PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا نرم‌افزاری وجود داره که بشه فایلهای DLL بدردنخور و بجا مانده از Uninstall کردن برنامه‌ها را پیدا و پاک کرد؟

Dariushtanha
27-06-2011, 20:34
با سلام
آیا نرم‌افزاری وجود داره که بشه فایلهای DLL بدردنخور و بجا مانده از Uninstall کردن برنامه‌ها را پیدا و پاک کرد؟
در صورت امکان معرفی کنید.با تشکر

Dew Drop
28-06-2011, 22:59
سلام
بهترین چیزی که به نظرم می رسه,استفاده از نرم افزار Tune up یا در کل نرم افزارهای بهینه ساز هستش که اثرات نرم‏‏افزارهایی که حذف شدن رو پاک میکنه
ولی باز تو درخواست نرم افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطرح کنید شاید دوستان بتونن کمکتون کنند.

De through De
29-06-2011, 00:02
سلام.

بعقیده من شما هیچ وقت برنامه ای بصورت دستی پاک نکنید مگر اینکه گزینه Uninstall برای اون در ملحقات خود برنامه و یا در Add/Remove Programs وجود نداشته باشه ، به این علت که فایلهای DLL مانده از Uninstall کردن برنامه ها اکثرا Shared هستند ، و ممکنه خلل در کار کرد سایر برنامه ها بوجود آورد و در ضمن تا اونجایی که من میدونم این DLL های Shared حجم زیادی را تو هارد اشغال نمی کنند.

Dariushtanha
29-06-2011, 00:21
سلام.

بعقیده من شما هیچ وقت برنامه ای بصورت دستی پاک نکنید مگر اینکه گزینه Uninstall برای اون در ملحقات خود برنامه و یا در Add/Remove Programs وجود نداشته باشه ، به این علت که فایلهای DLL مانده از Uninstall کردن برنامه ها اکثرا Shared هستند ، و ممکنه خلل در کار کرد سایر برنامه ها بوجود آورد و در ضمن تا اونجایی که من میدونم این DLL های Shared حجم زیادی را تو هارد اشغال نمی کنند.
دوست عزیزم
فرمایش شما کاملا صحیحه
ولی وقتی یه فایلی بصورت Shared باشه دلیل قطعی برای اینکه توسط برنامه دیگه‌ای استفاده میشه نیست
و موقع Uninstall کردن هم اخطاری که میده موید همین موضوعه و دست یوزر را برای تصمیم گیری باز میزاره.
1-کلا من می‌خواستم بدونم چطور میشه تشخیص داد که کدامیک از فایلهای DLL موجود در فولدر System 32 از نوع Shared هستند؟
2-و پس از تشخیص،چطور میشه فهمید که توسط یه برنامه‌ای در حال استفاده هستند یا بلا استفاده مانده‌اند؟:13: