PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوستان Nokia N8 و یا Xperia X10 کدوم رو پیشنهاد میکنید

reza,n
07-07-2011, 10:02
با سلام
دوستان عزیزم یکی از دوستانم قصد خرید گوشی موبایل داره. حدود 500 تومن هم میخواد هزینه کنه بنده حقیقتش چون خودم میخوام یه X10 بگیرم به دوستم هم X10 رو پیشنهاد دادم منتها ایشون یه مقداری نظرش روی N8 هستش این بود که ازم خواست از شما دوستان محترم مشاوره بگیرم. خواسته هاش هم از گوشی بصورت زیر خلاصه میشه:
1) مولتی مدیا (میخواد اکثر فرمتهای صوتی و تصویری رو با کیفیت قابل توجه داشته باشه)
2) خیلی اهل بازیه برای همین ساپورت بازیهای سه بعدی و معروف براش مهمه (فکر کنم یه ایکس باکس بگیره بهتر باشه!!)
3) ساپورت نرم افزاری خوب (حقیقتش نمی دونم ساپورت سیمبیان چطوره؟؟)
4) کیفیت صفحه نمایش خوب و همچنین کیفیت عکسبرداری و فیلم برداری خوب (در واقع عالی)
5) تاچ خیلی خوب (برای بازی و اینترنت)
6) ساپورت افیس و پی دی اف
7) دسترسی راحت و سادگی در استفاده از اینترنت
8) بدنه مقاوم و سخت افزار خوب

همونطور که خدمتتون عرض کردم من X10 رو پیشنهاد کردم یکی به خاطر اینکه آندروید هست و دیگه به خاطر اینکه شنیدم N8 در مواردی هنگ میکنه و ظاهرا" خیلی استقبال نشده! حالا لطفا" بصورت فنی راهنمایی کنید با توجه به شرایط بالا کدوم رو پیشنهاد میکنید و یا اگه پیشنهاد دیگه ای دارید ممنون میشم ذکر کنید.

با سپاس
رضا

fire159
07-07-2011, 10:36
نظر من هیچکدام .
بهترینها :
دیفای
گالکسی اس
دیزایر اچ دی

PARVIZ-XP
07-07-2011, 11:44
به نظرمن x10 رو بگیر بهتر هم دوربینش خوب هم سیستم حاملش LCD 4 اینچ:46:

bttt0
07-07-2011, 14:47
سلام بین این دوتا
nokia n8

Mahdi_Co_1368
07-07-2011, 21:56
تو دوربین و صدا و بدنه و مقاومت بدنه n8 سرتره تو بقیه موارد x10 بهتره البته قیمتش هم پایینتره

ولی به نظر من چون میتونه تا 500 تومن خرج کنه بهتره galaxy s بگیره

M . Sayid
07-07-2011, 22:07
با اينكه ايكس ده دارم بنظرم هيچكدومو نگير يه جورايي ايكس ده قديمي شده ان هشتم كه فكر نكنم آندرويد باشه
برو دنبال آندرويد
همين ...

total_overdose
07-07-2011, 22:20
هیچکدوم!
با توجه به نیازهات و حدود بودجه 500 تومن برو سراغ گالاکسی!
تمام چیزهایی رو که میخوای داره فقط جنس بدنش متوسط هست!
فیلمبرداریش عالیه!
عکس برداریش مطمعن باش تو روز حتی از ایکس 10 هم سرتر هست همچنین رنگ و کنتراست عکس ها! فقط شاید مواقعی که احتیاج به فلش باشه نسبت به ایکس 10 کم بیاره که البته فلش ایکس 10 هم خیلی ضعیفه !
رام های بسیار زیاد و آپدیت هاش به مراتب بهتر از ایکس 10 هست! حافظه داخلی داره که خیلی مهمه!
در کل به 100 تومنی که بیشتر میدی نسبت به ایکس 10 واقعا ارزش داره:46:

reza,n
07-07-2011, 22:50
با تشکر از همه دوستان بابت راهنماییتون.
حقیقتش یه سئوال برام پیش اومده! چرا N8 با این همه امکانات خیلی طرفدار نداره و توصیه نمیشه؟؟؟؟؟ فقط برای اینکه سیمبیانه؟ یا نه دلایل دیگه ای هم داره. لطفا" اگه ممکنه در این خصوص بصورت فنی توضیح بدید یه دنیا ممنون میشم.

HEGMATANEH
07-07-2011, 23:10
ببین دوست عزیز ان8 نه تنها مشکل سیستم عامل داره چون وقتی یه نفر اینقدر پول میده توقع داره که یه سیستم عامل بگیره که حداقل تا 3 سال یا دست کمش 2 سال دیگه نخواد پول گوشی بده .سیمبین تا تا مدتی دیگه از دور کنار میره و جاش رو به وین7 میده پس عاقلانه نیست که که کسی بیاد ان 8 بگیره . بعدشم ان8 مشکل باتری داره و بعضی از مدل هاش باتری یه بار مصرف روش داره (البته از یه تعمیرکار پرسیدم) نه اینکه فقط یه بار میتونی شارژ کنی نه این منظورم نیست یعنی اینکه اگه باتری گوشیت به هر دلیلی خراب شد باتری های تو بازار خیلی سخت بهت کار میده .
به نظر من و دوستانی که در پستهای بالا بهت توصیه کردن در این رنج قیمت گوشیهای آندرویدی خیلی تاپ و خوبی هست مثل گالاکسی اس از سامسونگ یا دیزایر اچ دی از HTC و مالیستون 2

bttt0
08-07-2011, 11:39
با تشکر از همه دوستان بابت راهنماییتون.
حقیقتش یه سئوال برام پیش اومده! چرا N8 با این همه امکانات خیلی طرفدار نداره و توصیه نمیشه؟؟؟؟؟ فقط برای اینکه سیمبیانه؟ یا نه دلایل دیگه ای هم داره. لطفا" اگه ممکنه در این خصوص بصورت فنی توضیح بدید یه دنیا ممنون میشم.

بله دوست عزیز فقط به همین دلیل هستش :31: دوستان الآن همه تو مد آندروید هستند ...

reza,n
08-07-2011, 12:47
بله دوست عزیز فقط به همین دلیل هستش :31: دوستان الآن همه تو مد آندروید هستند ...

یعنی ساپورت سیمبیان خیلی کمتر از آندرویده؟ ضمنا" توی اران اینطوره که بیشتر دنبال آندروید هستند یا نه جنبه جهانی داره؟

HEGMATANEH
08-07-2011, 13:59
ساپورت آندروید خیلی بهتره نه فقط در ایران در همه جای جهان .ببین دوست عزیز انتخاب اول و آخر با خودتونه که با کودوم بیشتر حال میکنی ما اینجا فقط مشاوره میدیم همین و دیگر هیچ .به نظر من که با دوتا سیستم عامل کار کردم نرم افزارهای آندورید قوی ترند هنگ توش اصلا وجود خارجی نداره اونم به دلیل هسته لینوکس هست که اصلا هنگ معنی نداره و در سیمبین هنگ زیاده ولی در مدل های جدید کمتر شده .بازم انتخاب با خود خریداره .خیلی ها هستند که اصلا نمیتونند باآندروید کنار بیاند چون آندورید رو تا بیای یاد بگیری حدود 1 هفته طول میکشه البته اگه تا به حال باهاش کار نکرده باشید و هرچه جلوتر میری بیشتر شیفتش میشی

reza,n
08-07-2011, 14:27
ساپورت آندروید خیلی بهتره نه فقط در ایران در همه جای جهان .ببین دوست عزیز انتخاب اول و آخر با خودتونه که با کودوم بیشتر حال میکنی ما اینجا فقط مشاوره میدیم همین و دیگر هیچ .به نظر من که با دوتا سیستم عامل کار کردم نرم افزارهای آندورید قوی ترند هنگ توش اصلا وجود خارجی نداره اونم به دلیل هسته لینوکس هست که اصلا هنگ معنی نداره و در سیمبین هنگ زیاده ولی در مدل های جدید کمتر شده .بازم انتخاب با خود خریداره .خیلی ها هستند که اصلا نمیتونند باآندروید کنار بیاند چون آندورید رو تا بیای یاد بگیری حدود 1 هفته طول میکشه البته اگه تا به حال باهاش کار نکرده باشید و هرچه جلوتر میری بیشتر شیفتش میشی

دوست عزیزم بسیار ممنون از شما و سایر دوستان که وقت میذارید و صادقانه جواب میدید. آخه حقیقتش برام عجیب بود که چرا N8 با این همه امکانات خیلی طرفدار نداره و توصیه نمیشه؟ راستش رو بخواید من اطلاعاتم در مورد موبایل محدود هستش و قصدم اینه که یه مقدار از تجربیات و اطلاعات دوستان بهره ببرم.
باز هم ممنون
رضا

anathema-m
08-07-2011, 16:48
به نظر من x10 بهتره از n8
و galaxy s هم از x10 بهتره:31:
ولی x10 با توجه به قیمت و امکاناتش خیلی گوشیه خوبیه.:10:
موفق باشید.:46::5:

reza,n
08-07-2011, 16:50
موفق باشید.:46::5:
دوست عزیزم اگه ممنکه دلایلتون رو بفرمائید.
ممنونم
رضا

anathema-m
08-07-2011, 20:24
x10 که دوربین 8 مگاپیکسلی داره و صفحه 4 اینچی و اندروید 2.3
نقطه ضعف اصلی X10 صفحه نمایش TFT است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

گالاکسی هم که دیگه معلومه اینارو داره:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1-دوربین 5 مگاپیکسلی
2-صفحه 4 اینچی
3-16 گیگ حافظه داخلی
4-صفحه نمایش Super AMOLED
موفق باشید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ted1996
08-07-2011, 20:49

کاملا تایید میشه

من تازگیا ایکس10 گرفتم صفحه نمایشش با اینکهtft هست اما کیفیت خوبی داره مشکل رم پایینش هم مایش یه تسک کیلره نقطه ضعف اصلیش فقط اندو2.1 هست که یه کاستوم رام2.2 میریزی و مثل هلو میمونه هیچ ایرادی هم نداره بازیهای گرافیکی رو هم اجرا میکنه........

گلکسی اس بهتره ولی اگه میخوای کمتر خرج کنی ایکس10 عالیه............:5:

HEGMATANEH
08-07-2011, 21:17
اولا که دوستان گفتن ایکس 10 آندوردی ورژن 2.3 داره کمی تا قسمی اشتباه هست چون آخرین رام رسمی برای این گوشی 2.1 اومد ولی رام کاستوم های زیادی واسش اومده.
بعدشم به نظرمن کیفیت بدنه در گوشیها خیلی مهمه .در گالاکسی اس با این همه امکانات بدنه زیاد خوبی نداره ولی ایکس 10 از بدنه پلاستیک فشرده استفاده میکنه و بدنه مقاومی داره.
مثل ویو که با این همه امکانات بدنه ضعیفی داره.
به نظر من هم بهترین گزینه برای شما همون ایکس 10 هست.و اگر قادر به افزایش بودجه هستید دیزایر بهتره .رم بالاتر .آندروید رسمی ورژن 2.2 و کاستوم رامهای بسایر زیاد و فعلا در اجرای بازیها اصلا کم نمیاره

amir200812
09-07-2011, 16:35
post های قبلی رو نخوندم ولی نظر خودم:

از نظر کاربرد و امکانات نرمافزاری و راحتی کاربر و ... 100% سامسونگ گالاکسی رو پیشنهاد میکنم که فکر کنم حدود 480 490 هم بتونی پیدا کنی!

برتری های گالاکسی نسبت به X10:
نازکتر هست.
سبک تر هست.
کیفیت نمایشگر بسیار بسیار بالاتر (SUPER AMOLED گالاکسی اصلا قابل مقایسه با TFT که روی X10 استفاده شده نیست!)
صفحه نمایش بسیار مقاوم و ضد خش Gorilla Glass!!!!
گالاکسی رم 512 داره ولی X10 رم 384!
حافظه داخلی بیشتر (8 و 16 گیگ در برابر یک گیگ)
پشتیبانی از شبکه های وایرلس سری n که X10 پشتیبانی نمیکنه!
بلوتوث ورژن 3! (مال X10 ورژن 2.1 هست که چند برابر سرعت کمتری داره)
دوام باطری بیشتر!
میزان سار 5 برابر کمتر!(امواج خطرناک گوشی های موبایل!)
دوربین دوم (امکان مکالمه تصویری)
کیفیت فیلم برداری بهتر گالاکسی!
قدرت پردازنده و چیپ گرافیکی حدود 3برابر بیشتر از X10 هست!
رام رسمی اندروید 2.3.4 که قابلیت JIT روفعال میکنه(سرعت گوشی رو خیلی بالا میبره!)

برتری های X10 نسبت به گالاکسی i9000:
فقط دوربین 8 مگاپیکسلی!

نوکیا N8 دوربینش خیلی بهتر از این دوتا هست!
امکاناتی مثل HDMI و USB On-the-go داره!
در باقی موارد چندان چنگی به دل نمیزنه، نمایشگر کوچکتر و رزولیشن کمتر! پردازنده ضعیفتر و چیپ گرافیکی متوسط که باز 2 3 برابر از گالاکسی ضعیفتر هست!

کلا اگه دورین برات زیاد مهم نیست، 100% گالاکسی اس بخر! خیلی خیلی سرتر از این دو تای دیگه هست!
البته اینم بگم، دوربین گالاکسی چندانم ضعیف نیستا، 5 مگاپیکسلی هست با افکت های بسیار خوب و کارامد!

SAEEDSAMSUNG
09-07-2011, 17:29
مشخصات و خواسته هایی که شما گفتی بوی گالاکسی میداد !

کلا اگه صفحه نمایش برات مهمه دوروور ایکس 10 نرو... حتی اگه مشکل پسند باشی ان 8 هم راضیت نمیکنه ! باید بری تو کار super Amoled یا Super LCD که با این پولت میتونی گالاکسی بخری ... البته بدنه مستحکمی نداره ولی انعطاف پذیره ! نرم افزاراش ریخته رو زمین فقط کافیه برداری ! صفحه نمایش خدا و هر فایلی رو پخش میکنه ! ... و .....

SH_P
09-07-2011, 17:34
پیشنهاد من هم Galaxy S ، به دلایلی که دوستمون در دو پست قبلی گفت.
به نظرم من فقط دو تا نقطه ضعف داره.: 1. بدنه پلاستیکی . 2. عدم وجود فلاش. (البته کیفیت دوربین خیلی خوبه)
به جز این دو مورد گوشی واقعا خوبیه و با سخت افزار و پشتیبانی نرم افزاری (ارائه نسبتا به موقع آپدیت های سیستم عامل) عالی می تونه کاملا خواسته های گفته شده در پست اول رو برآورده کنه.

Penryn
09-07-2011, 18:05
با سلام
دوستان عزیزم یکی از دوستانم قصد خرید گوشی موبایل داره. حدود 500 تومن هم میخواد هزینه کنه بنده حقیقتش چون خودم میخوام یه X10 بگیرم به دوستم هم X10 رو پیشنهاد دادم منتها ایشون یه مقداری نظرش روی N8 هستش این بود که ازم خواست از شما دوستان محترم مشاوره بگیرم. خواسته هاش هم از گوشی بصورت زیر خلاصه میشه:
1) مولتی مدیا (میخواد اکثر فرمتهای صوتی و تصویری رو با کیفیت قابل توجه داشته باشه)
2) خیلی اهل بازیه برای همین ساپورت بازیهای سه بعدی و معروف براش مهمه (فکر کنم یه ایکس باکس بگیره بهتر باشه!!)
3) ساپورت نرم افزاری خوب (حقیقتش نمی دونم ساپورت سیمبیان چطوره؟؟)
4) کیفیت صفحه نمایش خوب و همچنین کیفیت عکسبرداری و فیلم برداری خوب (در واقع عالی)
5) تاچ خیلی خوب (برای بازی و اینترنت)
6) ساپورت افیس و پی دی اف
7) دسترسی راحت و سادگی در استفاده از اینترنت
8) بدنه مقاوم و سخت افزار خوب

همونطور که خدمتتون عرض کردم من X10 رو پیشنهاد کردم یکی به خاطر اینکه آندروید هست و دیگه به خاطر اینکه شنیدم N8 در مواردی هنگ میکنه و ظاهرا" خیلی استقبال نشده! حالا لطفا" بصورت فنی راهنمایی کنید با توجه به شرایط بالا کدوم رو پیشنهاد میکنید و یا اگه پیشنهاد دیگه ای دارید ممنون میشم ذکر کنید.

با سپاس
رضا
به نظر من کسی که دنبال بازیه نباید خیلی سمت N8 بره. در واقع N8 یک اسمارت فون بسیار عالی اما نه لزوماً برای بازیخورها هست. ایشون بهتره بره طرف گوشیهای اندروید تا بعداً نیاد به سیمبیان با این پلتفورم قوی ^3 فحش بده که چرا بازی کم داره و فلان. ضمناً نمایشگر بزرگی هم نیاز داره که همون X10 یا از اون بهتر ولی گرونتر :گالاکسی میتونه کارش رو راه بیاندازه.
من شخصاً N8 رو ویژه ی کسایی خوب میدونم که: 1- از ناوبری عالی Ovi Map زیاد استفاده میکنن. 2 - عاشق فیلمبرداری و عکاسی حرفه ای هستن. 3- میتونن با سیمبیان حال کنن و دائماً با iOS یا اندروید نمیخوان مقایسش کنن. 3-از امکانات جانبی N8 زیاد استفاده میکنن.

tarfan1364milad
16-07-2011, 12:47
هیچ کدوم..
چون هر دو دیگه اوراق شدن اما n8 باز خیلی خیلی بهتر هست به دلایل زیر
1.دوربینش واقعا سر هست به x10
2.ویژگی usb on the go محشره
3.پشتیبانی کامل از تقریبا تمام فرمت هایه رایج ویدویی hd به همراه زیرنویس به صورت پیش فرض در گوشی(کانورت کردن دورانش گذشت)
4.fm transmitter
اما x10 فقط آندرویده همین...
من هم موافقم با دوستان برو سمته گلکسی s

arash2050
17-07-2011, 15:32
هیچ کودوم از این دو گوشی توقع شما را که در بالا ذکر کردی براورد نمی کنن توصیه می کنم هیچ کدوم رو نخری ..

reza,n
17-07-2011, 16:13
هیچ کودوم از این دو گوشی توقع شما را که در بالا ذکر کردی براورد نمی کنن توصیه می کنم هیچ کدوم رو نخری ..
دوست عزیزم ممنون از راهنماییتون میشه بفرمائید پیشنهاد شما چیه؟

fire159
18-07-2011, 08:50
به نظر من شما همه اینها رو بیخیال شو و یک موتورولا دیفای بخر . چون گوشی واقعا" خوبیه و از نظر صوتی و بدنه و ساپورت و کیفیت و ... حرف نداره . قیمتش هم حدود 390-400 هست .

clickestan
18-07-2011, 10:29
دوستان یه قیمت هم میزارید یه مقایسه قیمتی هم بشه کرد:
x10 , n8 , galaxy s

arash2050
24-07-2011, 22:54
دوست عزیزم ممنون از راهنماییتون میشه بفرمائید پیشنهاد شما چیه؟

اگه پیدا کنم حتما یه دونه واسه خودم می خرم فعلا که گوشی باب سلیقه من که تا حدود زیادی هم با خواسته ای شما نزدیکه با قیمت قابل قبول نسبت به امکاناتی که می ده پیدا نکردم