PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : احتیاج به راهنمایی: نحوه شبکه کردن لپ تاب با پی سی از طریق مودم ای دی اس ال

iranzaminn
25-06-2011, 17:43
سلام دوستان...
من یه لپ تاب دارم و یه پی سی که توی یه اتاق هستن....یه مودم ای دی اس ال هم دارم که 4 تا پورت شبکه داره....از شبکه هم زیاد سر در نمیارم...میخواستم بدونم چطوری میشه این دو تا و رو با هم شبکه کرد و همزمان هر دوشون هم اینترنت داشته باشن....اگه به طور کامل توضیح بدین خیلی ممنون میشم....

Amir Varasteh
25-06-2011, 19:00
سلام.

میخوای با سیم باشه یا بیسیم ؟

iranzaminn
26-06-2011, 21:32
با سیم..............

Amir Varasteh
27-06-2011, 00:26
خب اول مودم رو روی حالت PPPOE بزار بعد هم با کابل سیستمهات رو وصل کن به مودم.

DHCP مودم رو هم فعال کن. همین.

حالا هم اینترنت داری ، هم File Sharing . سوال داشتی بپرس.

raha.net
02-07-2011, 13:42
خب اول مودم رو روی حالت PPPOE بزار بعد هم با کابل سیستمهات رو وصل کن به مودم.

DHCP مودم رو هم فعال کن. همین.

حالا هم اینترنت داری ، هم File Sharing . سوال داشتی بپرس.

یک مشکلی داشتم من هم اگه لطف کنید...
من مودم وایرلس با 4 پورت دارم که کام از طریق سیم و لپتاپ وایرلس به اینترنت وصل میشه
مودم PPPoE و DHCP هم فعاله ولی این دوتا با هم شبکه نیست و همدیگه رو ping نمیکنن
مشکل از کجا میتونه باشه؟؟؟

Amir Varasteh
02-07-2011, 15:48
یک مشکلی داشتم من هم اگه لطف کنید...
من مودم وایرلس با 4 پورت دارم که کام از طریق سیم و لپتاپ وایرلس به اینترنت وصل میشه
مودم PPPoE و DHCP هم فعاله ولی این دوتا با هم شبکه نیست و همدیگه رو ping نمیکنن
مشکل از کجا میتونه باشه؟؟؟
Ping نکردن میتونه به خاطر فعال بودن فایروالها یا آنتی ویروس ها باشه.

روی هر دو سیستم اینها رو غیرفعال کن باید درست شه.

توی توضیحاتی که دادی همه چی اوکی بود.

raha.net
03-07-2011, 21:24
Ping نکردن میتونه به خاطر فعال بودن فایروالها یا آنتی ویروس ها باشه.

روی هر دو سیستم اینها رو غیرفعال کن باید درست شه.

توی توضیحاتی که دادی همه چی اوکی بود.

ممنون از راهنمایی ، ولی حواسم به فایروال بود . بحث اینه که وقتی هر دو از طریق lan وصل بشوند مشکلی نیست ،زمانی که لپ تاپ با وایرلس وصل بشه شبکه نمیشند.

amin750
04-07-2011, 09:53
ممنون از راهنمایی ، ولی حواسم به فایروال بود . بحث اینه که وقتی هر دو از طریق lan وصل بشوند مشکلی نیست ،زمانی که لپ تاپ با وایرلس وصل بشه شبکه نمیشند.
شما فایروال لپ تاپ رو خاموش کن ببین درست میشه یا نه؟؟
منم با وایرلس همین مشکل رو داشتم خاموش کردم درست شد!!

---------- Post added at 10:53 AM ---------- Previous post was at 10:48 AM ----------

توی این پست هم جنابa6l3i راهنمایی خوبی کردن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ehsanglover
20-07-2011, 04:08
سلام Amir jan
من یه لپ تاب دارم و یه پی سی که توی یه اتاق هستن....یه مودم ای دی اس ال هم دارم که 4 تا پورت شبکه داره....از شبکه هم زیاد سر در نمیارم...میخواستم بدونم چطوری میشه این دو تا و رو با هم شبکه کرد و همزمان هر دوشون هم اینترنت داشته باشن.... البته هر جفتشون بی سیم به مودم وصلن. در ضمن DHCP مودمم رو چجوری فعال کنم؟ اگه به طور کامل توضیح بدین خیلی ممنون میشم....

Amir Varasteh
20-07-2011, 07:19
سلام Amir jan
من یه لپ تاب دارم و یه پی سی که توی یه اتاق هستن....یه مودم ای دی اس ال هم دارم که 4 تا پورت شبکه داره....از شبکه هم زیاد سر در نمیارم...میخواستم بدونم چطوری میشه این دو تا و رو با هم شبکه کرد و همزمان هر دوشون هم اینترنت داشته باشن.... البته هر جفتشون بی سیم به مودم وصلن. در ضمن DHCP مودمم رو چجوری فعال کنم؟ اگه به طور کامل توضیح بدین خیلی ممنون میشم....
سلام.

مودمت چیه ؟