیشنای داداش سیا و حضرت داوود و بازیهای معروفی چون assassin's creed،call of duty،crysis،need for speed،Medal Of Honor با 3ds max ساخته شده بازم بگم؟ اما بریم سراغ مایا از این نرم افزار تو فیلمایی مثل گلادیاتور، ارباب حلقه ها، شرک استفاده شده الان اکثر فیلمای هالیوود با مایا سرو کار دارن .
برای شروع بهتره از Max شروع کنی چون منو های مرتب تری نسبت به maya داره و کار باهاش راحت تره بیس کارو که یاد گرفتی برو سراغ مایا.
maya برای ساده ترین ابزار پارامترای پیچیده ای داره اما در عوض قدرت مانور و سرعت بیشتری داره سیتمتم باید قویتر باشه
درکلاگه میخوای واسه تیزر کار کنی max کفایت میکنه اما برای کار حرفه ای در زمینه فیلمو سینما maya مناسبه
موفق و موید باشی دادا:46:

HEGMATANEH
13-07-2011, 21:50
در تکمیل صحبت های دوستمون باید بهت بگم که شما باید اول از همه تکلیف خودتو با خودت مشخص کنی که میخوای دو بعدی کار کنی یا 3 بعدی.
اگه میخوای 2 بعدی کار کنی باید از فتوشاپ شروع کنی و وقتی که به خودت ثابت شد که میتونی هرچیزی رو با فتوشاپ درسست کنی بری سراغ ایلاستریتور و در مرحله بعدی کورل دراو
ولی اگه میخوای 3بعدی کار کنی بازم بهترین کار اینه که اول فتوشاپ رو به بهترین شکل یاد بگیری بعد بری سراغ نرم افزارهای 3 بعدی که باید اول بری سراغ 3ds max و در مرحله بعد مایا که وقتی میری سراغ مایا باید به مقدمات کار 3 بعدی آشنایی کامل داشته باشی چون آموزش هایی که برای مایا موجود معمولا نمیان بگن 3 بعدی چیه ؟؟!!! (مثلا)
مایا یه نرم افزاره بسیار پیشرفته و بیشتر کارش در ساخت فیلم های انیمیشن بسیار قوی.
موفق باشید

pedramh
14-07-2011, 10:04
کلا اگر تا الان با نرم افزار های سه بعدی کار نکرده باشین کاملا در برخورد باهاشون جا میخورید
گستردگی که مثلا max داره شاید 1% شو فتوشاپ نداره (هر چند مقایسه درستی نیست ولی از نظز یادگیری گفتم) به نظر من اون دوستتون درست گفته از راه های غیر مستقیم نمیشه یاد گرفت (مثلا با توتوریال )
شما نمیتونی هم زمان هم فتوشاپ یاد بگیری هم مکس اینجوری از هیچ کدومش هیچی دستگیرت نمیشه روی یکیش تمرکز کن
یادگیری سه بعدی ها کاربردی تره ولی فتوشاپ رو دیگه الان عمه ی بنده هم بلده باهاش کار کنه

HEGMATANEH
14-07-2011, 10:28
دوست عزیز هیچ وقت همچین اشتباهی نکن که فتوشاپ رو به راحتی میشه یاد گرفت.حتی کسایی که ادعای اینو دارن هر روز یه چیز جدیدی یاد میگیرن و چه کار حدید باهاش یاد میگیرن.کسیو میشناسم که کارهاش با فتوشاپ بالای 3 هزار لایه داره بعد شما چجوری میگی کار باهاش رو عمه شما بلده البته ممکنه عمع شما گرافیست باشه.

pedramh
14-07-2011, 12:15
دوست عزیز هیچ وقت همچین اشتباهی نکن که فتوشاپ رو به راحتی میشه یاد گرفت.حتی کسایی که ادعای اینو دارن هر روز یه چیز جدیدی یاد میگیرن و چه کار حدید باهاش یاد میگیرن.کسیو میشناسم که کارهاش با فتوشاپ بالای 3 هزار لایه داره بعد شما چجوری میگی کار باهاش رو عمه شما بلده البته ممکنه عمع شما گرافیست باشه.
شما فکر کنم تصمیم گرفتی من هر جا پست میزنم بیای یه چیزی بگی ها! :27:
ببین یه مثال میزنم
فرض کن شما طراح هستی یه کارت ویزیتی بنری چیزی برای یکی درست میکنی طرف میاد مثلا کارشو نگاه کنه خداییش برنمیگرده بگه اااا اینکه فتوشاپه همسایه بالایی منم این برنامه رو داره (تو این لحظه چه حسی بهت دست میده؟) منظور منم از عمم همین بود
اونوقت اون کاری که من گفتم همه بلدن در حد متوسط بود نه حرفه ای شاید فقط چند نفر معدود توی دنیا باشند که کاملا کار با یک نرم افزار رو بلد باشند چه برسه به فتوشاپ :11:

HEGMATANEH
14-07-2011, 12:59
دوست عزیز من شرمندم اگه بی احترامی صورت گرفت.من اصلا قصدم توهین به حضرت عالی نبود. فقط قصدم دفاع از فتوشاپیستا(گرافیست) بود.آخه یه موضوعی هست اونم همونیه که خودتون گفتین.
من هم ادعایی ندارم که کاملا روی فتوشاپ مسلط هست .تنها کسی که میتونه ادعا کنه که تماما به فتوشاپ تسلط وحشتناک داره توماس نول هست که سازندشه .
خودم الان به یه مشکل برخوردم که هیچ جور نمیتونم حلش کنم و در پست خصوصی بهتون میگم.مشکلم شاید خیلی خیلی پیش پا افتاده باشه ولی من که 4 ساله دارم با فتوشاپ کار می کنم نمیتونم حلش کنم.