PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمائی برای ساخت New Folder در Libraries ویندوز سون

Dariushtanha
03-07-2011, 22:25
با سلام خدمت دوستان گرامی
همونطور که میدونید در فولدر Libraries ویندوز 7 بطور پیش‌فرض چهار فولدر Documents،Music،Pictures،Videos
وجود داره و فقط اجازه ساخت New libraries میده (و نه New Folder معمولی)
حالا خواهش دارم روش ساخت New Folder در Liraries ارائه بدین.
با تشکر فراوان

Amir Varasteh
03-07-2011, 23:23
سلام.

ببین اون Liberary فضای هاردت نیست که بخوای توش چیزی بسازی.

اونجا یه جایی هست که میتونی از بقیه ی هاردت اونحا شورتکات بزاری و بهشون دسترسی سریع داشته باشی.

مثلا توی 2 تا از درایوهات فیلم داری. میای و توی لایبرری Video ، اون دو تا رو ایحاد میکنی و از این به بعد کنار هم نشون داده میشن.

امیدوارم متوجه شده باشی چی میگم.

Dariushtanha
04-07-2011, 02:18
امیر جان متوجه شدم ولی من همین الان توش فایل با حجم‌های بالا گذاشتم و نه شورتکات!
اگه فضائی از هارد نیست پس این چطور ممکنه؟!

Amir Varasteh
04-07-2011, 02:47
امیر جان متوجه شدم ولی من همین الان توش فایل با حجم‌های بالا گذاشتم و نه شورتکات!
اگه فضائی ارز هارد نیست پس این چطور ممکنه؟!

توی خود پوشه نزاشتی ، توی جایی گذاشتی که به اونجا Link شده. متوجهی ؟

Dariushtanha
04-07-2011, 14:44
متوجه هستم ولی باهات موافق نیستم.من الان مسیر فایلهای دانلود شده توسط IDM را به داخل یک فولدری داخل Dacuments که خودم ایجاد کردم تغییر دادم و فایلهای دانلود شده میرن داخل اون فولدر(که حتما فضائی از هارد به اونجا تعلق داره دیگه!) .مشکل من اینجاست که می‌خوام این فولدر را که داخل Dacuments دارم را مستقیما کنار Dacuments داشته باشم نه داخل اون.

Amir Varasteh
04-07-2011, 15:33
من نمیفهمم چی میگی.

payan_zaman
04-07-2011, 15:58
متوجه هستم ولی باهات موافق نیستم.من الان مسیر فایلهای دانلود شده توسط IDM را به داخل یک فولدری داخل Dacuments که خودم ایجاد کردم تغییر دادم و فایلهای دانلود شده میرن داخل اون فولدر(که حتما فضائی از هارد به اونجا تعلق داره دیگه!) .مشکل من اینجاست که می‌خوام این فولدر را که داخل Dacuments دارم را مستقیما کنار Dacuments داشته باشم نه داخل اون.

خوب فایلهای دانلود شده میردن در مسیری که برای اون شورت کات تعیین کردید
در این قسمت شما فقط می تونید شورت کات درست کنید در وافع این قسمت هیچ فضایی نیست و شورت کاتها رو نگه می داره

Dariushtanha
04-07-2011, 17:31
پس فایلهای دانلود شده در کجای هارد قرار می‌گیرند؟!این فایلها حجم دارند و قطعا نیاز به فضائی از هارد.
وقتی من تعیین کردم برن در Library و اگه واقعا نمی‌تونن در اونجا قرار بگیرن و اونجا فضائی وجود نداره پس در واقع کجا قرار دارند؟در کدام فولدر؟!

Amir Varasteh
04-07-2011, 17:52
تو هر لایبرری که گفتی دانلودها برن توش ، روش کلیک راست کن و Properties رو بزن و ببین که کجای هاردته.

Dariushtanha
04-07-2011, 22:37
تو هر لایبرری که گفتی دانلودها برن توش ، روش کلیک راست کن و Properties رو بزن و ببین که کجای هاردته.
اینکارو کردم اینم آدرسش در Properties :

C:\Users\Username\Documents\Downloads From IDM\Compressed

همونطور که می‌بینید دقیقا آدرس محل قرار گیری فایل دانلود شده را نشون میده و شورتکات هم نیست.
Documents هم در آدرس فوق همون پوشه پیش‌فرض واقع در Libraries است.
اینم تصویرش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Amir Varasteh
04-07-2011, 23:03
نه ! روی خود Library کلیک راست کن و Properties رو بزن !

تو روی اون فایلایی که دانلود کردی این کارو کردی.

Dariushtanha
04-07-2011, 23:50
ببین امیرخان
من فکر می‌کنم از اصل مسئله فاصله گرفتیم...
من فقط می‌خوام یه فولدر در کنار 4فولدر پیش‌فرض موجود در Libraries داشته باشم همین.
و اینو میدونی که در دنیای کامپیوتر نمیشه نداریم.لذا خواهش می‌کنم اگه ترفند ساخت یه همچین فولدری را میدونی ارائه بده.ممنون

Amir Varasteh
05-07-2011, 00:01
خب اینو از اول میگفتی.

بیا عکس زیر رو ببین:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما امیدوارم مفهوم Library رو گرفته باشی که چی به چیه.

Dariushtanha
05-07-2011, 00:08
در پست اول هم عرض کردم که
New Folder معمولی می‌خوام،نه New Library

Amir Varasteh
05-07-2011, 00:27
در پست اول هم عرض کردم که
New Folder معمولی می‌خوام،نه New Library
خب نمیشه !

دوباره باید بگم که اینجا مثل فضای هاردت نیس که بشه توی New Folder بسازی.

بعدشم چه فرقی داره ؟ یه لایبرری جدید بساز و به یک New Folder لینکش کن.

saeed774
05-07-2011, 01:01
داریوش جان Document یه پوشه از هاردت هست که شورتکات اون تو Library هم موجوده . وقتی شما در Library پوشه Documents رو باز میکنی در حقیقت پوشه مسیر C:\Users\Username\Documents رو باز میکنی و ویندوز در حقیقت برای دسترسی سریعتر این عمل رو انجام میده . البته نیازی نیست حتما در داخل پوشه Library شورتکات ایجاد بشه ولی ویندوز برای اینکه نظم بهتری به سیستم بده ، اومده یه پوشه ای به این نام ایجاد کرده و اسمش رو کتابخونه گذاشته تا به همه فایل های ضروری یکجا دسترسی داشته باشی.

حالا بطور مثال شما میخوای پوشه Downloads From IDM سریع در دسترس باشه ، نیازی نیست حتما تو پوشه Library باشه .
روی پوشه مورد نظر راست کلیک کن و Create Shortcut رو بزن . بعد همین شورتکات ایجاد شده رو کات کن و مثلا تو دسکتاپ پیست کن .

Dariushtanha
05-07-2011, 01:35
درسته با کاری که شما پیشنهاد کردین کار راه می‌افته ولی من می‌خواستم بدونم اساسا چطور میشه با ترفندی چیزی کاری را که گفتم انجام داد ولی به هر حال
از شما دوستان عزیزم amir_varasteh و saeed774 خیلی ممنونم که واسم اینقدر وقت گذاشتین و توضیحات کاملی را در این رابطه ارائه دادین.:11: