PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال مفهومی از دلفی

sobhan1990
08-07-2011, 15:11
سلام
من سی# کار کردم. تو اون به راحتی میشه به تک تک سطرهای یک جدول پایگاه داده دسترسی داشت میخوام بدونم تو دلفی چطوریه؟ من تا پر کردن یه adotable جلو رفتم. از اینجا بعدش چطوریه؟
با تشکر

M.Hashemi
08-07-2011, 16:03
با سلام
اول باید بگم به دلفی خوش امدید.
ببینید برای دسترسی به یک سلول باید اول شماره سطر با رکورد را انتخاب کنید و بعد با انتخاب ستون می توانید مقدار سلول مورد نظر را بدست اورید.
برای انتخاب سطر یا رکورد از کد زیر استفاده کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای انتخاب ستون چند کد وجود دارد که یکی از ان ها این است :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه عنوان مثال من می خواهم سلولی که در سطر دوم و ستون اول با نام asdf است را انتخاب کنم و مقدار ان را نمایش بدهم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید----------------
شما که دارید از C# می اید باید دقت کنید که connection در C# به صورت live نیستند در حالی که در دلفی live هستند.
یعنی C# یک لحظه به پایگاه داده وصل می شود و اطلاعات را دریافت می کند و ارتباط را قطع می کند اما در دلفی برای نمایش اطلاعات باید به صورت دائم تا انتهای عملیات به پایگاه داده وصل باشیم تا اطلاعات را بتوانیم نمایش تا تغییر بدهیم.
بازم اگر سوالی بود در خدمتم
پیروز باشید

sobhan1990
08-08-2011, 11:47
سلام
ممنون از راهنمايي

يه سوال ديگه دارم كه ممنون ميشم اينبار هم راهنمايي كنيد:
من ميخوام براي سرچ كردن در پايگاه داده از كويري استفاده كنم و در نهايت با اون كويري يه ادو تيبل رو پر كنم.
از كامپوننت هايي كه بدون كويري سرچ ميكنن نميخوام استفاده كنم. در واقع تاكيد دارم كه با كويري سرچ انجام بدم و در نهايت نتيجه جستجو در يه تيبل ريخته بشه.
چطور ميتونم در دلفي اينكار رو انجام بدم؟

مرد مباح
08-08-2011, 17:36
می تونی از ADOQuery ویا ADODataset استفاده کنی و روابط Query رو توی اون تعریف کنی.
بقیش که حله

sobhan1990
13-08-2011, 11:47
سلام
كجاي ادو تيبل ميشه از كويري استفاده كرد؟؟؟ من كه جز كانكشن چيز قابل مقدار دهي نديدم!! ممنون ميشم با كد يه مثل بزنيد يا يه سمپل بزاريد.

as13851365
13-08-2011, 19:39
برای استفاده از دستورات SQL راحترین راهش استفاده از ADOQuery هستش که از همون تبی که ADOTable رو روی فرم می زاری باید از اون استفاده کنی

مرد مباح
13-08-2011, 21:24
ConnectionString
توی ADODataSet که مطمئن هستم همین نام رو داره.
ولی توی ADOQuery نمیدونم همینه یا نه.

sh.ashayeri
27-08-2011, 14:14
شما که دارید از C# می اید باید دقت کنید که connection در C# به صورت live نیستند در حالی که در دلفی live هستند.
یعنی C# یک لحظه به پایگاه داده وصل می شود و اطلاعات را دریافت می کند و ارتباط را قطع می کند اما در دلفی برای نمایش اطلاعات باید به صورت دائم تا انتهای عملیات به پایگاه داده وصل باشیم تا اطلاعات را بتوانیم نمایش تا تغییر بدهیم.
بازم اگر سوالی بود در خدمتم
پیروز باشید

connection less بودن یا نبودن بستگی به تکنولوژی ای داره که شما دارین از اون استفاده می کنید. در ADo کانکشنها به صورت Connection Less نیستند ولی در تکنولوژی dbExpress کانکشن ها به صورت Connection Less کار می کنند. توجه داشته باشید که dbExpress به همراه نسخه 6 دلفی و نسخه های جدید تر عرضه می شود و من هم پیشنهاد می کنم که به جای dbGo از آن استفاده کنید.