PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث های تخصصی و عمومی شبكه

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14

starpars
19-11-2011, 17:39
بچه ها توي group policy ويندوز xp از كدوم قسمتش ميشه دسترسي به فلش درايو و محدوديت read/write اون رو كنترل كرد؟
group policy ويندوز 7 داره ولي آيا در xp هم وجود داره؟
کسی جواب این سوالو نمیدونه؟
تو یه شبکه ورک گروپ بعضی از کامپیوترا تو شبکه وقتی بهش فلش میزنی فلش میاد ولی باز نمیشه میگه access denied
احتمالا تو group policy براش محدودیت گذاشتن حالا کسی میدونه از کدوم قسمت میشه این محدودیتو برداشت؟ ویندوز xp هست

Amir Varasteh
19-11-2011, 19:08
تو یه شبکه ورک گروپ بعضی از کامپیوترا تو شبکه وقتی بهش فلش میزنی فلش میاد ولی باز نمیشه میگه access denied
احتمالا تو group policy براش محدودیت گذاشتن حالا کسی میدونه از کدوم قسمت میشه این محدودیتو برداشت؟ ویندوز xp هست

باید این امکان باشه... من XP ندارم که بتونم ببینم.

شما Group Policy رو Filter کن اگه داشته باشه، تا دنبال کلمه ی USB بگرده.

حالا من روی VMWare ویندوز XP میریزم بهت خیر میدم.

MET237404
19-11-2011, 20:57
سلام
یه راهنمایی میخواستم
روی ویندوز سون , مودم adsl دارم و از طریق usb به کامپیوتر وصله .تمام کامپیوتر ها هم از طریقه شبکه به هاب سوئیچ و روتر وصل هستند.
کامپیوتر ها همه domin هستند.حالا میخوام اینترنت این ویندوز سون را SHARE کنم که روی یه کامپیوتر با ویندوز xp استفاده کنم.
قبلا که ویندوز سون نداشتیم از ccproxy خیلی راحت استفاده میکردم ولی ویندوز سون که نصب شد دیگه برنامه کار نکرد.لطفا اگه راه کاری کسی بلده بطور کامل کلیه مراحل تنظیم روی هر دو ویندوز را بنویسید.
خیلی خیلی ممنون میشم کمک کنید.

saeediust
22-11-2011, 13:22
سلام به همه
من یه چند وقتیه که به یه مشکل برخوردم و امیدوارم که یه نفر پیدا بشه و بتونه منو را راهنمایی کنه
قضیه اینه که من تو یه شرکت نظامی کار میکنم و ما دو نوع شبکه داریم
یکیش شبکه که به اینترنت وصله
و دیگری یک شبکه داخلی که به اینترنت وصل نیست
حالا ما یه کامپیوتر تو اتاق داریم که به اینترنت وصله
مشکل اینه که ادمین شبکه نگرانه که ما بیاییم و این کامپیوتر رو از شبکه اینترنت جدا کنیم و بزنیم به شبکه داخلیمون و هرچی فایل میخواهیم بریزیم توش و بعد دوباره وصلش کنیم به شبکه اینتنرت و همه اطلاعات را بفرستیم به جایی(آپلودش کنیم)
حالا به نظرتون راه حلی برای این مشکل وجود داره یا خیر؟
یه راه مسخره که به ذهنم رسیده اینه که از طریق یه ابزاری، نزاریم کابل شبکه از سوکت کارت شبکه کامپیوتر جدا بشه
ممنون میشم کسی منو راهنماییم کنه
یاعلی

MET237404
22-11-2011, 15:42

احتمالا شما با یوزر admin ویندوز رو بوت نکردید.
شما باید روی تمام درایوها به ترتیب از c شروع کن right click-propertiec -security بعد برای هر گزینه ای که میخوای پرمیشن های اونا رو allow کن.البته همشونو allow کن که خیالت راحت باشه.
اینایی که گفتن برای این بود که بتونی همه درایوها رو مجوز بدی که چه فایهایی استفاده بشه .

ولی احتمالا شما مشکلتون یه کمی پیشرفته تره و باید کارهای زیر رو انجام بدی.
شما توی device manager روی گزینه localusers and group کلیک کن دو تا گزینه میاد.تو گزینه group برو و روی administrator روش راست کلیک کن و propertice رو انتخاب کن. و اگه یوزری که باهاش ویندوز رو بوت میکنی توی لیستش نبود برو و اونو add کن.باید مشکلت حل بشه.

همه این حرفا در حالتی هستش که پورت usb سیستمت نصب شده باشه و کار کنه

starpars
22-11-2011, 16:01
شما باید روی تمام درایوها به ترتیب از c شروع کن right click-propertiec -security بعد برای هر گزینه ای که میخوای پرمیشن های اونا رو allow کن.البته همشونو allow کن که خیالت راحت باشه.
اینایی که گفتن برای این بود که بتونی همه درایوها رو مجوز بدی که چه فایهایی استفاده بشه .

شما توی device manager روی گزینه localusers and group کلیک کن دو تا گزینه میاد.تو گزینه group برو و روی administrator روش راست کلیک کن و propertice رو انتخاب کن. و اگه یوزری که باهاش ویندوز رو بوت میکنی توی لیستش نبود برو و اونو add کن.باید مشکلت حل بشه.

ممنون حالا باید برم تستش کنم
ولی یوزر نیمی که باهاش تو ویندوز لاگین میشم administrator هست با یه پسورد خاص
در ضمن پورت usb نصب شده چون چنتا دیوایس usb به سیستم وصل هست ماوس هم usb یه

amatis23
22-11-2011, 22:52
سلام
من نمی تونم با لپ تاپم به اینترنت وصل شم ، تمام تنظیمات رو انجام دادم به شبکه وایرلسم وصل می شه اما دسترسی به اینترنت نداره درصورتی که هم زمان که با کامپیوتر هم کانکت هستم از اینترنت استفاده می کنم . باید چیکار کنم ؟

saeediust
23-11-2011, 14:49
سلام به همه
من یه چند وقتیه که به یه مشکل برخوردم و امیدوارم که یه نفر پیدا بشه و بتونه منو را راهنمایی کنه
قضیه اینه که من تو یه شرکت نظامی کار میکنم و ما دو نوع شبکه داریم
یکیش شبکه که به اینترنت وصله
و دیگری یک شبکه داخلی که به اینترنت وصل نیست
حالا ما یه کامپیوتر تو اتاق داریم که به اینترنت وصله
مشکل اینه که ادمین شبکه نگرانه که ما بیاییم و این کامپیوتر رو از شبکه اینترنت جدا کنیم و بزنیم به شبکه داخلیمون و هرچی فایل میخواهیم بریزیم توش و بعد دوباره وصلش کنیم به شبکه اینتنرت و همه اطلاعات را بفرستیم به جایی(آپلودش کنیم)
حالا به نظرتون راه حلی برای این مشکل وجود داره یا خیر؟
یه راه مسخره که به ذهنم رسیده اینه که از طریق یه ابزاری، نزاریم کابل شبکه از سوکت کارت شبکه کامپیوتر جدا بشه
ممنون میشم کسی منو راهنماییم کنه
یاعلی

کسی نیست که بتونه راهنمایی کنه؟

masood.ashoori789
24-11-2011, 15:14
ممنون حالا باید برم تستش کنم
ولی یوزر نیمی که باهاش تو ویندوز لاگین میشم administrator هست با یه پسورد خاص
در ضمن پورت usb نصب شده چون چنتا دیوایس usb به سیستم وصل هست ماوس هم usb یه

اگه خودت میدونی مشکل از رجیستری هست این روش رو دنبال کن .
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies

ممكنه كليد StorageDevicePolicies وجود نداشته باشه به راحتي با استفاده ازدستور New Key اين كليد رو بساز .

يك رشته ازنوع ِdword كه درواقع ارزش كليد داره به نام Write Protect بساز و مقدار 0 به اون بده . 1 برای قفل کردن استفاده میشه .

masood.ashoori789
24-11-2011, 15:23
کسی نیست که بتونه راهنمایی کنه؟

اگه مکان و اطلاعات انقدر مهم باشن حتما یک سروری وجود داره و شبکه از نوع Domain هست . اگه اینجوری نیست که باید واسه شبکه ی چنین جایی افسوس خورد . شبکه های domain هم به این راحتی نیست که شما بتونی کابل شبکه رو از یه جا در بیاری بزنی جای دیگه و به شبکه های مختلف وصل بشی و همچنان کارت رو انجام بدی . موفق باشی .

starpars
24-11-2011, 17:57

وقتی روی درایو فلش به قسمت right click-propertiec -security میرم ویندوز پیغام نداشتن پرمیشن میده و اجازه تغیر پرمیشن ها رو نمیده . راستی من با یوزر administrator لاگین میشم توی لیست یوزر ها یه یوزر به نام administrators هست که خواستم با این لاگین بشم که هر چی پسوردای مختلف زدم وارد نشد

اگه خودت میدونی مشکل از رجیستری هست این روش رو دنبال کن .
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies

ممكنه كليد StorageDevicePolicies وجود نداشته باشه به راحتي با استفاده ازدستور New Key اين كليد رو بساز .

يك رشته ازنوع ِdword كه درواقع ارزش كليد داره به نام Write Protect بساز و مقدار 0 به اون بده . 1 برای قفل کردن استفاده میشه .
توی ویندوز 7 خودم تست کردم اتفاقی نیوفتاد نه دسترسی به usb فلش قطع شد نه چیز دیگه ای

masood.ashoori789
24-11-2011, 23:52
توی ویندوز 7 خودم تست کردم اتفاقی نیوفتاد نه دسترسی به usb فلش قطع شد نه چیز دیگه ای

یه جای کار رو اشتباه انجام میدی . خودم تست کردم و عملی هست .

saeediust
25-11-2011, 15:10
اگه مکان و اطلاعات انقدر مهم باشن حتما یک سروری وجود داره و شبکه از نوع Domain هست . اگه اینجوری نیست که باید واسه شبکه ی چنین جایی افسوس خورد . شبکه های domain هم به این راحتی نیست که شما بتونی کابل شبکه رو از یه جا در بیاری بزنی جای دیگه و به شبکه های مختلف وصل بشی و همچنان کارت رو انجام بدی . موفق باشی .

ممنون كه جواب دادي
بابا اينقدر هم كه ميگي شبكه ما داغون نيست!!!
شبكه اي كه به اينترنت وصله خوب domain هستش و الحق شبكه خوبيه
ولي مشكل اينه كه شبكه دوم در واقع يه workgroup كه در اختيار خودمه و چند نفر محدود ديگه(4 يا 5 نفر) و عملا ادمين شبكه هيچ كنترلي نميتونه روش داشته باشه
واسه همين من خيلي راحت ميتونم كابل شبكه workgroup‌ بزنم به اين كامپيوتر و اطلاعاتم رو بريزم توش و مجددا اين كامپيوتر رو بزنم به شبكه اينترنت و همه اطلاعات را بفرستم بره!!!

حالا به نظرت چه كنيم؟

hexman
27-11-2011, 20:19
درود بر دوستان

توی ویندوز سرور 2008 ای که داریم در فسمت بک اپ تنظیم کردم که روزانه فول بک اپ بگیره و در هارد دیسکی که فقط مخصوص نگهداری بک اپ ها میباشد ذخیره مشود..بعد از حدود 1 سال هارد 500 گیگی پر شده..چه کار کنم؟هاردم البته هبدن شده(خود ویندوز این کار رو کرده)

Netw0rks
27-11-2011, 22:15
سلام

یه شبکه داریم که در اون کامپیوتر ها از طریق پچ پنل به سویچ وصل شدن !

الان یه مودم روتر ADSL چند پورت هم دارم که اون رو به سویچ وصل نکردم و فقط از طریق پچ پنل چندتا از سیستم ها رو از شبکه جدا کردم و وصلشون کردم به مودم ADSL !

الان امکان برقراری ارتباط بین این دو شبکه هست ؟ (شبکه قبلی و شبکه مودم ADSL)

یعنی داده ها میتونن بین این دو شبکه انتقال پیدا کنن ؟

کابل یکی از سیستم ها رو از سویچ شبکه جدا کردم و به مودم وصل کردم ؛ بعد دوباره اون رو وصل کردم به سویچ !

الان هم به شبکه وصله ، هم به اینترنت ADSL !!!

ممکنه پچ پنل اتصالی داشته باشه ؟

Amir Varasteh
27-11-2011, 23:07
درود بر دوستان

توی ویندوز سرور 2008 ای که داریم در فسمت بک اپ تنظیم کردم که روزانه فول بک اپ بگیره و در هارد دیسکی که فقط مخصوص نگهداری بک اپ ها میباشد ذخیره مشود..بعد از حدود 1 سال هارد 500 گیگی پر شده..چه کار کنم؟هاردم البته هبدن شده(خود ویندوز این کار رو کرده)
درود.

چی رو چیکار کنی؟

هارد جدید بزار دیگه.

hexman
27-11-2011, 23:44
درود.

چی رو چیکار کنی؟

هارد جدید بزار دیگه.

خب همین یه هارد رو داریم میشه کاری کرد که یکسری از بک اپ های قدیمی رو پاک کرد؟

Amir Varasteh
28-11-2011, 00:19
سلام

الان یه مودم روتر ADSL چند پورت هم دارم که اون رو به سویچ وصل نکردم و فقط از طریق پچ پنل چندتا از سیستم ها رو از شبکه جدا کردم و وصلشون کردم به مودم ADSL !

کابل یکی از سیستم ها رو از سویچ شبکه جدا کردم و به مودم وصل کردم ؛ بعد دوباره اون رو وصل کردم به سویچ !

سلام.

کلا این کارو کردی که چی بشه ؟ میخوای چیکار کنی ؟

tajrobenik
28-11-2011, 01:54
.......... نرم افزار مدیریت کافی نت چی پیشنهاد می‌دین؟؟

masood.ashoori789
28-11-2011, 15:06
ممنون كه جواب دادي
بابا اينقدر هم كه ميگي شبكه ما داغون نيست!!!
شبكه اي كه به اينترنت وصله خوب domain هستش و الحق شبكه خوبيه
ولي مشكل اينه كه شبكه دوم در واقع يه workgroup كه در اختيار خودمه و چند نفر محدود ديگه(4 يا 5 نفر) و عملا ادمين شبكه هيچ كنترلي نميتونه روش داشته باشه
واسه همين من خيلي راحت ميتونم كابل شبكه workgroup‌ بزنم به اين كامپيوتر و اطلاعاتم رو بريزم توش و مجددا اين كامپيوتر رو بزنم به شبكه اينترنت و همه اطلاعات را بفرستم بره!!!

حالا به نظرت چه كنيم؟

مشکل اینجاست که اونیکی شبکه چرا Workgroup هست ؟ دسترسی دادن به اینترنت باید از طریق سرور همون شبکه domain انجام بشه . نه اینکه واسی اینترنت یه شبکه دیگه وجود داشته باشه . اونم از نوع Workgroup .

princesoroush
28-11-2011, 21:45
سلام. دو تا کامپیوتر با فاصله 100-150 متر رو چجوری میشه شبکه کرد؟ (برای بازی)

Netw0rks
28-11-2011, 22:44
سلام.

کلا این کارو کردی که چی بشه ؟ میخوای چیکار کنی ؟

درود بر جناب وارسته :11:

قبلا که خط اینترنت رو به سویچ وصل کرده بودم باعث اختلال در شبکه داخلیمون شده بود ؛ از طرف دیگه از این کار (اتصال مودم ADSL به سویچ) ایراد گرفته بودن ، میگفتن امنیت نداره !!!

الان میخوام این دو تا کامل از هم جدا باشن و امکان ارتباط بین شبکه داخلی و اینترنت ADSL نباشه !

SIMON137
28-11-2011, 22:49
سلام. دو تا کامپیوتر با فاصله 100-150 متر رو چجوری میشه شبکه کرد؟ (برای بازی)

هزینه بر خواهد که به صورت وایرلس این کار رو انجام بدید

سلام

به نظر اگر سیم های پشت پچ پنل رو درست اوکی کرده باشید نباید مشکلی داشته باشید. در اتصال صحیحشون مطمئن هستید ؟

یعنی الان شما چند تا از سیستم هارو از سوایچ جدا کردید و زدید به adsl یعنی از شبکه قطعشون کردید و زدید به adsl ولی مابقی سیستم ها adsl دارند ؟

خب قاعدتا ارتباطی بینشون نیست میتونه پچ پنل مشکل داشته باشه

یا احتمالا دیتاشیت رو درست مطالعه نکردید دچار آی پی کانفلیکت شدید

Netw0rks
28-11-2011, 23:07
به نظر اگر سیم های پشت پچ پنل رو درست اوکی کرده باشید نباید مشکلی داشته باشید. در اتصال صحیحشون مطمئن هستید ؟

یعنی الان شما چند تا از سیستم هارو از سوایچ جدا کردید و زدید به adsl یعنی از شبکه قطعشون کردید و زدید به adsl ولی مابقی سیستم ها adsl دارند ؟

خب قاعدتا ارتباطی بینشون نیست میتونه پچ پنل مشکل داشته باشه

یا احتمالا دیتاشیت رو درست مطالعه نکردید دچار آی پی کانفلیکت شدید

دیتاشیت ؟

در این مورد اطلاعی ندارم !

میتونید بیشتر توضیح بدید ؟

SIMON137
28-11-2011, 23:12
دیتاشیت ؟

در این مورد اطلاعی ندارم !

میتونید بیشتر توضیح بدید ؟

شما خودت پچ پنل را نصب کردی یا کسی اتصالاتش رو انجام داده ؟

Amir Varasteh
29-11-2011, 01:21
درود بر جناب وارسته :11:

قبلا که خط اینترنت رو به سویچ وصل کرده بودم باعث اختلال در شبکه داخلیمون شده بود ؛ از طرف دیگه از این کار (اتصال مودم ADSL به سویچ) ایراد گرفته بودن ، میگفتن امنیت نداره !!!

الان میخوام این دو تا کامل از هم جدا باشن و امکان ارتباط بین شبکه داخلی و اینترنت ADSL نباشه !

اینکه گفتن امنیت نداره بیخوده. فرقی نکرده الان اوضاع! شما تا وقتی یک فایروال سر راه اینترنتت نداشته باشی اوضاع همینه. بنابراین توصیه میکنم همون روش قبلیو انجام بدی....

راجع به این کاری که انجام دادی هم نظری ندارم نمیدونم.

موفق باشی افشین خان:10:

saeediust
29-11-2011, 08:39
مشکل اینجاست که اونیکی شبکه چرا Workgroup هست ؟ دسترسی دادن به اینترنت باید از طریق سرور همون شبکه domain انجام بشه . نه اینکه واسی اینترنت یه شبکه دیگه وجود داشته باشه . اونم از نوع Workgroup .

نه بابا
شبکه اینترنت که domain هستش
اون یکی شبکه که workgroup هستش که پنج نفر بیشتر باهاش کار ندارن

Netw0rks
29-11-2011, 18:46
شما خودت پچ پنل را نصب کردی یا کسی اتصالاتش رو انجام داده ؟

پچ پنل قبلا نصب شده بود ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینکه گفتن امنیت نداره بیخوده. فرقی نکرده الان اوضاع! شما تا وقتی یک فایروال سر راه اینترنتت نداشته باشی اوضاع همینه. بنابراین توصیه میکنم همون روش قبلیو انجام بدی....

راجع به این کاری که انجام دادی هم نظری ندارم نمیدونم.

موفق باشی افشین خان:10:

مسئله اینه که شبکه مون وصل شده به سرور ایزا که اونم سر راه اینترنتش فایروال داره !

به هر حال میخوان که این دو تا کاملا جدا باشن !

با این کاری که الان کردم امکان ارتباط و انتقال دیتا بین ADSL و شبکه داخلیمون هست یا پچ پنل اتصالی داره ؟ :20:

SIMON137
29-11-2011, 19:30
پچ پنل قبلا نصب شده بود ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مسئله اینه که شبکه مون وصل شده به سرور ایزا که اونم سر راه اینترنتش فایروال داره !

به هر حال میخوان که این دو تا کاملا جدا باشن !

با این کاری که الان کردم امکان ارتباط و انتقال دیتا بین ADSL و شبکه داخلیمون هست یا پچ پنل اتصالی داره ؟ :20:
با این حساب قطعا پچ پنلتون مشکل داره

tajrobenik
30-11-2011, 00:15
توضیحاتی در مورد شبکه (Domain (Server Base می‌تونید ارائه بدین !؟!؟!؟؟!

tajrobenik
30-11-2011, 00:27
تو کافی نت سیستم سرور ویندوز اکس پی هست و البته سرور نیست بلکه نوع شبکه workgroup هست ... قصد نصب ویندوز سرور دارم ... Windows Server 2008 R2 Enterprise x64 SP1 .... راهنمایی؟ مقاله ... و مطلب هایی که مربوط به شبکه هست ؟

SIMON137
01-12-2011, 17:25
توضیحاتی در مورد شبکه (Domain (Server Base می‌تونید ارائه بدین !؟!؟!؟؟!
در شبکه های دومین ما یک ورک استیشن مرکزی داریم ( سرور ) بقیه ورک استیشن ها به اون جوین میشن و مدیریت به نوعی متمرکز تره و گروپ پالیسی به راحتی انجام میشه

mahyarSAMSUNG
02-12-2011, 11:43
همینطور که از امضام معلومه صبانت گرفتم سرعتش عالیه ولی برای شبانه و روزانه کردنش باید از خواب ناز ساعت 3 صبح بلند شم و یوزر و پس رو عوض کنم و تا بشه شبانه .کسی راه حلی پیشنهاد داره که خودش عوض بشه ؟ مثلا میزارمش روی حالت بریدج که کانکشنی بشه دیگه با وایرلس لپ تاپم نمیتونم وصل شم وقتی هم میزارم روی PPPOE هم یه مشکل دیگه دارم اگه کسی میتونه کمک کنه ....

tajrobenik
02-12-2011, 12:58
در شبکه های دومین ما یک ورک استیشن مرکزی داریم ( سرور ) بقیه ورک استیشن ها به اون جوین میشن و مدیریت به نوعی متمرکز تره و گروپ پالیسی به راحتی انجام میشه

مقاله یا پی دی افی در این مورد دارین ؟ هر چی تو نت سرچ زدم بیشتر نوشتن این مورد تخصصی هست و توضیح ندادن !!!

amatis23
02-12-2011, 19:49
می شه یکی به من بگه چرا همچین مشکلی واسم پیش اومده ....................ممنون می شم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

behrooz.shie
03-12-2011, 00:55
می شه یکی به من بگه چرا همچین مشکلی واسم پیش اومده ....................ممنون می شم
80 درصد میتونه از تداخل درایور ها باشه :46:
ویندوز عوض کردید ؟

amatis23
03-12-2011, 01:31
ویندوز لپ تاپمو تازه عوض کردم ..........ویندوز کامپیوتر هم یه 2 ماهی می شه تازه عوض کردم . منظور از تداخل درایور ، درایور های لپ تاپه ؟....بلوتوث لپ تاپ مشکلی نداره

SIMON137
03-12-2011, 01:35
مقاله یا پی دی افی در این مورد دارین ؟ هر چی تو نت سرچ زدم بیشتر نوشتن این مورد تخصصی هست و توضیح ندادن !!!

راسش نه

شما می خواهید الان یک شبکه دومین راه اندازی کنید یا فقط می خواهید بدونید چی هست ؟

h_13691990
03-12-2011, 13:53
دوستان من یه مودم داخلی وایمکس دارم ... ایرانسل ...

یه خروجی lan داره و وایرلس... من به خروجی های lan بیشتری نیاز دارم .. یه مودم adsl دارم تو خونه .. asus am604 .. 4 تا خروجی lan داره و وایرلس هم داره ...

میتونم مودم وایمکس رو یه جوری روی مودم asus ام ست کنم و از اون استفاده کنم یا نه؟

ممنون میشم راهنماییم کنید ..

tizhoush72
05-12-2011, 16:09
سلام دوستان
چنتاسوال داشتم
تو دانشگاه ما یه اینترانت داریم که با وایرلس قابل دسترسیه
بعد اگه بخایم به اینترنت وصل شیم با یه وی ... ان که خود دانشگاه میده به اینترنت وصل میشیم.
چند روز پیش خبر دار شدم که یه درایو رو سرور دانشگاه هست که حدود 1.8 ترابایت اطلاعات روشه و من با خوشحالی میخاستم اطلاعات رو کپی کنم کهدیدم سرعت کپی از 100 کیلو بایت فرا تر نمیره .
حالا سوال من اینه که اگه بخام با سرعت بیشتر اینا رو کپی کنم چه راهی وجود داره؟؟؟؟
یکی از بچه ها میگفت شاید وایر لس خوابگاه ضعیفه، یکی دیگهمیگفت نه، مشکل از وایر لس لپ تاپه و از این حرفا.
حالا یه راهی جلوی پای من بزارین کهحداقل با سرعت 1 مگ بتونم کپی کنم.
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون.

reza22222
06-12-2011, 13:21
از دوستان كسي با access-list ها در نرم افزار packet tracer كاركرده؟
اگه جواب مثبته در اين زمينه چند تا مثال دا ره بزاره...
يه نمونه
ip access-list extended r2
permit ip 192.168.2.0 0.0.0.255 10.0.0.0 0.255.255.255
permit ip host 192.168.2.1 any
deny ip 192.168.2.0 0.0.0.255 192.168.1.0 0.0.0.255

Amir Varasteh
06-12-2011, 15:39
از دوستان كسي با access-list ها در نرم افزار packet tracer كاركرده؟
اگه جواب مثبته در اين زمينه چند تا مثال دا ره بزاره...
يه نمونه
ip access-list extended r2
permit ip 192.168.2.0 0.0.0.255 10.0.0.0 0.255.255.255
permit ip host 192.168.2.1 any
deny ip 192.168.2.0 0.0.0.255 192.168.1.0 0.0.0.255

مثال که زیاده...

amirkhan_0o0
06-12-2011, 19:02
دوستان من از اینترنت خوابگاه استفاده می کنم
این اینترنت طوری شیر شده که برای هر کس سقف استفاده خاصی وجود داره و حتی شب ها که تعداد کاربران کم می شه تغییر چندانی نمی کنه
من با استفاده از نرم افزار H*o*t*s*p*o*t*s*h*i*e*l*d که نوعی باز کننده همه جور سایتی هم هست از اینترنت استفاده می کردم و محدودیت سرعت هم برداشته می شد
اما بعد از موج جدید بلاک شدن این جور نرم افزارهای سایت باز کن!!! دیگه نمی تونم سرعت مناسبی در استفاده از سایت ها داشته باشم!
به یه چیزی برای بالا بردن سرعت وب نیاز دارم
باز کردن سایت های ممنوع برام مهم نیست
یه سری نرم افزارها مثل گت باود برای این کار هست اما توی خوابگاه کار نمی کنه!
می شه راهنماییم کنید؟؟

mjzaret
06-12-2011, 23:56
دوستان من یه مودم داخلی وایمکس دارم ... ایرانسل ...

یه خروجی lan داره و وایرلس... من به خروجی های lan بیشتری نیاز دارم .. یه مودم adsl دارم تو خونه .. asus am604 .. 4 تا خروجی lan داره و وایرلس هم داره ...

میتونم مودم وایمکس رو یه جوری روی مودم asus ام ست کنم و از اون استفاده کنم یا نه؟

ممنون میشم راهنماییم کنید ..

مودم ADSL توانايي نت كردن اتصال خودش رو داره و نمي‌تونه اتصالات ديگه‌اي رو نت كنه.

شما از موردم ADSL به عنوان سوئيچ مي‌تونيد استفاده كنيد.

شما با ست كردن IP مودم وايمكستون در Gateway سيستم‌هاتون مي‌تونيد از سه سيستم استفاده كنيد.

ابتدا كابل شبكه وايمكس رو به يكي از پورتهاي مودم ADSL بزنيد.

بقيه سيستم‌هاتون رو هم از پورت‌هاي ديگه وصلشون كنيد.

بهشون IP در رنج IP وايمكس بديد و براي Gateway هم از IP مودم وايمكس استفاده كنيد.

براي وايرلس هم از خود مودم وايمكس استفاده كنيد.

سلام دوستان
چنتاسوال داشتم
تو دانشگاه ما یه اینترانت داریم که با وایرلس قابل دسترسیه
بعد اگه بخایم به اینترنت وصل شیم با یه وی ... ان که خود دانشگاه میده به اینترنت وصل میشیم.
چند روز پیش خبر دار شدم که یه درایو رو سرور دانشگاه هست که حدود 1.8 ترابایت اطلاعات روشه و من با خوشحالی میخاستم اطلاعات رو کپی کنم کهدیدم سرعت کپی از 100 کیلو بایت فرا تر نمیره .
حالا سوال من اینه که اگه بخام با سرعت بیشتر اینا رو کپی کنم چه راهی وجود داره؟؟؟؟
یکی از بچه ها میگفت شاید وایر لس خوابگاه ضعیفه، یکی دیگهمیگفت نه، مشکل از وایر لس لپ تاپه و از این حرفا.
حالا یه راهی جلوی پای من بزارین کهحداقل با سرعت 1 مگ بتونم کپی کنم.
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون.

همه چيز امكانپذير هست كه چنين مشكلي داشته‌ايد:

شايد اتصالات شما در حد قابل قبولي نباشه.

يعني اينكه شبكه وايرلستون ضعيفه و نمي‌تونيد ارتباط خوبي داشته باشيد.

وضعيت ارتباط رو چك كنيد ببينيد كه چگونه است.

امكانش هست كه محدوديت از طرف مدير شبكه باشه.

يعني طوري تنظيم كردن كه بار ترافيكي رو از روي سرور برداره و به نوعي كمتر به اون فشار بياد.

شاد باشيد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jeremy28
07-12-2011, 10:52
سلام

من قبلاً روی لپ تاپم ویندوز ویستا داشتم و با اون توی محل کارم به راحتی به اینترنت وایرلس شرکت وصل می شدم.

دیروز ویندوز ویستا رو پاک کردم و به جاش ویندوز 7 ریختم. ولی متاسفانه اصلاً به اینترنت وصل نمی شه!
یعنی وقتی که دکمه وایرلس لپ تاپ رو روشن می کنم، شبکه های وایرلس موجود در منطقه رو پیدا نمی کنه!
راستش من تا حالا با ویندوز 7 کار نکردم و نمی دونم تنظیمات خاصی باید انجام بدم یا نه، لطفاً راهنمایی کنید؟

در ضمن توی شرکت یه مودم وایرلس هست و یه اکسس پوینت که اکسس پوینته WPS داره و با فشار دادن یه دکمه پشتش می شه اینترنت رو اتوماتیک بین لپ تاپ ها share کرد.

پیشاپیش سپاسگزارم.

mamaly_123
08-12-2011, 18:50
سلام

یه مشکلی دارم که فکر میکنم مناسب ترین تاپیک برای مطرح کردنش همین تاپیکه.
من برای اشتراک گذاشتن وایرلس اینترنت از مودم وایمکس رفتم یه اکسس پوینت DAP-1150 خریدم که با تنظیمات کارخونه کار میکنه. اما من نمیتونم وارد صفحه تنظیمات بشم و براش پسورد بزارم.!!!
طبق راهنما باید ادرس dlinkap رو تو IE بزنم تا وارد بشه اما هیچ اتفاقی نمیفته!!! یه مشکل دیگه این که بعضی از دستگاه ها با وایرلس بهش وصل میشن بعضی ها نه! یا اگه کانکت میشه دستگاه قبلی دیسکانکت میشه!!!
مشکل کجاست ؟؟
لطفا راهنمایی کنید...

vahid_65
08-12-2011, 21:40
سلام دوستان

یه گیرنده شبکه وایرلس اکسترنال میخوام حتی المکان از نوع بیرون خونه ای (اگه دا خل خونه ای هم بود مشکلی نیست میزارم تو جعبه که مشکل نباشه)

و اینکه خروجی لن داشته باشه حالا چون 3 ،4 متری فاصلست با سیستم

mjzaret
09-12-2011, 10:50
سلام

من قبلاً روی لپ تاپم ویندوز ویستا داشتم و با اون توی محل کارم به راحتی به اینترنت وایرلس شرکت وصل می شدم.

دیروز ویندوز ویستا رو پاک کردم و به جاش ویندوز 7 ریختم. ولی متاسفانه اصلاً به اینترنت وصل نمی شه!
یعنی وقتی که دکمه وایرلس لپ تاپ رو روشن می کنم، شبکه های وایرلس موجود در منطقه رو پیدا نمی کنه!
راستش من تا حالا با ویندوز 7 کار نکردم و نمی دونم تنظیمات خاصی باید انجام بدم یا نه، لطفاً راهنمایی کنید؟

در ضمن توی شرکت یه مودم وایرلس هست و یه اکسس پوینت که اکسس پوینته WPS داره و با فشار دادن یه دکمه پشتش می شه اینترنت رو اتوماتیک بین لپ تاپ ها share کرد.

پیشاپیش سپاسگزارم.

اين مشكل رو در جاي ديگري مطرح كرده‌ بوديد كه به آن پاسخ داده‌ام.

سلام

یه مشکلی دارم که فکر میکنم مناسب ترین تاپیک برای مطرح کردنش همین تاپیکه.
من برای اشتراک گذاشتن وایرلس اینترنت از مودم وایمکس رفتم یه اکسس پوینت DAP-1150 خریدم که با تنظیمات کارخونه کار میکنه. اما من نمیتونم وارد صفحه تنظیمات بشم و براش پسورد بزارم.!!!
طبق راهنما باید ادرس dlinkap رو تو IE بزنم تا وارد بشه اما هیچ اتفاقی نمیفته!!! یه مشکل دیگه این که بعضی از دستگاه ها با وایرلس بهش وصل میشن بعضی ها نه! یا اگه کانکت میشه دستگاه قبلی دیسکانکت میشه!!!
مشکل کجاست ؟؟
لطفا راهنمایی کنید...

اكثر دستگاه‌ها از IP عمومي 192.168.1.1 براي تنظيماتشون استفاده مي‌كنيد.

شما يه نگاهي به پشت دستگاه‌ بندازيد ببينيد چيزي در اين مورد نوشته شده يا نه؟

براي راحت‌تر تنظيم كردن بهتره اكسس پوينت رو با يه سيستم مرتبط كنيد و بعد اقدام به تنظيم كردنش.

با تنظيم صحيح و درست اكسس پوينت مي‌تونيد ازش به خوبي استفاده كنيد.

سلام دوستان

یه گیرنده شبکه وایرلس اکسترنال میخوام حتی المکان از نوع بیرون خونه ای (اگه دا خل خونه ای هم بود مشکلی نیست میزارم تو جعبه که مشکل نباشه)

و اینکه خروجی لن داشته باشه حالا چون 3 ،4 متری فاصلست با سیستم

يه سرچي درون سايت‌هاي آنلاين فروش قطعات رايانه‌اي بزنيد مي‌تونيد قطعه موردنظرتون رو بدست بياريد.

شاد باشيد:40:

tajrobenik
09-12-2011, 15:00
شما می خواهید الان یک شبکه دومین راه اندازی کنید یا فقط می خواهید بدونید چی هست ؟

می‌خوام سیستم کافی نت که سیستم ویندوز اکس پی هست به ویندوز سرور 2008 تغییر بدم و نوع شیر اینترنت رو هم می‌خوام از طریق دومین انجام بدم ؟!؟!؟!؟

mjzaret
09-12-2011, 15:56
می‌خوام سیستم کافی نت که سیستم ویندوز اکس پی هست به ویندوز سرور 2008 تغییر بدم و نوع شیر اینترنت رو هم می‌خوام از طریق دومین انجام بدم ؟!؟!؟!؟

دوست عزيز:

براي هر كاري هدف خاصي دنبال ميشه.

مطمئناً شما هم هدف خاصي رو دنبال مي‌كنيد.

نمي‌خوام دخالت در كارتون كرده باشم.

فقط براي خودتون تشريح كنيد كه از ويندوز 2008 چه چيزهايي براي كافي نت مي‌خواهيد؟

شايد نيازي نباشه از ويندوز 2008 استفاده كنيد و يه سيستم رو به اين كار بسپاريد.

شايد بتوانيد با برنامه‌هاي كاربردي ديگر به راحتي كارهاي خودتون رو انجام بديد.

با اين حال يه خورده بيشتر براي كارتون توضيح بديد كه آيا نياز به ويندوز 2008 هست يا نه؟

vahid_65
09-12-2011, 20:02
چطور میشه محدودیت سرعت دانلود رو تو یه شبکه که اینترنت آن به اشتراک گذاشته شده را برداشت

پ.ن. من یوزر پسورد مودم شبکه را دارم

مارک مودم

tp link-WR741N

masood.ashoori789
10-12-2011, 02:20
چطور میشه محدودیت سرعت دانلود رو تو یه شبکه که اینترنت آن به اشتراک گذاشته شده را برداشت

محدودیت سرعت از طریق مودم انجام نمیشه . کامپیوتری که اینترنت با اون به اشتراک گذاشته شده این کار رو انجام میده . از نرم افزار هایی که برای این کار طراحی شدند استفاده میشه . در این صورت اگه به این سیستم دسترسی نداری کاری نمیتونی انجام بدی .

amirkhan_0o0
10-12-2011, 07:23
محدودیت سرعت از طریق مودم انجام نمیشه . کامپیوتری که اینترنت با اون به اشتراک گذاشته شده این کار رو انجام میده . از نرم افزار هایی که برای این کار طراحی شدند استفاده میشه . در این صورت اگه به این سیستم دسترسی نداری کاری نمیتونی انجام بدی .
عزیزم ما قبلا با نوعی شیلتر غکن با سرعت دانلود 200 کیلو بااااایت داشتیم اما بدون اون سرعتمون 2 کیلو بود
تا وقتی که شیلتر فکن رو خِفت کردند!! و دیگه کار نمی کنه و ما باید با 2 کیلو بایت دانلود کنیم!!!
:6::6::6::6::6::6::6:

C0OPeR
10-12-2011, 08:00

مارک مودم

tp link-WR741N

شما اول ببینید چطور اینترنت محدود شده . نرم افزاری یا سخت افزاری اگه نرم افزاری با چه نرم افزاری و اگه سخت افزاری نوع سخت افزار رو مشخص کنید تا راهکار بدیم به شما :46:

mjzaret
10-12-2011, 09:17

مارک مودم

tp link-WR741N

هنگامي كه محدوديت اعمال ميشه با استفاده از نرم افزار يا وسايل ديگري به غير از مودم اين كار صورت مي‌گيره.

شما از طريق سيستم خودتون به مودم دسترسي داريد يا نه؟

در صورتي كه جواب مثبت هست شما IP مودم رو به جاي Gateway در تنظيمات كارت شبكتون وارد كنيد.

اينترنتتون مستقيم خواهد بود و ديگه محدوديتي نداريد.

ali703
10-12-2011, 09:40
سرعت اینترنت رو نمیشه با استفاده از نرم افزار بالا برد؟ مثلا 256 مخابرات رو ببری در حد 512 راهی میشه پیدا کرد؟

Amir Varasteh
10-12-2011, 12:08
سرعت اینترنت رو نمیشه با استفاده از نرم افزار بالا برد؟ مثلا 256 مخابرات رو ببری در حد 512 راهی میشه پیدا کرد؟

نه عزیزم نمیشه.

mjzaret
10-12-2011, 16:17

اگه ميشد كه سنگ روي سنگ بند نمي‌موند.!!!!

هر كي به اندازه پولش پلو مي‌خوره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

parinaz68
10-12-2011, 18:43
یکی میتونه اینجا منو کمک کنه برای نصب ns3?
هرراهی رفتم بازم مرحله اخرش گیرمیکنه؟
خواهشا اگه کسی میتونه راهنماییم کنه؟

hexman
10-12-2011, 20:15
سلام
ما توی شرکت یه دومینی داریم که سرورش 2008 هست و همه کلاینتها XP. یکسری پالیسی هم روی سرور ست شده..مثلا رایت کیک از مای کامپیوتر حذف شده یا ران از منوی استارت..من روی یکی از سیستمها ویدوز 7 ریختم اما توی این ویندوز یکسری تفاوتهایی با ویندوز های xp وجود داره مثلا Accessories هم از استارت حذف شده در صورتیکه توی xp اینطو نیست..چرا؟

Saeed_Med82
10-12-2011, 22:11
دوستان میخواستم بدونم برای اتصال به اینترنت وایرلس چه تجهیزاتی لازم هست؟

Netw0rks
11-12-2011, 23:13
دوستان میخواستم بدونم برای اتصال به اینترنت وایرلس چه تجهیزاتی لازم هست؟

کارت شبکه وایرلس !

pcsoft
11-12-2011, 23:40
سلام. خسته نباشید.
یک سوال داشتم:
یک شبکه وجود داره بین چند کامپیوتر که راحت کار می کرده با هاب بهم متصل بودند.
اما چند روزه یک کامپیوتر که روش ویندوز 7 هست مشکل براش درست شده و نه می تونه از share های بقیه استفاده کنه حتی نمی تونه اسم اون ها رو در مکان Network در ویندوز ببینه. ولی بقیه اسم این کامپیوتر رو می بینن ولی موقع وارد شدن به share های این کامپیوتر، ازشون یوزرنیم و پسورد خواسته میشه. فقط IP در این کامپیوترها set شده و تغییر دیگه ای ایجاد نشده. غیر از اینکه بر روی این کامپیوتر مشکل دار، آنتی ویروس نورتون نصب شده.
ممنون میشم راهنمایی کنین.

alil1369
12-12-2011, 00:21
انتی ویروس مشکلی ایجاد نمیکنه ! اگه اینترنت سکیوریتی هست تو تنظیمات فایروال چک کن اگه نه که مشکل ممکنه از workgroup باشه و کافی رو منوی استارت تایپ کنی system و بازش کنی
و تو صفحه باز شده چک کنی workgroup چی تنظیم شده و برای باقی سیستم ها هم اینو ست کنی ! یعنی اسم گروه باید تو تمام سیستم های شبکه یکی باشه

moosavi.sm89
12-12-2011, 10:37
سلام دوستان عزیز و گرامی.

یک مشکل خیلی خیلی فورس دارم :(
متاسفانه پسورد سرور رو فراموش کردم
با هیچ برنامه ای نشد که ریست کنم/

مشکل هم اینجاست که برنامه ها هارد رو نمیشناسند:(

سرور HP dl380 g6 است و هاردام raid

واقعا موندم چیکار کنم... ممنون میشم کمک کنید

Amir Varasteh
12-12-2011, 11:24
سلام دوستان عزیز و گرامی.

یک مشکل خیلی خیلی فورس دارم :(
متاسفانه پسورد سرور رو فراموش کردم
با هیچ برنامه ای نشد که ریست کنم/

مشکل هم اینجاست که برنامه ها هارد رو نمیشناسند:(

سرور HP dl380 g6 است و هاردام raid

واقعا موندم چیکار کنم... ممنون میشم کمک کنید

سلام.

از برنامه هایی مثل Hirens Boot یا ERD Commander استفاده کردی؟

Hamid.1989
12-12-2011, 19:50
سلام

نرم افزار من net support school 10.7 می باشد .
سرور یا همان سیستم معلم بعضی از کلاینت ها رو نمیشناسد ویندوز 7 هست و بعضی ها 64 وبعضی ها هم 32 بیتی هستند

در ضمن firewall , antivirus و ip ها همگی رو چک کردم هیچ مشکلی ندارند از 20 سیستم 2 از 32 بیتی ها و3 از 64 بیتی شناسایی نمیشوند و 2 سیستم هم در صفحه اصلی نرم افزار به صورت خاکستری هستند
و نکته اخر شبکه به صورت بیسیم می باشد.

مشکل از چیست ؟؟؟؟؟

moosavi.sm89
13-12-2011, 00:30
سلام.

از برنامه هایی مثل Hirens Boot یا ERD Commander استفاده کردی؟

سلام دوست عزیز
از هایرن هم استفاده کردم نشد...
برنامه های زیادی استفاده کردم
مشکل اینه هیچ کدوم هارد رو شناسایی نمیکنن...

مثل مشکلی که برای نصب وین اکس پی روی لپتاپای ساتا بود...

:-(

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

masood.ashoori789
13-12-2011, 01:52
سلام
نرم افزار من net support school 10.7 می باشد .
سرور یا همان سیستم معلم بعضی از کلاینت ها رو نمیشناسد ویندوز 7 هست و بعضی ها 64 وبعضی ها هم 32 بیتی هستند
در ضمن firewall , antivirus و ip ها همگی رو چک کردم هیچ مشکلی ندارند از 20 سیستم 2 از 32 بیتی ها و3 از 64 بیتی شناسایی نمیشوند و 2 سیستم هم در صفحه اصلی نرم افزار به صورت خاکستری هستند
و نکته اخر شبکه به صورت بیسیم می باشد.
مشکل از چیست ؟؟؟؟؟

اگه از شبکه - آی پی - فایروال - آنتی ویروس اطمینان داری و میدونی مشکل از اون ها نیست ( مخصوصا فایروال )
نرم افزار کلاینتی که مشکل داره رو پاک کن . ریست کن . فولدر نصب برنامه در شاخه ی program files رو شیفت دلیت کن .
دوباره نصب کن بعد ریست کن . کلاینت ها که اومدن بالا داخل سیستم معلم آیکون مربوط به سیستم هایی که شناسایی نمیکنه پاک کن . بعد رفرش کن ( ریست ها مهمه )

tajrobenik
14-12-2011, 15:23
دوست عزيز:

براي هر كاري هدف خاصي دنبال ميشه.

مطمئناً شما هم هدف خاصي رو دنبال مي‌كنيد.

نمي‌خوام دخالت در كارتون كرده باشم.

فقط براي خودتون تشريح كنيد كه از ويندوز 2008 چه چيزهايي براي كافي نت مي‌خواهيد؟

شايد نيازي نباشه از ويندوز 2008 استفاده كنيد و يه سيستم رو به اين كار بسپاريد.

شايد بتوانيد با برنامه‌هاي كاربردي ديگر به راحتي كارهاي خودتون رو انجام بديد.

با اين حال يه خورده بيشتر براي كارتون توضيح بديد كه آيا نياز به ويندوز 2008 هست يا نه؟

اول این که یاد بگیرم ...
.
بعدم مگه یک سیستم سرور شد دیگه نمی‌شه باهاش کار کرد ؟!
.
و البته می‌خوام امکانات سرور رو هم ببینم چه طوریاست اگه خوب بود که از این به بعد از سرور استفاده کنم ...

Hamid.1989
14-12-2011, 19:24
اگه از شبکه - آی پی - فایروال - آنتی ویروس اطمینان داری و میدونی مشکل از اون ها نیست ( مخصوصا فایروال )
نرم افزار کلاینتی که مشکل داره رو پاک کن . ریست کن . فولدر نصب برنامه در شاخه ی program files رو شیفت دلیت کن .
دوباره نصب کن بعد ریست کن . کلاینت ها که اومدن بالا داخل سیستم معلم آیکون مربوط به سیستم هایی که شناسایی نمیکنه پاک کن . بعد رفرش کن ( ریست ها مهمه )

همه اینکارهایی رو که گفتید انجام دادم ولی نشد یه مشکل دیگه ای هم که هست زمانیکه نرم افزار netsupport معلم رو که میبندم و دوباره باز میکنم دیگه یستم هایی رو که قبلا شناسایی کرده دیگه شناسایی نمی کنه دارم دیوانه میشم لطفا کمک کنید :question::sad:

hexman
14-12-2011, 22:51
سلام
ما توی شرکت یه دومینی داریم که سرورش 2008 هست و همه کلاینتها XP. یکسری پالیسی هم روی سرور ست شده..مثلا رایت کیک از مای کامپیوتر حذف شده یا ران از منوی استارت..من روی یکی از سیستمها ویدوز 7 ریختم اما توی این ویندوز یکسری تفاوتهایی با ویندوز های xp وجود داره مثلا Accessories هم از استارت حذف شده در صورتیکه توی xp اینطو نیست..چرا؟

راهنمایی لطفا

یه سوال دیگه هم دارم

اگه یه محیطی رو بخوایم توش شبکه وایرلس راه بندازیم اگه اونجا 2 طبقه باشه و مجبور بشیم از 2 تا اکسس پوینت استفاده کنیم چطوری ارتباط بین اون 2 تا اکسس پوینت رو برقرار مکینیم؟

virus2009
16-12-2011, 12:42
سلام

من لب تاپم رو از طریق وایرلس مودمم ( TD-W8901G ) به PC وصل کردم
الان سرعتش خیلی پایینه و یک فایل رو با سرعت 3.30 Mbps انتقال میده
راهی هست برای افزایش سرعتش .... ؟؟؟ ( مثلا تنظیمات مودم )

Netw0rks
17-12-2011, 22:24
سلام دوستان !

اینترنت وای فای که از طریق مودم های وایرلس معمولی منتشر میشه رو چطور رو تقویت کرد ؟

مثلا بردی که الان داره شعاع حدود 50 متری هست !

چطور میشه بردش رو تا 1000 متر افزایش داد ؟

Amir Varasteh
17-12-2011, 23:15
سلام دوستان !

اینترنت وای فای که از طریق مودم های وایرلس معمولی منتشر میشه رو چطور رو تقویت کرد ؟

سلام.

ببین باید فرستنده قوی باشه! مثلا برد وایرلس رو میشه با آنتن تقویت کرد اما نه 1000 متر! اون موقع باید یه چیز خفن تر بگیری که قدرت داشته باشه سیگنال رو تا 1000 متر بفرسته.

masood.ashoori789
18-12-2011, 01:25
همه اینکارهایی رو که گفتید انجام دادم ولی نشد یه مشکل دیگه ای هم که هست زمانیکه نرم افزار netsupport معلم رو که میبندم و دوباره باز میکنم دیگه یستم هایی رو که قبلا شناسایی کرده دیگه شناسایی نمی کنه دارم دیوانه میشم لطفا کمک کنید :question::sad:

شما مطمئنی از این برنامه استفاده میکنی ؟

masood.ashoori789
18-12-2011, 01:43
سلام

من لب تاپم رو از طریق وایرلس مودمم ( TD-W8901G ) به PC وصل کردم
الان سرعتش خیلی پایینه و یک فایل رو با سرعت 3.30 Mbps انتقال میده
راهی هست برای افزایش سرعتش .... ؟؟؟ ( مثلا تنظیمات مودم )

این مودم 54 رو ساپورت میکنه . مشکلی که گفتی میتونه از عدم هم خوانی مودم و گیرنده باشه . پهنای باند ، فرکانس و ...
مودم رو ریست کن . شاید تنظیمات خاصی انجام شده که باعث بروز این مشکل شده .
امنیت وایراس رو هم روی open تست کن . ببین فرقی میکنه یا نه .

سلام دوستان !
همون طور که امیر گفت باید فرستنده قوی تری استفاده بشه . بودنش هست ولی قیمتش گرونه .
از access point repeater ها هم میتونی استفاده کنی .

Hamid.1989
18-12-2011, 10:33
شما مطمئنی از این برنامه استفاده میکنی ؟

بله من ازین نرم افزار استفاده میکنم و همه مشکلاتش با کمک شما رفع شد حالا یه سوال دیگه اینکه سیستم ها خیلی دیر به access point وصل میشن یعنی وصل میشن اگه تو سرور نرم افزار net support رو سریع باز کنی هیچ سیستمی رو نمیاره حداقل 2دقیقه باید منتظر بشم بعد نرم افزار رو باز کنم تا سیستم های بقیه رو شناسایی کنه
هم ip دستی و هم اتومات دادم بازم مشکلش حل نشد
مدل access point : zyxel nbg 460n می باشد

تنظیم خاصی باید رو access point انجام بدم ؟؟؟؟؟؟

با تشکر

hghb
18-12-2011, 12:01
سلام
ما در محل كار يك شبكه داريم. بر روي سرور يك web service تعريف شده است كه ip آن بصورت All unassigned تعريف شده است و با ip 192.168.5.202 سايت مي شويم. حل من مي خواهم يك web service جديد بر روي سرور تعريف كنم ولي هر ip كه تعريف مي كنم web service تعريف شده استارت مي شود ولي از طريق browser نمي توانم وارد سايت تعريف شده بشوم. (خيلي اطلاعاتي از شبكه ندارم)
سيستم عامل سرور Windows Server 2003 است

vahid_65
18-12-2011, 21:22
دوستان چطوری میتونم محدودیت سرعت اینترنت رو توی شبکه بردارم

من به تنظیمات مودم دسترسی دارم

مودم
TP-link WR741N

Amir Varasteh
18-12-2011, 22:16

مودم
TP-link WR741N

محدودیت سرعت از مودم اعمال نمیشه. از روی یک کامپیوتر انجام میشه.

vahid_65
18-12-2011, 22:39
محدودیت سرعت از مودم اعمال نمیشه. از روی یک کامپیوتر انجام میشه.
یعنی تقریبا هیچ راهی نیست؟

Amir Varasteh
18-12-2011, 22:53

آره دیگه ... با مودم کاری نمیتونی انجام بدی.

mjzaret
18-12-2011, 23:23

مودم
TP-link WR741N

اگه به تنظيمات مودم دسترسي داريد يه نگاه بندازيد كه مودمتون به چه صورت تنظيم شده؟

در حالت Bridge هست يا به صورت PPPOE تنظيم شده؟

hexman
18-12-2011, 23:34
راهنمایی لطفا

یه سوال دیگه هم دارم

اگه یه محیطی رو بخوایم توش شبکه وایرلس راه بندازیم اگه اونجا 2 طبقه باشه و مجبور بشیم از 2 تا اکسس پوینت استفاده کنیم چطوری ارتباط بین اون 2 تا اکسس پوینت رو برقرار مکینیم؟

کمک لطفا..

Amir Varasteh
19-12-2011, 00:32

یه راهی به فکرم رسید. میتونی IP مودم رو عوض کنی:دی

Hamid.1989
19-12-2011, 01:09
یه سوال دیگه اینکه سیستم ها خیلی دیر به access point وصل میشن یعنی وصل میشن اگه تو سرور نرم افزار net support رو سریع باز کنی هیچ سیستمی رو نمیاره حداقل 2دقیقه باید منتظر بشم بعد نرم افزار رو باز کنم تا سیستم های بقیه رو شناسایی کنه
هم ip دستی و هم اتومات دادم بازم مشکلش حل نشد
مدل access point : zyxel nbg 460n می باشد

تنظیم خاصی باید رو access point انجام بدم ؟؟؟؟؟؟

با تشکر

Amin4All
19-12-2011, 12:31
سلام.
چطوری میشه چاپگر رو shareکنم؟
یعنی وقتی توی کلاینت چاپ میکنم چاپگری که به سرور وصله چاپ کنه.

Amir Varasteh
19-12-2011, 20:05
سلام.
چطوری میشه چاپگر رو shareکنم؟
یعنی وقتی توی کلاینت چاپ میکنم چاپگری که به سرور وصله چاپ کنه.

اینجا رو ببین:

Pedram_IR
20-12-2011, 09:50
سلام
من ديروز از طريق آدرس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید وارد تنظيمات مودمم شدم و در قسمتي كه در عكس مشاهده مي كنيد تنظيمات رو از PPPoE به DHCP تغيير دادم ولي بعد از اون ديگه نمي تونم وارد آدرس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بشم و اينترنت اكسپلورر پيغام Internet Explorer cannot display the webpage ميده، راهي هست كه دوباره بتونم وارد آدرس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بشم؟
البته اينترنتم مشكلي نداره و مثل سابق كار مي كنه فقط وارد
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید نميشه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hraa
20-12-2011, 13:15
دوستان 2 تا سوال دارم:
اول اینکه در شبکه ای که بصورت workgroup هست چطور میشه امکان تغییر دستی IP را از کاربران گرفت و فقط بتونن با IP که خودمون ست کردیم کار کنند؟
دوم اینکه من مودم TP Link دارم و حالا میخوام فایروال Dlink هم نصب کنم، طبق راهنمای فایروال برای کانفیگش باید 192.168.1.1 باشه ولی وقتی این آدرس رو مینویسم وارد TP lInk میشه ، وقتی مودم رو از سر راهش برمیدارم هم پیام cannot display... رو نشون میده! لطفا راهنمائیم کنین چطور فایروال رو کانفیگ کنم؟ ( برای کانفیگش نیاز به اینترنت و ...هست یا نه؟)

emadianali
27-12-2011, 11:14
با سلام
من یه شبکه domain به وجود آوردم .
کارهایی مثل active directory و ... رو انجام دادم و حتی user هم ساختم و کامپیوتر های دیگر رو هم join کردم .
فقط می خواستم بدونم چطوری میشه برای سیستم ها محدودیت دسترسی به قسمت های مختلف ویندوز کامپیوترشون و نصب نرم افزار ایجاد کرد .
این کار رو باید از روی سرور انجام بدم یا هر کامپیوتر به طور مجزا ؟

Amir Varasteh
27-12-2011, 13:15
با سلام
من یه شبکه domain به وجود آوردم .
کارهایی مثل active directory و ... رو انجام دادم و حتی user هم ساختم و کامپیوتر های دیگر رو هم join کردم .
فقط می خواستم بدونم چطوری میشه برای سیستم ها محدودیت دسترسی به قسمت های مختلف ویندوز کامپیوترشون و نصب نرم افزار ایجاد کرد .
این کار رو باید از روی سرور انجام بدم یا هر کامپیوتر به طور مجزا ؟

سلام.

باید از طریق Group Policy روی سرور محدودیت ها رو اعمال کنید.

emadianali
27-12-2011, 16:18
سلام.

باید از طریق Group Policy روی سرور محدودیت ها رو اعمال کنید.

با سلام مجدد

راستش من در مورد group policy چیز زیادی نمی دونم

ممکنه یکم بیشتر راهنماییم کنید یا یه منبا راهنمایی خوب رو معرفی کنید .

ممنون .

Amir Varasteh
27-12-2011, 18:25
با سلام مجدد

راستش من در مورد group policy چیز زیادی نمی دونم

ممکنه یکم بیشتر راهنماییم کنید یا یه منبا راهنمایی خوب رو معرفی کنید .

ممنون .

خواهش میکنم.

این دو تا رو بخون:

Netw0rks
27-12-2011, 19:24
سلام دوستان

زمانی که اینترنتم وصله اما هیچ کاری باهاش انجام نمیدم ، ارسال و دریافت بایت دارم !

با دستور netstat -e در cmd در عرض چند ثانیه بیشتر از یک مگابایت انتقال داده رو نشون میده !

قضیه چیه ؟

Masood_fallah
03-01-2012, 09:27
من می خوام شبکه رو مقدماتی یاد بگیرم باید از کجا شروع کنم؟

mjzaret
03-01-2012, 16:13
من می خوام شبکه رو مقدماتی یاد بگیرم باید از کجا شروع کنم؟

به لينكهاي زير مراجعه كن:

Masood_fallah
03-01-2012, 16:39
کسی می دونه روتر چیه؟

Masood_fallah
03-01-2012, 17:00
سلام کار سوئیچ چیه؟

Amir Varasteh
03-01-2012, 17:23
کسی می دونه روتر چیه؟

---------- Post added at 05:23 PM ---------- Previous post was at 05:22 PM ----------

سلام کار سوئیچ چیه؟

لطفا سعی کن از گوگل استفاده کنی.

mahyarSAMSUNG
05-01-2012, 11:02
دوتا راه حل شبکه ازتون میخواستم ...
آیا میشه از طریق مودم وایرلس دار ... فایلی رو به لپ تاپم بصورت بی سیم انتقال بدم ؟ اگه میشه ساده توضیح بدید من زیاد توی مسئله شبکه وارد نیستم .
آیا راهی هست که مودم ای دی اس الم نفش یک اسپلیتر رو بازی کنه و هارد دوتا کامیپوترم رو که به یک مودم وصل هستش رو با هم شیر کنم ؟ یعنی دیگه نمیخوام کابل رو مستقیم از کامپیوتر به کامیوپتر بزنم ... جفتش توی مودم باشه و بشه هارد رو شبکه کرد ..

Farshid72
05-01-2012, 11:40
دوتا راه حل شبکه ازتون میخواستم ...
آیا میشه از طریق مودم وایرلس دار ... فایلی رو به لپ تاپم بصورت بی سیم انتقال بدم ؟ اگه میشه ساده توضیح بدید من زیاد توی مسئله شبکه وارد نیستم .
آیا راهی هست که مودم ای دی اس الم نفش یک اسپلیتر رو بازی کنه و هارد دوتا کامیپوترم رو که به یک مودم وصل هستش رو با هم شیر کنم ؟ یعنی دیگه نمیخوام کابل رو مستقیم از کامپیوتر به کامیوپتر بزنم ... جفتش توی مودم باشه و بشه هارد رو شبکه کرد ..
بله میشه دوسته عزیز
راهنمایی ساده :
وارد کانکشن اینترنتت شو بعد کنار send , recive روی properties کلیک کنید بعد وارد ipv4 شوید بعد به صورت دستی وارد کنید توی ip address وارد کنید
192.168.0.1
بعد تب بزنید تا خود کامپیوتر قسمت sub mask رو پر کنه
بعد روی لپ تاپ هم همینکارارو کنید البته اولی رو باید وارد کنید
192.168.0.2
دومی رو هم با تب کامپیوتر پر میکنه
سومی یا همون defult gateway رو شما باید ماله کامپیوتر خونگی وارد کنید یعنی :
192.168.0.1
همین
اگه میخواید هر دوتا اینترنت داشته باشن باید قسمت DNS رو از isp بپرسید و اونجا وارد کنید
توضیحات برای ویندوز 7 بود
حالا دوتا سیستم شبکه شده و شما میتونید بازی کنید و فایل هاتون رو انتقال بدید
بعد وارد network center بشید و روی network کلیک کنید و فایل هاتو به اشتراک بزارید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

s_k_13582000
06-01-2012, 12:06
سلام.من یه اکسس پوینت dlink دارم و ازش واسه اینترنت استفاده میکنم ( وایمکس ).
حالا میخوام از یه مودم وایرلس smc که دارم به عنوان اکسس پوینت دوم استفاده کنم و اینترنت رو از اکسس پوینت اول به این یکی هم برسونم . عکس صفحه تنظیماتشون رو هم گذاشتم :

amir200812
08-01-2012, 07:56
نمیدونم جای سوالم اینجا هست یا نه، ولی جای دیگه ای نتونستم پیدا کنم:

سوال من اینه که چطوری میشه یک روتر سیسکو رو به یک سویچ سیسکو متصل کرد(داخل پکت تریسر)

این عکس روتر و سویچی هست که میخوام به هم متصل کنم!

همانطور که میبینید یک سویچ با دو تا ویلن داریم و دو روتر. میخوام این سویچ به یکی از روتر ها وصل بشه که، مثلا سیستم های VLAN 2 به روتر دسترسی داشته باشه و بتونه به شبکه های خارج بسته ارسال کنه و دریافت کنه، ولی VLAN 3 این امکان رو نداشته باشه!
یا هر دو این امکان رو داشته باشن!

چه کار باید بکنم؟ درضمن من حرفه ای نیستم، اگه ممکنه کمی سطح پایین توضیح بدید.

Amir Varasteh
08-01-2012, 12:15
نمیدونم جای سوالم اینجا هست یا نه، ولی جای دیگه ای نتونستم پیدا کنم:

سوال من اینه که چطوری میشه یک روتر سیسکو رو به یک سویچ سیسکو متصل کرد(داخل پکت تریسر)

این عکس روتر و سویچی هست که میخوام به هم متصل کنم!

همانطور که میبینید یک سویچ با دو تا ویلن داریم و دو روتر. میخوام این سویچ به یکی از روتر ها وصل بشه که، مثلا سیستم های VLAN 2 به روتر دسترسی داشته باشه و بتونه به شبکه های خارج بسته ارسال کنه و دریافت کنه، ولی VLAN 3 این امکان رو نداشته باشه!
یا هر دو این امکان رو داشته باشن!

چه کار باید بکنم؟ درضمن من حرفه ای نیستم، اگه ممکنه کمی سطح پایین توضیح بدید.

سلام. با یه کابل Straight سوییچ و روترت رو وصل کن به هم.

برای اون امکانی که میخوای داشته باشه هم کاری نداره. VLAN-2 براش Default Gateway بزار ولی برای VLAN-3 نزار.

اینجوری VLAN-2 با بیرون میتونه ارتباط داشته باشه اما VLAN-3 نمیتونه.

اگرم بخوای خود VLAN-2 و 3 با هم ارتباط داشته باشن که از روش Router On a Stick باید استفاده کنی که میتونی توی لینک زیر راجع بهش بخونی:

hexman
08-01-2012, 18:50
سلام دوستان
من یه سیستمی دارم که ویندوزش xp هست و جوین به دامین شده.

من روی این سیستم 2 تا کارت شبکه نصب کردم.کارت شبکه اصلی سیستم به سوییچ وصله و از طریق اون با شبکه در اتباطه.
یه شرتکات دسترسی به سرور هم روی دسکناپ ساختم به این شکل:

server\\

که از این طریق به منابع share شده روی سرور دسترس پیدا میکنم.IP سرور هم 192.168.1.1 هستش.

کارت شبکه دوم رو برای اتصال ه اینترنت به یه مودم adsl مارک Dlink وصل کردم.مودم بصورت بریج کانفیگ شده و با کانکشن به نت وصل میشم.

حالا مشکلم اینه که وقتی مودم رو روشن میکنم و کارت شبکه دوم سیستم Enable میشه دیگه به سرور دسترسی ندارم انگار که سیستم به جای اینکه با کارت شبکه اصلی به سرور وصل بشه از طریق کارت شبکه دوم به دنبال باز کردن سرور میگرده..

من چطوری میتنوم به سیستم حالی کنم وفتی با سرور کار دارم بره سراغ کارت شبکه اصلی؟؟

Amir Varasteh
08-01-2012, 19:59
سلام دوستان
من یه سیستمی دارم که ویندوزش xp هست و جوین به دامین شده.

من روی این سیستم 2 تا کارت شبکه نصب کردم.کارت شبکه اصلی سیستم به سوییچ وصله و از طریق اون با شبکه در اتباطه.
یه شرتکات دسترسی به سرور هم روی دسکناپ ساختم به این شکل:

server\\

که از این طریق به منابع share شده روی سرور دسترس پیدا میکنم.IP سرور هم 192.168.1.1 هستش.

کارت شبکه دوم رو برای اتصال ه اینترنت به یه مودم adsl مارک Dlink وصل کردم.مودم بصورت بریج کانفیگ شده و با کانکشن به نت وصل میشم.

حالا مشکلم اینه که وقتی مودم رو روشن میکنم و کارت شبکه دوم سیستم Enable میشه دیگه به سرور دسترسی ندارم انگار که سیستم به جای اینکه با کارت شبکه اصلی به سرور وصل بشه از طریق کارت شبکه دوم به دنبال باز کردن سرور میگرده..

من چطوری میتنوم به سیستم حالی کنم وفتی با سرور کار دارم بره سراغ کارت شبکه اصلی؟؟

سلام.

تو فقط از کارت شبکه دوم برای اینترنت میخوای استفاده کنی درسته؟ اگه اینطوره باید یک Static Route بنویسی.

اول بگو که رنج IP شبکه داخلیت 192.168.1.0 255.255.255.0 هست؟ تا بقیشو بگم.

hexman
08-01-2012, 22:30
تو فقط از کارت شبکه دوم برای اینترنت میخوای استفاده کنی درسته؟ اگه اینطوره باید یک Static Route بنویسی.

بله فقط برای اینترنت

اول بگو که رنج IP شبکه داخلیت 192.168.1.0 255.255.255.0 هست؟ تا بقیشو بگم

بله رنجم همینه..اینم بگم قبلا یه مودم دیگه (symphony) داشتم که به همین ترتیب ازش استفاده میکردیم اما مشکلی نداشتم..الان که مودم عوض شد دچار این مشکل شدم.

Amir Varasteh
08-01-2012, 23:07
بله فقط برای اینترنت

بله رنجم همینه..اینم بگم قبلا یه مودم دیگه (symphony) داشتم که به همین ترتیب ازش استفاده میکردیم اما مشکلی نداشتم..الان که مودم عوض شد دچار این مشکل شدم.

خب CMD رو باز کن و توش بزن:

route add 192.168.1.0 mask 255.255.255.0 192.168.1.1 -p

سپس سیستم رو ریست کن ببین چی میشه؟

اگه درست نشد IP دو تا کارت شبکه + مودم رو بزار اینجا.

afshin b
09-01-2012, 19:58
سلام
می خوام دوتا کامپیوتر رو که برای هر کدومشون یه مودم وایرلس دارم، با هم به صورت وایرلس شبکه کنم.
لطفا اگه شدنی هست راهنماییم کنین.

mjzaret
10-01-2012, 08:27
سلام
می خوام دوتا کامپیوتر رو که برای هر کدومشون یه مودم وایرلس دارم، با هم به صورت وایرلس شبکه کنم.
لطفا اگه شدنی هست راهنماییم کنین.

يكي از سيستم‌ها رو به صورت اكسس پوينت تعريف كنيد.

سيستم ديگه به اون كانكت ميشه و به راحتي يه شبكه ايجاد ميشه.

Netw0rks
14-01-2012, 18:48
سلام

بین قدرت آنتن و بردی که پوشش میده چه رابطه ای هست ؟

با سرچ کردن به چیزی نرسیدم !

کسی میتونه فرمولش رو بذاره ؟

en-iman
14-01-2012, 23:13
سلام به دوستان
اگر dc دیگه بالا نیاد و از system state هم بک آپ داشته باشیم اونوقت چه جوری dns ,active directory رو میشه بطور کامل روی یک ویندور سرور 2003 جدید restore کرد؟
البته من system state رو restor کردم و از ntdsutil هم استفاده کردم اما نه active directory users and computers و سایر کامپوننتهای اکتیو دایرکتوری برگشت نه dns اگه میشه یک راهنمایی بکنید ممنون میشم.

moama
16-01-2012, 02:32
با سلام
یه سوال
میشه از یه پورت لن مودم adsl برا دو تا دستگاه استفاده کرد (به این صورت که یه دو راهی لن بین مودم و دستگاهها بزاریم و دو تا خروجی از یه لن بگیریم)؟؟؟

sinaxex
16-01-2012, 11:19
با سلام
یه سوال
میشه از یه پورت لن مودم adsl برا دو تا دستگاه استفاده کرد (به این صورت که یه دو راهی لن بین مودم و دستگاهها بزاریم و دو تا خروجی از یه لن بگیریم)؟؟؟
خیر امکان اش وجود ندارد

Farshid72
16-01-2012, 20:07
با سلام
یه سوال
اگه هر کدوم از سیستم های شما دو پورت LAN داشته باشه میتونید کابل LAN رو از مودم به یکی از سیستم ها وصل کرده و از خروجی دوم LAN روی سیستم کابلی به سیستم دوم وصل کنید
اگه مودم USB هم بخوره امکانش هست

Farshid72
16-01-2012, 20:13
سلام

بین قدرت آنتن و بردی که پوشش میده چه رابطه ای هست ؟

با سرچ کردن به چیزی نرسیدم !

کسی میتونه فرمولش رو بذاره ؟
برد اون شعاعی هست که سیستم پوشش میده ولی Signal strenth قدرت و توان ارسال دیتا هستش که هر چه بیشتر باشه سرعت انتقال فایل ها بیشتر خواهد بود
رابطه خاصی وجود نداره!!! ولی هر چه دورتر باشید قدرت سیگنال ازسالی کاهش پیدا میکنه که اگه قدرت سیستم شما 300مگابیت باشه کاهش سرعتش با وقتی که قدرت سیگنال شما 54 نگابیت هست فرق میکنه

hexman
16-01-2012, 20:25
خب CMD رو باز کن و توش بزن:

route add 192.168.1.0 mask 255.255.255.0 192.168.1.1 -p

سپس سیستم رو ریست کن ببین چی میشه؟

اگه درست نشد IP دو تا کارت شبکه + مودم رو بزار اینجا.

درست نشد متاسفانه..
ای پی کارت شبکه اصلی از رنج 192.168.1.0 هست که توسط dhcp تخصیص داده میشه

ای پی کارت شبکه دوم 192.168.200.2 , ای پی مودم 192.168.200.1 هست

Amir Varasteh
16-01-2012, 20:40
درست نشد متاسفانه..
ای پی کارت شبکه اصلی از رنج 192.168.1.0 هست که توسط dhcp تخصیص داده میشه

ای پی کارت شبکه دوم 192.168.200.2 , ای پی مودم 192.168.200.1 هست

خب ببین IP کارت شبکه که از DHCP میگیره رو Static کن. یعنی دستی ست کن به مثلا 192.168.1.100 . بعد CMD رو باز کن و بزن:

route add 192.168.1.0 mask 255.255.255.0 192.168.1.100

سیستم رو ریست نکن و تست کن ببین درسته؟

teale ice pack
17-01-2012, 12:18
سلام دوستان.
پيشنهاد داديم که يه انجمن تخصصی شبکه راه اندازی بشه ولی گفتن که بايد به اندازه کافی تاپيک باشه تا ايجاد بشه به همين دليلم گفتم که فعلا از يه تاپيک شروع کنيم تا برسی به مراحل بالاتر.
از اين به بعد هم هر سوال يا بحثی در مورد شبکه های local و غيره در مورد سخت افزارها مانند کارتهای شبکه / روتر ها / سوويچ ها/ سرورها و ... و همچنين نرم افزارها از جمله سيستم عاملهای windows & linux و همچنين توپولوژی های شبکه داشتيد در خدمتيم.و همچنين از تمام کسانی که در مورد شبکه اطلاعات دارند دعوت به همکاری ميشه
salam doooste aziz
mikhastam azat komak begiram....az koja mitooonam amoozeshe farsi VMWARE8 ro peyda konam?
mamnooon misham rahnamaieem konid
a_cia31@yahoo.com

Amir Varasteh
17-01-2012, 19:09
salam doooste aziz
mikhastam azat komak begiram....az koja mitooonam amoozeshe farsi VMWARE8 ro peyda konam?
mamnooon misham rahnamaieem konid
a_cia31@yahoo.com

سلام.

درضمن لطفا پارسی بنویسید.

Abolfazl-Star
18-01-2012, 15:13
آمورش کامل شبکه رو میخواستم کسی هست آموزش رو بده؟

Amir Varasteh
18-01-2012, 15:37

نه کسی نیست.

این چه سوالیه ...

Farshid72
18-01-2012, 18:38
بیش از 100 باز توضیحش دادم شما اگه بگردی پیدا میکنید اینجا هم هست

teale ice pack
18-01-2012, 23:08
سلام دوستان

خیلی خوبه که همچین تاپیکی راه اندازی شده:20:. درخواستم از دوستان حرفه ای این هست که فقط بحث تخصصی نکنند و افرادی که مثل من اماتور هستند رو هم راه بندازن تا اطلاعات ما هم بالا بره.:11: همچنین من نیاز به راهنمای فارسی برای vmware8 دارم. ممنون میشم اگه کسی داره به من هم بده.

---------- Post added at 11:08 PM ---------- Previous post was at 11:04 PM ----------

سلام.

درضمن لطفا پارسی بنویسید.
ممنون امیر عزیز از تذکرت....در ضمن من به لینکی که داده بودی رفتم ولی چیزی داخلش نبود:41:

S E V E N
19-01-2012, 00:09
سلام

یه سوالی در مورد شبکه اینترنت و سایت داشتم:

وقتی تعداد بسیار زیادی کاربر بخوان با هم سر ساعت معینی وارد یک سایت معمولی و کم حجم بشن، کندی اتفاق

می افته. میخوام بدونم در این شرایط امکان داره اولویت ورود به سایت با اونی باشه که از سرعت بهتری برخوردار

هست؟ به طور مثال عرض می کنم مثلا از بین جمعیت زیادی که می خوان وارد سایت بشن دو نفر هستن که یکی

سرعتش 256 و دیگری 512 هست. امکان داره که اونی که 512 داره صرفا بدلیل داشتن سرعت بالاتر از اولویت ورود

زودتری برخوردار باشه ؟ ( منظورم تفاوت در سرعت بالا آوردن صفحه نیست. اون که مشخصه 512 سریعتر هست.

منظورم اجازه ورود هست.

با تشکر

sinaxex
19-01-2012, 00:22
سلام دوستان

خیلی خوبه که همچین تاپیکی راه اندازی شده:20:. درخواستم از دوستان حرفه ای این هست که فقط بحث تخصصی نکنند و افرادی که مثل من اماتور هستند رو هم راه بندازن تا اطلاعات ما هم بالا بره.:11: همچنین من نیاز به راهنمای فارسی برای vmware8 دارم. ممنون میشم اگه کسی داره به من هم بده.

---------- Post added at 11:08 PM ---------- Previous post was at 11:04 PM ----------

ممنون امیر عزیز از تذکرت....در ضمن من به لینکی که داده بودی رفتم ولی چیزی داخلش نبود:41:
باسلام خدمت دوست عزیزم
درخواستی که شما دارید دوست من اخه ربطی به این تاپیک نداره! وی ام ویر ربطی به شبکه و سوالات شبکه ندارد چون فقط محیط ایی هست برای مجازی سازی
قطعا شما در گوگل سرچ کنید اموزشهای خوبی در اینترنت پیدا خواهید کرد

amirkhan_0o0
19-01-2012, 01:45
سلام

وقتی تعداد بسیار زیادی کاربر بخوان با هم سر ساعت معینی وارد یک سایت معمولی و کم حجم بشن، کندی اتفاق

می افته. میخوام بدونم در این شرایط امکان داره اولویت ورود به سایت با اونی باشه که از سرعت بهتری برخوردار

هست؟ به طور مثال عرض می کنم مثلا از بین جمعیت زیادی که می خوان وارد سایت بشن دو نفر هستن که یکی

سرعتش 256 و دیگری 512 هست. امکان داره که اونی که 512 داره صرفا بدلیل داشتن سرعت بالاتر از اولویت ورود

زودتری برخوردار باشه ؟ ( منظورم تفاوت در سرعت بالا آوردن صفحه نیست. اون که مشخصه 512 سریعتر هست.

منظورم اجازه ورود هست.

با تشکر
سلام این سوال منم بود. خیلی جاها مثل ثبت نام قطار به کار میاد که هم اینجا و هم آشیانه مطرح کردم. اما جوابی که گرفتم اینه که متأسفانه راهی وجود نداره!!

Amir Varasteh
19-01-2012, 02:45
سلام

منظورم اجازه ورود هست.

با تشکر
سلام.

نه دوست عزیز سرعتی که شما میگی به نظر من تأثیری نداره. چون مقدار پهنای باند، حداکثر رو تعیین میکنه.

اگه نیاز به Load کردن صفحه نباشه و صرفا ترافیک کمی بخواد جابجا شه جواب منفی هست و سرعت عمل و شانس شماست که ورود یا عدم ورود شما رو تعیین میکنه. مثل جریان انتخاب واحد دانشگاه.

---------- Post added at 02:45 AM ---------- Previous post was at 02:43 AM ----------

سلام دوستان

دوست من لینک دانلود زیرش بود که اینه:
پسورد فایلهای فشرده هم:

موفق باشی.

Abolfazl-Star
19-01-2012, 13:55
یکی به من بگه که من روی ویندوز سون چطوری درایور شبکه وایرلسمو نصب کنم درصورتی که روی ایکس پی راحت کار میکرد
حالا هرکاری میکنم نصب نمیشه

Amir Varasteh
19-01-2012, 14:26
یکی به من بگه که من روی ویندوز سون چطوری درایور شبکه وایرلسمو نصب کنم درصورتی که روی ایکس پی راحت کار میکرد
حالا هرکاری میکنم نصب نمیشه

سلام.

احتمالا درایورت به 7 نمیخوره. برو از سایت سازنده و درایورش رو برای ویندوز 7 دانلود و نصب کن.

S E V E N
19-01-2012, 23:48
سلام

سلام.
نه دوست عزیز سرعتی که شما میگی به نظر من تأثیری نداره. چون مقدار پهنای باند، حداکثر رو تعیین میکنه.

اگه نیاز به Load کردن صفحه نباشه و صرفا ترافیک کمی بخواد جابجا شه جواب منفی هست و سرعت عمل و شانس شماست که ورود یا عدم ورود شما رو تعیین میکنه. مثل جریان انتخاب واحد دانشگاه.[COLOR="Silver"]

با تشکر از پاسختون. راستشو بخواهید اتفاقا برای ماجرای انتخاب واحد پرسیدم.:31:

Amir Varasteh
20-01-2012, 11:18
سلام

با تشکر از پاسختون. راستشو بخواهید اتفاقا برای ماجرای انتخاب واحد پرسیدم.:31:

آها:31:

خب این انتخاب واحد مثل یه جنگ میمونه. ببین، ساعت های سرورهای دانشگاه با ساعتهای اینترنتی هماهنگه.

تو ساعت کامپیوترت رو هماهنگ کن با ساعت اینترنتی. در اینصورت ساعت تو و سرور یکی میشه.

بعد مثلا انتخاب واحد ساعت 8 که شروع میشه، تو با استفاده از ساعت کامپیوترت میتونی سریع وارد شی:31:

بعد تو انتخاب واحدت که تموم میشه تازه ملت میفهمن که عه انتخاب واحد شروع شده!!:27:

من خودم همیشه همین کارو میکنم.:10:

en-iman
25-01-2012, 23:58
با سلام به همه.
من امروز به یک مشکل عجیب بر خوردم.صبح که dc رو پینگ کردم بهم request timeout داد از روی سرور هم که ping کردم host un reachable داد سرور رو ری استارت هم کردم اما جواب نداد در کل نه dc شبکه رو میبینه نه کامپیوتر های شبکه dc رو میبینند.به نظر شما چه عاملی میتونه باعث این مشکل شده باشه؟من که دیگه عقلم به جایی قد نمیده.:41:
(البته وقتی که سرور میخواد بالا بیاد این ارور رو هم میده که من هم درایور ها رو چک کردم هم سرویسها رو که فکر کنم همهش درست بود:
at least one service or driver failed during system startup

mjzaret
26-01-2012, 00:27
با سلام به همه.
من امروز به یک مشکل عجیب بر خوردم.صبح که dc رو پینگ کردم بهم request timeout داد از روی سرور هم که ping کردم host un reachable داد سرور رو ری استارت هم کردم اما جواب نداد در کل نه dc شبکه رو میبینه نه کامپیوتر های شبکه dc رو میبینند.به نظر شما چه عاملی میتونه باعث این مشکل شده باشه؟من که دیگه عقلم به جایی قد نمیده.:41:
(البته وقتی که سرور میخواد بالا بیاد این ارور رو هم میده که من هم درایور ها رو چک کردم هم سرویسها رو که فکر کنم همهش درست بود:
at least one service or driver failed during system startup

پيشنهادم اينه كه نام سرورتون رو عوض كنيد.

ببينيد آيا مشكلتون حل ميشه يا نه.

hexman
26-01-2012, 22:03
خب ببین IP کارت شبکه که از DHCP میگیره رو Static کن. یعنی دستی ست کن به مثلا 192.168.1.100 . بعد CMD رو باز کن و بزن:

سیستم رو ریست نکن و تست کن ببین درسته؟

سلام

بازم نشد متاسفانه..بدبختی سیستم مال مدیر شرکته..چیکار کنم؟

mahyarSAMSUNG
28-01-2012, 23:29
یه کابل شبکه دارم که وقتی ازش استفاده میکنم سرعت رو میزنه 10 مگابیت ولی یکی دیگه هم دارم که وقتی میزنم میزنه سرعت رو 1 گیگابیت ... آیا نوع کابل تاثیر داره ؟

Farshid72
29-01-2012, 10:30
یه کابل شبکه دارم که وقتی ازش استفاده میکنم سرعت رو میزنه 10 مگابیت ولی یکی دیگه هم دارم که وقتی میزنم میزنه سرعت رو 1 گیگابیت ... آیا نوع کابل تاثیر داره ؟

کابل و نوع سیستم ها میتونه تاثیر گذار باشه

Amir Varasteh
29-01-2012, 11:48
سرعت کابل و کارت شبکه تأثیر میذاره.

mahyarSAMSUNG
29-01-2012, 13:51
من فکر میکنم نوع کابل فقط تاثیر داره چون اون کامپیوتری که لپ تاپم رو بهش وصل میکنم و 1گیگ میزنه خیلی قدیمیه و سی پی یو 3.2 تک هسته داره و مین بورد قدیمی ... ولی به این کامیپوتر جدیدترم که مین پی5 کا پی ال 1600 داره لپ تاپ رو وصل میکنم با یک کابل دیگه سرعت 10 مگا بیت !!!!

chaand
29-01-2012, 18:49
سلام دوستان
من الان چند ساله که مودم معمولی دارم حالا اگه بخوام مودمم رو عوض کنم و wireless بگیرم باید چیکار کنم؟ یعنی فقط باید برم یه مودم وایرلس بگیرم وصل کنم، یا کلا باید سرویسی که میگیرمم تغییر بدم؟ برای اینکه مودمم رو به وایرلس تغییر بدم باید حتما کامپیوترم کارت شبکه داشته باشه؟ یا با usb هم میتونم به کامپیوتر وصل بشم و از امکانات وایرلسش استفاده کنم؟ من میخوام مودمم وایرلس بشه تا بتونم با گوشیم از اینترنتم استفاده کنم چیکار کنم؟

Farshid72
30-01-2012, 12:00
سلام دوستان
من الان چند ساله که مودم معمولی دارم حالا اگه بخوام مودمم رو عوض کنم و wireless بگیرم باید چیکار کنم؟ یعنی فقط باید برم یه مودم وایرلس بگیرم وصل کنم، یا کلا باید سرویسی که میگیرمم تغییر بدم؟ برای اینکه مودمم رو به وایرلس تغییر بدم باید حتما کامپیوترم کارت شبکه داشته باشه؟ یا با usb هم میتونم به کامپیوتر وصل بشم و از امکانات وایرلسش استفاده کنم؟ من میخوام مودمم وایرلس بشه تا بتونم با گوشیم از اینترنتم استفاده کنم چیکار کنم؟
.
.
منظورتو نمیفهمم
شما میخواید برید اکانت وایزلس خریداری کنید یا اینکه همون ADSL روداشته باشید ولی میخواید که یه مودم ADSL/WIFI بخرید که هم ADSL داشته باشد و هم اینکه بتونید به صورت وایرلس از نت ایتفاده کنید ؟؟؟

در حال اول شما باید کلا یه مودم مخصوص وایرلس استفاده کنید
در حالت دوم تنها شما به یه مودم ADSL که ACCESS POINT هم هست نیاز دارید
شما اول بگید که کدوم حالت مد نظر شما هست و برای چه کاری میخواید تا دوستان راهنماییتون کنند

Amir Varasteh
30-01-2012, 12:46
من فکر میکنم نوع کابل فقط تاثیر داره چون اون کامپیوتری که لپ تاپم رو بهش وصل میکنم و 1گیگ میزنه خیلی قدیمیه و سی پی یو 3.2 تک هسته داره و مین بورد قدیمی ... ولی به این کامیپوتر جدیدترم که مین پی5 کا پی ال 1600 داره لپ تاپ رو وصل میکنم با یک کابل دیگه سرعت 10 مگا بیت !!!!

ببین تو کابلت هر چقدر هم سریع باشه، اگه دو طرف اون (کارت شبکه ها) تحمل اون ترافیک رو نداشته باشن، بازم سرعتت کمه. در واقع حداکثر سرعت توی شبکه کمترین سرعت بین قطعات هست.

بنابراین همونقدر که سرعت کابل مهمه، سرعت کارت شبکه هم مهمه.

Netw0rks
31-01-2012, 00:36
سلام دوستان :20:

کابل های معمولی شبکه تا چه فاصله ای رو پوشش میدن ؟

نوع مقاوم برای استفاده بیرون یا outdoor هم دارن ؟ هزینه ش چقدره ؟

chaand
31-01-2012, 00:52
.
.
منظورتو نمیفهمم
شما میخواید برید اکانت وایزلس خریداری کنید یا اینکه همون ADSL روداشته باشید ولی میخواید که یه مودم ADSL/WIFI بخرید که هم ADSL داشته باشد و هم اینکه بتونید به صورت وایرلس از نت ایتفاده کنید ؟؟؟

در حال اول شما باید کلا یه مودم مخصوص وایرلس استفاده کنید
در حالت دوم تنها شما به یه مودم ADSL که ACCESS POINT هم هست نیاز دارید
شما اول بگید که کدوم حالت مد نظر شما هست و برای چه کاری میخواید تا دوستان راهنماییتون کنند

سلام من حالت دوم مد نظرمه:20: یعنی میخوام مودمم wireless بشه، در ضمن کامپیوترم کارت شبکه نداره:41: به خاطر همین باید یه دانگل usb وایرلس بگیرم:31: یکی از دوستان در فروم منو راهنمایی کردند ممنونم:11:

mohsenfhm
31-01-2012, 07:58
سلام دوستان :20:

کابل های معمولی شبکه تا چه فاصله ای رو پوشش میدن ؟

نوع مقاوم برای استفاده بیرون یا outdoor هم دارن ؟ هزینه ش چقدره ؟

من با کابل معمولی CAT 5e تا 80 متر استفاده کردم :13:

Amir Varasteh
31-01-2012, 13:05
Cat5e تا 100 متر من استفاده کردم.

hexman
01-02-2012, 21:20
دوستان با ست کردن پالیسی میتوان از دسترسی کاربر یه اینترنت جلوگیری کرد؟

Amir Varasteh
01-02-2012, 23:53
دوستان با ست کردن پالیسی میتوان از دسترسی کاربر یه اینترنت جلوگیری کرد؟

کاربرا چطوری اینترنت میگیرن؟

hexman
02-02-2012, 19:16
کاربرا چطوری اینترنت میگیرن؟

کاربری داریم که مستقیما مودم adsl به پورت usb اش وصله..ما میخوایم فقط با برنامه outlook بتونه ایمیلهای شرکت رو چک کنه ولی به هیچ سایتی دسترسی نداشته باشه..مرور گرش رو هم نمیشه حذف کرد چون یکسری لیست قسمت داریم که html هست..

mjzaret
03-02-2012, 14:15
کاربری داریم که مستقیما مودم adsl به پورت usb اش وصله..ما میخوایم فقط با برنامه outlook بتونه ایمیلهای شرکت رو چک کنه ولی به هیچ سایتی دسترسی نداشته باشه..مرور گرش رو هم نمیشه حذف کرد چون یکسری لیست قسمت داریم که html هست..

با مودم تنها نميشه اين عمليات رو انجام داد.

براي اين موضوع شما بايستي از نرم افزارهاي جانبي استفاده كنيد.

فكر كنم نرم افزار Internet Lock كارتون رو راه بندازه.

hexman
05-02-2012, 00:03
دوستان ما یه سیستمی توی شرکت داریم که دوربینهای مدار بسته توی شرکت بهش وصله..این سیستم به اینترنت هم وصله.
حالا مدیر شرکت میخواد از توی خونه هم از طریق اینترنت به این سیستم وصل شه و تصاویر دوربین رو مشاهده کنه.
من میخوام از نرم افزار TeamViewer استفاده کنم.
ایا برای این کار نیاز به valid ip دارم؟

Amir Varasteh
05-02-2012, 00:42
دوستان ما یه سیستمی توی شرکت داریم که دوربینهای مدار بسته توی شرکت بهش وصله..این سیستم به اینترنت هم وصله.
حالا مدیر شرکت میخواد از توی خونه هم از طریق اینترنت به این سیستم وصل شه و تصاویر دوربین رو مشاهده کنه.

با Teamviewer هم میشه. به این شکل که مدیر از خونه ریموت بزنه به سیستم اونجا و از اونجا بره و دوربین ها رو ببینه. اما مشکلی که هست اینه که کیفیت ارتباط خیلی بده.

بنابراین توصیه میشه که IP Valid بگیری.

mjzaret
05-02-2012, 08:43

شدن ميشه.

اما با TeamViewer نيازي به IP Valid نيست و فقط اينترنت داشتن هر سيستم مشكل رو حل ميكنه.

اگه مي‌خواهيد تصاوير دوربينها رو منتقل كنيد بايستي اينترنتتون از سرعت بالايي برخوردار باشه.

hexman
05-02-2012, 20:22
با Teamviewer هم میشه. به این شکل که مدیر از خونه ریموت بزنه به سیستم اونجا و از اونجا بره و دوربین ها رو ببینه. اما مشکلی که هست اینه که کیفیت ارتباط خیلی بده.

بنابراین توصیه میشه که IP Valid بگیری.

شدن ميشه.

اما با TeamViewer نيازي به IP Valid نيست و فقط اينترنت داشتن هر سيستم مشكل رو حل ميكنه.

اگه مي‌خواهيد تصاوير دوربينها رو منتقل كنيد بايستي اينترنتتون از سرعت بالايي برخوردار باشه

ممنون دوستان
توی برنامه TeamViewer مگه اون user یا id که میده هر بار عوض نمیشه؟یعنی من خودم اگه TeamViewer روی سیستمم اجرا کنم همیشه ID ام یکسانه؟

اینترنت 256kB ایا مناسب هست برای این کار؟؟

در کل شما TeamViewer رو پیشنهاد میکیند یا RemoteDesktop خود ویندوز یا برنامه دیگه ای؟

attaghi
05-02-2012, 22:38
سلام.
دوستان ميشه دو تا خط adsl جداگانه رو به هم وصل كرد مثلا دو تا 1مگ رو كه سرعتش بالا بره و بعد به pc داد ؟

mostafait
06-02-2012, 13:35
با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی!

میخواستم بدونم که برای سیم تلفنی که به مودم ADSL وصل کرده ام و کابل شبکه ایی که از مودم ADSL به کامپیوتر کشیده ام!از چه چیزی میتونم برای عایق بندی استفاده کنم تا برق و سیگنالهای اطراف بر روی اینها نویز نندازند و بر روی ارتباط اینترنت(دیتا)تداخل ایجاد نکنند!

چند سری دیدم که وقتی سیم تلفن بر روی سه راهیه برق افتاده و اینترنت قطع شده!

اگه میشه راهنمایی کنید!

یک سوال دیگه! یک کارت شبکه خوب معرفی کنید برای ارتباط اینترنت! با تشکر!

mjzaret
06-02-2012, 22:25
ممنون دوستان
توی برنامه TeamViewer مگه اون user یا id که میده هر بار عوض نمیشه؟یعنی من خودم اگه TeamViewer روی سیستمم اجرا کنم همیشه ID ام یکسانه؟

اینترنت 256kB ایا مناسب هست برای این کار؟؟

در کل شما TeamViewer رو پیشنهاد میکیند یا RemoteDesktop خود ویندوز یا برنامه دیگه ای؟

نرم افزار Teamviewer يك ID ثابت تا زماني كه مك آدرس كارت شبكه شما يا ويندوز عوض بشه بهتون ميده.

سرعتش بد نيست ولي بيشتر از اين بايستي در نظر داشته باشيد.

از نرم افزار Hamachi هم مي‌تونيد استفاده كنيد.

اين نرم افزار يك شبكه مجازي براتون ايجاد مي‌كنه.

سلام.
دوستان ميشه دو تا خط adsl جداگانه رو به هم وصل كرد مثلا دو تا 1مگ رو كه سرعتش بالا بره و بعد به pc داد ؟

بله ميشه.

به اين عمليات لودبالانسينگ گفته ميشه.

هم سخت افزاري و هم نرم افزاري اين مورد هست.

با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی!

میخواستم بدونم که برای سیم تلفنی که به مودم ADSL وصل کرده ام و کابل شبکه ایی که از مودم ADSL به کامپیوتر کشیده ام!از چه چیزی میتونم برای عایق بندی استفاده کنم تا برق و سیگنالهای اطراف بر روی اینها نویز نندازند و بر روی ارتباط اینترنت(دیتا)تداخل ایجاد نکنند!

چند سری دیدم که وقتی سیم تلفن بر روی سه راهیه برق افتاده و اینترنت قطع شده!

اگه میشه راهنمایی کنید!

یک سوال دیگه! یک کارت شبکه خوب معرفی کنید برای ارتباط اینترنت! با تشکر!

فكر نكنم آنچنان تأثيري در فواصل كم وجود داشته باشه.

پيشنهادم استفاده از سيم‌هاي مفتولي با كيفيت خوب هست.

من قبلاً چند جا با تعويض سيم‌هاي تلفن و استفاده از جنسهاي مرغوب تونستم كيفيت خط رو بهتر كنم.

amirkhan_0o0
07-02-2012, 09:56
دوستان دوتا سوال:
1- اولی که فکر می کنم خیلی تکراری باشه:
فرق روتر و اکسس پوینت چیه؟؟
2-من اینترنتم رو به صورت ای دی اس ال از طریق کابل لن و یا حالایو اس بی گرفته ام!!
حالا مهمه که با چه مدلی از اکسس پوینت یا روتر بین لپتاپ و گوشی اینترنت رو شیر کنم؟؟
یعنی منظورم اینه که مارک وسیله مهمه(از لحاظ همخوانی آی اس پی با روتر)؟؟
چه نکاتی رو باید توی خرید روتر و یا اکسس پوینت در مورد همخوانی لحاظ کنم؟؟

Mitax
09-02-2012, 13:38
سلام .. اگه من یه DSL با سرعت 3 مگابایت به بالا داشته باشم و بخوام یه VPS راه اندازی کنم دقیقا چی کار باید کنم ؟
تا اونجایی که خودم میدونم باید کیس سرور بزارم و .. دقیقا میشه توضیح بدین .. ؟

Mitax
10-02-2012, 00:18
کسی جواب نمیدهد ...

mjzaret
10-02-2012, 11:51
سلام .. اگه من یه DSL با سرعت 3 مگابایت به بالا داشته باشم و بخوام یه VPS راه اندازی کنم دقیقا چی کار باید کنم ؟
تا اونجایی که خودم میدونم باید کیس سرور بزارم و .. دقیقا میشه توضیح بدین .. ؟

- VPS چیست؟ VPS مخفف عبارت Virtual Private Server می باشد و به معنای سرور مجازی می باشد.

- تفاوت VPS و Dedicated Server چیست؟ چندین VPS بر روی 1 سرور اختصاصی قرار می گیرند. در واقع VPS تمامی امکانات یک سرور اختصاصی را داراست اما با این تفاوت که محدودیتهای سخت افزاری جزیی دارد.

- مقایسه VPS و Dedicated Server از لحاظ صرفه اقتصادی: از جمله مزیتهای VPS نسبت به Dedicated Server این است که شما هزینه های اضافی مانند Monitorو هزینه ی سخت افزار های مناسبی که استفاده شده است را نخواهید پرداخت و این هزینه ها بین تمامی افراد تقسیم می گردد.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

براي راه اندازي VPS شما به IP معتبر نياز داريد.

حال شما روي دستگاه‌تان سيستم عامل ويندوز سرور را نصب نماييد.

شما قصد استفاده از چه سرويسهايي را داريد؟

اين موارد را نيز بيان كنيد.

amirkhan_0o0
11-02-2012, 17:10
دوستان ...من اینترنتم رو به صورت ای دی اس ال از طریق کابل لن و یا حالایو اس بی گرفته ام!!
حالا مهمه که با چه مدلی از اکسس پوینت یا روتر بین لپتاپ و گوشی اینترنت رو شیر کنم؟؟
یعنی منظورم اینه که مارک وسیله مهمه(از لحاظ همخوانی آی اس پی با روتر)؟؟
چه نکاتی رو باید توی خرید روتر و یا اکسس پوینت در مورد همخوانی لحاظ کنم؟؟
دوستان پاسخ ما رو کسی نمی دونه؟؟

hexman
12-02-2012, 22:17
دوستان در ادامه پرسش قبلیم..

ما تو شرکت مودم Adsl رو به سوییج متصل کردیم و ادرس ای پی مودم رو به عنوان ای پی DG چهار کامپیوتری که میخواستم به اینترنت وصل باشن قرار دادم..حالا اگه از Isp بخوام یه دونه Valid Ip بخریم چطوری میتونیم این یه دونه ip رو فقط روی یکی از اون 4 تا کامپیوتر ست کرد؟

behrooz.shie
13-02-2012, 00:55

ما تو شرکت مودم Adsl رو به سوییج متصل کردیم و ادرس ای پی مودم رو به عنوان ای پی DG چهار کامپیوتری که میخواستم به اینترنت وصل باشن قرار دادم..حالا اگه از Isp بخوام یه دونه Valid Ip بخریم چطوری میتونیم این یه دونه ip رو فقط روی یکی از اون 4 تا کامپیوتر ست کرد؟

باید روت تعریف بشه

hexman
13-02-2012, 06:03
باید روت تعریف بشه

چطوری یعنی؟

mjzaret
13-02-2012, 14:19

زماني كه شما درخواست يك عدد IP Public دهيد به صورت خودكار در كانكشن اينترنت شما ست مي‌شود.

اگر تنظيمات مودم شما به صورت PPPOE باشد درون مودم اين IP ست مي‌شود.

حال چطور اين IP را به يك سيستم درون شبكه اتصال دهيم؟

براي حل اين مشكل (در صورتي كه همه سيستم‌هاي تحت شبكه اينترنت داشته باشند) بايد از قابليت Port Forwarding مودم استفاده نماييد.

hexman
14-02-2012, 06:06
براي حل اين مشكل (در صورتي كه همه سيستم‌هاي تحت شبكه اينترنت داشته باشند) بايد از قابليت Port Forwarding مودم استفاده نماييد

لطفا توضیح بدید چیکار کنم دقیقا؟

khelane
20-02-2012, 16:33
سلام به تمام کاربران و دوستان
بنده و سایر رفقا یه تصمیم گرفتیم یه هفته ای میشه مبنی براینکه حدود 10 تا کلوب که همشون چندتا ایکس باکس دارند حالا میخوام یه شبکه در سطح شهرمون ایجاد کنیم که هزینه رو میپردازیم حالا میخوام یه شبکهایجاد کنیم و تمام کلوب ها رو به هم وصل کنیم در داخل شهر فقط بقول معروف یه لن داخل شهری ایجاد کنیم که امکان سیم کشی محدود تره حال دو تا راه به نظرم هست
1 از مخابرات یک خط مجزا بگیریم و هممون با اسفاده از اون به همدیگه وصل شیم (نمیدونم همچین امکاناتی بهمن میدن) و از طریق خود اینترنت مخابرات وصل شیم به هم
یا با استفاده از فرکانس های وایرلس یه دوستی گفت میتونید یه پاور استیشن بخرید و کارتون راه میوفته ولی میگفت خریج داره
الان فرضا واسه 10 تا کلوب که هرکدوم 3 تا دستگاه دارند چیکار کنم که همه به هم وصل شن و بتونیم راحت تحت شبکه بازی کنیم
فکر کنم اینقدر هزینه برداره که :41::18:
با سپاس

Life24
20-02-2012, 19:15
در دستور تست Ping . وقتي پاكتي به مقصد ارسال ميشود. آيا اين زماني كه به ما ميدهد زمان رسيدن به مقصد هست؟ يا زمان رفت و برگشت با هم هست؟

Amir Varasteh
20-02-2012, 19:28
در دستور تست Ping . وقتي پاكتي به مقصد ارسال ميشود. آيا اين زماني كه به ما ميدهد زمان رسيدن به مقصد هست؟ يا زمان رفت و برگشت با هم هست؟

زمان رفت و برگشته.

mahdiyasemi
25-02-2012, 17:16
سلام
من ویندوز 7 و مودم adsl دارم
خاستم ببینم میشه بدون اینترنت فایلی رو از طریق تلفن برای کسی بفرستم
چیزی شبیه هایپر ترمینال ایکس پی و مودم دیال آپ؟؟؟؟

Netw0rks
25-02-2012, 22:23
سلام دوستان !

من همچنان با شبکه دامین مشکل دارم !

برای هر کلاینت یه یوزر و پسورد در اکتیو دایرکتوری تعریف کردم !

وقتی که کلاینت ها رو عضو دامین می کنم ، یوزر و پسورد ادمین دامین رو وارد می کنم و سیستم رو ریستارت می کنم !

الان که ویندوز کلاینت بالا میاد ، در صفحه لوگین ویندوز دو تا اکانت برای انتخاب هست !

یکی اکانت خود کامپیوتر با یوزر و پسورد خود کاربر ؛ یکی هم اکانت شبکه دامین با یوزر و پسوردی که براشون در اکتیو دایرکتوری تعریف کردم !

الان کلاینت ها باید از کدوم یکی از این اکانت ها استفاده کنن ؟

hexman
25-02-2012, 23:35
لطفا توضیح بدید چیکار کنم دقیقا؟

دوستان خواهشا پاسخ بدن من چطور port forwarding رو انجام بدم

am.roostam
27-02-2012, 10:53
سلام دوستان !

وقتی که کلاینت ها رو عضو دامین می کنم ، یوزر و پسورد ادمین دامین رو وارد می کنم و سیستم رو ریستارت می کنم !

الان که ویندوز کلاینت بالا میاد ، در صفحه لوگین ویندوز دو تا اکانت برای انتخاب هست !

یکی اکانت خود کامپیوتر با یوزر و پسورد خود کاربر ؛ یکی هم اکانت شبکه دامین با یوزر و پسوردی که براشون در اکتیو دایرکتوری تعریف کردم !

دوست عزیز در صفحه Log on to Windows شما باید نام دامین خود رو انتخاب کنید و یوزری رو که در اکتیودایرکتوری تعریف کردید وارد بشید.

Netw0rks
28-02-2012, 00:41
دوست عزیز در صفحه Log on to Windows شما باید نام دامین خود رو انتخاب کنید و یوزری رو که در اکتیودایرکتوری تعریف کردید وارد بشید.

ممنون دوست عزیز بابت پاسخ !

اما اون یکی اکانت به چه کاری میاد ؟

javadshahvand
29-02-2012, 12:36
سلام دوستان !

اگر دامین وارد بشن باید نام دامین رو انتخاب کنند اگر میخواهند لوکال وارد بشن تو نام دامین اسم سیستم رو انتخاب کنند

arash-king
05-03-2012, 18:45
سلام دوستان
من میخوام از طریق مودم ADSL و کابل usb اینترنت لپ تاپ و کامپیوترم را به اشتراک بذارم یعنی اینکه همزمان هم با لپ تاپ برم اینترنت و هم از طریق کامپیوتر
کابل usb را به مودم وصل میکنم ولی مینویسه پیدا نشد
کسی هست کمک کنه و توضیح کاملی بده ؟؟

javadshahvand
06-03-2012, 12:17
سلام دوستان
من میخوام از طریق مودم ADSL و کابل usb اینترنت لپ تاپ و کامپیوترم را به اشتراک بذارم یعنی اینکه همزمان هم با لپ تاپ برم اینترنت و هم از طریق کامپیوتر
کابل usb را به مودم وصل میکنم ولی مینویسه پیدا نشد
کسی هست کمک کنه و توضیح کاملی بده ؟؟

از طریق کابل شبکه مودم رو به سیستم وصل کن به لپ تاپ و سیستم آی پی بده اگه مودم بیسیم هست از طریق وای فای نوت بوک به اون وصل شو

arash-king
06-03-2012, 13:25
از طریق کابل شبکه مودم رو به سیستم وصل کن به لپ تاپ و سیستم آی پی بده اگه مودم بیسیم هست از طریق وای فای نوت بوک به اون وصل شو
مودم من بیسیم نیست
یه سوال دیگه ..... وقتی کابل usb را میزنم و پیدا نمیکنه نیاز به برنامه یا سی دی مودم داره ؟؟

javadshahvand
06-03-2012, 14:19
مودم من بیسیم نیست
یه سوال دیگه ..... وقتی کابل usb را میزنم و پیدا نمیکنه نیاز به برنامه یا سی دی مودم داره ؟؟

بله باید درایور مودم رو نصب کنید

hexman
09-03-2012, 10:31
سلام دوستان

جند پرسش دارم

1.ما یه فایل سرور دارم که ویندوز سرور 2008 هست.

فکر کنید یه مسیر داریم به این شکل روی فایل سرور:

server\foroosh\send\\

فولدر فروش مخصوص کارمندان دپارتمان فروش هست و اونها به تمام این فولدر و ساب فولدر هاش دسترسی کامل دارن

حالا ما میخوایم به کارمندان خدمات پس از فروش فقط دسترسی به فولدر send بدیم..چه باید کرد؟

2.سیستمی داریم که ویندوزش xp هست..این سیستم نمیتونه هیج سیستمی رو پینگ کنه و خودشم از هیچ جا پینگ نمیشه..تنظیمات فایروالش هم نرمال هست..مشکل چیه؟

3.پرسش قبلیم هم که در مورد port forwarding بود را لطفا توضیح بدید.در واقع من میخوام از راه دور به یکی از سیستم های شبکه داخلیم ریموت بزنم..

Netw0rks
10-03-2012, 19:19
سلام دوستان

روی AD برای کاربران یوزر و پسورد تعریف کردم !

چطور میتونم کاربران رو مجبور به استفاده از دامین کنم ؛ به نحوی که نتونن به صورت لوکال از سیستمشون استفاده کنن ؟

Amir Varasteh
10-03-2012, 22:51
سلام دوستان

روی AD برای کاربران یوزر و پسورد تعریف کردم !

چطور میتونم کاربران رو مجبور به استفاده از دامین کنم ؛ به نحوی که نتونن به صورت لوکال از سیستمشون استفاده کنن ؟

تو Group Policy یه پالیسی هست به نام Allow logon locally. اون رو غیر فعال کن و به دومین اعمال کن.

Netw0rks
11-03-2012, 20:49
تو Group Policy یه پالیسی هست به نام Allow logon locally. اون رو غیر فعال کن و به دومین اعمال کن.

ممنونم اما Group Policy فکر کنم نصب نیست روی سرور !

یا من مسیرش رو نمی دونم !

---------- Post added at 08:49 PM ---------- Previous post was at 08:46 PM ----------

یه سوال دیگه !

زمانی که کامپیوتری رو به دامین جوین می کنیم ، بعدش برای ورود به ویندوز با Alt+Ctrl+Del رو بگیریم !

الان یکی از سیستم ها رو از دامین خارج کردم اما همچنان برای ورود به Alt+Ctrl+Del نیازه !

میشه کاری کرد که صفحه لوگینش مثل قبل بشه ؟

Amir Varasteh
11-03-2012, 22:01
ممنونم اما Group Policy فکر کنم نصب نیست روی سرور !

یا من مسیرش رو نمی دونم !

مسیرش اینه که باید بری به Administrator Tools و اونجا Group Policy Management رو باز کنی.

یه سوال دیگه !

زمانی که کامپیوتری رو به دامین جوین می کنیم ، بعدش برای ورود به ویندوز با Alt+Ctrl+Del رو بگیریم !

الان یکی از سیستم ها رو از دامین خارج کردم اما همچنان برای ورود به Alt+Ctrl+Del نیازه !

میشه کاری کرد که صفحه لوگینش مثل قبل بشه ؟
Run رو باز کن و بزن gpedit.msc و برو به Local Policies و Rights Management هست فکر کنم و اونجا یه Policy هست که میگه برای Login شدن باید CTL+ALT+DEL بزنی. اون رو پیدا کن و غیرفعالش کن.

پیداش نکردی بگو دقیقشو بهت بگم.

Netw0rks
12-03-2012, 10:01
مسیرش اینه که باید بری به Administrator Tools و اونجا Group Policy Management رو باز کنی.

ظاهرا نصب نیست !

Run رو باز کن و بزن gpedit.msc و برو به Local Policies و Rights Management هست فکر کنم و اونجا یه Policy هست که میگه برای Login شدن باید CTL+ALT+DEL بزنی. اون رو پیدا کن و غیرفعالش کن.

پیداش نکردی بگو دقیقشو بهت بگم.

هر چی گشتم پیداش نکردم !

مسیری شبیه این رو رفتم :

اما اینجا هم نتونستم پیداش کنم !

Amir Varasteh
12-03-2012, 12:19
هر چی گشتم پیداش نکردم !

مسیری شبیه این رو رفتم :

اما اینجا هم نتونستم پیداش کنم !

اینو ببین:

Netw0rks
12-03-2012, 13:44
اینو ببین:

پیداش کردم ؛ ممنون :11:

اما چیزی که من میخوام اینه که صفحه لوگین ویندوز مثل قبل از جوین شدن به دامین بشه !

به همون شکل قبلی :

Amir Varasteh
12-03-2012, 15:04
الان اون پالیسی که عکسش رو دادم رو باید Enable کنی و سپس سیستم رو ریست کنی.

الان درست نشد؟ چی شکلی شده؟

jorj
12-03-2012, 15:43
سلام
راهنمايي بفرماييد از طريق گروپ پاليسي در سرور 2003 به چه صورت اينترنت اكسپرور را نزارم به اينترنت وصل بشه . من مي خوام يوزر بتونه صفحات ذخيره شده html را ببينه ولي نتونه به اينترنت وصل بشه .

ضمن اين كه مي خوام يو اس بي و سي دي رام را هم از اين طريق براي بعضي ها غير فعال كنم .
ممنون

Netw0rks
12-03-2012, 19:09
الان اون پالیسی که عکسش رو دادم رو باید Enable کنی و سپس سیستم رو ریست کنی.

الان درست نشد؟ چی شکلی شده؟

Enable و ریست هم کردم اما تنها چیزی که عوض میشه اینه که برای وارد کردن پسورد ویندوز دیگه نیازی به alt+Ctrl+ Del نیست !

اون پالیسی اگه Disable باشه صفحه لوگین ویندوز این شکلی میشه :

اگر Enable باشه میشه این شکلی :

اما من میخوام مثل عکس صفحه قبل که گذاشتم ، خودش همه یوزرها رو بیاره تا هر کدوم رو خواستم انتخاب کنم !

mtd110
13-03-2012, 09:57
سلام
من 3 تا دسکتاپ دارم . می خوام اینارو با یه مودم وایرلس 4 پورت ، با کابل لن شبکه کنم.
خودم فقط تونستم 2تا رو مستقیم به هم شبکه کنم ولی با واسطه ی مودم نشد.
میشه راهنمایی کنید که چطوری از این مودم استفاده کنم تا 3 تا دسکتاپم به هم وصل بشن و فایل بینشون شیر بشه؟

hexman
13-03-2012, 11:47
سلام دوستان

جند پرسش دارم

server\foroosh\send\\

فولدر فروش مخصوص کارمندان دپارتمان فروش هست و اونها به تمام این فولدر و ساب فولدر هاش دسترسی کامل دارن

حالا ما میخوایم به کارمندان خدمات پس از فروش فقط دسترسی به فولدر send بدیم..چه باید کرد؟

2.سیستمی داریم که ویندوزش xp هست..این سیستم نمیتونه هیج سیستمی رو پینگ کنه و خودشم از هیچ جا پینگ نمیشه..تنظیمات فایروالش هم نرمال هست..مشکل چیه؟

3.پرسش قبلیم هم که در مورد port forwarding بود را لطفا توضیح بدید.در واقع من میخوام از راه دور به یکی از سیستم های شبکه داخلیم ریموت بزنم..

دوستان این سوال من بی جواب مونده هنوز

siavash_ghsm
14-03-2012, 09:09
سلام _ وقتی آی پی یک کامپیوتر رو میزنم برای وصل شدن بهش اکانت میهمان (guest) میاد !! چیکار کنم که اکانت طرف بیاد و با زدن پسورد وارد کامپیوترش بشم.
شبکه workgroup هستش و یوزر و پسورد طرف رو هم میدونم. ؟؟

amirkhan_0o0
15-03-2012, 03:27
دوستان من وقتي مودم اي دي اس ال رو تنظيم مي كنم! آي اس پي بهم مي گه كه تنظيمات رو روي PPoE بگذار و يه رمز بهم مي ده و كانكت مي شم!
خوب حالا مي خوام لن خروجي از مودم اي دي اس ال رو به روتر TP-Link WR741ND وصل كنم! روتر ازم مي پرسه كه اتصالت چيه؟
آي پي ديناميك استاتيك و يا PPoE؟
در صورتي كه ديناميك رو انتخاب كنم نمي شناسه!
استاتيك يه سري آي پي مي خواد!
PPOE هم پسورد مي خواد كه بعيد مي دونم منظورش پسورد آي اس پي باشه!(چون من در نبود روتر بدون پسورد به اينترنت وصل مي شم و پسورد فقط براي مودم تعريف مي شه! و ساخت كانكشن لازم نيست)
حالا به نظرتون چيكار كنم؟؟

amirkhan_0o0
15-03-2012, 04:00
راستي خود روتر تشخيص مي ده كه بايد روي ديناميك بگذارم!
بعضي از فروم هاي خارجي هم همينطور!
البت يه چيزي تو اين مايه ها نوشته شده كه بايد DHCP از توي مودم فعال شه كه ما سر در نمياريم!!

amirkhan_0o0
15-03-2012, 04:34
DHCP مودم رو عوض كردم مودم و روترهمديگه رو مي شناسند و اسم و آي پي همديگه رو مي خونن(توي صفحه نشون مي ده!) ولي اينترنت نمي ده و تو پينگ هم ديستينيشن هاست انريچبل مي ده!
ممنون مي شم راهنمايي كنين!

hoomi_gta
15-03-2012, 13:34
سلام _ وقتی آی پی یک کامپیوتر رو میزنم برای وصل شدن بهش اکانت میهمان (guest) میاد !! چیکار کنم که اکانت طرف بیاد و با زدن پسورد وارد کامپیوترش بشم.
شبکه workgroup هستش و یوزر و پسورد طرف رو هم میدونم. ؟؟
رفیق از tools بعد folder option گزینه simple file sharing و غیر فعال کن

hexman
24-03-2012, 17:56
سلام دوستان

جند پرسش دارم

server\foroosh\send\\

دوستان این دفعه سومه دارم سوالمو میپرسیم خواهشا پاسح بدید مخصوصا سوال دومم خیلی برام مهمه

amirkhan_0o0
24-03-2012, 22:39
دوستان ممنون می شم اگه یه مبحث در مورد NAT و Port Forwarding بگذارین!

mohsen_1363
25-03-2012, 08:26
سلام دوستان

جند پرسش دارم

server\foroosh\send\\

جواب سوال اول : پوشه foroosh رو از شیر خارج کنید و مجدد فقط پوشه send رو شیر کنید
دوم : احتمال داره کارت شبکش سوخته باشه ، باید از نزدیک بررسی شه
سوم: برای ریموت زدن رو هر سیستمی بهتره با یه نرم افزار کار خودتو ساده کنی
از teamviewer استفاده کنی ، هم با کابل جواب میده وهم با اینترنت

hexman
25-03-2012, 18:08
درود بر شما و ممنون از پاسختون

پوشه foroosh رو از شیر خارج کنید و مجدد فقط پوشه send رو شیر کنید

خب اگه فولدر فروش رو از شیر خارج کنم اونوقت دیگه دپارتمان فروش هم دسترسی نخواهند داشت که!

دوم : احتمال داره کارت شبکش سوخته باشه ، باید از نزدیک بررسی شه

نه کارت شبکه سالمه..فقط من میتونم سرور رو باهاش پینگ کنم و به منابع اشتراکی روی سرور هم دسترسی دارم اما هیچ کلاینتی رو نمیتونم پییگ کنم و از هیچ کلاینتی هم پینک نمیشم فایروال هم خاموشه

mohsen_1363
25-03-2012, 21:06
درود بر شما و ممنون از پاسختون
خب اگه فولدر فروش رو از شیر خارج کنم اونوقت دیگه دپارتمان فروش هم دسترسی نخواهند داشت که!
نه کارت شبکه سالمه..فقط من میتونم سرور رو باهاش پینگ کنم و به منابع اشتراکی روی سرور هم دسترسی دارم اما هیچ کلاینتی رو نمیتونم پییگ کنم و از هیچ کلاینتی هم پینک نمیشم فایروال هم خاموشه

تو ویندوز 7 میشه فایل شیر رو برای یوزر های خاص در شبکه به اشتراک گذاشت نمیدونم تو xp چطوریه یا اصلا داره یا نه !
اون سیستم باید از نزدیک چک بشه نمیتوم چیزی در اون مورد بگم

Great Kurosh
16-04-2012, 13:11
سلام
یه فایل از طریقه یه کامپیوتر share شده و تمام کامپیوترهای داخل شبکه بهش دسترسی دارن
ولی من وقتی میخوام از اون پوشه map network درست کنم یوزر و پسورد میخواد
دسترسی ها هم همش ردیفه
ممنون میشم کم کنید

ehsan102
17-04-2012, 13:22
چند روزی هست که کاربران نمیتوانند شبکه را browse کنند و با پیغام خطای the list of servers for this workgroup is currently unavailable مواجه می شوند اما با computername\\ مشکلی وجود ندارد . در ضمن این لبتاب با وایرلس به شبکه متصل است. یعنی تو اینترنت میره اما view workGroup computers رو از mynetwork places می زنم
پیغام فوق رو می ده . یکسان بودن workgrpup رو هم تست کردم مشکلی نبود.
لطفا بگید باید چه کار کنم !!!

مديريت
17-04-2012, 19:07
من دوتا سيستم دارم كه تو خونه از طريق ورك گروپ شبكه هستند و اينرنت هم بينشون شبكه هست
حالا ميخوام يه سيستم ديگه اضافه كنم
تجهيزات سخت افزاري چي نياز دارم ؟
فكر كنم سوئيچ نياز دارم امروز رفتم بازار 76 هزار تومن بود نميدونم طرف نفهميد چي ميخوام يا من نتونستم بگم چي ميخوام آخه يادمه قبلا يه سوئيچ هاي يك به چهار بود 6000 تومن
حالا چيكار بايد بكنم چي لازم دار ؟ براي اينه اين سه تا سيستم شبكه بشن و بتونم مودم Adsl هم استفاده كنم توشون

مديريت
18-04-2012, 00:17
كمك ................................

Psychic
19-04-2012, 09:44
من دوتا سيستم دارم كه تو خونه از طريق ورك گروپ شبكه هستند و اينرنت هم بينشون شبكه هست
حالا ميخوام يه سيستم ديگه اضافه كنم
تجهيزات سخت افزاري چي نياز دارم ؟
فكر كنم سوئيچ نياز دارم امروز رفتم بازار 76 هزار تومن بود نميدونم طرف نفهميد چي ميخوام يا من نتونستم بگم چي ميخوام آخه يادمه قبلا يه سوئيچ هاي يك به چهار بود 6000 تومن
حالا چيكار بايد بكنم چي لازم دار ؟ براي اينه اين سه تا سيستم شبكه بشن و بتونم مودم Adsl هم استفاده كنم توشون

خوب شما چندتا راه دارید

یک سوئیچ 4 پورت بگیرید و همه سیستم ها رو به سوئیچ وصل کنید

یا یه مودم وایرلس 4 پورت بگیرید که در این صورت هم به صورت وایرلس (در صورتی که کارت شبکه وایرلس داشته باشن سیستم هاتون) و یا از طریق همون 4 تا پورت می تونید سیستم ها رو شبکه کنید و اینترنت هم بینشون خود به خود share می شه به خاطر built in router ی که داره

ولی راه اول کم هزینه تره

Psychic
19-04-2012, 09:46
سلام
یه فایل از طریقه یه کامپیوتر share شده و تمام کامپیوترهای داخل شبکه بهش دسترسی دارن
ولی من وقتی میخوام از اون پوشه map network درست کنم یوزر و پسورد میخواد
دسترسی ها هم همش ردیفه
ممنون میشم کم کنید

چک کنید ببینید جزو اون workgroup هست سیستمتون یا خیر
احتمالا دیلیش همینه

mahdi7610
19-04-2012, 17:34
شما يه سوئيچ 4 پورت بگير حله .

قيمتش هم تقريبا 20 هزار الي 25 هزار تومان هستش .

pars20
20-04-2012, 12:30
سلام
وقتی میخوام شبکه کنم ویندوز این ارور رو میده. باید چیکار کنم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] jpg

ایکس پی و 7

satrianism
20-04-2012, 18:20
از روش IP دهی مستقیم استفاده کردی؟

saeid333
20-04-2012, 21:30
سلام
خوبين
ببينيد من دو تا كامپيوتر رو كه دامين هستن مثلا برا پرينتر شير ميكنم تا چند روز مشكل نيست و كلاينت ميتونه از سرور پرينت بگيره

اما بعد چند وقت يا همون روز پيغام عدم دسترسي ميده Ping هم كه ميكنم سرور رو نميبينم

اما وقتي هر دو سيستم رو ريست ميكنم ودرايورپرينتر رو روي سيستم كلاينت بعد از حذف مجدد نصب ميكنم باز برا
چند روز درست ميشه

مشكل چيه
ويندوزها تازه نصب شدن
فايروالي در كار نيست
كمك كنين ممنون ميشم

tajrobenik
23-04-2012, 14:38
با سلام...

تنظیم مودم ‌adsl

چه طور مودم رو تنظیم کنیم که فقط یک سیستم با یک آی پی مشخص بهش وصل بشه ./....
مودم حالت PPPoE هست و خودش به اینترنت وصل می‌شه ... و الان به سیستم کامپیوتر هم خودش یک آی پی اختصاص می‌ده...
من می‌خوام سیستم کامپیوتر آی پی مشخصی داشته باشه و مودم هم آی پی سیستم رو تغییر نده ....

8086
23-04-2012, 18:29
با سلام...

تنظیم مودم ‌adsl

چه طور مودم رو تنظیم کنیم که فقط یک سیستم با یک آی پی مشخص بهش وصل بشه ./....
مودم حالت PPPoE هست و خودش به اینترنت وصل می‌شه ... و الان به سیستم کامپیوتر هم خودش یک آی پی اختصاص می‌ده...
من می‌خوام سیستم کامپیوتر آی پی مشخصی داشته باشه و مودم هم آی پی سیستم رو تغییر نده ....

این که کاری نداره !
قابلیت DHCP رو از روی Interface مودم disable کن و خودتون به سیستم از تنظیمات کارت شبکه IP Static بدین.
با تشکر

amirkhan_0o0
24-04-2012, 01:17
دوستان خوابگاه ما با استفاده از مودم میکروتیک اینترنت رو شیر می کنه. حالا مسئله اینجاست که اگه به صورت عادی به نت وصل شیم سرعت پائینه ولی اگه با اجرای یه نرم افزاری که خودش داده و و یوزر و پسورد وصل شیم سرعت می چسبه به سقف! که خوب سقف حجمی داره!!
ما قبلا با چیز شکن "هات اسپات شیلد" که وصل می شدیم یه جوری میکروتیک رو -- می کرد و سرعت زیاد می شد و کار همون یوزر پس رو می کرد! علاوه بر این که می شد به همه سایت ها دستیابی داشت!
اما یه مدتیه که هات اسپات شیلد کار نمی ده و سرعت بالا نمی ره!! راهی برای -- میکروتیک سراغ ندارین؟؟

mostafait
24-04-2012, 15:08
با سلام خدمت دوستان و اساتید شبکه!

اگه امکانش هست یکمی در رابطه با سرور های V P S به من توضیح دهید! با تشکر فراوان!

=====
می خواستم بدونم که چگونه میشه این سرور هارو کانفیگ کرد؟! آیا کنترل پنل داره یا اینکه باید کد نویسی کرد؟! چگونه میشه تقسیم بندی کرد و به عنوان V---- P ---- N هم استفاده کرد؟! (و با کانکشن و یا برنامه Pro x y F i e r به اون سرور وصل شد؟!

با تشکر!

barsava2011
25-04-2012, 18:59
سلام دوستان . کسی میدونه دلیل بسته شدن پورت 22 یا همون ssh چی هستش؟ لطفا سریعتر کمکم کنید ممنووون

---------- Post added at 06:59 PM ---------- Previous post was at 06:58 PM ----------

سلام دوستان . کسی میدونه دلیل بسته شدن پورت 22 یا همون ssh چی هستش؟ لطفا سریعتر کمکم کنید ممنووون

tajrobenik
25-04-2012, 22:05
این که کاری نداره !
قابلیت DHCP رو از روی Interface مودم disable کن و خودتون به سیستم از تنظیمات کارت شبکه IP Static بدین.
با تشکر

ممنون:
این تنظیمات:
این هم ست آی پی:

اتصال به مودل برقرار می شه و لن روشن می‌شه ...
و با مرور گر به تنظیمات مودم می‌شه رفت ...
اما اینترنت وصل نمی‌شود...
تنظیم dns دلیلش هست یا؟

مديريت
03-05-2012, 00:23
خوب شما چندتا راه دارید

یک سوئیچ 4 پورت بگیرید و همه سیستم ها رو به سوئیچ وصل کنید

یا یه مودم وایرلس 4 پورت بگیرید که در این صورت هم به صورت وایرلس (در صورتی که کارت شبکه وایرلس داشته باشن سیستم هاتون) و یا از طریق همون 4 تا پورت می تونید سیستم ها رو شبکه کنید و اینترنت هم بینشون خود به خود share می شه به خاطر built in router ی که داره

ولی راه اول کم هزینه تره
با سلام در مورد راه اول كه فرموديد دقيقا بهتره چون مودم 4 پورت الان تهران 16 تومنه و اينكه كارت وايرلس ندارند سيتم هام
1. فقط سه تا سيستم بزنم تو پورتاي سوئيچ و مودم رو هم وصل كنم بهشون همشون خودشون پيدا ميكنند اينترنت را ؟ (بدون ست شدن هر گونه IP روي سيستم ها)
2. بعد يه چيز ديگه اگر به سيستم ها بخوام آيپي بدم كه شبكه بشن و شبكه كنمشون در اون صورت براي اينترنت بازم همشون بزنم به همون سوئيچه كافيه ؟ يا بايد به كليه سيستم ها GETWAY داد ؟ در اينصورت GATWAY از كجا بيارم عددشو ؟

Amir Varasteh
03-05-2012, 00:47
با سلام در مورد راه اول كه فرموديد دقيقا بهتره چون مودم 4 پورت الان تهران 16 تومنه و اينكه كارت وايرلس ندارند سيتم هام
1. فقط سه تا سيستم بزنم تو پورتاي سوئيچ و مودم رو هم وصل كنم بهشون همشون خودشون پيدا ميكنند اينترنت را ؟ (بدون ست شدن هر گونه IP روي سيستم ها)
2. بعد يه چيز ديگه اگر به سيستم ها بخوام آيپي بدم كه شبكه بشن و شبكه كنمشون در اون صورت براي اينترنت بازم همشون بزنم به همون سوئيچه كافيه ؟ يا بايد به كليه سيستم ها GETWAY داد ؟ در اينصورت GATWAY از كجا بيارم عددشو ؟

سلام.

شما برو توی تنظیمات مودم و DHCP رو فعال کن. کار دیگه ای لازم نیست بکنی.

moslem.b
04-05-2012, 09:23
من یه مودم adsl دارم که کانکشن رو روی خود مودم ست کردم حالا میخوام ببینم با یه کارت وایرلس میتونم اینترنت رو برای گوشی موبایل شیر کنم ؟

alimisaghian
06-05-2012, 19:26
سلام دوستان. من کلی مشتری دوربین مدار بسته دارم که واسشون انتقال تصویرو با DDNS از سایت DYNDNS.com انجام میدادم و همه چی خوب بود. اما از اول اردیبهشت به مشکل خوردن همشون. مودم ها دیگه اطلاعات ddns رو ارسال نمیکنند و وقتی ip عوض میشه دیگه ارتباط تصویری قطع میشه . ... یعنی DDNS تعطیل. حالا من موندم و کلی مشتری. قضیه IP valid و statik هم منتفیه. چون حاضر نیستن هزینشو بدن. کسی راه حلی واسه این مشکل DDNS نداره ؟کمک کنید. خیلی فوریههههههههههههههه:41::19:

hexman
06-05-2012, 21:59
درود بر دوستان

اگه ما توی شبکه ای 2 تا سرور DHCP داشته باشیم کلاینت را میتونیم مجبور به گرفتن ای پی از یکی از اون سرور ها که مد نظر مون هست بکنیم؟

Amir Varasteh
06-05-2012, 22:14
درود بر دوستان

اگه ما توی شبکه ای 2 تا سرور DHCP داشته باشیم کلاینت را میتونیم مجبور به گرفتن ای پی از یکی از اون سرور ها که مد نظر مون هست بکنیم؟

ویندوز سرور چند داری؟ و آیا میخوای اون یکی برای Backup باشه؟

alimisaghian
06-05-2012, 22:56
اره. مک ادرس اون کلاینتو توی اون روتری که مد نظرته اضافه کن. فقط اون بهش dhcp ایپی میده.

hexman
07-05-2012, 05:46
ویندوز سرور چند داری؟ و آیا میخوای اون یکی برای Backup باشه؟

2003

نه اون یکی مودم adsl هست که یه سوییچ وصله

Amir Varasteh
07-05-2012, 09:31
2003

نه اون یکی مودم adsl هست که یه سوییچ وصله

خب الان واسه چی 2 تا DHCP میخوای؟ یکیش رو Off کن دیگه...

hexman
07-05-2012, 22:03
اره. مک ادرس اون کلاینتو توی اون روتری که مد نظرته اضافه کن. فقط اون بهش dhcp ایپی میده

سلام ممنون.چطوری باید این کار رو بکنم؟

خب الان واسه چی 2 تا DHCP میخوای؟ یکیش رو Off کن دیگه...

بله باید یکیش اف شه ولی فعلا نمیشه

8086
08-05-2012, 07:20
اره. مک ادرس اون کلاینتو توی اون روتری که مد نظرته اضافه کن. فقط اون بهش dhcp ایپی میده.

مگه روتر با MAC کار هم میکنه ؟!
:23:

alimisaghian
08-05-2012, 21:12
مگه روتر با MAC کار هم میکنه ؟!
:23:
اره کار میکنه.
روترت چیه مارکش؟ معمولا توی قسمت mac filter میتونی مک ادرس کلاینت مد نظرتو بدی و بگی که مجازه وصل بشه و چه ip بگیره.

8086
08-05-2012, 22:08
اره کار میکنه.
روترت چیه مارکش؟ معمولا توی قسمت mac filter میتونی مک ادرس کلاینت مد نظرتو بدی و بگی که مجازه وصل بشه و چه ip بگیره.

آهان DSL مودم رو میگین !
چون MAC آدرس لایه 2 ای هستش و device این لایه هم switch هست.
IP هم آدرس لایه 3 ای هستش و device این لایه router هست!
خیلی خوبه با چیزهایی که در موردش اطلاعاتی نداریم، بقیه رو سردرگم نکنیم!
البته شاید سیسکو اشتباه میگه!
با تشکر

lahij_web
08-05-2012, 22:15
مشورت ! ! !
بخاطر عدم اجازه استفاده از وایرلس مجبورم با کابل مسافت حدود 200 250 متر رو شبکه کنم . بله ! منم دهنم وا موند وقتی فهمیدم . البته بعد دیدم طرف قبلا 150 60 مترو با کت 5 رفته و جواب گرفته رو دیتا !
میخوام از کابل کت 6 استفاده کنم و از 2 تا سوییچ دروسط راه . کفایت میکنه ؟ کابل کت 6 الان حدودن چنده ؟ 1360 قیمت دارم .
به نظرتون از چه سوییچی استفاده کنم که سیگنال رو هم بتونه برای فرستادن به کلاینت بعدی تقویت کنه . رو دیتاشین نظرم هست . 10100
ممنونم

8086
09-05-2012, 06:39
مشورت ! ! !
بخاطر عدم اجازه استفاده از وایرلس مجبورم با کابل مسافت حدود 200 250 متر رو شبکه کنم . بله ! منم دهنم وا موند وقتی فهمیدم . البته بعد دیدم طرف قبلا 150 60 مترو با کت 5 رفته و جواب گرفته رو دیتا !
میخوام از کابل کت 6 استفاده کنم و از 2 تا سوییچ دروسط راه . کفایت میکنه ؟ کابل کت 6 الان حدودن چنده ؟ 1360 قیمت دارم .
به نظرتون از چه سوییچی استفاده کنم که سیگنال رو هم بتونه برای فرستادن به کلاینت بعدی تقویت کنه . رو دیتاشین نظرم هست . 10100
ممنونم

این که زیاد با هم همخونی نداره!
شما میخوای CAT 6 بگیری اونوقت سوییچ 10/100 کار کنین ؟!
شما بهتره یه سرچ تو گوگل بزنین ، مطمئنا شرکت هایی خیلی زیادی هستن که در این زمینه فعالیت دارند و میتونی ازشون یه مشورت خیلی خوب بگیرین!
با تشکر

tajrobenik
09-05-2012, 11:12
ممنون:
این تنظیمات:
این هم ست آی پی:

اتصال به مودم برقرار می شه و چراغ lan روشن می‌شه ...
و با مرور گر به تنظیمات مودم می‌شه رفت ...
اما اینترنت وصل نمی‌شود...

من می‌خوام آی پی سیستم کامپیوتر یکی باشه ....
و هر دفعه مودم خودش آی پی رو تنظیم نکنه واسه سیستم ...
راهنمایی؟

lahij_web
09-05-2012, 14:48
این که زیاد با هم همخونی نداره!
شما میخوای CAT 6 بگیری اونوقت سوییچ 10/100 کار کنین ؟!
شما بهتره یه سرچ تو گوگل بزنین ، مطمئنا شرکت هایی خیلی زیادی هستن که در این زمینه فعالیت دارند و میتونی ازشون یه مشورت خیلی خوب بگیرین!
با تشکر

منظور بد منتقل شد .
بدیهیه که سوییچ 10100 رو نمیشه با Cat6 کار کرد !
منظورم طی مسیر با Cat 6 بود .
سوالم برای سوییج درباره lan تشکیل شده اونسر قضیه بود .
برای این مسیر پیشنهاد چیه دوست عزیز

lahij_web
09-05-2012, 14:58
من می‌خوام آی پی سیستم کامپیوتر یکی باشه ....
و هر دفعه مودم خودش آی پی رو تنظیم نکنه واسه سیستم ...
راهنمایی؟

اگر dhcp بهت آی پی بده همون بار اول که آی پی رو ازش گرفت دفعات بعد هم ثابت میمونه و با Repair کردن تغییری نمیکنه مگر اینکه بخوای دوباره خودت دستی Ip بدی .
برای اینکه به اینترنت هم دسترسی داشته باشی علاوه بر Getway نیاز داری از DNS استفاده کنی .
4.2.2.4 یا 4.2.2.2 یا 217.218.155.104 و خیلی DNS های دیکه

Amir Varasteh
09-05-2012, 15:07
منظور بد منتقل شد .
بدیهیه که سوییچ 10100 رو نمیشه با Cat6 کار کرد !
منظورم طی مسیر با Cat 6 بود .
سوالم برای سوییج درباره lan تشکیل شده اونسر قضیه بود .
برای این مسیر پیشنهاد چیه دوست عزیز

نه دوست من نمیشه Cat6 استفاده کنی، مگر اینکه سوییچ هات دارای پورت گیگ باشن.

Cat5e من تا 100 متر جواب گرفتم. پیشنهاد من اینه که هر 70 متر یک Repeater بزاری. یا اینکه سوییچ بهتری بگیر که پورت گیگ داشته باشه و از Cat6 استفاده کن و هر 150 متر یک Repeater بزاری.

alimisaghian
12-05-2012, 11:38
دوست عزیز که فقط رفتی کتاب خوندی و کار عملی نکردی.......من خودم چندین جا تاحالا این کارو کردم. به روتر و مودم و لایه 2 و 3 و اینا هم ربطی نداره. گفتم مدل روترتو بگو تا راهنماییت کنم. من کسی رو سردرگم نکردم

hexman
13-05-2012, 21:26
دوستان پاسخ سوال من رو ندادید ها در مورد 2 تا DHCP SErVER پرسیده بودم

8086
13-05-2012, 22:09
دوست عزیز که فقط رفتی کتاب خوندی و کار عملی نکردی.......من خودم چندین جا تاحالا این کارو کردم. به روتر و مودم و لایه 2 و 3 و اینا هم ربطی نداره. گفتم مدل روترتو بگو تا راهنماییت کنم. من کسی رو سردرگم نکردم

آقا شما استاد مایی!
دست شما درد نکنه.
من کتاب هم نخوندم.
تو گوگل سرچ کردم شبکه یه چیزایی اومد خوندم همینا رو بلدم.
ببخشید که اگه باعث ناراحتیتون شدم.
اصلا دیگه هیچ پستی نمیدم که یه موقع شما اساتید گرانقدر و عزیز ناراحت بشین.
خدانگهدار P30world
باز هم از تمام کسانی که بهشون اطلاعات غلط دادم معذرت خواهی میکنم.
:11::12:

mjzaret
14-05-2012, 00:56
دوستان عزيز و بزرگوار

انجمن‌ها بنا شده‌اند تا اطلاعات بين همه رد و بدل بشه و به نوعي به همديگه كمك كنيم تا مشكلاتمون حل بشه.

اينكه كسي كتاب خونده يا كار عملي انجام داده يا نداده بحث نيست.

بهتره دوستانه به موضوع نگاه كنيم.

Amir Varasteh
14-05-2012, 09:25
منم با mjzaret موافقم. هر کی هر چقدر بلده برای خودش قابل احترامه. لطفا توهین نکنید و به هم احترام بزارید.

هر کسی میخواد نظر کس دیگه ای رو ببره زیر سوال، لطفا رو هوا این کارو نکنه و با ارائه منبع و مدرک این کارو انجام بده تا برای همه قابل استفاده باشه.

8086 و alimisaghian عزیز، من از طرف بقیه از شما معذرت میخوام.

Life24
15-05-2012, 16:01
اقا هدف یاد دادن به بقیه هست.
من خودم هر چی دارم یاد میگیرم از همین سایت و بچه ها هست
8086 عزیز : میشه بگی workstation چیه هست و توضیح به من بدید؟

mojtabae
17-05-2012, 20:54
سلام دوستان من شش تا کامپیوتر دارم با یه مودم adsl و هاب شبکشون کردم الان میخوام به سیستم ها و سرور کد دستی بدم تا بتونم از نرم افزارهای شبکه (مثلا نرم افزار هندی کافی) استفاده کنم ولی موقعی که کد دستی را وارد میکنم اینترنت کلاینت ها و سرورم قطع میشه ؟؟!!!!

لطفا کمک کنید

mjzaret
17-05-2012, 22:40
سلام دوستان من شش تا کامپیوتر دارم با یه مودم adsl و هاب شبکشون کردم الان میخوام به سیستم ها و سرور کد دستی بدم تا بتونم از نرم افزارهای شبکه (مثلا نرم افزار هندی کافی) استفاده کنم ولی موقعی که کد دستی را وارد میکنم اینترنت کلاینت ها و سرورم قطع میشه ؟؟!!!!

لطفا کمک کنید

دوست عزيز منظورتون از كد دستي چيه؟

در هر صورت فكر كنم منظورتون IP آدرس باشه.

اگه تغييري در رنج IP مودمتون نداده باشيد شما نياز داريد كه روي سيستم‌ها به صورت زير IP ها رو وارد كنيد.

192.168.1.1x
255.255.255.0
192.168.1.1

217.218.127.127
4.2.2.4

منظور از 1x هم اينه كه به جاي x يك عدد قرار بده.

مثلاً براي سرورت بزار 10 و براي كلاينت شماره 1 بزار 11 و به همين ترتيب الي آخر.

mojtabae
18-05-2012, 17:08
مرسي mjzaret ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزيز مشكلم حل شد فقط ...... نميدونم اينجا بگم يا نه

كار با نرم افزار handycaf كسي آموزششو نداره البته آموزش نميخواد فقط نميدونم قيمت هارو بايد كجا وارد كنم ؟؟!

mkh12
22-05-2012, 20:33
سلام دوستان
من میخوام یه کافی نت بزنم. 2 تا کلاینت با یه دونه سرور خریدم. یه مودم وایرلس دی لینک هم گرفتم.
در این موارد لطفا من رو راهنمایی کنید:

1. چه چیزهای دیگه ای باید بخرم.
2. روی کلاینت ها و سرور چه نوی سیستم عاملی بریزم.
3. ( هرچیزی که نیازه بدونم تا امنیت کافی داشته باشم)

**اگه لطف کنید بهم طوری لینک بدید که دچار سردرگمی نشم ممنون میشم. اگه لینک های آموزش های ابتدایی رو اول بگید لطف کردید. ( سواد عمومی کامپیوترم در حد خوبه)