PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست نرم افزار کنترل سرعت فن cpu

WILD GOAT
08-07-2011, 16:32
درود
اگه میشه 1نرم افزار خوب واسه کنترل سرعت فن cpu معرفی کنید و لینک دانلودش رو هم اگه میشه لطف کنید:
فن cpu من GREEN BUFFALO هست و cpu:pentium 4 3.4 و دمای cpu هم به شدت بالاست . با PC WIZARD دماش رو روی 82 درجه نشون میده.
خلاصه ظاهرا کوره ای هست واسه خودش.

WILD GOAT
08-07-2011, 17:09
1 نرم افزار خودم الان پیدا کردم اسمش SPEED FAN هست . از سایت خودش دان کردم و نسخه ی 4.43 هست کسی باهاش کار کرده که به من هم یاد بده؟
ظاهرا برای تنظیم دستی سرعت فن cpu باید کانکتور فنش رو به یکی از فن هدرهای 3پین وصل کنم نه 4پین ، این درسته؟

WILD GOAT
08-07-2011, 19:52
یعنی هیچ کسی نیس که کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :19:

- Saman -
08-07-2011, 20:21
دوست عزيز بهتر است كه ايتكارو انجام نديد چون به هر حال سرعت چرخش بالاتر به منظور خنك تر كردن نيست !.
Speed Fan بيشتر براي نمايش سرعت فن ها و دماي نقاط مختلف سيستم تون هست ...

قبلا از صحت خوب خنك كنندگي و تهويه كافي داخل كيس مطمئن بشيد . شايد لازم باشه كه فن هارو تميز و يا تعويض كنيد

دما ي 80 درجه اي در حالت كاري يا نرمال ؟

پيشنهاد من اينه كه خمير سيليكون CPU رو با نوع بهتر تعويض كنيد . خمير مرغوب خيلي توي انتقال حرارت تاثير گذاره !

WILD GOAT
08-07-2011, 20:40
دوست عزيز بهتر است كه ايتكارو انجام نديد چون به هر حال سرعت چرخش بالاتر به منظور خنك تر كردن نيست !.
Speed Fan بيشتر براي نمايش سرعت فن ها و دماي نقاط مختلف سيستم تون هست ...

قبلا از صحت خوب خنك كنندگي و تهويه كافي داخل كيس مطمئن بشيد . شايد لازم باشه كه فن هارو تميز و يا تعويض كنيد

دما ي 80 درجه اي در حالت كاري يا نرمال ؟

پيشنهاد من اينه كه خمير سيليكون CPU رو با نوع بهتر تعويض كنيد . خمير مرغوب خيلي توي انتقال حرارت تاثير گذاره !
بسیار ممنون از جواب
ولی الان که یا همین Speed Fan چک میکنم ظاهرا PC Wizard درست ننوشته بود دمای CPU رو.
با همین Speed Fan دمای CPU از 45 تا 55 متغیر هستش که خب زیاد از 50 رد میشه و این اصلا هم خوب نیست ، این هم در زمانی هست که جز تکون دادن یه پیج کار دیگه ای دارم نمیکنم حالا چک نکردم ببینم مثلا تو بازی چقد تغییر میکنه .
البته کلا تهویه ی کیسم افتضاح هست واسه همین هم در کیسم همیشه بازه .
ولی کلا به نظر شما اگه بخوام دمای CPU رو یکم پایدارتر و پایینتر بیارم بهتر نیست؟
خمیر سیلیکونم هم همونی هس که توی جعبه ی فن CPU گرین Buffalo بود .
کلا معماری ساخت این سری CPU ها چون 90 نانومتری هستند خیلی کوره ای هستند.

- Saman -
08-07-2011, 20:58
بسیار ممنون از جواب
ولی الان که یا همین Speed Fan چک میکنم ظاهرا PC Wizard درست ننوشته بود دمای CPU رو.
با همین Speed Fan دمای CPU از 45 تا 55 متغیر هستش که خب زیاد از 50 رد میشه و این اصلا هم خوب نیست ، این هم در زمانی هست که جز تکون دادن یه پیج کار دیگه ای دارم نمیکنم حالا چک نکردم ببینم مثلا تو بازی چقد تغییر میکنه .
البته کلا تهویه ی کیسم افتضاح هست واسه همین هم در کیسم همیشه بازه .
ولی کلا به نظر شما اگه بخوام دمای CPU رو یکم پایدارتر و پایینتر بیارم بهتر نیست؟
خمیر سیلیکونم هم همونی هس که توی جعبه ی فن CPU گرین Buffalo بود .
کلا معماری ساخت این سری CPU ها چون 90 نانومتری هستند خیلی کوره ای هستند.

خواهش مي كنم !

دوست عزيز همون طوري كه عرض كردم . تهويه مناسب . فن هاي خوب . سيستم انتقال حرارات مناسب ...

دماي حدود 50 درجه كاري براي تراشه اينتل به نظر من كاملا نرمال هست!

اگه اختلالي در كار كامپيوتر تون ميبينيد ( در دماي بالا‌) در اون زمان بايد نگران باشيد!

من دماي بيش از 100 درجه هم ديدم !

فعلا - سا ما ن

WILD GOAT
08-07-2011, 21:01
بسیار ممنون.