PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كيس بين ٤مليون تا ٦ مليون تومن

Hamid..God
21-06-2011, 15:52
سلام به پيشنهاد دوستان تصميم بر اين شد كه فعلا مك پرو رو بيخيال بشيم بريم سراغ pc
كار مورد نياز هم مدلينگ با راينو و 3dmax و رندرينگ با ويري
ترجيه ميدم گيمينگ رو هم از دست ندم و سيستم رو با همين ٤ تومن ببندم ولي اگه پيشنهادي باشه كه ارزشش رو داشته باشهتا٦ ميتونم مبلغ رو بالا ببرم

ممنون از همه ي دوستان

depot
21-06-2011, 16:17
cpu رو که حتما 6 هسته ای اینتل بردار !!!! چون خودم خیلی دوستش دارم گفتم ! :31: قیمتشم فکر کنم 1.360 هزار تومن باشه !

Ultra_Black
21-06-2011, 16:28
سلام
پیشنهاد من:
CPU:Intel Core i7 2600K=400
M.B:Asus P8Z68-V Pro=340
RAM:Corsair Vengeance 16Gb 1600 CL9 (4x4Gb)=360
Rendering VGA:PNY Quadro 4000=1500
Gameing VGA:EVGA GTX580 SSC FTW=670
SSD:OCZ Vertex 3 120Gb=380
HDD:2 X WD Caviar Black 1Tb SATA 6Gb/s RAID0=220
BlueRay RW:Pioneer BDR-206MBK=170
Power:Green GP1200B-Gold=290
Case:Green X-9=170
All:4500

سعی کنید برای این سیستم مانیتوری بگیرید که ورودی HDMI هم داشته باشه تا بتونید دو تا کارت گرافیک رو یکی رو با HDMI و اونیکی رو با DVI به مانیتور وصل کنید تا بتونید برای کاربردهای مختلفتون از جمله بازی و رندرو... بین کارت گرافیک ها Switch کنید.
براتون یک SSD فوق العاده پرسرعت پیشنهاد دادم،علاوه بر نصب سیستم عامل و برنامه های اصلیتون حتما پروژه تون رو هم رو این درایو کپی کرده و کار کنید تا سرعت کارتون بالاتر بره.

در آخر این سیستم فوق العاده قوی و قدرتمند هست و تمام نیازهاتون رو به نحو احسنت جوابگو خواهد بود ولی توصیه میکنم اگه زیاد عجله ندارید منتظر ورود AMD Bulldozer هم باشید...

mg_mahyar
21-06-2011, 18:56
البته منم با شش هسته ای موافقم به شرطی ه با واترکولینگ همراه بشه و تا حدود 5 گیگ اور بکنید.

Hamid..God
21-06-2011, 19:23
cpu رو میخوام i7 990 بگیرم یعنی این تو سیستمی که میخوام بگیرم ثابته(مگه اینکه چیزه قوی تری پیشنهاد کنین)
این سری بولدزر چیه در موردش چیزی نمیدونم فقط چند جا اسمش رو شنیدم
قیمتی هم که دارم 1290 بود البته بدون گارانتی و این حرفا
یکی بود میگفت این کوادرو ها اونقدر که پولشونه تو رندرینگ تاثیر ندارن یهنی ارزشش رو ندارن، راست میگفت؟
راستی یه توضیح از مشخصاتش میزاری؟

یه چیزی که خیلی برام اهمیت داره خنک کردن و تهویه ی سیستمه چون قراره ساعت های متوالی زیر بار رندر باشه و در واقع 100 درصد توان کار کنه

animsprite
21-06-2011, 19:51
داداش توکه این همه داری خرج میکنی وایستا یه ماه دیگه سیستم جمع کن بولدوزر ای ام دی بگیر
مخصوص بازی وکارای سنگینه مناسب تنته
گرچه سیستم فقط برای گیم میخوایی وکلاس میایی :10:
فقط صبر کن از الان هم چیپ ست هاش توسط گیگا بایت برای اولین بار داره وارد بازار میشه:40:

pasargadd
21-06-2011, 20:09
داداش توکه این همه داری خرج میکنی وایستا یه ماه دیگه سیستم جمع کن بولدوزر ای ام دی بگیر
فقط صبر کن از الان هم چیپ ست هاش توسط گیگا بایت برای اولین بار داره وارد بازار میشه:40:
البته هنوز هم مشخص نیست چقدر بتونه قوی ظاهر بشه.تا اون موقع هم ivy bridge و شاید سوکت 2011 بیاد که دیگه انتخاب ها گسترده میشه.

mg_mahyar
21-06-2011, 20:09
cpu رو میخوام i7 990 بگیرم یعنی این تو سیستمی که میخوام بگیرم ثابته(مگه اینکه چیزه قوی تری پیشنهاد کنین)
قیمتی هم که دارم 1290 بود البته بدون گارانتی و این حرفا
یکی بود میگفت این کوادرو ها اونقدر که پولشونه تو رندرینگ تاثیر ندارن یهنی ارزشش رو ندارن، راست میگفت؟

یه چیزی که خیلی برام اهمیت داره خنک کردن و تهویه ی سیستمه چون قراره ساعت های متوالی زیر بار رندر باشه و در واقع 100 درصد توان کار کنه
در واقع 990 اگر اور نشه احتمالا ضعیف تر از 2600 عمل میکنه.
کارت گرافیک تاثیر داره ولی بعد از پردازنده
اگر 990 خریدی باید روی واترکولیگ حساب کنی وگرنه خریدش درست نیست.
به نظرم اگر سه تا سیستم یا بیشتر با 2600 ببندی یا حتی amd های 6 هسته ای 1100 و همه رو شبکه کنی و رندر فارم بسازی بهتر نتیجه میگیری. حتی اگر گرافیک همشونم 450 باشه.
تقریبا برای هر سیستم میتونی 1 تومن هزینه کنی و 4 تا ببنددی. 4 تا شش هسته ای AMD اینجوری در واقع شما از 24 هسته دارید استفاده مکنید. ولی مصرف برق بالاتری هم داره بازم بابک جان بهتر میتونن راهنمایی کنن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Hamid..God
21-06-2011, 21:53

ممنون. از شما ولي سيستم رو براي كار رندرينگ حرفه اي مي خوام و در واقع پولش رو هم از راه در آمد از اين راه تهيه كردم
يكي از مشكلاتم توي كار ، ضعف در سيستم الانم هست در واقع بيشترين زمان رو صرف رندر كردن كارام ميكنم و وقتي كه كار گسترده باشه خيلي سرعت كارم كمتر ميشه
در واقع هرچي سيستمم قوي تر باشه در آمدم بيشتر ميشه و تو ١ يا ٢ هفته پول سيستم برمي گرده واسه همينم حاضرم اين قدر هزينه كنم وگرنه يه سيتم٢ تومني هم كار گيمينگ رو راه ميندازه

در واقع 990 اگر اور نشه احتمالا ضعیف تر از 2600 عمل میکنه.
کارت گرافیک تاثیر داره ولی بعد از پردازنده
اگر 990 خریدی باید روی واترکولیگ حساب کنی وگرنه خریدش درست نیست.
به نظرم اگر سه تا سیستم یا بیشتر با 2600 ببندی یا حتی amd های 6 هسته ای 1100 و همه رو شبکه کنی و رندر فارم بسازی بهتر نتیجه میگیری. حتی اگر گرافیک همشونم 450 باشه.
تقریبا برای هر سیستم میتونی 1 تومن هزینه کنی و 4 تا ببنددی. 4 تا شش هسته ای AMD اینجوری در واقع شما از 24 هسته دارید استفاده مکنید. ولی مصرف برق بالاتری هم داره بازم بابک جان بهتر میتونن راهنمایی کنن

ممنون از راهنماييتون ولي اينطوري ديگه خيلي عجيب ميشه
اگه شركتي جايي داشتم شايد اين كار رو ميكردم ولي در حال حاضر تو خونه ي پدري هستم و تو اتاق شخصيم كار ميكنم
برا چنتا سيستم هم ممكنه برق اتاق كافي نباشه هم گرماي ناشي از سيستم هارو نشه كنترل كرد
فعلا تا وقتي كه جايي مختص به كار برا خودم جور نكردم ترجيه ميدم سراغ همچين كاري نرم
اگه كارم بگيره و همه چي درست باشه شايد ١ يا٢ سال ديگه (اونموقع شايدبراي هر كدوم از سيستم هاتونستم اينقدرهزينه كنم)

Ultra_Black
21-06-2011, 23:12
مخالفم!
همیشه گرونتر بودن دلیل بر بهتر بودن نیست
Core i7 990 متعلق به معماری قدیمی تر اینتل یعنی معماری Nehalm هست و در رندرینگ در خوش بینانه ترین حالت با Core i7 2600K برابری میکنه که علاوه بر این که شما از لحاظ هزینه و ارزش خرید ضرر کردین بلکه امکانات و فن آوریهای مادربرد چیپست Z68 و کلا سوکت LGA1155 و معماری Sandy Bridge رو هم از دست خواهید داد
و البته دیگه قابلیت ارتقا در آینده رو هم از دست میدین چون 990 آخرین پردازنده ای بود که برای معماری Nehalm عرضه شد...

تا چند وقت دیگه وارد بازار میشه و احتمالا نسبت به قیمت کارایی خیلی خوبی خواهد داشت

شما زیاد به حرف این یکی ها گوش ندین
کارتهای Quadro لازمه رندرینگ های حرفه ای مکس و... هست
و تاثیرش بسیار بسیار محسوسه!

کیسی که معرفی کردم به اندازه کافی خنک هست ولی میتونید با خرید یک خنک کننده خوب علاوه بر خنک تر شدن پردازنده رو اورکلاکش هم حساب باز کنید...

Hamid..God
22-06-2011, 00:39
خوب من چون يه مدت دنبال مك پرو و ماجراهاش بودم از بازار pc دور شدم و اخيارش رو نتونستم دنبال كنم
پس دوره ي i7 99x ها تموم شده
راستش من خيلي اهل كامپيوتر نيستم الانم به خاطر نيازم دنبالشم برا همين خيلي از اين سري جديد اطلاع ندارم ميشه يه توضيحي در مقايسه ي سري قبلي بدين يا يه جايي رو معرفي كنيد تا اطلاعاتي در اين مورد به دست بيارم؟ اين سري توي پرفرمنس هاي بالا تر چه امكاناتي ارئه مي ده جايي هست كه بشه بااين سري بولدزر مقايسشون كرد؟

از شما و تمام دوستان واقعا متشكرم

Ultra_Black
22-06-2011, 10:45
راستش من خيلي اهل كامپيوتر نيستم الانم به خاطر نيازم دنبالشم برا همين خيلي از اين سري جديد اطلاع ندارم ميشه يه توضيحي در مقايسه ي سري قبلي بدين يا يه جايي رو معرفي كنيد تا اطلاعاتي در اين مورد به دست بيارم؟ اين سري توي پرفرمنس هاي بالا تر چه امكاناتي ارئه مي ده جايي هست كه بشه بااين سري بولدزر مقايسشون كرد؟
تو اینترنت سرچ کنید معماری پل شنی و یا Sandy Bridge توضیحات زیادی راجعبش بدست میارین
بولدوزر هم فعلا عرضه نشده تا بشه باهاش مقایسه کرد...

Tenhi
23-06-2011, 15:56
مادربوردهای Z68 اومده تو بازار؟ مدل غیر PRO هم داره ارزون تر باشه؟

pasargadd
23-06-2011, 16:20
مادربوردهای Z68 اومده تو بازار؟ مدل غیر PRO هم داره ارزون تر باشه؟
بله دو مدل از asus اومده که قیمتهاشون بالای 300 تومان است.

Hamid..God
23-06-2011, 21:56
این سیستم رو تو آمازون قیمت گرفتم 2800 در می یاد
نظرتون چیه از اونجا بگیرم(آشنا دارم که برام بگیره و بیاره)

Ultra_Black
23-06-2011, 23:31
این سیستم رو تو آمازون قیمت گرفتم 2800 در می یاد
نظرتون چیه از اونجا بگیرم(آشنا دارم که برام بگیره و بیاره)
خیلی خوب و عالیه...

Hamid..God
24-06-2011, 16:52
ممنون از دوستان براي راهنمايي ها