PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن کامپیوتر(نیاز به کمک فوری)

mehraboun1985
22-06-2011, 11:14
کامپیوتر من تا روشنش میکنم،خود به خود خاموش میشه.کسی میدونه مشکلش چیه؟ اول بذاریئ بگم چه کاری کردم که اینطوری شده

برنامه تورنت که ریخته بودم 2 روز بود هیچی دانلود نمیکرد در نتیجه رفتم سراغ تنظیمات اینترنت و آی پی و ...
بعد که اونها رو یکم دستکاری کردم ویندوزم هنگ کرد و غاطی کرد و ارور داد و هی ری استارت میشد.
که به این نتیجه رسیدم ویندوز عوض کنم. یکی از هارد هام رو خالی کردم که فرمتش کنم و ویندوز بریزم.
ویندوز XP ریختم نصب شد و کامل.بعد که درایورها رو ریختم.یه Update bios رو هم نصب کردم که از انیجا کار کلی خراب شد.
کامپیوتر که ری استارت شد، ویندوزه دیگه بالا نیومد.بعد ئوباره ویندوز ریختم، این دفعه به نصب ویندوز ایراد گرفت که یه فایلش کمه
حواستم دوباره ویندوز رو بریزم که نشد.
سیم یکی از هاردها رو هم کشیدم بیرون که زحمتش کمتر بشه.
اون صفحه اول که وقتی کامپیوتر رو روشن میکنی که میاد،اطلاعات سیستم رو مینویسه ولی بعدش دیگه به خواندن دیسک ویندوز و ... نمیرسه یا ری استارت میشه یا خاموش.

بهم یه ارور هم داد که از رو دفترچه مادربرد دیدم مربوط به CMOS بود.(یادم نیست چی بود ولی sum... بود)

من هم بعد از 8ساعت ور رفتن خسته شدم دکمه پشت کیس رو که CMOS1 هست رو زدم.بازم نشد.باطری مادربورد رو هم دراوردم و دوباره گذاشتم.برای 1 لحظه درست میشه و میتونم با دکمه del برم توی تنظیمات(رفتم که بزنم اول از روی دیسک بخونه بعد هارد) ولی وقتی میام بیرون دوباره روی همون صفحه میمونه

بعد از اینها هم یهو کامپیوترخاموش شد.حالا هرچی روشنش میکنم حدو 15ثانیه روشنه بعد یهو خاموش میشه.از این صفحه اول هم هیچجای دیگه نمیره.

فن سی پی یو سالمه.دمای کیس فکر نمیکنم زیاد باشه مخصوصا که نزدیک فنکوئل خونه گذاشتم و حود کیس هم 6تا فن وصله بهش.
هیچ کدوم از قطعات رو روی سیستم دیگه چک نکردم چون به هیچ چیز دیگه نمیخورن.فقط جای رم ها رو عوض کردم که یه بار یکیش رو نشناخت دوباره گذاشتمشون سرجاشون.

الان نصف زندگی و کار من لنگه. ثبت نام امتحانم هم مونده که اگه این درست نشه کلی میمونم.خلاصه که :41::37:

حالا میشه بهم کمک کنید من این رو درستش کنم.یا اگه خیلی تخصصی هست بگید ببرم بیرون درستش کنن چون خودم زیادسردر نمیارم.
یا اگه قطعه لازم داره یا باید مادربرد یا رم یا پاور عوض کنم بگید زودتر این کار رو بکنم.

ممنون از کمکتون

Erfan.B
22-06-2011, 11:30
کامپیوتر من تا روشنش میکنم،خود به خود خاموش میشه.کسی میدونه مشکلش چیه؟ اول بذاریئ بگم چه کاری کردم که اینطوری شده

برنامه تورنت که ریخته بودم 2 روز بود هیچی دانلود نمیکرد در نتیجه رفتم سراغ تنظیمات اینترنت و آی پی و ...
بعد که اونها رو یکم دستکاری کردم ویندوزم هنگ کرد و غاطی کرد و ارور داد و هی ری استارت میشد.
که به این نتیجه رسیدم ویندوز عوض کنم. یکی از هارد هام رو خالی کردم که فرمتش کنم و ویندوز بریزم.
ویندوز XP ریختم نصب شد و کامل.بعد که درایورها رو ریختم.یه Update bios رو هم نصب کردم که از انیجا کار کلی خراب شد.
کامپیوتر که ری استارت شد، ویندوزه دیگه بالا نیومد.بعد ئوباره ویندوز ریختم، این دفعه به نصب ویندوز ایراد گرفت که یه فایلش کمه
حواستم دوباره ویندوز رو بریزم که نشد.
سیم یکی از هاردها رو هم کشیدم بیرون که زحمتش کمتر بشه.
اون صفحه اول که وقتی کامپیوتر رو روشن میکنی که میاد،اطلاعات سیستم رو مینویسه ولی بعدش دیگه به خواندن دیسک ویندوز و ... نمیرسه یا ری استارت میشه یا خاموش.

بهم یه ارور هم داد که از رو دفترچه مادربرد دیدم مربوط به CMOS بود.(یادم نیست چی بود ولی sum... بود)

من هم بعد از 8ساعت ور رفتن خسته شدم دکمه پشت کیس رو که CMOS1 هست رو زدم.بازم نشد.باطری مادربورد رو هم دراوردم و دوباره گذاشتم.برای 1 لحظه درست میشه و میتونم با دکمه del برم توی تنظیمات(رفتم که بزنم اول از روی دیسک بخونه بعد هارد) ولی وقتی میام بیرون دوباره روی همون صفحه میمونه

بعد از اینها هم یهو کامپیوترخاموش شد.حالا هرچی روشنش میکنم حدو 15ثانیه روشنه بعد یهو خاموش میشه.از این صفحه اول هم هیچجای دیگه نمیره.

فن سی پی یو سالمه.دمای کیس فکر نمیکنم زیاد باشه مخصوصا که نزدیک فنکوئل خونه گذاشتم و حود کیس هم 6تا فن وصله بهش.
هیچ کدوم از قطعات رو روی سیستم دیگه چک نکردم چون به هیچ چیز دیگه نمیخورن.فقط جای رم ها رو عوض کردم که یه بار یکیش رو نشناخت دوباره گذاشتمشون سرجاشون.

الان نصف زندگی و کار من لنگه. ثبت نام امتحانم هم مونده که اگه این درست نشه کلی میمونم.خلاصه که :41::37:

حالا میشه بهم کمک کنید من این رو درستش کنم.یا اگه خیلی تخصصی هست بگید ببرم بیرون درستش کنن چون خودم زیادسردر نمیارم.
یا اگه قطعه لازم داره یا باید مادربرد یا رم یا پاور عوض کنم بگید زودتر این کار رو بکنم.

ممنون از کمکتون

دوست عزیز شما یه بار توسط جامپر مادربرد clear cmos کن و باتری رو در بیار ، بعدش برو تو بایوس set default کن ببین درست می شه یا نه ، اگه نشد فکر می کنم یا اشتباه فلش کردی یا ناقص. باید ببری بیرون برات دوباره پروگرامش کنن. موفق باشی.

EXTREME
22-06-2011, 11:32
پس مشکل شما نرم افزاری نیست علاوه بر دمای سی پی یو دمای مین و گرافیک هم باید چک بشه گرافیک رو دربیارید ببینید باز سیستم خاموش میشه یا نه
اگه کلا مشکل دمایی نداشتین باید برین سراغ پاو رو حتما باید با یه پاور دیگه سیستم چک بشه
درست نشد مین ایراد داره

mehraboun1985
22-06-2011, 13:27
باوئس رو ریست کردم و دوباره ریاستارت کردم درست شد.میتونم توی تنظیمات برم.الان هم دیسک ویندوز رو میخونه فقط یه مشکلی داره که داره بوق میزنه (ببینم این باطری مادربردرو کی باید عوض کرد؟چون تا حالا برای عیچکدوم از دستگاههای قبلیم هم این کار رو نکردم.منتها این سیستمم 24 ساعته روشنه و 3سالی هم هست که داره کار میکنه)

1- وقتی بایوس رو میزنم که ستاپ دیفالت رو بیاره انگار همه چیش خراب میشه و دیگه کار نمیکنه.ولی وقتی که یکم تغییرش میدم، درست میشه و کار میکنه.این قضیش چیه؟ اگه این تنظیمات جدید رو سیو کنم آیا این میشه دیفالت و دیگه این مشکل پیش نمیاد؟

ب2- یه موزد دیگه اینکه لازمه اون Bios Update رو نصب کنم؟چون آخرین نسخه ای که اومده مال 2 سال پیش هست و از اینها نیست که تازه اومده باشه و کلی مشکل داره.ولی وقتی نصب میکنم انگار به جای درست شدن خرابکاری میکنه.لگه نصب نکنم چه اتفاقی میافته؟

توی تنظیمات بایوس که نگاه کردم دمای همه چیز بین حد پایین و بالا هست.ولتاژی هم همینطور.الان هم توی کیس همه فنها داره کار میکنه.هیچکدوم هم باد گرم نمیزنه.فقط جفت رمهام خیلی داغ هستن.چی کار کنم؟رمم 2 تا 2گیگ نصبه Crucial Gold (روش نوشته Crucial Ballistix). میشه بگید چی کار کنم؟
خود کیسم از مدل Silent storm هست که کلا 4تا فن اضافه داره. 2تا فن اضافه میافته توی کیس و نزدیک رم و کارت گرافیک(انگار یه ستون وسط کیس به صورت عمودی باشه و فنها روش نصب باشن) با وجود اینها به رمها که دست میزنم خیییییییییلی داغن.

3- مشکل از این رمها هست یا همه رمها داغ میکنن؟ بعد باید چیکار کنم؟ آیا فن لازم داره ؟باید تنظیماتی چیزی رو عوض کنم؟ یا کلا برم رم جدید بخرم(اگه باید بخرم چه رمی خوبه که به مادربردم هم که Abit-35pro هست بخوره)

اگه اینها رو هم بهم راهنمایی کنید ممنون میشم.الان کلی امیدوار شدم که لازم نیست کلی خرجش کنم در ضمن اینکه حودم کلی کار بلدم!
ممنون از کمکتون

همین الان که نگاه کردم (سیستم داره بوق میزنه) دمای سی پی یو از حداکثر تعریف شده که 85 هست هم رفته بالاتر و شده 86.چجوریه؟ دور فنش 1020 بود.چندوقت پیش هم یه مشکلی پیش اومد دوستان گفتن خمیر سیلیکون بزن که همین کار رو هم کردم.فنش تا جایی که من تشخیص میدم به سرعت قدیمش داره میچرخه و لنگ نمیزنه. میشه بگید چیکار کنم.فن جدید بخرم؟ یا تنظیمات همین فن رو عوض کنم که دورش بیشتر بشه یا چی؟(در مورد فن هیچ اطلاعاتی ندارم.هرچی بیشتر بتونید راهنماییم کنید خیلی بهتر میشه)

EXTREME
22-06-2011, 15:12
دمای سی پی یو تون بالاست و همین دما فکر کنم باعث خاموش شدن سیستمتون میشه
رم هم داغ میکنه و طبیعیه و مشکلی نداره
همچنین من فکر میکنم بایوس مینتون هم مشکل داره و باید آپدیت بشه درست نشد باید ببرید بیرون مجددا برنامه ریزی بکننش

mehraboun1985
22-06-2011, 15:30
دمای سی پی یو تون بالاست و همین دما فکر کنم باعث خاموش شدن سیستمتون میشه
رم هم داغ میکنه و طبیعیه و مشکلی نداره
همچنین من فکر میکنم بایوس مینتون هم مشکل داره و باید آپدیت بشه درست نشد باید ببرید بیرون مجددا برنامه ریزی بکننش
خودم هم به این نتیجه رسیدم که سی پی یو داغه. یکی از دوستان گفتن که با برنامه Speedfan تنظیم فنش رو تغییر بدم . آیا فرقی میکنه یا نه؟ بعد چقدر باید باشه دورفن؟اگه بذارم روی حداکثرش مشکلی پیش نمیاد؟(پاورم 580 هست و فکر میکنم که مصرف بیشتر رو میکشه)
اگه با تغییر دورفن درست نشه آیا فنی هست که قویتر باشه که بتونه دما رو کنترل کنه؟ مدل سی پی یوم اینه:
Intel Core 2 quad q6600

EXTREME
22-06-2011, 15:54
باید تو ستاب smart fan رو غیرفعال کنید که با حداکثر دور فن بچرخه مصرفش بالا میره ولی با اینکار عمر فن کمتر میشه
حالا اینو امتحان کنید نتیجرو بگید
برای یک فن خوب حداقل 40 تومن باید هزینه کنید

mehraboun1985
22-06-2011, 23:06
نشد که نشد.یه مدت خوب موند که تونستم ویندوز نصب کنم.ولی دوباره خراب شد و هی خاموش میشه.دمای CPU میرسه به 85-86.فکر کنم باید برم فن بخرم.میشه لطف کنید که در مورد اینکه چه فنی بخرم هم راهنماییم کنید.یا اینکه تاپیک مخصوص داره و اونجا باید بپرسم؟

ممنون بابت کمکی که امروز بهم کردید.

amd>intel
23-06-2011, 00:00
پاور سيستم و خنك كننده پردازنده رو چك كنيد

EXTREME
23-06-2011, 09:03
نشد که نشد.یه مدت خوب موند که تونستم ویندوز نصب کنم.ولی دوباره خراب شد و هی خاموش میشه.دمای CPU میرسه به 85-86.فکر کنم باید برم فن بخرم.میشه لطف کنید که در مورد اینکه چه فنی بخرم هم راهنماییم کنید.یا اینکه تاپیک مخصوص داره و اونجا باید بپرسم؟

ممنون بابت کمکی که امروز بهم کردید.
فن tuniq tower exterem حدود 40 تومن

mehraboun1985
23-06-2011, 17:45
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این رو میفرمایید؟
این استاندارد هست یعنی به همه MB , CPU ها میخوره؟ از نظر اندازه و سوکت و اینکه توی کیس جا میشن و ....
بعد قیمتش همین حدود 240 هست؟ چون تو سایتای خارجی دیدم 80دلار و ... زدن

EXTREME
23-06-2011, 18:14
بله به همه ی سی پی یو ها میخوره و باید پایشو نصب کنید
من مشهد قیمت کردم حدود 40 تومن بود
تو کیس من که قدیمیه جا میشد