PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سریال سه پنج دو

nar nia
12-07-2011, 21:32
سلام
سریال یه پنج دو چند روزیه از شبکه پنج پخش میشه
دنبال می کنید؟
نظرتون چیه؟

nar nia
12-07-2011, 21:37
فرهاد آییش:ممكن است برخی اهالی فوتبال از دست من ناراحت شوند

فرهاد آییش كه در سریال طنز «سه پنج دو» نقش «حشمت خان» ـ صاحب یك باشگاه فوتبال ـ را بازی می‌كند، از ویژگی‌های این شخصیت، حساسیت‌های نزدیك شدن به دنیای فوتبال و وضعیت كمدی در ایران صحبت كرد.

حشمت را تلطیف كردم

آییش در ابتدای گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ی پیوستن به گروه «سه پنج دو» گفت:‌ من آقای سهیلی زاده را از نزدیك نمی‌شناختم بعد از تماس برخی دوستان كه از ویژگی‌های او گفتند، مطمئن شدم كه جای خوبی قدم می‌گذارم. پس از صحبت درباره‌ی فیلم‌نامه، بیشتر تشویق شدم كه این كار را انجام دهم، چون نقش خوبی بود و در عرصه كمدی جای كار داشت.

وی ادامه داد: برای بازیگر جالب است یك شخصیت كه تغییر موقعیت می‌دهد را بازی كند؛ چون این شخصیت‌ها جای كار زیادی دارند. به نظر من در یك نقش تنها بازیگر نیست كه تصمیم می‌گیرد بخشی به عهده‌ی نویسنده، بخشی برعهده بازیگر و بخش باقیمانده برعهده كارگردان است؛ اما به عنوان بازیگر می‌توان با شناخت از نقش و كارگردان و متن، حدس زد كه چه اتفاقی قرار است بیفتد.

فرهاد آییش درباره نقش «حشمت» و تغییرات آن عنوان كرد:‌ حشمت در ابتدای كار كمی «لات» بود یعنی با خواندن متن‌های اولین به این نتیجه می‌رسیدیم كه این شخصیت باید لات باشد و لاتی صحبت كند اما آقای سهیلی زاده می‌گفت بهتر است به آن سمت نرویم به هر حال چیز دیگری شد ولی نوشته‌ها نوشته‌های خوبی بود.

این بازیگر سینما و تلویزیون افزود:‌ بیشتر بازیگران معمولا بخشی از خودشان را در نقش می‌گذارند؛ بخشی از من در حشمت وجود دارد؛ در همه نقش‌های من این بخش وجود دارد. خود من فرد انعطاف پذیری هستم پس یك سری انعطاف‌هایی را در حشمت وارد كردم كه در فیلمنامه نبود؛ مثل رابطه دوستانه لطیف با همسرش؛ این چیزی است كه از خود من در كار راه پیدا كرد.

آییش در ادامه خاطرنشان كرد: این كاراكتر به مرور باید تغییر می‌كرد به خاطر این كه از موقعیت میوه فروشی درمی‌آید و وارد موقعیت متفاوتی می‌شود؛ این شخصیت خواه نا خواه باید تغییر كند؛ البته نویسنده تا حدی این مساله را منظور كرده است ولی یك نویسنده برای 40 قسمت كم است و پرداخت داستان و شخصیت، كار سختی است؛ بعد از نویسنده، پرداخت شخصیت وظیفه بازیگر می‌شود؛ من سعی كردم حسی و به صورت طبیعی خودم را در جایگاه این شخصیت قرار دهم و ببینم چه تغییراتی در او رخ می‌دهد؛ احساس كردم قلدری او كم می‌شود و مجبور می‌شود به دروغ گرایش پیدا كند.

اهل فوتبال نیستم

بازیگر نقش «حشمت خان» در بخش دیگری از این گفت‌وگو با بیان این كه اهل فوتبال نیست، ادامه داد:‌ بازی‌های بین المللی مثل مسابقات جهانی یا بعضی تیم‌های اروپا مثل بارسلونا و رئال مادرید را دوست دارم و وقتی خبر داشته باشم مسابقاتی هست‌، نگاه می‌كنم ولی این طور نیست كه دنبال كنم و بدانم چه خبر است و چه حاشیه‌هایی دورش وجود دارد.

وی افزود:‌ این مساله كار من را برای بازی «حشمت » سخت نكرد، اتفاقا آسان كرد؛ چراكه حشمت مثل خود من بدون آنكه چیزی از دنیای فوتبال بداند وارد این عرصه می‌شود؛ یك نوع معصومیت و ندانم كاری در حشمت وجود دارد و این كه من فوتبال را نمی‌شناختم به من كمك كرد تا این ویژگی را بهتر دربیاورم.

اعتراض احتمالی اهالی فوتبال

آییش درباره نگرانی از بازی كردن نقش حشمت و اعتراض احتمالی اهالی فوتبال، گفت: نگران این مساله بودم اما زمانی كه با آقای سهیلی‌زاده صحبت كردم، او گفت ما به شخص خاصی حمله و بی احترامی نخواهیم كرد؛ به هر حال این یك وزنه است و ممكن است برخی اهالی فوتبال از دست من ناراحت شوند و یا این كه شرایطی به وجود آید تا افراد انعطاف بیشتری نشان دهند انتقاد كردن انعطاف جامعه را بالا می‌برد؛ یعنی باعث می‌شود جامعه حرف دیگران را قبول كند. در واقع دموكراسی از همین چیزها شروع می‌شود، اگر چه ممكن است به كسانی بربخورد.

وی تاكید كرد: دموكراسی قیمتی دارد؛ گاهی اوقات بدآموزی و برخوردن هم هست؛ این انتقادات به زبان كمدی است. كمدی اصولا تلطیف شده است و با لبخند توام است و نمی‌خواهد خراب كند بلكه می‌خواهد بسازد. این خوب است كه ما از كشورهای دیگر دنیا یاد بگیریم این كشورها با همه مشكلاتی كه دارند حتی مسؤولانشان این انعطاف را دارند كه با آنها شوخی شود؛ چون می‌دانند انتقادی كه از دهن هنرمند بیرون بیاید حتما در خود جامعه ریشه دارد. پس چه بهتر كه به صورت طنز و كمدی مطرح شود چون آدم‌ها در ضمن انتقاد كردن آن شخصیت را دوست خواهند داشت این انتقاد تلطیف شده است و قهرآمیز نیست.

به خودم می‌خندم

این بازیگر سینما و تلویزیون همچنین یادآور شد:‌ من در نوشته‌های خودم همیشه سعی می‌كنم، خودم بخندم؛ شاید این را از وودی آلن یاد گرفته باشم. من دوست دارم به خودم بخندم چون در این صورت مخاطب با من همذات‌پنداری می‌كند و به خودش می‌خندد. من دوست دارم مخاطب به خودش بخندد نه به دیگران؛ چون تا موقعی كه به دیگران بخندیم، یادمان می‌رود خودمان چه مشكلاتی داریم.

باید در طنز سلیقه‌سازی كنیم

آییش در بخش دیگری از سخنانش درباره وضعیت طنز در تلویزیون ایران و استفاده از تیم‌های تكراری، گفت:‌ كمدی ایران براساس عرضه و تقاضا پیش می‌رود و این اصلا خوب نیست؛ ما باید روی كمدی كار بكنیم و برای آن ارزش و حتی تقدس قائل شویم و به عنوان یك فرم نه وسیله به آن نگاه كنیم. كمدی در ایران همیشه به عنوان یك وسیله دیده شده است؛ یا وسیله‌ای كه گوشه چشمی هم به گیشه دارد یا برای خنداندن و دل‌شاد كردن مردم از آن استفاده می‌شود.

وی تاكید كرد:‌ هیچ كدام از این‌ها اشكال ندارد اما چیزی كه در ایران فراموش می‌شود این است كه زیبایی‌شناسی طنز و كمدی كجاست ما همان‌گونه كه نقاشی‌های سبك‌های مختلف داریم در طنز هم باید شاخه‌های مختلف داشته باشیم و بتوانیم سلیقه‌سازی كنیم. باید بتوانیم ظریف‌تر‌، زیباتر و فرهنگی تر بخندانیم و این فقط در ارتباط با محتوای یك كار كمدی نیست به خاطر خود ساختار و بنیه كمدی است. ما به این مساله زیاد اهمیت نمی‌دهیم فقط می‌خواهیم ببینیم چه چیزی مردم را می خنداند و آنها را بخندانیم خنداندن فقط شرط نیست چگونه خنداندن و زیبا خنداندن شرط است.

Amir_oscar
12-07-2011, 22:20
حیفه چنین سریال هایی فقط برای مردم یک استان پخش بشه! تهران هم مثل بقیه ی استان هاست دیگه. خونشون رنگین تر نیست که...

farshidshd
13-07-2011, 10:04
الان که دیگه همه میتونن استان ها رو هم ببینن. اگه هم نتونن ، شبکه های استانی سریعا از شبکه تهران ضبط میکنن و پخش میکنن!

سریال جالبیه ، همه ی واقعیت هایی رو که خیلی ها نمیدونن رو داره میگه

واقعا فوتبال ما خیلی کثیفه!!

خصوصا دیشب که مدیر عامل تیم یقه ی مربی رو گرفته بود میگفت ارنج منو بچین !
به زور وادارش کرد بازیکنایی که اون میگه برن تو زمین ،
جایی که با موبایل زنگ زد به سرپرست تیم که پسرش بود ، گفت به مربی بگو دروازه بان رو تعویض کنه ! و سیستم رو بکنه سه پنج دو ، اوج سریال بود

جالب اینجاست که تیمش برد!×!

moslem47
13-07-2011, 13:40
حیفه چنین سریال هایی فقط برای مردم یک استان پخش بشه! تهران هم مثل بقیه ی استان هاست دیگه. خونشون رنگین تر نیست که...
کاملا موافقم
تو شبکه استانی دیگه هم پخش نمی کنند. تو خراسان که پخش نمیکنه
من پشت صحنه را دیدم به نظر سریال جالبی باشه

MoH_@_MaD
13-07-2011, 13:55
شبکه اصفهان پخش میکنه ولی من یکی دو قسمتش رو بیشتر نتونستم ببینم

Lady parisa
13-07-2011, 14:40
سریال خیلی خوبه! فقط خوب می شد اگه از شبکه 3که تماشاچی بیشتری داره پخش میشد!

nar nia
20-07-2011, 15:01
اميرحسين رستمي ـ بازيگر «سه‌، پنج، دو»
«از تماشاي مسابقات فوتبال خوابم مي‌گيرد»

اميرحسين رستمي ـ بازيگر نقش سياوش رستمي ـ در سريال طنز «سه، پنج، دو» گفت: قصه اين سريال را دوست دارم؛ مهمترين ويژگي قصه نيز اين است كه من اساسا فوتبال را دوست ندارم.
اين بازيگر در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس تلويزيون ايسنا، ادامه داد: اين به معني اين نيست كه از فوتبال فراري باشم اما هيچ‌گاه فوتبال را پيگيري نمي‌كنم و هنگامي كه مسابقات فوتبال از تلويزيون پخش مي‌شود، كانال را عوض مي‌كنم چون خوابم مي‌گيرد.
وي افزود: تنها بازي فوتبالي كه خيلي جدي دنبال كردم، بازي ايران و استراليا و جام جهاني بعد از آن بود. چون علاقه‌اي به فوتبال ندارم و آن را پيگيري نمي‌كنم، اين جذابيت برايم وجود داشت كه ببينم در كسوت يك فوتباليست، چه شكلي مي‌شوم.

استفاده تعمدي از فاميلي رستمي
رستمي درباره‌ي حاشيه‌هايي كه ممكن است در نتيجه‌ي ايفاي نقش يك فوتباليست برايش ايجاد شود، گفت: هنوز به جايي نرسيده كه احساس كنم اين نقش برايم حاشيه داشته است به اين خاطر كه فوتباليست‌ها جبهه نگيرند، تعمدا فاميلي خودم را روي كاراكتر گذاشتم اما براي اين كه به كسي برنخورد، هر روز دايره را تنگ‌تر مي‌كنيم.
وي همچنين با اشاره به اعتراض‌هايي كه پرداختن به مشاغل مختلف براي سريال‌ها به همراه دارد، عنوان كرد: اگر قرار باشد اين طور پيش برويم، فقط مي‌توان نقش قاچاقچي را بازي كرد، چون آنها صنف ندارند كه اعتراض كنند. مگر مي‌شود آدمي بدون شغل باشد؟ در اين صورت بايد آدم‌هايي را نشان بدهيم كه در جزيره زندگي مي‌كنند و شغل ندارند تا به كسي برنخورد.
اين بازيگر در ادامه به بازي در نقش فوتباليست اشاره و خاطرنشان كرد: نزديك شدن به اين فضا خيلي سخت نيست اگر يك هفته يا نهايتا 10 روز، روزنامه‌هاي ورزشي را مرور كنيم، كاملا متوجه دغدغه‌ها و حرف و حديث‌ها و جنجال‌ها و حاشيه‌هاي دنياي فوتبال مي‌شويم.

كامل نبودن فيلمنامه ما را نگران مي‌كند
اميرحسين رستمي در بخش ديگري از اين گفت‌وگو در پاسخ به پرسش ايسنا درباره‌ي كليد خوردن سريال‌ها پيش از اتمام فيلمنامه و تاثير آن بر بازي بازيگران، با ابراز نگراني از كامل نبودن فيلمنامه «سه، پنج، دو» گفت: اين مساله گرچه ما را نگران مي‌كند اما دست ما نيست. اكثر سريال‌هاي ما به همين صورت كليد مي‌خورند و يك بازيگر، دائما اين نگراني را دارد كه كاراكترهايش كم يا كمرنگ نشود.
وي ادامه داد: در اين سال‌ها تنها سريالي كه كار كردم و همه چيز از قبل معلوم بود «وضعيت سفيد» حميد‌ نعمت‌الله بود. با اين حال اين سريال هم تغييرات زيادي كرد و شخصيت‌ها كم‌رنگ و پررنگ شدند. در مورد سريال‌هايي مثل «سه‌، پنج، دو» كه پايان بازي دارند نگراني قطعا بيشتر است.

رد 20 سريال پس از ايفاي نقش شكور
رستمي كه در سريال‌هاي طنز «نون و ريحون» و «شمس‌العماره» نيز بازي كرده درباره تفاوت كاراكترهايش در اين سريال‌ها، عنوان كرد: سه شخصيت من در «شمس‌العماره»، «نون و ريحون» و «سه، پنج، دو» كاملا متفاوت هستند.
اين بازيگر افزود: عباس «نون و ريحون» يك استاد دانشگاه است، در حالي كه شكور در «شمس‌العماره» يك پسر بيكار است و سياوش رستمي در «سه، پنج، دو» فوتباليستي است كه تحصيلات بالايي ندارد اما به واسطه فوتبال به پول زيادي رسيده كه فرهنگ استفاده از پولش را ندارد.
رستمي ادامه داد: بعد از شمس‌العماره چيزي حدود 20 سريال را رد كردم چون احساس كردم نقش شكور تكرار مي‌شود. حتي يكي دو سريال هم بود كه انگار ادامه شكور بود.

در اين سال‌ها فقط «ساختمان پزشكان» و «پايتخت» را ديدم
وي همچنين در بخش ديگري از گفت‌وگوهايش با ايسنا، درباره تيم‌هاي تكراري طنز گفت: تنها سريال‌هايي كه در اين سال‌ها دنبال كردم «ساختمان پزشكان» سروش صحت و «پايتخت» سيروس مقدم بود. بقيه سريال‌ها را نديدم چون با همان شكل و شمايل و دكوپاژ مطابق است، حتي قصه هم تقريبا همان است.
وي ادامه داد: در اين سال‌ها، گزينه اول بسياري از اين سريال‌ها بودم اما جنس كار من با اين طنزها متفاوت است. اين كارها به قدري حساب خود را پس داده كه حتي ديگر در سوپرماركت‌ها هم نمي‌فروشند. جنس طنزي كه من بازي مي‌كنم به درد اين كارها نمي‌خورد من اين جنس كارها را بلد نيستم و مي‌ترسم وارد چنين فضاهايي شوم.
رستمي همچنين تاكيد كرد: بازيگر تكراري، بزرگترين ضربه را در درجه اول به خودش مي‌زند؛ زيرا يك آرتيست نبايد كاري كند كه براي بيننده تكراري شود، او بايد به مخاطب فرصت دهد تا دلش براي چهره بازيگر تنگ شود.
اين بازيگر در پايان تاكيد كرد: پركاري دليل اين نيست كه يك بازيگر، بازيگر خوبي است؛ پركاري يعني زود تمام شدن براي مخاطب.

Lady parisa
23-07-2011, 10:25
شیطنت‌هایم را كم می‌كنم
وقتی برای نخستین بار در تله فیلمی به نام «تلخون» به كارگردانی علیرضا امینی ظاهر شد خیلی‌ها معتقد بودند سیاوش خیرابی از آن دسته جوان‌هایی است كه یك‌شبه ره صد ساله را می‌پیماید و بزودی از بازیگران محبوب نسل جوان خواهد شد و این اتفاق برای این بازیگر جوان افتاد. او اینك در مجموعه «سه، پنج، دو» نقش پیام، یك خبرنگار ورزشی را بازی می‌كند كه پدرش با خرید یك باشگاه ورزشی، مسیر زندگی‌شان را متحول می‌كند.

درست است كه معمولا نقش‌هایی كه بازی می‌كنید رگه‌هایی از طنز دارند؟
چون خیلی حضور در كارهای طنز را دوست ندارم. بعد از مجموعه دلنوازان پیشنهاد كار طنز زیاد داشتم ولی از ته دل راضی نبودم. شاید این اتفاق به نوع بیانم برمی‌گردد، چرا كه همیشه سعی می‌كنم به نقشم شیرینی‌هایی اضافه كنم.

پیام را چگونه شخصیتی می‌بینید؟
من كلا با تیپ مخالفم و معمولا از آن پرهیز می‌كنم. در این مجموعه هم سعی‌ زیادی كردم تا بیننده پیام را یك كاراكتر طنز صرف نبیند. حتی تلاش كردم برخلاف بقیه نقش‌هایم، پیام را جدی‌تر دنبال كنم. درست است كه این شخصیت در طول داستان مرتكب اشتباهاتی می‌شود و مسیر زندگی خود و خانواده‌اش را به مشكل می‌رساند ولی به نظرم آدم بدی نیست. اگرچه از پول خوشش می‌آید و برای رسیدن به آن تلاش می‌كند ولی خیلی هم پول‌پرست نیست و اتفاقا جاهایی هم عذاب وجدان دارد. پیام یك شخصیت ساده و بی‌آلایش است. خیلی سعی كردم شیطنت‌های پیام را در ارائه این شخصیت كم كنم.

بعد از مجموعه‌های ترانه مادری و دلنوازان این سومین همكاری شما با حسین سهیلی‌زاده است؛ مجموعه‌هایی كه همه پربیننده بودند.
حسین سهیلی‌زاده و كارهایش را بسیار دوست دارم و همیشه به او مدیونم. ترانه مادری اولین سریالی بود كه در آن بازی كردم و باعث دیده شدن و معرفی من به مخاطب شد. همیشه هم گفته‌ام كه سهیلی‌زاده یك جورایی در این عرصه من را بزرگ كرد. ایشان خصوصیات منحصربه‌فردی دارند و طی سال‌های كاری خود ثابت كرده برای مخاطب احترام ویژه‌ای قائل است.

بعد از مجموعه دلنوازان تا امروز خیلی كم‌كار شدید و تنها در یك تله فیلم تلویزیونی بازی كردید.
پیشنهاد بازی در تله فیلم زیاد داشتم، البته یك حضور كوتاه هم در فیلم سینمایی «نفوذی» داشتم. دوست دارم در كارهای خوب و قابل قبول بازی كنم بویژه این‌كه این اواخر هم خیلی نسبت به خودم سختگیر شده‌ام و سعی می‌كنم به هر پیشنهادی جواب مثبت ندهم. اوایل خیلی شتابزده انتخاب می‌كردم ولی الان به جایی رسیده‌ام كه تنها دیده شدن صرف برایم مهم نیست. این گزیده كاری را در حال حاضر صحیح می‌بینم. 2 كار سینمایی هم دارم كه هنوز پخش نشده و تعداد زیادی فیلمنامه پیشنهادی كه مشغول بررسی آنها هستم. از طرفی خودم می‌خواستم كه یك مدت نباشم. در جریان بودم كه قرار است مجموعه «سه، پنج، دو» ساخته شود و دلم می‌خواست دیده نشوم تا زمانی كه نقش پیام را بازی می‌كنم.

معمولا برای نقش‌هایی كه انتخاب می‌كنی از كسی هم مشورت می‌گیری؟
حتما. فكر می‌كنم همه ما آدم‌ها برای انجام كارهایمان به مشورت نیاز داریم بخصوص این كه هنوز جوان و كم‌تجربه هستم و به مشورت بیشتری نیاز دارم. همیشه برای انجام كارهایم با آقای سهیلی‌زاده و علیرضا امینی، كارگردان‌هایی كه با آنها كار كردم مشورت می‌كنم و كمك می‌گیرم. اینها كسانی هستند كه حق زیادی به گردن من دارند. در این مجموعه هم برای مشاوره‌های ورزشی از راهنمایی‌های دوست خوبم آرش ظلی‌پور استفاده كردم.

نگران نبودید كه ممكن است با بازی در این نقش و این مجموعه خیلی از اهالی فوتبال یا حتی دوستان فوتبالیست خود را از خود برنجانی؟
اوایل كه هنوز كار شروع نشده بود كمی نگران بودم. بویژه این‌كه تجربیات طی این سالها نشان داده بود همیشه شوخی با طیف خاص یا قشر خاصی از جامعه معمولا بازتاب‌ها و عكس‌العمل‌های زیادی را به همراه دارد، ولی خوشبختانه این اتفاق برای مجموعه «سه، پنج، دو» نیفتاد. شاید یكی از دلایل این بود كه سهیلی‌زاده طی این سال‌ها یك جورایی امتحان خودش را پس داده و كارنامه مشخصی دارد. دلیل دوم هم این بود كه نه تنها موضعگیری خاصی نسبت به این مجموعه اتفاق نیفتاد بلكه خیلی از اهالی فوتبال هم به ما كمك كردند و خودشان خیلی از این مسائل و شوخی‌ها را قبول داشتند.

در كارنامه كاری، شما همیشه در مجموعه‌های هر شبی حضور داشته‌اید. فكر نمی‌كنید این تكرار هر شبی ممكن است مخاطب را خسته كند؟
نه، به نظرم اگر مجموعه‌ای توانایی هر شب دیده‌شدن را داشته باشد نه تنها این اتفاق نمی‌افتد بلكه به جذابیت كار هم كمك می‌كند.این سریال‌های هر‌شبی هم برای بازیگر خوب است و هم برای مخاطب، چرا كه پخش هر شبی كمك می‌كند تا مردم بتوانند با شخصیت‌های قصه بهتر ارتباط برقرار كنند. اتفاقی كه در این مجموعه افتاد این بود كه سعی شده از چیدمان تكراری بازیگران طنز كه دیگر برای مردم آن جذابیت لازم را ندارند، جلوگیری كند. اگر خوب دقت كنید می‌بینید كه همه بازیگران در این سریال در نقش‌هایی قرار گرفته‌اند كه سابق بر آن چنین نقشی را تجربه نكرده‌اند و به نظرم یكی از نقاط مثبت و قوی این مجموعه همین است.

احساس می‌شود شما هم تا حدی از تكرار و كلیشه شدن پرهیز می‌كنید.
دقیقا همین‌طور است. به هر حال من بازیگرم و تا زمانی كه مخاطب حضور من را بپذیرد، انگیزه و جرات بازی كردن دارم. شاید دلیل اصلی كلیشه شدن خیلی از بازیگران ما به قصه‌هایی برمی‌گردد كه به آنها پیشنهاد می‌شود. از طرفی اگر به عنوان یك بازیگر در یك نقش خوب ظاهر شوی در بقیه كارهایت هم دقیقا عین آن نقش را به تو پیشنهاد می‌دهند. من به این قضیه خیلی حساسم و تلاش می‌كنم حداقل این اتفاق برای من كه تازه در ابتدای راه هستم نیفتد. همان‌طور كه در جواب سوال‌های قبلی‌تان هم گفتم اگر به نقش پیام خوب دقت كنید آن شیطنت همیشگی را در كاراكترش نمی‌بینید.

خیلی‌ها معتقدند كه سیاوش خیرابی از آن دسته بازیگرانی است كه بشدت بداهه گویی را در كارهایش لحاظ می‌كند، قبول داری؟
شاید خیلی جاها هم این اتفاق بیفتد ولی جدا و به دور از نظر كارگردان نیست، چرا كه همیشه خودم را به متن وفادار می‌دانم. البته سهیلی‌زاده هم از آن دسته كارگردان‌هایی نیست كه دست بازیگر را ببندد و اجازه بروز خلاقیت را به او ندهد. معمولا سر تمرین‌هایی كه داریم اگر چیزی به نظرم برسد با ایشان در میان می‌گذارم و در صورت موافقت ایشان در بازی‌ام لحاظ می‌كنم.

با توجه به این‌كه هنوز هم تصویربرداری مجموعه ادامه دارد برایت سخت نیست كه هر روز مجبوری طبق متن همان روز شخصیت جدیدی از پیام را خلق كنی؟
پیام از قبل تعریف شده است و اینها فقط اتفاقات روزمره‌ای است كه به بازی من كم یا اضافه می‌شود و دیگر این روال همزمان تولید و پخش برایم عادی شده است. در سریال دلنوازان و ترانه مادری هم همین روال برقرار بود. به نظرم باید در مجموعه‌های هر شبی چنین اتفاقی بیفتد چرا كه بازتابی كه از مخاطب گرفته می‌شود بسیار به نفع كار است. وقتی مثلا ادای حركت خاص یا بیان دیالوگی از نظر مردم مورد توجه قرار می‌گیرد بازیگر سعی می‌كند در قسمت‌های بعدی هم آن را تكرار كند.

«سه، پنج، دو» را یك طنز موقعیت می‌بینی یا طنزی كه برمبنای كاراكتر و بازیگر پیش می‌رود؟
«سه، پنج، دو» یك طنز موقعیت است و اساسا موقعیت در این مجموعه روایت طنز را پیش می‌برد. این دلیل اصلی دیده شدن یك مجموعه با محتوای طنز است چرا كه دیگر سال‌هاست طنزهای كاراكتر‌محور جواب نمی‌دهد. شخصیت‌هایی كه با ادا و اصول خاص و گریم‌های غیرقابل باور و غلو شده در یك مجموعه طراحی می‌شوند ممكن است برای یكی دو بار مخاطب خود را بخنداند ولی برای تكرار، قطعا او را زده خواهد كرد. شما در این كار می‌بینید كه هیچ كدام از كاراكتر‌ها گل‌درشت و برجسته‌تر از بقیه نیستند. هدف نویسنده هم این بوده كه مجموعه را با موقعیت‌های كمیك و طنز جلو ببرد.

نقش‌هایی كه طی این سال‌ها بازی كرده‌ای نقش‌های قابل قبولی بوده‌اند كه در دسته‌ مشخصی به لحاظ مثبت یا منفی قرار نمی‌گرفته‌اند. معمولا چه ابزارهای خاصی در نوع بازی لحاظ می‌كنی؟
معمولا وقتی فیلمنامه را می‌خوانم سعی می‌كنم آن‌را در زندگی خودم لحاظ كنم و خودم را در موقعیتی قرار ‌دهم كه اگر عین این اتفاق برای خود من بیفتد چه عكس‌العملی نشان می‌دهم.

وقتی كاری به شما پیشنهاد می‌شود اولویت اولت چه چیزی است؟
معمولا فیلمنامه برایم خیلی مهم است و بعد هم نقشی كه قرار است بازی كنم. این‌كه آیا نقشی هست كه بتوانم از پس اجرای آن برآیم ودیگر این‌كه مخاطب هم دوستش داشته باشد.

و صحبت آخر...
برای ساخت این مجموعه همه عوامل زحمت زیادی كشیدند و سعی همه ما بر آن بوده كه كار ارزشمندی خلق كرده باشیم. تنها خواهشی كه از مسوولان دارم این است كه از این كار حمایت كنند. خیلی وقت‌ها پیش آمده كه تغییراتی در زمان پخش سریال پیش آمده تا جایی كه حتی خود ما هم نمی‌دانستیم كار قرار است چه ساعتی پخش شود. همه باید كمك كنند تا «سه، پنج، دو» به خوبی دیده شود.

nar nia
25-07-2011, 15:00
تصويربرداري «سه‌ پنج ‌دو» اين هفته تمام مي‌شود
تهيه‌كننده: فاز دوي سريال سهيلي ‌زاده طنز نيست

سريال طنز «سه پنج دو» كه اين روزها از شبكه تهران روي آنتن مي‌رود،‌ مراحل پاياني تصويربرداري را پشت سر مي‌گذارد.
اكبر جناغي ـ تهيه كننده اين سريال ـ با اعلام اين خبر به خبرنگار سرويس تلويزيون ايسنا، گفت:‌ فاز اول «سه پنج دو» در حال تمام شدن است و تا پايان اين هفته به اتمام مي‌رسد.
وي درباره پخش طنز «سه پنج دو» از شبكه‌هاي استاني عنوان كرد: دو يا سه مركز استان‌، اين سريال را به طور همزمان پخش مي‌كنند و تعدادي ديگر از شبكه‌هاي استاني نيز «سه پنج دو» را با تاخيري 24ساعته روي آنتن مي‌برند.
اكبر جناغي در ادامه درباره ساخت سري دوم «سه پنج دو» كه قرار است با مضامين درام ساخته شود‌، گفت:‌ سري دوم اين سريال با يك نام جديد توليد مي‌شود و كارگرداني آن را نيز قرار است حسين سهيلي زاده برعهده داشته باشد.
وي افزود:‌ بازيگران اين سريال به احتمال زياد عوض مي‌شوند، چون از شكل طنز خارج مي‌شود و داستان درامي خواهد داشت.
به گزارش ايسنا، سريال «سه پنج دو» در دو فاز 45 قسمتي توليد مي‌شود. فاز اول اين سريال به صورت طنز است و بازيگراني مثل فرهاد آئيش، رضا رويگري،‌ اميرحسين رستمي شهره لرستاني سياوش خيرابي و رامين ناصر نصير در آن بازي مي‌كنند.

nar nia
26-07-2011, 18:57
گفت‌وگو با شهره لرستاني ـ بازيگر سريال «سه پنج دو»
«اگر اوضاع آنچه نشان مي‌دهيم باشد، بدا به حال ورزشمان»

شهره لرستاني كه اين روزها طنز «سه پنج دو» را روي آنتن شبكه تهران دارد، پيش از بازي در اين سريال، در عمرش فقط يك بار فوتبال ديده‌ بود. با اين حال او اين روزها به دنبال كردن اخبار فوتبال علاقمند است و در عين حال تاسف مي‌خورد كه ورزش ما دچار مسائلي از اين دست است.

لرستاني درباره‌ي‌ حضورش در اين سريال به خبرنگار سرويس تلويزيون ايسنا گفت: سريال «سه پنج دو»‌ قصه‌ي بانمكي درباره‌ي فوتبال دارد.

اين بازيگر درباره حاشيه‌هاي فوتبالي «سه پنج دو» نيز به خبرنگار ايسنا گفت: خود من اصولا اهل فوتبال نيستم و در زندگي‌ام فقط يك بار فوتبال ديده‌ام و آن زماني بود كه مسابقه ايران و آمريكا از تلويزيون پخش شد.
وي ادامه داد: ‌بعد از اين كه در اين سريال بازي كردم، ‌خودم مچ خودم را گرفتم؛ مثلا اخبار ورزشي نگاه مي‌كنم. برايم عجيب بود كه به فوتبال علاقه‌مند شدم و اگر شبكه‌اي كه فوتبال نشان ‌دهد، ناخودآگاه به آن توجه مي‌كنم.

لرستاني در ادامه عنوان كرد: با اين كه من آدم فوتبالي نيستم و اگر كسي از من بپرسد كه آبي يا قرمز دوست ‌داري هميشه جوابم اين است كه تيم ملي را دوست دارم، ولي بازي در يك سريال كه مي‌توانست حاشيه داشته باشد برايم جذاب بود. برايم خوشايند است كه ببينم واكنش‌هاي اصحاب فوتبال چيست. هر چه جلوتر مي‌رويم، دست‌هاي پشت پرده و افراد بدون تخصص كه وارد فوتبال شده‌اند، رو مي‌شود.

بازيگر «سه پنج دو» ابراز عقيده كرد: هميشه از مطالبي كه درباره فوتبال مي‌شنيدم تعجب مي‌كردم و با خودم فكر مي‌كردم چرا ورزش ما اينقدر ركود دارد و هيچ رشدي در آن نيست. الان كه اين سريال را كار مي‌كنيم وقتي مي‌شنوم آدم‌هايي كه در رأس ورزش هستند، هيچ كدام حرفه‌يي نيستند و باند بازي يا فضاهاي اينچنيني وجود دارد، متاثر مي‌شوم.

شهره لرستاني خاطرنشان كرد: كم كم دارم به وضع ورزش كشور اشراف پيدا مي‌كنم و خيلي تاسف مي‌خورم اگر آن چيزي باشد كه ما در «سه پنج دو» مي‌گوييم و واقعا بدا به حال ما كه ورزشمان به اين روز كشيده شده است. ورزش ما مي‌تواند با وجود اين همه ورزشكار خوب، افتخارآفرين باشد اما حيف كه مسؤولان ورزش ما حرفه‌يي نيستند.

وي در ادامه درباره اعتراضاتي كه در پي نمايش اصناف در تلويزيون شكل مي‌گيرد، گفت: خيلي عجيب است؛ اين‌جا در مملكت خودمان درباره‌ي ورزشكار فيلم مي‌سازيم، اعتراض مي كنند. درباره پرستار مي‌سازيم اعتراض مي‌كنند. بالاخره بايد راجع به يك قشر فيلم ساخت. نمي‌شود كه نتوان درباره‌ي هيچ‌كس حرف زد. در اين صورت مثل خانواده‌اي مي‌شود كه هيچ‌كس نتواند عيب ديگري را بگويد؛ بنابراين هيچ رشدي درآن نيست.
بازيگر سريال «سه پنج دو» تاكيد كرد: اگر همه‌ي ارگان‌ها صادقانه كار كنند، بايد اجازه بدهند، عيب آنها گفته شود. عيب گفتن كه اشكالي ندارد؛ در واقع اگر شما اشكالي نداريد نبايد وقتي فيلمي درباره شما ساخته مي‌شود، ناراحت شويد. وقتي ناراحتيد يعني كاسه‌اي زير نيم‌كاسه است و مشكلي وجود دارد.

شهره لرستاني كه در زمان تصويربرداري «سه پنج دو» با ايسنا گفت‌وگو مي‌كرد، در پاسخ به پرسشي درباره تاثير كامل نبودن فيلمنامه بر بازي بازيگران، گفت: من نگران ناتمام بودن فيلمنامه نيستم، چون فيلمنامه براي من كامل است. من و چند تن از بازيگران اصلي با نويسنده صحبت كرده‌ايم و نشست‌هايي داشتيم كه خود كارگردان هم درآن‌ها حضور داشته است. ما مي‌دانيم كه قرار است چه اتفاقي بيفتد. در واقع اين داستان ترانسفر و تغيير شكل آدم‌ها در اين مسير بي‌پولي و پولدار شدن است و شكلي كه تا انتها ادامه پيدا مي كند؛ مثلا براي من تحول نقشم كاملا مشخص است كه از كجا شروع مي‌شود و به كجا مي‌رسد.

وي در ادامه در توضيح بيشتر كاراكترش در «سه پنج دو» با بيان اين كه تحول اين نقش برايش جذاب بود، خاطرنشان كرد:‌ كاراكتري كه من بازي مي‌كنم از فقر به پولداري مي‌رسد. خيلي كم پيش مي‌آيد كه آدم‌هايي اين مسير را طي كنند. بازي اين نقش برايم جذاب و تجربه‌ي متفاوتي بود. من هميشه سعي مي كنم طنزهايي كه بازي مي‌كنم با هم فرق داشته باشد. اميدوارم تماشاگر از اين نقش هم راضي باشد.

بازيگر سريال «سه پنج دو» در پايان درباره‌ي حضور تيم‌ها و بازيگران تكراري در سريال‌هاي طنز عنوان كرد: خود من تكراري نيستم چون من سالي يك بار در تلويزيون بازي مي‌كنم و در اين فاصله بيشتر كارگرداني مي كنم و كارهايي مي‌نويسم. اما به هر حال فكر مي‌كنم اگر هر چيزي تازگي داشته باشد براي مخاطب است.

nar nia
02-08-2011, 16:43
جامعه فوتبالي مشاوران سريال «سه، پنج، دو» بوده‌اند

خبرگزاري فارس: مدير شبكه تهران گفت: هر سريال كه به نقد اجتماعي بپردازد، يك‌سري موافق و مخالف دارد، سريال «سه، پنج، دو» نيز از اين قاعده مستثني نيست در حالي كه جامعه ورزشي و فوتبالي مشاوران اين سريال بوده‌اند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مسعود احمدي در گفت‌وگو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس درباره برخي انتفادات وارده به مجموعه تلويزيوني «سه، پنج، دو» گفت: اين سريال در حوزه طنز ورزشي بسيار خوب عمل مي‌كند، سالم، به دور از لودگي و به صورت كاملا آسيب شناسي جنبه‌هاي مثبت و منفي حاشيه‌هاي ورزشي را مورد ارزيابي قرار مي‌دهد.
وي ادامه داد: ضمن اينكه هر سريال در زمان پخش خود منتقداني دارد، در حالي كه جامعه ورزشي و فوتبالي مشاوران اين سريال بوده‌اند كه نامشان در تيتراژ هم وجود دارد. هر نقد اجتماعي يك‌سري موافق و مخالف دارد و اين رويه كاملا طبيعي است. اين سريال در حوزه سريال‌هاي طنز ورزشي، يك سريال غير آپارتماني و جذاب است كه از شبكه تهران پخش مي‌شود.
وي همچنين درباره سريال مناسبتي شبكه تهران در ماه رمضان و دلايل عدم توفيق سريال‌هاي مناسبتي شبكه تهران نيز اظهار داشت: شبكه تهران در زمينه سريال‌هاي اجتماعي الگو و پيشرو بوده و هست اما در مناسبت‌ها ماراتن نفس‌گيري بين شبكه‌ها وجود دارد و دلايل آن مختلف است. هركدام از سريال‌ها بايد در ظرف خود سنجيده شوند. سريال هفتگي يا شبانه، ساعت پخش و همه اين‌ها در كار مهم است. نمي‌توان گفت كه حتما همه سريال‌ها موفق هستند يا ناموفق.اما شبكه تهران روند رو به رشدي را سپري مي‌كند و ما اگر به لحاظ اعتباري تامين شويم، توليداتمان 5 برابر افزايش خواهد يافت.
مدير شبكه تهران تصريح كرد: در حوزه سريال‌سازي دستگاه‌هاي مختلف مي‌توانند مشاركت كنند وگرنه هركدام هزينه‌هاي بالايي دارند. ساخت 20 سريال حدود بودجه چند شبكه است.
وي همچنين درباره سريال‌هاي شبكه تهران در سال 90 نيز توضيح داد: اين شبكه از ابتداي سال تا به حال 3 سريال پخش كرده‌ است، سريال‌هايي نظير موج و صخره، زمين انسان‌ها، سه پنج، دو و شايد براي شما هم اتفاق بيفتد‌ پخش شده است. براي ماه رمضان نيز سه دونگ، سه دونگ و شايد براي شما اتفاق بيفتد روي آنتن مي‌رود. براي پاييز و زمستان هم 6 سريال اينجا تهران است، دستان سبز، عمليات 125، تكيه بر باد، سري جديد شايد براي شما هم اتفاق بيفتد و سري دوم سه، پنج، دو، تدارك ديده شده است. همچنين 12 سريال آماده توليد است و 10 سريال هم در حال نگارش است كه منوط به اعتبار است تا كليد بخورد.
احمدي در پايان گفت: ما نهضت توليد را شروع كرده‌ايم كه نياز به حمايت دارد. ما در ابتداي سال براوردمان از توليد 24 سريال بود ولي تا به حال 34 سريال در برنامه‌هايمان داريم كه تعداد 10 تا از برنامه‌هاي ما بيشتر است و منتظر خط اعتبار هستند، اگر اعتبار رسيد، كليد مي‌زنيم و اگر نرسيد در خط تامين اعتبار منتظر مي‌مانيم.

poonel
16-08-2011, 03:55
خیلی دلم میخواست این سریالو ببینم ولی حیف که شبکه تهران ندارم.