PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كلك هايي كه در علا الدين هنگام خريد گوشي ميزنند.

kamran_dotnet
29-06-2011, 13:03
دوستان چند نكته مهم بود كه گفتم به اشتراك بزارم تا همه هنگام خريد از علا الدين بدونيد:

1- كلكي كه فكر كنم باهاش اشنا باشيد و تازگي مد شده اينه كه يه قيمتي هنگام فروش ميدن.بعد موقع فاكتور زدن چيزي به اسم "گارانتي نرم افزار" ازتون ميگيرن و مبلغي رو هم جداگونه ازتون به خاطرش مي گيرن.هزار جور هم با كلمات بازي ميكنن.مثلا ميگن اگر اين كار رو نكنيم بعد از سه ماه ديگه نميشه آپديت كرد يا نميشه برنامه ريخت و از اين چرت و پرتها
كلا گوشي به هيچ عنوان به هيچ برنامه اي نياز نداره و خودتون ميتونيد برنامه بريزيد.
(اين كلك تقريبا توي 95 درصد مغازه هاي الائ الدين جا افتاده و داره اعمال ميشه.)
قانونا اين كار اجبار به فروش جنس ديگري با يك جنس هست و جرم حساب ميشه .

2- فروش گارانتي غير اصل.كارتهايي با شكل كاملا مشابه گارانتي اصلي هست و به اسم گارانتي اصلي مي فروشن.در صورتي كه چنين چيزي ديديد كافيه كه گوشي رو به اتحاديه مخابرات ببريد و شكايت كنيد و بسيار سريع مبلغتون تمام و كمال پس داده ميشه.
(اگر گوشي بدون گارانتي هم بخريد و توي فاكتور شماره IME رو بنويسه، ميتونيد در صورت معيوب بودن شكايت كنيد گوشي رو پس بديد و مبلغتون رو بگيريد.به نوعي گارانتي محسوب ميشه :دي)

3- هنگام خريد گوشي ميگن مثلا رنگ سفيد اين گوشي 510 تومنه و رنگ مشكي 540
بعد كه جعبه رو باز كردن و ميخوايد پول بديد ميگن نه ما چنين چيزي نگفتيم و شما برعكس برداشت كرديد.اين سفيد كه شما برداشتيد 30 تومن گرونتره.شما هم مجبوريد چون گوشي رو باز كرديد 30 تومن اضافه پول بديد.

4-هنگام خريد گوشي فاكتور كاملا سربرگ مغازه باشه و مهر مغازه بخوره.توي فاكتور ساعت خريد رو بنويسه و بگه تا 24 ساعت در صورت اشكال داشتن گوشي ميتونيد گوشي رو به مغازه برگشت بديد.(چون مطمئن باشيد در غير اين صورت بايد گوشي نو رو ببريد گارانتي)

دوستان اگر كلك هاي جديدي از موبايل فروشها مي دونيد اينجا بزاريد تا توي پست اول ويرايش كنيم.
مديريت محترم اگر لطف كنيد تاپيك رو مهم كنيد و يا متون اين تاپيك رو در قالب يك تاپيك جديد و با تجربه خودشون، به صورت يك تاپيك جديد ايجاد كنند تا دوستان گول كلاه بردارها رو نخورن.

h!tman
29-06-2011, 13:15
به آقا کامران
مرسی مطلب قشنگی بود :دی
و این که در هر صورتی دیدید قیمت رو خیلی پایین میگند یعنی نقشه ای دارن و کاسه ای زیر نیم کاسشونه
مخصوصا سر گوشی های مید رنج که فقط فکر کنم پول کاتالوگ رو ازتون نمیگیرند

M A M M U T
29-06-2011, 17:41
من تو تهران نیومدم که بخرم اما کلک هایی که دیدم ایناس....
1-فروختن موبایل به قیمت بیشتر به بهانه ی نرم افزار که خیلی زیاد شده....مثلا گوشی 300 تومنه و میگه مثلا این گوشی که ما داریم 330 تومنه ولی هزارتا نرم افزار ریختم توش و این حرفا.....اصلا باور نکنید.90 درصدش نرم افزار های بیهودس

2-یکی از اون شاگردا یا فامیلاش رو میاره تو مغازه به عنوان مثلا مشتری که میگه من کل این بازار رو گشتم و این آدم مطمئنیه و این حرفا...این جور آدما برای جو دادن هستن پس بهتره از این مغازه ها اصلا خرید نکنین....

3-موقع چک کردن سریال گوشی میگن 4 رقم آخر رو چک کن.... حتما حتما همه ی رقم ها رو چک کنین.... حتی بعضیا یه سری برچسب های بیخود میزنن روی جعبه تا رقم های اول سریال رو بپوشونه لذا حتما مراقب باشید که تمامی سریال های گوشی از جمله سریال درون گوشی و پشت گوشی ،روی جعبه و لزوما کارت گارانتی یکی باشه....

4-همون جا قبل قرار دادن شما در عمل انجام شده بهش بگین که میخواید گوشی رو چک کنین...
چون اکثرا تا شما میگید گوشی رو بیار ببینم بعد از این که گوشی به دستشون رسید سریعا هرچی برچسب و اینا روش هست رو میکنن و آخرش میگن مگه میتونی نبری؟من همه جاش رو باز کردم و این حرفا.... حتما قبلش باهاش طی کنین....

5-تحت تاثیر حرفای فروشنده قرار نگیرید.... اگه مثلا خشی روی بدنه دیدید و فروشنده گفت چیزی نیست بدونین که اون به فکر سود خودشه.....یا مثلا اگه یه ایراد نرم افزاری دیدین اصلا زیر برا حرف فروشنده نرین و گوشی رو پس بدید....

6-موقع چک کردن فروشنده ها شروع میکنن به بحث های جانبی کردن و از مزایای گوشی میگن... شما کار خودتون رو بکنید و فقط حرفاش رو تایید کنید....

7-گرچه من هم اولین بار که خواستم تمام این کار ها رو تو مغازه انجام بدم یکم استرس داشتم اما بدونین که این حق شماست که در ازای پولی که میدید بهترین انتخاب رو بکنید....بعد از مدتی عادت میکنید...سعی کنید پر رو باشید:دی

8- تنهایی به خرید نرید...یکی از دوستاتون یا آشنایان رو با خودتون ببرید... این جوری حواستون بیشتر جمع میشه...

9-و نکته ی آخر اینکه دقت به معنای بدبینی نیست.... بدبین نباشید بلکه هوشیار باشید/....

farhooode
29-06-2011, 18:37
مهم ترین موضوع اینه که حتی با کارت خرید کنید اگر به مشکل برخورد کردید رسید قبض کارت شما سندی باشه واسه شکایت از مغازه

malkemid
29-06-2011, 19:07
من تو تهران نیومدم که بخرم اما کلک هایی که دیدم ایناس....
1-فروختن موبایل به قیمت بیشتر به بهانه ی نرم افزار که خیلی زیاد شده....مثلا گوشی 300 تومنه و میگه مثلا این گوشی که ما داریم 330 تومنه ولی هزارتا نرم افزار ریختم توش و این حرفا.....اصلا باور نکنید.90 درصدش نرم افزار های بیهودس

2-یکی از اون شاگردا یا فامیلاش رو میاره تو مغازه به عنوان مثلا مشتری که میگه من کل این بازار رو گشتم و این آدم مطمئنیه و این حرفا...این جور آدما برای جو دادن هستن پس بهتره از این مغازه ها اصلا خرید نکنین....

3-موقع چک کردن سریال گوشی میگن 4 رقم آخر رو چک کن.... حتما حتما همه ی رقم ها رو چک کنین.... حتی بعضیا یه سری برچسب های بیخود میزنن روی جعبه تا رقم های اول سریال رو بپوشونه لذا حتما مراقب باشید که تمامی سریال های گوشی از جمله سریال درون گوشی و پشت گوشی ،روی جعبه و لزوما کارت گارانتی یکی باشه....

4-همون جا قبل قرار دادن شما در عمل انجام شده بهش بگین که میخواید گوشی رو چک کنین...
چون اکثرا تا شما میگید گوشی رو بیار ببینم بعد از این که گوشی به دستشون رسید سریعا هرچی برچسب و اینا روش هست رو میکنن و آخرش میگن مگه میتونی نبری؟من همه جاش رو باز کردم و این حرفا.... حتما قبلش باهاش طی کنین....

5-تحت تاثیر حرفای فروشنده قرار نگیرید.... اگه مثلا خشی روی بدنه دیدید و فروشنده گفت چیزی نیست بدونین که اون به فکر سود خودشه.....یا مثلا اگه یه ایراد نرم افزاری دیدین اصلا زیر برا حرف فروشنده نرین و گوشی رو پس بدید....

6-موقع چک کردن فروشنده ها شروع میکنن به بحث های جانبی کردن و از مزایای گوشی میگن... شما کار خودتون رو بکنید و فقط حرفاش رو تایید کنید....

7-گرچه من هم اولین بار که خواستم تمام این کار ها رو تو مغازه انجام بدم یکم استرس داشتم اما بدونین که این حق شماست که در ازای ولی که میدید بهترین انتخاب رو بکنید....بعد از مدتی عادت میکنید...سعی کنید پر رو باشید:دی

8- تنهایی به خرید نرید...یکی از دوستاتون یا آشنایان رو با خودتون ببرید... این جوری حواستون بیشتر جمع میشه...

9-و نکته ی آخر اینکه دقت به معنای بدبینی نیست.... بدبین نباشید بلکه هوشیار باشید/....

این واقعا نکته کلیدی در هر نوع خریده...من خودم کلا خجالت می کشم این موقع ها!! انگار بیشتر طرف فروشندم تا خودم!! بعدش که میام بیرون میگم کاش فلان کارو می کردم...

mohammad_87
30-06-2011, 03:04
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
منم تایید میکنم.متاسفانه بازار گوشی یکی از بدترین بازارهای فروش در ایران هستش.
کلا دوتا کار اساسی انجام بدید بهترین نتیجه رو می گیرید:

1.اصلا به حرفهای فروشنده توجه نکنید!

2.قبل از خرید در مورد مدلهای مدنظرتون خوب تحقیق کنید تا کاملا بدونید دنبال چی هستید و بتونید خیلی راحت مرحله اول رو رعایت کنید.

یه چیز دیگه اینکه اصلا از جلوی در،طبقه اول و گاها دوم علائدین به هیچ عنوان خرید نکنید.

bttt0
30-06-2011, 10:25
دوستان اگر در هر زمینه ایی با اطلاعات کامل و دقیق عمل کنند هیچوقت سرشون کلاه نمیره به خصوص در این زمینه که با یه سری فروشنده طرف هستیم که اکثرشون بی سواد و کم سواد هستن ... دوستان همیشه توجه کنید گوشی و که هدیه نمیگیرید که خجالت میکشید در ازاش پولشو میدید و سودشو شاید واسه عده ای مهم نباشه ولی واسه خیلی از کسایی که میخوان گوشی و بخرند پولی باشه که واسش خیلی زحمت کشیدند و ...
در هر صورت دوستان قبل از خرید چیزی یا انجام کاری همیشه یکم مطالعه وتحقیق خیلی کمک میکنه ... موفق باشید :40:

rahimism
30-06-2011, 11:39
یکی از کارهایی که دیدم میکنن این هست که باطری اصلی رو با باطری تقلبی عوض میکنن. راهی برای فهمیدن وجود داره؟ باطری رو بعدا جدا میفروشن، از مغازه هایی که باطری میفروشن سوال کنید اصلی هست یا نه، میگن بله اصلی هست، از تو جعبه موبایل درآورده شده، دزدا!
من خودم شانسی فهمیدم، باطری رو عوض کرده بود ولی یادش رفته بود تقلبی همون باطری رو بزاره تو جعبه، دیدم ابعاد باطری که تو جعبه هست با ابعاد باطری تو جعبه در مغازه دیگری که دیده بودم و قیمت کرده بودم متفاوت هست!!!

Majid-6120
30-06-2011, 11:51
من که تهران نیستم ... ولی حتما باید یه سر بیام این علائدین رو از نزدیک ببینم ! ... با این توصیفات شما بیشتر تونل وحشته تا بازار موبایل : دی

من همین ماهه پیش تو اصفهانه خودمون رفتم یه Galaxy S خریدم ، ... یارو مغازه داره 10 تومن بهم تخفیف داد ... برچسب ال سی دی و برنامه و جی پی اس رو هم برام مجانی ریخت ( هر چی میگفتم نمیخوام ، میگفت جزو سرویس رایگان حساب میشه : دی ) ... یه کیف مارک Golla اصل رو هم نصفه قیمت بام حساب کرد ... آخر سر که از مغازه خواستم برم بیرون گفت هوا گرمه بیا یه لیوان شربت برات بریزم بخور ، جیگرت هم حال بیاد ! : دی

واقعا بعضیها خیلی آدمای خوبین ... و بعضی ها هم که ... عجب دنیاییه ! : دی

تا باشه از اون خوباش باشه ! ; )

malkemid
30-06-2011, 12:35
من که تهران نیستم ... ولی حتما باید یه سر بیام این علائدین رو از نزدیک ببینم ! ... با این توصیفات شما بیشتر تونل وحشته تا بازار موبایل : دی

من همین ماهه پیش تو اصفهانه خودمون رفتم یه Galaxy S خریدم ، ... یارو مغازه داره 10 تومن بهم تخفیف داد ... برچسب ال سی دی و برنامه و جی پی اس رو هم برام مجانی ریخت ( هر چی میگفتم نمیخوام ، میگفت جزو سرویس رایگان حساب میشه : دی ) ... یه کیف مارک Golla اصل رو هم نصفه قیمت بام حساب کرد ... آخر سر که از مغازه خواستم برم بیرون گفت هوا گرمه بیا یه لیوان شربت برات بریزم بخور ، جیگرت هم حال بیاد ! : دی

مطمئن باش با همین شرایط که گفتی یه 100 تومنی سود کرده!!

Majid-6120
30-06-2011, 13:50
مطمئن باش با همین شرایط که گفتی یه 100 تومنی سود کرده!! خب نوش جونش ... من که مشتریش بودم راضی هستم ...

حتی وقتی بعدا فهمیدم که سفیدش رو همه جا 15 تومن گرونتر میدن ... ولی به من قیمت زیر بازار داده : )

بالاخره اون هم این دخل و مغازه رو زده تا که سود کنه ...

همین صداقتش باعث میشه که من واسه گوشیهای بعدی و سفارش های رفیقا و آشناهام دوباره برم سراغش ... این یه جور آینده نگری هست که اگه فروشنده داشته باشه به نفعشه !

Behsood
30-06-2011, 13:55
سلام
من میگم نکات یه کم پراکنده شد.
پست اول رو دوستی زحمت بکشه ویرایش کنه و همه موارد رو کوتاه و مختصر بنویسه توی اولین پست.

TIG3R
01-07-2011, 13:00
یه نکته ای که میتونم بگم نمیدونم دوستان گفتند یا نه اینکه گوشی های پشت ویترین خریداری نکنین به فروشنده بگین یک پلمپ برام بیار اگه گفت دیگه ندارم قبول نکنین چون اون گوشی که اونجاست به احتمال زیاد یک مشکلی داره (حالا مشکلم نداشته باشه معلوم نیست چند وقته lcd داره آفتاب میخوره)

M A M M U T
01-07-2011, 13:19
یه نکته ای که میتونم بگم نمیدونم دوستان گفتند یا نه اینکه گوشی های پشت ویترین خریداری نکنین به فروشنده بگین یک پلمپ برام بیار اگه گفت دیگه ندارم قبول نکنین چون اون گوشی که اونجاست به احتمال زیاد یک مشکلی داره (حالا مشکلم نداشته باشه معلوم نیست چند وقته داره lcd داره آفتاب میخوره)
این نکته ای که میگین تو تهران کاملا صحیحه.... اما تو شهرستان ها به ویژه برای گوشی های گران قیمت امکان پذیر نیست...چون در شهرستان ها گوشی ها گران قیمت کمتر خریدار دارن لذا فروشنده ها برای اینکه گوشی رو دستشون نمونه یک یا دوتا برای فروش میارن..... برای همین همون یکی رو میذارن پشت ویترین....
مثلا من خیلی دنبال i9000 آکبند گشتم از هر فروشنده ای میپرسیدم میگفتن همین یکی رو داریم....
اما در مورد تهران این موردی که گفتین 100% درسته....

.:PAR3A:.
01-07-2011, 13:23
من واسه اینکه با این مشکل مواجه نشم معمولا گوشی که میخواستم بگیرم می گفتم طرف بره واسم یه دونه آک از تهران بیاره... هر چی می گفت همینو بگیر می گفتم نچ :دی

kamran_dotnet
02-07-2011, 13:05
به آقا کامران
مرسی مطلب قشنگی بود :دی
و این که در هر صورتی دیدید قیمت رو خیلی پایین میگند یعنی نقشه ای دارن و کاسه ای زیر نیم کاسشونه
مخصوصا سر گوشی های مید رنج که فقط فکر کنم پول کاتالوگ رو ازتون نمیگیرند

خيلي مخلصيم عمو هيتي:40::18:

دوستان فراموش نكنيد كه در صورت هر گونه مشكل به اتحاديه مخابرات مراجعه كنيد.فاكتور رو داشته باشيد و مابقي ماجرا
اگر گوشيتون گارانتي غير اصل باشه و يا غيره كه درجا مبلغتون عودت داده ميشه.موقع خريد گوشي حتما شماره سريال و زمان خريد رو بايد بنويسن.اينطوري هميشه شانس بيشتر جهت بازگشت پول در مواقع كلاه برداري هاي اينها داريد :31:

softcenter1
09-07-2011, 21:07
دوستان من فردا میخوام برم بازار موبایل ایران..گوشی سامسونگ بدون گارانتی بگیرم..

میشه لطفا راهنمایی کنید برای تست سریال گوشی باید چه کار کنم اونجا؟

تا حالا گوشی بدون گارانتی نخریدم..

rahimism
09-07-2011, 21:11
به فروشنده گفتم چرا جعبه های شما مثل بعضی از فروشنده ها برچسب زده شده و سلفون کشیده نیست؟ گفت اینها رو تو مغازه به این شکل درمیارن که بعضی ها فکر کنن جنسشون آکبند هست و از جنس بقیه بهتره. حالا نمیدونم تا چه حد درست گفت.

یه نکته ای که میتونم بگم نمیدونم دوستان گفتند یا نه اینکه گوشی های پشت ویترین خریداری نکنین به فروشنده بگین یک پلمپ برام بیار اگه گفت دیگه ندارم قبول نکنین چون اون گوشی که اونجاست به احتمال زیاد یک مشکلی داره (حالا مشکلم نداشته باشه معلوم نیست چند وقته lcd داره آفتاب میخوره)

anathema-m
09-07-2011, 21:54
دوستان زمانی که می خواهید گوشی بخرید کارتن گوشی رو باز کنید و همه ی وسایلی که باید در کارتن باشه رو چک کنید.:46:
اگر هم فروشنده گفت نمی شه و اگه باز کنی باید ببریش اصلا ازش گوشی رو نخرید.:10:
موفق باشید.:40:

pour-homme
12-07-2011, 00:05
اگر بار اولتون هست قبل از خرید تو خونه این کارها و جملاتی که میخواید تو مغازه بگید را تمرین کنید اگر هم شکایت کردن از رفتار شما در کمال آرامش بگید که متاسفانه رفتار هم صنف های شما باعث حساسیت من شده از اونها شاکی باشید

mehran_pqqp
12-07-2011, 17:53
ممنون دوستان بابت نکات خوبی که قرار دادین
من قصد خرید گوشی دارم ، سامسونگ gio ،حالا دقیقا کاری که می خوام انجام بدم رو میگم دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن کجاش مشکل داره!
بعد از این که از چند تا مغازه قیمت گرفتم:
وارد مغازه ای که قصد خرید گوشی رو دارم میشم ، اول میگم سامسونگ gio قیمتش چنده ؟ گارانتیش برای چه شرکتی هست؟
بعد میگم گوشی ساخت چه کشوری هست؟ بعد اگه مواردی که گفتم اوکی بود میگم بیارید اگر جعبه پلمب باشه من اطمینان می کنم!!

یه سوال داشتم وقتی جعبه پلمب باشه ، چطوری گوشی رو چک کنیم؟
چون باید جعبه رو باز کنی و چک کنی و جعبه رو هم که باز کنی میگه پلمب رو باز کردی باید ببری!!

یکی از دوستان تو صفحه قبل گفته بود

چون اکثرا تا شما میگید گوشی رو بیار ببینم بعد از این که گوشی به دستشون رسید سریعا هرچی برچسب و اینا روش هست رو میکنن و آخرش میگن مگه میتونی نبری؟من همه جاش رو باز کردم و این حرفا.... حتما قبلش باهاش طی کنین..
یعنی بگم گوشی که جعبش پلمب هست رو بیار ، بعد بازش کنم و چک کنم؟ اینطوری میگه پلمب رو باز کردی باید ببری!!
اینطوری اگه قرار باشه هر کی میره گوشی بخره پلمب جعبه رو باز کنه و چک کنه که دیگه هیچ جعبه ای پلمب شده نمی مونه!

دوستانی که گوشی زیاد می خرن و هر چند وقت گوشیشون رو عوض می کنن راهنمایی کنن در این مورد که چطوری گوشی که تو جعبه پلمب شده هست رو چک کنیم

بعد یه سواب گوشی ها نمایندگی ندارن آدم بره با خیال راحت بخره؟

mehran_pqqp
12-07-2011, 18:00
دوستان زمانی که می خواهید گوشی بخرید کارتن گوشی رو باز کنید و همه ی وسایلی که باید در کارتن باشه رو چک کنید.:46:
اگر هم فروشنده گفت نمی شه و اگه باز کنی باید ببریش اصلا ازش گوشی رو نخرید.:10:
موفق باشید.:40:

دوست عزیز ، اگه قرار باشه همه مشتری ها پلمب رو باز کنن که دیگه هیچ جعبه ی گوشی پلمب باقی نمی مونه!
راستش من تو این موقعیت ها خجالت می کشم:41: اگه میشه شما که تجربه دارین بگید چه کاری انجام بدم که گوشی مشکلی نداشته باشه

pour-homme
12-07-2011, 18:05
خوب شما زمانی که قصد خرید دارید گوشی را میاره دیگه زمانی که میگید گوشی چک کنم باید بخرید اگر طرف سر قیمت دبه در نیاره و خود گوشی هم ایرادی نداشته باشه خوب گوشی را می گیرید

TIG3R
12-07-2011, 18:21
من قصد خرید گوشی دارم ، سامسونگ gio ،حالا دقیقا کاری که می خوام انجام بدم رو میگم دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن کجاش مشکل داره!
وارد مغازه ای که قصد خرید گوشی رو دارم میشم ، اول میگم سامسونگ gio قیمتش چنده ؟ گارانتیش برای چه شرکتی هست؟
بعد میگم گوشی ساخت چه کشوری هست؟ بعد اگه مواردی که گفتم اوکی بود میگم بیارید اگر جعبه پلمب باشه من اطمینان می کنم!!

چون باید جعبه رو باز کنی و چک کنی و جعبه رو هم که باز کنی میگه پلمب رو باز کردی باید ببری!!

یعنی بگم گوشی که جعبش پلمب هست رو بیار ، بعد بازش کنم و چک کنم؟ اینطوری میگه پلمب رو باز کردی باید ببری!!
اینطوری اگه قرار باشه هر کی میره گوشی بخره پلمب جعبه رو باز کنه و چک کنه که دیگه هیچ جعبه ای پلمب شده نمی مونه!

دوستانی که گوشی زیاد می خرن و هر چند وقت گوشیشون رو عوض می کنن راهنمایی کنن در این مورد که چطوری گوشی که تو جعبه پلمب شده هست رو چک کنیم

دوست عزیز شما اگه واقعا میخوای اون مدل گوشی مورد نظرتو بخری چیز دیگه باقی نمیمونه جز چک کردن گوشی مثل باطری شارژر سالم بودن اسپیکر و lcd گوشی این مواردم خود فروشنده برات چک میکنه شما قبل خرید گوشی تو نت دربارش بررسی کن یا دست کسی که مدل گوشی داره ببین که نخوای دقیقه نود تصمیم بگیری :11:

mehran_pqqp
12-07-2011, 23:46
ببخشید گارانتی اصلی سامسونگ و سونی اریکسون رو کسی می دونه؟

total_overdose
13-07-2011, 00:00
سامسونگ ماکروتل و سونی هم البته مشخص نمیشه گفت ولی محبوبترینش کامتل بود!

rahimism
13-07-2011, 00:06
همونطور که گفتن گارانتی سامسونگ پارس مایکروتل هست. قیمت ها هم شرکتی و ثابت هست. توصیه میکنم اگر تهران هستید از فروشگاهای اصلی بخرید تا خیالتون راحت تر باشه.

mehran_286
13-07-2011, 00:20
از این نوع تاپیک ها زیاد ایجاد شده

تاپیکی که تو امضام هست کاملترینش هست

Hamid..God
13-07-2011, 00:50

اين از اونور به فكر سودش بوده! تو بحث فروش يه چيزي هست به اسم مشتري وفا دار يعني شما يه كاري ميكني كه مشتري روي جنس يا خدمات شما تعصب پيدا مي كنه اين آقا هم خاسته شما رو مشتري پايه خودش بكنه
من خودم الان٢ سالي مبشه پامو علاادين نذاشتم و كل خريدام رو از بازار موبايل كه چند قدم پايين تره ميكنم

Hamid..God
13-07-2011, 01:01

خوب شمامي خواي گوشي رو بخري و وقتي بايد بگي پلمپ رو باز كن كه همه چي رو طي كرده باشي و همه چي رديف باشه يعني داري گوشي رو از همون جا مي خري بلمپ همداري باز ميكني كه دستگاه مشكلي نداشته باشه يعني اگه مشكلي نبود گوشي رو بر ميداري حساب ميكني خدافظ اگرم كه مشكلي بود با پر رويي تمام گوشي رو بكوب تو سرش اكه چيزي گفت تو هم جوابش رو بده اگه خيلي گير داد و كار به دعوا كشيدداد بيداد راه بنداز و هي بگو دزدا و كلاه بردارا اومم از ترس پريدن مشترياش ساكت ميشه البته اين چند بند آخر رو بيشتر براي شوخي گفتك خيلي جدي نگير فقط گفتم كه يه چيزي دستت بياد رفتارت تو چه مايه هايي بايد باشه
با فرهنگ بازي و مودب بودن و رايت حق ديران رو بزار كنار اينجا به درد نميخوره
البته اين موارد بيشتر براي دزد خونه ي علاادين صادقه 

mehran_pqqp
13-07-2011, 14:06
خوب شمامي خواي گوشي رو بخري و وقتي بايد بگي پلمپ رو باز كن كه همه چي رو طي كرده باشي و همه چي رديف باشه يعني داري گوشي رو از همون جا مي خري بلمپ همداري باز ميكني كه دستگاه مشكلي نداشته باشه يعني اگه مشكلي نبود گوشي رو بر ميداري حساب ميكني خدافظ اگرم كه مشكلي بود با پر رويي تمام گوشي رو بكوب تو سرش اكه چيزي گفت تو هم جوابش رو بده اگه خيلي گير داد و كار به دعوا كشيدداد بيداد راه بنداز و هي بگو دزدا و كلاه بردارا اومم از ترس پريدن مشترياش ساكت ميشه البته اين چند بند آخر رو بيشتر براي شوخي گفتك خيلي جدي نگير فقط گفتم كه يه چيزي دستت بياد رفتارت تو چه مايه هايي بايد باشه
با فرهنگ بازي و مودب بودن و رايت حق ديران رو بزار كنار اينجا به درد نميخوره
البته اين موارد بيشتر براي دزد خونه ي علاادين صادقه 

راستش تو سایت رسمی سونی اریکسون خیلی از نمایندگی های رسمی فروش سونی اریکسون تو طبقات بالای علاءالدین هستن به نظر شما این نمایندگی ها هم گوشی تقلبی می فروشن؟

تو این سایت لیست نمایندگی های سونی اریکسون رو زده:

برای سامسونگ لیست نمایندگی پیدا نکردم ! و سایت اصلی سامسونگ هم

هستش ولی خبری از نمایندگی های فروش تو سایتش نبود

برای نوکیا هم از سایت زیر می تونید نمایندگی های فروش گوشی های نوکیا رو تو شهر خودتون پیدا کنید

mehran_pqqp
14-07-2011, 01:05
ببخشید دوستان کلی تحقیق کردم و اطلاعاتی هم که در پست بالا گذاشتم تو این یکی دو روزه پیدا کردم براتون نوشتم

من بعد از تحقیق بالاخره فردا میرم Samsung gio بخرم آدرس نمایندگی های سامسونگ رو می دونه تو تهران؟

شـیـفــو
14-07-2011, 01:24
من رفته بودم یه برچسب صفحه آیفون بگیرم ، پشت و رو ، یارو میگفت 16 تومن .
هرچی باهاش چونه زدم 15.500 پایین تر نمیرفت .
باید بودید و میدید چجوری جون مادر و خاک پدر و کل ناموسش رو قسم میداد ، فحش میذاشت اگه بیشتر از 500 تومن سود داشته باشه . خودش رو حسابی *** داد تا آخر من همون 15.500 ازش خریدم .
نیم ساعت بعد رفیقش اومد تو مغازه به یه خریدار دیگه همونو داد 13 تومن . :13: یعنی به خاطر 1500 تومن کل ناموسش رو فروخت ، ارزش داره آخه ؟؟؟؟؟

mehran_pqqp
15-07-2011, 12:42
اینم تجربیات یک روزه من از رفتن به علاءالدین :
نمایندگی نوکیا می خواست گوشی تقلبی بندازه که رو دست خورد ،
طبقه همکف فروشگاه دریا تو سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید این فروشگاه جزء نمایندگی های به ظاهر رسمی فروش هست
یه گوشی نوکیا برای یکی از دوستام می خواستم بخرم ، رفتم تو گفتم فلان گوشی رو دارید گفت آره ، آوردش ، بعد قبل از باز کردن گوشی می خواستم سریال روی جعبه رو اس ام اس کنم تا ببینم گوشی اصله یا نه ، گفت این گوشی رو بده یکی دیگه بدم ، گفتم چرا؟
گفت این گوشی اصل نیست ، برات یدونه اصل میارم!!!!!!!!!!! بعد یکی دیگه آورد گفتم این چرا پلمب نیست؟ گفت همین جا پلمب می کنم برات :31: رفت یه سری برچسب آورد که رو برچسب ها زده بود گارانتی 12ماهه نوکیا!!! مملکته داریم؟
گفتم نمی خوام از مغازه اومدم بیرون! :31:
واقعا من موندم چرا صنف فروش موبایل اینطوری شده و این پولای حروم رو چطوری می برن برای زن و بچه هاشون؟؟

TIG3R
15-07-2011, 16:39
اینم تجربیات یک روزه من از رفتن به علاءالدین :
نمایندگی نوکیا می خواست گوشی تقلبی بندازه که رو دست خورد ،
طبقه همکف فروشگاه دریا تو سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید این فروشگاه جزء نمایندگی های به ظاهر رسمی فروش هست
یه گوشی نوکیا برای یکی از دوستام می خواستم بخرم ، رفتم تو گفتم فلان گوشی رو دارید گفت آره ، آوردش ، بعد قبل از باز کردن گوشی می خواستم سریال روی جعبه رو اس ام اس کنم تا ببینم گوشی اصله یا نه ، گفت این گوشی رو بده یکی دیگه بدم ، گفتم چرا؟
گفت این گوشی اصل نیست ، برات یدونه اصل میارم!!!!!!!!!!! بعد یکی دیگه آورد گفتم این چرا پلمب نیست؟ گفت همین جا پلمب می کنم برات :31: رفت یه سری برچسب آورد که رو برچسب ها زده بود گارانتی 12ماهه نوکیا!!! مملکته داریم؟
گفتم نمی خوام از مغازه اومدم بیرون! :31:
واقعا من موندم چرا صنف فروش موبایل اینطوری شده و این پولای حروم رو چطوری می برن برای زن و بچه هاشون؟؟

نمیدونم چی شده یک مشت مال حروم خور ریختند تو این صنف :2: فقط هم براشون یک قانون وضع شده :
"تا میتونی و بر هر وجهی که میشه آشغالاتون رو به اسم موبایل به مردم قالب کنین"
نشد تو این زندگانی به یک فروشنده موبایل اعتماد داشته باشیم
هی.......................!!!:41:

pour-homme
15-07-2011, 22:13
قضیه اس ام اس کردن سریال گوشی چیه؟به چه شماره ای باید اس ام اس کرد؟

cina30
16-07-2011, 13:45
بجه ها دارم میرم ویو 2 بگیرم

لطفا بگین چه چیزهایی رو چک کنم

rahimism
16-07-2011, 14:45
بهتره گوشی های سامسونگ رو از فروشگاه های اصلی پارس مایکروتل بخرید تا علاءالدین و ...

بجه ها دارم میرم ویو 2 بگیرم

لطفا بگین چه چیزهایی رو چک کنم

cina30
16-07-2011, 21:23
نمایندگی اصلی ویو 2 نداره

چکار میتونم کنم ؟!

rahimism
16-07-2011, 22:06
نمیدونم، یعنی نه شهرک غرب داشت نه پارک ملت؟ اگر اینطوری هست که خب چاره ای نیست.

نمایندگی اصلی ویو 2 نداره

چکار میتونم کنم ؟!

cina30
17-07-2011, 21:16
تو بازار موبایل ایران پارس مایکروتل گفت نزدیک 2 ماهه ویو 2 شرکت نیوورده

یعنی میشه 2تا نمایندگی دیگه داشته باشن ؟!

rahimism
17-07-2011, 23:38
به هرحال میتونید زنگ بزنید بپرسید. یکی از دوستان میخواست ایس سیاه بخره، شهرک غرب فقط سفیدش رو داشت ولی پارک ملت هر دو رو داشت. شمارش رو تو این سایت میتونید پیدا کنید:

pour-homme
18-07-2011, 01:04
قضیه اس ام اس کردن سریال گوشی چیه؟به چه شماره ای باید اس ام اس کرد؟

کسی جواب پست ما را نمیده؟

lordsuperboys
18-07-2011, 23:35
شماره سریال گوشی و اس ام اس می کنی به یه شماره بهت میگه اصل یا نه یه همچین چیزی

mehran_pqqp
19-07-2011, 01:06
تو بازار موبایل ایران پارس مایکروتل گفت نزدیک 2 ماهه ویو 2 شرکت نیوورده

یعنی میشه 2تا نمایندگی دیگه داشته باشن ؟!

راستش منم یه Gio می خواستم بگیرم هر 3 نمایندگی اصلی سامسونگ زنگ زدم گفتن 1ماهه نیومده البته فروشگاه روبروی پارک ملت گفت داریم ولی سفیدشه

من موندم چطوری گوشیا تو نمایندگی های رسمی شون نیست ولی تو بازار به وفور یافت میشه!

برای گوشی های نوکیا سریال گوشی رو به 200023013 اس ام اس می کنید بعد اگه گارانتی اصلی نوکیا باشه یه پیغام میاد و تائید می کنه گوشی رو
برای گوشی های سونی اریکسون هم سریال گوشی رو به 10009999 اس ام اس می کنید
تو علاءالدین طبقه همکف یکی رو گذاشتن سریال گوشی رو براتون به صورت رایگان تو سایت اصلی نوکیا چک می کنه که اصلی هست یا نه

فقط تحت هیچ شرایطی موقع خرید از پیش فروشنده جایی نرید چون به من گفت جعبه رو ببر بیرون اون آقایی که بیرونه برات چک کنه گفتم نمی خواد بعد که خریدم بردم دادم چک کرد
من این دفعه همه چیو گذاشتم کنار : طرف گفت چیه 1 ساعت داری چک می کنی فقط 4 رقم آخرو چک کن ، گفتم همرو می خوام چک کنم (البته با لبخند) سریال رو جعبه رو + سریال رو کارت گارانتی + سریال رو برد گوشی + سریال پشت باتری همه رو چک کردم به صورت کامل بعدش هم حدود 15 دقیقه تمام قسمت های داخل گوشی رو چک کردم فروشنده می گفت رم همی می خوای؟ گفتم نه گفت محافظ صفحه چی گفتم نه حواستون به کار خودتون باشه

پول رو از تو جوب که پیدا نکردین ، اون فروشنده از خداشه که شما گوشی رو بخرید

pour-homme
19-07-2011, 01:20
برای گوشی سامسونگ و اچ تی سی باید چکار کرد لطفا سریع تر جواب بدید

mehran_pqqp
19-07-2011, 20:18
برای گوشی سامسونگ و اچ تی سی باید چکار کرد لطفا سریع تر جواب بدید

برای سامسونگ

خریداران محترم لطفا برای تشخیص گارانتی اصلی پارس مایکروتل به موارد زیر توجه فرمایید:

لوگوی فارسی و انگلیسی شرکت با نام کامل پارس مایکروتل و Pars Microtel بوده و هیچگونه جابجایی، اضافه یا کسر حروف ( مثلاً ماکروتل با حذف " ی" ) وجود ندارد.
شماره IMEI ، مدل و تاریخ شروع و انقضاء گارانتی گوشی خریداری شده بوضوح در روی کارت قید شده است. برای مقایسه IMEI درج شده روی کارت با IMEI گوشی می توانید کلید های *#60# را از راست به چپ در گوشی خود وارد نمایید.
شرایط گارانتی مطابق با عکس و آدرس وب سایت شرکت پارس مایکروتل در پشت کارت قید شده است.
رنگ کارت کاملاً طلایی بوده و شرکت از رنگهای شبیه از جمله قهوه ای ، شکلاتی و غیره استفاده نمی نماید.
آدرس مرکز خدمات مشتریان بطور کامل با ذکر شماره پلاک ( خ استاد مطهری، تقاطع خ سهروردی، شماره 85) و همچنین یک شماره تلفن چهاررقمی (8230) در پشت کارت قید گردیده است لذا کارتهایی که دارای آدرس نامعلوم تنها با ذکر خیابان و یا آدرسی به غیر از آنچه ذکر گردید و یا تلفنهایی غیر از 8230 می باشند تقلبی هستند.
در قسمت روی کارت و در سمت چپ آن هولوگرام پارس مایکروتل در درون کارت به نحوی که قابل جداشدن نمی باشد تعبیه شده است.

منبع :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای HTC دوستانی که آشنایی دارن راهنمایی می کنن

سامسونگ تو تهران 3 تا نمایندگی رسمی فروش داره

فروشگاه شماره 1: خیابان حافظ پایین تر از جمهوری ، بازار موبایل ایران ، طبقه همکف ، شماره 228
تلفن: 66727579 - 66347231

فروشگاه شماره2: شهرک غرب ، مجتمع تجاری گلستان شماره 172 غربی
تلفن: 88088070 - 88083833

فروشگاه شماره 3: خیابان ولیعصر ، روبروی پارک ملت برج ملت ، طبقه همکف ، شماره 93
تلفن:22021301-22021302

بقیه فروشگاهها که خودشون رو نمایندگی رسمی فروش می دونن (تو تهران) همه الکی هستن

اگه تهران هستید زنگ بزنید ببینید گوشی مورد نظرتون رو دارن ؟ بعد برید بخرید چون من Gio می خواستم بخرم گفتن 3 هفتس این گوشی برامون نیومده !

hyorin
13-03-2014, 15:26
سلام ممنون از دوستان بابت این تاپیک

برای گوشی های htc اگه سریال روی گوشیو جعبه و اینارو چک کردیم یکی بود کافیه؟
یا اینکه باید IMEI رو با سایت های مربوطه چک کنیم.چون برند htc در واقع اصلش تایوانی هست و معمولا هم سفیدو سیاهو اینا قیمتش تفاوتی نداره!!! بعضیا میگن داره!!! (مگه ماشینه؟؟!!!:n02:)

برای دوستان میگم که چطور imei رو بتونن بفهمن.از خود گوشی #06#* رو شماره گیری کنین یه سریال 15 رقمی بهتون میده که این شماره باید با سریال داخل گوشی و روی جهبه باید یکی باشه.

بعد اینکه سعی کنید قبل از خرید در مورد گوشیتون خوب تحقیق کنین از طریق سایت gsm...,وخب تا حدی که میشه از فروشگاهای معتبر بخرید. معمولا گوشی های تقلبی با کمی ریزبینی میشه فرقشون با اصلی رو فهمید. به منوی گوشی ،صفحه اصلی و همچنین ایکن های ساعتو دوربینو اینا دقت کنین.

تو گوشی های تقلبی htc گاهی پیش میاد که با لمس لوگوی htc جلوی گوشی یه منو باز می کنه که در واقع نباید اینطور باشه.درگوشی های اصل این فقط یه لوگو هست و بس!
واینکه میتونین در setting گوشی در فسمت about برید و در phone identity تمام مشخصات گوشی رو ببینین چک کنید که این سریال با سریال روی گوشی و جعبه یکی باشه.

یه مسئله دیگه اینکه در گوشی های تقلبی معمولا چه سخت افزار چه نرم افزار در ورژن های پایین تری میاد. به فرض چک کنید اندروید گوشی همون نسخه ای باشه که در قسمت سایت اصلاعات گوشی دیدین
پیکسلای تصویر گاهی در گوشی های تقلبی کاملا مشخص هستن درضمن حتما صداو اسپیکر رو چک کنید. و بدونید در صفحه اول گوشی اصل چه ایک.ن یا ویجتی باید باشه. و اینکه طرز باز شدن قفل گوشی رو بدونید در گوشی های تقلبی htc معمولا این قفل با اصل فرق داره

خجالتم نکشید همه جای دنیا وقتی میخوان گوشی بخرن این کارا رو می کنن.شما چیتون از اونا کمتره؟؟!!:n24:
تا اونجایی که ذهنم یاریم می کرد سعی کردم بنویسم و راهتماییتون کنم امیدوارم مفید بوده باشه

مریم50
01-04-2014, 00:10
درخواست کمک فوری!مطالبی که درموردعلاالدین خوندم خیلی منونگران کردچون من ازپاساژعلاالدین یه گوشی htc desire p خریدم (همین هفته قبل) به قیمت 800تومان!میخوام ببینم چقدرضررکردم؟به من پاساژعلاالدین رومعرفی کرده بودن اما نگفتن که اینجوریه که شماگفتین پرازکلک ودروغ!!!:n29::n29:

tiyam 01
01-04-2014, 00:36
درخواست کمک فوری!مطالبی که درموردعلاالدین خوندم خیلی منونگران کردچون من ازپاساژعلاالدین یه گوشی htc desire p خریدم (همین هفته قبل) به قیمت 800تومان!میخوام ببینم چقدرضررکردم؟به من پاساژعلاالدین رومعرفی کرده بودن اما نگفتن که اینجوریه که شماگفتین پرازکلک ودروغ!!!:n29::n29:
خرید عمدش ( خرید مغازه ها) 630 تومانه - همین طبقات بالایی علاالدین میفروشن، انگار تکی هم میفروشن

اکسپریا L میگرفتی بهتر بود، اینجا (مشاوره خرید گوشی) رو واسه چی زدن؟

مریم50
01-04-2014, 09:38
خرید عمدش ( خرید مغازه ها) 630 تومانه - همین طبقات بالایی علاالدین میفروشن، انگار تکی هم میفروشن

اکسپریا L میگرفتی بهتر بود، اینجا (مشاوره خرید گوشی) رو واسه چی زدن؟

ممنون ازراهنمایی تون.ولی اینترنتی که قیمت گرفتم بیشترازاین بود.

tiyam 01
01-04-2014, 10:23
ممنون ازراهنمایی تون.ولی اینترنتی که قیمت گرفتم بیشترازاین بود.

اکثر موبایل فروشا از همین علاالدین طبقات آخر (عمده فروشا) خرید میکرد، اون قیمت هم که دادم قیمت خرید بود. موبایل فروشا (چه همین طبقات اول علاالدین، چه شهرستان) سود میکشن روش دیگه
اینترنتی هم اکثراً از قیمت بازار بالاتره

مریم50
01-04-2014, 16:05
اکثر موبایل فروشا از همین علاالدین طبقات آخر (عمده فروشا) خرید میکرد، اون قیمت هم که دادم قیمت خرید بود. موبایل فروشا (چه همین طبقات اول علاالدین، چه شهرستان) سود میکشن روش دیگه
اینترنتی هم اکثراً از قیمت بازار بالاتره
ممنون ازراهنمایی تون.

LOVEFORLOVE
01-04-2014, 21:51
منم یک کلاهی عجیب سرم رفت

ماجرا اینه که یک عدد htc one sv duol خریداری کردم کار کرده بعد دو روز سیم کارت رایتل میندازم سیم نمیخونه میرم سراغ فروشنده اونوم میبینه واقعا سیم رایتل نمیخونه رفتیم تو نت سرچ کردیم بله با 3 جی ایران مشکل داره و مخصوص اروپا امریکاست حتی یه گوشی نو اورد رایتل نخوند اخرش 100 تو پاچمون کرد پولمو پس گرفتم

میگفت به من ربط نداره من گوشی میفروشم 3 جی ساپورت کنه یا نه ما مسول نیستیم

sharif.1.attar
28-08-2014, 00:10
کلاه دیگه ی علاالدینیا اینه که شما مثلا ۵۶۰۰ قیمت می گیری قیمتو مناسب می دن. حالا موقع خرید اول کارتو ازت می گیره پول رو می کشه اما بجای ۵۶۰۰ فاکتور کنه ۵۶۰۱ که مثلا ۲۰۰ ارزونتره بهت میده. فاکتور و گوشی رو هم می زاره تو پلاستیک که تا خونه در نیاری و تست نکنی. اگر هم خواستی تست کنی بهت می گه گوشیه گارانتی دار که تست نمی خاد. یه هفته مهلت تعویض داره. با خیال راحت ببر خونه.

کلاه برداری دیگه ی علاالدینیا اینه که گوشی دسته دوم بدون خط و خش مشتریا که جعبهش هم موجوده رو تمیز و ریست فکنوری ستینگ می کنند و بنام نو می فروشن.

کلک دیگشون اینه که شما رنگ مشکی می خری ولی رنگ سفید که رو دسش باد کرده رو بنام مشکی بهت می دن و می گن گوشی پلمپ گارانتی دار که تست نمی خاد.

دزدی دیگشون اینه که باطری اصلی گوشیو ور می دارن و به قیمت مثلا ۲۰ تومن می فروشن و بجاش باطری کپی می زارن و گوشو با قیمت ۱۰ تومن ارزونتر میدن.

کلاهبرداری دیگه گوشیو بهت می دن و فاکتور می کنن اما مهر نمی زنن. بعد گوشی مشکل دار در میاد ولی می بینی آدرس فاکتور مال پاساژ پایتخته. مهر هم نداره. می بری پیش فروشنده یجوری حاشا می کنه که خودت هم به حافظت شک می کنی.

کلک دیگه اینه شما می پرسی گارانتی این گوشی چیه. فروشنده معروفترین گارانتیو نام می بره ولی وقتی گوشیو می بری می بینی یه گارانتیه متفرقه بهت داده.

sharif.1.attar
28-08-2014, 00:49
یادتون باشه خرید از کسی که آشنای شما نیست در علاالدین، مساوی با بالاترین ریسک مغبون شدن.

sharif.1.attar
28-08-2014, 00:51
اگر مغبون شدید اول برگردید سراغ فروشنده اگر زیر بار نرفت به شکایت تهدیدش کنید. اگر قبول نکرد شکایت به سامانه ی تلفنی ۱۲۴ یا صنفشون رو فراموش نکنید.

Sepehr SS
28-08-2014, 00:53
من میخوام یه گوشی نو رو تو علاالدین برم بفروشم. برای فروش به چه نکاتی دقت کنم؟

sharif.1.attar
28-08-2014, 12:59
من میخوام یه گوشی نو رو تو علاالدین برم بفروشم. برای فروش به چه نکاتی دقت کنم؟
اول چن جا در ط اول علالدین برو بگو می خای اون رو بخری. قیمت خرید که دست اومد حدودا ۱۰۰ پایین تر ازت می خرن. بعد چن جا برو و به بالاترین خریدار بفروش.

XENON24
30-08-2014, 08:15
حتما گذار شما نیز گاهی به پاساژ معروف علاء الدین افتاده است. بلی! پاساژ علاء الدین بورس فروش گوشی های هوشمند و تبلت و لوازم جانبی، واقع در خیبان جمهوری اسلامی شهر تهران. پاساژی که اکنون مدت مدیدی است بیمار شده و بیماری خود را به اطرافش نیز تسری داده است.
به گزارش «تابناک» اگر گذار شما برای خرید گوشی هوشمند به این پاساژ افتاده است، شاید میتوانید به سادگی حدس بزنید که ما از چه بیماری صحبت میکنیم. اتفاقی که برای بسیاری از مشتریان این پاساژ هر روزه و به کرات رخ میدهد، به احتمال بسیار زیاد برای شما نیز رخ داده است
پاساژ علاءالدین اکنون برای بسیاری از مشتریان موبایل در سراسر کشور به عنوان بورس اصلی بازار موبایل و تبلت شناخته میشود. گذری کوتاه به این پاساژ به خوبی نشان میدهد که از همه قشر و از همه جای ایران برای خرید گوشی هوشمند و تبلت به این پاساژ مراجعه میکنند. شاید هر روزه بیش از 2000 هزار نفر. شلوغی پاساژ این روزها بخاطر استقبال مشتریان و تنوع کم نظیر دستگاه های هوشمند بیش از همیشه هم شده است:

یکی از اصلی ترین دلایل مشتریان اما برای مراجعه به این پاساژ این است که معمولا میتوان گوشی یا تبلت مورد نظر را با قیمتی پایین تر از سایر مراکز تهیه کرد. از سویی اگر دنبال یک برند یا مدل خاص باشید، این مدل یا برند در این پاساژ با احتمال بیشتری وجود خواهد داشت.
این موضوع البته از یک نگاه صحیح است. بهر حال و بر اساس منطق در بورس و بازار اصلی یک محصول، امکان خرید آن محصول با بهایی پایین تر بسیار منطقی و محتمل است و همچنین یافتن اجناس نادر نیز در بازار اصلی ممکن تر. اما آیا به راستی علاءالدین یک بازار و بورس اصلی، شفاف و بر اساس منطق است؟
بگذارید اول از هرچیز با نحوه برخورد فروشندگان در بازار اصلی هوشمندجات ایران شروع کنیم. متاسفانه اکثر قریب به اتفاق فروشندگان در این پاساژ گویا اساسا دانشی نسبت به مشتری مداری که از اولین و ابتدایی ترین اصول کسب و کار آن هم در حوزه خدمات است، ندارند.

دیدگاه «کاسبی» در این بازار به شدت از سوی فروشندگان نهادینه شده و همه چیز دیگر از جمله احترام به مشتریان تحت الشعاع این «کاسبی» قرار گرفته است. دیدگاهی که اساسا هیچ سنخیتی با محصولی که در آن به فروش میرسد ندارد. مشتری از بدو ورود به این پاساژ با این موضوع مواجه میشود که فروشندگان چندان حوصله ندارند و اگر پای پول در میان نباشد، کمترین ارزشی برای فروشندگان ندارد!
موضوع دوم بد اخلاقی هایی است که در این ساختمان چند طبقه گویا دیگر عادی شده است. این بد اخلاقی ها و بی اخلاقی ها از درگیری های فیزیکی هر چند روز یکبار بین فروشندگان با خود یا مشریان یا مشتریان با هم شروع میشود و تا غل و غش در معامله هم پیش میرود.
بگذارید واضح تر صحبت کنیم. از نظر ما لقب پاساژ علاءالدین را باید پاساژی گذاشت که هیچ کس از آن بدون برنامه بیرون نمی آید! قطعا متوجه منظور ما هستید. هر روزه مشتریان به کرات و به دلیل عدم اطلاع و سواد کافی در این بازار از سوی فروشندگان فریب میخورند.

اشاره کردیم که گفته میشود در این پاساژ میتوان گوشی مورد نظر خود را با بهایی کمتر پیدا کرد. اما داستان از چه قرار است. یکی از مشتریان – که متاسفانه فرد مطلعی نبوده است – برای خرید یک گوشی هوشمند به بازار علائالدین مراجعه کرده بود و با کمی گشت و گذار در این پاساژ در کمال تعجب توانسته بود گوشی مورد نظر خود را با بهایی معادل 70 هزار تومان پایین تر از نرخ رسمی آن پیدا کند.
خوشحال از این موفقیت و هنگام پردات وجه، فروشنده از وی سوال پرسیده بود که ایا تمایل به ریختن برنامه بر روی گوشی خود دارد یا نه. همچنین توضیح داده بود که اگر برنامه ها را بر روی گوشی خود نصب نکند، امکان استفاده از برخی امکانات گوشی هوشمند را ندراد.
این مشتری نیز به دلیل عدم اطلاع کافی درخواست کرده بود که هر برنامه ای که لازم است بر روی گوشی نصب شود و در مجموع فروشنده به خاطر نصب این نرم افزارها هزینه ای معادل 120 هزار تومان از وی اخذ کرده بود. نتیجه آن بود که بهای تمام شده این گوشی برای این مشتری 50 هزار تومان بیش از قیمت رسمی رقم خورد!

یکی از همین فروشندگان که مدتی در علاءالدین «کاسبی» کرده بود. داستانی جالب تعریف میکرد. وی میگفت زمانی که مشتری برای خرید گوشی هوشمند تصمیم نهایی خود را میگیرد، به وی برای ریختن برنامه ها بر روی گوشی توضیحات میدادیم و بعد از اقناع وی، وارد مرحله دوم میشدیم.
اما مرحله دوم چیست؟ وی میگفت: به مشتری توضیح میدادیم که سه بسته نرم افزاری وجود دارد. اولی ابتدایی و 50 هزار تومان، دومی متوسط و 70 هزار تومان و سومی کامل و 100 هزار تومان. و بعد با توضیحات لازم مشتری را قانع میکردیم که بسته کامل را بر روی گوشی خود نصب کند. اما ودر نهایت این سه بسته با هم هیچ فرقی نداشت و ما یکسری نرم افزارهای مشخص را بر روی گوشی نصب میکردیم!

اما جالب ترین این اتفاقات دست بر قضا برای خود ما رخ داد! برای خرید یک گوشی از برندی که در خود ایران نمایندگی دارد، تعمدا به پاساژ علاءالدین مراجعه کردیم تا عملا تفاوت در نوع خرید را متوجه شویم. بعد از گشت و گذار در بین مشتریان و مغازه های شلوغ در طبقه دوم این پاساژ گوشی مورد نظر را با بهایی معادل حدود 75 هزار تومان کمتر از بهای نمایندگی یافتیم.
اما در حین چک و چانه برای خررید فروشنده پرسید: راستی گوشی را چند ماهه Activate – فعال – کنم؟ پرسیدیم منظور وی چیست و توضح داد: این گوشی ها در مخابرات ایران رجیستر نشده است و باید آنها را 6 ماهه یا یک ساله و دو ساله رجیستر کنیم تا فعال شود.
پرسیدیم هزینه هر کدام؟ گفت: شش ماهه 65 هزار تومان، یکساله 100 هزار تومان و دو ساله 150 هزار تومان. ما که اصل ماجرا را فهمیده بودیم پرسیدیم: اگر نخواهیم رجیستر شود؟ گفت: ما گوشی Active نشده نمیفروشیم! از این مغازه بیرون آمدیم و داستان برای ما زمانی جالب شد که با پرس و جو از چند مغازه دیگر فهمیدیدم که فروشندگان به اتفاق همین نکته را بیان میکنند!
فاجعه در پاساژ علاءالدین بسیار عمیق، ساختاری و نهادینه شده است. جالب آنکه هیچ کس نیز هیچ توجهی به اجحافی که در حق مشتریان در اینجا میشود، ندارد! البته و متاسفانه این نکته بیش از همه ناشی از کم سوادی و بی اطلاعی مشتریانی است که اغلب به این پاساژ مراجعه میکنند و فروشندگان نیز از این موضوع سوء استفاده میکنند.
عمق این بیماری اخلاقی فجیع را زمانی درک میکنید که متوجه میشوید در این پاساژ رسما مافیا شکل گرفته است و همه فروشندگان یک رویه را در برابر فروش با هم هماهنگ کرده اند و برای مثال هیچ کس نیست که گوشی بدون برنامه و غیر Active را بفروشد! شما یا حتما باید برای گوشی خود برنامه بریزید و فعالش کنید و یا قید خرید گوشی را بزنید چون هیچ کس در غیر این صورت به شما گوشی نخواهد فروخت!
در این بازار عملا غش در معامله صورت میگیرد و گویا فریب دادن مشتریان به شیوه ای بدیع در کسب و کار بدل شده است. این نوع کسب و کار فریبکارانه نهادینه شده و اصلا تبدیل به قانون کسب و کار در علاءالدین شده است به شیوه ای که اگر فروشندگان اینگونه نفروشند در رقابت ورشکست میشوند!
بدبختانه گویا علاءالدین این بیماری را به اطرافش نیز تسری داده است و اطراف این پاساژ تبدیل به بازار حاشیه ای دستگاه ها و لوازم جانبی قاچاق و سرقتی شده است:

حال سوال ما از مسئولان ذیربط، اعم از دولتی و صنفی این است که آیا قرار نیست کسی با این بیماری شکل گرفته در خیابان جمهوری و زیر پل حافظ مبارزه کرده و آن را درمان کند؟ آیا غش و فریب در معامله به یکی از شیوه های کسب و کار رسمی تبدیل شده است که اینگونه در روز روشن و به شکل کاملا رسمی سر مشتریان بی اطلاع در این بازار کلاه میرود؟
اما تا آن زمانی که مسئولان پاسخ این سوالات را بدهند ما طبق روال هر روزه چند نکته آموزشی برای شما داریم.
اول: اگر به دنبال خرید گوشی هوشمند یا تبلت هستید، شک نکنید که خرید از نمایندگی ها بهترین گزینه است. زیرا حداقل از اصلی بودن دستگاه خود اطمینان خواهید داشت. به غیر از آن هرچند به ظاهر خرید متفرقه میتواند ارزانتر باشد، این اختلاف بها ناشی از اطمینانی است که خدمات پس از فروش و ضمانت دستگاه شما، به شما میدهد.
دوم: گوشی هوشمند شما برای کار کردن نیاز به هیچ نرم افزاری ندارد و شما برای نصب نرم افزار نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید و نصب نرم افزار نیاز به هیچ تصصی ندارد و هر فردی خود به راحتی قادر به نصب نرم افزار بر روی گوشی هوشمند خود است. اگر برای اولین بار قرار است یک اندروید یا هوشمند دیگری دست خود بگیرید، این نکات را فراموش نکنید.
سوم: گوشی هوشمند شما به شکل پیش فرض فعال است و نیاز به هیچ رجیستری خاصی ندارد. تنها در صورتی که این مدل برای اپراتورهای خاص تولید شده باشد، نیاز به Unlock شدن دارد که معمولا از سوی خود شرکت و یا پیش از ورود به بازار مقصد این عمل بر روی آن صورت گرفته است. در غیر این صورت گوشی شما قطعا قاچاق است.
چهارم: قبل از خرید گوشی هوشمند مورد نظر خود حتما با افراد مطلع در این باره مشورت کنید، و مهم تر اینکه خود در مورد دستگاه مورد نظر در اینترنت تحقیق کنید. زمان خرید نیز حتما با فردی مطلع اقدام به خرید کنید.
نکته آخر اینکه نه در علاءالدین و نه در هیچ جای دیگر اجازه ندهید فروشنده از عدم اطلاع شما و نه از محصول خود کسب درآمد کند.

smahdis
30-08-2014, 10:12
رفته بودم گوشی فروشی های احمد آباد مشهد.

هر جا رفتم گفتم آقا, من خودم تو کار پخش نرم افزارم, گوشی رو که خریدم, نمیخواد نرم افزار برام نصب کنی و لوازم اضافی براش نصب کنی. هیچ کدومشون قبول نکردن! فقط یه جا رفتم قیمت گرفتم وقتی گفتم آقا قیمتش چنده, گفت: 1700 نرم افزار هم نصب نمیکنم, لوازم اضافی هم اجباری نیست, پول هم اضافه نمیگیرم فقط همین مبلغ.

جالبه اون زمان رفتم بودم گوشی نوت 2 بخرم. هیچ کدوم از مغازه آکبند نداشتن (البته همه ادعا میکردن که آکبند دارن ولی همشون دروغ میگفتن)

رفتم یه مغازه گفتم گوشی نو میخوام, میفهمی؟ گوشی نو! آکبند!

طرف برگشته میگه یک دونه گوشی دارم تو ویترین بوده استفاده نشده.

گفتم: حاجی من فقط گوشی پلمب شده میخوام.

بد رفتاریهاش شروع شد و شروع کرد به توهین کردن تقریبا...

گوشی ویترینی رو برد بیرون از مغازه, گفت حالا که گوشی آکبند میخوای صبر کن برم از انبار برات بیارم.

گوشی رو نفهمیدم کجا برد, اما چند دقیقه بعد برگشت گفت الان گفتم گوشیت رو از انبار بیارن.

چند لحظه یکی اومد یه کارتن آورد داد به فروشنده و دقیقا این جمله رو به من گفت: "بفرما این هم گوشی آکبند"

فکر کنم فهمیدین چی کار کردن؟

گوشی دست دوم پشت ویترینی رو رفتن گذاشتن تو کارتن, بعد با نوار چسب معمولی چسبوندن در حالیکه بریدگی های چسب آکبند اصلیش هنوز مشخص بود. بعد یه کاغذی رو هم چسبونده بودن: Plomb (اشتباه املایی رو توجه کنید!) که یعنی گوشی آکبنده!

بعد طرف هی سعی داشت چاقو رو بندازه چسب های نوار چسبی که خودش چسبونده رو پاره کنه تا دیگه راه بازگشتی نباشه! با هزار جور بهانه تونستیم از دستش در بریم!

نمیشد که طرف رو متهم کرد که داره گوشی دست دوم رو به عنوان نو میفروشه که! مجبور شدیم بهانه جور کنیم بیایم بیرون.

چند مغازه دیگه هم رفتیم اونا هم دقیقا همین فیلم و سیانس رو در آوردن. حتی وارد یکی از مغازه ها شدیم گفتم گوشی آکبند میخوام. گفتن: یه دونه پشت ویترینی هست سالم و تمیز. گفتم آکبند داخل کارتن میخوام. گفتن: خیلی خوب برید از مغازه بیرون تا بگم براتون از انبار بیارن. گفتم همینجا منتظر میمونم. گفتش: نه خیر! نمیشه که! گفتم خیلی خوب باشه میرم بیرون از مغازه منتظر میمونم. رفتم بیرون چند مغازه اون طرف تر روی صندلیهای پاساژ نشستیم و مشغول نظاره مغازه مورد نظر شدیم, چند دقیقه بعد یارو اومده میگه: آقا این جور که نمیشه شما اینجا نشستید برید یه دور بزنید!

اینجا که بازار موبایل نیست که, گرگ بازاره! خر تو خره هیچ کس هم نیست رسیدگی کنه! بی قانونی فریاد میکنه!

یه توصیه از من به شما:

همیشه حتما با چند نفر برید خرید. مثلا 3 نفر بالا. فروشنده ها هم معمولا 5 نفری میریزن سرتون. شما اگر 1 نفر یا 2 نفر باشید سرتون کلاه میره حتی احتمال دعوا هم هست. چون رفتار فروشنده ها مثل حیوون هستن. صد رحت به حیوون.

sansa
30-08-2014, 10:24
خب ای کاش اینترنتی خرید میکردید.

ولی مگه مجبورین از علاعدین بگیرین برین از جای دیگه. نظیر پایتخت و...

victor021
31-08-2014, 18:07
این مطلب هم مفیده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%86-%D8%B1%D8%A7-%DA%86%D9%87-%DA%A9%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D8%AF

ulsss
31-08-2014, 20:16
رفته بودم گوشی فروشی های احمد آباد مشهد.

هر جا رفتم گفتم آقا, من خودم تو کار پخش نرم افزارم, گوشی رو که خریدم, نمیخواد نرم افزار برام نصب کنی و لوازم اضافی براش نصب کنی. هیچ کدومشون قبول نکردن! فقط یه جا رفتم قیمت گرفتم وقتی گفتم آقا قیمتش چنده, گفت: 1700 نرم افزار هم نصب نمیکنم, لوازم اضافی هم اجباری نیست, پول هم اضافه نمیگیرم فقط همین مبلغ.

دوست عزیز گوشیهای بدون گارانتی همگی بدون پلمپ هستن و درب جعبه باز است.
اگه گوشی پلمپ میخواهید فقط باید با گارانتی رسمی مثل مدیاپردازش-سامتل - ماکروتل و .... بخرید.

Ali_softcenter
02-01-2015, 13:44
چوب خدا صدا نداره!

بامداد امروز ماموران شهرداری تهران برای تخریب حدود 200 مغازه مجتمع تجاری علاءالدین تهران در طبقات منفی سه و هفتم که به صورت غیرقانونی احداث شده اند، به این مجتمع تجاری رفتند.
ماموران شهرداری که از ساعت ها قبل در مقابل پاساژ حضور داشتند، بعد از انجام اقدامات لازم، گروه گروه با کلنگ و پُتک و دستگاه های بُرش آهن وارد این مجتمع تجاری شدند. نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی همه ورودی ها به خیابان جمهوری و اطراف آن را مسدود کرده بودند.

برخی از مغازه داران این مجتمع تجاری که از ساعت ها قبل در محل حضور یافته بودند، بعد از مشاهده ورود ماموران شهرداری به داخل پاساژ، از سوی ماموران پلیس به سمت دیگر خیابان هدایت شدند. به غیر از خودروهای متعلق به شهرداری تهران، ماشین های آتش نشانی و اورژانس تهران نیز در محل حضور داشتند.

مجتمع تجاری علاءالدین یکی از بزرگترین مراکز عرضه گوشی تلفن همراه و لوازم جانبی در تقاطع خیابان های جمهوری اسلامی و حافظ در مرکز تهران واقع است و در مجموع حدود یک هزار و 100 باب مغازه دارد. عکس های امیر خلوصی عکاس ایسنا از مجتمع تجاری علاءالدین ار در زیر می بینید.

hamed malekpour
02-01-2015, 14:55
دستشون در نکنه....

Life24
02-01-2015, 19:57
اشتباه...........

iranch
02-01-2015, 20:15
آقا گوشی میخریم با گارانتی باید پلمب باشه؟ یعنی برچسب اصالت کالا روش باشه؟(همین کد 16 رقمی که دارن و یعنی قانونی وارد شده) و این برچسب روی کارتن گوشی خورده که اگر باز شد . مشخص باشه؟
همه گارانتی دار ها این طورند؟
اخه یکی iphone خریده اما خبری از برچسب و اینها روش نیست

wichidika
02-01-2015, 20:55
فارس گزارش می‌دهد
شاخ علاء الدین شکست/ زور قانون به تماس‌های سفارشی چربید:n24:

مالک زیر قولش زد. پول شیرین‌تر از جان مردم بود. شبانه آقازاده‌های زیادی تماس گرفتند تا پول به جان مردم برتری یابد اما زور قانون به غول چراغ جادو رسید و علاء الدین بی شاخ شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مدتی است بحث تخریب طبقه 7 علاء الدین بر سر زبان ها افتاده است ولی چند روزی این کار به دلیل تماس های شبانه متوقف شد ولی ساعتی پیش بالاخره قانون پیروز شد و این طبقه که به صورت غیرقانونی ساخته شده بود تخریب شد.
شورای اسلامی شهر تهران به محمد باقر قالیباف شهرداری تهران مهلت یک ماهه برای تخریب این طبقه از پاساژ داده که چند روز دیگر مهلت به اتمام می رسد که امروز ماموران شهرداری با بیل و کلنگ به جان علاء الدین افتادند.
البوافضل قناعتی عضو شورای اسلامی شهر تهران در این باره به خبرنگار فارس گفت: طبقه منفی 3 این پاساژ تبدیل به پارکینگ می شود و طبقه 7 تخریب می شود چرا که غیرقانونی ساخته شده است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه طبقه 7 طبق طرح تفصیلی و مباحث شهرسازی ساخته نشده است، گفت: در این پاساژ باید 6 طبقه ساخته می شد و هر گونه بارگذاری در این ساختمان باید با اجازه شهرداری انجام می شد که نشد.
به گفته قناعتی، 6 طبقه دیگر پاساژ هم شرایط مفیدی برای پاسخگویی به نیاز شهروندان را ندارد و سازمان آتش نشانی هم ایمنی این ساختمان را تایید نکرده است.
وی با اشاره به اینکه کمیسیون ماده 100رای به قلع و قمع این ساختمان داد گفت: ابتدا دیوان عدالت جلوگیری کار را متوقف کرد و با پیگیری‌های صورت گرفته دیوان هم رای را تایید کرد و گفت باید این اتفاق بیفتد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: به شهردار تهران مهلت یک ماهه دادیم تا این کار را انجام دهد و چند روز بیشتر از این مهلت باقی نمانده است باید این حکم اجرا شود.
چند روز پیش شهرداری تهران تصمیم به تخریب این پاساژ گرفت و بنا به دلایل نامعلومی این امر رخ نداد. و شهرداری اعلام کرد که تخلیه طبقه منفی 3 انجام شده است و تخریب طبقه 7 ظرف چند روز آینده انجام می شود.
حکیمی پور عضو شورای اسلامی شهر تهران در این باره گفت: تخلف در طبقه منفی 3 پاساژ علاءالدین هم است. بر این اساس چندصد مامور شهرداری برای اجرای حکم به پاساژ علاءالدین رفتند تا جلوی تخلف را بگیرند، اما ساعت 10:30 دوشنبه شب حکم پاساژ علاءالدین لغو شد و دلایل کار مشخص نشد.
بر اساس این گزارش، توافقی در سال 85 بین شهرداری و مالک بوده مبنی بر اینکه در صورت فضای پارکینگ منفی 3 در خارج از محدوده پاساژ شهرداری به مالک مجوز بهره برداری تجاری از طبقه منفی 3 را می دهد از آنجا که مالک به توافق عمل نکرده علاوه بر آن طبقه منفی 3 و 7 را به صورت غیر قانونی تجاری کرده است در نتیجه توافق ملغی شده است و کار تخریب آغاز شده است
شهرام گیل آبادی رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران در این باره به خبرنگار فارس گفت: با توجه به اینکه مالک به توافق خود عمل نکرد و کارهای غیرقانونی انجام داد در نتیجه شهرداری تهران کار تخریب را آغاز کرد.
وی ادامه داد: مالک قرار بود پارکینگ تعبیه کند ولی این کار را نکرد در نتیجه اقدام به ساخت و ساز غیرقانونی هم کرد.
به گفته گیل ابادی، تخریب طبقه 7 علاء الدین رای کمیسیون ماده 7 را هم داشت.
گیل آبادی رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران گفت: پاساژ علاء الدین به دلیل تخلفات صورت گرفته پایان کار ندارد و گرچه طبقه 7 شش ماه پیش از صدور رای ماده 100 احداث شده اما درباره منفی 3 مالک از همان روزهای نخست ساخت پاساژ در 18 سال پیش قول تامین پارکینگ در پلاک دیگری را داده بود که این کار انجام نشد.
وی افزود: در هر ساعت 6400 نفر در این ساختمان تردد دارند ، شهرداری برای حفظ ایمنی مردم و رفع تخلف و پیشگیری از حوادث احتمالی و برخورد با توافقات غیرقانونی مصمم به اجرای حکم ماده 100 است..
بزرگ‌ترین و معروف‌ترین بازار موبایل پایتخت، امروزه دستخوش چالش های فراوانی شده و مسئولان شهرداری به طور پی در پی اعلام می کنند که این پاساژ ایمنی لازم را ندارد و باید اجرا شود.
محمدی معاون شهرسازی منطقه 11 با بیان اینکه این پرونده مثل سایر پرونده های شهرداری است، گفت: تفاوت پرونده علاء الدین این است که این پاساژ پرتردد و مهم است اما ایمنی و استحکام لازم را ندارد.
وی ادامه داد: با تدابیر نظام مهندسی ، تقویت سازه در آن در حال انجام است. همچنین ضوابط و تاییدهای آتش نشانی تاکنون در این پاساژ اخذ نشده که در حال پیگیری هستیم.
علاوه بر این تخلفات ساختمانی هم دارد که وظیفه ذاتی شهرداری ایجاب می کرد پرونده را به ماده 100 بفرستند.
محمدی افزود: این پرونده با شماره 355918 در تاریخ 17/6/93 حکم ماده 100 مبنی بر قلع مستحدثات زاید در طبقه 7 و رفع خلاف از تغییر کاربری پارکینگ منفی 3 و اعاده کاربری .زیر زمین از تجاری برای آن صادر شد که اکنون شهرداری به دنبال اجرای رای است.
معاون شهرسازی منطقه 11 گفت: بند 14 ماده 55 مقررات ملی ساختمان در مورد طبقه 7 علاء الدین رعایت نشده است و بنا برقانون ماده 100 باید برای آن نظر می داد. که در ابتدا این کمیسیون این پرونده را به منطقه بازگرداند اما بعد با استماع دفاعیات منطقه کارشناسان ماده 100 رای به قلع دادند.
کارکنان شهرداری به تنهایی از پس تخریب بر نمی آیند و نیروی انتظامی باید در این زمینه ورود کند تا بتوان این کار را انجام داد.
مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران به خبرنگار فارس درباره تخریب طبقه منفی سه پاساژ علاءالدین اظهار داشت: آنچه که قانون مشخص کرده است باید اجرایی شود. استفاده از پارکینگ به هیچ دلیلی نباید تبدیل به استفاده تجاری یا حذف شود.
وی ادامه داد: در طبقه بالای پاساژ علاءالدین نیز اضافه اشکوب ممنوع است و شهرداری بخشنامه‌یی نیز در این خصوص صادر و بر ممنوعیت این کار تاکید داشته است. حتی اگر مهندس ناظر نیز اعلام کند این کار ایرادی ندارد ولی این ساختمان چند سال پیش ساخته شده است و از آن زمان تا حالا ضرایب ساختمانی مجدد باید محاسبه شود.
چمران یادآور شد: در کمیسیون ماده 100 تخریب طبقه منفی سه پاساژ علاءالدین رای آورده است و آنچه که این کمیسیون مصوب کرده است باید اجرایی شود.
رییس شورای شهر تهران بیان داشت: از نیروی انتظامی نیز باید در تخریب طبقه منفی سه پاساژ علاءالدین کمک گرفت و کارکنان شهرداری به‌تنهایی از عهده این کار برنمی‌آیند.
وی گفت: توصیه و تاکید اعضای شورای شهر این است که باید این قسمت از پاساژ علاءالدین براساس حکم ماده 100 تخریب شود.
از ناامنی علاء الدین تا رضایت از تخریب
احمد دنیا مالی عضو شورای شهر تهران بااشاره به تخریب پاساژ علاءالدین در خیابان جمهوری، گفت: در این پاساژ تخلف بزرگی صورت گرفته است.
وی بااشاره به اینکه این موضوع در کمیسیون ماده 100 پیگیری شد، گفت: دیوان عدالت ابتدا رای را ابطال کرد و بعد که کار قوی‌تر شد، اجازه تخریب داد.
به اعتقاد دنیای مالی، باید هرچه زودتر تکلیف این موضوع روشن شود. وی با بیان اینکه این ساختمان ایمنی لازم را ندارد، گفت: مجوزهای لازم برای ساخت این طبقه گرفته نشده و تخریب کار بسیار درستی است.
عضو شورای شهر تهران درباره حق و حقوق مالکان در این پاساژ گفت: براساس پیگیری صورت گرفته بسیاری از واحدها در طبقه هفت به فروش نرسیده است اما باید مالک خسارت را پرداخت کند. چراکه هنوز پروانه پایان کار داده نشده است.
حاجی علاء الدین در شمال
به گفته کسبه پاساژ، مالک پاساژ که در حال حاضر در شمال به سر می برد گفته اگر توانستید این کار را بکنید من ریش های خود را می تراشم.
یکی دیگر از مالکان به خبرنگار فارس گفت: من مالکم الان هم با همسرم آمده ام. به یک باره زیر گریه می زند می گوید زندگیم بر باد رفت.
یکی دیگر از مالکان گفت: به آقای چمران رئیس شورا گفتم مستنداتی دارم بعد تخریب کنید ولی آنها بی توجه این کار را کردند.
به گزارش فارس، به گفته شاهدان عینی مالکان در مغازه های خود خوابیدند و کرکره ها را پایین کشیده اند تا کسی کار تخریب را انجام ندهد ولی ماموران بر اساس قانون این کار را انجام دادند و شاخ علاء الدین بالاخره شکست.
انتهای پیام/

Ali_softcenter
02-01-2015, 21:58
حالا این مسئله بماند! اصلا سیستم تهویه نداره این پاساژ!!! توی تابستون بری داخلش اصلا هوا نیست نفس بکشی!!!! نمیدونم ملت چطوری نفس میکشن....

باید به کل این پاساژ رو تخریب کنن.....اون حاج علاالدین میلیاردر فقط پول گرفته و براش مهم نیست امکانات رفاهی پاساژش در چه حدی هست!!!! صد رحمت به شرف و شعور علی انصاری که 100 متر پایین تر پاساژی ساخته که حداقل راحت توش قدم میزنی!

supermax15
02-01-2015, 22:28
باید کل پاساژ رو با TNT منفجر میکردن :n05:

rmd
03-01-2015, 02:59
امشب توی پاساژهای احمدآباد مشهد مشغول قیمت گرفتن گوشی بودم، بیشترشون هم قیمتاشون یکی بود ... توی یک مغازه که صاحب(فروشنده) ـش یک جوون بی تربیت بدقواره ی مزمحل بود ازش قیمت گرفتم ... قیمت که داد گفتم از همه جا بیشتر داری میگی گفت اونا قیمت خریدشونو بهت گفتند قیمت خریدش اونه و 10 تومنی که من بیشتر گفتم قیمت سودشه! :blink:
بنده خودم تجربه فروشندگی داشتم و در اینجور مواقع باید حرف به ظاهر منطقی ای بزنی نه اینکه مشتری رو گوساله فرض کنی... این جواب فقط اوسگول بودن فروشنده رو نشون میده نه زیر سوال بردن مشتری...
خاک بر سر من که جواب یاوه گوییش رو ندادم...

shahin7580
07-01-2015, 19:35
هفته پیش با دوتا از دوستام رفتیم احمدآباد مشهد برا خرید گوشی. رفتیم پیش آشنای دوستم که دوتا مغازه داشتن.گفت برید قیمت بگیرید بعد بیان قیمت میدم.بعد کلی دور زدن و قیمت گرفتن رفتیم مغازه دومشون!!قیمتی که داد 40 تومان ارزونتر بود. بعد چونه زدن باز 10تومان کم کرد. گفت اگه خریدتون قطعی هستش بگم آکبند از مغازه دیگه بیارن.که من قبول نکردم و به دوستم گفتم بریم باز دور بزنیم. از خرید اون گوشی منصرف شدم. معلوم نبود چه کلاهی میخواد سرم بره

حمید جان
11-01-2015, 14:06
سلام
دوستان به نظر من اگه ميخواين گوشي بگيرين از تاس كمك بگيرين اما از مغازه دار جماعت راهنمايي نگيرين ، البته تو مشهد ، بقيه جاهارو نميدونم ،
رفته بوديم گاجره كه ديگه جزو مغازه هاي خوبه مشهده تو احمد اباد طرف يه چيزايي گفت و توضيحاتي كه از روم و سي پي يو و داد به اينصورت " رم كه زياد مهم نيست فقط اولش كه برنامه مياد بالا ميره تو رم بعد از اونجا ميره تو سي پي يو ديگه كار تمومه"اينجا بود كه ديگه فقط مغازرو ترك كردم ، واقعا بي سوادن البته بد نيستا فقط مسئله اينه كه با هزار تا چرت و پرت ميخوان بفروشن.
خلاصه اينكه همونطور كه دوستان هم گفتن حتما قبل خريد تحقيقاتتونو انجام بدين بعد برين سراغ خريد.

Sent from my iPad using Tapatalk

javad34
13-01-2015, 12:50
چهارشنبه هفته گذشته فروشندگان علاالدين ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که در جريان تخريب طبقه هاي هفتم و منفي سه با ضرروزيان هاي هنگفتي روبرو شدند با ساير فعالان اين پاساژ به تجمع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دسته جمعي پرداختند.

به گفته يکي از فعالان اين حوزه بيشترين سود فعاليت در اين حوزه در ماه هاي پاياني سال است که متاسفانه به خاطر رعايت نکردن قوانين صاحب پاساژ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فروشندگان متحمل ضررهاي هنگفتي شده اند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

طي هفته گذشته فروشندگان اين واحد با هدف تعطيلي اين پاساژ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مغازه هاي خود را تعطيل کردند و با نصب بنرهاي مختلف در مورد تخلف هاي صاحب پاساژ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])اعتراض خود را بعد از سال هاي متمادي علني کردند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به گفته يکي از فعالان قديمي اين پاساژ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), فروشندگان اين مرکز با توجه به اينکه قشر جواني از جامعه را تشکيل مي دهند براي برخورداري از کار مجبور به اجراي تمامي قوانين صاحب پاساژ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بودند چرا که برخلاف عرف اجاره يا رهن مغازه ها صاحب اين پاساژ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به صورت دلخواه رفتار مي کرد و در صوت عدم رعايت اين قوانين اجازه کسب و کار به مغازه دارها نمي داد.

علني شدن اعتصاب فروشندگان پاساژ علاالدين ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در حالي است که طي هفته گذشته بنرهايي مبني بر " دليل اينکه اسم گران فروشي و کم فروشي به کسبه علاالدين ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) داده مي شود چيزي نيست جز هزينه هاي هنگفت و پول هاي زوري که مالک پاساژ با اجاره هاي 30 و 40 ميليوني از مستاجرين طلب مي کنند" , " من کاسب علاالدين مغازه 9 ميليوني را 30 ميليون اجاره مي دهم" , " تلفن 50 هزار توماني چرا با زور 5 ميليون تومان فروخته مي شود" و " ما کسبه پاساژ علاالدين ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خواستار تشکيل هيت مديره و تعيين اعضاي ان از خانواده کسبه پاساژ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])و پايان دادن به ظلم و امپراطوري مالک هستيم" و غيره در طبقات اين پاساژ نصب شد.

بر اساس گفته هاي منابع بازاري, با اعتصاب شديد فروشندگان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])صاحب پاساژ علاالدين ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) براي پايان دادن به اعتصاب ها از تمامي فروشندگان در دفتر خود دعوت و به مذاکره براي پرداخت ضرروزيان هاي وارد شده به آنها پرداخت

منبع : زومیت

am_64
10-11-2015, 22:56
متاسفانه باید با چند نفر خرید کرد گوشی رو حتی احتمالش هم هست که فروشنده پولشو تمام و کمال بگیره و بعد بگه که پول ندادی و چند تا شاهد هم داشته باشه برای حرفش که دیگه پول از بین رفتنی است حاکمیت شیطان بر زمین ببینید کار بندگان خداوند رو به کجا کشیده تازه این موارد در یک موبایل فروشی ساده هست که داری بابتش پول نقد هم میدی دیگه خودتون ببینید در بقیه جاها چه خبره و چه فسادی حاکمه

amir_t6262
11-11-2015, 21:18
یعنی هنوز کسی هست که بره و از علاءالدین با آن سابقه اش خرید کند؟!