PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دیر بالا امدن ویندوز

bisan tak
28-06-2011, 21:38
سلام دوستان چند روزیه که ویندوزم دیر بالا میاد و صفحه بالا امدن ویندوز و صفحه ابی رنگه حدود
25 ثانیه یا حتی بیشتر هم طول میکشه . حتی وقتی برنامه ای بازه یا فایلی داره کپی میشه ویندوز سرعتش پایین میاد و نشانگر موس با تکان دادن سرعتشو نشون میده . لطفا مرا یاری دهید . با تشکر.:41:

saeed774
28-06-2011, 22:16
اول از همه فن CPU رو چک کن که سالم باشه و خوب بچرخه. اگه CPU داغ کنه سیستم کند میشه .
بعد به مسیر زیر برو و تمام محتویات اونو پاک کن :
C:\Windows\Prefetch منظور از C درایو ویندوز هست .
بعد از اینکار یکبار ریست کن. در دفعات اول و دوم ریست ، ویندوز احتمالا خیلی کند بالا بیاد ولی از دفعات 3 به بعد درست میشه .

GOLI87
28-06-2011, 23:03
سلام دوستان چند روزیه که ویندوزم دیر بالا میاد و صفحه بالا امدن ویندوز و صفحه ابی رنگه حدود
25 ثانیه یا حتی بیشتر هم طول میکشه . حتی وقتی برنامه ای بازه یا فایلی داره کپی میشه ویندوز سرعتش پایین میاد و نشانگر موس با تکان دادن سرعتشو نشون میده . لطفا مرا یاری دهید . با تشکر.
دوست عزیز شما مشکلتون با این راه حل دوستمون حل شد؟
آخه منم مشکل کند شدن سیستم دارم

saeed774
29-06-2011, 11:17
البته سیستم رو از لحاظ ویروسی بودن حتما چک کنین . خیلی از ویروس ها با سرویس های ویندوز یا با بالا اومدن اون در Startup لود میشن و باعث میشن تا سیستم دیر بالا بیاد . از Startup ویندوز نرم افزارهایی که ضروری نباشند رو حذف کنین .
یه نرم افزار مایکروسافت برای مشکل طولانی بودن بوت در Xp ارائه داده ، اگه با روش های فوق تغییری در زمان بوت احساس کردین و سریع تر شد از نرم افزار مذکور استفاده کنین . البته من ویندوز 7 دارم و گزینه های نرم افزار دقیق یادم نمیاد تا کمک کن. بعد از اجرای نرم افزار فکر کنم از منوی Trace اخرین گزینه یعنی Optimize رو باید بزنین تا سیستم ریست بشه . بعد از ریست حدود 5 دقیقه صبر کنین تا نرم افزار کارش رو انجام بده . باز ریست کنین تا تفاوت رو احساس کنین .

BootVis 1.3.37.0

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید