PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمائی برای پاک کردن نام برنامه های Uninstall شده از فهرست Notification Area Icon

Dariushtanha
01-07-2011, 01:24
با سلام خدمت اساتید گرامی
چند تا از نرم افزارها را Uninstall کردم ولی علیرغم اینکار وقتی به Notification Area Icon
در قسمت Customize آنها در Taskbar مراجعه می کنم هنوز نام بعضی از آنها را لیست برنامه های موجود قابل تنظیم برای نمایش یا پنهان کردن ایکون آنها مشاهده میشود!
چطوری می تونم نام آنها را از این لیست هم پاک کنم؟
با تشکر فراوان

Dariushtanha
01-07-2011, 18:11
کسی نمیدونه؟!!!

Dew Drop
01-07-2011, 22:19
سلام
این فایل رو دانلود کنید و اجراش کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد از تسک منیجر explorer روEnd process کنید.
بعد با alt+ctrl+del دوباره تسک منیجر رو بازکنید و تو قسمت new task بنویسید explorer و ok کنید.

Dariushtanha
01-07-2011, 23:32
ممنونم شریف‌درسای عزیز:11:
مشکل رفع شد ولی می‌خوام بدونم
1-اینکه اسم و آیکون برنامه‌های Uninstall شده در فهرست برنامه های موجود قابل تنظیم برای نمایش یا پنهان کردن آیکون‌ها در Notification Areaباقی می‌ماند طبیعی است یا یک مشکلی وجود داره که این حالت پیش میاد؟
2-آیا راهی وجود داره که این مشکل بوجود نیاد؟
3-اگه باز هم همین مشکل را داشتم باید توصیه بالائی را که گفتی را انجام بدهم یا راهکارهای دیگری هم وجود داره؟

Amir Varasteh
02-07-2011, 00:43
سلام
این فایل رو دانلود کنید و اجراش کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد از تسک منیجر explorer روEnd process کنید.
بعد با alt+ctrl+del دوباره تسک منیجر رو بازکنید و تو قسمت new task بنویسید explorer و ok کنید.
سلام.

کاری که اینجا انجام شد چیه ؟ و دلیل به وجود اومد سوال دوستمون چی هست ؟

Dew Drop
02-07-2011, 09:19
ممنونم شریف‌درسای عزیز:11:
مشکل رفع شد ولی می‌خوام بدونم
1-اینکه اسم و آیکون برنامه‌های Uninstall شده در فهرست برنامه های موجود قابل تنظیم برای نمایش یا پنهان کردن آیکون‌ها در Notification Areaباقی می‌ماند طبیعی است یا یک مشکلی وجود داره که این حالت پیش میاد؟
2-آیا راهی وجود داره که این مشکل بوجود نیاد؟
3-اگه باز هم همین مشکل را داشتم باید توصیه بالائی را که گفتی را انجام بدهم یا راهکارهای دیگری هم وجود داره؟

خواهش می کنم...
طبیعه و فکر می کنم روشی وحود نداره که باعث جلوگیری از این کار بشه,شاید استفاده از نرم افزارهای بهینه ساز موثر باشه.تا اونجایی که من می دونم تنها راهکار حذف این آیکونها همینه !!!

کاری که اینجا انجام شد چیه ؟ و دلیل به وجود اومد سوال دوستمون چی هست ؟ بعضی مواقع و تو بعضی نرم افزارها که نصب میشن آیکونی تو قسمتNotification ایجاد می کنند ولی با حذف نرم افزار آیکونش از این قسمت حذف نمی شه .ایشون روشی برای حذفش می خواستن!!!

Amir Varasteh
02-07-2011, 10:21
بعضی مواقع و تو بعضی نرم افزارها که نصب میشن آیکونی تو قسمتNotification ایجاد می کنند ولی با حذف نرم افزار آیکونش از این قسمت حذف نمی شه .ایشون روشی برای حذفش می خواستن!!!
متوجه این هستم. اما اون فایلی که دادین چی بود و چرا Explorer رو Restart کردین ؟

aynaz23
25-08-2011, 18:38
سلام ممنون از راهنمایی خیلی عالیتون شکل منم حل شد:11:

ask_bl
26-08-2011, 12:32
متوجه این هستم. اما اون فایلی که دادین چی بود و چرا Explorer رو Restart کردین ؟
اون فایل رجیستری تنظیمات مربوط به قسمت Notify یوزر رو رفرش میکرد!
این مسیر:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion \TrayNotify
و با End progress و دوباره راه اندازی تغییرات اعمال میشد