PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست کمک برای یاد گیری شبکه

p30worldapm
27-06-2011, 22:22
سلام به همه دوستان
من هیچی از شبکه نمی دونم و می خوام تازه شروع کنم و کامل و اصولی یاد بگیرم.
می شه یه نفر بگه چه شاخه هایی داره؟ برای کار کردن چی باید یاد گرفت؟ یعنی کدوم شاخه اش بهتره؟ به کی می گن شبکه بلده؟ یعنی چی بلد باشه؟ و از کجا باید شروع کرد؟ از کجا بفهمم SISCO و CCNA و... چیند؟ این جور که فهمیدم اول باید NETWORK+ رو یاد بگیرم؛ درسته؟ بعدش چی؟
لطفا یه آموزشگاه خوب هم توی تهران معرفی کنین.

sampas
27-06-2011, 22:34
آقا سلام
بعد از network+ باید ccna و بعد ccnp بخونی
شاخه نداره هر چی هست تنه ست!!!

p30worldapm
28-06-2011, 10:46
ممنون که جواب دادین ولی کاشکی کامل تر توضیح می دادین.
اینا چیند؟ آخه فقط همی سه تا نیست که. کلی دیگه هم هست.

Amir Varasteh
28-06-2011, 12:54
سلام.

من پیشنهاد میکنم بری چند تا از این آموزشگاهها و از خودشون مشاوره بگیری و بعد گه فهمیدی چی به چیه خودت تصمیم بگیری که چیکار کنی.

p30worldapm
28-06-2011, 18:26
ممنون ولی یعنی انقدر سخت بود که جواب بدین؟ آخه من الآن وسط امتحان ها هستم و نمی تونم جایی برم و می خوام زودتر اقدام کنم که یه وقت بعد امتحانها نرم بگن کلاس ها شروع شده.
اگه حوصله توضیح دادن ندارین، حد اقل اسم یه آموزش گاه خوب معرفی کنین.

p30worldapm
01-07-2011, 09:58
کسی نمی تونه یه آموزشگاه خوب معرفی کنه؟

raha.net
02-07-2011, 13:24
ممنون ولی یعنی انقدر سخت بود که جواب بدین؟ آخه من الآن وسط امتحان ها هستم و نمی تونم جایی برم و می خوام زودتر اقدام کنم که یه وقت بعد امتحانها نرم بگن کلاس ها شروع شده.
اگه حوصله توضیح دادن ندارین، حد اقل اسم یه آموزش گاه خوب معرفی کنین.

الان از بزرگای فروم و شبکه کارا تعجب کردم ، خوب یکی درست حسابی جواب میداد دیگــــــه :31:
خوب دوست عزیز ...
اولین اقدام برای کسی که می خواد شبکه یاد بگیره همون طوری که خودت گفتی خوندن NETWORK+ هست ، که البته در کنار اون هم باید WINDOWS XP PROFESSIONAL رو بخونی چون واقعأ لازمه و دید مناسبی از مدیریت شبکه بهت میده ، با دوره XP میتونی مدیریت یک شبکه WORKGROUP رو یاد بگیری ، بعد از اون حالا باید تأیین کنی با توجه به علاقت که میخوای توی چه شاخه ای از شبکه فعالیت کنی
نرم افزاری یا سخت افزاری
اگر نرم افزاری که اول باید دوره های مایکروسافت رو بری (MCSE) که همون XP PROFESSIONAL هم اولین کلاس این دورست، و باید کتاب 70-270 ماکروسافت رو مطلعه کنی... بعد از اون هم 7تا کلاس و کتاب دیگه داره و نهایتأ 3 آزمون دیگه که بتونی مدرک MCSE رو بگیری و یک ADMIN شبکه بشی
بحث کلاسها و آزمونهاش خیلی مفصله با یک سرچ کوچیک توی گوگل میتونی اطلاعات کامل پیدا کنی
که در بحث مدیریت نرم افزاری شبکه میتونی دوره های لینوکس رو هم شرکت کنی ، سرفصلها و مطالب همونایی هستن که mcse داشت ، ولی سیستم عامل لینوکس و طبیعتأ اگه آشنایی قبلی هم نداشه باشی کار خیلی سخت تر میشه ولی به قول بزرگان یه أدمین حسابی باید لینوکسی باشه
------
حالا اگر خواستی در حوزه سخت افزار شبکه فعالیت کنی باید بری و سیسکو بخونی که توصیه میکنم فبل از شرکت توی این دوره کتاب learning tcp/ip in 14 days رو بخوتی و با اطلاعات قبلی بری ، و اولین کورس سیسکو هم ccna است.
گفتم بحث در خصوص هرکدوم از اونها خیلی مفصله و مطالب زیادی هم توی اینترنت موجوده دربارشون
کلأ شبکه هر زیرشاخه ایش یک دنیای شیرینیه ، :40:

امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم ، اگر سوالی بود بپرس :46:

raha.net
02-07-2011, 13:30
آقا سلام
بعد از network+ باید ccna و بعد ccnp بخونی
شاخه نداره هر چی هست تنه ست!!!

اتفاقأ شبکه از هر رشته ای ،زیرشاخه ای تره ، تنش فقط یه اسم شبکه داره ... حتی همون ccna که فرمودید هم شاخه داره ، و اینکه توی شبکه کسی نمیتونه همه کاره بشه ، مگر به سختی و تنش فکر بسیار
حتی بعد از تفکیک نرم افزاری و سخت افزاری هرکدوم یک عــــــــــــالمه زیرشاخه دیگه دارن :31:

sepidehf
08-07-2011, 00:03
سلام به همه دوستان
من هیچی از شبکه نمی دونم و می خوام تازه شروع کنم و کامل و اصولی یاد بگیرم.
می شه یه نفر بگه چه شاخه هایی داره؟ برای کار کردن چی باید یاد گرفت؟ یعنی کدوم شاخه اش بهتره؟ به کی می گن شبکه بلده؟ یعنی چی بلد باشه؟ و از کجا باید شروع کرد؟ از کجا بفهمم SISCO و CCNA و... چیند؟ این جور که فهمیدم اول باید NETWORK+ رو یاد بگیرم؛ درسته؟ بعدش چی؟
لطفا یه آموزشگاه خوب هم توی تهران معرفی کنین.

توضیح پیرامون آموزشگاه خوب که میخواستی:به نظر من تو آموزشگاه هایی که در زمینه it فعالیت دارن مجتمع فنی از بقیه بهتره چون هم تجربه کاری بالایی داره و هم ابنکخ تمام کلاس ها refrenceشون کتاب های خود مایکروسافت هستش و تقریبا تا ته قضیه رو آموزش میدن البته خیلی خیلی به پشتکار و درس خوندن خودت هم بستگی داره

masood.ashoori789
08-07-2011, 12:57
من در مجتمع فنی تهران مشغول به کار هستم . آموزشگاه خوبیه و سطح آموزش بسیار بالاست . فقط هزینه هاش گرونه . شما برای شروع آموزش شبکه باید و باید دوره net+ رو بگذرونی . این دوره مشخص میکنه که علایق شما در چه سمتی باید ادامه پیدا کنه . دوره های بعد در 4 رشته ی کلی MCITP و MCSE و CISCO و در نهایت شبکه های linux. دوره ی MCSE که برای سرور 2003 هست که دیگه نه از طرف ماکروسافت ساپورت میشه و نه کسی با اون کار میکنه . دوره ی linux هم استفاده ی خاص داره . شما بعد از گذروندن net+ باید تصمیم بگیری که CISCO یا MCITP .
این توضیح رو بدم که CISCO سخت افزاریه و به کانفیگ محصولات شرکت CISCO مربوط میشه ولی MCITP نرم افزاریه و آموزش کار با ویندوز سرور 2008 و کلاینت هایی با سیستم عامل ویندوز 7 آموزش داده میشه .
CISCO شامل دوره های اصلی زیره :
CCNA
CCNP
CCIE
از این لینک هم میتونی کمک بگیری :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اما دوره ی MCITP شامل زیر شاخه های زیره :
Windows 7
windows server 2008
infra network
infra application
active directory
و در نهایت دوره ی TMG که با دکتری شبکه برابری میکنه . و گذروندنش کار هر کس نیست :دی
اینم لینک :

موفق باشی .

khelane
08-07-2011, 16:42
ببشخید دوست عزیز massood جان هزینه net+ در متجمع فنی چقدره و چند روزه هست رفتم تو سایتشون دیدم ولی نتورک پلاس نزاشته بودند واسه این تابستان فقط شاخه های بالاتر بود واسه شروع نتورک پلاس چقدر میگیرن

masood.ashoori789
09-07-2011, 00:01
ببشخید دوست عزیز massood جان هزینه net+ در متجمع فنی چقدره و چند روزه هست رفتم تو سایتشون دیدم ولی نتورک پلاس نزاشته بودند واسه این تابستان فقط شاخه های بالاتر بود واسه شروع نتورک پلاس چقدر میگیرن

من نمایندگی تهران نیستم . قیمت ها و ساعات کلاس در هفته به خود نمایندگی ها مربوطه . نظارت فقط بر سر سیلابس های درسی هست . شما بهتره با مراجعه به سایت MFT نمایندگی شهر خودتو پیدا کنی و با اون ها تماس بگیری .معمولا 3 روز در هفته ، 3 ساعتی . هزینش هم در حدود 130 تومنه . قیمت ها ممکنه متفاوت باشه .

khelane
09-07-2011, 21:51
ممنون میشه اسم سایت رو برام بزاری
با سپاس

masood.ashoori789
10-07-2011, 00:21