PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت H61 با H67

8801863
10-07-2011, 13:52
سلام به همه
تفاوت اصلی H61 با H67 چیه؟

high-end
10-07-2011, 14:01
سلام به همه

با سلام.
h61 چیپ قدیمی سندی یریج هست که به دلیل مشکلاتی که برای مادربرد های این چیپ به وجود اومد(فکر میکنم مشکل ساتا داشتن)با 67 عوض شد.

happyfeat
10-07-2011, 14:24
سلام به همه

چیپ های 67 نسبت به چیپ های 61 امکانات بیشتری دارند
چیپ های h 61 از ساتا 3 پشتیبانی نمی کنند و تا اونجا که می دونم usb 3 هم به صورت پیش فرض روی این چیپ ها پشتیبانی نمیشن

با سلام.
h61 چیپ قدیمی سندی یریج هست که به دلیل مشکلاتی که برای مادربرد های این چیپ به وجود اومد(فکر میکنم مشکل ساتا داشتن)با 67 عوض شد.
خیر دوست من مشکل ساتا در همه چیپ های سری 6 وجود داشت و بعد از بر طرف شدن مدل B 3 این مادربرد ها با چیپ های سالم به بازار آمدند

iceweek
10-07-2011, 18:45
هردو چیپست usb3 ندارن و چیپ جدا برای پشتیبانی از usb3 میخوان.h61 ساتا3 ساپورت نمیکنه و همچنین raid ساپورت نمیکنه.
h61 دو شیار برای رم داره ولی 67 چهار شیار.یعنی h67رم بیشتری ساپورت میکنه.

mersoft
10-07-2011, 20:15
سلام و درود

خیر دوست من مشکل ساتا در همه چیپ های سری 6 وجود داشت و بعد از بر طرف شدن مدل B 3 این مادربرد ها با چیپ های سالم به بازار آمدند
همه اعضای گروه 6 درگیر این موضوع نبودند تنها P67 و H67. مادربردهای چیپست H61 از ابتدا روی پله B3 به بازار عرضه شدند و Z68ها هم همگی بعد از ماجرای مشکل در چیپست ها زاده شدند.

هردو چیپست usb3 ندارن و چیپ جدا برای پشتیبانی از usb3 میخوان.h61 ساتا3 ساپورت نمیکنه و همچنین raid ساپورت نمیکنه.
در تکمیل فرمایش شما باید عرض کنم چیپست H61 علاوه بر نبود درگاه SATA-6Gb/s و غیاب تکنولوژی Rapid Storage در تعداد درگاه SATA-3Gb/s، تعداد درگاه USB2 و ناتوانی در اورکلاک iGPU نسبت H67 کمبود دارد.

PC_Expert
10-07-2011, 22:54

h61 های 4 شیاره هم در بازار موجودند. در مواردی که 2 شیار وجود داره به چیپ مربوط نیست بلکه به طراحی و سیاست فروش تولید کننده مربوط میشه.

ali_ir_bsd
11-07-2011, 00:41
چیپ های h 61 از ساتا 3 پشتیبانی نمی کنند و تا اونجا که می دونم usb 3 هم به صورت پیش فرض روی این چیپ ها پشتیبانی نمیشن

دوست من بیشتر توضیح نمی دی پس این مدل چطوری همه اینا را داره .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سوالی داشتم تفاوت بین مادربرد ASRock H61M/U3S3 و ASRock P67 PRO3 B3

در چی هستش صرفا فقط امکانات یا کیفیت و سرعت هم هست . ؟

می شه دقیقا توضیح دهید .

iceweek
11-07-2011, 05:10
ناتوانی در اورکلاک iGPU نسبت H67 کمبود دارد.
ابن مطلب را منم خوندم که نمیشه اورکلاک کرد ولی یه نگاهی به این بندازید

GPU Boost

Instant iGPU Level Up!
GPU Boost overclocks the integrated GPU in real time for the best graphics performance. User-friendly UI facilitates flexible frequency and voltage adjustments. Its ability to deliver multiple overclocking profiles also provides rapid and stable system-level upgrades.

mersoft
12-07-2011, 00:17
ابن مطلب را منم خوندم که نمیشه اورکلاک کرد ولی یه نگاهی به این بندازید

GPU Boost

Instant iGPU Level Up!
GPU Boost overclocks the integrated GPU in real time for the best graphics performance. User-friendly UI facilitates flexible frequency and voltage adjustments. Its ability to deliver multiple overclocking profiles also provides rapid and stable system-level upgrades.

GPU Boost زیر مجموعه ASUS Innovation است و شاید بتوان گفت جایگاه آن به اندازه آرایه ای روی جعبه ی مادربرد اهمیت دارد. اگر چیپست H61 اینتل امکان اورکلاک دستی iGPU را دارا بود این توانایی بی نیاز از ابداع کمپانی های تولید کننده مادربرد و درایورهای آنها در تمام مادربردهای چیپست H61 وجود میداشت. البته بنده به خاطر ندارم در کدام سایت این مطلب را در مورد چیپست H61 مطالعه کرده بودم شاید قابل اطمینان نبوده باشد.اگر تحقیقی در این زمینه انجام دادید به ما هم اطلاع دهید.

iceweek
12-07-2011, 06:08
GPU Boost زیر مجموعه ASUS Innovation است و شاید بتوان گفت جایگاه آن به اندازه آرایه ای روی جعبه ی مادربرد اهمیت دارد. اگر چیپست H61 اینتل امکان اورکلاک دستی iGPU را دارا بود این توانایی بی نیاز از ابداع کمپانی های تولید کننده مادربرد و درایورهای آنها در تمام مادربردهای چیپست H61 وجود میداشت. البته بنده به خاطر ندارم در کدام سایت این مطلب را در مورد چیپست H61 مطالعه کرده بودم شاید قابل اطمینان نبوده باشد.اگر تحقیقی در این زمینه انجام دادید به ما هم اطلاع دهید.

من توی anandtech خونده بودم
منبعش که معتبر هست.
بله از قابلیت های این مدل asus هست.
ولی به هر حال ظاهرا asus تونسته. حتی اگر شرکت اینتل این قابلیتو نمیخواسته بگذاره تا محصولاتشو از نظر قابلیت و قیمت رده بندی کنه

mr-secret
12-07-2011, 21:15
دوستان این وسط p61 چیکارست و چه معایبی داره من به تازگش همچین مادربردی خریدم ممکنه مشکل پیدا کنه؟
giga ga-p61-usb3-b3

iceweek
13-07-2011, 08:31
دوستان این وسط p61 چیکارست و چه معایبی داره من به تازگش همچین مادربردی خریدم ممکنه مشکل پیدا کنه؟
giga ga-p61-usb3-b3

چیپست h61 هست.نه مشکل نداره