PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با DVD-Rom لپ تاپ دل مدل 5010

amir.ghazizadeh
09-07-2011, 12:18
با سلام.
من داشتم در ویندوز 7 و با نرم افزار Nero دی وی دی رایت میکردم که وسط کار دی وی دی سوخت. دی وی دی جدید قرار دادم تا دوباره رایت کنم. با ابنکه دی وی دی خام و جدیدی قرار دادم اما نرم افزار Nero پیغام میداد که: "دی وی دی جدید و خالی قرار دهید".
نرم افزار Nero رو بستم و دی وی دی فیلم گذاشتم تا ببینم, در کمال تعجب دیدم دی وی دی باز نمیشه, انگار محتویات دی وی دی و فیلم پاک شده و خالی هستش!
با چند دی وی دی مختلف دیگه (بازی, شو, فیلم, نرم افزار و...) امتحان کردم و دیدم دی وی دی رام هیچکدوم رو باز نمیکنه!
به My Computer رفتم و دیدم در اونجا دی وی دی رام هستش اما هیچ نوع دی وی دی یا سی دی رو نمیتونه باز کنه.
این مشکل درست بعد از سوختن دی وی دی بوجود آمد و قبل از اون دی وی دی رام درست و سالم کار میکرد.
راستی, من لپ تاپ رو 2 ماه هستش خریدم و نو هستش.
الان چند سوال داشتم که واقعا از همه دوستان ممنون و سپاسگذار میشم من رو راهنمایی کنند تا این مشکل رو برطرف کنم:
1) برای اینکه بدونم دی وی دی رام سالم هستش باید چکار کنم؟
2) فکر میکنید دلیل این مشکل چیه؟
3) چطوری میشه این مشکل رو برطرف کرد؟

با تشکر و سپاس از تمامی شما دوستان

kiak22
14-07-2011, 01:41
داداش مگه من هواتو داشته باشم
خوب دادا لپ تاپت گارانتی داره؟
دی وی دی اشغالی که نبود؟
دادا با توجه به این موضوع دیویدی رامت لنزش خراب شده چون خودش درسته برای که کامپیوتر تشخیصش میده درش و شخت افزارش درسته چون درش با باز میشه و ....
دادا موقع گذاشتن دیویدی صدای چرخش میاد اگه میاد مطمئنن از لنزشه داداش چون پس حتی می چرخه و درسته
برو گارانتی و بگو
بعدش دادا حجمی که داشتی رایت می کردی چه قدر بود ؟ دوباره میگم دی وی دیش از این اشغالیا بود؟
داداش هیچ وقت زیاد با لپ تاپ رایت نکن اصلا بهتره رایت نکنی خودت فکر کن حجم همون دی وی دی رام تو کامپیوتر چه قدره توی لپ تاپ چه قدره من حتی فیلم رو اول رو هارد میریزم بهد نگاش می کنم که فشار نیاد من 5010 دل دارم فک کنم شبیه یکی تو باشه
یکم بیشتر بنویس بعدش بهم پیام خصوصی بده بیام ببینم موضوع چیه داداش

mohammad1983
22-07-2011, 17:12
سلام
دی وی دی رام 5010 من هم چند وقتی بود اینجوری شده و دقیقا هم مثل amir شد.من فکر میکردم که از dvd ها هست که نمیتونه بخونه اما امروز هر چی cd و dvd توی دستو بالم بود گذاشتم اینقدر قیژ و قوژ میکنه و سر و صدا اما اصلا نمیخونه.بعد از 20 ثانیه هم از تلاش کردن برای خوندن صرف نظر میکنه.
آیا تعمیر میشه ؟ یا باید کلا عوضش کرد؟
از همون اول هم معلوم بود که یه مرگش میشه و به راحتی dvd رو نمیخوند.
مدلش هم این هست.
TSST TS-L633J 12.7 SATA Trayload 8X DVDRW