PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از دست دادن خون

Q1Q
10-07-2011, 10:29
با عرض سلام

بنده یک سوال داشتم. میخواستم ببینم از دست دادن خون در مقادیر بالا چه ضررهایی میتونه داشته باشه؟

من بینی ام زخم هست و امروز خونریزی بینی نسبتا شدیدی داشتم، در طی شاید 20 دقیقه تقریبا 1000-1500 قطره.
حالا با در نظر گرفتن اینکه من شخص لاغر و ضعیفی هستم و احتمالا کم خون، این مسئله چه اثرات منفی میتونه داشته باشه در کوتاه مدت یا دراز مدت؟ اگر تکرار بشه یا نشه؟

پیشاپیش تشکر میکنم

Sayam
10-07-2011, 20:06
سلام :5:

من شخص لاغر و ضعیفی هستم و احتمالا کم خون
لاغری رو نمیشه با کم خون بودن ارتباط مستقیم داد..
خیلیا هستند که لاغرند اما کم خون نیستند و یا برعکس...

+

به نظر من برای جبران خون از دست رفته تون غذاهای مناسب (گوشت قرمز، جگر، فندق و....) بخورید
و اگه خونریزی بینی ادامه نداشت جای هیچ نگرانی نیست :)

اگه دوست دارین مطالب بیشتری در مورد کم خونی بخونید هم این تاپیک رو پیشنهاد میکنم

◄◄◄مبارزه با کم خونی ◄◄◄
forum.p30world.com/showthread.php?t=428697

موفق و سلامت باشید :40:

Q1Q
10-07-2011, 20:43
از جوابتون ممنونم.
احتمال کم خونی رو از این جهت مطرح کردم که چندین سال پیش رو میدونم که کم خون بودم، اما الان علایم کم خونی خیلی کمتره.

فرایند خونسازی به چه صورته و حدودا چقدر طول میکشه تا خون از دست رفته دوباره ساخته بشه؟

morsadr
11-07-2011, 14:58
دوست عزیز نگران نباشید . معمولا خون از دست رفته سزیعا ظرف چند روز جبران می شود .
در مرحله حاد خونریزی شدید بهترین کار رساندن مایعات کافی به بدن می باشد .

Sayam
11-07-2011, 16:20
معمولا خون از دست رفته سزیعا ظرف چند روز جبران می شود .
بله ، من هم شنیدم افرادی که خون اهدا میکنند ، ظرف چند ساعت جبران میشه...
ولی اگه مشکل کم خونی وجود داشته باشه ، باز هم به همین راحتی و ظرف چند روز جبران میشه؟ :20:

morsadr
11-07-2011, 16:42
ولی اگه مشکل کم خونی وجود داشته باشه ، باز هم به همین راحتی و ظرف چند روز جبران میشه؟ :20:

خیر درمان کم خونی درمانی دقیق و طولانی مدت می باشد .

Alamate Soal
13-07-2011, 10:51

نخير . اون از دست دادن خون هست نه كم خوني
اگه كم خوني هم اونطوري جبران ميشد كه مشكل كم خوني اصلا به وجود نميومد
اين مشكل ناشي از توليد كم سلول هاي موجود در خورن ؛ در داخل بدن هست . كه بسته به دليلش ميتونه درمان هاي مختلف داشته باشه .
البته شايع ترين نوع كم خوني ( كم خوني به خاطر فقر آهن ) به دليل كمبود نوع خاصي سلول در خون هست كه كمبود خود خون :)

Sayam
13-07-2011, 10:54
نخير . اون از دست دادن خون هست نه كم خوني
دوست عزیز من همیشه سوالات رو به دقت میخونم
ایشون گفتند از یه طرف کم خونند و از طرفی بینی شون زخم و خون ریزی (نوعی از دست دادن خون) داشتند.

Alamate Soal
13-07-2011, 10:57
دوست عزیز من همیشه سوالات رو به دقت میخونم
ایشون گفتند از یه طرف کم خونند و از طرفی بینی شون زخم و خون ریزی (نوعی از دست دادن خون) داشتند.

بله ايشون همين رو گفتن . چطور مگه ؟‌:20:
شمام كار خيلي خوبي ميكنين كه تاپيك ها رو به دقت مطالعه ميكنين :46:

Mohammad
13-07-2011, 11:12
با توجه به نتیجه رسیدن موضوع ، تایپک قفل شد .