PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستمی با بودجه 900 هزار تومانی

mrkh61
26-06-2011, 08:49
سلام: واقعا سایت خوبیه. من تازه عضو شدم و توی چندین تاپیک که رفتم دیدم اعضای سایت خیلی خوب به بقیه کمک میکنند پس لطفا به منم در خرید سیستم جدیدم کمک کنید. بودجه ام حدمد 900 هزار تومان است.استفاده من از این سیستم بیشتر برای تماشای شبکه های HD و دیدن فیلم
گهگداری بازی واینترنت گوش دادن به موزیک و کارهای معمولی از این دست. در ضمن معمولا همیشه چندینبرنامه همزمان روی سیستمم باز است.
سیستمی که خودم تا الان در نظر گرفتم به قرار زیر است:
Cpu : AMD Phenom II X4 955 BE
Mother Board : Gigabyte GA-880GA-UD3H
Ram : Dual Chanell DDR3 1333
HDD : 1 Tera Caviar Green
Speaker : Logitech Z 2300
Case: ?
DVD Writer : ?
Power : ?
Mouse and Ley Board : ?
Monitor : LED ? Inch Wide
اما دلایل انتخاب های بالا :
1. در مورد Cpu علاقه خاصی به AMD دارم که سرعت بالا و قیمت مناسب از ویژگی های بارز آن هست و مدل انتخابی هم قیمت حدود 160 هزار تومان داره که با بودجه من سازگاری داره. تنها عیب این Cpu فقط اینه که صدای فن استوکش خیلی زیاده. دوستان با اینکه فکر نمی کنم حالا حالا ها نیاز به اور کلاک داشته باشم باز هم باید کولر براش تهیه کنم؟ اگر جواب مثبته لطفا یک مدل مناسب با قیمت مناسب بهم معرفی کنید.
2.این مین انتخاب کردم بدلایل اینکه :
از چیپست 880 استفاده میکنه
از Cpu فوق بخوبی پشتبانی میکنه
از Ram Dual Channel تا باس حالت اور تا 2000 پشتبانی میکنه.
دارای پورت های USB 3 و SATA 3 است
Ultra Durable است.
فکر میکنم کارت گرافیک نسبتا قدرتمندی ATI که فعلا کار منو راه میندازه ( همراه با خروجی HDMI , DVI)
این سیستم را که میخوام بخرم قصد ندارم یکه 5 سالی عوضش کنم پس برام USB3 وSATA 3 مهم است و اینکه دارای دوام زیادی باشد. اما خودم خیلی موافق کارت گرافیک انبرد نیستم. به هر حال اگه دوستان پیشنهاد بهتری دارند یک مادر برد با این ویژگی ها حتی المقدور بدون گرافیک بهم معرفی کنند البته توی همین رنج قیمت .
3. از ویندوز 7 ورژن 64 بیتی استفاده میکنم نظرم روی 4 Gig است . درضمن میدونم که که 1333 الان دیگه تقریبا افت قیمت خودش را کرده. البته برندش را انتخاب نکرم. اگه کمکم کنید ممنون میشم.
4. هارد 1 ترا با بافر 64 انتخاب کردم. چون به این حجم و سرعت نباز دارم. البته روی برندش هنوز خیلی مطمئن نیستم.ولی فکر میکنم Cavir Green بد نباشه.
5. این مدل اسپیکر را توی یکی از سایتها درباره اش خوندم خوشم امد دارای تائیدیه TXH هم است. قیمتش هم مناسبه ولی متاسفانه ریموت نداره. اگه دوستان مدل خوش قیمت دیگه ای سراغ دارن لطفا به من بگن.
6. دنبال یک کیس خوشگل تا حدود 50 هزار تومان میگردم. البته هنوز انتخاب نکردم . منت میزارید اگه مدل خوبی سراغ دارید بهم بگید.
7. DVD Writer بعید میدونم زیاد با فرقی کنند. ولی حاضرم تا 40 هزار بدم اگه مدلی با لنز قوی پیدا شه. حدود دو سال پیش بود که برای رفیقم یکه DVD Writer اگه اشتباه نکنم پایونیر بود خریدم اما بعد نصبش یکDVD گذاشتم با کمال تعجب دیدم بعد از حدود یک دقیقه چرخش بیهمده آخرش هم بازش نکرد.
8. در مورد پاور باید بگم واقعا نمیدونم چند وات باید بگیرم. اگه لطف کنید بفرمائید چند واتش برای من کافیه ممنون میشم البته باید بگم یک --- Crad Sky Star 2.8a روی سیستمم استفاده میکنم که فکر میکنم حدود 70 واتی نیاز داره. در مورد کارت گرافیکم خدمتتون عرض کردم با توجه به آنبرد بودنش در آینده یک کارت مجزا خواهم گرفت البته اگر همین می را بگیرم. یک هارد دیگه هم سال بعد حتما بهش اضافه خواهد شد از نوع SATA 3 پس خواهشا این مورد را هم در نظر بگیرید البته 380 REAL بنظرم کافیه؟
8. در مورد مونیتور با توجه به اینکه زیاد پشت کامپیوتر میشینم LED باشه تا کمتر اسیب چشمی داشته باشه. زاویه دید خوبیه داشته باشه و سایزش فکر میکنم 20 اینچ برای دیدن فیلم کافیه؟

Erfan.
26-06-2011, 10:55
سلام: واقعا سایت خوبیه. من تازه عضو شدم و توی چندین تاپیک که رفتم دیدم اعضای سایت خیلی خوب به بقیه کمک میکنند پس لطفا به منم در خرید سیستم جدیدم کمک کنید.

سلام.
تبریک میگم بابت عضویتتون:46:

1. در مورد Cpu علاقه خاصی به AMD دارم که سرعت بالا و قیمت مناسب از ویژگی های بارز آن هست و مدل انتخابی هم قیمت حدود 160 هزار تومان داره که با بودجه من سازگاری داره. تنها عیب این Cpu فقط اینه که صدای فن استوکش خیلی زیاده. دوستان با اینکه فکر نمی کنم حالا حالا ها نیاز به اور کلاک داشته باشم باز هم باید کولر براش تهیه کنم؟ اگر جواب مثبته لطفا یک مدل مناسب با قیمت مناسب بهم معرفی کنید.

در مورد CPU ... میتونید با این بودجه از سری Sandy Bridge اینتل تهیه کنید که واقعا نسبت به AMD ها برتره... البته با این AMD هم کارتون راه میافته.
چون گفتید سیستم رو تا 5 سال دیگه تعویض نمیکنید میتونید به پردازنده های 6 هسته AMD نیز نگاهی بیندازید. برای مثال AMD Phenom II X6 1075t احتمالا الآن حدود 200 تومان باشه.

در رابطه با CPU Cooler هم شما سیستم رو تهیه کنید و اگه صدای فنش اذیتتون کرد اون موقع یه فکری میکنیم:31:

2.این مین انتخاب کردم بدلایل اینکه :
از چیپست 880 استفاده میکنه
از Cpu فوق بخوبی پشتبانی میکنه
از Ram Dual Channel تا باس 1660 و در حالت اور تا 1888 پشتبانی میکنه.
دارای پورت های USB 3 و SATA 3 است
Ultra Durable است
فکر میکنم کارت گرافیک نسبتا قدرتمندی ATI که فعلا کار منو راه میندازه ( همراه با خروجی HDMI , DVI)
این سیستم را که میخوام بخرم قصد ندارم یکه 5 سالی عوضش کنم پس برام USB3 وSATA 3 مهم است و اینکه دارای دوام زیادی باشد. اما خودم خیلی موافق کارت گرافیک انبرد نیستم. به هر حال اگه دوستان پیشنهاد بهتری دارند یک مادر برد با این ویژگی ها حتی المقدور بدون گرافیک بهم معرفی کنند البته توی همین رنج قیمت .

برای MB بدون گرافیک آنبرد باید سراغ چیپست های 870 و 890FX برید.
Asrock 870 Extreme 3 یکی از خوش قیمت ترین برد های 870 هست که قیمتش حدودا 110 تومان هست... تقریبا هم برد کاملیه و عیبی نداره.

در مورد کارت گرافیک هم:

تا چه حد بازی میکنید؟
چه بودجه ای برای کارت گرافیک اختصاص دادید؟

3. از ویندوز 7 ورژن 64 بیتی استفاده میکنم نظرم روی 4 Gig است . درضمن میدونم که که 1333 الان دیگه تقریبا افت قیمت خودش را کرده. البته برندش را انتخاب نکرم. اگه کمکم کنید ممنون میشم.

اگه آورکلاک نمیکنید برندش زیاد مهم نیست. یک رم مناسب 1333 کفایت میکنه. مثلا Kingmax . ولی اگه آور میکنید یا به فرکانس بالا یا CL کم نیاز دارید(برای نرم افزار های خاص) بگید تا بهتون پیشنهاد بدیم.

4. هارد 1 ترا با بافر 64 انتخاب کردم. چون به این حجم و سرعت نباز دارم. البته روی برندش هنوز خیلی مطمئن نیستم.ولی فکر میکنم Cavir Green بد نباشه.

اگه سرعت براتون خیلی مهمه از سری Caviar Green تهیه نکنید.چون این سری تقریبا برای آرشیو کردن بهینه شدن.
سری Caviar Black یا Seagate Barracuda یا Samsung F3 خوبن.

5. این مدل اسپیکر را توی یکی از سایتها درباره اش خوندم خوشم امد دارای تائیدیه TXH هم است. قیمتش هم مناسبه ولی متاسفانه ریموت نداره. اگه دوستان مدل خوش قیمت دیگه ای سراغ دارن لطفا به من بگن.

چون کاربردتون دیدن فیلم هم هست به نظرم یک اسپیکر 5.1 خوب براتون مناسبه. بسته به هزینه ای که بخواید بکنید گزینه های متعددی وجود داره.

Edifier M3700 به قیمت حدود 110-120 تومان...
Edifier DA5000 pro به قیمت حدود 200 تومان... و ...

البته احتمالا به کارت صدای خوب نیز برای استفاده از حد اکثر کیفیت نیاز خواهید داشت.

6. دنبال یک کیس خوشگل تا حدود 50 هزار تومان میگردم. البته هنوز انتخاب نکردم . منت میزارید اگه مدل خوبی سراغ دارید بهم بگید.

Green Magnum II
Green Orbit

7. DVD Writer

HP 1270i مناسبه.
از برند Plextor هم میتونید تهیه کنید که البته گرونتره.

8. در مورد پاور باید بگم واقعا نمیدونم چند وات باید بگیرم. اگه لطف کنید بفرمائید چند واتش برای من کافیه ممنون میشم البته باید بگم یک --- Crad Sky Star 2.8a روی سیستمم استفاده میکنم که فکر میکنم حدود 70 واتی نیاز داره. در مورد کارت گرافیکم خدمتتون عرض کردم با توجه به آنبرد بودنش در آینده یک کارت مجزا خواهم گرفت البته اگر همین می را بگیرم. یک هارد دیگه هم سال بعد حتما بهش اضافه خواهد شد از نوع SATA 3 پس خواهشا این مورد را هم در نظر بگیرید البته 380 REAL بنظرم کافیه؟

بهتره که اول به نتیجه در مورد کل قطعات برسیم و بعد پاور رو انتخاب کنیم.

ولی احتمالا حدود 500W براتون مناسب باشه.

در مورد مانیتور هم دوستان کمکتون میکنن.

اگه سوالی هست در خدمتم.

موفق باشید.

mrkh61
27-06-2011, 11:58
سلام و ممنون یخاطر پاسخگویی شما:(Erfan.)
در مورد Cpu پیشنهادی باید بگم حدود 50 هزار تومانی اختلف دارند. اما با توجه به 6 هسته بودنش منطقی بنظر میرسه --> احتمالا Phenom II X6 را میخرم.
در مورد کولر میخواستم ببینم خود فروشنده فن استوک را بر میداره ؟ اگر مثبت باشه پس میشه قبل از اینکه از اون استفاده بفروشمش و یک کولر بگیرم.
در مورد مین باید بگم که مین گیگا پیشنهادی خودم از چیپست 880 استفاده میکنه که قاعدتا از 870 بهتره و در ضمن برند بهتری هم هست. اگر مدل ایسوزی سراغ دارید یا حتی abit لطفا بگید.

mrkh61
27-06-2011, 14:49
اقا کسی میدونه کی دوباره آرامش (ثبات قیمت) یه بازار کامپیوتر برمیگرده؟

Erfan.
27-06-2011, 15:12
سلام و ممنون یخاطر پاسخگویی شما:(Erfan.)
در مورد Cpu پیشنهادی باید بگم حدود 50 هزار تومانی اختلف دارند. اما با توجه به 6 هسته بودنش منطقی بنظر میرسه --> احتمالا Phenom II X6 را میخرم.
در مورد کولر میخواستم ببینم خود فروشنده فن استوک را بر میداره ؟ اگر مثبت باشه پس میشه قبل از اینکه از اون استفاده بفروشمش و یک کولر بگیرم.
در مورد مین باید بگم که مین گیگا پیشنهادی خودم از چیپست 880 استفاده میکنه که قاعدتا از 870 بهتره و در ضمن برند بهتری هم هست. اگر مدل ایسوزی سراغ دارید یا حتی abit لطفا بگید.

خواهش میکنم.

در مورد کولر اطلاع ندارم... شاید بردارن!

چیپست 880 هم برتری نسبت به 870 نداره. فقط گرافیک آنبرد ساپورت میکنه. و اگه گرافیک مجزا داشته باشید بلا استفاده میمونه.

البته میتونید از مینبرد هایی که جدیدا وارد شدن (ریویژن جدید) Asrock که از نسل آینده AMD نیز پشتیبانی میکنن تهیه کنید. این طوری بهتره...

موفق باشید.