PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث های تخصصی و عمومی شبكه

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14

arash59b
06-12-2013, 14:47
سلام به همه
یک سوال دارم و امیدوارم به شکل شایسته ای متخصصان شبکه جواب بدن. پیشاپیش هم از همشون تشکر و قدر دانی می کنم.
و اما سوال:
من روی 2 تا خط متفاوت تلفن 2 تا adsl از پارس آنلاین دارم و هر دو از 2 صبح تا 7 صبح ترافیک رایگان در اختیار کاربر قرار میدن. لب تاپ هم دارم که هم wi-fi داره و هم lan. چطور می تونم از این 2تا adsl به صورت همزمان استفاده کنم و سرعت دانلودم رو دو برابر کنم. یعنی یکی رو با کابل وصل بشم و دیگری رو با wi-fi ؟
ممنون میشم اگر واضح توضیح بدین.

اول دو تا سیستم رو با هم شبکه کن بعد اینترنت لپ تاپ رو شیر کن رو pc و با نرم افزار dipatch هر دو سرعت رو باهم ادغام کن

afshin b
09-12-2013, 18:48
اول دو تا سیستم رو با هم شبکه کن بعد اینترنت لپ تاپ رو شیر کن رو pc و با نرم افزار dipatch هر دو سرعت رو باهم ادغام کن
سلام
میشه فقط با یک لپتاپ این کارو کرد؟ یعنی با لن به یک مودم وصل بشی و با وایرلس به یک مودم دیگه و سرعتهاشون با هم جمع بشه؟
درضمن نرم افزار رو نتونستم پیدا کنم. میشه لینک بدن ازش؟

arash59b
09-12-2013, 19:06
سلام
میشه فقط با یک لپتاپ این کارو کرد؟ یعنی با لن به یک مودم وصل بشی و با وایرلس به یک مودم دیگه و سرعتهاشون با هم جمع بشه؟
درضمن نرم افزار رو نتونستم پیدا کنم. میشه لینک بدن ازش؟

بله میشه

از خود سایتش مدل لایت اش رو دانلود کن چون کرک هیچ نسخه ای کار نمی کنه

connectify dispatch

1580
12-12-2013, 17:34
سلام به دوستان عزیز
سوالی در مورد انتقال اطلاعات بین گوشی و رایانه دارم
میخوام از طریق وایرلس بین گوشی آندروید و لپ تاپ تبادل اطلاعات کنم. که راه های زیادی رو امتحان کردم و متاسفانه جوابی نگرفتم. اول که خواستم با ایجاد ad-hok روی لپ تاپ این کار رو انجام بدم که متاسفانه آندروید ad-hok رو نمیشناسه البته نرم افزاری برای دیدن ad-hok روی گوشی پیدا کردم که باید گوشی حتما روت باشه تا این کار انجام بشه و نمی خوام گوشیم رو روت کنم. راه دوم این بود که با نصب نرم افزار airdroid روی گوشی این ارتباط رو براقرا کردم که البته باید حتما یه واسطه (یعنی مودم adsl) این وسط باشه. حالا مشکلی که اینجا پیش اومد اینه که بار اول که فایل ها رو انتقال دادم مشکلی نبود اما دفعات بعد مودم ریستارت میشد و ارتباط قطع میشد. مودم رو هم چندین بار کانفیگ کردم ولی درست نشد. حالا دنبال یه راه ارتباطی مستقیم و بدون واسطه بین لپ تاپ و گوشیم هستم که پیدا نمی کنم. ممنون میشم در مورد مشکلاتی که گفتم راهنماییم کنید و یا یه راه ارتباطی خوب پیشنهاد کنید. و همینطور اگه اطلاعاتی در مورد Tethering and portable hotspot که روی گوشی هست توضیحی بدهید و آیا میشه با این طریق ارتباط برقرار کرد یا خیر چون وقتی این گزینه رو روشن میکنم لپ تاپ AndroidAP رو میشناسه ولی بعدش نمیدونم چه باید کرد.

FerineFast
12-12-2013, 18:37
هم می تونید از Hotspot گوشی استفاده کنید و با لپ تاپ بهش وصل شید و با Airdroid فایل ها رو انتقال بدید.
هم اینکه می تونید از نرم افزار Conncetify برای ایجاد AdHoc استفاده کنید تا گوشی تشخیصش بده.
اینم که چرا مودم ریست میشه رو باید از داخل مودم و بخش لاگ هاش بفهمید.

برای نرم افزار دسترسی به شیر ویندوز هم می تونید تاپیک زیر رو مطالعه کنید :
شبکه کردن بین کامپیوتر خانگی و تبلت از طریق مودم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mehjam
13-12-2013, 13:01
یه سوال از حرفه ای های شبکه
من یه شبکه با شش تا کامپیوتر ساختم. یکی Xp و دو تا Seven شصت و چهار بیتی و سه تا Seven سی و دو بیتی.
Ping برای همه ip ها کاز میکنه. ولی سیستم XP به اینترنت دسترسی نداره و در یکی از 64 بیتی ها اجازه Access به هیچ سیستمی نمیده. فایروال و آنتی ویروس و .... خیلی چزها رو امتحان کردم. IP رو هم دستی دادم هم اتوماتیک.
خواهش میکنم کمکم کنید. ممنون

FerineFast
13-12-2013, 21:49
سیستم شیر اینترنتتون چیه از مودم میاد یا روی سرور ؟ شبکتون WORKGROUP هست یا دومین؟

mehjam
13-12-2013, 22:18
سیستم شیر اینترنتتون چیه از مودم میاد یا روی سرور ؟ شبکتون WORKGROUP هست یا دومین؟
سلام
ممنون از پاسختون
من دو تا سویچ هشت پورت دارم که مودم ADSL رو به یکیش دادم و اون دو تا رو با کابل وصل کردم.
ضمنا Workgroup کار کردم.

1580
13-12-2013, 22:48
هم می تونید از Hotspot گوشی استفاده کنید و با لپ تاپ بهش وصل شید و با Airdroid فایل ها رو انتقال بدید.
هم اینکه می تونید از نرم افزار Conncetify برای ایجاد AdHoc استفاده کنید تا گوشی تشخیصش بده.

سلام ممنون دوست عزیز
وقتی hotspot رو روشن میکنم و به لپ تاپ وصل میشم و بعد به نرم افزار airdroid میرم hotspot رو خاموش میکنه و وایرلس رو روشن میکنه و به مودم وصل میشه و دوباره همون داستان قبل.

از نرم افزار connectify هم استفاده کردم و اون رو روی ویندوز نصب کردم اما کار نمی کرد

FerineFast
13-12-2013, 22:49
روی سیستم XP ببینید Gateway روی مودم تنظیم شده باشه و DNS رو هم دستی بدید! البته نمی دونم قبلا اینها رو بررسی کردید یا نه.

FerineFast
13-12-2013, 22:50
سلام ممنون دوست عزیز
ای کاش آموزش hotspot و connectify رو هم با جزئیات میدادید

کار باهاشون خیلی ساده هست ولی خوب اگر عمری بود حتما سعی می کنم آموزش هم بزارم.

mehjam
14-12-2013, 10:18
سلام
ممنون از کمکتون
مشکل XP حل شد. اون یکی سیستم که اجازه دسترسی نمیده رو چیکار کنم. واقعا خسته ام کرده!
ضمنا سویچ 16 پورت خوب با حدود 150 تومن چی بگیرم؟

Excel-VB
14-12-2013, 13:33
سلام دوستان
چگونه مي توان در يك سيستم تحت دامين ولي وارد شده با ادمين لوكال، يك صفحه IE يا خود My computer را با قدرت يوزر داميني بالا آورد؟
توضيحات بيشتر:
سيستم فعلي تحت دامين است ولي من با ادمين لوكال بالا آمده ام! حال مي خواهم فولدري را در شبكه ببنم كه فقط يوزر خاص داميني به آن دسترسي دارد و من هم يوزر نيم و پسوورد آنرا مي دانم (در واقع مال خودم هست)
آنچه مي دانستم استفاده از دستور زير است ولي متاسفانه جواب نداد:
runas /user:user\domainname "c:\windows\explorer.exe"

lovely_fox
14-12-2013, 20:16
سلام خدمت اساتید شبکه
من یک سوال داشتم
من یک کابل شبکه دارم که از یک مودم از توی خونه بابام میاد تو خونه ام و باهاش وصل میشم اینترنت
حالا من دنبال وسیله ای هستم تا بتونم این اینترنت را به صورت وایرلس در بیارم و با گوشی وصل شم اینترنت
آیا وسیله ای هست؟

FerineFast
14-12-2013, 23:13
سلام دوستان
چگونه مي توان در يك سيستم تحت دامين ولي وارد شده با ادمين لوكال، يك صفحه IE يا خود My computer را با قدرت يوزر داميني بالا آورد؟
توضيحات بيشتر:
سيستم فعلي تحت دامين است ولي من با ادمين لوكال بالا آمده ام! حال مي خواهم فولدري را در شبكه ببنم كه فقط يوزر خاص داميني به آن دسترسي دارد و من هم يوزر نيم و پسوورد آنرا مي دانم (در واقع مال خودم هست)
آنچه مي دانستم استفاده از دستور زير است ولي متاسفانه جواب نداد:
runas /user:user\domainname "c:\windows\explorer.exe"

اول مطمئن شید هیچ Session ای به سرور وصل نباشه سپس با دستور زیر یک Network Drive ایجاد کنید.
net use X: \\ServerIP\Folder /USER:DomainName\UserName Password

FerineFast
14-12-2013, 23:15
سلام خدمت اساتید شبکه
من یک سوال داشتم
من یک کابل شبکه دارم که از یک مودم از توی خونه بابام میاد تو خونه ام و باهاش وصل میشم اینترنت
حالا من دنبال وسیله ای هستم تا بتونم این اینترنت را به صورت وایرلس در بیارم و با گوشی وصل شم اینترنت
آیا وسیله ای هست؟

Access Point کارش همینه اگر هم مودم/روتر وایرلس اضافی دارید با اون هم میشه
اگر دنبال گزینه ارزونتر و محدودتر(فقط در زمان روشن بودن کامپیوتر) دانگل WiFi هم می تونید استفاده کنید.

Excel-VB
15-12-2013, 08:39
اول مطمئن شید هیچ Session ای به سرور وصل نباشه سپس با دستور زیر یک Network Drive ایجاد کنید.
net use X: \\ServerIP\Folder /USER:DomainName\UserName Password

دوست عزيز مگر ممكن است session به سرور متصل نباشد؟! حداقل در هر زمان 10 نفر روي سرور در حال استفاده از منابع share شده هستند! فكر كنم متوجه منظورم نشديد! من قصدم ساختن map نيست! مي خواهم با دستور runas و استفاده از قدرت يك يوزر نيم تحت دامين، يك فولدر share شده در شبكه را اديت كنم. اگر خودم تحت دامين رو سيستمم بالا ميومدم اين كار براحتي انجام مي شد! اما من بصورت لوكالي روي سيستم خودم بالا ميام و در نتيجه براي اديت كردن فولدر share شده در شبكه (كه بر روي هارد سرور مي باشد) بايد با يوزرنيم خودمم تحت دامين لاگين كنم تا بتونم اديتش كنم .. قبلاً اين كار را كرده بودم متاسفانه مربوط به 1 سال پيش هست و فراموش كرده ام دستورش هم دقيقاً runas مي باشد ... تصور مي كنم بايد mmc بزنم.

FerineFast
15-12-2013, 09:46
شما هم منظور من رو درست متوجه نشدید منظور من نداشتن session وصل به سرور روی دستگاهی هست که الان باهاش لاگین کردید نه کل شبکه!
من مپ نتورک رو برای سادگی کار شما گفتم می تونید به سادگی فقط explorer رو باز کنید و در قسمت آدرس مسیر رو وارد کنید و بعد موقع درخواست user pass یوزر دومین خودتون رو وارد کنید.

علت اینکه اون دستور هم کار نکرده اینه که مایکروسافت از ویستا به بعد اجازه اجرا شدن دوتا Explorer توسط دوتا user مختلف در لوکال و دومین در یک زمان رو نمیده.
راه حلش :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اون نمونه های mmc یا Microsoft management console برای باز کردن سرویس هایی مثل dsa هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
IE رو هم با این دستور می تونید با یوزر مورد نظرتون بالا بیارید:

یک راه ساده تر هم اینه که فایل مورد نظرتون رو پیدا و با Shift + Right Click و انتخاب گزینه Run as different User همین کار دستوری را انجام بدید.

Excel-VB
15-12-2013, 10:17
سلام خدمت اساتید شبکه
من یک سوال داشتم
آیا وسیله ای هست؟

سلام
همانطور كه دوستمون گفتن بايد از دانگل استفاده كنيد .. من كمي بيشتر توضيح مي دهم. ديوايس هايي هستند كه كار ارسال و دريافت بصورت وايرلسي رو انجام مي دهند در ابعادي مانند فلش كه كافيست آنها را به USB متصل كرده و درايور آنرا نصب كنيد. قيمتشان هم چيزي حدود 30 هزار تومان دارند. اسمشان Wireless USB Adapter هست. يك نمونه ارزان قيمت: Dlink DWA-125 كه من خودم ازش استفاده كردم و راضي بوده ام يعني قدرت آن در حدي است كه توان پردازش ديتا در همكاران سيستم را دارد كه تصور نمي كنم حساس تر از آن وجود داشته باشد! البته بحث دانلود مداوم بحث ديگريست كه كلاً وايرلس استفاده نشود بهتر است .. دانلود فايل هاي بزرگ بهتر است توسط كابل انجام شود چون وايرلس ممكن است به هر دليل ناگهاني لحظه اي قطع گردد و بنابراين امكان از دست رفتن كل فايل دانلود شده تا آن لحظه بسيار زياد است. ولي براي اموراتي مانند WiFi به گوشي موبايل همان آداپتوري كه عرض كردم كارت را به خوبي راه مي ندازه و قيمت پاييني هم دارد.

Excel-VB
15-12-2013, 10:27
شما هم منظور من رو درست متوجه نشدید منظور من نداشتن session وصل به سرور روی دستگاهی هست که الان باهاش لاگین کردید نه کل شبکه!
من مپ نتورک رو برای سادگی کار شما گفتم می تونید به سادگی فقط explorer رو باز کنید و در قسمت آدرس مسیر رو وارد کنید و بعد موقع درخواست user pass یوزر دومین خودتون رو وارد کنید.

علت اینکه اون دستور هم کار نکرده اینه که مایکروسافت از ویستا به بعد اجازه اجرا شدن دوتا Explorer توسط دوتا user مختلف در لوکال و دومین در یک زمان رو نمیده.
راه حلش :
NOTE: /savecred is not compatible with /smartcard.
[/CODE]
[/SPOILER]

با سپاس از شما
متاسفانه هيچ كدام از دستوراتي كه فرموديد جوابگو نيست
من كل اين دستورات را قبلاً سرچ كرده و تست كرده بودم هيچ كدام جواب نمي دهد!
دستور runas قادر نيست صفحه را باز كند
دستور shift+R click هم چنين گزينه اي نمي دهد
دستور مپ كردن هم زماني كاربرد دارد كه شما بتوانيد مپ خود را با runas باز كنيد كه متاسفانه امكان پذير نيست
شما فقط راه حلي ارائه دهيد كه من بتوانم IE را با يوزر تحت دامين روي سيستم خودم باز كنم همين كافيست.
از پيگيري شما متشكرم

FerineFast
15-12-2013, 10:54
دستور زیر رو هم تست کردید ؟ :

البته بعد از تغییرات در رجیستری !

Excel-VB
15-12-2013, 12:57
دستور زیر رو هم تست کردید ؟ :

البته بعد از تغییرات در رجیستری !

خير ... چيزي كه به تغييرات در رجيستري وابسته باشه ترجيح مي دهم بيخيالش بشم! دستور خيلي ساده اي براي اين كار هست كه نيازي به ور رفتن با رجيستري هم نيست كه متاسفانه فراموش كرده ام.

[Mohsen]
16-12-2013, 10:51
با سلام، دوستان این دستور ipconfig /renew در ویندوز چه کاربردی داره؟ بعضی ها میگن برای گرفتن IP جدیده ولی مثل اینکه سرکاریه!

Excel-VB
16-12-2013, 12:24
;8024466']با سلام، دوستان این دستور ipconfig /renew در ویندوز چه کاربردی داره؟ بعضی ها میگن برای گرفتن IP جدیده ولی مثل اینکه سرکاریه!

----------------

سلام دوست من
ابتدا بايد ببينيد كامپيوتر شما به شبكه اي وصل است يا خير؟؟ (حتي ADSL منزل هم خود نوعي شبكه مي باشد)
اين دستور وقتي كاربرد دارد كه شما بخواهيد IP قبلي خود را به هر دليلي به سيستم DHCP (كه مي تواند سرور شبكه باشد و يا مودم ADSL يا ...) پس داده و IP جديد دريافت نمائيد. دقت كنيد كه اگر اين دستور را به مودم ADSL كه در آن سيستم DHCP راه اندازي شده است بدهيد، طبعاً همان IP قبلي را، مجدداً دريافت خواهيد نمود و تصور مي كنيد سركاريست! اين دستور براي جاهايي كاربرد دارد كه تعداد سيستم هاي متصل به شبكه زياد است (مثل يك شركت كه كامپيوترهايش به سرور متصل هستند) همچنين دقت كنيد كه سيستم DHCP از اولين IP باز يا استفاده نشده در رنج خود شروع مي كند، بنابراين ممكن است همان IP قبلي را دريافت نمائيد و تصور كنيد هيچ عملي انجام نشده است! در شبكه هاي كوچك خانگي بهتر است IP بصورت دستي وارد شود نه Automatic .. دقت كنيد كه وقتي IP دستي است، مقصد يك ديتا يا دستور از يك كامپيوتر ديگر مشخص است و يك راست مي رود سراغ IP مورد نظر! اما با سيستم Automatic كه بحث renew در آن مطرح است، پروسه BroadCast انجام مي شود و دستور يك كامپيوتر وقتي به كامپيوتر مورد نظر مي رسد كه كل پروسه جستجو در شبكه انجام شده و مقصد رديابي گردد كه طبيعي است مدت زمان بيشتري طول مي كشد بنابراين در شبكه هاي كوچك خانگي خصوصاً در حالت غير DHCP، حتماً از IP دستي استفاده نمائيد كه ديگر نيازي به دستور ipconfig /renew نداشته باشيد. توضيح كامل DHCP تصور مي كنم در مباحث قبلي اين تاپيك باشد و بحثي است كاملاً تخصصي و مربوط به نحوه تقسيم IP بين تعداد زيادي كامپيوتر موجود در يك شبكه.

m2d1
16-12-2013, 14:08
سلام دوستان اول بگم امن بهترین جایی که پیدا کردم تا سوالم بپرسم اینجا بود اگه جای دیگه ای باید میپرسیدم لطفا لینکش رو بزارید.....دوستان من یه اکسس پوینت d-link 1155 دارم .همه چیشم درست بود منم فقط برای اینترنت ازش استفاده میکردم ..ولی جدیدا وصل نمیشه به کامپیتر یا لیب تاب یعنی اکسس و که با کابل به کامپیوتر وصل میکنم میزنه unidentifyed network ...درضمن تو ضفحهی اکسس پوینت هم نمیره....از این چیزا من سر در نمیارم ممنون میشم کمک کنید

Excel-VB
16-12-2013, 16:00
سلام دوستان اول بگم امن بهترین جایی که پیدا کردم تا سوالم بپرسم اینجا بود اگه جای دیگه ای باید میپرسیدم لطفا لینکش رو بزارید.....دوستان من یه اکسس پوینت d-link 1155 دارم .همه چیشم درست بود منم فقط برای اینترنت ازش استفاده میکردم ..ولی جدیدا وصل نمیشه به کامپیتر یا لیب تاب یعنی اکسس و که با کابل به کامپیوتر وصل میکنم میزنه unidentifyed network ...درضمن تو ضفحهی اکسس پوینت هم نمیره....از این چیزا من سر در نمیارم ممنون میشم کمک کنید

سلام دوست عزيز
1- احتمالاً ايراد از اتصال شماست! اول كابل شبكه را چك كنيد كه به درستي و محكمي به دوسر اتصال داشته باشد. خود كابل نيز پس از مدتي مشكل پيدا مي كند، بنابراين يا كابل را عوض كنيد و يا سوكت هاي سركابل را قطع كرده و تركيب رنگ دوسر را عوض كرده (هر تركيبي دوست داريد) و سپس مجدداً سوكت بزنيد (ممكن است يك رشته سيم درون كابل شبكه، قطع و يا اتصالي داشته باشد).
2- از ويندوز سون استفاده مي كنيد، پس از اطمينان از صحت و سلامت كابل و كانكشن صحيح اينترنتي، بايد كمي صبر كنيد و سپس روي عكس نقشه شبكه يكبار كليك كنيد تا اتصال صحيح نشان داده شود.
3- براي اتصال به اكسس پوينت و در واقع ورود به كنسول مورد نظر، پس از اطمينان از صحت كابل و اتصال صحيح، آي پي اكسس پوينت را در يك صفحه IE وارد كنيد. اين IP در اكسس پوينت ها، متفاوت است كه در دفترچه راهنما و يا پرسيدن از فروشنده مي توانيد استفاده كنيد. سپس از شما يوزرنيم و پسوورد مي پرسد كه بايد هر دو را admin - admin بزنيد. اگر نشد بفرمائيد تا بيشتر راهنمايي كنم.

m2d1
16-12-2013, 16:26
سلام دوست عزيز1- احتمالاً ايراد از اتصال شماست! اول كابل شبكه را چك كنيد كه به درستي و محكمي به دوسر اتصال داشته باشد. خود كابل نيز پس از مدتي مشكل پيدا مي كند، بنابراين يا كابل را عوض كنيد و يا سوكت هاي سركابل را قطع كرده و تركيب رنگ دوسر را عوض كرده (هر تركيبي دوست داريد) و سپس مجدداً سوكت بزنيد (ممكن است يك رشته سيم درون كابل شبكه، قطع و يا اتصالي داشته باشد).2- از ويندوز سون استفاده مي كنيد، پس از اطمينان از صحت و سلامت كابل و كانكشن صحيح اينترنتي، بايد كمي صبر كنيد و سپس روي عكس نقشه شبكه يكبار كليك كنيد تا اتصال صحيح نشان داده شود.3- براي اتصال به اكسس پوينت و در واقع ورود به كنسول مورد نظر، پس از اطمينان از صحت كابل و اتصال صحيح، آي پي اكسس پوينت را در يك صفحه IE وارد كنيد. اين IP در اكسس پوينت ها، متفاوت است كه در دفترچه راهنما و يا پرسيدن از فروشنده مي توانيد استفاده كنيد. سپس از شما يوزرنيم و پسوورد مي پرسد كه بايد هر دو را admin - admin بزنيد. اگر نشد بفرمائيد تا بيشتر راهنمايي كنم.ممنون بابت پاسختون ولی من با یک کابل دیگه هم چک کردم که مطمینم سالمه چون باهاش Poe رو به Pc وصل میکنم و اینترنتم مشکلی نداره پس کابل سالمه...وقتی هم ip رو میزنم همچنان وا نمیشودددد

FerineFast
16-12-2013, 20:38

پشت AP شما باید یک سوراخ باشه که با نگه داشتن سوزن در سوراخ به مدت 5-10 ثانیه AP ریست میشه به احتمال زیاد تنظیمات AP به خصوص DHCP به هم خورده! اگر هم بخواهید می تونید با IP دادن دستی به مودم وصل شید و تنظیمات رو چک کنید که البته راه اول ساده تر هست.

m2d1
16-12-2013, 21:38
سلام ممنون بابت پاسختون این کار هم قبلا انجام دادم ولی جواب نداد!!!!!!

mehjam
16-12-2013, 21:56
سلام
به کمک دوستان برای port forwarding نیاز شدیدی دارم.
یه هارد NAS دارم که دو تا پورت یو اس بی داره و با وصل کردن دو تا پرینتر به راحتی پرینترها رو Share میکنم توی شبکه. سرعت ارسال پرینت خیلی پایینه و فقط فایلهای کم حجم رو پرینت میگیره.
توی تنظیمات هارد نوشته:
The printer is now available to all users of your Seagate NAS. You may need to enable port forwarding on your router to manage print jobs. See your router documentation if necessary.

روتر من TP link N هست، به نظرتون چیکار باید بکنم؟

FerineFast
16-12-2013, 22:05
خوب کابل که سالمه ، کارت شبکه کامپیوتر هم سالمه، می مونه خود دستگاه از یک پورت دیگش استفاده کنید و IP رو هم خودتون بدید توی رنج

1- مسیر زیر را طی کنید:
Start / Control panel / Network and sharing center
2- از سمت چپ صفحه (Task panel) گزينه Change adapter settings را انتخاب نماييد.

3- كارت شبكه خودتان را انتخاب نمايد و بر روي آن كليك راست كنيد
4- در اين مرحله گزينه Properties را انتخاب نماييد.

5- از پنجره باز شده و ليست موجود گزينه Internet protocol Version 4 (TCP/IPV4) را انتخاب نماييد. و سپس كليد Properties را انتخاب نماييد .
6- در پنجره باز شده IP خود را در باكس شماره يك و در بخش شماره 2 Sub net Mask رو برو (255.255.0.0) را تنظيم نموده و در پايان كليد OK را تنظيم نماييد.

منبع آموزش : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[Mohsen]
16-12-2013, 22:24
----------------

سلام دوست من
ابتدا بايد ببينيد كامپيوتر شما به شبكه اي وصل است يا خير؟؟ (حتي ADSL منزل هم خود نوعي شبكه مي باشد)
اين دستور وقتي كاربرد دارد كه شما بخواهيد IP قبلي خود را به هر دليلي به سيستم DHCP (كه مي تواند سرور شبكه باشد و يا مودم ADSL يا ...) پس داده و IP جديد دريافت نمائيد. دقت كنيد كه اگر اين دستور را به مودم ADSL كه در آن سيستم DHCP راه اندازي شده است بدهيد، طبعاً همان IP قبلي را، مجدداً دريافت خواهيد نمود و تصور مي كنيد سركاريست! اين دستور براي جاهايي كاربرد دارد كه تعداد سيستم هاي متصل به شبكه زياد است (مثل يك شركت كه كامپيوترهايش به سرور متصل هستند) همچنين دقت كنيد كه سيستم DHCP از اولين IP باز يا استفاده نشده در رنج خود شروع مي كند، بنابراين ممكن است همان IP قبلي را دريافت نمائيد و تصور كنيد هيچ عملي انجام نشده است! در شبكه هاي كوچك خانگي بهتر است IP بصورت دستي وارد شود نه Automatic .. دقت كنيد كه وقتي IP دستي است، مقصد يك ديتا يا دستور از يك كامپيوتر ديگر مشخص است و يك راست مي رود سراغ IP مورد نظر! اما با سيستم Automatic كه بحث renew در آن مطرح است، پروسه BroadCast انجام مي شود و دستور يك كامپيوتر وقتي به كامپيوتر مورد نظر مي رسد كه كل پروسه جستجو در شبكه انجام شده و مقصد رديابي گردد كه طبيعي است مدت زمان بيشتري طول مي كشد بنابراين در شبكه هاي كوچك خانگي خصوصاً در حالت غير DHCP، حتماً از IP دستي استفاده نمائيد كه ديگر نيازي به دستور ipconfig /renew نداشته باشيد. توضيح كامل DHCP تصور مي كنم در مباحث قبلي اين تاپيك باشد و بحثي است كاملاً تخصصي و مربوط به نحوه تقسيم IP بين تعداد زيادي كامپيوتر موجود در يك شبكه.
سپاسگزارم از پاسخ تون :n16:

آیا در اشتراک های ADSL هم امکان استفاده کردن از این قابلیت هست؟ یا هر ابزار دیگه ای که عمل گرفتن IP جدید رو انجام بده

m2d1
16-12-2013, 23:11
من ip رو دادم ...وارد صفحه ی اکسس شدم تنظیمات دوباره ست کردم ولی مشکل هم چنان باقیست...یعد من کابلی که از poe میاد رو وصل کردم به اکسس و با تبلت وصل شدم به نت....ولی روی pc همچنان زده unidentified neteorkو no internet access
یعنی الان مشکل اینه که روی کامپیوتر که وصله به اکسس اینترنت ندارم ولی از طریق تبلت یا لپتاپ مشکلی ندارم
ممنون بابت اینکه سوالای مبتدیانه من رو جواب میدید...ولی بلاخره هر کی یه روز مبتدی بوده ;)

Excel-VB
17-12-2013, 11:01
;8025520']سپاسگزارم از پاسخ تون :n16:

آیا در اشتراک های ADSL هم امکان استفاده کردن از این قابلیت هست؟ یا هر ابزار دیگه ای که عمل گرفتن IP جدید رو انجام بده

----------------------------------------------
تمنا دارم.
بايد وارد تنظيمات مودم ADSL شده و گزينه DHCP را تنظيم كنيد! در آن قسمت رنج شروع IP ها مشخص شده است كه مي توانيد هر IP در كلاس C بدهيد. به هر حال اين IP فقط در حوزه كامپيوتر خود شما كاربرد دارد و از ISP به بعد IP شما عوض مي شود مگر اينكه IP VALID خريداري گردد.

m2d1
17-12-2013, 18:57
دوستان کسی قصد نداره به ما جواب بده؟همچنان مشکل وجود داره ممکنه سخت افزاری باشه؟اگه حل نشدیه به فکر خرید یه اکسس جدید باشم چون شبا کامپیونر برای دانلود میزارم...با این وضع که نمیشه هی باید سیمو عوض کنم

Excel-VB
18-12-2013, 10:02
من ip رو دادم ...وارد صفحه ی اکسس شدم تنظیمات دوباره ست کردم ولی مشکل هم چنان باقیست...یعد من کابلی که از poe میاد رو وصل کردم به اکسس و با تبلت وصل شدم به نت....ولی روی pc همچنان زده unidentified neteorkو no internet access
یعنی الان مشکل اینه که روی کامپیوتر که وصله به اکسس اینترنت ندارم ولی از طریق تبلت یا لپتاپ مشکلی ندارم
ممنون بابت اینکه سوالای مبتدیانه من رو جواب میدید...ولی بلاخره هر کی یه روز مبتدی بوده ;)

دوست عزيز منظورتان از POE چيه؟؟؟؟

m2d1
18-12-2013, 11:40
دوست عزيز منظورتان از POE چيه؟؟؟؟

من مودم وایمکس out door دارم کابلی که از مودم میاد وصل میشه به poe ویک کابل دیگه بهت میده که اونو میشه وصل کرد به کامپیوتر یا اکسس...یعنی کابلی که از مودم میاد مستقیم نمیشه وصلش کنی به کامپیوتر...

m2d1
18-12-2013, 12:00
من مودم وایمکس out door دارم کابلی که از مودم میاد وصل میشه به poe ویک کابل دیگه بهت میده که اونو میشه وصل کرد به کامپیوتر یا اکسس...یعنی کابلی که از مودم میاد مستقیم نمیشه وصلش کنی به کامپیوتر...

اگه اطلاعات کامل میخواید برید یه این لینک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehjam
18-12-2013, 20:51
سلام
من یه اداپتور وایرلس تی پی لینک روی سیستمم نصب کردم.
سرعت شبکه افتضاح پایینه! در حد 40 کیلوبایت! توجه کنید سرعت شبکه نه سرعت اینترنت فخیمه!!
به نظرتون مشکل از کجاست؟

1580
19-12-2013, 14:43
سلام به دوستان عزیز
میخوام از طریق وایرلس بین گوشی آندروید و لپ تاپ تبادل اطلاعات کنم. که راه های زیادی رو امتحان کردم و متاسفانه جوابی نگرفتم. اول که خواستم با ایجاد ad-hok روی لپ تاپ این کار رو انجام بدم که متاسفانه آندروید ad-hok رو نمیشناسه البته نرم افزاری برای دیدن ad-hok روی گوشی پیدا کردم که باید گوشی حتما روت باشه تا این کار انجام بشه و نمی خوام گوشیم رو روت کنم. راه دوم این بود که با نصب نرم افزار airdroid روی گوشی این ارتباط رو براقرا کردم که البته باید حتما یه واسطه (یعنی مودم adsl) این وسط باشه. حالا مشکلی که اینجا پیش اومد اینه که بار اول که فایل ها رو انتقال دادم مشکلی نبود اما دفعات بعد مودم ریستارت میشد و ارتباط قطع میشد. مودم رو هم چندین بار کانفیگ کردم ولی درست نشد. حالا دنبال یه راه ارتباطی مستقیم و بدون واسطه بین لپ تاپ و گوشیم هستم که پیدا نمی کنم. ممنون میشم در مورد مشکلاتی که گفتم راهنماییم کنید و یا یه راه ارتباطی خوب پیشنهاد کنید. و همینطور اگه اطلاعاتی در مورد Tethering and portable hotspot که روی گوشی هست توضیحی بدهید و آیا میشه با این طریق ارتباط برقرار کرد یا خیر چون وقتی این گزینه رو روشن میکنم لپ تاپ AndroidAP رو میشناسه ولی بعدش نمیدونم چه باید کرد.

سلام ممنون دوست عزیز
وقتی hotspot رو روشن میکنم و به لپ تاپ وصل میشم و بعد به نرم افزار airdroid میرم hotspot رو خاموش میکنه و وایرلس رو روشن میکنه و به مودم وصل میشه و دوباره همون داستان قبل.

از نرم افزار connectify هم استفاده کردم و اون رو روی ویندوز نصب کردم اما کار نمی کرد.

جمله بالا مشکل من هست و نقل قول زیر اون راهنمایی یکی از دوستان بود و جمله زیر اون هم جواب من به اون دوست عزیز بود. که متاسفانه مشکلم هنوز حل نشده.
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

FerineFast
20-12-2013, 09:41

شما با از طریق تبلت یا لپ تاپ چک کنید Gateway و رنج آیپی مودم وایمکس چی هست و سپس اون رو روی PC وارد کنید.

FerineFast
20-12-2013, 09:49
سلام
اون یکی سیستم که اجازه دسترسی نمیده رو چیکار کنم. واقعا خسته ام کرده!

باید مرحله به مرحله عیب یابی کنید، خیلی دلیل ها می تونه داشته باشه که دسترسی نداشته باشید.

سلام
به کمک دوستان برای port forwarding نیاز شدیدی دارم.
یه هارد NAS دارم که دو تا پورت یو اس بی داره و با وصل کردن دو تا پرینتر به راحتی پرینترها رو Share میکنم توی شبکه. سرعت ارسال پرینت خیلی پایینه و فقط فایلهای کم حجم رو پرینت میگیره.
توی تنظیمات هارد نوشته:
The printer is now available to all users of your Seagate NAS. You may need to enable port forwarding on your router to manage print jobs. See your router documentation if necessary.

روتر من TP link N هست، به نظرتون چیکار باید بکنم؟

این فکر نمی کنم احتیاجی به پورت فوروارد داشته باشه سرعت اتصال پایین هست احتمالا

سلام
من یه اداپتور وایرلس تی پی لینک روی سیستمم نصب کردم.
سرعت شبکه افتضاح پایینه! در حد 40 کیلوبایت! توجه کنید سرعت شبکه نه سرعت اینترنت فخیمه!!
به نظرتون مشکل از کجاست؟

اول مطمئن شید که درایور جدید مربوط به اداپتور روی سیستم نصب باشه!

FerineFast
20-12-2013, 09:56
سلام به دوستان عزیز

سلام ممنون دوست عزیز

از نرم افزار connectify هم استفاده کردم و اون رو روی ویندوز نصب کردم اما کار نمی کرد.

جمله بالا مشکل من هست و نقل قول زیر اون راهنمایی یکی از دوستان بود و جمله زیر اون هم جواب من به اون دوست عزیز بود. که متاسفانه مشکلم هنوز حل نشده.
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

اینکه چرا با connectify نتونستید کار کنید برای من جای سوال داره چون خیلی سادست! ریست شدن مودم در هنگام اتصال Airdroid هم خیلی عجیب هست، متوجه نمی شم آخه Airdroid کاری به مودم نداره مثل یک کلاینت عمل می کنه!
شما Hotspot رو روی گوشی که فعال کردید و پسورد ست کردید (با دکمه Option ) روی لپ تاپ به کانکشن ساخته شده AndroidAP وصل بشید و حالا این دو دستگاه شبکه اند و می تونید تاپیک زیر رو پیگیری کنید، مورد مشابه هست فقط شما اسمارت فون دارید ایشون تبلت داشتند
شبکه کردن بین کامپیوتر خانگی و تبلت از طریق مودم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

m2d1
22-12-2013, 18:34
سلام دوستان مشکل من حل شد ولی اخر نفهمیدم ایراد از کجا بود چون چند روز پیش من نرم افزار utorrent رو دانلود کردم...یه بار موقع نصب انتی ویروس به فایل گیر داد منم فک کردم ..الکیه ایگنور کردم خلاصه بعد چند روز دیدم کامپیوتر ویروس shortcut گرفته اون موقعم یه چندتا انتی تروجان دانلود کردم و نصب کردم و ویروس پاک شد فک کنم حدودا یه روز بعدش اکسس قاطی کرد...یه چند روز بعدم وقتی سیستم روشن کردم ویندوز که loadمیشد یه صفحه سیاه میومد و همونجا گیر میکرد منم با یه restore point ویندوز رو اوردم قبل نصبutorrent و اون انتی تروجان ها و ویندوز درست شد بعد این ماجرا وقتی اکسس رو به کامپیوتر وصل کردم خودش وصل شد و خبری از مشکلای قبل نبود...میخواستم ببینم ممکنه یه ویروس یا یه بد افزار تنظیماتش و ریخته باشه به هم؟؟؟
ببخشید طولانی شد

FerineFast
23-12-2013, 00:41
بله بد افزار می تونه هم نوع مشکلی در سیستم ایجاد کنه ممنون که گفتید مشکل از چی بوده چون سایر دوستان هم ممکنه به این مشکل دچار بشوند.

FerineFast
27-12-2013, 02:20
سلام دوستان یکم توضیح در مورد usmt در حد inport & export ساده میخوام
بعد دوستان میخوای یه پارتیشن جدید درست کنی از طریق disk management درست میکنی این قسمتی که تویه عکس دورش خط کشیدم منظورش چی میشه

این بخش ربطی به سوالات ویندوز نداره اینجا مطرح کنید :
ویـنــدوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Seller-R
27-12-2013, 05:59
درود
من میخواستم کامپیوتر و لپتاپ رو شیر کنم به صورتی که از کارت --- که روی کامپیوتر هست بر روی لپتاپ استفاده کنم ؟ (کارت --- ، LOCAL NETWORK تعریف میشه)
به نظرتون این کار شدنیه ؟

FerineFast
27-12-2013, 18:34
درود
من میخواستم کامپیوتر و لپتاپ رو شیر کنم به صورتی که از کارت --- که روی کامپیوتر هست بر روی لپتاپ استفاده کنم ؟ (کارت --- ، LOCAL NETWORK تعریف میشه)
به نظرتون این کار شدنیه ؟

اینکه یک دیوایس رو از طریق شبکه شیر کنید برای شما امکان پذیر نیست ولی احتمالش هست برنامه ای باشه که تصویر دریافتی رو شیر کنه و به لپ تاپ بده.

3dmaxacad
31-12-2013, 14:44
سلام لطفا راهنمایی کنید
مودم من zyxel p-660 HNU-T1 (پورت usbدارد) و مدل پرینتر KYOCERA FS-1060DN

این کارها انجام دادم؛ پرینتر به پورت USB مودم وصل شد مودم و پرينتر روشن بعد لپ تاپم با مودم به صورت وایرلس در ارتباط هست از ADD NETWORK PRINTER داخل کنترل پنل ویندوز 7 شروع به جستجو کرد اما پرینتر پیدا نمی کنه بعد گزینه دیگر که میشه آدرس داد را انتخاب کردم و این آدرس دادم

وارد مرحله بعد میشه که یه لیست پرینتر میده من هم انتخاب کردم و سی دی نصب گذاشتم نصب کردم بعد در مرحله آخر میخواد TEST PRINT بگیره که وقتی اطلاعات برا پرینتر ارسال میکنه ERROR میده که PRINTER IS NOT CONTACTED OVER NETWEORK

من از شبکه زیاد سر در نمیارم لطفا کمکم کنید ممنون

mahdibozorg
01-01-2014, 13:17
سلام دوستان من یک سیستم سرور با سیستم عامل 7 و 9 سیستم با سیستم عامل ایکس پی سرویس پک 3 دارم اینها با هم شبکه شدند دنبال یک نرم افزار خوب برای چک کردن پروسسور دسترسی به ریجستری و فایلها و هارد درایو کلاینت میگردم برنامه radmin برای ریموت دارم ولی کلن دنبال یک برنامه جامع که تمام امکانات دسترسی به کلاینتها رو بده هستم لطفا راهنمایی کنید

leilirl
27-01-2014, 15:55
باسلام خسته نباشین
من یه سوال دارم دو تا کامپیوتر را شبکه میکنم ولی یکی از کامپیوتر ها پینگ نمیشه
به این صورت که کامپیوتر یک پینگ میکنه ولی دو نه
حالا به نظرتون مشکل از کجاست؟
فیروالها ام خاموش هستند.

arseshystaspes
02-02-2014, 00:28
با سلام دوستان.
من یک سوال مهم دارم و بدلیل دانش کم خیلی وقته دنبال پاسخ هستم و نمیدونم جاش اینجا هست یا خیر؟
من در منزل اینترنت وایرلس دارم که دارای پسوورد 10 رقمی هست.
می خوام بدونم با چه تجهیزاتی میتونم این اینترنت وایرلس رو بصورت بیسیم دریافت و با کابل به یک دستگاه مثل ایکس باکس و یا ... منتقل کنم؟؟؟
نمی تونم از usb اداپتور استفاده کنم فقط باید کابل اترنت باشه.
ممنون میشم پاسخ من رو بدید.

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

amin200200
03-02-2014, 11:13
سلام
دوستان بنده یک پرینتر hp دارم که در شبکه قرار داره ولی از امروز یه مورد پیدا کرده به این صورت که در نرم افزار هایی مانند ورد و غیره دستور پرینت صادر نمیشه و وقتی روی پریتر هم کیلیک میکنم که باز شه اروری میده به شرح زیر :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون میشم سریع تر راهنمایی بفرمایید .

amin200200
05-02-2014, 08:46
سلام
دوستان بنده یک پرینتر hp دارم که در شبکه قرار داره ولی از امروز یه مورد پیدا کرده به این صورت که در نرم افزار هایی مانند ورد و غیره دستور پرینت صادر نمیشه و وقتی روی پریتر هم کیلیک میکنم که باز شه اروری میده به شرح زیر :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون میشم سریع تر راهنمایی بفرمایید .

دوستان ممنون میشم زودتر راهنمایی بفرمایید . واجبه آخه .

yaucer
09-02-2014, 15:26
سلام
یه سوال در مورد اتصال به شبکه داشتم، ممنون میشم کمکم کنید
من در یک کارخانه کار میکنم، جدیدا یه سیستم نسبتا حرفه ای خریداری کردیم برای کارای 3 بعدی و مدلینگ
کانفیگش اینه:
core i7 4770 k
asus z87
Vga: quadro k2000
hdd: 1 TB
Ssd: 256 GB
ram :16 GB
مسئله اینه که کارخونه دارای یک شبکه داخلی هست، میخوام بدونم اگه من این سیستم رو تحت شبکه ببرم خیلی رو سرعتش تاثیر منفی داره؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

kavoshm
10-02-2014, 01:06
دوستان ممنون میشم زودتر راهنمایی بفرمایید . واجبه آخه .
برو تو Run بنویس Services.msc بعد تو صفحه ای که باز میشه دنبال سرویس Print Spooler بگرد و ببین اگه Status اون Started نیست کلیک راست کن و استارتش کن این پیغامی که میدی یعنی اینکه سروسیش خاموشه

kavoshm
10-02-2014, 01:08
سلام
یه سوال در مورد اتصال به شبکه داشتم، ممنون میشم کمکم کنید
من در یک کارخانه کار میکنم، جدیدا یه سیستم نسبتا حرفه ای خریداری کردیم برای کارای 3 بعدی و مدلینگ
کانفیگش اینه:
core i7 4770 k
asus z87
Vga: quadro k2000
hdd: 1 TB
Ssd: 256 GB
ram :16 GB
مسئله اینه که کارخونه دارای یک شبکه داخلی هست، میخوام بدونم اگه من این سیستم رو تحت شبکه ببرم خیلی رو سرعتش تاثیر منفی داره؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

نه دوست عزیز رو سرعت کامپوترت به صورت Local یعنی خود سیستم تآثیری نداره مگه اینکه سرعت شبکتون ضعیف باشه یا مشکل داشته باشه اونم فقط وقتی داری به یه دستگاه دیگه وصل میشه و کلآ روی شبکه کار میکنی ممکنه که کم بشه ولی در کل performance سیستم چه به شبکه وصل باشه چه نباشه فرقی نداره

[Mohsen]
12-02-2014, 20:20
با سلام به همگی،

دوستان آیا امکانش هست تحت سیستم عامل ویندوز (Seven یا XP) مک آدرس رو به مک آدرس دلخواهمون تغییر بدیم؟ یعنی مثلا من میخوام مک آدرس مودمم رو به یک کاربر دیگه تغییر بدم، آیا چنین چیزی میشه؟

Tiduss
10-03-2014, 01:50
سلام برای راه اندازی گیم نت با 8 سیستم چه چیزهایی لازمه؟
سوییچ یا هاب؟ چه نوع کابلی میخواد؟cross? راستشو بخواهید اینا رو از دوران مدرسه یادم مونده!:n13:
یه سر کابل روکه rj45 دو سرش یکیش به سوییچ میخوره اون یکی به سیستم و سرور هم به سویچ میخوره.به هر سیستم یه ای پی میدادیم بعد.:n13:
کلیات چیزیه که یادمه! الان 25 سالمه و از دوران دبیرستان کلی میگذره!!!:n10:
یه اطلاع کلی بدید واقعا ممنون میشم.
منتظر جواب شما اساتید محترم هستم.خواهش میکنم لطفا اگه امکانش هست یه توضیح خوب بدید.
یا علی

:n16:

smss.exe
10-03-2014, 05:52
سلام برای راه اندازی گیم نت با 8 سیستم چه چیزهایی لازمه؟
سوییچ یا هاب؟ چه نوع کابلی میخواد؟cross? راستشو بخواهید اینا رو از دوران مدرسه یادم مونده!:n13:
یه سر کابل روکه rj45 دو سرش یکیش به سوییچ میخوره اون یکی به سیستم و سرور هم به سویچ میخوره.به هر سیستم یه ای پی میدادیم بعد.:n13:
کلیات چیزیه که یادمه! الان 25 سالمه و از دوران دبیرستان کلی میگذره!!!:n10:
یه اطلاع کلی بدید واقعا ممنون میشم.
منتظر جواب شما اساتید محترم هستم.خواهش میکنم لطفا اگه امکانش هست یه توضیح خوب بدید.
یا علی

سلام

- سویچ؛ دیگه هاب وجود نداره؛ الان همه سویچ هستند. باید به تعداد سیستم های مورد استفاده سویچ با تعداد پورت مناسب تهیه کنید.
- کابل Cross برای ارتباط بین دو دستگاه به صورت مستقیم هستش. برای این کار شما کابل Straight نیاز دارید.
- از همه ی سیستم ها یک کابل به سویچ وصل میشه؛ به هر کدام از سیستم ها (به کارت شبکه ی اون که با کابل به سویچ وصله) یک IP از یک رنج باید بدی؛ مثلا 192.168.1.0؛ ت.ی این مثلا شما میتونید آخرین عدد که 0 هست رو برای همه ی سیستم ها عوض کنی؛ به یکی بدی 11 به یکی بدی 10 و...
(اگر بخوای به سیستم ها اینترنت هم بدی کافیه مودم رو بزنی به سویچ؛ اینطوری از DHCP مودم خودشون IP میگیرند و دیگه نیازی با IP دادن به صورت دستی نیست.)
- به غیر از همه ی اینا برای Gamenet شما نیاز به یه برنامه محاسبه گر زمان و Accounting دارید مثل Gameport. برنامه های فارسی هم هست مثل Seven Net.
(حواست باشه اگر مودم رو هم به سویچ بزنی همه ی سیستم ها اینترنت دارند؛ پس باید یه جوری مدیریت بشه؛ نیاد یکی الکی دانلود کنه کلی. اینترنت رو هم با یه سری برنامه مثل همین که بالا گفتم میشه مدیریت کرد)

Tiduss
11-03-2014, 18:22
مادربرد سیستم هارو میخوام MSI H81M-P33 بگیرم .کارت شبکه onboard داره.
به نظر شما همین کافیه واسه کلاینت و سرور؟عایا؟

Tiduss
11-03-2014, 18:25
دمت گرم دستت درد نکنه خدا خیرت بده واقعا کمکم کردی خیلی تو وقتم صرفه جویی شد.:n12:
بازم ممنون.:n16:

smss.exe
11-03-2014, 21:26
مادربرد سیستم هارو میخوام MSI H81M-P33 بگیرم .کارت شبکه onboard داره.
به نظر شما همین کافیه واسه کلاینت و سرور؟عایا؟

سلام

آره دیدم مادربورد خوبی بود؛ همین کافیه.

Tiduss
12-03-2014, 02:01
سلام و مرسی.
آقا الان فرض رو بر این میگیریم که من دو سر کابل رو سوکت هاشو(RJ.45) زدم و میخوام بدونم اتصال درسته یا نه! :n01: (منظورم اتصال سوکت هاست!)
چیکار میتونم انجام بدم؟:n13:

smss.exe
12-03-2014, 05:54
سلام و مرسی.
آقا الان فرض رو بر این میگیریم که من دو سر کابل رو سوکت هاشو(RJ.45) زدم و میخوام بدونم اتصال درسته یا نه! :n01: (منظورم اتصال سوکت هاست!)
چیکار میتونم انجام بدم؟:n13:

سلام

بهترین راه که استفاده از Tester هست. یه وسیله ای دو تکه هست که یکیش به یه سر کابل و اون یکی هم به سر دوم کابل وصل میشه و توی اون نشون میده که قدرت ارتباط چقدره و سالم هست یا نه.

اما اگر تستر نداری فقط می تونی روی دو تا سیستم تست کنی. مثلا دو تا سیستم رو تنظیم کن که بتونن File Share کنن و بعد کابل رو بزن و ببین می تونی یه فایل کپی کنی یا نه. این کار رو واسه همه ی کابل ها انجام بده.

البته اگر از نوع کابل مطمئنی و بتونی درست سوکت بزنی میتونی تست هم نکنی، ولی خب به ریسکش نمی ارزه که همه ی کارها رو انجام بدی بعد بفهمی که کابل مشکل داشته.

Tiduss
12-03-2014, 15:52
ممنون خیلی زیاد.:n16:
پس اینطور میشه.
1-کارت شبکه که نمیخواد! داریم انبورده!

2-سر کابلهای cat5e رو سوکت میزنیم.درسته ؟ (دو برابر سیستم ها سوکت میخرم)

3-کلاینت و سرور رو به سوییچ (16 پورت مد نظرمه!) وصل میکنیم؟

4-یه هر سیستم یه ip میدیم.(البت منظم!)

5-بعد برنامه مدیریتی رو نصب میکنیم.)فک کنم نرم افزار این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خیلی به دردم بخوره!....)

6-و بعدش یا علی دیگه شروع کاسبی!!:n20:

7-این مراحل رو درس گفتم؟ چیزی از قلم نیفتاد یا اشتباه شده باشه

8-من اولین تجربمه تو این کار به نظر چه چیزهایی رو باید رعایت کنم.؟

9-فقط یه سوال دیگه دارم! cpu سیستمIntel Pentium G3220 Haswell هستش و گرافیک داخلی داره.به نظرت این gpu به کارم میاد یعنی میشه گرافیک نگیرم!!؟(البت بعید میدونم!!)
10-ممنون از راهنماییهای کاملت داداش.:n16:

smss.exe
12-03-2014, 16:17
سلام

1. درسته دیگه نمیخواد؛ کارت شبکه ی خودش هم خوبه و 1000 هستش.
2. درسته. اگر داری اون جا رو کابل کشی میکنی و هنوز کابل نخریدی برو Cat6 بخر. یهتر از Cat5e هست و برای آینده هم خوبه.
3. درسته. همه رو به سویچ وصل می کنی.
4. درسته. باید همه ی IP ها توی یه رنج باشه.
5. از این برنامه استفاده نکردم؛ ولی هرچی باشه خوبه، ولی قبلش اگر کسی داره برو و مشکلاتش رو ازش بپرس؛ Backup این برنامه خیلی مهمه چون شارژ Account ها توی اون نگهداری میشه و ممکنه بعدا داستان بشه.
6. پول دار شدی دست ما رو هم بگیر :n02:
7. اگر سیستم ها رو همه رو یکی میخری، یه چیزی یادت رفت: Backup. من قبلا برای چند نفر کافی نت راه انداختم؛ برای سیستم هاشون با Acronis یه Backup می گرفتم؛ هم سریع همه رو نصب می کردم و هم اگر یه سیستم به مشکل می خورد کمتر از 10 دقیقه طول میکشید تا مثل روز اول بشه.
پس اگر سیستم ها همشون یکیه، روی یکی همه ی تنظیمات رو انجام بده (به غیر از IP و نام سیستم و برنامه هایی که باید برای هر سیستم جداگانه تنظیم بشن) و بع از اون یه Backuo با Acronis True Image بگیر و اون رو روی باقی سیستم ها برگردون. بعد همون ایمیج رو روی هارد هر سیستم هم نگهدار. اینطوری اگر یه سیستم خراب شد سرع Backup رو برمیگردونی و بعد برنامه های آخر رو نصب می کنی و آخرین تنظیمات رو انجام میدی و همین؛ سیستم دوباره برمیگرده و شروع به کار میکنه.
البته اگر سیستم ها یکی نیست هم راه های دیگه ای داریم. مثل Sysprep توی ویندوز 7 به بعد.
یه چیزی هم یادت باشه؛ همیشه یه سری برنامه ها هستند مثل Anti-Virus و مرورگر وب و ... که همیشه باید نسخه ی جدیدشون نصب بشه، اونا رو یچ وقت توی سیستم اول نصب نکن که میخوای ازش Backup بگیری؛ سعی کن سیستم اول یه جورایی خام باشه؛ بعد اون برنامه های جدید رو جداگونه نصب کن. اینطوری شاید هر سالی یکبار نیاز باشه که ackup جدید بگیری.
8. مورد 7 رو بخون. و یه مقداری که بگذره و مشکلات اصلی دستت بیاد راه میافتی.
9. بستگی داره که چه بازی هایی رو بخوای اجرا کنی.

Tiduss
12-03-2014, 20:28
آقا محمد دستت درد نکنه باور کن خدا وکیلی کارت جایی گیر باشه امروز فرداست که راه بیفته از بس دعات کردم!!!!!:n18: خدا خیرت بده واقعا کمکم کردی. مرسی داداش:n16:

یعنی این پیشنهادت حرف نداشت خیلی خیلی خوبه یه همچین برنامه ایی.باور کن فکر نصب ویندوز و برنامه و بازی رو میکردم ماتم میگرفتم!:n28: دمت گرم رییس :n06:

طبق معمول سوال برام پیش اومده!

1-این برنامه از ویندوز هم backup میگیره؟ .... فرض رو بر ایم میزاریم که backup گرفته شده و میخوام رو یه سیستم که اصلا ویندوز نداره Restore کنم؟جواب میده؟ باید رو سی رایت شه و بوت کنیم؟ یا فقط وقتی ویندوز خرابه و به زور بالا مید کار میکنه!!؟(منظورم اینه یعنی حتما باید ویندوز باشه و از داخل ویندوز ریستور کرد؟)

2-ویندوز رو جدا بکاپ میگیره برنامه هارو جدا؟ یا از رو هارد بکاپ میگیره؟

3-کدوم نسخه رو نصب کنم به نظر شما بهتره؟ 2012؟ 2013؟ 2014؟(این نظر شخصیمه= درسته ورژن جدید بهتره اما معمولا پچ و کرک مشکل دارن!!!!)
3-سوالامو زیاد نمیکنم برنامه رو مینصبم ببینم چی به چیه!!!:n16:
:n12::n12::n12::n12::n12::n12::n12::n16::n16::n16: :n16::n16::n16::n16:

smss.exe
12-03-2014, 21:41
سلام

ممنون؛ کاری نکردم؛ بازم خوشحال میشم تجربیاتم رو تو این زمینه در اختیارت قرار بدم. خیلی مخلصم :n16:

1. آره از همه چیز میتونه Backup بگیره؛ مثلا شما بهش میگید که از کل پارتیشن C بگیره و اونم میگیره؛ حالا هر چی که توی C میخواد باشه.
نیازی به ویندوز نداره؛ سیستم فقط یه هارد داشته باشه کافیه (حتی اون هارد اصلا پارتیشن بندی هم نشده باشه).
بستگی به حجم ایمیجی که میگیره داره، میتونی هم اونو توی یه فلش یا هارد اکسترنال و یا DVD بزنی و ازش استفاده کنی.
2. از هارد Backup میگیره.
3. نیازی نیست که نسخه ی نصبی رو نصب کنید؛ نسخه ی Bootable رو روی CD رایت کن یا تو فلش بریز و از اون استفاده کن. (آخرین نسخه بهتره)

به صورت کلی:
- روی هارد ویندوز نصب کن و تنظیمات رو انجام بده و برنامه ها رو نصب کن.
- برنامه ی Acronis True Image ر نسخه ی Bootable رو از یه سایتی دانلود کن.
- از پارتیشن ویندوز (و اگر ویندوز 7 به بعد نصب می کنی، از اون پارتیشن 100 یا 350 مگابایتی) ایمیج بگیر و داخل یه پارتیشن دیگه از هارد بریز.
- هارد باقی سیستم ها رو به این سیستم وصل کن و کل هارد رو روی هارد جدیدی Clone کن؛ اینطوری هم پارتیشن ویندوز رو کپی کردی و هم توی یه پارتیشن دیگه همون ایمیج رو داری.
- هارد رو به سیستم ها وصل کن و باقی تنظیمات رو انجام بده.

پس فردا خدای نکرده یه سیستم خراب شد و خواستی Image رو برگردونی:
- اون CD بذار و بوت کن و برو توی همون پارتیشن که Image رو اونجا گرفتی، از اونجا انتخاب کن و بگو که توی C برگردونه.
- خیلی سریع این قضیه تموم میشه.

این تجربه ی من بوده؛ چون مثلا حجم ایمیج ممکنه مثلا 15 گیگ بشه؛ پس بهتره که یه نسخه از اون ایمیج توی یه پارتیشن از همه ی هاردها باشه؛ حجم کمیه، ولی خب دیگه بعدا دردسر نداری برای اینکه بگی اونو رایت کنی و یا از توی فلش و... به برنامه ی Acronis برسونی که برگردونه.

Tiduss
15-03-2014, 16:19
بازم سلام رفیق:n16:

با یه اصطلاح برخورد کردم به نام "پینگ" اصلا یادم نمیاد که شنیده باشم برام خودمم عجیب بود!!
امکانش هست این اصطلاحاتی که استفاده میشه رو با یه توضیح مختصر و خودمونی! تعریف کنی؟
با سپاس فراوان

Thor God
15-03-2014, 21:40

با یه اصطلاح برخورد کردم به نام "پینگ" اصلا یادم نمیاد که شنیده باشم برام خودمم عجیب بود!!
امکانش هست این اصطلاحاتی که استفاده میشه رو با یه توضیح مختصر و خودمونی! تعریف کنی؟
با سپاس فراوان

درود
پینگ در واقع مدت زمان لازم برای ارسال یک بسته به سرور و دریافت پاسخ هست.
شما برو تو این آدرس ping.eu/ping میتونی از سرور های مختلف پینگ بگیری و ببینی که مدت دریافت و ارسال بسته یا همون پکت چه قدره.
تو محیط cmd هم میتونی از سایت های مختلف پینگ بگیری و متوجه پینگت نسبت به اون سرور بشی مثلا تو بازی آنلاین سرور بازی رو پینگ کن تا ببینی چه قدر زمان لازمه با این دستور :

ping ip

اگر متوجه نشدی بگو تصویری توضیح بدم.

smss.exe
15-03-2014, 22:03

با سپاس فراوان

سلام

Ping = برای چک کردن نوع ارتباط با یک مقصد از یک سری پروتکل ارتباطی استفاده میشه؛ به نوعی که مثلا یک درخواست فرستاده میشه، چک می شه که به مقصد رسید یا نه، و بعد جواب مورد نظر رو برمیگردونه و به شما نمایش میده.
وقتی از Ping استفاده می کنی که مثلا بخوای ببینی که سیستم شما ره ی 1 با سیستم شماره ی 2 ارتباط شبکه ای داره یا نه؛ و اگر داره چقدر این ارتباط از نظر کیفی خوبه.
خودمونی = این یه دستوره که توی Command Prompt می زنند و برای موارد زیر کاربرد داره:
یکی چک کردن ارتباط یه سیستم با اینترنت؛ که توی این روش آدرس های زیر رو Ping میگیرند:
4.2.2.1
4.2.2.2
4.2.2.3
4.2.2.4
8.8.8.8
8.8.4.4
اینها آدرس یه سری سرور هستند که چون از نظر ارتباطی با اینترنت همیشه ارتباط دارند از اونها استفاده میشه برای چک کردن ارتباط یه سیستم با اینترنت.
یکی هم چک کردن ارتباط دو سیستم در شبکه.
(این موارد کاملا مختصر بود)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DNS = یه سرویس که برای تبدیل IP به اسم و برعکس استفاده میشه. یعنی توی یه سرور DNS تعریف میشه که مثلا Alaki.ir همون IP 200.10.12.54 هست؛ پس وقتی که یکی توی سیستم خودش آدرس DNS رو روی اون سرور تنظیم میکنه، وقتی توی Internet Explorer میزنه Alaki.ir سیستم میره سراغ DNS و ازش میپرسه که میدونی IP این سایت رو یا نه. بعد پشت سر قضیه که اسم رو تبدیل به IP کرد میده به Internet Explorer و اونم سایت رو باز میکنه.
سرویس های DNS رایگان توی جهان به عنوان مثلا همه ی اون IP های بالا هست.
که دور مورد شروع شده با 8 برای گوگل هست و موارد شروع شده با 4 برای Sun بود.
به خاطر همینه که توی تنظیمات کارت شبکه قسمت DNS رو یکی از این IP ها قرار میدن.
پس سیستم همیشه وقتی با اسم کار میکنه پشت سر قضیه میره سراغ تبدیل اون به IP.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Workgroup = برای شبکه های کوچیک از گروه های کاری استفاده میشه تا بشه تشخیص داد کدوم سیستم جزو کدوم گروه های هست.
به صورت پیش فرض وقتی شما وارد قسمت Network میشید و میخواید باقی سیستم های اون شبکه رو ببینید، سیستم های دارای همون گروه کاری سیستم خودتون رو میاره.
مثلا اگر Workgroup توی تنظیمات سیستم شما به نام Gamenet تعریف شده، پس وقتی وارد قسمت Network بشید، سیستم هایی که دارای همین Workgroup هستند رو بهتون نشون میده (اگر روشن باشند و تنظیمات IP هم داشته باشند)
اصطلاحات دیگه رو هم اضافه می کنم.... (اگه خودت بازم یادت اومد چیزی بگو تا توضیح بدم)

Tiduss
26-03-2014, 13:55
به صورت کلی:
- از پارتیشن ویندوز (و اگر ویندوز 7 به بعد نصب می کنی، از اون پارتیشن 100 یا 350 مگابایتی) ایمیج بگیر و داخل یه پارتیشن دیگه از هارد بریز.

- هارد باقی سیستم ها رو به این سیستم وصل کن و کل هارد رو روی هارد جدیدی Clone کن؛ اینطوری هم پارتیشن ویندوز رو کپی کردی و هم توی یه پارتیشن دیگه همون ایمیج رو داری.

سلام خدمت شما و سال نو شما مبارک:n16:

آقا این قسمت که بولد کردم رو کاملا متوجه نشدم ‍!
چطور clone کنم ؟
از داخل برنامه؟

ممنون میشم کاملتر توضیح بدید.

hirad123
26-03-2014, 20:07
با سلام
شما با نرم افزار GNS3 کار کردید؟
همچین سناریویی میخام پیاده سازی کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کمک میخاستم!!!!

با تشکر

lovely_fox
29-03-2014, 17:31
سلام به بچه های پی سی ورلد
مشکل
مشکل من اینه که لب تاپ خودم و خواهرم رو میخواهیم از طریق وایرلس شبکه کنیم
ولی من حتی نمی تونم وارد کامپیوتر خودم بشم دایم میگه شما دسترسی ندارید؟
اینم عکس اررور

lovely_fox
30-03-2014, 10:10
مشکل
اینم عکس اررور

hesam68
30-03-2014, 19:10
سلام دوستان
من با چیز پی ان مشکل دارم
با سیستمم نمیتونم به چیز پی ان داخلی و خارجی وصل بشم
ارور 708 میده
قبلا درست بود
از وقتی تنظیمات مودمم و ریست کردم و دوباره کانفیگش کردم خراب شده
دوباره چند بار دیگه تنظیمات مودم و ریست و کانفیگ کردم درست نشد
بعضی وقتا هم با ک ر ی و هم مشکل پیدا می کنه
مطمئن شدم که مشکل از سیستم خودمه و از طرف سرویس دهنده های چیز پی ان نیست

ممنونتون میشم راهنماییم کنین....

mehranviva
31-03-2014, 11:54
سلام اساتید من یه مودم dlink - dsl - 2520u دارم و یه مودم مبین نت میخواستم ببینم میشه از مبین نت به عنوان اکسس پوینت استفاده کرد و adsl رو به صورت وایرلس استفاده کرد؟
در ضمن مودم adsl دو پورت برای اتصال به pc داره usb و rj45 یا همون lan , من مودم adsl رو با usb به pc وصل کردم و مبین نت رو با lan به مودم adsl و اینترنت شیر شد اما وقتی از وایرلس استفاده میکنم اینترنت تو pc قطع میشه دوستان لطفا راهنمایی کنین اگه امکان این کار هست ببخشید طولانی شد

mjzaret
04-04-2014, 09:42
مشکل
اینم عکس اررور

شما باید تنظیمات مربوط ب اشتراک رو انجام بدید.

برای راحتی کار بهتره که نام کاربری و کلمه عبور ورود به ویندوز در هر دو لپتاپ یکی باشه.

در اخطاری که قرار دادید دسترسی‌ها بسته شده و تنظیمات لازمه صورت نگرفته.

به قسمت Open Network and Sharing Center برید و در سمت چپ روی گزینه Change advanced sharing settings کلیک کنید.

حالا با توجه به مواردی که هست تنظیمات اشتراک گذاری رو انجام بدید.

شاد باشید:n12:

mjzaret
04-04-2014, 09:49
سلام دوستان
من با چیز پی ان مشکل دارم
با سیستمم نمیتونم به چیز پی ان داخلی و خارجی وصل بشم
ارور 708 میده
قبلا درست بود
از وقتی تنظیمات مودمم و ریست کردم و دوباره کانفیگش کردم خراب شده
دوباره چند بار دیگه تنظیمات مودم و ریست و کانفیگ کردم درست نشد
بعضی وقتا هم با ک ر ی و هم مشکل پیدا می کنه
مطمئن شدم که مشکل از سیستم خودمه و از طرف سرویس دهنده های چیز پی ان نیست

ممنونتون میشم راهنماییم کنین....

اخطار 708 در سایت مایکروسافت به منظور اکسپایر شدن اکانت هست.

با این حال شما از چه نوع سیستم‌عاملی استفاده می‌کنید؟

پروتکلی که برای ارتباط استفاده می‌کنید چیه؟

لطفاً یه اسکرین شات از تنظیمات کانکشن رو در اینجا قرار بدید تا یه نگاهی کنم!

mjzaret
04-04-2014, 09:52
سلام اساتید من یه مودم dlink - dsl - 2520u دارم و یه مودم مبین نت میخواستم ببینم میشه از مبین نت به عنوان اکسس پوینت استفاده کرد و adsl رو به صورت وایرلس استفاده کرد؟
در ضمن مودم adsl دو پورت برای اتصال به pc داره usb و rj45 یا همون lan , من مودم adsl رو با usb به pc وصل کردم و مبین نت رو با lan به مودم adsl و اینترنت شیر شد اما وقتی از وایرلس استفاده میکنم اینترنت تو pc قطع میشه دوستان لطفا راهنمایی کنین اگه امکان این کار هست ببخشید طولانی شد

با توجه به توضیحات شما این کار امکانپذیر هست.

شما تنظیمات مودم رو به چه صورتی قرار دادید؟

از حالت PPPOE استفاده می‌کنید یا اینکه Bridge؟

برای راهنمایی بیشتر شما مودمتون رو در حالت PPPOE تنظیم کنید و بعد از آن ارتباطاتتون قاعدتاً باید بدون مشکلی وصل بشه.

در ضمن شما باید تنظیمات DHCP روی مودم مبین‌نت رو غیرفعال کنید و فقط از تنظیمات دریافت آدرس مودم ADSL استفاده کنید.

mjzaret
04-04-2014, 11:06
با سلام
شما با نرم افزار GNS3 کار کردید؟
همچین سناریویی میخام پیاده سازی کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کمک میخاستم!!!!

با تشکر

با توجه به مطلبی که شما بیان کردید یه بحث کاملاً تخصصی رو پیش رو دارید.

این نرم افزار یه نرم افزار فارسی برای شبیه ساز سیسکو هست.

شما یه جستجویی در اینترنت بزنید به راحتی می‌تونید مطالب مختلفی به دست بیارید.

لینک 1
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%85+%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1+GNS3/)
لینک 2
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لینک 3
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hosein56b
04-04-2014, 13:11
بت سلام خدمت همه دوستان. من وقتی میخوام برم به قسمت Wiew workgroup computers با این پیغام روبرو میشم. اگه میشه کمکم کنید. توی هردوتا سیستم این پیغام میاد. 3تا سیستم دیگه هم دارم ویندوزاشونو تعویض میکنم. نمیدونم روی اونا هم اینجوری میشه یا نه. لطفا راهنماییم کنید. ممنون

smss.exe
04-04-2014, 20:13
به صورت کلی:

سلام خدمت شما و سال نو شما مبارک

آقا این قسمت که بولد کردم رو کاملا متوجه نشدم ‍!
چطور clone کنم ؟
از داخل برنامه؟

ممنون میشم کاملتر توضیح بدید.

سلام

برنامه هایی مثل Acronis که کار مدیریت هارد رو انجام میدن، یه قابلیت دارند به نام Clone که یک هارد رو روی یه هارد دیگه به صورت کاملا مشابه کپی میکنند. سکتور به سکتور، اینکار برای زمانی مناسبه که مثلا شما یه هارد دارید و میخواید دقیقا روی یه هارد دیگه مثل همین کپی بشه.
خب شما با این برنامه ها میتونید این کار رو بکنید؛ اول تمام تنظیمات و کارها رو روی هارد اول انجام میدید، و بعد هارد خام رو به سیستم وصل میکنید و هارد اول رو روی هارد دوم Clone میکنید. اینطوری هاردهای باقی سیستم ها هم آماده میشه و همشون هم داراری ویندوز و باقی تنظیمات هستند.

اگر بازم جایی رو متوجه نشدی بگو تا بیشتر توضیح بدم.

Excel-VB
05-04-2014, 07:36
سلام دوستان
از كجا متوجه شويم كه مودمي كه با آن ارتباط WiFi داريد از چه پروتكلي براي رمزگذاري استفاده مي كند (WPA يا WPA2 يا ...) ؟
من با مودم خودم در منزل مشكل Tangoo دارم (كه اصلاً باز نمي كند) و يا براي ارسال عكس با كليه برنامه هايي مثل Viber و Line و ... مشكل دارم اما در محل كار براحتي استفاده مي كنم. حدسم نوع رمزگذاري مودم مي باشد.

m-a14
05-04-2014, 08:17
سلام
من 5 تا کامپیوتر را با هم شبکه کردم ولی وقتی که آی پی میدم بهشون اینترنت قطع میشه و نمیشه از اینترنت استفاده کرد ولی وقتی آی پی ها را روی اتوماتیک میذارم همه کامپیوترها می توانند از اینترنت استفاده کنند ولی همدیگر را در محیط شبکه نمی بینند ؟
خواهش می کنم کمکم کنید .

smss.exe
05-04-2014, 09:00
سلام
من 5 تا کامپیوتر را با هم شبکه کردم ولی وقتی که آی پی میدم بهشون اینترنت قطع میشه و نمیشه از اینترنت استفاده کرد ولی وقتی آی پی ها را روی اتوماتیک میذارم همه کامپیوترها می توانند از اینترنت استفاده کنند ولی همدیگر را در محیط شبکه نمی بینند ؟
خواهش می کنم کمکم کنید .

سلام

باید توی همون رنج که IP به صورت اتوماتیک میگیرند به اونها IPبدید. همینطور DNS, Gateway هم باید به اونا بدید.

mehranviva
05-04-2014, 18:41
با توجه به توضیحات شما این کار امکانپذیر هست.

شما تنظیمات مودم رو به چه صورتی قرار دادید؟

از حالت PPPOE استفاده می‌کنید یا اینکه Bridge؟

برای راهنمایی بیشتر شما مودمتون رو در حالت PPPOE تنظیم کنید و بعد از آن ارتباطاتتون قاعدتاً باید بدون مشکلی وصل بشه.

در ضمن شما باید تنظیمات DHCP روی مودم مبین‌نت رو غیرفعال کنید و فقط از تنظیمات دریافت آدرس مودم ADSL استفاده کنید.

شاد باشید

ممنون از پاسخ شما فقط این قسمت رو "قط از تنظیمات دریافت آدرس مودم ADSL استفاده کنید." متوجه نشدم اگه میشه بیشتر توضیح بدین یعنی چه کاری باید انجام بدم؟ تنظیمات خاصی داره؟

"mohammad"
06-04-2014, 22:35
سلام خدمت دوستان
یه مشکل اساسی و اورژانسی دارم
دو تا لپتاپ رو با کابل لن شبکه کردم
به یکی آی پی 192.168.0.1 و ب یکی 192.168.0.2سابنت مسک هر دو هم 255.255.255.0
ورک گروپ هر دو هم یه اسم داره
فایروالمم خاموش کردم
پینگ هم از هر کدوم برای اونیکی گرفتم و ظاهرا مشکلی در تبادل اطلاعات نیست
ولی وقتی روی آیکون کامپیوتر مقابل کلیک میکنم یوزر پس می خواد در حالی که هیچ کدوم رو اکنتاشون پسورد ندارن ، حتی پسورد هم گذاستم و پسورد کامپیوتر مقابل رو زدم نشد ک نشد...

smss.exe
07-04-2014, 04:59
سلام خدمت دوستان
فایروالمم خاموش کردم
ولی وقتی روی آیکون کامپیوتر مقابل کلیک میکنم یوزر پس می خواد در حالی که هیچ کدوم رو اکنتاشون پسورد ندارن ، حتی پسورد هم گذاستم و پسورد کامپیوتر مقابل رو زدم نشد ک نشد...

سلام

باید Username و Password در هر دو سیستم ها یکی باشه (گر پسورد خالیه باید Username یکی باشه).
یه پوشه هم Share کن و بعد تست کن.

Excel-VB
07-04-2014, 07:59
سلام خدمت دوستان
فایروالمم خاموش کردم
---------------------------------------

سلام دوست عزيز
پيرو توضيح فوق دوستمون و در تكميل عرايض ايشان، روي هر دو كامپيوتر يوزرنيم و پسوورد سمت ديگر را اضافه كن (در قسمت User Accounts)
همچنين از قسمت Local Security Setting (در Administrative Tools) در ويندوز XP از مجموعه User Right Assigment گزينه Access this computer from network روي every one باشد.
و همچنين از مجموعه Security Options گزينه Accounts: Limit locat account use of blank password روي Enable باشد ولي پيشنهاد و ترجيح و توصيه خود مايكروسافت بر اين است كه هميشه يوزرنيم شما داراي پسوورد باشد بنابراين كافيست قبل از شبكه كردن ابتدا وارد قسمت account شده و يوزرنيم خود را داراي Password كنيد (به احتمال 60 درصد مشكل در همين مرحله حل مي شود).
نفرموديد ويندوزها چيست؟
اگر ويندوزها 7 هستند بايد گزينه Discovery نيز روشن باشد (در تنظيمات شبكه).
هيچ ربطي به خاموش و روشن بودن فايروال و آنتي ويروس هم ندارد و هيچ كدام را OFF نكنيد. اگر هر دو لپ تاپ هستند براحتي بدون سيم با WiFi روي يكي شبكه بسازيد و به آن متصل شويد (تا پيغام Wait for Other user) دهد (با انتخاب گزينه ADHOC) و سپس با WiFi ديگري در ليست شبكه هاي WiFi به شبكه لپ تاپ ديگر Connect كنيد (ساده ترين حالت). بخاطر داشته باشيد آنتي ويروس و فايروال روشن باشد و به تنظيماتش خصوصاً قسمت شبكه آنتي ويروس دست نخورده باشد.

Star-x
12-04-2014, 14:28
سلام

باید Username و Password در هر دو سیستم ها یکی باشه (گر پسورد خالیه باید Username یکی باشه).
یه پوشه هم Share کن و بعد تست کن.
!!!
ممکنه file sharing غیر فعال باشه، از طریق کنترل پنل اقدام فرمایید.

vtechnique
16-04-2014, 00:53
سلام دوستان
از كجا متوجه شويم كه مودمي كه با آن ارتباط WiFi داريد از چه پروتكلي براي رمزگذاري استفاده مي كند (WPA يا WPA2 يا ...) ؟
من با مودم خودم در منزل مشكل Tangoo دارم (كه اصلاً باز نمي كند) و يا براي ارسال عكس با كليه برنامه هايي مثل Viber و Line و ... مشكل دارم اما در محل كار براحتي استفاده مي كنم. حدسم نوع رمزگذاري مودم مي باشد.

در Network and connection sharing اگر روی Connection وایرلست کلیک کنی یک گزینه به اسم Wireless Properties داری که داخل اون تو بخش Security نوشته نوعش چیه و میتونی عوضش هم بکنی.
البته اینو واسه ویندوز 8 گفتم چون تو ویندوز های دیگه اگه رو کانکشن ماوس رو نگه داری و همچنین در Wireless networks هم میتونی ببینی.

--------------------

Tiduss
16-04-2014, 20:36
سلام به همه.
یه سوال دارم که ربطی به تاپیک نداره و جایی پیدا نکردم عنوان کنم.
من یه وبلاگ درست کردم و خواستم آدرسش رو مسقیم کنم و با موفقیت انجام شد و بعد پیام زیر رو بهم داد حالا من نمیدونم این name sever چیه و از کجا باید تغییرش بدم.ممنون میشم کمکم کنید.

دامنه شما ثبت شد. برای اتصال وبلاگ خود به این دامنه لطفا Name server های دامنه خود را به ns1.blogsky.com ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و ns2.blogsky.com ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تغییر دهید. توجه داشته باشید اعمال تغییرات در Name server های دامنه بر اساس موقعیت جغرافیایی و کیفیت مرکز خدمات اینترنت شما ممکن است تا 72 ساعت به طول بیانجامد.

2195
19-04-2014, 12:56
سلام:من یه مشکل دارم-برای شبکه کردن باید هی فایروال رو قطع کنم-نمی شه یه کاری کرد که مثلا فایروال با ای پی های داخلی کاری نداشته باشه؟
با تشکر

m-a14
19-04-2014, 17:55
سلام به همه.
یه سوال دارم که ربطی به تاپیک نداره و جایی پیدا نکردم عنوان کنم.
من یه وبلاگ درست کردم و خواستم آدرسش رو مسقیم کنم و با موفقیت انجام شد و بعد پیام زیر رو بهم داد حالا من نمیدونم این name sever چیه و از کجا باید تغییرش بدم.ممنون میشم کمکم کنید.

دامنه شما ثبت شد. برای اتصال وبلاگ خود به این دامنه لطفا Name server های دامنه خود را به ns1.blogsky.com ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و ns2.blogsky.com ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تغییر دهید. توجه داشته باشید اعمال تغییرات در Name server های دامنه بر اساس موقعیت جغرافیایی و کیفیت مرکز خدمات اینترنت شما ممکن است تا 72 ساعت به طول بیانجامد.

باید بروید به بخش تنظیمات دامنه تون ( مثلا برای دامنه های ir باید به سایت nic.ir بروید ) از اونجا دی ان اس های دامنه تون را روی دو لینک بالا که گفتید ست کنید .

Tiduss
20-04-2014, 13:15
ممنون.
بعد برا ثبت دامنه .com باید کجا رفت؟
سرچ کردم اما سایت های زیادی هستش کدومش درسته؟
ثبت دامنه پولیه یا رایگان؟

m-a14
21-04-2014, 17:43
ممنون.
بعد برا ثبت دامنه .com باید کجا رفت؟
سرچ کردم اما سایت های زیادی هستش کدومش درسته؟
ثبت دامنه پولیه یا رایگان؟

سایتهای زیادی هستند برای ثبت دامنه
من خودم از لیست نمایندگان سایت nic.ir که اکثرشون دامنه com می فروشند دامنه می خرم
ثبت دامنه پولی است
لیست قیمتها را تو سایتهاشون زدند

Mehrdad092000
22-04-2014, 03:07
سلام من یه مودم الفکس 4 پورت دارم ----win 8.1
چنتا مشکل
من وقتی مودم رسیت میکنم پیج مودم میزنم نمیاد با هزار تا دردسر میاد گاه درایو لن پاک میکنم رسیت میکنمو ... که شانسی میاد نمیدونم مشکل از چیه مشکل یاب ویندوز 8 میگرده از dns اشکال میگیره
توی کانفیگ قیمت ip اون ip secunt کارش چیه؟ و اینکهEncapsulation Mode: چیه ؟و این DHCP Server

m2d1
23-04-2014, 11:31
سلام دوستان،،،
من یه هوم گروپ ساختم که لبتاب و کامپوتر وصلن ،کامپیوتر هم از طریق اکسس پوینت وصله،،حالا من وقتی میخوام اطلاعات هارد کامپیوتر رو از طریق همین هوم گروپ انتقال بدم به لبتاب سرعت انتقالم نهایتا 5 مگ هستش ،،میخواستم بدونم کلا سرعت هوم گروپ همینقدره یا من مشکل دارم،،؟راه دیگه ای هست که فایلارو انتقال بدم با سرعت بالا تر؟

Tiduss
01-05-2014, 09:41
سلام و خسته نباشید.
من مودم adsl دارم و از وای فای هم استفاده میکنم.user pas رو دوستم گرفته استفاده میکنه میخوام بدونم آیا راهی هست,نرم افزاری هست که بشه سرعت وای فای رو محدود کرد؟
ممنون:n16:

بانو . ./
01-05-2014, 17:04
سلام و خسته نباشید.
من مودم adsl دارم و از وای فای هم استفاده میکنم.user pas رو دوستم گرفته استفاده میکنه میخوام بدونم آیا راهی هست,نرم افزاری هست که بشه سرعت وای فای رو محدود کرد؟
ممنون:n16:

برای کار نیاز به روتر میکروتیک دارید

Gune Baxan
01-05-2014, 21:33
سلام،

من یک کامپیوتر و یک لپ تاپ دارم که از طریق مودم هر دو به اینترنت متصل هستند. دو گوشی هم به این مودم وصل میشند. هر از گاهی که وارد Network در لپ تاپم میشم در قسمت phone مثل عکسی که گذاشتم اسم تلفن های مختلفی نوشته میشه که Mac Address متفاوتی با تلفن های من دارند و در حالی که چنین تلفنی به وایرلس من وصل نیست.اکثر مواقع اسم تلفن خودم هست و تا حالا چند باری اسم تلفن های دیگه نشون داده شده. جهت احتیاط رمز وایرلس رو عوض کردم، ولی باز هم چنین مساله ای هست. باز جهت احتیاط با نرم افزارهای مختلف وایرلس رو مانیتور کردم که دستگاه دیگه ای به وایرلس وصل نباشه که اون هم جز دستگاه های خودم چیز دیگری نشون نداد.

m-a14
03-05-2014, 00:46
سلام دوستان من یک ورک گروپ درست کردم و الان 5 تا سیستم با هم شبکه هستند فایل می تونم بفرستم و پرینتر هم شیر است
ولی نرم افزار هندی کافی را نمی تونم روی سیستم سرور نصب کنم یعنی نصب میشه ولی وقتی می خواهم بازش کننم ویندوز ارور میده که نرم افزار باید بسته بشه
خواهش می کنم کمکم کنید ؟

m-a14
03-05-2014, 15:03
سلام دوستان یعنی کسی نبود که بلد باشه
اینم عکس ارور

ali_mohammad1365
03-05-2014, 19:43
سلام.
چند روزی هست اینترنت وایرلس رو راه انداختم و برای استفاده از وای فای یه روتر winlink R136 هم گذاشتم.
تکنسینی که اومد نت رو برام راه انداخت روتر رو کانفیگ کرد و چون عجله داشتیم پسورد رو 12345678 گذاشت.
حالا نمیدونم چطور باید عوضش کنم.
سی دی رو هم که میذارم و configure رو میزنم اتفاق خاصی نمی افته.
لطفا راهنمایی کنید.

najee
04-05-2014, 22:16
سلام دوستان یعنی کسی نبود که بلد باشه
اینم عکس ارور

دوست عزیز تو شبکه های وورک گروپ اصلا سرور معنی نداره.
برنامه هم هیچ ربطی به شبکه نداره یکبار از شبکه خارج کن ببین کار میکنه یانه ؟

1580
05-05-2014, 00:45
سلام دوستان
من یه تی وی دارم که وقتی میخوام باهاش از طریق وایرلس به اینترنت وصل شم تی وی به مودم وصل میشه اما به اینترنت کانکت نمیشه ولی با کابل به اینترنت وصل میشه. در مورد اتصال به اینترنت با وایرلس خطای آی پی میده عکسش رو پایین گذاشتم .

این عکس بالا اتصال بصورت خودکار بود و همونطور هم که تو عکس پیداست اتصال با تی وی برقراره اما با اینترنت نه. IP ای هم که خودش پیدا کرده و با اون به مودم وصل شده تو عکس زیر مشخصه . بعد اومدم دستی تنظیمش کنم و هرچی IP دادم نشد.

تو تصویر بالا اون IP رو خودش اتوماتیک سرچ کرده و گذاشته. حالا سوال اینجاست که این IP رو از کجا آورده؟ مگه نباید مثل لپ تاپ و گوشی آی پیش 192.168.1.101 تا 103 یا ... باشه؟ چون وقتی با وایرلس لپ تاپ به مودم وصل میشم تو cmd که تایپ میکنم ipconfig بهم این آیپی رو (192.168.1.101) میده. تو گوشیم هم آیپی 192.168.1.103 هست. خلاصه که نمیدونم چی به چیه. ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

و یه چیز دیگه این Gateway رو چی باید بذارم؟ و همینطور DNS رو ؟ و از کجا باید پیداشون کرد لطفا با جزئیات توضیح بدید. مدل مودمم هم TP-Link TD-W8951ND هست.

با تشکر از همه

akbarnet
05-05-2014, 01:42
سلام ببين وقتي با lan متصل ميشي چ ip ميگيره؟؟ و وقتي با وايفاي متصل ميشيip هم رنج هست؟ وايفاي احيانا پسورد نداره؟؟ DNS ها رو از داخل روتر بردار

Sent from my iPhone using Tapatalk

ali_mohammad1365
05-05-2014, 19:48
سلام.
چند روزی هست اینترنت وایرلس رو راه انداختم و برای استفاده از وای فای یه روتر winlink R136 هم گذاشتم.
تکنسینی که اومد نت رو برام راه انداخت روتر رو کانفیگ کرد و چون عجله داشتیم پسورد رو 12345678 گذاشت.
حالا نمیدونم چطور باید عوضش کنم.
سی دی رو هم که میذارم و configure رو میزنم اتفاق خاصی نمی افته.
لطفا راهنمایی کنید.

خواهشا اگر کسی بلده جواب بده.
چرا یکبار که روتر رو کانفیگ کردم برای اعمال تغییرات دیگه نمیشه وارد تنظیماتش بشم؟؟

arefnib
06-05-2014, 08:43
سلام دوستان
من از سروری دانلود میکنم که به گفته خودشون به ای پی حساس هست و مثلا وقتی می خوام برای دانلود شبانه ازش استفاده کنم اجازه نمیده و میگه باید لینک جدید رو بگیری
الان چرا باید ای پی من هی تغییر کنه مگه برای من یک ای پی تعریف نشده من چیکار باید بکنم تا ای پی خود به خود تغییر نکنه؟
ممنون
سرور هم آپلود دات ای ار

t-jays
15-05-2014, 02:11
سلام دوستان
من از سروری دانلود میکنم که به گفته خودشون به ای پی حساس هست و مثلا وقتی می خوام برای دانلود شبانه ازش استفاده کنم اجازه نمیده و میگه باید لینک جدید رو بگیری
الان چرا باید ای پی من هی تغییر کنه مگه برای من یک ای پی تعریف نشده من چیکار باید بکنم تا ای پی خود به خود تغییر نکنه؟
ممنون
سرور هم آپلود دات ای ار
سلام
باید زنگ بزنید به شرکتی که ازش اینترنت adsl گرفتین و درخواست static ip بدید
فکر میکنم ماهی 6 هزار تومان باشه
موفق باشید.

hesam68
18-05-2014, 02:03
سلام
دوستیی هست که با پارس انلاین با وی پی ان داخلی مشکل داشته باشه؟
من نمیتونم وصل بشم و ارور 807 میده
به نظرتون مشکلش از کجاست؟

MASTER-AMIR
20-05-2014, 18:02
درود دوستان
من یک مشکلی با hyper-V داشتم اونم اینه که وقتی که استارت میزدم ماشینم رو ارور hypervisor میداد این مشکل رو طبق زیر در BIOS حلش کردم میخوام بدونم آیا بعدا مشکل سخت افزار پیش میاد یا نه؟
advanced BIOS feature -- cpu feature -- execute bit support -- enabled

execute bit support رو از حالت disable به enable تغییر دادم

Tiduss
27-05-2014, 08:32
سلام من یه برنامه گیم نت نصب کردم به شبکه مشکلی نداره به هر سیستم یه ای پی دادم الان با این برنامه نمیتونم از کلاینت به سرور وصل شم کابل کشی مشکلی نداره ای پی و اسم سیستم ها رو هم دادم چه کاری هست که انجام ندادم لطفا کمک کنید خیلی مهمه ..
تو سرور یه ای پی تعریف میکنم و میخوام از کلاینت وارد همون ای پی بشم وصل نمیشه میگه "اتصال برقرار نیست":n03:
من فقط سیستم ها رو شبکه کردم یعنی کابل کشی کردم و به هر سیستم یه ای پی دادم و اسم کامپیوتر رو عوض کردم. لطفا زود جواب بدید بدون برنامه مدیریت خیلی سخته

Tiduss
27-05-2014, 08:33
سلام من یه برنامه گیم نت نصب کردم به شبکه مشکلی نداره به هر سیستم یه ای پی دادم الان با این برنامه نمیتونم از کلاینت به سرور وصل شم کابل کشی مشکلی نداره ای پی و اسم سیستم ها رو هم دادم چه کاری هست که انجام ندادم لطفا کمک کنید خیلی مهمه ..
تو سرور یه ای پی تعریف میکنم و میخوام از کلاینت وارد همون ای پی بشم وصل نمیشه میگه "اتصال برقرار نیست":n03:
من فقط سیستم ها رو شبکه کردم یعنی کابل کشی کردم و به هر سیستم یه ای پی دادم و اسم کامپیوتر رو عوض کردم. لطفا زود جواب بدید

Tiduss
27-05-2014, 08:39
روتر رو نمیدونم اما من ای پی که رو دستگاه وای فای هست رو میدم به مرورگر و وارد تنظیماتش میشم هر تغییراتی بخوام اعمال میکنم.

امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم.

Tiduss
28-05-2014, 10:58
کسی نیست کمک کنه؟:n27:

mahdijir
29-05-2014, 09:18
سلام به تمامى دوستان
ىه سوال داشتم اگه مىشه ىه توضىح مختصرى درباره پروژه 802.12 درمورد شبکه هاى 802.11 به ما ارايه بدىن ممنون مىشم

Mehrdad092000
30-05-2014, 22:31
چنتا مشکل
من وقتی مودم رسیت میکنم پیج مودم میزنم نمیاد با هزار تا دردسر میاد گاه درایو لن پاک میکنم رسیت میکنمو ... که شانسی میاد نمیدونم مشکل از چیه مشکل یاب ویندوز 8 میگرده از dns اشکال میگیره
توی کانفیگ قیمت ip اون ip secunt کارش چیه؟ و اینکهEncapsulation Mode: چیه ؟و این DHCP Server

Armin.Computer
31-05-2014, 00:10
چنتا مشکل

سلام
ابتدا مودم رو پینگ کنید ببینید مشکل نداره

s_sarvi
03-06-2014, 15:39
سلام دوستان
من توی شرکتمون تنظیمات مودم رو نگاه کردم متوجه شدم 2 تا حالت bridg و pppoe با هم روی مودم ست شده چون ما بطور اتومات کانکت میشیم و هیچگونه یوزر نیم و پسی جهت اتصال وارد نمیکنیم اومدم حالت bridg و پاک کردم با کمال تعجب دیدم اینترنت قطع شد. در صورتیکه همه میدونیم توی ادارجات اینترنت اتومات ست شده فکر میکنید مشکل از چیه؟ ضمنا راهبر سیستم خودم هستم و کس دیگه به مودم دسترسی نداره ولی تا حالا همچین مشکلی ندیده بودم....
دوستان اگر اطلاعی دارند راهنمایی کنند لطفا... مرسی

akbarnet
03-06-2014, 16:41
سلام دوستان
من توی شرکتمون تنظیمات مودم رو نگاه کردم متوجه شدم 2 تا حالت bridg و pppoe با هم روی مودم ست شده چون ما بطور اتومات کانکت میشیم و هیچگونه یوزر نیم و پسی جهت اتصال وارد نمیکنیم اومدم حالت bridg و پاک کردم با کمال تعجب دیدم اینترنت قطع شد. در صورتیکه همه میدونیم توی ادارجات اینترنت اتومات ست شده فکر میکنید مشکل از چیه؟ ضمنا راهبر سیستم خودم هستم و کس دیگه به مودم دسترسی نداره ولی تا حالا همچین مشکلی ندیده بودم....
دوستان اگر اطلاعی دارند راهنمایی کنند لطفا... مرسی

سلام حالا بريج فقط يه پل ارتباطي بين شما و سرور است و تنظيمات خاصي اعمال نميشه، شما arp رو disable كرديد؟؟
براي حالت بريج نياز به كانكشن pppoe روي ويندوز هست، كانكشن بسازيد و بدون يوزر پسورد كانكت بشيد، با خطا متوجه خواهيد شد كنفيگ با يوزر پس بوده يا بدون آن

s_sarvi
03-06-2014, 16:50
سلام حالا بريج فقط يه پل ارتباطي بين شما و سرور است و تنظيمات خاصي اعمال نميشه، شما arp رو disable كرديد؟؟
براي حالت بريج نياز به كانكشن pppoe روي ويندوز هست، كانكشن بسازيد و بدون يوزر پسورد كانكت بشيد، با خطا متوجه خواهيد شد كنفيگ با يوزر پس بوده يا بدون آن

ممنونم از پاسختون ARP؟

منظورتون RIP هست؟
من همچین چیزی که فرمودید رو در تنظیمات ندیدم.
میشه لطفا بیشتر توضیح بدید؟مرسی

کانفیگ pppoe بوده و یوزر و پس روی مودم ست شده است...

s_sarvi
03-06-2014, 16:56
آها حالا ARP رو دیدم اعتراف میکنم چیزی در موردش نمیدونم لطفا شما اگه میشه توضیح بدید ممنونم....

akbarnet
04-06-2014, 00:53
آها حالا ARP رو دیدم اعتراف میکنم چیزی در موردش نمیدونم لطفا شما اگه میشه توضیح بدید ممنونم....
شما كانكشن ساختيد؟ و هنگام كانكت شدن خطأي يوزر پسورد مواجه شديد؟؟
ARP
مخفف سه کلمه
Address Resolution Protocol
است، وظيفه آن شناخت و تشخيص مك آدرس است در صورتي ك سيستم با اي پي بخواد با سرور ارتباط برقرار كند، يه كم در مورد شبكه محل كار توضيح بديد و نحوه اشتراكها، اينطور بهتر ميشود راهنمايي كرد،

s_sarvi
04-06-2014, 13:02
ARP
مخفف سه کلمه
است، وظيفه آن شناخت و تشخيص مك آدرس است در صورتي ك سيستم با اي پي بخواد با سرور ارتباط برقرار كند، يه كم در مورد شبكه محل كار توضيح بديد و نحوه اشتراكها، اينطور بهتر ميشود راهنمايي كرد،

نه کانکشن نساختم

در محل کار:
یک دستگاه کامپیوتر سرور

یک دستگاه روتر
چند دستگاه کامپیوتر که به روتر و بعضی فقط به سرور وصلند ولی اینترنت ندارند

دستگاه دی وی آر

دستگاههایی که به روتر جهت برقراری ارتباط به اینترنت وصلند:
سرور + دی وی آر+ چند سیستم که مستقیم به مودم وصلند

s_sarvi
04-06-2014, 13:06
ARP
مخفف سه کلمه

نه کانکشن نساختم

در محل کار:
یک دستگاه کامپیوتر سرور

یک دستگاه روتر

دستگاه دی وی آر

1580
15-06-2014, 20:33
سلام خدمت دوستان و بزرگواران عزیز

مشکلی دارم که ممنون میشم راهنمایی کنید. امروز میخواستم برای یه اداره مودمشون رو راه بندازم که دیدم سرویس اینترنتشون یه سرویس جدیده به اسم combo که مال شرکت bisnet هست که هم اینترنت داره و هم اینترانت. قبلا خط هایی رو که راه مینداختم یا اینترنت بود یا اینترانت. حالا این یکی هر دوش با هم رو یه خط تلفن بود سوالی که دارم اینه. اول اینکه آیا میشه این دو رو یعنی هم اینترنت و هم اینترانت رو تو حالت روتری رو مودم کانفیگ کرد که بشه از هر دوش استفاده کرد؟ اگه میشه ممنون میشم با جزئیات توضیح بدید دلیل اینکه میخوام روتری تنظیمش کنم اینه که از وایرلس مودمم بشه استفاده کرد (مودم zyxel چهار پورت هست).
سوال بعدم اینه که اومدم مودم رو روی حالت Bridge تنظیم کردم و برای اینترنت یه کانکشن ساختم و برای اینترانت هم یه کانکشن دیگه، هر دو رمز ورودشون یکیه اما یوزر اینترانت یه 99 اضافه تر قبلش داره، این کار رو که انجام دادم هر دو کانکشن کانکت میشن فقط مسئله ای که هست مسئول اون اداره میگفت میخوام روی سیستم خودم هم اینترنت باشه و هم اینترانت ولی روی دو تا سیستم دیگه فقط اینترانت باشه، خب میشه روی اون دوتا سیستم فقط کانکشن اینترانت رو ساخت اما اگه کاربراش بیان عدد 99 قبل از یوزر رو بردارن میتونن به اینترنت هم وصل بشن حالا چطوری میشه این دسترسی رو محدود کرد؟ یه سوال کوچیک دیگه هم اینه که برای شیر کردن اینترنت توی حالت کانکشنی فقط زدن تیک allow other network users تو تب sharing در کانکشن کافیه؟ یا اینکه تنظیمات دیگه ای هم هست؟

یه سوال بسیار مهم دیگه که داشت یادم می رفت اینه که حالا اگر مودم رو به هر صورت چه کانکشنی چه روتری تنظیم کردم حالا چطور میتونم که اینترنت رو روی سیستم آقای رئیس داشته باشم و همزمان اینترانت رو روی دو سیستم دیگه یعنی همزمان که یه نفر داره روی سیستم شماره 1 با اینترنت کار میکنه دو نفر دیگه روی سیستم های دو و سه با اینترانت کار کنن. چون موقعی که روی سیستم شماره 1 هر دو کانکشن رو میخواستم با هم کانکت کنم نمیشد و پیغام خطا میداد حالا وقتی بخوام دو کابل دیگه از پشت مودم بگیرم و بدم به دو سیستم دیگه وقتی که روی سیستم 1 با کانکشن اینترنت به اینترنت وصل هستم اگر روی اون دو سیستم دیگه بخوام برای هر کدام یه کانکشن برای اینترانت بسازم و بخوام باهاشون کانکت بشم بازم پیغام خطا میده درسته؟ خلاصه که حسابی گیج شدم
ممنون میشم دوستان عزیز راهنمایی کنن.

akbarnet
15-06-2014, 21:00
نه کانکشن نساختم

در محل کار:
یک دستگاه کامپیوتر سرور

یک دستگاه روتر

دستگاه دی وی آر

من دقيق متوجه نشدم،
سرور كه داده هاي شركت روي اون هست+ دي وي أر + سيستم ها ديگر همه به مودم روتر وصل هستند، در اين حالت اگه دسترسي به بقيه سيستم ها داريد چك كنيد ارتباط به چ صورت است!!
سيستم شما چطور با روتر در ارتباط است؟؟

1580
16-06-2014, 12:53
سلام دوستان
سوالی که بالا پرسیدم خیلی فوری بهش نیاز دارم ممنون میشم راهنمایی کنید.
و اینکه کجا میتونم یه آموزش کامل (توضیحات کامل) از تمام جزئیات تنظیمات مودم های adsl پیدا کنم. یعنی وقتی با آی پی 192.168.1.1 وارد تنظیمات مودم میشم بدونم هر قسمت و هر گزینه کارش چیه. اگه دوستان فایل آموزشی خوبی سراغ دارند ممنون میشم لینک دانلودش رو اینجا قرار بدن.

general geranger
16-06-2014, 17:33
سلام دوستان. من یه خط رانژه دارم از مخابرات. بنا به دلایلی مجبورم از دو مودم استفاده کنم. یکی wireless و یکی فقط wired.
device رو نمیتونم به مودم وایرلس وصل کنم و بعلاوه گیرنده وای فای خودشم همچین مالی نیست. (همه میدونن ! ps4 :n02:)

سوالم اینه که 2 تا مودم همزمان میتونن روی یه خط باشن؟

دوستان crc تو تنظیمات مودم چی هست؟

afshin b
16-06-2014, 20:09
سلام دوستان. من یه خط رانژه دارم از مخابرات. بنا به دلایلی مجبورم از دو مودم استفاده کنم. یکی wireless و یکی فقط wired.
device رو نمیتونم به مودم وایرلس وصل کنم و بعلاوه گیرنده وای فای خودشم همچین مالی نیست. (همه میدونن ! ps4 :n02:)

سوالم اینه که 2 تا مودم همزمان میتونن روی یه خط باشن؟

دوستان crc تو تنظیمات مودم چی هست؟

خیر دوتا مودم همزمان روی یک خط نمیتونن کار کنن

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

arash59b
16-06-2014, 20:21
خیر دوتا مودم همزمان روی یک خط نمیتونن کار کنن

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

شاید درست متوجه منظور دوستمون نشدم

ولی اگه می خوایید دو تا مودم رو به یک خط وص کنید و اینترنت رو شیر کنید هیچ مشکلی وچود نداره. بشرطی که مودم هاتون روتر هم باشند (روتر مودم)

ehsankgf
22-06-2014, 10:04
سلام. تو یه شرکت 6 تا سیستم رو شبکه کردیم . یه پوشه اشتراکی هم ساختیم که مورد استفاده همه کاربرا هست . الان توی دوتا از این سیستم های متصل به شبکه وقتی توی قسمت network توی mycomputer میرم سیستم های متصل به شبکه لیست نشدن که بتونم از اونجا پوشه اشتراکی رو روی دسکتاپ shortcut کنم . مشکل از کجاست ؟ چرا لیست نمیشن کامپیوترای توی شبکه ؟

[Mohsen]
24-06-2014, 20:37
یک سوال داشتم: این پارامتر mW یا میلی وات که در آداپتورهای وای فای مطرح هست چه کاری انجام میده؟ یعنی میلی وات بالاتر با میلی وات پایین تر عملا چه فرقی میکنه؟ آیا روی برد امواج وای فای تاثیری میگذاره یا موردی دیگه ای هست؟

roya.rashidi
26-06-2014, 03:22
میشه درباره رانژه توضیح بدین؟

Thor God
26-06-2014, 10:14
رانژه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) :n26:

roya.rashidi
26-06-2014, 18:42
رانژه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) :n26:
بله رانژه اشتباه نوشتم ببخشید .

مهندس الهه
28-06-2014, 10:44
من یه لپ تاپ دارم که بصورت وایرلس به مودم وصله
و یه پی سی دارم که با کارت شبکه بیسیم از فاصله 30 متری توسط مودم با لپ تاپ شبکه شده
من اگه بخوام شبکه م پایدارتر بشه چیکار باید بکنم ؟
روتر و . . .

لطفا مختصرا سناریوش رو شرح بدید

ehsankgf
28-06-2014, 12:02
سلام. تو یه شرکت 6 تا سیستم رو شبکه کردیم . یه پوشه اشتراکی هم ساختیم که مورد استفاده همه کاربرا هست . الان توی دوتا از این سیستم های متصل به شبکه وقتی توی قسمت network توی mycomputer میرم سیستم های متصل به شبکه لیست نشدن که بتونم از اونجا پوشه اشتراکی رو روی دسکتاپ shortcut کنم . مشکل از کجاست ؟ چرا لیست نمیشن کامپیوترای توی شبکه ؟

akbarnet
28-06-2014, 12:05

3 نکته در شبکه قابل ذکر هست و شاید از این باشه،

1. انتخاب اسم home group برای سیستم ها ( این اسم باید برای همه یکی باشه اگر متفاوت باشه شبکه کردن ممکن نیست )

2. انتخاب اسم کامپوتر های متصل ب شبکه ( که این مورد حتما باید متفاوت باشه که اگر اینچنین نباشه مثل مورد بالا شبکه کردن ممکن نیست )

3. ست کردن ای پی از نوع کلاس c ( یعنی شروع ایپی با 192.168 باشه )

a_bostani
28-06-2014, 16:57
سلام دوستان يه سوال داشتم ما تو شرکت یک سرور داریم که ویندوز سرور 2008 روش نصبه و یک درایور جنرال هم داره که هر کسی بخواهد چیزی و share کنه ميزاره اونجا حالا اگر بخواهیم فایلی و که share یا فولدري کردیم فقط شخص خاصی یا کامپیوتر خاصی تو domain ببینه باید چی کار کنیم ؟ با تشکر

roya.rashidi
28-06-2014, 22:28
سلام دوستان يه سوال داشتم ما تو شرکت یک سرور داریم که ویندوز سرور 2008 روش نصبه و یک درایور جنرال هم داره که هر کسی بخواهد چیزی و share کنه ميزاره اونجا حالا اگر بخواهیم فایلی و که share یا فولدري کردیم فقط شخص خاصی یا کامپیوتر خاصی تو domain ببینه باید چی کار کنیم ؟ با تشکر
باید بزارین تو فولدر مخصوص خودش

a_bostani
28-06-2014, 22:34
باید بزارین تو فولدر مخصوص خودش
میشه لطفا بیشتر توضیح بدید

roya.rashidi
28-06-2014, 22:40
میشه لطفا بیشتر توضیح بدید
چندین راه داره من نمیدونم شما چقد سطح دسترسی دارین یا چقد اطلاعات دارین. ضمنا اون سیستمی که میخاد فایل هاتون رو بهش بدین باید فولدی قابل اشتراک گذاری درس کنه . از فسمت منیجر قابل دسترسی هست

a_bostani
29-06-2014, 21:04
چندین راه داره من نمیدونم شما چقد سطح دسترسی دارین یا چقد اطلاعات دارین. ضمنا اون سیستمی که میخاد فایل هاتون رو بهش بدین باید فولدی قابل اشتراک گذاری درس کنه . از فسمت منیجر قابل دسترسی هست
میشه جوری توضیح بدید که بفهمم [emoji57]

a_bostani
29-06-2014, 21:48
میشه جوری توضیح بدید که بفهمم [emoji57]

roya.rashidi
29-06-2014, 22:14
روی my computer راس کلیک کنین . manager رو انتخاب کنین . بعد فک کنم browser رو میزنین از اینجا میتونین فولدر بقیه سیستم ها رو بیبینین .

najee
12-07-2014, 07:36
باسلام من با ویندوز سرور2008 یه شبکه کوچیک درست کردم دوتا مشکل خوردم.
اول اینکه چون جای مهمی نیست میخوام پسوورد سخت یا همون complexرو خاموش کنم ولی این گزینه تا موقعی که اکتیو دایرکتوری نصب نشده قابل تغییر بعد از اون دیگه قابل تغییر نیست غیر فعال میشه چطور میتونم اینکارو کنم؟
2.چطور میشه به یک یوزری که جدید تعریف کردی واسش دسترسی بهش داد الان من هر کاری تو کلاینتم میکنم یوزر پسورد ویندوز سرور یا همون ادمین و ازم میخواد.

romy007
12-07-2014, 15:02
دوستان عزیز به تازگی بنده به عنوان مسئول شبکه یک اداره با 20 کلاینت شده ام. مدیر شبکه قبلی اینترنت را برای تعدادی از آی پی ها شیر کرده است. میخواهم چند آی پی به آن اضافه کنم. کسی می دونه چطور باید این کار رو بکنم. توضیح اینکه از win server 2003 روی یه سئویچ استفاده میکنم. و میدونم این تغییرات رو تو کانفیگ مودم انجام نداده چون مودم رو ریست کردم.

najee
13-07-2014, 06:09
دوستان عزیز به تازگی بنده به عنوان مسئول شبکه یک اداره با 20 کلاینت شده ام. مدیر شبکه قبلی اینترنت را برای تعدادی از آی پی ها شیر کرده است. میخواهم چند آی پی به آن اضافه کنم. کسی می دونه چطور باید این کار رو بکنم. توضیح اینکه از win server 2003 روی یه سئویچ استفاده میکنم. و میدونم این تغییرات رو تو کانفیگ مودم انجام نداده چون مودم رو ریست کردم.

آی پی ها دستی یا از dhcpمیگیرن؟

roya.rashidi
13-07-2014, 09:24
از هردوشون.

najee
13-07-2014, 12:57
بله درسته .

بله درسته چی؟ دستی یا DHCP؟؟؟؟؟

najee
13-07-2014, 17:05
default gatway مودم و روکارت شبکه هایی که میخوای اینترنت داشته باشه بده درصورتی که کارت شبکه ها به صورت دستی آی پی دشته باشن.

pahama1
14-07-2014, 09:56
باسلام من با ویندوز سرور2008 یه شبکه کوچیک درست کردم دوتا مشکل خوردم.
اول اینکه چون جای مهمی نیست میخوام پسوورد سخت یا همون complexرو خاموش کنم ولی این گزینه تا موقعی که اکتیو دایرکتوری نصب نشده قابل تغییر بعد از اون دیگه قابل تغییر نیست غیر فعال میشه چطور میتونم اینکارو کنم؟
2.چطور میشه به یک یوزری که جدید تعریف کردی واسش دسترسی بهش داد الان من هر کاری تو کلاینتم میکنم یوزر پسورد ویندوز سرور یا همون ادمین و ازم میخواد.

سلام
Security وين 2008 اين اجازه رو نمي ده ، مگر اينكه از طريق گروپ پاليسي اين گزينه رو بتونيد غير فغال كنيد. توي منابع مايكروسافت سرچ كنيد شايد همچين پاليسي وجود داشته ( البته اين واسه ويندوز يه جور خود زنيه!)
در مورد ساخت يوزر هم شما از اكتيو اقدام كن ،‌ اگه جزو گروه ادمين قرارشون بدي از شما يوز و پس نمي خواد اما اگه يوز محدود ايجاد كني چون اون عملياتي كه ميخاي انجام بدي فراتر از سطح دسترسي 1 يوزر محدوده بنابراين ويندوز از شما مي خواد كه از طريق پرميژن ادمين اون كارو انجم بديد. در واقع با تعريف يوز استاندارد شما مي توني محدوديت هاي از پيش تعيين شده اي را به كاربر اعمال كني

najee
14-07-2014, 10:54
سلام
Security وين 2008 اين اجازه رو نمي ده ، مگر اينكه از طريق گروپ پاليسي اين گزينه رو بتونيد غير فغال كنيد. توي منابع مايكروسافت سرچ كنيد شايد همچين پاليسي وجود داشته ( البته اين واسه ويندوز يه جور خود زنيه!)
در مورد ساخت يوزر هم شما از اكتيو اقدام كن ،‌ اگه جزو گروه ادمين قرارشون بدي از شما يوز و پس نمي خواد اما اگه يوز محدود ايجاد كني چون اون عملياتي كه ميخاي انجام بدي فراتر از سطح دسترسي 1 يوزر محدوده بنابراين ويندوز از شما مي خواد كه از طريق پرميژن ادمين اون كارو انجم بديد. در واقع با تعريف يوز استاندارد شما مي توني محدوديت هاي از پيش تعيين شده اي را به كاربر اعمال كني

اون قسمت تغییر پسوورد سخت و جاش و پیدا کردم بالاخره توی گروپ پالیسی منیجمت ادیتور بود خیلی گشتم تاپیداش کردم.
حالا مشکل دومم موندم حق دسترسی به کلاینت ها چه جور داده میشه منظور شمارو دقیقا نفهمیدم.
ببنید فرض براین میگیریم که من تو اکتیو دایرکتوری توی گروه یوزرها یک نیو یوزر تعریف میکنم .حالا اگه بخوام دسترسی های خاص با این یوزری که جدید درست کردم بدم چه کاری باید انجام بدم.

pahama1
14-07-2014, 15:49
اون قسمت تغییر پسوورد سخت و جاش و پیدا کردم بالاخره توی گروپ پالیسی منیجمت ادیتور بود خیلی گشتم تاپیداش کردم.
حالا مشکل دومم موندم حق دسترسی به کلاینت ها چه جور داده میشه منظور شمارو دقیقا نفهمیدم.
ببنید فرض براین میگیریم که من تو اکتیو دایرکتوری توی گروه یوزرها یک نیو یوزر تعریف میکنم .حالا اگه بخوام دسترسی های خاص با این یوزری که جدید درست کردم بدم چه کاری باید انجام بدم.

اين قسمت يك مقدار تخصصي هست، اما به صورت ساده هر كاربر در يك OU قرا ميگيره و ميشه به هر OU پاليسي هايي تخصيص داد. نكته دوم اينكه هر كاربر عضوي گروهي هست و با توجه به اين كه كاربر مورد نظر عضو كدوم گروه هست، دسترسي ها ي كاربر تعريف ميشن.

najee
14-07-2014, 20:20
اين قسمت يك مقدار تخصصي هست، اما به صورت ساده هر كاربر در يك OU قرا ميگيره و ميشه به هر OU پاليسي هايي تخصيص داد. نكته دوم اينكه هر كاربر عضوي گروهي هست و با توجه به اين كه كاربر مورد نظر عضو كدوم گروه هست، دسترسي ها ي كاربر تعريف ميشن.

ینی منظورتون اینه که من به یوزر میتونم دسترسی بدم دراصل به اون گروه و یوزرهای اون گروه دارم حق دسترسی میدم درست فهمیدم.
اگه اینطوره یعنی من نباید تو گروه یوزر یوزر تعریف کنم باید یه ouبسازم بعد یوزر هارو تو اونouتعریف کنم بعد به اون ouدسترسی بدم بله؟؟

majid.jj
14-07-2014, 21:05
سلام رفقا يه راهنمايي بکنين منو:
آي پي پابليکمون وليده.
مودم وايمکس BM8301 داريم با آي پي 192.168.0.10
روتر ايسوس RT-N12 داريم با آي پي 192.168.1.1
کلاينت ها به روتر وصل هستن
کلاينتي که روش IIS FTP راه انداختيم هم آي پيش مسلما هست 192.168.1.100
تنظيمات فايروال و اين حرفا همه انجام شده.

ميخوايم ftpserver رو راه بدازيم اما مشکل اينجاس که آي پي مودم و روتر هم رنج نيستن و پورت فورواردينگ جواب نميده. از اونطرف هم مودم روي حالت روتر تنظيم شده و نميشه هم رنجشون کرد. و نميخوايم هم که مودم روي حالت بريج ست بشه.
چيکارکنم؟
اینم عکس از حالتش:

romy007
15-07-2014, 11:56
آی پی ها توسط dhcp ست میشن.
ببخشید دیر جواب دادام

majid.jj
15-07-2014, 18:49
جواب پست از واجبات نیست ولی ثوابش از سلام دادن بیشتره.

pahama1
16-07-2014, 18:30
ینی منظورتون اینه که من به یوزر میتونم دسترسی بدم دراصل به اون گروه و یوزرهای اون گروه دارم حق دسترسی میدم درست فهمیدم.
اگه اینطوره یعنی من نباید تو گروه یوزر یوزر تعریف کنم باید یه ouبسازم بعد یوزر هارو تو اونouتعریف کنم بعد به اون ouدسترسی بدم بله؟؟

بله این روش خوبه، درضمن میتونید گروه هر کاربر رو جداگانه هم تعیین کنید

namgo
16-07-2014, 19:56
سلام من چند تا سوال دارم به ترتیب جواب بدید ممنون میشم
1مامیخواهیم یک سرور درست کنیم که کانکشنی رو به اشتراک بزاریم این کانکشن کارش رد شدن از پ ی ل ت ر هست و تعداد استفاده کننده 6 تنفر سیستم های ارتباطی هم لب تاپ و تبلت هستن و ما نمیخواهیم روی هیچ سیستمی برنامه برای خودمان جدا داشته باشم منظورم نصب برنامه های دور زدن......
1چه نوع سخت افراری پیشنهاد میدید لب تاپ یا pc ایا رم مهمه یا خیر سیستم قدیمی کار راه انداز هست هارد 40 گیگ بس هست فقط برای سیستم عامل
2چه سیستم عاملی پیشنهاد میدید بیشتر میگفتن لینوکس اما اینجا بیشتر به ویندوز رای دادن:n13:
3 درحال حاظر یک مودم و دو تا اکسس پوینت در یک ساختمان 3 طبقه وجود داره با 6 کاربر اینکاربرها دائم وصل نیستند و اینترنت نامحدود هست
4ما در نظر داریم مودم+ اینترنت رو کنار سرور ببریم باکابل به کارت شبکه اول وصل کنیم و از شبکه دوم سرور خروجی بدیم به اکسس پوینت وووووو همه استفاده کنن
5 ایا از نظر استاندارد درست هست ما نه میخواهیم بدونیم کی چه سایتی رفته یاپهنای باند مشخصی براشون درست کنیم البته در حال حاظر شاید در اینده کنترل پهنای باند و تعین کاربر که چقدر سرعت داشته باشه
6 امنیت در این کار چقدر بالا میره در سرور کاری به امنیت پسورد اکسس پوینتها نداریم
چون ما یک فایروال + فایروال خود ویندوز یا همون سیستم عامل هست + فایروالهای که روی سیستم هر شخص جدا گانه هست نفوذش چقدره
چون اینجا دو تا کانکشن هست یکی گیزنده یکی فرستنده پس فکر کنم فایروال اینجا بیخودی هست تو سرور راهی هست کانکشن ها از فایروال رد بشن

roya.rashidi
16-07-2014, 20:04
سلام من چند تا سوال دارم
سوالاتتونو تو تایپیک خودش بزن .هم طولانی نمیشه ، هم اینکه هرکسی تخصصی بهتون پاسخ میده

برای انتخاب پهنای باندتونم بله میشه ..

namgo
16-07-2014, 21:28
سوالاتتونو تو تایپیک خودش بزن .هم طولانی نمیشه ، هم اینکه هرکسی تخصصی بهتون پاسخ میده

برای انتخاب پهنای باندتونم بله میشه ..

ممنون میشه بگی کدام تاپیک مگر اینجا بخش شبکه و سرور نیست لطفا ادرس بدید

roya.rashidi
16-07-2014, 21:39
ممنون میشه بگی کدام تاپیک مگر اینجا بخش شبکه و سرور نیست لطفا ادرس بدید
بفرمایید .
خرید لپتاب

سیستم های سرور و ...

برای انتی ویروس و فایر وال

namgo
16-07-2014, 23:37
بفرمایید .
خرید لپتاب

سیستم های سرور و ...

برای انتی ویروس و فایر وال

ممنون این تاپیک ها بی فایده بودن سوال من چیز دیگری هست مربوط به اینها نمیشه

Thor God
17-07-2014, 00:14
ممنون این تاپیک ها بی فایده بودن سوال من چیز دیگری هست مربوط به اینها نمیشه

بفرمایید : لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

majid.jj
17-07-2014, 01:35
1مامیخواهیم یک سرور درست کنیم که کانکشنی رو به اشتراک بزاریم این کانکشن کارش رد شدن از پ ی ل ت ر هست و تعداد استفاده کننده 6 تنفر سیستم های ارتباطی هم لب تاپ و تبلت هستن و ما نمیخواهیم روی هیچ سیستمی برنامه برای خودمان جدا داشته باشم منظورم نصب برنامه های دور زدن......
1چه نوع سخت افراری پیشنهاد میدید لب تاپ یا pc ایا رم مهمه یا خیر سیستم قدیمی کار راه انداز هست هارد 40 گیگ بس هست فقط برای سیستم عامل
2چه سیستم عاملی پیشنهاد میدید بیشتر میگفتن لینوکس اما اینجا بیشتر به ویندوز رای دادن:n13:
3 درحال حاظر یک مودم و دو تا اکسس پوینت در یک ساختمان 3 طبقه وجود داره با 6 کاربر اینکاربرها دائم وصل نیستند و اینترنت نامحدود هست
4ما در نظر داریم مودم+ اینترنت رو کنار سرور ببریم باکابل به کارت شبکه اول وصل کنیم و از شبکه دوم سرور خروجی بدیم به اکسس پوینت وووووو همه استفاده کنن
5 ایا از نظر استاندارد درست هست ما نه میخواهیم بدونیم کی چه سایتی رفته یاپهنای باند مشخصی براشون درست کنیم البته در حال حاظر شاید در اینده کنترل پهنای باند و تعین کاربر که چقدر سرعت داشته باشه
6 امنیت در این کار چقدر بالا میره در سرور کاری به امنیت پسورد اکسس پوینتها نداریم
چون ما یک فایروال + فایروال خود ویندوز یا همون سیستم عامل هست + فایروالهای که روی سیستم هر شخص جدا گانه هست نفوذش چقدره
چون اینجا دو تا کانکشن هست یکی گیزنده یکی فرستنده پس فکر کنم فایروال اینجا بیخودی هست تو سرور راهی هست کانکشن ها از فایروال رد بشن

سلام رفیق، منم دنبال اجرای همچین داستانی (شیر کردن وی پـی ان) بودم که بتونم از دیوایس هایی که نمیشه روش وی پـی ان ست کرد استفاده کنم، بیشتر برای تلویزیون.
البته من آنچنان حرفه ایه این کار نیستم ولی در حالت تئوری شما میتونی این پلن رو اجرا کنی که فرضن یه سیستم معمولی جمع کنی بعنوان سرور وی پـی ان که روش کانکشن هاتو داشته باشی (در ضمن مطمئن نیستم اما یجا انگار توی نت دیدم که میکروتیک یه دیوایسی به همین منظور ارایه داده) بعدش دو تا کارت شبکه ی اون سیستمو بریج کنی و کانکشن وی پـی ان رو شیر کنی روی اون و دو تا اکسس پوینت رو مستقیم وصل کنی به پورت های شبکه ی سیستم. ولی خب اونجوری هم نمیدونم دقیقن چجوری میشه DHCP رو تنظیم کرد!

majid.jj
17-07-2014, 03:54
الان یخورده سحری خوردم بیشتر فکر کردم دیدم نمیشه که! (پست قبل)
چ شرُ وری گفتم توی پست قبل :n02:

arash59b
17-07-2014, 04:27

احتیاج به این کارها نیست الان دیگه روی اکثر مودم ها و روتر ها میشه وی پی ان تعریف کرد

romy007
17-07-2014, 11:05
دوستان عزیز جواب این سئوال ما رو کسی نداد " به تازگی بنده به عنوان مسئول شبکه یک اداره با 20 کلاینت شده ام. مدیر شبکه قبلی اینترنت را برای تعدادی از آی پی ها شیر کرده است. میخواهم چند آی پی به آن اضافه کنم. کسی می دونه چطور باید این کار رو بکنم. توضیح اینکه از win server 2003 روی یه سئویچ استفاده میکنم. و میدونم این تغییرات رو تو کانفیگ مودم انجام نداده چون مودم رو ریست کردم" آی پی ها توسط dhcp ست میشن.

romy007
17-07-2014, 11:19
دوستان عزیز جواب این سئوال ما رو کسی نداد " به تازگی بنده به عنوان مسئول شبکه یک اداره با 20 کلاینت شده ام. مدیر شبکه قبلی اینترنت را برای تعدادی از آی پی ها شیر کرده است. میخواهم چند آی پی به آن اضافه کنم. کسی می دونه چطور باید این کار رو بکنم. توضیح اینکه از win server 2003 روی یه سئویچ استفاده میکنم. و میدونم این تغییرات رو تو کانفیگ مودم انجام نداده چون مودم رو ریست کردم" آی پی ها توسط dhcp ست میشن.

namgo
17-07-2014, 13:46
سلام رفیق، منم دنبال اجرای همچین داستانی (شیر کردن وی پـی ان) بودم که بتونم از دیوایس هایی که نمیشه روش وی پـی ان ست کرد استفاده کنم، بیشتر برای تلویزیون.
البته من آنچنان حرفه ایه این کار نیستم ولی در حالت تئوری شما میتونی این پلن رو اجرا کنی که فرضن یه سیستم معمولی جمع کنی بعنوان سرور وی پـی ان که روش کانکشن هاتو داشته باشی (در ضمن مطمئن نیستم اما یجا انگار توی نت دیدم که میکروتیک یه دیوایسی به همین منظور ارایه داده) بعدش دو تا کارت شبکه ی اون سیستمو بریج کنی و کانکشن وی پـی ان رو شیر کنی روی اون و دو تا اکسس پوینت رو مستقیم وصل کنی به پورت های شبکه ی سیستم. ولی خب اونجوری هم نمیدونم دقیقن چجوری میشه DHCP رو تنظیم کرد!

سلام من این سناریو رو انجام دادم و بخوبی جواب گرفتم
فقط بحثم سر این بود که بجای pcو لب تاپ چیزی دیگری جایگزین کنم که نمیدانم هست یا خیر خیلی تحقیق کردم بی نتیجه بود و امنیتش بیشتر برام مهم هست نمیدانم چقدر امنیت در این سناریو بالا میره چون کانکشنها تمامی در یک سیستم دیگر نصب هست و کرک و مشکلی در سیستمهای دیگه بوجود نمیاره

namgo
17-07-2014, 13:47
احتیاج به این کارها نیست الان دیگه روی اکثر مودم ها و روتر ها میشه وی پی ان تعریف کرد

ممنون وی پی ان مدتهاست از دور خارج شده و جایگزینش کریو امده دوست عزیز

namgo
17-07-2014, 13:53

سلام یا بایدdhcpرو خاموش کنی همه رو دستی تعریف کنید یا اینکه خودش بصورت اتومات ایپی بگیره یک راه دیگه اینکه یک سویئچ جدا بزاری و تنظیمات رو برای اون تعداد دستی بدی بیشتر نمیدانم شاید دوستان بتونن کمکت کنن

majid.jj
18-07-2014, 03:36
آي پي پابليکمون وليده.

ميخوايم ftpserver رو راه بدازيم اما مشکل اينجاس که آي پي مودم و روتر هم رنج نيستن و پورت فورواردينگ جواب نميده. از اونطرف هم مودم روي حالت روتر تنظيم شده و نميشه هم رنجشون کرد. و نميخوايم هم که مودم روي حالت بريج ست بشه.
چيکارکنم؟
اینم عکس از حالتش:

farhad7082
18-07-2014, 11:55
سلام دوستان یک سوال داشتم و اون اینکه آیا کابل شبکه علاوه بر دیتای شبکه برق هم داره یا نه اگر نداره آیاباید برای داشتن برق روی کابل شبکه از سوئیچ poe استفاده کرد

majid.jj
20-07-2014, 22:19
این قسمت از تاپیکو کسی سر نمیزنه انگار

t-jays
21-07-2014, 17:03
سلام دوست عزیز
در مورد گزینه ی اول حتما باید کیس باشه چون قراره روزانه روشن باشه و یک لپ تاپ دووم نمیاره. ولی با این تعداد کاربر احتیاجی به سرور های صنعتی نیست. یه core i5 با 4gb رم جواب کارتون رو میده.
در مورد سیستم عامل که جواب این سوال واضحه، چون در شبکه هایی با این سایز احتیاجی به لینوکس نیست. ضمن اینکه اگر شما لینوکس بلدی میتونی انجام بدی ولی اگر بلد نیستی اصلا نباید از سرور لینوکسی استفاده کنی چون لینوکس برای کسانی که باهاش تجربه ی کاری درست و حسابی ندارن یا مدارکشو نگرفتن خیلی اذیت کنندست.
گزینه های بعدی رو همشون رو میتونید با فایروار ماکروساف tmg به سادگی راه اندازی کنید. هم میتونید پهنای باند برای هر ip تعیین کنید
هم سایتهای مشخص فیلتر کنید هم .......
ولی اگر تا به حال این کار رو نکردید باید بدونم چه دوره هایی رو طی کردید. چون به این راحتی ها هم نیست.:n24:
ضمن اینکه معمولا بهتره که به هر کاربر یه انتی پ ی ل ت ر بدین. تا خودشون مدیریت کنند چون اگر از سرور اصلی بخواین این کار رو بکنید
سرعتتون معمولا میاد پایین و دردسرهای خاص خودش رو داره.
راه حلهای دیگه هم مثل استفاده از کریو هست ولی یک پیشنهاد اصولی برای شما با توجه به کارهایی که میخواین انجام بدین همون tmg هستش. چنانچه دوره ی +NET رو طی کرده باشید با حدود 60 ساعت وقت گذاشتن میتونید انجامش بدین. سوالی هم بود در خدمتم.:n16:

آي پي پابليکمون وليده.

چيکارکنم؟
اینم عکس از حالتش:
ببخشید من نفهمیدم ip او یکی اینترفیس روتر چیه
اگر بتونی شکل شبکه رو با visio یا حتی packet tracer بکشی خیلی بهتر میشه روش نظر داد.

سلام دوستان یک سوال داشتم و اون اینکه آیا کابل شبکه علاوه بر دیتای شبکه برق هم داره یا نه اگر نداره آیاباید برای داشتن برق روی کابل شبکه از سوئیچ poe استفاده کرد
خوب بستگی داره که چقدر برق روی کابل بخواین
چون کابلهای شبکه در بهترین حالت 12 ولت جا به جا می کنند و بیشتر از اون موجب اسیب به سیم و ذوب شدن پلاستیک کابل میشه.
معمولا اداپتورها یا سوئیچهای poe برای رسوندن برق به ادوات شبکه مثل انتن، دوربین ، .... استفاده میشن تا دردسر کشیدن یک کابل دیگه رو نداشته باشیم.
موفق باشید.

majid.jj
22-07-2014, 22:39
ببخشید من نفهمیدم ip او یکی اینترفیس روتر چیه
اگر بتونی شکل شبکه رو با visio یا حتی packet tracer بکشی خیلی بهتر میشه روش نظر داد.
موفق باشید.

مرسی

t-jays
23-07-2014, 16:42
^^^^^^^^^^^
اهان تازه متوجه شدم
راه حل استفاده از همون port forwarding هستش
فقط باید این کار رو دوبار انجام بدین
در port forward اول از مودم وایمکس فوروارد کنید به پورت خارجی Asus
و یکی بار هم از asus فوروارد کنید به pc1
البته میتونید از مودم وایمکس همه ی پورتها رو روی asus فوروارد کنید تا بعد دیگه هر port forwarding که داشتید از روی asus به راحتی بتونید انجام بدید.
یک نکته ی نا مربوط دیگه اینکه سعی کنید هیچوقت public ip خودتون رو در محیطهای اینطوری به نمایش در نیارین چون من الان هم ip شما رو میدونم هم رنج ایپی های داخل نتورک شمارو و هم مدل روترهایی که استفاده کردید و این میتونه یک مشکل امنیتی جدی پیش بیاره.
موفق باشید.

majid.jj
23-07-2014, 23:47
آقا مرسی ازت.

حرفت امنیتیتون کاملن صحیحه منم یه عدد همینجوری واسه پابلیک نوشتم. البته آی پیم استاتیک هم نیست در نهایت.

البته راهکار شما یه مشکلی داره اینکه از مودم نمیشه پورت فوروارد کرد روی ip غیر همرنج، راجع به DMZ هم همینطور. دقیقن سواله بنده هم همینه. مودم در حالت روتر تنظیم شده و پورت فورواردینگ و DMZ رو فقط توی رنج ip خودش قبول میکنه که همون 192.168.0.xxx هستش. از اون طرف هم مسلمن نمیشه ip دوتا روتر رو همرنج کرد. از بریج هم نمیتونم روی این مودم استفاده کنم.

چیکار کنم به نظرتون؟

t-jays
24-07-2014, 02:19
آقا مرسی ازت.

حرفت امنیتیتون کاملن صحیحه منم یه عدد همینجوری واسه پابلیک نوشتم. البته آی پیم استاتیک هم نیست در نهایت.

البته راهکار شما یه مشکلی داره اینکه از مودم نمیشه پورت فوروارد کرد روی ip غیر همرنج، راجع به DMZ هم همینطور. دقیقن سواله بنده هم همینه. مودم در حالت روتر تنظیم شده و پورت فورواردینگ و DMZ رو فقط توی رنج ip خودش قبول میکنه که همون 192.168.0.xxx هستش. از اون طرف هم مسلمن نمیشه ip دوتا روتر رو همرنج کرد. از بریج هم نمیتونم روی این مودم استفاده کنم.

چیکار کنم به نظرتون؟

ببخشید مگه الان دست راست مودم با دست چپ روتر جفتشون از رنج 192.168.0.0/24 نیستن؟؟شما از روی 192.168.0.10 مودم بنداز روی دست راست روترت(ip ندادی توی شکل)
بعد هم از 192.168.1.1 روتر بنداز روی 192.168.1.101 کامپیوترت
موفق باشید.

majid.jj
26-07-2014, 03:00
آقا مچکر. اوکی شد، من اصلن به اونیکی اینترفیس روتر توجه نکرده بودم. مرسی رفیق.

arash59b
07-08-2014, 09:41
سلام
هر وقت با ایپد یا ایفون به روتر وصل میشم بعد از چند دقیقه اینترنت قطع میشه مثلا موقع دانلود یه فایل باید چند بار wifi رو خاموش روشن کنم تا دانلود رو ادامه بده البته ارتباط وای فای بین دستگاه و روتر قطع نمیشه فقط ارسال دیتا و اینترنت قطع میشه

احتمال زیاد باید یه تنظیماتی روی روتر باشه که من پیداش نمیکنم کسی تا حالا همچین مشکلی داشته؟

Sent from my iPad using Tapatalk

darkninja
04-09-2014, 18:05
سلام .....
یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدین ...
من دوتا کانکشن دارم (هر دو ADSL) ... نرم افزاری هست که من بتونم باهاش تعیین کنم هر نرم افزار از یه مودم اینترنت بگیره ؟
مثلا IDM از connection 1 و Bittorrent از connection 2.
من از نرم افزاره ForceBindIP قبلا استفاده میکردم ولی اون دردسرش خیلی زیاده...

akbarnet
05-09-2014, 02:41
سلام
هر وقت با ایپد یا ایفون به روتر وصل میشم بعد از چند دقیقه اینترنت قطع میشه مثلا موقع دانلود یه فایل باید چند بار wifi رو خاموش روشن کنم تا دانلود رو ادامه بده البته ارتباط وای فای بین دستگاه و روتر قطع نمیشه فقط ارسال دیتا و اینترنت قطع میشه

احتمال زیاد باید یه تنظیماتی روی روتر باشه که من پیداش نمیکنم کسی تا حالا همچین مشکلی داشته؟

ب خيلي موارد بستگي داره چند نمونه
لينك دانلود و تنظيمات كانكشن در سرور لينك
نوسان برق و قطع شدن لحظه اي مودم
مشكل اينترنت
بعيد ميدانم از تنظيمات روتر باشد

roya.rashidi
05-09-2014, 02:52
سلام

بنظرم خطتتون نویز داره
چک کردید ببینید نویز داره یانه ؟

arash59b
05-09-2014, 12:52
بنظرم خطتتون نویز داره
چک کردید ببینید نویز داره یانه ؟

کلا اینترنت من وایرلس هست و نویزش هم کمه از متن هم مشخصه که اشاره ای به مودم نداشتم.
هرمشکلی هست از روتر هست چون رادیو بصورتش مستقیم خوبه ولی بصورت وایفای مشکل داره

akbarnet
05-09-2014, 13:11
کلا اینترنت من وایرلس هست و نویزش هم کمه از متن هم مشخصه که اشاره ای به مودم نداشتم.
هرمشکلی هست از روتر هست چون رادیو بصورتش مستقیم خوبه ولی بصورت وایفای مشکل داره

با دستگاهاي ديگه همون منطقه موردي نداريد؟؟
شايد نويز روي سيگنال وايفاي باشه،

arash59b
05-09-2014, 21:18
مشکل اینه که بعد از استفاده ۵ دقیقه اینترنت قطع میشه ولی سیگنال وای فای هست کافیه از تو گوشی یبار وای فای رو خاوموش روشن کنم تا اینترنت برقرار بشه
این موارد ربطی به نویز نداره چون خیلی منظم اتفاق میوفته

احتمالا باید یه تنظیماتی غی مستقیمی روی روتر باشه که پهنای باند رو کنترل کنه ولی چنین چیزی رو پیدا نمیکنم

این اتفاق برای همه دیوایس هایی که وصل میشن میوفته بغیراز اونایی که بصورت لن وصل شدن

1580
23-09-2014, 14:51
سلام دوستان عزیز

من میخوام یه مودم adsl که تک پورت هست رو به یه سوئیچ وصل کنم و بعد اینترنت رو از سوئیچ روی دوتا سیستم شیر کنم و روی یکی از سیستم ها میخوام اسکنر و پرینتر رو نصب کنم و بعد با همین شبکه ایجاد شده (با سوئیچ و مودم ) پرینتر و اسکنر رو شیر کنم روی سیستم دوم حالا میخواستم ببینم باید به هر دو سیستم آی پی بدم یا نه اتوماتیک تنظیمشون کنم اگه آی پی میخواد چه آی پی و dns , gateway باید به سیستم ها بدم برای شیر کردن پرینتر و اسکنر چیکار باید بکنم. من آماتورم ممنون میشم با جزئیات راهنمایی کنید خیلی ضرروریه.

اینم بگم که قبلا این دو سیستم به همین شیوه بالا باهم شیر شده بودن و بعد از عوض شدن ویندوز سیستم اول حالا اینترنت روی سیستم دوم هست ولی روی سیستم اول نیست و فایلی هم بین دو سیستم شیر نمیشه پرینتر هم شیر نیست. آی پی سیستم دوم که الان اینترنت روی اون وصل هست اینه 192.168.1.12 و سابنت 255.255.255.0 و gateway اون هم 192.168.1.1 و DNS هم 192.168.1.1 بود ولی سیستم اول رو هر چی با این عددا بازی کردم وصل نشد که نشد عدد آخر آی پی سیستم اول رو 13 گذاشتم نشد 10 گذاشتم نشد هر عددی که بگید گذاشتم نشد بعد gateway رو تغییر دادم نشد DNS رو هم باز نشد.

راستی اینم تا یادم نرفته بگم که توی سیستمی که تازه ویندوز روی اون نصب شده بود وقتی میخواستم پرینتر و یا فولدری رو شیر کنم گزینه شیر غیر فعال بود و یه لینک داده بود که اگه میخوای فعال شه باید add network wizard رو نصب کنی و اینکار رو کردم اما نمیدونم مراحلشو درست رفتم یا نه ولی بعدش گزینه ی شیر فعال شد. این wizard رو که گفتم لینکشو داده بود و نصبش کردم از یه جای دیگه هم میشه آوردش ینی چند بار دیگه رفتم دوباره نصبش کردم از قسمت کنترل پانل و قسمت Network connections یه گزینه هست به اسم Set Up a home or small office network اینو نصب کردم اول next زدم بعد گزینه دوم رو فعال کردم و بعد next و بعد یه اسم برای workgroup دادم تا آخر . حالا ممکنه اشکال از این باشه یا اصلا ربطی نداره؟

kooolak
02-10-2014, 21:13
دوستان کسی تجربه استفاد از مودم-روتر بی‌سیم TP-Link TD-W8951ND داره ؟ این مدل رو امروز گرفتم ، برای تعویض هم صحبت کردم با فروشنده اگر جالب نیست تعویض کنم

mykamran
05-10-2014, 12:11
دوستان بنده تو دانشگاه هستم تا قبل میتونستم فایلهایی mkv و mp3 و mp4 کلا اینا را از دانشجو محدود کردن تا حجم را تموم نکنند.یعنی اجازه دان نمیدن چجوری؟
فقط میشه فایل زیپ و exe و rar دان کرد.
الان راه حلی میخوام برا رفع این مشکل لطفا کمک کنید.
از چیز میز هم استفاده کردم.

mykamran
05-10-2014, 12:12
لطفا راه کار را دقیق بگید طرف چجور محدودمون کرده و چجور میشه رفعش کرد.
راستی چ ی ز شکنم استفاده کردم نشد

afshin b
05-10-2014, 12:37
من از یه سایت مستقیم کننده لینک استفاده میکنم به نام expressleech.com این سایت وب سایت جدا داره برای لیچ کردن فایل ها به نام texl.us
توی این تکسل میتونین هر فایلی رو با هر فرمتی تغییر فرمت بدید و یا rar کنید و بعد دانلودش کنین که محدود نشه

mykamran
05-10-2014, 14:44
من از یه سایت مستقیم کننده لینک استفاده میکنم به نام expressleech.com این سایت وب سایت جدا داره برای لیچ کردن فایل ها به نام texl.us
توی این تکسل میتونین هر فایلی رو با هر فرمتی تغییر فرمت بدید و یا rar کنید و بعد دانلودش کنین که محدود نشه

یعنی من لینک بدم هر پسوندی بخام میده؟

afshin b
05-10-2014, 14:48
یعنی من لینک بدم هر پسوندی بخام میده؟

بله لینک بهش میدید، فایل آپلود میشه روی سرور اون سایت. بعد میتونید با یه rename ساده پسوند فایل رو به هر چیزی تغییر بدید و دانلودش کنین. یا میتونین بصورت rar و zip درش بیارین و دانلودش کنین.
مثلا این فایل رو بهش میدم
Film.mp4
بعد میتونم فرمتش رو دستی عوض کنم
Film.exe
Film.m
یا هر چیز دیگه. اینطوری اون محدودیت رو دور میزنین.
برای نمونه اگر خواستید یه لینک فیلم برام پیام خصوصی کنین تا من تغییر پسوندش بدم براتون و تست کنین که محدودیت رو دور میزنه یا نه

mykamran
05-10-2014, 19:00
بله لینک بهش میدید، فایل آپلود میشه روی سرور اون سایت. بعد میتونید با یه rename ساده پسوند فایل رو به هر چیزی تغییر بدید و دانلودش کنین. یا میتونین بصورت rar و zip درش بیارین و دانلودش کنین.
مثلا این فایل رو بهش میدم
Film.mp4
بعد میتونم فرمتش رو دستی عوض کنم
Film.exe
Film.m
یا هر چیز دیگه. اینطوری اون محدودیت رو دور میزنین.
برای نمونه اگر خواستید یه لینک فیلم برام پیام خصوصی کنین تا من تغییر پسوندش بدم براتون و تست کنین که محدودیت رو دور میزنه یا نه

نه ممنون دمت گرم گرفتم ممنون از شما

neopersia
13-10-2014, 16:04
سلام

من یه مودم adsl دارم که وای فای نداره. یه دونه اکسس پویینت هم دارم که قبلن به مودم وصل کرده بودم تا با وای فای به اینترنت وصل شه که تا چند روز پیش درست کار میکرد.
نمیدونم چی شد تنظیماتش به هم خورده الان هر کار میکنم وصل نمیشه.
وقتی با کابل lan به مودم وصل میشم اینترنت داره.
اما وقتی با وای فای وصل میشم قطع هست. حتی آی پی مودم رو هم نمیتونه پینگ کنه.

مشخصات مودم به این صورت هست:

مشخصات اکسس پویینت هم اینطوریه:

مشخصات کارت شبکه وایرلس هم در لپتاپ به این صورته:

dhcp server هم غیر فعاله. فایروال مودم هم غیر فعاله.
کجا رو اشتباه کردم؟ چرا وقتی با وای فای وصل میشم، لپ تاپ به اکسس پویینت وصل میشه اما اتصال بین اکسس پویینت و موردم adsl برقرار نمیشه؟

mehrdadb3
13-10-2014, 21:04
دوستان استاد ما یک پروژه داده مبتنی بر طراحی و پیاده سازی شبکه برای یک سازمان با حداقل 30 کاربر (در یک ساختمان 2 یا 3 طبقه) حالا واسه قدم اول میگه باید برید ببینید نیازمندیهای اون سازمان چیه و یک پرسشنامه بدید به کاربرا اونو پر کنن کسی نمونه یا چیزی داره یا مثل این پروژه چیزی دارین بتونم ازش کمک بگیرم

Mehran Malfoy
14-10-2014, 10:50
سلام به همگی
من موقع اتصال به شبکه وایرلس دانشگاه به یه مشکلی برخوردم . هر چی توی اینترنت گشتم چیزی پیدا نکردم ، گفتم سوالم رو اینجا مطرح کنم شاید کسی بتونه کمکم کنه.
و اون مشکل اینه که وقتی به شبکه دانشگاه با لب تاپ وصل میشم ، توی سایت خود دانشگاه یا سایت های وابسته به دانشگاه که دامنه ut.ac.ir داره نمیتونم وارد بشم. ولی بقیه سایتها رو بدون مشکل باز میکنه.
از vpn دانشگاه هم که اینترنت پرسرعت در اختیار دانشجوها قرار میده نمیتونم استفاده کنم و ارور 734 میده . کسی از دوستان میتونه من رو راهنمایی کنه ؟:n12:

aliani
15-10-2014, 22:13
سلام دوستان
در یک شبکه با حدود 7 کلاینت با 7 پرینتر به طوری همه کلاینتها فقط از یک نرم افزار خاص که مرتب با سرور در ارتباطه و عملیات ثبت میکنه (البته نه چندان سنگین) استفاده میکنند و گهگاهی هم شاید از نرم افزارهای word و excel استفاده کنند به نظرتون آیا میارزه از thin client استفاده کرد ؟ و اینکه راه اندازی و استفاده از tc روی سرور نیاز به نگهداری و مراقبت پیچیده تری نسبت به شبکه های lan داره یا خیر ؟

ممنون

Milad4171
15-10-2014, 22:32
سلام

من یه مودم adsl دارم که وای فای نداره. یه دونه اکسس پویینت هم دارم که قبلن به مودم وصل کرده بودم تا با وای فای به اینترنت وصل شه که تا چند روز پیش درست کار میکرد.
نمیدونم چی شد تنظیماتش به هم خورده الان هر کار میکنم وصل نمیشه.
وقتی با کابل lan به مودم وصل میشم اینترنت داره.
اما وقتی با وای فای وصل میشم قطع هست. حتی آی پی مودم رو هم نمیتونه پینگ کنه.

مشخصات مودم به این صورت هست:

مشخصات اکسس پویینت هم اینطوریه:

مشخصات کارت شبکه وایرلس هم در لپتاپ به این صورته:

dhcp server هم غیر فعاله. فایروال مودم هم غیر فعاله.
کجا رو اشتباه کردم؟ چرا وقتی با وای فای وصل میشم، لپ تاپ به اکسس پویینت وصل میشه اما اتصال بین اکسس پویینت و موردم adsl برقرار نمیشه؟

به فکر میکنم باید حتما داخل لب تاپ رنج آی پی در نظر گرفته بشه البته با توجه به قطع بودن DHCP این موضوع دیگه مفهوم اونچنانی پیدا نمیکنه.
علت میتونه DNS هم باشه. شما باید در تنظیمات اکسس پوینت ؛ DNS مودم رو ست کنید یا آیپی لوپ بک مودم رو ست کنید رو اکسس پوینت . فکر کنم فقط رنج آی پی کافی نباشه.

Milad4171
15-10-2014, 22:35
سلام به همگی
من موقع اتصال به شبکه وایرلس دانشگاه به یه مشکلی برخوردم . هر چی توی اینترنت گشتم چیزی پیدا نکردم ، گفتم سوالم رو اینجا مطرح کنم شاید کسی بتونه کمکم کنه.
و اون مشکل اینه که وقتی به شبکه دانشگاه با لب تاپ وصل میشم ، توی سایت خود دانشگاه یا سایت های وابسته به دانشگاه که دامنه ut.ac.ir داره نمیتونم وارد بشم. ولی بقیه سایتها رو بدون مشکل باز میکنه.
از vpn دانشگاه هم که اینترنت پرسرعت در اختیار دانشجوها قرار میده نمیتونم استفاده کنم و ارور 734 میده . کسی از دوستان میتونه من رو راهنمایی کنه ؟:n12:
به احتمال زیاد این موضوع به علت محدودیت یا پالیسی هست که دانشگاه قرار داده که کسی سایت و سرور دانشگاه رو از طریق اتصال به سایت هــک نکنه.
راهی هم نداره چون کلا این سایت های داخل سرور دانشگاه ثبت میشن!

Milad4171
15-10-2014, 22:41
سلام دوستان
در یک شبکه با حدود 7 کلاینت با 7 پرینتر به طوری همه کلاینتها فقط از یک نرم افزار خاص که مرتب با سرور در ارتباطه و عملیات ثبت میکنه (البته نه چندان سنگین) استفاده میکنند و گهگاهی هم شاید از نرم افزارهای word و excel استفاده کنند به نظرتون آیا میارزه از thin client استفاده کرد ؟ و اینکه راه اندازی و استفاده از tc روی سرور نیاز به نگهداری و مراقبت پیچیده تری نسبت به شبکه های lan داره یا خیر ؟

ممنون
من خودم با تین کلاین کار نکردم ولی به نظرم تین کلاینت های امروزی قدرت این کارو داره. البته اگر از نظر هزینه به صرفه باشه .
واسه بخش نگه داری. بعید میدونم پیچیدگی داشته باشه. بازم چون من با تین کلاینت ها کار نکردم نمیتونم دقیقاً بگم ولی. میدونم کیفیت خوبی رو میتونه تو شبکه های داخلی داشته باشه !

kortol
07-11-2014, 22:41
سلام به همه دوستان و متخصصین گرامی
سریع بریم سره اصل مطلب : من یه شرکت خصوصی دارم که کارای شبکه هم انجام میده .. حالا یه جایی( یه سازمان ) که شبکه اینترانت داره و فقط به یه سایت محدود توی تهران وصل میشه اومده و بهم پیشنهاد کار داده ..
شبکه اونها به این صورته که اونها فقط به یه سایت به تهران وصل میشن و اصلا دسترسی به اینترنت ندارن ... شبکه هم به صورت Local هستش و اصلا سرور نداره .. یه هاب داره و یه سوئیچ و یه مودم اینترنت ..
با مودم به اینترنت وصل میشه و سوئیچ از طریق اینترنت به تهران وصل میشه و اطلاعات رو از طریق هاب روی شبکه می فرسته ...در واقع این سازمان خیلی ساده که به تهران وصل میشه از طریق اینترنت ولی سیستم ها به وسیله اون سوئیچ فقط به اون سایت مورد نظر وصل میشن و به اینترنت دستری ندارن ..
سیستم ها به صورت دستی آی پی و دی ان اس گرفتن و ای پی ها هم از طرف سمت تهران براشون مشخص شده .. یعنی ادمین اون شبکه نمی تونه هر آی پی که دلش خواست استفاده کنه ..و بدون ای پی هم نه شبکه ای دارن و نه اینترانتی و نه اینترنتی !! تنها ادمین شبکه هستش که با وصل کردن مودم اینترنت اون هم به صورت مستقیم به سیستمش می تونه به اینترنت وصل بشه ( که خوب از شبکه خودشون خارج میشه اینجوری !)
حالا چیزی که اینها می خوان اینه که می خوان دامین راه اندازی کنن و سرور برای شبکه شون بزارن ولی من تا حالا امتحان نکردم که ببینم با توجه به آی پی ها مخصوصی که اینها دارن آیا دامین بشه هم باز می توننن به تهران وصل بشن یا نه ..
....
(( در واقع همه این کار ها به این دلیله که کارمندای این شرکت میان با اتصال گوشی به سیستم هاشون به اینترنت وصل میشن ( اینترنت گوشی )و میرن فیس بوک و سایت های غیر اخلاقی دیگه اونم در ساعت کاری ( رئیس مچشون رو گرفته و بخش آی تی رو سرزنش کرده در این بابت !) ))
....
حالا اینها می خوان دامین راه اندازی کنن و آیزا نصب کنن و محدود کنن دسترسی ها رو به اینترنت و همچنین ادمین شبکه هم می خواد از این برنامه های مانیتورینگ شبکه نصب کنه که ببینه کی داره چه کار میکنه و از این حرف ها ..
....
حالا سوال اینه که اگه دامین راه اندازی بشه و سرور براشون قرار داده بشه آیا اینها باز هم می تونن مثل سابق به تهران وصل بشن یا نه ؟ یعنی توی تنظیمات میشه کاری کرد که آی پی هایی که الان استفاده می کنن براشون قرار داده بشه یا نه .. یعنی نصب آیزا ( هم بر روی سرور و هم کلاینت ها ) و دامین کردن و برنامه های محدود کننده مشکلی برای دسترسی این افراد به تهران فراهم نمی کنه ؟
....
ممنون

fastfind
09-11-2014, 22:02
--------------------------

h_kh_1367
12-11-2014, 16:36
دوستان یه سوال :

من توی محل کارم یه مودم وای فای D-LINK 2730 U دارم + یه اشتراک ADSL یک مگ مخابرات و دستگاه هایی که قراره از این اینترنت به صورت با سیم و بی سیم استفاده کنن به شرح زیر هست :

با سیم : دستگاه DVR دوربین مداربسته

و بی سیم ها : (اصلی)

سه تا کامپیوتر و لپتاپ (مدیریت ، اداری و آزمایشگاه)
سه تا موبایل (مدیریت ، اداری و آزمایشگاه)

(فرعی)

تا 10 تا لپتاب ، تبلت و موبایل

حالا موضوعی که هست اینه که ببینید ، اون DVR معمولا به پهنای باند اینترنت نیاز نداره ، ولی اون 6 تا (سه تا کامپیوتر و لپتاپ و سه تا موبایل) باید همیشه به اینترنت وصل باشن

حالا نکته اصلی اینجاست !! من میخوام مثلا به اون 10 تا اینترنت بدم ولی محدود ، یعنی از نظر پهنای باند و سرعت محدود بشن یا هر موقع نیاز بود کلا غیر فعالشون کنم یا ....

تو تنظیمات مودم یه گزینه هست به نام Wireless - Guest/Virtual Access Points ، ولی مسئله اینجاست محدودیتی نداره حتی نمیشه براش Password گذاشت .

از نرم افزارها و نکات دیگه مربوط به شبکه هم اطلاع و علمی ندارم :-( لطفا راهنماییم کنید چطور به منظورم برسم .

h_kh_1367
17-11-2014, 09:01
:n04: . . . . . . ؟؟؟

afshin b
17-11-2014, 09:27
:n04: . . . . . . ؟؟؟

باید دنبال مودمی باشید که چنین قابلیتی داشته باشه. برای مثال مودم های ایسوس و تی پی لینک ۸۹۶۸ رو بررسی کنین.

h_kh_1367
17-11-2014, 16:19
باید دنبال مودمی باشید که چنین قابلیتی داشته باشه. برای مثال مودم های ایسوس و تی پی لینک ۸۹۶۸ رو بررسی کنین.

امکان تعویض مودم وجود نداره دوست عزیز ، راه دیگه ای نداره ؟

afshin b
17-11-2014, 16:20
امکان تعویض مودم وجود نداره دوست عزیز ، راه دیگه ای نداره ؟

خیر
چون کنترل پهنای باند مصرف کننده ها کار مودم هست و با نرم افزار و ... شدنی نیست

zerocold981
20-11-2014, 10:32
سلام

یک مشکلی پیش اومده رو مودم وایرلس cnet بیشتر از 5 نفر نمی تونن کانککت بشن به وایرلس مودمو عوض کردم gnet گذاشتم بازم همینجوریه

PSYCHO_MAN
29-11-2014, 17:23
سلام
اساتید عزیز برای یادگیری میکروتیک و زیرشاخه هاش باید روی لینوکس هم تسلط داشت یا نه؟
واینکه الان تو ایران بازار کار کدوم بهتره :
سیسکو ؟(با توجه به تحریم ها، گرانی تجهیزات و...)
میکروتیک؟
ماکروسافت؟

saleh1990
06-12-2014, 21:18
سلام
من دو خط اینترنت دارم
یه خط adsl دارم و یه مبین نت
می خوام یه طوری بشه که از دو خطشم استفاده کنم به صورت همزمان
یا حداقل برنامه های دانلود منیجر رو طوری تنظیم کنم که هر کدوم از یه خط اینترنت بگیره
این امکان داره به نظر شما؟

afshin b
06-12-2014, 22:16
سلام
من دو خط اینترنت دارم
یه خط adsl دارم و یه مبین نت
می خوام یه طوری بشه که از دو خطشم استفاده کنم به صورت همزمان
یا حداقل برنامه های دانلود منیجر رو طوری تنظیم کنم که هر کدوم از یه خط اینترنت بگیره
این امکان داره به نظر شما؟

با برنامه ی connectify dispatch میتونید دوتا نت رو بطور همزمان بکار بگیرین ولی برای هر برنامه بخواین جدا کنین نمیشه‌
این برنامه هم گویا جدیدا برای نسخه ی رایگان هر نیم ساعت دیسکانکت میکنه. کرک مناسبی هم پیدا نمیشه ولی شما باز تست کنین شاید برای شما جواب داد
اگر بخواین هزینه کنین میتونین load balancer تهیه کنین که فکر کنم حدود ۲۰۰ تومن باشه.

saleh1990
12-12-2014, 00:52
با برنامه ی connectify dispatch میتونید دوتا نت رو بطور همزمان بکار بگیرین ولی برای هر برنامه بخواین جدا کنین نمیشه‌
این برنامه هم گویا جدیدا برای نسخه ی رایگان هر نیم ساعت دیسکانکت میکنه. کرک مناسبی هم پیدا نمیشه ولی شما باز تست کنین شاید برای شما جواب داد
اگر بخواین هزینه کنین میتونین load balancer تهیه کنین که فکر کنم حدود ۲۰۰ تومن باشه.

خیلی ممنون
برنامه خیلی خوبی بود که هم دیسکانکت نمیشه هم میشه واسه هر برنامه اینترنتو جداکرد! هم کرکش وجود داره!

senaps
24-12-2014, 01:51
سلام.....
دوستان من کامپیوتر ویندوز و لپ‌تاپ لینوکسی(اوبونتو) رو با استفاده از مودم خانگی شبکه کردم...
روی لپ‌تاپم ویرچوال باکس نصب کردم و روی ویرچوال باکس، اوبونتو سرور...
حالا، سرور اوبونتو به اینترنت دسترسی داره بدون مشکل، اما راهی هست که کامپیوتر خونگی هم به این سرور دسترسی داشته باشه؟ :|

parvaz12369
26-12-2014, 11:07
سلام مودم TD W8960N ابدیت کردم 2روز انتن وایلس میره و دوباره میاد

parvaz12369
26-12-2014, 11:24
سلام مودم TD W8960N ابدیت کردم 2روز انتن وایلس میره و دوباره میاد راهنمایی کونید

parvaz12369
26-12-2014, 11:27
سلام مودم TD W8960N ابدیت کردم 2روز انتن وایلس میره و دوباره میاد راهنمایی کونید

ba maram
30-12-2014, 20:54
سلام دوستان
من به تازگی برای شغلم نرم افزار MODL FLOW INSIGHT رو خریداری کردم
برای نصب گویا باید شبکه فعال باشه
من چطوری می تونم این کار رو کنم ؟
TP-Link TL-WN821N 300Mbps
تازگیا این کارت شبکرو خریدم
به دردم نمی خوره آیا ؟

ممنون میشم کمکم کنید
خیلی سر نصب این نرم افزار مکافات کشیدم
فقط 2 بار رفتم چهار راه ولی عصر تو 2 روز//////////

sahar_azad
03-01-2015, 00:26
سلام دوستای گلم.آیا برای تسلط به شبکه بعد از گذراندن +NETWORK میشه دوره ی MCSE رو راحت گذروند؟من اطلاعاتم از کامپیوتر و اینترنت در حد ICDL.رشته م هم اصلا به کامپیوتر مربوط نیست.با این وضعیت میتونم دوره تکنسین شبکه رو بگذرونم؟لطفا راهنماییم کنید اول باید چه دوره ای رو شروع کنم؟ممنون

sahar_azad
03-01-2015, 00:34
سلام دوستای گلم.آیا برای تسلط به شبکه بعد از گذراندن +NETWORK میشه دوره ی MCSE رو راحت گذروند؟من اطلاعاتم از کامپیوتر و اینترنت در حد ICDL.رشته م هم اصلا به کامپیوتر مربوط نیست.با این وضعیت میتونم دوره تکنسین شبکه رو بگذرونم؟لطفا راهنماییم کنید اول باید چه دوره ای رو شروع کنم؟ممنون

Mr.World.Wide
03-01-2015, 10:30

نه مشکلی نداری
همون MCSE رو برو
اولین دوره ش ویندوز هشت هست
اونجا حسابی راه میندازه تت
تا بعدش وارد سرور و دومین بشی

sahar_azad
03-01-2015, 17:40
مرسی از شما Mr.world.wide

1580
20-01-2015, 11:07
سلام دوستان

سوالی داشتم نمیدونم اینجا جاش هست یا نه . می خواستم بدونم چطوری میشه با گوشی موبایل ( آندرویدی) به مودم وایرلس (منظورم مودم های وایرلسی که بالای پشت بام نصب میشن و اینترنت رو از طریق وایرلس دریافت می کنن هست) وصل شد؟ البته میدونم که یه روشش اینه که باید یه مودم اکسس پوینت بگیرم و بعد اون مودم وایرلس بالای پشت بام رو با یه کابل شبکه وصل کنم به این مودم اکسس پوینت و بعد از طریق این مودم اینترنت رو با وایرلس یا کابل شیر کنم اما میخوام بدون مودم اکسس پوینت اینترنت رو با گوشی مستقیم از مودم وایرلس بگیرم آیا اصلا امکان داره؟ اگه امکانش هست ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

maya11
24-01-2015, 11:06
سلام دوستان
من چند تا سیستم دارم که با هم از طریق سوئیچ شبکه شده اند و مودم هم به سوئیچ وصله و همه سیستم ها اینترنت دارند. یکی از سیستم ها از طریق شبکه قابل شناسایی نیست ولی اینترنت داره. و در قسمت network سیستم فقط یک modem router نوشته و اسامی سیستم های دیگه نیست.

ممنون میشم کمک کنید.

senaps
24-01-2015, 11:58
من چند تا سیستم دارم که با هم از طریق سوئیچ شبکه شده اند و مودم هم به سوئیچ وصله و همه سیستم ها اینترنت دارند. یکی از سیستم ها از طریق شبکه قابل شناسایی نیست ولی اینترنت داره. و در قسمت network سیستم فقط یک modem router نوشته و اسامی سیستم های دیگه نیست.

شاید توی یک گروپ نیست با بقیه؟

zare.exe
25-01-2015, 13:56
سلام خسته نباشید
ببخشید من یه مشکل دارم خواستم از شما راهنمای بگیرم.
من میخام یک پوشه رو تو ویندوز سرور با همه کاربرا با مجوز read درست کنم که کاربر در حالت عادی فقط بتونه اون پوشه رو read کنه و در داخل اون پوشه های مختلفی باشه که یه کاربر مثلا بتونه به پوشه شماره 1 رایت کنه ولی به پوشه 2 نه. و همچنین کاربر دیگه بتونه به پوشه ماره 2 رایت کنه ولی به پوشه شماره 1 نه. ممنون میشم راهنماییم کنید که چظوری این کار رو انجام بدم.

navid3941
27-01-2015, 14:58
سلام خدمت دوستان.
من یه سوال فنی دارم
من کافی نت دارم و برای اینترنت از سرویس adsl استفاده می کنم. جدیدا جا به جا شدم و هنوز اینترنتم وصل نشده ولی یه usb wireless دارم که به سیستم سرور وصل کردم و اینترنت رو از همسایه از طریق wireless دریافت می کنم. من چطور میتونم اینترنت رو واسه بقیه سیستم ها شیر کنم. سیستم ها با کابل شبکه به هم متصل شده اند و به سوییچ وصل هستند و از سوییچ هم به کارت شبکه .
در واقع میخوام اینترنت رو اول به کارت شبکه سیستم بدم و از اونجا به سوییچ و در آخر به تمامی سیستم ها
ممنون میشم راهنمایی کنید

Milad4171
31-01-2015, 10:08
سلام خسته نباشید
ببخشید من یه مشکل دارم خواستم از شما راهنمای بگیرم.
من میخام یک پوشه رو تو ویندوز سرور با همه کاربرا با مجوز read درست کنم که کاربر در حالت عادی فقط بتونه اون پوشه رو read کنه و در داخل اون پوشه های مختلفی باشه که یه کاربر مثلا بتونه به پوشه شماره 1 رایت کنه ولی به پوشه 2 نه. و همچنین کاربر دیگه بتونه به پوشه ماره 2 رایت کنه ولی به پوشه شماره 1 نه. ممنون میشم راهنماییم کنید که چظوری این کار رو انجام بدم.

شما باید اول در ویندوز سرور با یوزر ادمین وارد سیستم ها بشین بعد واسه هر کدوم از فولدر ها پرمیژن تنظیم کنید که واسه هر اکانت چه حالتی رو بتونن داشته باشن. تنظیم خوندن و نوشتن هم همه با همه .فقط باید قبلش یوزر رو مشخص کنید مثلا یوزر جدید رو اضافه میکند و واسه اون یوزر پرمیژن تنظیم میکنید که مثلا فقط این فولدر رو بخونه. و واسه بقیه فولدر ها هم همینه.
محل دقیقش رو باید با سیستم برم. الان ویندوز سرور ندارم !

Milad4171
31-01-2015, 10:11
سلام خدمت دوستان.
من یه سوال فنی دارم
من کافی نت دارم و برای اینترنت از سرویس adsl استفاده می کنم. جدیدا جا به جا شدم و هنوز اینترنتم وصل نشده ولی یه usb wireless دارم که به سیستم سرور وصل کردم و اینترنت رو از همسایه از طریق wireless دریافت می کنم. من چطور میتونم اینترنت رو واسه بقیه سیستم ها شیر کنم. سیستم ها با کابل شبکه به هم متصل شده اند و به سوییچ وصل هستند و از سوییچ هم به کارت شبکه .
در واقع میخوام اینترنت رو اول به کارت شبکه سیستم بدم و از اونجا به سوییچ و در آخر به تمامی سیستم ها
ممنون میشم راهنمایی کنید

باید مودم رو به حالت hotSpot قرار بدین که هم گیرنده بشه هم فرستنده. اگر مودم خوب باشه حتما این گزینه رو داره . البته با این کار از طریق وای فای گیرنده میشه .مگه اینکه از اون مودم به یک مودم دیگه دیتا بفرستید بعد اون مودم که کابل هم میخوره رو باز Hotspot کنید و دیتا رو با کابل برسونید به سیستم ها .

farhad.helix
01-02-2015, 10:09
سلام دوستان

ممنون میشم کمک کنید.

workgroup اون سیستم رو چک کنید احتمالا به بقیه فرق میکنه

z.seifadini
29-03-2015, 19:16
سلام دوستان من چندتا سوال داشتم اگه میشه کمکم کنین ممنون میشم

Mr.World.Wide
29-03-2015, 22:09
سلام دوستان من چندتا سوال داشتم اگه میشه کمکم کنین ممنون میشم

این چرا چرت و پرت نوشته؟؟؟
جدول گسیل به جلو چیه؟؟؟؟
عجب
یعنی گند زدن با این ترجمه هاشون
اصطلاح اصلی ش رو بنویس شاید بتونم راهنمایی ت کنم
انگلیسی ش ببین تو پاورقی چی نوشته همون رو بنویس اینجا
شبکه داده گرام دیگه چیچیه؟؟؟؟؟

z.seifadini
30-03-2015, 10:14
والا من اصلا نمیدونم چیه استادمون درسم نداده سوال میده اگه میدونین کمکم کنین
شبکه داده گرام همون datagram هست
جدول گسیل به جلو forwarding table هست منظورش از مسیریا router هست و واسط همون interface هست

stochastic
11-04-2015, 08:25
من مي خواهم يك كانكشنم دايل آپ بسازم كه بتونم از اينترنت موبايلم استفاده كنم ولي ادمين ايجاد اين كانكشن را محدود كرده.

آيا راهي دارد كه اين كار را كرد؟

stochastic
11-04-2015, 08:26
تكراري شد ببخشيد

akbarnet
11-04-2015, 16:41
من مي خواهم يك كانكشنم دايل آپ بسازم كه بتونم از اينترنت موبايلم استفاده كنم ولي ادمين ايجاد اين كانكشن را محدود كرده.

شما ميتونيد با ويندوز ديگري يك اكانت بسازيد و به ويندوز جديد منتقل كنيد، كافيه در درايو ويندوز مسير كانكشنها رو پيدا كنيد و كانكشن مورد نظر رو با notepadباز كنيد و محتويات رو كپي بگيريد، و در ويندوز جديد در يك فايل txt ذخيره و تغيير پسوند دهيد

akbarnet
11-04-2015, 18:40

شما ميتونيد با ويندوز ديگري يك اكانت بسازيد و به ويندوز جديد منتقل كنيد، كافيه در درايو ويندوز مسير كانكشنها رو پيدا كنيد و كانكشن مورد نظر رو با notepadباز كنيد و محتويات رو كپي بگيريد، و در ويندوز جديد در يك فايل txt ذخيره و تغيير پسوند دهيد

Mr.World.Wide
11-04-2015, 21:20
با سلام بنده در مورد امنیت شبکه و تست های شبکه
آنالیز نفوذ به انواع شبکه ها میتونم کمک کنم

اینو ببینید
----------------------------------------------------------------------------------

این یه فایل اجرایی هستش
.exe
چی هستش؟؟؟

stochastic
12-04-2015, 07:42

ميشه كمي بيشتر توضيح بدهيد و اگر حمل بر پررويي نباشه و زحمتي نمي شود ميشه اينكار را براي من ايجاد كنيد؟
خيلي لازمه
ممنون ميشم
با تشكر فراوان

tajrobenik
05-05-2015, 11:22
در مورد تجهیزاتی که isp ها استفاده می کنن اطلاعاتی دارین؟
چه سیستم عاملی استفاده می کنن.
در کل استانداری در این زمینه وجود داره .... فرضا تو ایران هم مشهور نباشه اما جهانی باشه....

tatarss
17-05-2015, 18:50
با سلام خدمت دوستان گلم
یه سوال فنی دارم که تا به حال از چندین نفر پرسیدم ولی جواب درست رو پیدا نکردم. و نتونستن جواب درست بدن.
سوالش به نظر خیلی آسون میاد اما در ماهیت خیلی سخته. البته نه برای کسی که می دونه.
خب برم سراغ توضیح سوال:
1- من با یه نرم افزار جامع تحت شبکه داخلی دارم کار می کنم که توی سطح یه استان گسترده شده
2- این نرم افزار بهترین عملکردش روی اینترنت اکسپلورر 9 توی ویندوز 7 هستش
3- توی مجموعه ای که من هستم 6 کاربر هستیم که با این نرم افزار کار می کنیم
4- همه ما از ویندوز 7 اولتیمات 2009 ، SP1 استفاده می کنیم
5- در این مجموعه شش نفره فقط ویندوز من یه تنظیماتی داره که سرعت عمل رو بالا میبره
چه تنظیماتی؟ من هم نمی دونم!!! فقط توضیحش میدم.
ما توی این نرم افزار باید تعداد زیادی عکس با فرمت jpg اسکن و آپلود کنیم.
با هر بار انتخاب فایل و بروز کردن اون روی نرم افزار بار دیگر که فایل مرتبط را می خواهی به همین قسمت اضافه بکنی دقیقا از آخرین پوشه ای که عکس از اونجا آپلود کردی باز میشه...
ولی در سیستم همکاران من این قابلیت وجود نداره و با هر بار آپلود کردن برای بارگزاری فایل مرتبط دیگر از آخرین پوشه ای که عکس از اونجا آپلود شده پنجره بروز باز نمیشه و از روی مای دایکیومنت و یا دکستاپ صفحه بروز باز میشه...
می خوام ببینم چه تنظیماتی برای این قضیه وجود داره تا سیستم همکاران من هم مثل سیستم من بشه؟
در اکسپلورر و یا فولدرها و یا در پنجره بروز و یا در ...
ببخشید که طولانی شد و امیدوارم سوالم رو جای درستی پرسیده باشم.

tajrobenik
19-05-2015, 15:32
با سلام خدمت دوستان گلم
یه سوال فنی دارم که تا به حال از چندین نفر پرسیدم ولی جواب درست رو پیدا نکردم. و نتونستن جواب درست بدن.
سوالش به نظر خیلی آسون میاد اما در ماهیت خیلی سخته. البته نه برای کسی که می دونه.
خب برم سراغ توضیح سوال:
1- من با یه نرم افزار جامع تحت شبکه داخلی دارم کار می کنم که توی سطح یه استان گسترده شده
2- این نرم افزار بهترین عملکردش روی اینترنت اکسپلورر 9 توی ویندوز 7 هستش
3- توی مجموعه ای که من هستم 6 کاربر هستیم که با این نرم افزار کار می کنیم
4- همه ما از ویندوز 7 اولتیمات 2009 ، SP1 استفاده می کنیم
5- در این مجموعه شش نفره فقط ویندوز من یه تنظیماتی داره که سرعت عمل رو بالا میبره
چه تنظیماتی؟ من هم نمی دونم!!! فقط توضیحش میدم.
ما توی این نرم افزار باید تعداد زیادی عکس با فرمت jpg اسکن و آپلود کنیم.
با هر بار انتخاب فایل و بروز کردن اون روی نرم افزار بار دیگر که فایل مرتبط را می خواهی به همین قسمت اضافه بکنی دقیقا از آخرین پوشه ای که عکس از اونجا آپلود کردی باز میشه...
ولی در سیستم همکاران من این قابلیت وجود نداره و با هر بار آپلود کردن برای بارگزاری فایل مرتبط دیگر از آخرین پوشه ای که عکس از اونجا آپلود شده پنجره بروز باز نمیشه و از روی مای دایکیومنت و یا دکستاپ صفحه بروز باز میشه...
می خوام ببینم چه تنظیماتی برای این قضیه وجود داره تا سیستم همکاران من هم مثل سیستم من بشه؟
در اکسپلورر و یا فولدرها و یا در پنجره بروز و یا در ...
ببخشید که طولانی شد و امیدوارم سوالم رو جای درستی پرسیده باشم.

اگه از اینترنت اکسپلوره 9 استفاده می کنید احتمالا به صورت پیش فرض همین طوری هست که می خواین. کافی تنظیمات مرورگر سیستم های همکارتون رو ریست کنید.
تو فایرفاکس هم پیش فرض همین طوره....
احتمالا گوگل کروم هم همین طور باشه....
اما این که این تنظیمات رو چه طوری می شه تغییر داد احتمالا انجمن قسمت مرور گر ها بهتر بتونن راهنماییتون کنن.

mlk0000
29-05-2015, 15:17
سلام
خسته نباشید و دمتون گرم بابت این بخش ان شالله هرچه زود تر خودش یه انجمن بشه. چون واقعا نیاز هست:sq_13:

من یه مودم وایرلس D-Link DSL-2730U دارم، یک چند وقتی هست که وقتی وصل هست ییهو چراغ اینترنت(کره زمین) قطع میشه ولی چراغ adsl روشن میمونه! اینترنت قطع میشه ولی شبکه داخلی مشکل نداره!:sq_14: و فقط با خاموش، مکث و روشن کردنش دوباره وصل میشه!:sq_17:

الآن مشکل می تونه از کجاباشه؟
با تشکر