PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تبدیل برنامه به برنامه لایو

M.Hashemi
26-06-2011, 21:41
با سلام
یک سوال برام پیش امده :
ایا می توان برنامه نوشته شده در دلفی را جوری تغییر داد که همراه ویندوز لایو (windows live) اجرا شود و نیاز به نصب ویندوز نداشته باشد؟
اگر دقیقت کرده باشید kaspersky در نگارش های قبل خود چنین کاری را کرده بود.
می خواستم ببینم برای این کار باید از چه نرم افزار یا ترفندی استفاده کنم؟
با تشکر

M.Hashemi
30-06-2011, 18:23
با سلام
یعنی هیچ راهی برای این کار وجود ندارد؟
من با استفاده از نرم افزار pebuilder و با استفاده از plugin های نرم افزار های مختلف برای pebuilder می توان یک ویندوز لایو با نرم افزار مورد نظر ساخت.
اما نمیدونم چطور برای نرم افزارم plugin بگذارم؟
لطفا در مورد نظر خودتون را بگید.
با تشکر

مرد مباح
01-07-2011, 11:30
دوست عزیزو
اولا واقعا انجمن خلوت شده و دیگه دوستان مطلع خیلی کم سر میزنن. برای همین هم باید بیشتر صبر کنی.
دوما من به شخصه نه سوالت زو متوجه شد م و نه میتونم نظر در این مورد بدم. خوب من هم پیر شدم و اطلاعاتم نم کشده.

M.Hashemi
01-07-2011, 16:00
با سلام
ممنون از جوابتون مرد مباح.
1- شما کجا پیری کجا؟
2- شما همیشه استاد ما هستی.
-----------------------------------------------
سوالم را جور دیگر می پرسم :
من می خواهم برای نرم افزاری که نوشتم rescue disk بسازم.
یعنی یک فرم طراحی کنم که بتواند اطلاعات داخل پایگاه داده من را مرور کند.
اما می خواهم این فرم در windows live اجرا شود تا دیگر نیاز به نصب ویندوز نداشته باشد.
یعنی کاربر بتواند زمانی که ویندوزش دیگر load نشد از طریق windows live فرمی را که من ساختم باز کند و با انتخاب پایگاه داده اطلاعات داخل ان را مرور کند.
اگر متوجه نشدید بگید تا دوباره توضیح بدم.
اگر هم نظری دارید بگید چون هر نوع نظری در این مورد میتونه به من کمک کند.
مرسی
پیروز باشید

مرد مباح
03-07-2011, 20:20
1. من تا حالا با Windows Live کار نکردم که بدونم چطوری لود میشه. عرض کردم که پیر شدم.
2. چندتا چیز به ذهنم میاد.
اگه Windows Live هم API داشته باشه که برنامتون مطمئنا باید اجرا بشه.
از سیستم Console وبا قدیمیتر برنامه نویسی مانند Pascal و C و Foxpro استفاده کنی. اینجوری با یک سی دی لوت DOS هم کارت راه میفته.
حالت سختتری هم هست. (واقعیت ولی غیر ممکن که بیشتر برای طنز عرض میکنم) که یک سیستم عامل ساده برای برنامت طراحی کنی که خودش بوت کنه.

M.Hashemi
04-07-2011, 00:03
با سلام
ممنون که بازم جواب دادید.
شما برای من همیشه 20 ساله هستید و هیچ زمان پیر نمی شوید :20:
در مورد نوشتن سیستم عامل باید بگم. میترسم بعد از این که سیستم عامل را نوشتم microsoft ورشکست بشه. فقط به خاطر این دست از سر نوشتن سیستم عامل بر می دارم:31:
یک راه حل به ذهنم رسیده که فکر کنم هم برای دلفی جواب بده و هم برای زبان های .net :
فکر کنم اگر از طریق linux این کار را انجام بدهم خیلی بهتر باشه. چون :
1- قابلیت live کردن linux خیلی قویتر و راحتر از ویندوز است.
2- کاملا دستم بازه.
3- با یکسری تکنیک می توان فایل های exe را در ان اجرا کرد.
------------------------
حقیقت من این کار را می خواستم بکنم تا برای سیستمی که دارم مینویسم یک rescue disk بسازم.
هنوز سیستم را به طور کامل ننوشتم و حدود 1 ماه دیگه تموم میشه.
اون وقت می یام سراغ این موضوع و اگر موفق شدم (که به احتمال 99.9% موفق می شوم) این جا می گم چه کار کردم تا بقیه بچه ها هم بتونن این کار را انجام بدن.
نظرتون در این مورد چیه؟؟
* فکر کنم اولین نرم افزار ایرانی را دارم مینویسم که rescue disk دارد :31:
در ضمن با شهامت می تونم بگم که من الف برنامه نویسی را از شما یاد گرفتم. پس شما همیشه استاد من هستید.
پیروز باشی استاد:10:

مرد مباح
05-07-2011, 18:26
ممنون از لطفی که به من داری.
linux توی این زمینه خیلی راحتتره و قبول دارم.
از لحاظ تئوری هم اگه با CLX برنامت رو بنویسی باید تو Linux اجزا بشه. ولی تا حالا امتحان نکردم.

و اینکه چطوری فایل exe رو توی Linux اجرا میکنی؟

M.Hashemi
06-07-2011, 11:06
با سلام
لطفی نبود حقیقت را گفتم:20:
شما اگر بدون CLX حتی با VCL هم برنامه را بنویسید باز هم باید تو linux اجرا بشه.
یک package در لینوکی هست به اسم wine که می تونه فایل های exe را اجرا کنه.
اما تنها مشکل من بر سر engine پایگاه داده access است چون شاید این engine در لینوکس نباشد و برنامه نتواند به پایگاه داده وصل شود. هنوز امتحان نکردم. هر وقت پروژه تموم شد و به rescue disk رسیدم و امتحان کردم حتما خبر میدم.
اما مشکل اصلی حل شده چون :
کاربر از طریق linux live با پکیج های همراهش می گذارم می تواند database را به flash خود منتقل کند و یا database را بر روی cd یا dvd رایت کند تا بعد از نصب مجدد ویندوز ان را به سیستم معرفی کند(که این می شود هدف اصلی یک rescue disk).
با تشکر

مرد مباح
06-07-2011, 15:42
دقیقا درسته و موفق باشی.
الیته برنامت اگه روی SQL باشه فکر کنم Linux سا÷ورت میکنتش.

M.Hashemi
06-07-2011, 18:37
با سلام
ممنون
در این مورد هم تحقیق کردم.
لینوکس microsoft sql server را پشتیبانی نمی کند.
فقط mysql و oracle و از این موارد را پشتیبانی می کند.
با تشکر

CPUSatan
12-07-2011, 20:56
سلام
منم اطلاعات دقیقی در این زمینه ندارم، ولی وقتی چیزهایی مثل Hiren رو بررسی کردم، دیدم یه فولدر محافظت شده هستش که تمام برنامه ها و چیزهای مورد نیازشون تو اون هست، یکی از برنامه ها رو هم اجرا کردم و اجرا هم شد، البته یادم نمیاد چی بود، قضیه مال خیلی وقت پیشه.... ولی تا اونجایی که یادمه برنامه با برنامه های دیگه فرقی نداشت... احتمالا قضیه همینه.... برنامه با برنامه های دیگه فرقی نداره ولی باید یه سری نکات رو توش رعایت کنی......
برای شروع بهترین کاری که می تونی بکنب اینه که اون فولدر رو پیدا کنی، برنامتو بذاری توش، برنامتو به منوی اجرا اضافه کنی.... حالا با آزمایش و خطا برو جلو ببین به کجا می رسی
ببخشید که بیشتر نتونستم کمک کنم... خیلی دلم می خواد قضیه رو یاد بگیرم و روش وقت بذارم، ولی الان سرم خیلی شلوغه، اکر چیزی گیدا کردم حتما اطلاع می دم بهتون