PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در هماهنگ کردن زیرنویس

mehdy.sms
10-07-2011, 14:06
سلام. من یه سریال دارم که زیرنویس هر قسمتش در ابتدای شروع فیلم 1 ثانیه عقب هست و با اونکه با نرم افزار Subtitle Workshop این اختلاف یک ثانیه رو برطرف کردم ، بعد از گذشت یه مدت زمانی ، زیرنویس ها دوباره فاصله زیاد میفته.
فریم ریت هر دو هم 23.976 هست. یعنی هم فریم ریت فیلم 23.976 هست و هم فریم ریت زیرنویسی که دانلود کردم ، برای 23.976 تنظیم بوده.
تبلیغات هم وسط فیلم نیست. کسی هست بدونه دلیلش چیه که بین زیرنویس و فیلم اختلاف میفته؟
اسم سریالش The Vampire Diaries هست با کیفیت 720p و فریم ریت 23.976 و کلی گشتم و زیرنویس فارسی مخصوص این کیفیت یا کیفیت های دیگه رو هم نتونستم براش پیدا کنم می خواستم زیرنویس ها رو هماهنگ کنم ولی همونطور که گفتم ، هماهنگ نمیشه.

hkhafan
10-07-2011, 15:21
سلام؛

دوست عزیز این فاصله ی زمانی که بینشون می افته یکسانه؟
مثلاً تو همه جای فیلم فاصلشون فرضاً 0.5 ثانیه است یا نه متغیّره؟
اگه فاصله هماهنگ باشه راحت میشه تنظیمشون کرد( از طریق همون subtitle workshop )

mehdy.sms
10-07-2011, 17:38
فاصله یه حالت صعودی یا نزولی هست.
الان که دارم کلاً خودم زیرنویس درست میکنم. البته خیلی وقت گیر هست.

hkhafan
10-07-2011, 18:19
بله عزیز، هماهنگ کردن دستی خیلی وقتگیره
شما خوب سرچ کردی بابت زیرنویسش؟....
این سایتو که حتما دیدی .. نه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pooche
10-07-2011, 21:41
سلام. من یه سریال دارم که زیرنویس هر قسمتش در ابتدای شروع فیلم 1 ثانیه عقب هست و با اونکه با نرم افزار Subtitle Workshop این اختلاف یک ثانیه رو برطرف کردم ، بعد از گذشت یه مدت زمانی ، زیرنویس ها دوباره فاصله زیاد میفته.
فریم ریت هر دو هم 23.976 هست. یعنی هم فریم ریت فیلم 23.976 هست و هم فریم ریت زیرنویسی که دانلود کردم ، برای 23.976 تنظیم بوده.
تبلیغات هم وسط فیلم نیست. کسی هست بدونه دلیلش چیه که بین زیرنویس و فیلم اختلاف میفته؟
اسم سریالش The Vampire Diaries هست با کیفیت 720p و فریم ریت 23.976 و کلی گشتم و زیرنویس فارسی مخصوص این کیفیت یا کیفیت های دیگه رو هم نتونستم براش پیدا کنم می خواستم زیرنویس ها رو هماهنگ کنم ولی همونطور که گفتم ، هماهنگ نمیشه.

دوست عزیز یک سری از فیلم ها و سریال ها بنا به دلایلی صحنه های کسر می شه برای همی نمی تونی به این راحتی زیر نویس هارو یکسان کنی
زیر نویس جدید تهیه کنید راحتر:46: هستش

mehdy.sms
11-07-2011, 00:04
بلاخره متوجه شدم مشکل چیه. توی فیلم ها موقع عوض شدن لوکیشن فیلم ، معمولاً فریم های سیاه مابین این دو لوکیشن قرار میدن (برای یک یا چند ثانیه صفحه سیاه میبینیم و فیلم میره به یه سکانس دیگه.)
این نسخه ای که من دانلود کردم ، 6 بار توی قسمت 8 سریال ، به سیاه شدن صفحه برمیخوریم. توی هر کدوم از این دفعات سیاه شدن که نظم خاصی نداره ، زیرنویس از فیلم عقب می افتاد. طوری که در 5 دقیقه پایانی قسمت 41 دقیقه ای ، 11.5 ثانیه زیرنویس دیرتر پخش می شد.
برای رفع این مشکل زیرنویس فارسی همون سایتی که جناب hkhafan معرفی کردن رو به 6 قسمت تقسیم کردم و هرکدوم از این تکه ها باید مقدار ثانیه های مشخصی زودتر پخش می شدن. یکی 2 ثانیه ، یکی 4.5 و ...
با نرم افزار KMPlayer خیلی راحت میشه اختلاف ثانیه ها رو بدست آورد.
با نرم افزار Subtitle Workshop با دکمه های ترکیبی Ctrl+D وارد قسمت مربوط به اضافه کردن یا کم کردن زمان از زیرنویس شدم و روی هر کدوم از اون 6 تکه تغییراتی اعمال کردم و بعد همه ی اون شش تکه رو در یه فایل با فرمت srt کپی کردم.
زیرنویس با فیلم هماهنگ شد.:5:
من به خاطر این فکر کردم زیرنویس حالت صعودی یا نزولی داره که موقع جلو بردن سریع در عمل شاهد همچین چیری بودم و همونطور که گفتم زیرنویس در 6 جای قسمت هشتم دچار تغییراتی میشه. مابین هر کدوم از تکه های این 6 تکه حالت صعودی یا نزولی وجود نداره و برای همین زیرنویس حتی چند صدم ثانیه هم بین این تکه ها دچار تغییرات نمیشه.
از کمک شما دوستان ممنونم. :11: