PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اضافه شدن حجم سیستم

www_3d_boy
26-06-2011, 12:37
من یه مشکلی دارم که بدجوری داره اعصابمو خورد میکنه
درایو C من کلا 146 گیگه (در اصل 150 گیگ )
اما روزی 2 ، سه گیگ به حجم فایلهام داره اضافه میشه ! و نمی دونم از کجا ،
و مطمئنم ویروس نیست چرا که آنتی ویروسه من به روزه و مشکلات ویروسی کاملا مشخصا
یه سوال اساسی؟
حجم همه فایلهای دروایو C من 34 گیگ ( هم Hidden هم Unhidden )
براساس عکس زیر همه این فابلها از 2 ماه پیش 2 گیگ اضافه شدن ، که آنهم در قسمت Windows که کاملا عادیه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

الان روی سیتم من می نویسه درایو C کلا 88 گیگ آزاد است!!!!!
من میخوام بدوونم 24 گیگ دیگه کجان که هی دارن بیشتر هم مینش؟ یعنی کجان که نمیشه پاکشون کرد و یا دید کجا دارن زیاد میشن؟

اصلا نمیخوام پاکشون کنم ، فقط میخوام بدونم فلدر این 24 گیگ کجاست ، البته حدود 2 گیگ موقع روشن کردن سیتم کمتر که فکنم اجرا برنامهای روی اون temp میسازه که با ریستات برطرف میشه ، میمونه 22 گیگ !

joe_satriani
26-06-2011, 17:33
با سلام
هایبرنیت ویندوز فعال هست؟ و ازش استفاده میکنید؟

موفق باشید.

mehdy.sms
26-06-2011, 18:29
به نظر من برید از قسمت Folder and search options به سربرگ View و بعد show hidden رو فعال کنید ، تیک گزینه ی Hide protected operating system file رو هم بردارید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
یه سؤال میپرسه Yes رو بزنید. حالا برید توی درایو C و ببینید این حجم اضافه مال چه فولدری هست.

www_3d_boy
26-06-2011, 21:04
Mehdy دوست من ممنون ، اره دوتا فایل الان اومدن که باهم 21 گیگ هستن! یکی بنام HIBERFIL.sys که 10 گیگه و یکی هم بنام pagefile.sys گیگ 11

فکر کنم اینا همونان که دوستمون joe_satriani میگه ، چیکار کنم delete کنم این دوتا رو؟ میشه غیر فعالش کرد؟

joe_satriani
26-06-2011, 21:06
mehdy.sms ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دوست من ممنون ، اره دوتا فایل الان اومدن که باهم 20 گیگ هستن! یکی بنام HIBERFIL.sys که 10 گیگه و یکی هم بنام pagefile.sys

فکر کنم اینا همونان که دوستمون joe_satriani ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میگه ، چیکار کنم delete کنم این دوتا رو؟

با سلام
بله پاک کنید.

موفق باشید.

www_3d_boy
26-06-2011, 22:19
ممنون ، ولی اینا که هر کاری می کنم پاک نمیشن!!:41:

mehdy.sms
26-06-2011, 23:32
برای اطلاعات بیشتر در مورد فایل pagefile.sys به لینک پایین مراجعه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای کاهش حجم فایل pagefile.sys به لینک پایین مراجعه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای فهمیدن روش پاک کردن فایل hiberfil.sys به اینجا مراجعه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

www_3d_boy
27-06-2011, 08:53
اخخییییششش راحت شدم ممنون:8: ، این گزینه میگه هرچی رم داری همونقدر هم فضا میگیره یعنی من که 12 گیگ رم داشتم 11.8 گیگ هم این فایله جا گرفته بود ، و هی هم بیشتر میشد و هایبریت ، ممنون دوست من میخواستم بخاطر این مسئله ویندوز را عوض کنم:41: