PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل سخت افزاری با پورت USB لپ تاپ ... لطفاً کمک کنید...

sajjadsa
10-07-2011, 22:21
سلام من یه Sony Vaio EB3MFX دارم. همیشه از یه موس بیسیم روی لپ تاپ استفاده می کنم. برای همین همیشه یه دانگل خیلی کوچیک به لپ تاپ وصله تا وقتی روشنش می کنم موسم آماده باشه. امروز خیلی اتفاقی لپ تاب از بغل و درست از روی دانگل ضربه خورد و دانگل بیشتر از حد معمول توی پورت USB سیستم فرو رفت! وقتی دانگل رو درآوردم متوجه شدم اون قطعه پلاستیکی داخل پورت USB نسبت به بقیه عقب تر رفته! الانم پورتم کار نمی کنه. کسی راه حلی برای این مشکل سراغ داره؟ آیا میشه پورت رو با حالت قبلش برگردوند؟

sajjadsa
18-07-2011, 09:30
دوستان کسی نمیتونه منو راهنمایی کنه؟
تازه جدیدا فهمیدم زده پورت 3.5 هدفونم خراب کرده ...
توروخدا یکی کمک کنه

gorbesia
18-07-2011, 10:12
دوستان کسی نمیتونه منو راهنمایی کنه؟
تازه جدیدا فهمیدم زده پورت 3.5 هدفونم خراب کرده ...
توروخدا یکی کمک کنه

سلام عزیز

خوب شما تقریبا پاسخ خودتان را داده اید . مشکل سخت افزاری !

وقتی بحث مشکل سخت افزاری پیش میاید طبیعی است که لبتاب باید باز شود و ببینیم که ایا ایا اتصالات این قطعه از روی

مادر برد جدا شده است و اگر جای لحیم دارد . با لحیم کردن مشکل حل میشود .

اما گاهی مواقع خود مادگی USB که از داخل دارای 4 لاین میباشد بر اثر ضربه صدمه میبیند که در انصورت باید کل مادگی را

از روی برد جدا کرد و مادگی جدیدی جایگزین و لحیم کرد .

در مورد جک هدفون هم تحقیقا همین شکل است .

لذا اگر خودتان بقول معروف دست به اچار نیستید . از باز کردن و اقدام به تعمیر اکیدا خودداری کنید چون وجود الکتریسته

ساکن موجود در دست شما بدون تخلیه بار الکتریکی ممکن است خدای ناکرده کار را از این پیچیده تر و با لمس کردن

قطعات میکرو . قطعه ای بسوزد و ووووووووووووووووووووووووو و

توصیه میکنم اگر پورت دیگری دارید که قطعا دارید از ان استفاده کنید و اگر نیاز واجبی به هدفون ندارید حتی المقدور

از باز کردن لبتابتان چه بدست خود و چه تعمیر کار خودداری کنید .

موفق باشید

sajjadsa
23-07-2011, 14:19
من الان لپ تاپم داره عادی کار می کنه. آیا در طولانی مدت ابن وضعیت مشکل ساز نمیشه؟

mehrdad8086
31-07-2011, 13:21
من الان لپ تاپم داره عادی کار می کنه. آیا در طولانی مدت ابن وضعیت مشکل ساز نمیشه؟
خیر.مادامی که از پورت خراب استفاده نشه مشکلی نیست

navidkb
26-11-2013, 15:44
سلام و خسته نباشید
دو روزه که پورت usb لپ تاپ من خراب شده یعنی اصلا هیچ چیزیو نمیخونه
توی device mngr نصبه
دستگاه رو که خاموش میکنم و باطری رو در میارم بعد 1 ساعت روشن میکنم برای چند دقیقه کار میکنه بعد دوباره قطع میشه

مشکل از کجاست؟
مد لپتاپ tushiba satellite c650

navidkb
01-12-2013, 17:22
کسی نبود جواب بده واقعا؟

hose in
25-04-2014, 04:20
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز .متاسفانه پورت usb لبتاب بنده بر اثر یه بی احتیاتی دچار مشکل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شده؛ سیم موس کنده شد و به هم اتصال پیدا کرد . قسمت usb لبتاب بلکل از کار افتاده لطفعا راهنمایی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بفرمایید کدام قسمت آسیب دیده وباید تعویض ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شه ،الان لبتاب رو باز کردم ومنتظر راهنمایی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شما عزیزان هستم .در ظمن بنده تعمیر کار صوتی تصویری هستم لطفعا راهنمایی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بفرمایید متشکرم .

hose in
25-04-2014, 23:33
دوستان منتظر کمک وراهنمایی شما هستم اگه کسی اطلاعاتی از تعمیر پورت یواس داره یا علی