PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فولدر $RECYCLE.BIN

tariran0
23-06-2011, 18:18
سلام
امروز به فولدر $RECYCLE.BIN توجه کردم و یه کم باهاش ور رفتم
دیدم حدود 10 گیگ حجمشه!
میشه یه سری اطلاعات راجع به این فولدر بدهید؟
چه فایلهایی توی این فولدر می روند؟
میشه پاکشون کرد؟

saeed_136915
23-06-2011, 18:25
سلام خوب همون Recycle Bin هست دیگه . اگه سطل آشغال روی دسکتاپ رو خالی کنید اون هم خالی میشه

tariran0
23-06-2011, 18:36
سلام خوب همون Recycle Bin هست دیگه . اگه سطل آشغال روی دسکتاپ رو خالی کنید اون هم خالی میشه

سطل آشغال خالیه!
تازه فایل هایی تو اون فولدر هست که مال ساله پیشه! یعنی من اونا رو خیلی وقت پیش پاک کردم
البته این رو بگم که این فایلارو از تو اکسپلورر مشاهده نکردم
اگه برنامه ی folder size رو دیده باشید متوجه میشید چی میگم. این برنامه حجم فولدر ها و فایل ها رو با نمودار نشون می ده از طریق اون تونسم اون فایلا رو پیدا کنم و حتی بازشون کنم.

حالا به نظرتون اگه پاکشون کنم مشکلی پیش نمیاد؟

آخه عکس های من تو یه درایو بود و بعد انتقالشون دادم به یه درایور دیگه. بعد تو Recycle Bin اون درایو قبلیه این عکسها همه بودن. من می ترسم اگه از اونجا پاکشون کنم از درایو جدید هم پاک شن:41:

tariran0
24-06-2011, 18:03
دوستان چند دقیقه بیشتر وقتتون رو نمی گیره .
جواب مشکلم رو بدهید:31:

F-Privacy
24-06-2011, 20:22
سلام.

اطلاعات کلی در این مورد به این صورت هست:

محل اطلاعات مربوط به Recycle.bin در سیستم فایلهای FAT در فولدر Drive:\RECYCLED

و در سیستم فایلهای NTFS در فولدر Drive:\RECYCLER می باشد. (البته این مورد برای ویندوزهای 2000 و XP و NT هست .)

وبرای ویندوز Vista و 7 تو فولدر Drive:\$Recycle.Bin می باشد.

ویندوز شما XP هست یا Vista یا 7 ؟

من تو XP این مورد را تجربه نکرده ام ولی تو Vista یا 7 بعقیده من هیچ مشکلی پیش نمی آید :

اگر نتونید اون فولدر را پاک کنید ، محتملا لازم خواهد شد که از طریق cmd اقدام کنید یا از طریق Safe Mode انجام دهید .

احتیاطاً ( از دیدگاه آلودگی ویروسی ) اینها را در نظر بگیرید :

بک آپ از تصاویرتون تو یک درایو دیگر یا CD یا DVD بگیرید یا یک برنامه ریکاوری خوب تو سیستمتون نصب باشد.

:11:

tariran0
25-06-2011, 18:14
سلام.

اطلاعات کلی در این مورد به این صورت هست:

محل اطلاعات مربوط به Recycle.bin در سیستم فایلهای FAT در فولدر Drive:\RECYCLED

و در سیستم فایلهای NTFS در فولدر Drive:\RECYCLER می باشد. (البته این مورد برای ویندوزهای 2000 و XP و NT هست .)

وبرای ویندوز Vista و 7 تو فولدر Drive:\$Recycle.Bin می باشد.

ویندوز شما XP هست یا Vista یا 7 ؟

من تو XP این مورد را تجربه نکرده ام ولی تو Vista یا 7 بعقیده من هیچ مشکلی پیش نمی آید :

اگر نتونید اون فولدر را پاک کنید ، محتملا لازم خواهد شد که از طریق cmd اقدام کنید یا از طریق Safe Mode انجام دهید .

احتیاطاً ( از دیدگاه آلودگی ویروسی ) اینها را در نظر بگیرید :

بک آپ از تصاویرتون تو یک درایو دیگر یا CD یا DVD بگیرید یا یک برنامه ریکاوری خوب تو سیستمتون نصب باشد.

من هردو سیستم عامل را دارم.
ولی این کار را با xp کردم.

F-Privacy
25-06-2011, 18:49
سلام.

من هردو سیستم عامل را دارم.
ولی این کار را با xp کردم. اگر ویندوز دیگرتون Vista یا 7 هست وارد اون شوید و Recycle Bin را خالی کنید و ببینید اون فولدر خالی شده یا نه اگر شد تمام وگرنه وارد ویندوز XP تون شوید و اون را براحتی حذف کنید. ( یعنی فولدر مرتبط با Recycle Bin ویندوز Vista یا 7 هست. )