PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در شبکه کردن کامپیوتر و لپ تاپ توسط مودم وایرلس

hamed888
10-07-2011, 10:20
سلام دوستان. من یه مشکل عجیب واسم پیش اومده. بنده قبلا رو کامپیوترم ویندوز xp نصب بود و رو لپ تاپ 7 بود. و این دو را توسط مودم adsl که وایرلس داره براحتی شبکه میکردم تا دیروز که ویندوز کامپیوتر را هم 7 کردم. دیگه این دو تا رنگ شبکه را به خودشون ندیدن :41: . وقتی ای پی لپ تاپ رو از رو پی سی میزنی فایلهلیی که اشتراک گذاشته شدن رو نشون میده ولی باز نمیکنه و پیغام زیر را میده. از روی لپ تاپ هم همینطور . این هم عکس پیغام . در ضمن تنظیمات home group و network sharing رو هم چک کردم مشکلی نداشتند. از دوستان اگه کسی اطلاعاتی داره خواهش میکنم کمک کنید مشکلم رفع بشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Amir Varasteh
10-07-2011, 13:26
سلام.

عکس رو یه جا دیگه بزار من نمیبینم.

hamed888
10-07-2011, 20:58
سلام.

عکس رو یه جا دیگه بزار من نمیبینم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Amir Varasteh
11-07-2011, 00:08
خب Permission هاش درسته ؟

hamed888
11-07-2011, 09:19
خب Permission هاش درسته ؟

سلام. اقا من از شبکه چیزی بلد نیستم اگه ممکنه توضیح بدید که باید چیکار کنم ؟

hamed888
11-07-2011, 11:03
الان با کابل هم شبکه کردم . باز همونطوره. پوشه هایی که به اشتراک گذاشته شدن را نشون میده . ولی هیچکدوم را باز نمیکنه. ..

adrenaline
11-07-2011, 12:50
علاوه بر مراحلی که در ویندوز XP انجام میدادید، در ویندوز سون نیاز به تعریف Homegroup هم هست که از طریق Network and Sharing Center قابل دسترسیه.

در سیستم اول، یک Homegroup بسازید و پسورد ارائه شده (که در یک کادر زرد رنگ نمایش داده میشه) رو یادداشت کنید و پس از تنظیم سطح دسترسی متناسب با نوع شبکه ای که ساختید (Home یا Public)، در حالیکه سیستم اول روشن و فعال هست، سیستم دوم رو به همین Homegroup با همین پسورد وصل کنید.

Amir Varasteh
11-07-2011, 12:51
الان با کابل هم شبکه کردم . باز همونطوره. پوشه هایی که به اشتراک گذاشته شدن را نشون میده . ولی هیچکدوم را باز نمیکنه. ..

خب روی پوشه های Share شده کلیک راست کن و Properties رو بزن.

سپس برو به تب Sharing و Advanced Sharing رو بزن. از اون پائین Permissions رو انتخاب کن و Everyone رو Add کن و تیک Full Control رو براش بزار و Ok کن.

hamed888
11-07-2011, 13:23
خب روی پوشه های Share شده کلیک راست کن و Properties رو بزن.

سپس برو به تب Sharing و Advanced Sharing رو بزن. از اون پائین Permissions رو انتخاب کن و Everyone رو Add کن و تیک Full Control رو براش بزار و Ok کن.

اقا این کارایی که گفتین انجام دادم بازم نشد. یه جا خوندم مال فایروال هست که فایر وال دو تا سیستم را هم خاموش کردم بازم جواب نداد ...:41:

---------- Post added at 02:23 PM ---------- Previous post was at 02:19 PM ----------

علاوه بر مراحلی که در ویندوز XP انجام میدادید، در ویندوز سون نیاز به تعریف Homegroup هم هست که از طریق Network and Sharing Center قابل دسترسیه.

در سیستم اول، یک Homegroup بسازید و پسورد ارائه شده (که در یک کادر زرد رنگ نمایش داده میشه) رو یادداشت کنید و پس از تنظیم سطح دسترسی متناسب با نوع شبکه ای که ساختید (Home یا Public)، در حالیکه سیستم اول روشن و فعال هست، سیستم دوم رو به همین Homegroup با همین پسورد وصل کنید.

home group هم ساخته شده حتی پسوردشم عوض کردم ولی بازم نشد. ببینید این دو تا سیستم با هم شبکه میشن طوریکه داخل network جفتشون را نشون میده. ولی روی فایلهایی که share شدن کلیک میکنی پیغام بالا رو میده ...

adrenaline
11-07-2011, 14:17
home group هم ساخته شده حتی پسوردشم عوض کردم ولی بازم نشد. ببینید این دو تا سیستم با هم شبکه میشن طوریکه داخل network جفتشون را نشون میده. ولی روی فایلهایی که share شدن کلیک میکنی پیغام بالا رو میده ...
اینطور که از پیغام به نظر میاد، شما در دسترسی به فایل مشکل دارید و فولدری share نکردید. دقت کنید برای دسترسی آزاد تمام سیستم ها به فایلهای به اشتراک گذاشته شده در ویندوز 7، این فایلها رو در فولدر public قرار بدید.

در ضمن، در تنظیمات homegroup دقت کنید File and printer sharing و Public folder sharing برای نوع شبکه ای که ساختید (Home یا Public) فعال باشند.

hamed888
12-07-2011, 21:37
اقا کسی راه حل این مشکل رو نمیدونه به ما بگه ؟؟!! الان فایلای لپ تاپ از رو کامپیوتر باز میشه ولی فایلای share شده کامپیوتر از رو لپ تاپ باز نمیشه و پیغام عدم اجازه میده . هر کار که به ذهنم میرسید کردم ولی نشد :41: