PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نور کم مانیتور

Ehsan PCbase
21-06-2011, 15:06
سلام
من کامپیوترمو حدود 6 سال پیش خریدم ، کامپیوترم کلا در پیته ولی با تمام در پیت بودنش میشه باهاش کار کرد . یه مانیتور ال جی از این گنده ها دارم که تو حالت عادی تقریبا هیچی توش معلوم نیست ولی با چند تا تنظیم تو display properties ‎‏ نورش یه خورده روشن میشه ولی بازم نورش خوب نیست مخصوصا تو روز که افتاب می زنه به پنجره اتاق هیچی معلوم نمیشه و باید پرده اتاقو بکشی تا یه چیزی بتونی ببینی ! کارت گرافیکمم یه جی فورس 256 مدل پایینه !
می خواستم بپرسم علتش چیه ؟ از لامپ تصویر مانیتوره یا از کارت گرافیک ؟
اگه از لامپ تصویر مانیتوره چقدر خرج داره که تعمیر یا عوض کنی ؟ اصلا می صرفه که بدم تعمیر ؟

esi222
21-06-2011, 15:13
سلام
من کامپیوترمو حدود 6 سال پیش خریدم ، کامپیوترم کلا در پیته ولی با تمام در پیت بودنش میشه باهاش کار کرد . یه مانیتور ال جی از این گنده ها دارم که تو حالت عادی تقریبا هیچی توش معلوم نیست ولی با چند تا تنظیم تو display properties ‎‏ نورش یه خورده روشن میشه ولی بازم نورش خوب نیست مخصوصا تو روز که افتاب می زنه به پنجره اتاق هیچی معلوم نمیشه و باید پرده اتاقو بکشی تا یه چیزی بتونی ببینی ! کارت گرافیکمم یه جی فورس 256 مدل پایینه !
می خواستم بپرسم علتش چیه ؟ از لامپ تصویر مانیتوره یا از کارت گرافیک ؟
اگه از لامپ تصویر مانیتوره چقدر خرج داره که تعمیر یا عوض کنی ؟ اصلا می صرفه که بدم تعمیر ؟

مدل دقیق مانیتورت رو بگو

EXTREME
21-06-2011, 15:38
پس با این حساب مانیتوز شما باید crt باشه
اگر با تنظیمات خود مانیتور هم کامل روشن نمیشه و هنوز نورش کمه باید ببرید پیش یه تعمیرکار بازش کنه اول ولتاژ فیلامان رو چک کنه که کم نباشه و سپس پتانسیومتر speed رو بچرخونه
یا اگه درست نشد در مسیر کنتراست روی برد یک مقاومت بزاره با اهم زیاد که این مشکل حل بشه

Ehsan PCbase
21-06-2011, 20:05
پس با این حساب مانیتوز شما باید crt باشه
اگر با تنظیمات خود مانیتور هم کامل روشن نمیشه و هنوز نورش کمه باید ببرید پیش یه تعمیرکار بازش کنه اول ولتاژ فیلامان رو چک کنه که کم نباشه و سپس پتانسیومتر speed رو بچرخونه
یا اگه درست نشد در مسیر کنتراست روی برد یک مقاومت بزاره با اهم زیاد که این مشکل حل بشه
مانيتورم LG SmartFlat T710PU هست
خيلي تخصصي توضيح داديد ! ارزش تعمير داره ؟ چقدر هزينه ش ميشه ؟

Dark Shine
21-06-2011, 20:09
مونيتور هاي ال جي معمولا بعد از يكي دوسال اينجوري ميشن اگه سيتم رو با كيس ديگه امتحان كني اگه باز هم اينجوري بود مشگل نشتي گاز داخل لامپ تصوير هست

EXTREME
21-06-2011, 21:01
مانيتورم LG SmartFlat T710PU هست
خيلي تخصصي توضيح داديد ! ارزش تعمير داره ؟ چقدر هزينه ش ميشه ؟
شما باید ببرید پیش تعمیرکار اینطوری منظور منو نمیفهمید
اول باید ولتاژ فیلامان رو بررسی کنه که اگر کم بود مسیرشو چک کنه روی برد ببینه کدو قطعه مشکل ایجاد کرده و داره ولتاژ میکشه
اگه ولتاژ فیلامان خوب بود باید با پتانسیومتر speed این مشکل حل بشه یا همونی که گفتم سر راه مسیر کنتراست مقاومت بزاره و مشکل شما حل بشه
نمیدونم چقدر هزینش میشه

مونيتور هاي ال جي معمولا بعد از يكي دوسال اينجوري ميشن اگه سيتم رو با كيس ديگه امتحان كني اگه باز هم اينجوري بود مشگل نشتي گاز داخل لامپ تصوير هست
میشه یکم بیشتر توضیح بدید در مورد حرفتون؟

SevenCity
22-06-2011, 14:09
منم یه الجی بزرگ داشتم که بعد از مشکل کم نور شدنش (چند ماه بود) وسط بازی ازش دود بلند شد و سوخت
و الان یه هیوندا کوچیک هست چن وقتیه کم نور شده