PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در خرید سیستم

mojtaba_iut63
30-06-2011, 16:00
سلام

سلام من دارم یه کامپیوتر میبندم با این مشخصات:

cpu:intel core i5 2500k
M.M:giga p67-ud3-b3
Ram:2*2 G Gell
Case:Green falkon
Power:green 500watt
حالا چند تا سوال داشتم
1-ایا این رم خوبه یا نه؟چون شنیدم رم های ژل ddr3 با مادربورد های گیگا خوب ست نمیشن.اگه خوب نیست چه مدلی پیشنهاد میدید.من خودم نظرم G.Skill سری دندان های کوسه هست؟

2-کیس مناسب هست یا نه و اگر نه چه برندی و چه مدلی(این کیس 4 فن داره و قابلیت اضافه کردن 3 فن دیگه هم داره و پاور هم در قسمت پایین کیس سوار میشه)

3-ایا هارد ساتا 3 اومده و اگر هست چه قیمتی داره؟

4- پاور گرین بهتره یا کولر مستر؟چند وات برای این سیستم کفایت میکنه؟

5-ایا با این کیس لازمه فن خوب واسه سی پس یو بگیرم یا نه؟

6-مهمترین سوالم راهنمایی در مورد خرید کارت گرافیکه.سیستم من الان بدون مانیتور که خودم داشتم و کارت گرافیک 950 در اومده.حالا تو کارت گرافیک موندم.یه چیزی میخوام که بازی های روز جواب بده ولی گرون نباشه چون همین الانم زیاد شده.و اینکه کارت گرافیکش تصاویر Full Hd ساپورت کنه چون دوربینم fUll Hd t فیلمبرداری میکنه و فقط تا حالا روی لب تاپم که کارت گرافیکی nvidia-quadro nvs 145 تصاویر خوب بودن و روی چند تا سیستم دیگه و همینطور کامپیوتر قدیمی خودم که مال 4 سال پیش هست امتحان کردم تصاویر اهسته نشون داده میشد

خواهشا دقیق به همه سوال هام جواب بدید چون شنبه میخواد برام ببنده سیستم.

EHSAN_AH20
01-07-2011, 07:29
سلام دوستان
راسیتش من می خوام یه کیس بگیرم واسه کارهام (After Effect , Premiere , Cubasse) که با این نرم افزارهاست و از لحاظ هزینه میتونم تا 7 8 میلیون هزینه کنم
الان نمیدونم Apple Mac Pro بخرم یا Pc
آخه تویه ایران نمیصرفه آدم بخواد 8 میلیون بابته کیسی بده که تویه سایته خوده شرکتش ""Apple"" همون کیس رو زده باشه 5 میلیون تومن
حالا از دوستانم می خوام که راهنمایی کنن که یه کیس خوب در حد Apple Mac Pro 12core باشه رو بهم بگن
دوستانه عزیز لطف کنید مادربوردی رو معرفی کنید که 2 تا Cpu Xeon رو ساپرت کنه...
ممنون از لطفتون...........

mojtaba_iut63
01-07-2011, 09:11
اقا هیچ کسی نیست اینجا یه کمکی بده

Ultra_Black
01-07-2011, 10:42
سلام

1-ایا این رم خوبه یا نه؟چون شنیدم رم های ژل ddr3 با مادربورد های گیگا خوب ست نمیشن.اگه خوب نیست چه مدلی پیشنهاد میدید.من خودم نظرم G.Skill سری دندان های کوسه هست؟
Geill مشکلی نداره
Gskill,Adata,Corsair و... برندهای خوبی هستن

2-کیس مناسب هست یا نه و اگر نه چه برندی و چه مدلی(این کیس 4 فن داره و قابلیت اضافه کردن 3 فن دیگه هم داره و پاور هم در قسمت پایین کیس سوار میشه)
Falcon بیشتر ظاهر داره و خنک کنندگی زیاد جالبی نداره
به شخصه Infinity رو بیشتر ترجیح میدم

3-ایا هارد ساتا 3 اومده و اگر هست چه قیمتی داره؟
بله
WD Caviar Black 6Gb/s 1Tb حدود 110 تومن

4- پاور گرین بهتره یا کولر مستر؟چند وات برای این سیستم کفایت میکنه؟
هر دو خوبن
اورکلاک می کنید؟
بیشتر بستگی به مصرف کارت گرافیکتون داره

5-ایا با این کیس لازمه فن خوب واسه سی پس یو بگیرم یا نه؟
در چه حد اورکلاک می کنید؟

6-مهمترین سوالم راهنمایی در مورد خرید کارت گرافیکه.سیستم من الان بدون مانیتور که خودم داشتم و کارت گرافیک 950 در اومده.حالا تو کارت گرافیک موندم.یه چیزی میخوام که بازی های روز جواب بده ولی گرون نباشه چون همین الانم زیاد شده.و اینکه کارت گرافیکش تصاویر Full Hd ساپورت کنه چون دوربینم fUll Hd t فیلمبرداری میکنه و فقط تا حالا روی لب تاپم که کارت گرافیکی nvidia-quadro nvs 145 تصاویر خوب بودن و روی چند تا سیستم دیگه و همینطور کامپیوتر قدیمی خودم که مال 4 سال پیش هست امتحان کردم تصاویر اهسته نشون داده میشد
بودجه برای کارت گرافیک چقدره؟

---------- Post added at 11:42 AM ---------- Previous post was at 11:41 AM ----------

سلام دوستان
راسیتش من می خوام یه کیس بگیرم واسه کارهام (After Effect , Premiere , Cubasse) که با این نرم افزارهاست و از لحاظ هزینه میتونم تا 7 8 میلیون هزینه کنم
الان نمیدونم Apple Mac Pro بخرم یا Pc
آخه تویه ایران نمیصرفه آدم بخواد 8 میلیون بابته کیسی بده که تویه سایته خوده شرکتش ""Apple"" همون کیس رو زده باشه 5 میلیون تومن
حالا از دوستانم می خوام که راهنمایی کنن که یه کیس خوب در حد Apple Mac Pro 12core باشه رو بهم بگن
دوستانه عزیز لطف کنید مادربوردی رو معرفی کنید که 2 تا Cpu Xeon رو ساپرت کنه...
ممنون از لطفتون...........
سلام
لطفا تاپیک جدید بزنید...

mojtaba_iut63
01-07-2011, 12:16
سلام

Geill مشکلی نداره
Gskill,Adata,Corsair و... برندهای خوبی هستن

Falcon بیشتر ظاهر داره و خنک کنندگی زیاد جالبی نداره
به شخصه Infinity رو بیشتر ترجیح میدم

بله
WD Caviar Black 6Gb/s 1Tb حدود 110 تومن

هر دو خوبن
اورکلاک می کنید؟
بیشتر بستگی به مصرف کارت گرافیکتون داره

در چه حد اورکلاک می کنید؟

بودجه برای کارت گرافیک چقدره؟

---------- Post added at 11:42 AM ---------- Previous post was at 11:41 AM ----------

...

1-اره اور هم میکنم واسه همین سی پی یو سری k و مادربورد p67 برداشتم
2-از ظاهر فالکون خیلی خوشم اومده.حالا این که میگین خوب خنک نمیکنه. مشکل از کجاست از فن هست یا موقعیت نامناسب فن ها یا خود بدنه کیس؟
3-میشه با اضافه کردن چند فن به خنک کنندگی همون کیس که شما معرفی کردید برسه.اگه اینجوری باشه ترجیح میدم فالکون بردارم.
4-راستش من الان زیاد بازی نمیکنم ولی کارتی میخوام که اگه خواستم بازی کنم کم نیاره ولی از همه مهمتر همون full hd واسم مهمه که بتونه این فیلم ها خوب نمایش بده و تصویر اهسته نشون نده.بودجه هم تا 150 تومان واسه گرافیک
5-حالا با توجه به کیس و اور ایا فن سی پی یو لازمه یا نه واگه لازمه چه مارک و مدلی.قیمتشم بگید خوبه.فقط زیاد گرون نباشه

6-یه وب کم و هدفون خوب اگه سراغ دارید معرفی کنید

9- کیبورد و موس بیسیم زیبا و با کیفیت(زیبایی مهمتره) بهم معرفی کنید

10-این هارد ssd که میگن تو سرعت بالا امدن ویندوز هم موثره وچقدر؟ میصرفه بگیری یا نه؟و اینکه 2 تا هارد روی سیستم باشه یعنی یک ssdو یک معمولی به مادربورد فشار نمیاد
11-بلو ری و دی وی دی رایتر چه فرقی با هم دارند و کدوم بگیرم و چه مارکی؟ پایونر خوبه

Ultra_Black
01-07-2011, 12:34
1-اره اور هم میکنم واسه همین سی پی یو سری k و مادربورد p67 برداشتم
شما چرا مادربرد رو Asus P8P67 انتخاب نمی کنید که قیمت مناسبتری هم داره

2-از ظاهر فالکون خیلی خوشم اومده.حالا این که میگین خوب خنک نمیکنه. مشکل از کجاست از فن هست یا موقعیت نامناسب فن ها یا خود بدنه کیس؟
کیس بدی نیست ولی نسبت به قیمتش تهویه چندان جالبی نداره

3-میشه با اضافه کردن چند فن به خنک کنندگی همون کیس که شما معرفی کردید برسه.اگه اینجوری باشه ترجیح میدم فالکون بردارم.
میشه ولی حساب سر و صداشم دارین دیگه؟!

4-راستش من الان زیاد بازی نمیکنم ولی کارتی میخوام که اگه خواستم بازی کنم کم نیاره ولی از همه مهمتر همون full hd واسم مهمه که بتونه این فیلم ها خوب نمایش بده و تصویر اهسته نشون نده.بودجه هم تا 150 تومان واسه گرافیک
با 150 که نمیشه تو رزولوشن Full HD با تمام جزئیات بازی کرد ولی تو این رنج بهترین کارت Sapphire 5770 1Gb هست (حدود 160-165)

5-حالا با توجه به کیس و اور ایا فن سی پی یو لازمه یا نه واگه لازمه چه مارک و مدلی.قیمتشم بگید خوبه.فقط زیاد گرون نباشه
Tower 120 Extreme حدود 50 تومن

6-یه وب کم و هدفون خوب اگه سراغ دارید معرفی کنید
Creative HS-350 حدود 15
Genius Face Cam 311 حدود 15

9- کیبورد و موس بیسیم زیبا و با کیفیت(زیبایی مهمتره) بهم معرفی کنید
تو چه رنج قیمتی؟

10-این هارد ssd که میگن تو سرعت بالا امدن ویندوز هم موثره وچقدر؟ میصرفه بگیری یا نه؟و اینکه 2 تا هارد روی سیستم باشه یعنی یک ssdو یک معمولی به مادربورد فشار نمیاد
بله خیلی موثره
ولی گرون هستند به عنوان مثال 64 گیگش بالای 150 تومن قیمت داره
تعداد هارد هم رو مادربرد فشاری ایجاد نمیکنه

11-بلو ری و دی وی دی رایتر چه فرقی با هم دارند و کدوم بگیرم و چه مارکی؟ پایونر خوبه
Blu Ray دسک های با ظرفیت بالا هستند (حدود 50 گیگ) که البته به اون صورت فعلا تو بازار جا نیوفتادن و خریدشون در حال حاضر به صرفه نیست
برای دی وی دی رایتر هم HP 1270i رو پیشنهاد میدم حدود 30 تومن

mojtaba_iut63
01-07-2011, 16:04
شما چرا مادربرد رو Asus P8P67 انتخاب نمی کنید که قیمت مناسبتری هم داره

کیس بدی نیست ولی نسبت به قیمتش تهویه چندان جالبی نداره

میشه ولی حساب سر و صداشم دارین دیگه؟!

با 150 که نمیشه تو رزولوشن Full HD با تمام جزئیات بازی کرد ولی تو این رنج بهترین کارت Sapphire 5770 1Gb هست (حدود 160-165)

بازی تو این رزولوشن مهم نیست واسم.مهم اینه که بتونه فیلم های Full Hd که با دوربینم فیلمبرداری کردم واسم نشون بده و حرکت اهسته نباشه.یعنی ارزونتری کارت گرافیک که این قابلیت داشته باشه بهم معرفی کنید.واسه اینکار میگن گرافیک های کوادرو بهتره درسته؟و اینکه gts450 چطوره

Tower 120 Extreme حدود 50 تومن

Creative HS-350 حدود 15
Genius Face Cam 311 حدود 15

تو چه رنج قیمتی؟

بله خیلی موثره
ولی گرون هستند به عنوان مثال 64 گیگش بالای 150 تومن قیمت داره
تعداد هارد هم رو مادربرد فشاری ایجاد نمیکنه

Blu Ray دسک های با ظرفیت بالا هستند (حدود 50 گیگ) که البته به اون صورت فعلا تو بازار جا نیوفتادن و خریدشون در حال حاضر به صرفه نیست
برای دی وی دی رایتر هم HP 1270i رو پیشنهاد میدم حدود 30 تومن

یعنی اگه من بلو ری بگیرم میتونم dvd ,cd بخونم و رایت کنم و هم اینکه اون دیسک های با ظرفیت بالا استفاده کنم؟
ایا این دیسک تو بازار هستند

مادربورد هم چون شخصا گیگا قبول دارم اینو انتخاب کردم و 20-30 تومان تفاوت قیمت مهم نیست مگه اینکه اون مادربورد قابلیت های بیشتری داشته باشه؟

موس و کیبورد هم تا 50 تومان چیز جالبس سراغ دارید یا نه

با این کارت گرافیکی که گفتید اگه من بعدا بخوام یه کارت دیگه بگیرم و کراش فایر یا sli کنم امکانش هست یا نه.

راستی این مادربورد من واسه sli یک اسلات 16x و یک اسلات4x داره.مادربوردی هست از گیگا که هر دو اسلات 16x بده به من

Ultra_Black
01-07-2011, 16:58
یعنی اگه من بلو ری بگیرم میتونم dvd ,cd بخونم و رایت کنم و هم اینکه اون دیسک های با ظرفیت بالا استفاده کنم؟
با بلو ری رایتر بله

ایا این دیسک تو بازار هستند
بله ولی قیمتشون بالاست...

مادربورد هم چون شخصا گیگا قبول دارم اینو انتخاب کردم و 20-30 تومان تفاوت قیمت مهم نیست مگه اینکه اون مادربورد قابلیت های بیشتری داشته باشه؟
از لحاظ اورکلاک Asus بهتر عمل میکنه
به علت داشتن تعداد فازهای بیشتر و سیستم خنک کنندگی بهتر

موس و کیبورد هم تا 50 تومان چیز جالبس سراغ دارید یا نه
MEVA MKM 55255 حدود 27 تومن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با این کارت گرافیکی که گفتید اگه من بعدا بخوام یه کارت دیگه بگیرم و کراش فایر یا sli کنم امکانش هست یا
نه.
SLI که خیر ولی Cross Fire میشه که با لینک X4 هست و اصلا ارزشش رو نداره

راستی این مادربورد من واسه sli یک اسلات 16x و یک اسلات4x داره.مادربوردی هست از گیگا که هر دو اسلات 16x بده به من
خیر حداکثر لینکی که به شما خواهد داد 8X هست و در صورتی که گیمر حرفه ای نیستید نیازی هم بهش نخواهید داشت...

mojtaba_iut63
01-07-2011, 22:23
با بلو ری رایتر بله

بله ولی قیمتشون بالاست...

از لحاظ اورکلاک Asus بهتر عمل میکنه
به علت داشتن تعداد فازهای بیشتر و سیستم خنک کنندگی بهتر
.

اقا یکی از سوال ها جواب ندادی .همونی که در مورد کارت گرافیک بود .با قلم ابی سوالم زیر جوابی که دادی نوشتم .2 پست قبل میگم.لطفا بخون و جواب اونم بده چون خیلی مهمه.ممنون

Ultra_Black
01-07-2011, 22:32
بازی تو این رزولوشن مهم نیست واسم.مهم اینه که بتونه فیلم های Full Hd که با دوربینم فیلمبرداری کردم واسم نشون بده و حرکت اهسته نباشه.یعنی ارزونتری کارت گرافیک که این قابلیت داشته باشه بهم معرفی کنید.واسه اینکار میگن گرافیک های کوادرو بهتره درسته؟و اینکه gts450 چطوره

این کارت گرافیک که براتون معرفی کردم به اندازه ای قوی هست که میتونه اغلب بازیها رو بصورت Full HD و کیفیت متوسط اجرا کنه!
مسلما پخش فیلم Full HD براش مثل آب خوردن هست...:46:

mojtaba_iut63
01-07-2011, 23:14
این کارت گرافیک که براتون معرفی کردم به اندازه ای قوی هست که میتونه اغلب بازیها رو بصورت Full HD و کیفیت متوسط اجرا کنه!
مسلما پخش فیلم Full HD براش مثل آب خوردن هست...:46:

در حد واندازه همین کارت Sapphire 5770 1Gb از برند گیگا سراغ نداری.چون مادربردم گیگا هست میخوام گرافیکمم گیگا باشه.

بازم ممنون که جواب میدی

Ultra_Black
02-07-2011, 14:00
در حد واندازه همین کارت Sapphire 5770 1Gb از برند گیگا سراغ نداری.چون مادربردم گیگا هست میخوام گرافیکمم گیگا باشه.

بازم ممنون که جواب میدی
همین 5770 رو از برند گیگا بگیرید حدود 170-180 باید باشه

hedye222222
03-07-2011, 11:29
سلام دوستان
یه سیستم میخوام برای کارهای خانگی(معمولی)
بازی-اینترنت-افیس و ......
هزینه ای که میخوام بکنم
500 تا 600 هزارتومنه با کل مخلفاتش
موس-کیبوردو....فقط اسپیکر نمیخوام
میشه راهنماییم کنید
ممنون

Ultra_Black
03-07-2011, 13:17
سلام دوستان
یه سیستم میخوام برای کارهای خانگی(معمولی)
بازی-اینترنت-افیس و ......
هزینه ای که میخوام بکنم
500 تا 600 هزارتومنه با کل مخلفاتش
موس-کیبوردو....فقط اسپیکر نمیخوام
میشه راهنماییم کنید
ممنون
سلام
دوست عزیزم،لطفا تاپیک جدید بزنید...

mojtaba_iut63
05-07-2011, 18:27
به نظر شما کارت گرافیک ۴۶۵۰ati radeone چطوره

روش نوشته full hd ساپورت می‌کنه ۱ گیگ رم داره.حالا نمیدونم واقعی‌ هست یاshare

gheymatam 85000
khobe ya geroone

Ultra_Black
05-07-2011, 20:12
به نظر شما کارت گرافیک ۴۶۵۰ati radeone چطوره

روش نوشته full hd ساپورت می‌کنه ۱ گیگ رم داره.حالا نمیدونم واقعی‌ هست یاshare

gheymatam 85000
khobe ya geroone

مفت نمی ارزه!
فول اچ دی رو ساپورت میکنه ولی برای پخش فیلم...
بازی رو به کل باید بیخیال بشین!

mojtaba_iut63
06-07-2011, 09:26
مفت نمی ارزه!
فول اچ دی رو ساپورت میکنه ولی برای پخش فیلم...
بازی رو به کل باید بیخیال بشین!

4670 chetor

mojtaba_iut63
06-07-2011, 12:31
من مادربورد p67-ud3-b3 سفارش داده بودم ولی‌ الان اینو آوردp67A-ud3-b3 و میگه فرقی‌ نمی‌کنه و یکی‌ هست درسته؟

کارت ۴۶۷۰ نگفتید خوبه یا نه؟
یه اسپیکر خوب که فلش بخوره و کیفیت صداش خوب باشه و باس خوبی‌ هم داشته باشه سراغ داری

Ultra_Black
06-07-2011, 12:42
4670 chetor
برای بازی نه!

من مادربورد p67-ud3-b3 سفارش داده بودم ولی‌ الان اینو آوردp67A-ud3-b3 و میگه فرقی‌ نمی‌کنه و یکی‌ هست درسته؟
همونه و فرقی نداره

یه اسپیکر خوب که فلش بخوره و کیفیت صداش خوب باشه و باس خوبی‌ هم داشته باشه سراغ داری
متاسفانه نه...