PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت زیاد بین سرعت مرورگر و دانلود منیجر

dimah2005
27-06-2011, 01:10
شبا وقتی مرورگرم بخواد چیزی دانلود کنه یا از خود اینترنت استفاده کنه سرعت یک پنجم تا یک دهم سرعت دانلود
با دانلود منیجره (مثلا سرعت مرورگر بین 10 20 30 متغیره ولی سرعت دانلود منیجر بین 100 تا 120) از یه سرور
در صورتی که روزا اینطوری نیست

دلیل خاصی داره یا چی ؟

پ.ن: قبلنا وقتی چیزی رو می خواستم دانلود کنم سرعت از ماکزیمم به مینیمم می رسید (مثلا نرم سرعت 30 بود از 70 80 شروع میشد تا به 30 برسه )

الان که 120 هست از صفر شروع می کنه تا به 120 برسه

اینم دلیل خاصی داره ؟

چون اینطوری عملا برا صفحه باز کردن زیاد تفاوت چشمگیری با اون 30 ندارم

GHAGHALEELEE
27-06-2011, 10:14
چون توی روزانه سرعت رو برای شما بطور مشخص تعریف میکنن ولی توی شبانه حجمی از دانلود رو برای یک منطقه مشخص میکنن و البته سقفی و کفی هم برای سرعت دانلود هر فرد میگذارن.حالا هر کی شبا با منیجر دانلود کن از چند پورت استفاده میکنه ولی هر کی با اکسپلورر ددانلود کنه از یه پورت استفاده میکنه و به نوعی از بقیه جا میمونه

dimah2005
28-06-2011, 19:57
این چی دلیل این چیه؟

قبلنا وقتی چیزی رو می خواستم دانلود کنم سرعت از ماکزیمم به مینیمم می رسید (مثلا نرم سرعت 30 بود از 70 80 شروع میشد تا به 30 برسه )

الان که 120 هست از صفر شروع می کنه تا به 120 برسه

اینم دلیل خاصی داره ؟

چون اینطوری عملا برا صفحه باز کردن زیاد تفاوت چشمگیری با اون 30 ندارم

نرافزاری نیست که بتونه ماکزیموم سرعت اینترنت رو بکشه

GHAGHALEELEE
29-06-2011, 00:12
ببین شرکتها حد مشخصی از سرعت واسه شما میگذلرن و شما بیش از اون نمیتونید دانلود کنید مگر باگ باشه که خوب سریع خودشون پیدا میکنن و میبندن.واسه استفاده از حداکثر سرعت کاری وجود داره که همه هم میکنن.یعنی استفاده از منیجر برای دانلود یا اپلود.
در مورد این که میگید قبلا سرعت از ماکزیمم به مینیمم میرفت بخاطر دانلود تک پورتی یه اکسپلورر بوده.حجم اطلاعات توی بافر جمع میشد ولی اکسپلورر شروع به دانلود نمیکرد و سپس به یکباره شروع به دریافت میکرد.من با دیال اپ یکبار توی شروع 100 کیلئ بایت گرفتم.
ولی توی منیجر قضیه برعکسه.منیجر واسه دانلود بهینه شروع میکنه به ساختن کانکشن از چند پورت مختلف.مثلا اگه ای دی ام رو روی 8 کانکشن بگذاری از 8 پورت اطلاعات رو میگیره