PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا رفتن درجه سی پی یو

msi674
08-07-2011, 09:40
سلام بچه ها امروز کامپیوترو روشن کردم درجه سی پی یو رفت رو 60 و دیگه هم پایین نیومد ناچار شدم ریست دستی کنم از safe mode رفتم تو یه کم کامپیوترو سبک کردم و بعدش ریست کردم دوباره الا داره خوب کار میکنه ولی تا رو یه برنامه یا بازی کلیک میکنم دوباره همون جوری میره بالا و پایینم نمیاد صدای زوزه سی پی یو بلند میشه چی کار کنم :41:
اخرین کاری که با کامپیوتر انجام داده بودم این بود که یه فایل 1 گیگا بایتی رو دانلود کردم با idm که شب روشن بود چند ساعت و بعد از اتمام دانلود خودش شد صبح که روشن کردم این طوری شد
ممکنه به خاطره هاردمم باشه ؟ پاور قبلیمم ضعیف بود و پدر هاردمو در اورد خرخر میکنه
cpu : 3.06 core i 3

majid322
08-07-2011, 09:57
دوست عزیز دمای 60 درجه توی حالت فعالیت برای cpu عادیه حتی تا 80 درجه هم مشکلی نداره چه برسه به 60

saeed_136915
08-07-2011, 10:04
نه عزیز کجاش عادیه ؟؟؟؟!! میتونه تو حالت لود کامل به 60 برسه.
شما فن CPU رو تمیز کن و خمیر سیلیکون تازه بزن به احتمال زیاد درست میشه

mehran gorji
08-07-2011, 11:09
سلام بر دوستان.
سیستم رو شب خاموش کن.
صبح که روشن کردی بلافاصله دمای cpu رو ببین باید حدود 40 باشه بزار 1 ساعت بمونه و ببین دما افزایش پیدا میکنه.
به چند درجه میرسه؟
برای صدای هارد مدل هارد رو بگید.
و مدل مین رو هم ذکر کنید

EXTREME
08-07-2011, 11:53
دوست عزیز دمای 60 درجه توی حالت فعالیت برای cpu عادیه حتی تا 80 درجه هم مشکلی نداره چه برسه به 60
بستگی به سی پی یو داره ولی معمولا بیشتر از 74 درجه توصیه نمیشه و آسیب جدی به سی پی یو وارد میشه
اگه سی پی یو تو لود تا 60 درجه میره مشکلی نداره با توجه به گرمای هوا

سلام بچه ها امروز کامپیوترو روشن کردم درجه سی پی یو رفت رو 60 و دیگه هم پایین نیومد ناچار شدم ریست دستی کنم از safe mode رفتم تو یه کم کامپیوترو سبک کردم و بعدش ریست کردم دوباره الا داره خوب کار میکنه ولی تا رو یه برنامه یا بازی کلیک میکنم دوباره همون جوری میره بالا و پایینم نمیاد صدای زوزه سی پی یو بلند میشه چی کار کنم :41:
اخرین کاری که با کامپیوتر انجام داده بودم این بود که یه فایل 1 گیگا بایتی رو دانلود کردم با idm که شب روشن بود چند ساعت و بعد از اتمام دانلود خودش شد صبح که روشن کردم این طوری شد
ممکنه به خاطره هاردمم باشه ؟ پاور قبلیمم ضعیف بود و پدر هاردمو در اورد خرخر میکنه
cpu : 3.06 core i 3
شما باید ببینید تو لود دمای سی پی یو ب چند میرسه
اگه بالای 70 رفت باید اول از همه خمیر سیلیکون به سی پی یو بزنید و فن سی پی یو رو چک کنید همچنین سیستم تهویه ی کیس
ویورسی بودن سیستم و زیاد بودن پروسس های سیستم هم میتونه باعث بالا رفتن دمای سی پی یو بشه و خرابی ویندوز هم همچنین

msi674
08-07-2011, 12:23
سلام بر دوستان.
سیستم رو شب خاموش کن.
صبح که روشن کردی بلافاصله دمای cpu رو ببین باید حدود 40 باشه بزار 1 ساعت بمونه و ببین دما افزایش پیدا میکنه.
به چند درجه میرسه؟
برای صدای هارد مدل هارد رو بگید.
و مدل مین رو هم ذکر کنید

hard : seagate 250
main : h55m-d2h
راستی جنس این هارد خوبه اگه بخوام یکی دیگه بخرم چی بهتره
البته این هارد ماله یه کامپیوتر دیگه بود که کندم و رو این سیستم اوردمش صداش خیلی بهتر شد ولی بازم صدای خرخر میده

---------- Post added at 01:23 PM ---------- Previous post was at 01:21 PM ----------

QUOTE=mehrdad mm;6244738]
شما باید ببینید تو لود دمای سی پی یو ب چند میرسه
اگه بالای 70 رفت باید اول از همه خمیر سیلیکون به سی پی یو بزنید و فن سی پی یو رو چک کنید همچنین سیستم تهویه ی کیس
ویورسی بودن سیستم و زیاد بودن پروسس های سیستم هم میتونه باعث بالا رفتن دمای سی پی یو بشه و خرابی ویندوز هم همچنین[/QUOTE]

با توجه به cpu که گفتم میشه یه fan cooler بهم معرفی کنین به نظرم خیلی ضعیفه فابریکش

EXTREME
08-07-2011, 12:25
hard : seagate 250
main : h55m-d2h
راستی جنس این هارد خوبه اگه بخوام یکی دیگه بخرم چی بهتره
البته این هارد ماله یه کامپیوتر دیگه بود که کندم و رو این سیستم اوردمش صداش خیلی بهتر شد ولی بازم صدای خرخر میده
صدای خر خر هارد به طور طبیعی باید یکم داشته باشه
اگه سرعت سیستمتون خوبه و مشکلی ندارید اون صدا هم ایراد نداره ولی اگه دیدید صدا واقعا زیاده و سرعت سیستمتون هم معلومه کم شده بله این مشکل میتونه از هارد بدسکتور هارد یا ضعیف بودن پاور باشه من هاردم مکستور هست وصدای خر خر هم میده و طبیعیه

msi674
08-07-2011, 12:25
زیاد گرونم نباشه :31:

EXTREME
08-07-2011, 12:29
زیاد گرونم نباشه :31:
اگر برای فن میگید همون ارجینال برای شما کافیه ولی اگه میخواین سی پی یو تون بهتر خنک بشه و نویزش کمتر باشه فن بوفالو گرین هست حدود 20 تومن