PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب کرش کردن براوزر. سخت افزاری!

88x88
23-06-2011, 00:18
سلام.
اقا من یا اسن کامپیوتر لعنتی یه مشکلایی دارم.
اولا که، چند وقت پیش دادمش تعمیرش کردن. نمی دونمم چی چی مینبوردش داغون شده بود که باید عوض می شد.
یه سری مشکلای دیگه هم از جمله مشکل صفحه ی ابی هم داشتم که با دراوردن یکی از رم هام حل شد. یه مشکل دیگه ام هم این بود که کامپیوتر توی محاسبات طولانی، بعد نزدیک به نیم ساعت،سیستم ریست می شد. که با اندرکلاک کردن مشکل حل شد.

الان یه مشکل دیگه دارم. یه سری از برنامه ها کرش می کنن. بیشتر هم براوزر ها این طور می شن.
فکر می کردم مشکل از سیستم عامله، تا این که سیستم عامل رو عوض هم کردم و دیدم بازم همین مشکل رو داره.
اول رو ویندوز سون، بعدش هم رو لینوکس اوبونتو.
تازه روی کوبونتوی لایو هم امتحان کردم. یعنی حتی وقتی سیستم عامل رو نریختم و از رو سی دی رام اجرا می کنم!!
تست رم هم ازش گرفتم. رم هام مشکلی نداشتن.
واقعا نمی دونم مشکل از کجاس.
سیستم من:
cpu: core2quad Q6600 @ 2.3 GH
ram: 1x 1Gig DDRII 800 OCZ
1x 2Gig DDRII 800 GEIL
VGA: Biostar Radeon HD4670
motherboard: Intel DP35DP

پیشاپیش ممنون.

EXTREME
23-06-2011, 08:56
اگه رم ها هم سالمه مدار تغذیه ی مین ولتاژ کافی بهش نمیرسه که همش کرش میشه (به شرط اینکه ویندوز سالم باشه و ویروسی نباشه)
که این یا از ضعیف بودن پاور هست یا از خرابی مدار تغذیه ی مین

88x88
25-06-2011, 17:07
اگه رم ها هم سالمه مدار تغذیه ی مین ولتاژ کافی بهش نمیرسه که همش کرش میشه (به شرط اینکه ویندوز سالم باشه و ویروسی نباشه)
که این یا از ضعیف بودن پاور هست یا از خرابی مدار تغذیه ی مین
دستت درد نکنه.
اون اخرین دفعه ای که می گم خراب شد، پاورش سوخت، مینش هم یه چیزیش شد. مین رو دادم یکی تعمیر کرد، که البته خیلی هم ازش مطمئن نبودم. پاور هم یکی دیگه خریدم.
جدا اگر مشکل ولتاژی داشته باشه نرمافزارا می پرن بیرون؟؟ من فکر می کردم در اون صورت سیستم عامل باید قاطی کنه.
حالا، از کجا می شه فهمید کدومه؟ برنامه ی تستی هست؟ اگه تحت سیستم عامل نیست، تحت داس چی؟ منظورم اینه که از این برنامه ها که بدون این که سیستم عامل نصب کرده باشی میاد.
اگه این مشکلش باشه، به جز تعویض مینبورد چه راه دیگه ای دارم؟؟

EXTREME
25-06-2011, 17:59
بله این مسئله باعث کرش کردن هم میشه
ببرید تعمیرگاه های مجاز مین رو تعمیر میکنن
به شرطی اینکه پاور قوی و سالم باشه اگه پاور ضعیف باشه هم این اتفاق میفته

88x88
25-06-2011, 22:42
ممنون. ولی نگفتید، برنامه ای برای تست این هست؟ برنامه های تست سخت افزار می تونن این مشکل مین رو شناسایی کنن؟

EXTREME
26-06-2011, 10:48
ممنون. ولی نگفتید، برنامه ای برای تست این هست؟ برنامه های تست سخت افزار می تونن این مشکل مین رو شناسایی کنن؟
یک نرم افزار به اسم burn in test هست ببینید با اون مشکلتون حل میشه یادمه برنامه ی کاملی بود