PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : غیر فعال کردن user accounts در xp

bijandarbari
26-06-2011, 21:36
سلام
من به طور ناخواسته تمام user account ها مو با استفاده از registry ویندوز غیر فعال کردم.(تمام user account ها مو)
بعد از ری استارت کامپیوتر دیگه نمیتونم ویندوزو بالا بیارم..
به عکس زیر دقت کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همونطوری که می بینید هیچ user وجود نداره که با استفاده از اون log on بشم.

وقتی هم که کلید alt + ctrl + دوبار del رو میزنم و اسم user رو وارد می کنم پیفام زیر نشان داده می شه.

یک ویندوز دیگه نصب کردم ولی وقتی در محیط ویندوز دیگه هم خواستم فایل هایی رو از درایو c که اون ویندوز معیوب روش نصبه به جای دیگه کپی کنم تا ویندوز معیوب رو دوباره نصب کنم با پیغام زیر مواجه می شم.
( اسم یوزر rayan tick هست)

دوستان چه راهکاری پیشنهاد می دهند که بتونم فایل های موجود در درایو c رو که ویندوز معیوب روی اون نصبه رو به جای دیگه انتقال بدم تا رو درایو c دوباره یک ویندوز نصب کنم.

فایل های روی درایو c برام مهمه و نمیخوام اونا رو از دست بدم.

F-Privacy
26-06-2011, 22:18
سلام.

به این تاپیک مروری بکنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

-------------------------------------------------------------------------------------------------

اگر حل نشد :

به Safe Mode ویندوز آسیب دیده بروید :

- اگر تو رجیستری متغیرهای جدید ایجاد نموده اید همه اونها را حذف کنید ،

- اگر متغیر جدید ایجاد ننموده اید ، فقط مقدار اونها را تغییر داده اید ، مقادیر را به حالت قبلی برگردانید.

سیستم را ریستارت نمائید اگرمشکل حل شد تمام.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

وگرنه :

یک Hiren's Boot CD را تهیه نمائید.

و از حالت ویندوز XP اون استفاده نموده و تمام فایلهای مورد نیاز را به درایوهای دیگر کپی نمائید،

سپس ویندوز را تعمیر نمائید .

نکته 1 : تعمیر ویندوز کاری به دیتا فایلها و برنامه های نصب شده و Settings ویندوز دست نمی زند.

نکته 2 : احتمال خیلی زیاد این هست که حتی به تغییرات رجیستری شما هم دست نمی زند و باز هم اکانت هاتون به همون حالت باقی می مانند.

خوب حالا اگر تعمیر ویندوز کار ساز نشد اگر فایلهای مورد نظرتون را به درایوهای دیگر انتقال دادید ،

راه حل اصولی نصب مجدد ویندوز هست .

:11:

Dew Drop
26-06-2011, 23:44
سلام
ممنون از راهنمایی های خوب دوستمون F_Privacy و در تکمیل توضیحات ایشون ...

همونطور که گفتن باید وارد Safe mode بشید ولی اگه اکانت ادمین هم غیرفعال شده باشه وارد این محیط هم نمیشه
باید تو اون صفحه Alt + Ctrl + Del رو بزنید و تو قسمت Username بنویسید Administrator و OK کنید تا وارد این محیط بشید
بعد رو My Computer کلیک راست کنید و Manage و بعد Local Users and groups رو باز کنید و بعد Users.
رو یوزر خودتون کلیک راست کنید و تو پنجره باز شده تیک Account is disabled رو بردارید و apply کنید و OK.

bijandarbari
27-06-2011, 06:01
ممنون از راهنمایی تون

متاسفانه اکانت administrator هم غیر فعال شده.(به عکس دوم دقت کنید)
در عکس دوم alt+ctrl+2del رو زدم و در قسمت یوزر administrator رو تایپ کردم ولی ارور داد.(تو عکس مشخصه)
یعنی در safemode هم نمیتونم بالا بیارمش.
پس امکان دسترسی به registry وجود نداره.
تو ویندوز دیگه هم به این فایل ها دسترسی ندارم یعنی ارور میده(تو عکس سوم مشخصه)

قضیه Hirens boot cd چیه؟
یکم بیشتر توضیح بدید

F-Privacy
27-06-2011, 08:01
سلام.

Hiren's BootCD یک سی دی بوتیبل هست که دارای برنامه های خیلی مفید میباشد که برای کار سیستماتیک بعضی هاشون حتی ضروری می باشد .میتونید پیگیر برنامه های موجود در سی دی هایرن باشید تا به اهمیت تک تک اونا واقف بشید .اون قسمتی که مربوط به کار شما هست این هست که بعد از بوت کردن سیستم از روی این سی دی وارد قسمت Windows Xp میشوید که یک ویندوز ایکس پی مستقل از هارد دیسک شما هست و از سی دی اجرا میشود ، اینجا دو قسمت بکار شما می آید :

1 - مدیریت فایلها و فولدرهای روی هارد دیسک و دیگرابزار جانبی وصل شونده به سیستم ، که میتونید فایلها و فولدرهاتونو به راحتی به درایوهای دیگر انتقال بدهید یا اونها را مدیریت نمائید.

2 - استفاده از ادیتورهای رجیستری برای ادیت رجیستری ویندوز نصب شده روی هارد ( البته تو نسخه های جدید Hiren's BootCD تعداد این ادیتورها افزایش یافته هست )

:11:

bijandarbari
28-06-2011, 21:50
ممنون از راهنمایی تون
مشکل حل شد.
البته با استفادهاز windows xp portable سیستم رو بالا آوردم و یک کپی از فایل های مهم رو در درایو دیگه ریختم.
هیچگونه اروری هم نداد.
درایو رو فرمت کردم و دوباره ویندوز نصب کردم.